Waalwijkse en Langstraaise Gourani DROMEN VLUMEN CAPELLE HAARSTEG SPRANG ALGEMENE BERICHTEN JA AR MARK 1 1 MAANDAG 30 SEPTEMBER 1954. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 75. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" mi ATHLETIEK, 11e Nationale Bosloep te Dinner., Op Zondag 3 October zal SHj voor de elfde maal de traditionele bosloop or ganiseren in de mooie omgeving van het gemeentelijk kampeerterrein. De voorbereidingen hiervoor zijn reeds in volle 'gang. Er zullen op dit jaarlijks sportfestijn weer verschillende bekende lopers aan de start verschijnen. VLIJMENS MANNENKOOR. Op Maandag 11 October zal Vlijmens Mannenkoor het winterprogramma in- zetren met een uitvoering voor donateurs en Zondag 17 October voor het publiek. Medewerking verleent Drunens Toneel, dat voor het voetlicht zal brengen het succesnummer: Van Ander Ras, onder regie van Jo van Erp uit 'Den Bosch. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat de regisseur zelf de rol van Senator zal vervullen, wat zeker voor de vele toneelspelers van Vlijmen een aanspo ring zal zijn om een bezoek te brengen aan deze uitvoering. Drunens Toneel boekte verleden jaar groot succes te Vlijmen en met het oog op dit prachtig stuk zal Drunen de vele toneelliefhebbers van Vlijmen weer een aangename avond bezorgen. ALGEMENE VERGADERING TUINBOUWVERENIGING. Hedenavond 20 September houdt de Tuinbouwvereniging een algemene ver gadering in Hotel Prinssen; aanvang 8 uur. Op deze vergadering zullen de heren Vinkevleugel uit Drunen en van Opstal uit Tilburg lezingen houden. De leden worden 'aangespoord deze belangrijke vergadering zeker bij te wonen. R.K. BOERINNENBOND. Door de leden van de Boerinnenbond zai een 14-daagse actie op touw worden gezet voor het aanwerven van nieuwe leden. Degenen die interesse hebben zich a's lid op te geven kunnen dit reeds doen bij het bestuur. MIDDENSTANDSACTIE. Het comité van de Middenstandsactie dat dit jaar de winkelweek voor de jeugd had bedacht, is volgens gegevens van de ingeleverde bonnen zeker geslaagd. Volgens de uitgegeven bonnen aan de jeugd voor de verschillende attracties, ziet het er naar uit dat ook de kinderen iets moois te wachten staat en wel op Zondag 26 September a.s. JEUGDWERK GEREF. JEUGDBEWEGING. In verband met de Jeugdweek der Geref. Jeugdbeweging, werd in de na- j middaggodsdienstoefening in de Geref. j Kerk alhier j.l. Zondag door Ds. van den Hout in 't bijzonder aandacht gewijd aan het werk der jeugdverenigingen, zo wel in predicatie als gebed. Na de dienst werden door de gemeente de eerste cou pletten van de bondsliederen van de Geref. J.V. en M.V. gezongen. Onder leiding van Mevr. van den Hout zal a.s. Woensdagavond half 5 in de Consistoriekamer der Geref Kerk een samenkomst worden gehouden, om te ko men tot oprichting van een Meisjesclub, waartoe alle meisjes tussen 12 en 16 jaar v.orden uitgenodigd. Woensdagavond 8 uur zal in hetzelfde lokaal een gecombineerde vergadering ge houden worden van de J.V. en M.V., waartoe de rijpere jeugd wordt uitgeno digd. Ds. en Mevr. van den Hout zul len te,r kennismaking met het jeugdwerk der verenigingen deze samenkomst 'bij wonen. Op deze bijeenkomst zal o.m. een inleiding worden gehouden over het jeugdwerk. Verder zal de avond gevuld worden met zang, voordracht enz., ter wijl de gebruikelijke tractatie natuurlijk niet zal ontbreken. FILMVERTONINGEN ORANJE-VERENIGING JULIANA. Zoals wij reeds mededeelden zullen a.s. Zaterdag in de zaal van de Chr. Volks- bond door de Oranjevereniging Juliana filmvertoningen gegeven worden voor de leden en huisgenoten. Zowel voor de jeugd als voor de vol wassenen zullen twee voorstellingen ge geven worden. Des middags om 2 uur voor de jeugd van Oosteind, Tilb. weg, Jan de Rooijstraat, 'Kerkstraat en Oude straat, en om half vier voor het overige gedeelte van Sprang, n.l. Molenstraat, v d. Duinstraat, Achter de Hoven en het gedeelte van de Raadhuisstraat van voormalig Sprang. Deze voorstellingen zijn toegankelijk voor kinderen van le- den, tot en met 15 jaar op vertoon van de lidmaatschapskaart der ouders.. Voor de jeugd zullen enkele tekenfilm worden vertoond, alsmede een film over onze prinsessen enz. Des avonds om 7 uur en om 9 uur zullen de voorstellingen toegankelijk zijn voor de leden en hunne vrouwen op vertoon van hun lidmaatschapskaart en wel, evenals voor de kinderen, om 7 uur voor het Oostelijk en om 9 uur voor het Westelijk deel van Sprang. Dan zullen o.m. vertoond worden films over het Koninklijk bezoek aan Noord-Brabant en over de reis naar Amerika en een cul turele film „De Wereldtuin". genskoor van de Chr. gemengde zang vereniging Hallelujah. De verschillende nummers, zowel zang als muziek, wer den op verdienstelijke wijze uitgevoerd en oogstten een welverdiend applaus van de velen, die dit avondconcert beluister den. HET GROENE KRUIS. Gaarne brengen wij onder de aan dacht van belanghebbenden, dat, in ver band met de drukke werkkring van de wijkzusters, in het vervolg streng de hand zal worden gehouden aan indertijd door het bestuur vastgestelde uren voor afhalen of wel terugbezorgen van ma gazijnartikelen. Van Maandag tot en niet Vrijdag bestaat de gelegenheid hiertoe aan het wijkgebouw aan de Heistraat, iedere dag 's middags tussen 1 en 2 uur en des avonds van 6 tot 7 uur en op Zaterdag slechts 's middags van 1 tot 2 uur. TER INZAGE. De rekening en verantwoording 1953 van de kerkvoogdij der Ned. Herv. ge meente alhier ligt Vrijdag' 24 dezer van des morgens 9 tot 's avonds 9 uur ten huize van dhr. J. Huijsman ter inzage. FLORALIS. Het ligt in het voornemen de ten toonstelling, van de deze zomer door de leerlingen van de Koningin Julianaschool gekweekte planten en bloemen Zaterdag 2 October a.s. te houden in één der lo kalen dezer school. vsausiwsn R. K. J. B. Donderdag j.l. hield de R.K. Jonge Boerenstand alhier haar najaarsvergade ring. Na de gebruikelijke opening en voorlezing der notulen van de vorige vergadering werd overgegaan tot bespre king van enige interne aangelegenheden. Met het oog op de komende wintermaan den werd besloten enkele cursussen te organiseren. De geestelijk adviseur ka pelaan Severijnen verklaarde zich be reid een sociale cursus te geven. Be sloten werd deze te doen aanvangen op Vrijdag 24 September des avonds om 8 uur in het parochiehuis. De jonge boe rinnen en boeren boven de 16 jaar kun nen aan deze cursus deelnemen. Naast deze cursus werd nog besloten een be- dnjfsleiderscursus te houden. Tot en met Woensdag a.s. bestaat e.r nog gelegen heid zich voor deze cursus op te geven bij de secretaris van de afdeling dhr. P. van den 'Brandt Mzn. Alvorens werd overgegaan tot uitreiking der prijzen van de in de afgelopen winter gehouden stal- wedstrijd, hield de directeur van de Zui velfabriek nog een korte causerie over het doelmatig voederen van het vee en een' zindelijke melkwinning, vooral in de winter, in verband met dé toekomstige kwaliteitsruitbetaling der melk. De eerste prijs van de gehouden stal- wëdstrijd was behaald door Jac. de Vaan en de voorzitter van de afdeling dhr. P. van den Brandt Wzn. stelde hem die dan ook onder een toepasselijk woord ter hand. Verder werden er door sportleider Ant. van den Brandt nog enkele sport- aangelegenheden besproken. Ook werd nog eens gewezen op het nut van het volgen van een cursus Boerenleergang. Met een opwekkend woord van de geestelijk adviseur werd de vergadering hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. VERKEERSONGEVAL. Zondag omstreeks het middaguur had aan de Tilburgseweg alhier weer een verkeersongeval plaats, dat gelukkig nog zonder persoonlijke ongelukken af liep. Een motorrijder komende uit de richting 'Kerkstraat stak de Prov. weg naar het Oosteind over, zonder daarbij het verkeer op de 'Prov. weg voorrang te geven. Juist kwam een grote touring car uit de richting Waalwijk. Om een aanrijding te voorkomen week de chauf feur van de bus links uit en reed daarbij t met flinke vaart tegen een lichtmast. De bus werd zwaar beschadigd, zodat het gezelschap per BBA hun weg naar „De Efteling1" moest vervolgen. Rijks- en Verkeerspolitie waren spoe dig ter plaatse en stelden een onderzoek naai de schuldvraag In. TENNISTOURNOOI. Vervolg uitslagen tournooi tennisclub Rooktum te 'Capelle. Dames enkel: mevr. Smelt slaat mevr. van Oversteeg 63, 62; mevr. Maris slaat mevr. Smelt 62, 6—4. Dames dubbel: Dames Gerlach'Oerle- mans-Aalfs slaan dames Oerlemans-v. d. HeuvelKruijssen 61, 62. Heren enkelspel: Dhr. M. de Rooij isl. dhr. A. v. Oversteeg; 97, 46, 61; dhr. F. Smelt slaat dhr. R. van Dron- gelen 61, 62-, dhr. S. Dancewicz sl. dhr. F. Smelt 6—0, 6—3. Heren dubbelspel: Dr. GerlachA. v. Oversteeg slaan v. d. GraafSmelt 61, 75; S. DancewiczM. de Rooij slaan de JongKwaasteniet 75, 62. Mixed dubbelspel: Mej. TreffersH. van Oversteeg slaan Mevr. Kruijssen dhr. Hollenstein 119, 60; dhr. en mevr. de Rooij-Mortier slaan dhr. en mevr. Oerlemans-v. d. Heuvel 64, 61; mevr. Oerlemans-Aals en dhr. Dancewicz slaan mevr. Gerlach en dhr. v. d. Graaf 64, 26, 61; mevr. Ma ris en dr. Gerlach slaan dhr. en mevr. de Rooij-Mortier 62, 64; Mej. Tref fers en dhr. v. Oversteeg slaan mevr. Oerlemans-Aalfs en dhr. Dancewicz 6—3, 6—4. Op Donderdag 16 September en Vrij dag 17 September werden de finales van dit tournooi gespeeld. Een hevige strijd werd gestreden om de le en 2e prijs. In het dames enkelspel slaat evr. Ma- ris Mej. Treffers met 6161. Mevr. Maris komt nu in 't bezit van de wis selbeker dames enkelspel. In 't dames enkelspel slaat mevr. Ma- mes Maristreffers de dames Gerlach- Oerlemans-Aalfs met 63, 64. In het heren enkelspel slaat S. Dance wicz M. de Rooij met 75, 62. Dhr. Dancewicz komt nu in 't bezit van de wisselbeker heren enkelspel. In het heren dubbelspel slaan de he ren de Rooij-Dancewicz de heren Ger lachv. Oversteeg met 75, 26, 6-4. In het Mixed dubbelspel slaan mej. Treffersdhr. v. Oversteeg mevr. Ma- risDr. Gerlach met 63, 64. De bekroning van het tournooi vorm de het uitreiken van de lauwerkransen, bestaande uit wisselbekers en medailles GESLAAGD. Onze plaatsgenoten de heren P. x. Heesbeen en A. Bergmans slaag den te Rotterdam voor het gehou den examen schoenwinkelier. Hun vakopleiding genoten zij van de Stichting Vakopleiding en Vakexamens voor de detailhandel in Schoenen. GEMEENTEHUIS. Als gevolg van gebrek aan werk ruimte ontslaan door de gesta dige groei onzer woonplaats., te toename van ambtelijke werkzaam heden en personee'suitbreiding der laatste jaren zijn in het Gemeen tehuis enkele afdelingen in andere vertrekken ondergebracht. Zo is men doende de afdeling Sociale Zaken en de afdeling Bur gerlijke S'.and en Bevolking te ver plaatsen naar de kantoren welke tot voor kort door de Kamer van Koophandel werden gebruikt. In het politiebureau het sous- terrain van het gemeentehuis worden enkele vertrekken in ge reedheid gebracht voor de dienst „Bescherming Bevolking". Het ge volg daarvan is, dat een deel der politie, n.l. het bureau van de in specteur en de administratie, tij delijk in 't leegstaande pand Raad huisplein 4 moet worden onder gebracht. De politiewacht, de re cherche, de verkeersdienst en alles wat de actieve politiedienst be treft, blijft echter onder 't raadhuis. De telefoonaansluitingen blijven nog zoals ze thans zijn. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het Gemeentebestuur voor de politie een ander onder dak te zoeken, waarbij o.m. wordt overwogen t.z.t. het gehele appa- raal over te brengen naar de dooi de gemeente aangekochte panden Raadhuisplein 4 en 5. Daarvoor zou dan een verbouwing nodig zijn. Over een en ander kon men ons nog geen definitieve mededelingen doen; we hebben echter wel begre pen, dat het college van B. en W. binnenkort hierover een voorstel aan de gemeentraad zal doen. THEO VAN DELFT. In opdracht van het gemeentebe stuur van Helmond heeft onze kunstschilder Theo van Delft een levensgroot portret geschilderd van H. M. Koningin Juliana, dat plaat sing zal vinden in de raadzaal van he. monumentale Kasteel-Raadhuii dezer steeds groeiende industrie stad. Het portret is bijzonder geslaagd, voornaam van houding, gelijkenis, kleur en conceptie en heeft de grote tevredenheid van de op drachtgevers. Op Zaterdag 25 September a.s zal het ter gelegenheid der herden king van de bevrijding nu 10 jaar geleden in een speciale raadszit ting officieel worden onthuld. Wij waren tevens in de gelegen heid de buste van H. M. de Konin gin te zien, die deze kunstenaar heeft gebeeldhouwd voor Waal wijk Belang en die aan de gemeen te Waalwijk namens de ingezete nen zal worden aangeboden ter herinnering aan de Slem en als waardering voor alles wat de ge meente ten deze heeft gedaan. Het is een schitterend stuk werk, dat deze veelzijdige kunstenaar hogelijk eert. Het iï momenteel bij de bronsgieter en zal vermoedelijk in de loop van October kunnen worden aangeboden. MODESHOW CLOUS. De firma Clous uit Den Bosch toont, zoals men in de advertentie in dit nummer kan zien, haar herfst- modellen morgen in Hotel Verwiel. De grote belangstelling die de da mes uit Waalwijk en omgeving hier voor aan den dag leggen, kan zich te Waalwijk op Donderdag 23 September a.s. 1 aan winnaressen en winnaars. 'Dit ge- j verdelen over 2 shows, één 's mid- schiedde in een gezellig feestelijk samen- j dags en één 's avonds, zijn op Vrijdagavond 17 Sept. in restau rant 'De Efteling, waarbij ook tegenwoor dig was een deputatie van de Waalwijk se tennisclub. CONCERT. Op een terrein aan de Heistraat, te genover het postkantoor, werd Zaterdag avond op initiatief van de Oranjever eniging Wilhelmina een concert gegeven, waarvan het programma verzorgd werd door de muziekvereniging Kunst na Ar beid, 't gemengd en jeugdkoor van 't Ro- zeknopje en het gemengd, meisjes en jcrn- i OUD-LEERLINGEN HULDIG- j DEN MEESTER v. d. HEIJDEN i EN NAMEN AFSCHEID VAN MEJ. KLUITMANS. Op Zaterdagavond werd lot slot van alle huldigingen in „De Ge croonde Leersse" nog een feest avond gehouden, aangeboden door de oud-leerlingen van de Openbare j School aan de heer v. d. Heijden ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. Namens het gemeentebestuur was aanwezig wethouder v. Hees- wijk. De zaal was vol oud-leerlingen, toen de heer A. de Rooij de feest avond opende met een kort woord, waarbij hij ook het cadeau van de oud-leerlingen aanbood: een boe kenkast. Hij noemde het een hele prestatie om 25 jaar in een plaats rond te wandelen en er dan nog meer vrienden te hebben verwor ven dan aan het begin van je on derwijzersloopbaan. Hij heeft ge merkt dat er een enorme sympa thie is voor de heer v. d. Heijden. Overal hebben we een enthousiaste medewerking ondervonden. Als voorbeeld noemde hij een van de leveranciers: „Is het voor Tini? Dan krijg'de alles voor niks." We hebben dan ook allesi hij elkaar ge kregen, zowel voor het cadeau als voor deze feestavond. Hierna had de officiële aanbie ding van het cadeau plaats: enkele dames boden de heer v. d. Heijden de sleutels van de boekenkast aan. De heer de Rooij hoopte dat niet alleen mijnheer, maar ook mevr. van der Heijden er nog lang ple zier van zou mogen hebben. Op het laatsile moment had hij vernomen dat Mej. Kluit mans, die 23 jaar aan de school was verbon den, deze in November gaat verla ten. Hij had nog geprobeerd de in houd van deze Bonte Avond te la ten veranderen, zodat deze ook voor een gedeelte aan haar gewijd zou zijn geweest. Maar omdat er geen mijnheer v. d. Heijden aan wezig' was geweest, was het niet gelukt. Hij hoopte echter dat Mej. Kluitman?: deze avond zou bijwo nen met de gedachte dat hij ook voor de helft aan haar gewijd was. Namens de buitenleerlingen nam de heer Wilgen het woord. Hij noemde de heer van der Heijden een wonderbaarlijk man. Om zich met zoveel succes aan de opvoe ding van de beide sexen te kunnen wijden. Al was het hem soms niet meegevallen als hij gedwongen werd door de heer v. d. Heijden om de breiles bij te wonen. Dat hij echter een gerijpte alphabeet was geworden, was te danken aan me neer v. d. Heijden. Daar plechtig heid een gevreesd object ia voor de „meester", zou hij zijn rede maar beëindigen om over te scha kelen op de bonte avond. Deze bonte avond, gebracht door de oud-leerlingen, bestond uit eni ge sketches uit het leven van de heer v. d. Heijden, enige zeer vlo- gebrachte liedjes, declamaties en balletdansen. Enkele negrospirriu- asl, 'twee liederen van Schubert en een aria uit „Orpheus en Euridice' van Gluck werden gezongen door mej. Ant. Blom met aan de vleugel Anne-Marie van der Waerden, die voor deze gelegenheid uit Amster dam was overgekomen. Dit optre den was wel het hoogtepunt van de avond, maar al het andere werd ook met smaak gebracht. Aan het einde van deze bonte avond kwam meester v. d. Heijden nog even op de planken. Zoals een kind leert lopen met pijn, zei hy, zo is het ook met een onderwijzer, alleen met dit verschil: een school meester geeft les en doet pijn. llij dankte ook namens Mej. Kluitmans voor deze avond. Wij hebben ge probeerd om onze leerlingen niet alleen taal en rekenen bij te bren gen, maar hen ook geestelijk iels mee tegeven, o.a. het gevoel vooi schoonheid. Het had de heer v. d. Heijden gefrappeerd dat op deze avond gebleken was, dat velen een vleugje en enkelen er veel van be zitten. Zij hebben hun leven ver rijkt. Dit was het bewijs (lat ze op school wat geleerd hadden, lot slot dankte hij nogmaals: „uit üe grond van mijn hart". Na een kleine pauze voor t ont ruimen van de zaal werd deze avond besloten met een zeer geani meerd bal. staat dat er een portret van de jubi laris werd aangeboden namens de Aloysiusschool. Dit blijkt niet hele maal juist te zijn. Het werd ge schonken door de leerlingen van de Openbare School en was geschil derd door een van de broeders van de Aloysiusschool. MODESHOW FIRMA CUNEN. Donderdagavond geeft de firma Cunen, zoals eerder al is gemeld, haar najaars-modeshow in Hotel „De Twee Kolommen". In afwijking van de vorige keer worden er nu maar een beperkt aantal kaarten uitgegeven, zodat iedereen zeker kan zijn van een goede plaats. Aan gezien de belangstelling telkens groot is geweest, verdient het aan beveling zich zo spoedig mogelijk van een toegangsbewijs te voorzien. De show begint om half 8 en zal tot pl.m. half 11 duren. De firma Van der Sanden comple teert de toiletten van de fa. Cunen met haar herfstcollectie dameshoe den en kindermutsen. JEUGD E.H.B.O. Aan het door Dr. van Daal afge nomen examen voor het verkrijgen van het diploma Jeugd EHBO na men voor Waalwijk 16 candidaten deel. Alle 16 zijn er in geslaagd dit diploma te behalen. Het zijn de meisjes: Paula van Dongen, Janny van de Leur, Coba v. Barkel, Hen- riëtte Hens, Jeanne van Loon, Je anne Fijneman (met lof) Theodora v. d. Pluijm, Wilhelmina Verhagen, Theresia Bergmans. De jongens: Theo Keetels, Aloy- sius de Bont, Henri Verwiel, Mar- tinus Schumacher, Jan van Loon, Theo IJpelaar, Joh. van Loon. Wij feliciteren alle geslaagden met lie. behaalde succes en hopen dat dit een aansporing voor hun moge zijn zich verder in dit mooie en nuttige werk le bekwamen. In de loop van October zal weer een nieuwe jeugdcur ius aanvan gen. Belangstellenden kunnen zich reeds nu opgeven en nadere inlich tingen verkrijgen bij: Mevr. de Ronde, Stationsstr. 13. J. Sperber, Dr. Ringerss'.r. 38. J. Hakkenberg-v. Gaasbeek, Gro testraat 46. K.A.V. AFDELING WAALWIJK. RECTIFICATIE. In ons verslag van de huldiging van de heer M. v. d. Heijden door ouders en leerlingen van de Open bare School in ons vorig nummer Op Dinsdag 21 Sept. wordt de Lourdesdag voor de K.A..V. gehou den, te beginnen om 8 uur met een H. Mis in de kapel bij de Eerwaar de Zusters, 's Avonds om 8 uur Lof met lichtprocessie naar de grot. Het bestuur vertrouwt dat de le den in groten getale zullen opko men en ook huisgenoten zijn bij de lichtprocessie welkom. MIDDENSTANDSMARKT GESLOTEN. De dingen dezer wereld zijn ge doemd tot het verleden ie gaan be horen. Zo ook de Middenslands- binnenmarkt, die Zaterdagavond werd gesloten. De voorzitter van het actiecomité, de heer De Visser, deed eerst enkele mededelingen, waarna de heer Van Loon-Schrau- wers de markt sloot met 'n woord to: de deelnemers en een dank woord tot de heer De Visser, de ziel van deze markt, wie namens de deelnemers een fruitmand en een taart werden aangeboden. Natuurlijk was de toeloop niet zo groot als twee jaar geleden, loen de markt meteen viering van het gou den bestaansfeest van de Midden standsvereniging was1. Dit lag ook aan het betrekkelijk kleine aantal deelnemers. Nochtans werden er ruim 13.000 bezoekers geleld, die niet alleen kijkers, maar ook ko pers bleken te zijn. Er zijn door verschillende standhouders dan ook goede zaken gedaan, zodat er over het algemeen een toon van te vredenheid viel 'te beluisteren. Er gingen zelfs meteen al stemmen op om het volgend jaar weer zo n markt te houden. De commissie wilde dit echter eerst nog eens be kijken, want voor een grotere at tractiviteit, die de commi sie na streeft, is het ook nodig dat het aantal deelnemers groter is. Mis schien heeft het succes van dit jaar ook op anderen inspirerend ge werkt. Het was de laatste avond nog heel druk op de binnenmarkt en ook nadat hij was gesloten, bleef het in het café nog gezellig, waar toe de Boerenkapel o.l.v. Wim Rombout j niet weinig bijdroeg. De heer André Hamers heeft zich als michofonist vijf dagen lang zeer verdienstelijk gemaakt om de aan trekkelijkheid van de markt te ver hogen. „OEFENING EN VERMAAK" NAAR ANTWERPEN EN BRUGGE. Zondagmorgen om half 8 vertrok de liedertafel „Oefening en Ver maak" in bussen van de firma Mul ders-Saus naar Antwerpen, waar zij in het kader van het Bestendig Festival op de St. Jansplaats een uitgebreid programma van een uur ten gehore bracht. Er bestond voor deze uitvoering een behoorlijke be langstelling. Daarna vertrok het gezelschap via Gent naar Brugge waar natuur lijk veel te zien en te genieten viel. Er werden rondgangen en 'n rond vaart gemaakt en om 5 uur ging 't via Sluis en Breskens naar Vlissin- gen en na een kort verblijf in Mid delburg en Bergenopzoom terug naar Waalwijk, waar de liedertafel volgens plan rond een uur weer ar riveerde na een succesvolle en ge noeglijke dag. AANRIJDINGEN. Twee aanrijdingen zijn er weer ie melden in de tweede helft van de vorige week. Donderdag had er een plaats bij het hulpposckantoor in v.m. Besoijen, waar een 59-jari- ge vrouw uit Sprang-Capelle werd aangereden door een jongen, 'toen zij daar fie send plotseling over stak. Zij kwam te vallen en liep 'n kleine hoofdwond en een lichte her enschulling' op. Door een am bulancewagen van de Tilburgse G.G.D., die juist passeerde, werd ze naar liet ziekenhuis en la er naar huis gebracht. Op hei Laageinde reed Zaterdag een luxe auto tegen een paard en wagen, toen de laats e geen voor rang verleende aan de auto. De auto werd zwaar beschadigd. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: rood kindervestje; 2 overjassen; jonge poes; drie munt biljetten van 1.—; herenhand schoen; herenfiets; muntbiljet van ƒ2.50; portemonnaie met inhoud; rode step; zakspiegeltje. Verloren: drie portemonnaies; 2 regenjassen; zwarte balpen; scha kelarmband; hoofddoek; hond; kalf; vulpen; zilveren oorhangertje; ca puchon van damesregenjas. VOMIO. De eerste 2-jarig Vomio-cursus is in Juli van dit jaar beëindigd. Bin nenkort zullen aan de deelnemers diploma's worden uitgereikt. Begin October begint een tweede Vomio- cursus. Deze cursus geeft een op de prac- tijk ingestelde verdere opleiding aan Middenstanders, die in het be zit zijn van het Middenstandsdiplo ma, in de vakken bedrijfsleer, so ciologie en Nederlandse taal. Zij die de nieuwe cursus willen volgen, kunnen zich morgen, Dinsdag 21 September tussen -7 en 9 uur aan melden op de Dr. v. Beurdenschool, Mr. v. Coothstraat 27. Aanmelding voor de cursus M.B.A., Moderne Bedrijfsadmini stratie, is dan ook nog mogelijk Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer. „NEGEN LANDEN" DINSDAG IN LONDEN. De minister-president van Frank rijk, Mendès-France, heeft een ei gen plan opgesteld voor de opne ming van West-Duitsland in een Europese militaire gemeenschap. Het grondbeginsel hiervan is, dat Engeland op dezelfde voorwaarden als Frankrijk aan deze defensieg'e- meenschap zal deelnemen en dai Duitsland extra-beperkingen op zijn herbewapening zal aanvaar den. De minister van buitenlandse za ken van Engeland, Eden, heeft Ne derland, Frankrijk, Duitsland, Bel gië, Luxemburg, Amerika en Ca nada uitgenodigd deel te nemen aan de conferentie der Negen Lan den, die Dinsdag in Londen be gint. Onderwerp hiervan is: de op heffing van het bezettingsstatuut van Duitsland i en de herbewape ning' van dit land. VOLGEND JAAR TWAALF UUR TELEVISIE PER WEEK. Waarschijnlijk zullen in 3 maan den een twintigtal bijzondere Euro pese gebeurtenissen worden uitge zonden. In de periode van 1 Januari tot herfst 1955 word. een groei van 6 tot 12 uur zendtijd per week ver wacht. TWEE MAN ONTSNAPT UIT HAAGS HUIS VAN BEWARING Opnieuw zijn twee gedetineerden ontsnapt uit het Huis van Bewa ring aan de Casuarie traat in Den Haag. Het zijn de 24-jarige L. J. B. en de 28-jarige H. J. H. Ze verdwe nen Zondagmiddag uit de keuken, terwijl elders in het gebouw een pro'esiantse kerkdienst werd ge houden. Een derde gevangene, die mee op pad was gegaan, kreeg on derweg berouw en kwam, even eens ongemerkt weer terug. VLIEGRAMP IN ARGENTINIË. Vier passagiers van een vlieguig dat boven het Andesg'ebergte vloog en waarvan een van de twee mo toren niet werkte, zijn vrijwillig uit het toestel gesprongen om het leven van hun medepassagiers te redden. Zij waren daarioe door het lot aangewezen. Even later veron gelukte 't toestel toch. Vijfentwin tig mensen vonden de dood. PRINS NAAR ZUID-AFRIKA. Prins Bernhard zal waarschijn lijk Dinsdagmiddag naar Zuid-Af- rika vertrekken met een regerings- Dakola. De Prins zal tevoren aan wezig zijn bij de opening van de zitting der Staten-Generaal en daarna met de Koningin en de oud ste twee prinsessen een rijtoer door Den Haag maken.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1