KAATSHEUVEL GEERTRUIDENBERG VOETBALSPORT 7de Ronde van Kaatsheuvel L00N-0P-ZAND WIELRENNEN DUIVENSPORT VRAGEN EN MENINGEN ONZER LEZERS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 AUGUSTUS 1954 wsc- roeien. KAATSHEUVEL. Een zeer sterk bezet rennersveld. Uitstekend weer en goede organisatie. Een zware strijd met de beste klachten als winnaars AAA [O U V 0 „DE ECHO" L. Th. van de Mosselaar 26 j. en Christina v. Turnhout 27 j., beiden te Waspik. Ingekomen: J. C. v. Iersel van Nijmegen; C. Kuijsters van Ooster hout; H. C. v. Gooi van Dongen; L. L. Fitters van Dordrecht; G. Meijer van Nieuwer-Amstel; C. P. van den Broek van Enschede; C. J. Emmers van Wijk en Aalburg; A. van den Berg van Zeist; E. J. M. v. Schen- del van Terheijden; P. C. v. Laar hoven van Loonopzand; G. A. Hof man van Arnhem; C. Theinissen van Boxmeer; J. A. M. v. Hooren van 's-Bosch; J. de Rooij en gezin van Sprang-Capelle; A. F. v. Oers van Sprang-Capelle; C. Timmers van Boxtel; A. M. H. v. Dongen van Tilburg; N. P. J. v. d. Plas van Ge leen; E. J. A. v. Dam van Dor drecht; F. M. Demmers van Waal wijk; A. Kisters van Geleen. Vertrokken: A. van Onzenoort naar Waalwijk; P. J. Smans naar Dongen; E. v. Griethuijsen naar Alblasserdam; A. Fijneman naar Dongen; E. Ruijtenberg naar Put- tershoek; A. S. Hamel naar Rotter dam; H. IJpelaar naar Den Haag; A. Th. A. Coesmans naar Raams- donk; R. A. Mateijsen naar Waal wijk; Chr. Huijs naar Made en Drimmelen; M. A. H. Schenkels naar Breda; A. M. v. Oers naar Loonopzand; Chr. C. Kuijten naar Tilburg; A. v. Erp naar Koewacht; N. L. Pols naar Waalwijk; C. M. Langermans naar Rosmalen; J. E. v. Diem naar Culemborg; J. N. Treffers naar Klaaswaal; E. C. van den Wassenberg naar Waalwijk. Installatie Burgemeester 'Mr Faure. Op Zaterdag 28 Augustus om 3 uur zal ten stadhuize de installatie plaats hebben van de nieuwe bur gemeester van Geertruidenbej-g, Mr J. C. J. Faure. Na de installatieplechtigheid zal er tot kwart voor vijf gelegenheid zijn de nieuwe burgemeester geluk te wensen. i -UNITAS 4 -3. In het eerste kwartier van de wedstrijd domineerde WSC voort durend. De aanvallen werden prachtig opgebouwd en de keeper van Unitas moest direct zijn talen ten tonen bij de scholen en kopbal len van Piel Blijlevens en W. v. d. Lee. Eerst na 20 minuten kon van Veldhoven WSC met een prachtig schot de leiding geven, 10. Nu begon Unitas er beter in te komen en v. Adelberg moest enkele malen een safe verrichten om groter on heil te voorkomen. Toen echter na 27 minuien spelen de bal te zacht werd teruggespeeld, was de Unitas midvoor er als de kippen bij om deze fout af te straffen, 11. De achterhoede was nu even uit haar evenwicht gespeeld en binnen 10 minuten kon Unitas de score op voeren tot 13. Nu vond WSC het welle'.jes en in de 40ste minuut scoorde v. Veldhoven met 'n prach tig schot, 23. Vier minuten later maakie de ver opgedrongen Cou- wenberg met een juweel van een doelpunt de stand weer gelijk, 3-3. Na de rust zien we een overwe gend dominerend WSC, maar vele doelrijpe kansen werden om zeep gebracht. Met het verstrijken van de tijd zakten spelpeil en tempo zienderogen en alhoewel WSC ge regeld gevaarlijk voor het Unilast- doel komt, kon eerst tegen 't einde de WSC linksbinnen met 'n prach tig schot via de paal het winnende doelpunt scoren. WSCMilitaire Combinatie. Woensdagavond om half zeven is op het WSC-terrein een interessan te wedstrijd te verwachten tussen WSC en een militair elftal. Dit elf tal is samengesteld uit spelers van de eerste en tweede klasse van de KNVB, en de WSC-ers: zullen alles in het werk moeten stellen om een behoorlijk figuur hiertegen te ma ken. Gezien echter de wedstrijd van afgelopen Zondag, kan een fraaie en spannende strijd tege moet worden gezien. DRUNEN. De strijd om de Henk Romein wisselbeker werd Zondag in Dru- nen voortgezet. Juliana won van DESK met 6—1 en RKDVC won van Wit-Zwart met 83. A.s. Zondag volgt de finale. WIELERCLUB „OLYMPIA" WAALWIJK. In de op Zondag 22 Augustus ver reden 7 e ronde van Kaatsheuvel, waren ook de Olympia-renners weer present. Bij de Nieuwelingen reden J. Ver hagen, J. de Geus, H. v. Delft en L. v. d. Wouw. Het zeer zware bijna 3 km. lange parcours vergde het ui terste van de jongens, die steeds vooraan te vinden waren. L. v. d. Wouw kreeg in de 15e ronde pech en moest afstappen. De andere jon gens reden de wedstrijd uit en kon den nog enkele premies in de wacht slepen. Bij de Amateurs reden A. Snoe ren en P. v. d. Wouw, die in het zeer sterke veld van renners deden wat ze konden. Snoeren moest we gens pech de strijd staken en Piet v. d. Wouw moest in de 21e ronde eveneens de strijd staken. Zondag 29 Augustus starten weer Olympia-renners in de le ronde van Hank. TOURWINNAAR BOBET WERELDKAMPIOEN. VAL SCHAKELDE COPPI UIT EN GAF BOBET ZIJN KANS. Tot aller verrassing kwam Zondag op de Klingenring te Solingen uit de prach tige, sensationele eindstrijd tussen de grootsten uit de wielersport tóch de Fransman Bobet, pas gevierd als over winnaar in de Tour de France, als we reldkampioen op de weg te voorschijn. Toch het Franse idool Bobet, die zich mei een straatlengte de Zwitserse houw degen Schaer van het lijf hield, ofschoon de Fransman 14 km. voor de finish band- b.reuk had geleden en van fiets verwis selen moest. Dit was oorzaak van wilde tonelen onder de duizenden, die totaal verregend en bemodderd rond de gevaar lijke en verzakkende tribunes aan de fi nishlijn waren samengestroomd. Bij alle pech, die Bobet dus ondervond, had hij het geluk zijn lekke band juist voor de ve-rvorgingsplaats te krijgen, waar uit de poel van modder en blubber een verzor ger met één van de fietsen van de ze nuwachtig geworden Fransman opdook. Het was een „eigen" fiets, waarmee hij gemakkelijker dan op een „Vreemde" zijn inmiddels tot 500 meter opgelopen ach terstand kon goedmaken, want Schaer had vleugels gekregen nu hij de regen boogtrui in het verschiet zag. Louison Bobet, het knappe idool der Fransen, maar nu vies en be modderd onder de gestaag vallende regen, welke de bergen aan het ge zicht onttrok, bundelde al zijn krachten samen om Schaer toch al le illusies te ontroven. Bobet liet zich de kans op de titel niet meer ontglippen, nadat in de voorlaatste ronde van 15 km. zijn gevaarlijke concurrent Fausto Coppi door een val uit de kopgroep van vijf man verdreven was. Samen hadden Bo bet en Schaer op dit voor de Ita liaan fatale moment hun troeven uitgespeeld met het gevolg, dat de Luxemburger Gaul en de Italiaan Gismondi, die steeds vooraan in de strijd gelegen hadden, moesten los sen uit dit elite-groepje, waarbij even eerder ook nog de Fransen Anquetil en Varnajo hadden be hoord. De tweede groep, die zich bij het ingaan van de beslissende faze 60 km. voor de finish vormde, bestond uit Robic, Fornara, Alomar, Carrea, De Bruyne, De Cock, Fore- stier en Massip, maar deze groep was niet meer gevaarlijk. Dat in deze beide groepen de Zwitser Kü- bler ontbrak, whs het gevolg van een dubbele bandbreuk, welke hem zowel uit het eerste als uit 't twee de gelid sloeg. Nadien gaf hij op. Alles wat voordien gebeurd was, wagrbij de Nederlanders zelfs een grote rol hadden gespeeld, scheen strovuur te zijn. Voor de Neder landse ploeg werd het tenslotte toth nog een debacle. Alleen v. Breenen bereikte als vijftiende met 15 min. achterstand op de winnaar de finish. De overigen vielen allen uit. Faan- hof, die een lekke band kreeg, Tar- zan Van Breenen en Stevens, die doorzette tot hij een ronde achter stand opgelopen had, hebben hun best gedaan, maar Roks verdween al direct uit de strijd en Adri Voor tuig gaf op, toen hij het contact met het peloton verloor. Gerrit Voor ting en later het duo Noltenv. Breenen hebben de hoop doen ontstaan, dat de Nederlanders m dit wereldkampioenschap toch met een andere mentaliteit aan de start waren gekomen dan waarvoor men blijkens hun uitlatingen na aankomst te Solingen moest vrezen. l&. „Spw." De Russische deelneemsters aan de wereldkampioenschappen roei en op de Bosbaan te Amsterdam, hebben in alle afdelingen de over winning behaald; op alle punten waren zij eerst en hebben zij de baanrecords verbeterd. Nederland was in totaal tweede, wat heel eervol is, al had het tot dusverre de eerste plaats bezet. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Uitslag van de vlucht vanuit Vil voorde op Zondag 22 Augustus. Deelname 360 duiven; eerste duif 1.55.39. laatste duif 1.22.47. Jos Pas 1, 43, 83; J. Verhagen 2, 3, 53, 57; Stam 4, 9, 62, 66; Lom- barts 5, 35, 74; v. Ham 6; v. Hilst 7; v. Gelder 8; E. Schoemans 10; Verhoofslad 11; Blok 12, 44; Kleij- sen 13, 86; v. d. Houdt 14; Boot 15, 40; v. d. Gouw 16, 77; Spapens 17; v. Ark 18; Groenveld 19; Jos Hen- sen 20; A. van Schajjk 21; Schaaf- stra 22, 33, 88; Wasselewski 23; Corstanje 24, 29; van Riel 25; A. Leijten 26, 87; M. Verhulst 27, 36, 48, 00, 69, 85; de Ronde 28, 39, 45; van Baardwijk 30; van Brunschot 31; Jos d. Kloe 32; C. Bouwman 34; Bakkeren 37, 72; v. d. Meijdenberg 38; Veltmeijer 41, 52; Knippels 42, 51; J. v. d. Pennen 46; Berkelmansi 47; G. Bakkers 49; v. Geijn 50, 75, 88; A. van Huiten 54, 82; van Bok hoven 55; C. Schuwer 56, 73; J. Didden 58; Schafer 59; Jos Hensen 61, 90; C. Damen 63; Schilders 64, 67, 76, 79, 84; Braat 65; Duivekam 68; v. d. Boomgaard 70; Jos van Bladel 71; C. de Man 78; van Velt- hoven 81Brokken 89. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. van Tilborgh, hield j.l. Zaterdag een concours vanuit Hollands Put'en ten bate van de t.b.c.-bestrijding, waaraan werd deelgenomen door alle dui- venhouders van Sprang-Capelle. De prijzen werden behaald als volgt B. Pols 1, 4; A. Versteeg 2, 17, 46; A. van Raamsdonk 3, 19, 27; A. J. Ophorst 5, 9, 10, 25, 29, 58; C. van Tilborgh 6, 11, 20; A. van Campen 7, 60; W. Nieuwenhuizen 8, 34; W. Haverhals: 12; C. Broeks 13, 43, 50; C. Boer 14, 45; M. Blok 15, 22, 56; G. Genen 16, 18, 55; G. Janson 21, 23, 26, 31, 44, 59, 62; Jos Rozenbrand 24, 53, 61; C. de Cloe 28; J. Spierings 30; J. Pols 32; Jac. Rozenbrand 33, 47, F. Fac tor 35, 64; H. de Jong 36; G. Tref fers 38, 39; A. Haverhals 40, 63; E. van Esch 41; Joh. Sterrenburg 42; M. de Jong 47, 52; G. Rozen brand 48, 49; C. v. d. Schans] 51; A. Spuibroek 54; Gebr. v. Oss 57. Serie I 40.werd gewonnen door A. Versteeg met 2 en 17. Serie II 30.door A. J. Op- horst met 5 en 9. Serie III 20.— door A. van Raamsdonk met 3 en 19. De duiven werden gelost om 1.30 uur. Eerste duif werd geconsta teerd om 2.25.13 uur. Laatste prijs- duif om 2.35.48 uur. Er werden 260 duiven ingemand. Wedvlucht Vilvoorde van de KPV, afstand 91 km., losi 12.30 u.; eerste duif 1.52.11 uur. Uitslag 1 J. Laros; 2 J. v. Beers; 3, 52, 60 W. Jansen; 4, 59 A. van Boxtel; 5, 40, 66 L. Ververs; 6 B. Remme ren; 7, 41, 51 H. Schoenmakers; 8 J. Klis; 9 H. de Kort; 10 M. van Boxtel; 11, 39 Fr. v. d. Assem; 12, 55 A. Pijnenburg; 13, 57 J. Corne- lissen; 14 C. van Boxtel; 15 A. van der Linden; 16 C. Moreval; 17, 37 P. Zijlmans; 18, 27, 50 J. van Don gen; 19 H. van Helvoirt; 20, 42 L. Mosselveld; 21 Jos Verhoeven; 22, 30, 49 A. de Bie; 23 J. v. d. Linden; 24 J. Bergmans; 25, 61 G. Remme ren; 26 L. de Bondt; 28 M. Damen; 29 G. M. Snoeren; 31 J. Remmeren; 32 J. van Riel; 33, 70 P. Dirksen; 34, 35 J. van Heeswijk; 36 J. Brent; 38 J. P. Stokkermans; 43 P. Stok- kermans; 44 A. Voermans; 45 A. Meeuwsen; 46 H. Snoeren; 47 Jos van Dongen; 48 J. van der Linden; 53 Fr. Damen; 54 M. Lensveld; 56 J. Jansen; 58 W. v. d. Ven; 62 A. Snoeren; 63 G. Grootswagers; 64 L. van Geel; 65 Th. Ligtvoet; 67 Jac. van Dongen; 68 W. Bergmans en 69 W. v. d. Ven. Toen de radio-microfoon-spreker Stad houders uit Dongen zijn schatting van 10.000 bezoekers tijdens de wedstrijd der Amateurs maakte, kan hij er evengoed 5000 onder dan 1000 boven de werke lijkheid geweest zijn. Wij weten hier in Kaatsheuvel de laatste jaren zo iets van duizenden bezoekers, doch dat er hier langs dat 2800 meter lange parcours vele duizenden stonden opgesteld heeft ieder kunnen constateren. Trouwens, alles werkte mede om een top-belangstelling te krijgen. Twee zwaar bezette renners- velden, een geheel vrij parcours en een weertje juist in de prik voor renners en toeschouwers. Reeds toen de 93 Nieu welingen na een kort welkomstwoord om 1 uur startten, was het er heel druk langs de meer dan een kilometer lange rechte baan Hoofdstraat én Antonius- «traat en eveneens in Peperstraat en op en rond de Markt. Het parcours gaf al le gewenste variatie: klinkers, beton, sin tels en keiverharding, waarvan de Berk- dijksestraat vooral het laatste uur wel iets bijdroeg voor een metamorphose tot nikker. Zowel de Nieuwelingen als de Ama teurs hebben keurige strijd geleverd en de toeschouwers hebben een gehele mid dag waar voor hun kosteloze geld ge had. De programmaboekjes gingen als gevolg daarvan vlot weg en ook de ronde-speldjes, waarvan de helft ten ba te komt van het comité voor Ouden van Dagen, vonden gretig aftrek. 't Duurde geruime tijd eer er tekening in het grote veld van Nieuwelingen kwam. Wel mochten we keer op keer de premies gewonnen zien door v. Son uit Nieuwkuijk en Kiviets uit Vlijmen, ter wijl ook Elshout uit Made hierin zijn deel opeiste. Na de 13e ronde kwam er juist voor de jurytent, door het scherp snijden van een renner een grote val partij, waarvan een zestal renners de dupe werden en het veld moesten verla ten. Meesters en Krol uit Tilburg waren er hierbij het ergste aan toe, terwijl vele karretjes aardig in de knel zaten. Eerst de laatste ronde kwam er enige tekening. In een felle sprint werd A. van Son verdiend winnaar over deze 70 km. De totaal-uitslag was: 1A. van Son Nieuw kuijk; 2 J. Kiviets Vlijmen; 3 Sythof, Rot terdam; 4 P. Dijke Made; 5 v. Tilburg Breda; 6 A. van Engelen Eindhoven; 7 P. Buicks Tilburg; 8 Hagelaars 's-Bosch; 9 C. Michielsen Tilburg; 10 Lambrechts Etten; 11 Graafmans Gilze; 12 J. van Poppel Tilburg; 13 W. van Dongen Dongen; 14 Geldmeyer Leur en 15 Sche- pens Moergestel. Niet minder dan 77 renners stonden strijdlustig klaar toen het sein voor de start van Amateurs om goed half vier gegeven werd. 't Was een zeer zwaar bezet veld, waarin verschillende rondewinnaars van dit seizoen elkander de eindzege zouden betwisten. En deze strijd werd vooral hier steeds zwaarder door de enorme premieregen, die maar steeds bleef aanhouden en ron de óp ronde de renners tot de grootste krachtsinspanning opzweepte. Maar ook hier bleven de grootste cracks de win naars. Angstvallig we,rd vooral in de aanvang elke uitlooppoging bewaakt en in de kiem gesmoord en al konden dan v. d. Borse en van der Made keer op keer een premie voor zich opeisen, ver der dan een uitloop van 10 of 15 me ter konden ze het niet brengen. Na 25 ronden had zich dit tweetal een 15 se conden los gereden, doch iets later móest v. d. Made opgeven, terwijl zich Sclinlk, Verhoef en Ad v. d. Linden be gonnen te roeren om ook hun deel van de premies in de wacht te slepen. Ko nings en Roks voegden ^ich bij hen en toen nog acht ronden moesten gereden worden had zich een groep van zes renders tot bijna een minuut voorsprong los 5 gemaakt; het waren v. d. Linden, Roks, v. d. Borse, Verhoef, Konings en de Jongh. In de tweede groep van vier zaten v. d. Pluijm, Schalk uit 'Den Haag, Goossens en Timmermans en weer bijna een; minuut later volgde een groep van eenl zevental renners aangevoerd door Coone uit Eindhoven. Ondanks de ach terstand van bijna een ronde hield dit laatste zevental er toch de gang uit-, stekend in. Toen de laatste ronde was ingeluid steeg de spanning tot 'het kook punt, doch in een machtige eindsprint tussen de twee grootste rivalen Verhoef en y. d. Linden, bleef de eerste met een halve wiellengte meester. In dezelfde tijd kwamen ook de andere vier renners over de jneet. De uitslag was: 1 Schalk Ver hoef Rotterdam; 2 Ad van der Linden uit Tilburg; 3 J. Konings Breda; 4 M Roks Sprundel; 5 A v d Borse Etten; 6 P de Jong Made. Op 65 seconden: 7 F. van der Pluijnï Dussen; 8 W. Goos sens St. Michiels Gestel; 9 H. van der Schalk 's Hage; 10 H. Timmermans Den Bosch; op 2 minuten 10 seconden: 11 Sjef Coone Eindhoven; 12 J. van Zummeren Berghem; 13 G. Verhoeven Tilburg; 14 H Bloks Den Bosch; 15 P Emmers Raamsdonksveer; 16 P. van Muiwijck Rotterdam en 17 Bouwmeester Breda. Voor het ingaan van de laatste ronde bracht het bestuur een woord van dank aan Politie, Gemeente-werken, Burgerij, EHBO en allen, die hebben medege werkt tot het schitterend succes van deze bij uitstek succesvolle 7de ronde van Kaatsheuvel. i CONCERT IN DE EFTELING. Ondanks de zeer grote drukte, welke Zondag in de Efteling heerste, er waren ruim 12.000 bezoekers mocht hét uitstekende concert, dat de Harmo nie Kolpings Zonen uit Bergen op Zoom onder kapelmeester Jos Jimkes gaf, slechts schaars in die drukte delen. Het staat nog te betwijfelen, of het vastge stelde uur, wel het meest gelukkige van de dag is, om van grote belangstelling verzekerd te zijn. Intussen is natuurlijk het Wereldconcours in Kerkrade, waar heen Zondag velen hun schreden ge richt hadden, mede oorzaak, dat juist de grootste liefhebbers van harmoniemuziek, dit meer spannende gebeuren Zondag jl. gevolgd hebben. Wel jammer voor het corps, dat een uitstekend programma, technisch en vol nuancering, verzorgde. Daarbij had de directeur een keuze van nummers, met de nodige variatie. Met Mars Gammatique een echt Boedljn werk wedr het concert ge opend. De bekende Egmond-ouverture, hadden we persoonlijk iets vlugger ge wild; Valse Interrompue van Montagne is een oude bekende, die om zijn afwer king een juweeltje werd. Een prima pres tatie was het Trompet-concert in F van Jos Haydn, waarin de 60-jarige solist F. Klasen, kunstenaarswerk leverde van de hoogste graad. t Na een kleine pauze, zette het corps met. de Kroningsmars aus der Profet, van Meijerbeer in. De Introduction et Polo naise van Boedijn was met Finlandia Symphonisch Gedicht van Sibelius het wel meest te waarderen programmanum- mer dat gegeven werd. Hier streden op vatting en verzorging met elkaar om de primeur met het gevolg dat we een uit voering kregen om te watertanden. Het voor ons nog geheel vreemde „Notenregen" van Urbach voldeed ook uitstekend, al eiste het door zijn lengte wel wat van het geduld van de ook kleine toehoorders. Na de Marche Vic- torienne van Blankenberg hield het Zoomse corps „Naar De Efteling" de nieuwe mars van Bisselink in een a vue uitvoering ten doop, een attentie aan de componist, die veel waardering genoot. TENNIS-KAMPIOEN SCHAPPEN. Zaterdag 21 Augustus vingen de Kaatsheuvelse Tenniskampioenschappen, georganiseerd door de Tennisclub „De Efteling" op de banen van het Natuur park aan. De uitslagen van beide eerste dagen waren: Dames Enkel: Mej. A. Nijkamp slaat mej, D. Brekelmans 6—1, 60. Mej. R. Litjens slaat mevr. Schalken- v. d. Schaaf 63, 61. Gemengd dubbel: Mej. Fr. Nijkamp en de heer C. Nijkamp slaan mej. R. de Jong en de heer A. Stokkermans 63, 61. Heren Enkel: C. Nijkamp skaat L. Mallens 64, 63. H. Musters slaat J. Remmeren 62, 6—2. C. Heijs slaat Ad. Bienert 63, 64. J. Bienert slaat N. v. Baar 62, 61. Th. v. Hoorn slaat L. v. Heesch 36, 7—5, 6—3. Sj. Heijs slaat L. Schrauwers 61, 6—0. A. Schalken slaat Th. van Hoorn 75, 7—5. Heren dubbel: C. Nijkamp en Th. v. Hoorn slaan J. Schellekens en J. Reijnen 6—4, 7—5. J. van Nieuwstadt en A. Frederiks slaan N. van Baar en J. Put 60, 60. P. Ploegmakers en J. Schellekens slaan G. de Jong en E. Verschuren 62, 68, 6-0. Zondag 22 Augustus: Gemengd dubbel: Mej. B. Schoenma kers en de heer M. Remmeren slaan mej. R. Litjens en J. Reijnen 62, 61. Heren Enkel: J. Schellekens slaat W. van Uhm 61, 60. P. Ploegmakers slaat J. Reijnen 62, 64. Ad. Frederiks slaat J. Schellekens 4-6, 9-7, 6-1. A. Hoynck v. Papendrecht slaat C. Heijs 62, 62. M. Remmeren slaat J. Bienert 60, 6—3. P. Ploegmakers slaat Sj. Heijs 63, 7—5. Heren DubbelJ. Remmeren en J. Bie nert slaan L. van Heesch en L. Schraau- wers 6—4, 63. EEN ENTHOUSIASTE MARIA-HULDE. De parochie St. Jan heeft zeker Zondag in de grootse hulde, die al lerwegen door katholiek Nederland aan Ö.L Vrouw gebracht is, niet ondergedaan. Vooral het plechtig Lof na de middag was een spontane uiting van devotie en aanhankelijk heid. Op uitnodiging van de H.H. Geestelijken kwamen de verschil lende wijken ieder met een bloe menhulde uit, .die zo groots en schoon was, dat het leek of hier een wedstrijd gehouden werd wie wel de meest verzorgde en meest kunst volle bloemenpracht had opge bracht. Bloemist Snoeren heeft hier zijn kunst mogen uitvieren en heeft dit ook gedaan op een wijze, die zijn naam als kunstenaar voor de zoveel ste maal bevestigt. In processie brachten blanke bruidjes deze enor me bloemenschat rond het Lieve Vrouwe-beeld achter in de kerk, waarna de toewijding van de ge hele parochie volgde. Het was een machtige hulde, waaraan de gehele parochie spontaan deelnam. WIJNFEEST IN DE APOLLO-ZALEN.. Het Wijnfeest dat Zaterdag en Zondag in de Apollo-zalen georga niseerd was, heeft wel de belang stelling van het publiek getrokken. Vooral Zondagavond was de drukte zeer groot. Er is genoten van goed cabaretwerk onder een heerlijk glas Rijn en Moezel, zodat het dra niet meer aan de stemming ontbrak. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Eüphonia; 8 u. n.m. Apollo-Theater „Lucht slag om Japan", toegang 14 jaar. EERSTE PRIJZEN VOOR CONCORDIA EN SOPHIA. Met grote spanning is in Loon opzand gisteren de uitslag van het internationaal muziekconcours te Kerkrade tegemoet gezien. De bei de beroemde harmonieën: de Ko ninklijk Erkende Harmonie Con cordia en de Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging gingen, verge zeld van honderden supporters, naar deze internationale kracht meting, niet alleen om hun krach ten te meten met andere beroemde harmonieën uit binnen- en buiten land, maar tevens ook om elkaarsi krachten te meten, waartoe het tot nog toe nooit gekomen was. Het zullen de zenuwen wel geweest zjjn, die er de oorzaak van zijn ge weest, dat deze beide harmonieën niet tot die prestaties kwamen, die zij soms hebben bereikt. Zij beide moesten gisteren in Kerkrade dan ook hun meerdere erkennen in de harmonie St. Caecilia uit 't kleine mijnwerkersdorpje Schinveld, die 113 punten haalde in de allerhoog ste, de Vaandelafdeling, en hier mee een eerste prijs met lof der g*«(t U veer Waalwijk Kaatsheuvel en de Lang- straat DE BESTE R ECLAME. Geachte Redactie Met voldoening las ik in de af levering van 16 Aug. j.l. van Uw blad dat er in Waalwijk een athle- tiek-club is opgericht. Prachtig! Het was inderdaad „een beetje droevig dat een stad als Waalwijk tenslotte geen athletiek-club meer rijk was". Weet U wat óók droevig is? Dat Waalwijk geen middelbare avond onderwijsinrichting rijk is. Althans nog met rijk is. Waarom worden degenen die door alerlei omstandigheden slechts hei Mulo-onderwijs of 2—3 klassen van een H.B.S. konden volgen, niet in de gelegenheid gesteld hun kennis uit te breiden of hun afgebroken studie te voltooien? Op velerlei gebied kan men zich m de avonduren in Waalwijk ont wikkelen, behalve op 't gebied van het Middelbaar Onderwijs. Wel bestaan er in 's-Bosch avond- Lycea, maar de reiskosten ƒ20.- per maand) zullen voor velen nog al bezwaarlijk zijn. „T^°,e jan£ zullen we in de stad waalwijk nog op schriftelijke les sen aangewezen zijn? Of zouden we deze winter nog naar het avond- Lyceum in Waalwijk kunnen gaan' J. H. Zoals ons bekend is, zijn er in ge heel Nederland slechts 11 avond- Lycea in de grote steden; in Bra bant is er slechts één, n.l. te Eind hoven, met 60 leerlingen. Wij be twijfelen of we zo iets hier ooit zullen kunnen bereiken. Overigens mogen we ons verheugen over een uitstekende Middelbare Handels avondschool voor voortgezet avond onderwijs. RED. jury in de wacht sleepte. Concordia haalde in deze afde ling met 105 punten ook de eerste prijs en Sophia's Vereniging met 100 punten eveneens!. In de erewedstrijd verzamelde de Kon. Erk. Harmonie Concordia 104 punten, de Koninklijke Har monie Sophia's Vereniging 94 pun ten. Met hun beide eerste prijzen in de Vaandelafdeling hebben beide harmonieën, al waren er dus die beter speelden, niettemin zeer lof waardige prestaties verricht. Men vergete niet dat de harmonieën uitkwamen op het muziekconcours in Nederland, waaraan alleen de allerbesiten kunnen deelnemen. Zij hebben zich gerangschikt in de rij en van de allerbesten; St. Caecilia uit Schinveld, die gisteren 113 punten behaalde, is hiermee de hoogst geklasseerde harmonie van het hele concours. Er was een overweldigende be langstelling in Kerkrade gisteren en het was algemeen bekend voor welke krachtmeting de beide har monieën uit het Brabantse Loon opzand zich hadden opgemaakt. Bovendien stond ook de eer van beider federaties, de R.K. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen en de Federatie van Mu- ziekbonden op het spel. Concordia sloeg dus haar zustervereniging ter plaatse; temeer eer voor deze har monie, maar hier blijkt toch voor al de grote successen die beide harmonieën hebben behaald en de twee eerste prijzen in de Vaandel afdeling, die de internationale ju ry te Kerkrade moest toekennen aan het dorp Loonopzand in Bra bant, vestigen de aandacht van grote internationale muziekkrin- gen op deze bij uitstek muzikale bevolking, die in haar geheel gis teren grote triomfen heeft gevierd. JUBILEUM. Met enige plechtigheid werd Vrijdag- namiddag alhier aan de heren G. Ver meer en M. van den Hoven, beiden se dert 40 jaren onafgebroken in dienst van de N.V. Schoenfabriek „Neerlandia" door Burgemeester van der Heijden de Bronzen medaille, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau uitgereikt. De Burgemeester prees de goede ver standhouding die er steeds tussen perso neel en Directie heeft geheerst, waarvan dit gebeuren wel een sprekend bewijs is. De Directeur der fabriek had alle lof over de samenwerking die hij steeds van zijn arbeiders heeft mogen ondervinden en waarvan hij steeds de goede resulta ten heeft gezien. Mede namens zijn collega de heer v. d. Hoven dankte de heer G. Vermeer voor alles wat hun hier is ten deel ge vallen, welke dank zich uitstrekte- tot zowel Directie, als de Burgemeester en de medearbeiders van de jubilarissen. De heer A. Biemans sprak woorden van waardering namens de Onderne mingsraad waarvan spreker lid is. ACTIE TEN BATE VAN KATH. THUISFRONT. De actie voor Kath. Thuisfront bracht in onze parochie ruim f 250.op. AANBESTEDING. Vrijdagmiddag had de aanbesteding plaats van een boerderij annex woon huis ten behoeve van J. van Rooy aan de Bergstraat te Loonopzand. De in schrijving was als volgt: Van Berkel, Tilburg f 32000 Gebr. Vercammen, Udenhout f 31900 Gebr. Verspeyk, Udenhout f 29430 G. v. Hest, Loonopzand f 29415 Van Meel, Tilburg f 27200 Nieuwenhuizen, Sprang f 26970 Behoudens goedkeuring van Land- bouwherstel, werd het werk gegund aan de laagste inschrijver. DUIVENSPORT. De Luchtbode alhier hield Zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, 92 km. De uitslag was als volgt: A Leerma- kers il, 5; A J v Dongen 2; G IJpelaar 3; M Maas 4, 7; Fr Krol 6; C v Dongen 8; C Maas 9; J Damen 10. vert ren En de alle den,

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2