VOETBALSPORT miSHEUVEL SERNDUK L00N-0P-ZAND ST.JOACHIMMOER ELSHOUT STASSAR. een toom beste biggen WIELRENNEN HOCKEY. INSTRUCTEUR ter standplaats Tilburg Waalwijk ol Kaatsheuvel 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 SEPTEMBER 1954 3 DB OUDEN VAN DAGEN NAAR ROTTERDAM. TOCHT OUDEN VAN DAGEN. HUURT EEN WASMACHINE. AUTORIJSCHOOL C. J. VOSSEN CO., VLIJMEN. Wedvlucht P.V. De Zwaluw. Zondag hield De Zwaluw een wedvlucht vanuit Vlissingen. Deze vlucht was de eerste africhtingsr vlucht voor de grote nationale vlucht vanuit Parkestone (Enge land) op 3 October a.s. Uitslag als volgt: M. Libregts 1, 9; J. v. d. Dungen 2, 5, 6; J. van Engelen 3, 7; Jas> Kuijs 4; J. Verharen 8; H. Ooster waal 10; Jan Kuijs 11; De Laat- Parijs 12, 14; Fons v. d. Lee 13. Wie schiet op onze duiven Deze week werden enkele duiven dood op het land gevonden en Za terdag kwam bij een liefhebher een duif met verschillende hagelkor rels in de borst met moeite thuis. Bedenk dat dit een ernstig en straf baar feit is. VLIJMEN. Fraai succes van B. v. xl. Ven. Zondag namen de nieuwelingen B. v. d. Ven en v. Dal deel aan de Ronde van Silvolde en B. v. d. Ven oogstte daar groot succes. Hij werd 2e, behaalde de prestatieprijs en wist vele premies in de wacht te slepen. Tegen het einde van de wedstrijd gingen twee renners weg waarbij B. v. d. Ven zich aansloot en hij werd in de sprint tweede. Van Dal reed ook 'n goede wed strijd, maar enkele ronden voor 't einde kreeg hij pech. Dit is weer geen slechte dag ge weest voor de nieuwelingen en ze ker niet voor de' jeugdige v. d. Ven, die zijn eerste seizoen goed heeft ingezet met eenmaal le en nu 2e te worden en in verschillende wed strijden onder de eerste 10 te ein digen. Zondag namen de nieuwelin gen Libregts en Kuijs deel aan de Ronde van Bladel en wederom met succes voor Libregts, die de zesde overwinning van het seizoen behaalde in een zwaar parcours met klinkerwegen en gruispaden, lang 25(10 meter. Vanaf het begin wasi er strijd, want men kent zijn concurrenten en beloert elkander, maar voor Libregts, die weer in vorm was, was dit het sein om de laatste 6 ronden, 15 km. voor het einde, alleen weg te vluchten en tegen het sterke veld vol te houden. Met 300 m. voorsprong ging hij al leen door de finish onder luid ge juich van vele Vlijmense suppor- trs. Kuijs reed ook een goede wed strijd en werd 10e. KAATSHEUVEL. PUSH—DES 3—0. Het debuut dat de heren giste ren gemaakt hebben in de wed strijd tegen PUSH had wel onder abnormale ongunstige omstandig heden plaats. Niet minder dan vier reserves moesten de uitvallers ver vangen. Toch gaven de Dessers goed partij, vastberaden er voor te zorgen dat de Bredase heren de grote overwinnig, waarop zij toch wel gerekend hadden, te betwisten. En met succes. Midden in de eerste helft wisten de Push-heren een duidelijk veld- overwicht te demonstreren en drie doelpunten waren het resultaat. DES kreeg ook een paar kansen, maar die leverden niets op. In de tweede helft gingen de partijen ge lijk op en nu deden zich ook voor het Bredase doel gevaarlijke mo menten voor. Maar met drie reser ves in de voorhoede was t kwaad kersen eten, vooral tegen de links achter, die, hoewel nog zeer jong, een fijn partijtje verdedigen weg gaf dat het een lust was. Over het geheel waren de Push-heren als oud-eerste klassers technisch be ter, maar de Dessers on brak het ook nu niet aan vechtlust, waar mee ditmaal bereikt werd dat de walk-over van Push achterwege bleef. A.s. Zondag spelen de heren thuis tegen Forward eeuwige tweede in de promotieklasse! en in een hopelijk volledige opstelling wil len de DES-heren het dan ook te gen Forward graag opnemen. Voor de dames begint de compe titie Zondag ook en wel met een uitwedstrijd tegen Liberty. BERNDIJK. Berkdijk 1—Broekhoven 6—2. Berkdijk 1 heeft van de oud vier de klassers met verdiende cijfers ge wonnen. Weliswaar hadden de Til- burgers een technisch mooi spel, maar er zat totaal geen fut m. Het tegenovergestelde kon men bij Berkdijk constateren; reeds vóór de rust was de stand al 50 in hun voordeel door mooie doelpunten. Na 12 minuten maakte rechtsbui ten N. Netten reeds een doelpunt en 3 minuten later scoorde M. van Boxtel door een kopbal na een voor zet van de rechtsbinnen, waardoor de stand op 2-0 werd gebracht. De doelpuntenregen bleef aanhouden, want binnen het kwartier wist A. Emmers nog driemaal het net te vinden, waarvan het derde een ju weeltje was, weer door een voorzet van rechts, gevolgd door een kop stoot, die de keeper het nakijken gaf. Daarna deed Berkdijk het wat kalmer aan en zo kwam de rust met een welverdiende 50. Na de thee een meer op en neer golvend spel en na een aanval van de tegenpartij wist haar midvoor keurig te doelpunten. Dit liet Berk dijk echter niet op zich zitten en A. Emmers weet buitengewoon goed wat doelpunten maken is, want na een bal vrij gespeeld te hebben, wist hij met een zeer hard schot de kee per andermaal het nakijken te ge ven. Het spel begon daarna weer licht te verflauwen en zowaar wist Broekhoven nog een tweede doel punt op haar naam te brengen. Met Berkdijk iets meer in de aanval komt dan deze zeer sportieve wed strijd ten einde met een mooie 62 zege. AAA 'c jWas in rijdende colonne een bijna 5 km. stoet, die Zaterdag 18 September naar Rotterdam trok onder begeleiding van twee torse motorrijders van de Rijks politie uit het district Tilburg. Voorop vijl grote touring-cars en daarachter nog 85 luxe auto s en bestelwagens, in totaal niet minder dan 538 personen en, dan menen sommigen nog, dat deze tocht van ouden van dagen niet populair is. De steeds stijgende belangstelling' bewijst wei duidelijk het tegendeel en de steun, die. geboden iwordt, om deze organisatie mogelijk te maken, is wel een sprekend tweede bewijs, 't Is echter wel een orga nisatie, die tijd en werk vergt en de or ganisatoren vaak voor zware puzzles zet, die een buitenstaander niet kan be grijpen als hij dit niet nader heeft horen verklaren. De opgaven, die bij de secre taresse inkomen laten in de meeste ge vallen weinig aan duidelijkheid te wen sen over, maar zijn daarom in vele ge vallen nog niet uitvoerbaar. We noemen 't voorbeeld dat b.v. 8 personen de wens hebben uitgesproken, om met deze of die wagen mede te mogen rijden, terwijl daar maar drie of vier personen in ge plaatst kunnen worden. Dat meer oudjes gebrand zijn op 't reizen in een luxe auto dan plaatsen hierin beschikbaar zijn, is heel gewoon. Het gevolg is, dat een ge deelte in een auto-car moet plaats ne men, wat vaak een teleurstelling baart. Erger wordt het, als de gehele zaak op poten staat, de chauffeurs hun kaar ten thuis hebben, waarop vermeld staat, wie zij moeten rijden en waar die men sen wonen, als dan een of meer wagens de laatste dagen uitvallen en overge schakeld moet worden op 'n andere wa gen of autobus, waarvan vaak meerdere verschuivingen het gevolg zijn met alle gevolgen van dien, als het in nemen van de eerst uitgedeelde kaarten, het schrijven en opnieuw uitreiken van nieuwe, vaak verspreid over afstanden, zoals Kaatsheuvel die kent, die meer dan een uur uiteen liggen. Doch enfin, alles is klaar gekomen en Zaterdag juist op het middaguur bleek het een geweldige drukte in de Hoofdstraat vanaf voorbij het Missiehuis tot bij de Sprangsestraat, waar de stoet werd opgesteld langs het rechtertrottoir, waarop de volgnummers van de auto's waren aangegeven. Parti culiere motor-ordonnancen rukten zono dig uit om chauffeurs, die nog niet pre sent waren met hun „vrachtje" even te waarschuwen, 't Was een goed kwartier over het tijdschema, dat opgetrokken werd in de richting West, door Sweens- straat, Erasstraat, over Dongevaart en Uosteind naar Oosterhout, via Breda naar de grote verkeersweg. Kwart voor drie1 werd de stoet aan de grens van Kotterdam bij Ijsselmonde opgewacht doo,r een viertal soiomotorrijders van de brigade van de stad, om door enkele grote straten van de Maasstad te rijden en daarbij ook door de oprit door het grote nieuwe Handelsgebouw. Jammer dat juist in Rotterdam het al niet te mooie weer geheel omsloeg in een flinke stortregen. 'Toen de eerste wagens bij de dier gaarde Blijdorp aankwamen, waar de lunch zou gebruikt worden, die in pak ketten in twee bestelwagens werden mee- gevoerd, bleek, dat deze wagens met een comité-wagen gereden door de heer Sjef de Brouwer niet aanwezig was. Deze drie wagens hadden, toen de grote stoet over de Maasbrug de stad inreed, een kortere weg genomen, om nog voor de stoet in de Rivièrahal te komen met de lunchpakketten en voor uitdeling aan de ingang klaar te staan. Bij de Binnenweg werd echter de wagen van de heer de Br., stilstaande voor een verkeerskruising van achter door een Rotterdamse Volks wagen aangereden, met het gevolg» dat de auto van de heer de Br. zwaar be schadigd werd en de inzittende dames hevig geschrokken, doch Goddank zonder noemenswaardig letsel, .aanmerkelijk ver traging ondervonden en eerst later hij Blijdorp arriveerde De dienstdoende verkeersagent, die het verkeer regelde en de botsing; zag aankomen, verklaarde, dat de heer de Br. volkomen zonder schuld was. 't Weer was intussen van dien aard geworden, dat moest worden afgezien van een rondwandeling door de Dier gaarde. Het gezelschap bleef alzo in de ruime hal bijeen, yfaar een goed inge stelde Bietenbouwers Band van de Har monie Apollo, versterkt door de accor deonist Spapens, gezellige lunchmuziek liet horen, die aldra de verleiding bij meerdere oudjes wekte nog eens te pro beren, of de oude beentjes nog tot een dansje te dwingen waren. De voorzitter van het comité sprak een kort dankwoord aan allen, die had den medegewerkt om voor dé vijfde maal deze tocht van Ouden van Dagen mo gelijk te maken. Hij noemde hierbij op de eerste plaats de chauffeurs, die hun wa gen beschikbaar hadden gesteld, de bur gerij en de verenigingen voor hun milde bijdragen, de bakkers en slagers voor hun steun, de E.H.B.O.- meisjes en mannen voor hun diensten, de AVA meisjes voor hun hulp, de Bietenbouwers voor hun muziek, de politie voor de regeling en allen die hij mocht vergeten hebben, voor wat zij voor het welslagen van de dag gedaan hadden. Om vijf uur moest de zaal ontruimd worden, daar om 7 uur een ander groot feest in de Rivièrahal moest gevierd worden. Weer meer dan 530 mensen in de auto's te krijgen vergde even tijd, daar de stoet weer in dezelfde volgorde, voor goede controle, moest worden opgesteld. Met behulp van de politie ging echter alles gesmeerd en onder dezelfde bereid vaardige leiding van de Rotterdamse mo torbrigade werd na na een tweede korte rit door de stad de terugweg aanvaard. Nu ging: het door de lange Maastunnel, wat de vele oudjes, die hier nog nooit geweest waren een ware verrassing was. Alles marcheerde precies volgens tijd schema en het was juist acht uur, zoals was afgesproken, toen de stoet in Bern- dijk arriveerde, waar de Harmonie St. Jan stond opgesteld om de voorbijtrek kende colonne een „Wel thuis'j toe te blazen. De harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia deed hetzelfde op de hoek van de Jan de RooijstraatHoofd straat, terwijl de Harmonie Apollo lustige marsen op de Markt speelde, waar ont binding van de stoet volgde. In Hotel Smit dankte de voorzitter nogmaals de motorpolitie van het distr. Tilburg, die hun grote waardering uit spraken over de keurige regeling en goede organisatie, waarmede deze groot ste tocht van „Ouden" die zij tot heden meemaakten, was voorbereid en uitge voerd. Zo is dan deze lustrumtocht weer ten einde. Ondanks het minder gunstige weer en het kleine ongeval in Rotterdam, een succes voor de oudjes en de organisato ren. EEN JAARCONGRES IN DE EFTELING. De Efteling, zo langzamerhand een na tionaal bekend oord geworden om jaar congressen te houden, mocht ook Zon dag weer in het middelpunt der belang stelling staan. De Landelijke Katholieke Bond van Handelaren in Glas, porcelein, aardewerk en aanverwante artikelen, Pag'hala, waar van op Kaatsheuvel een plaatselijke af deling bestaat, hield haar jaarlijks con gres in de Efteling. Zij herdacht tevens haar 15-jarig bestaan. Van alle richtin gen, zowel Zwolle, Amsterdam, als Maas tricht, waren haar leden gekomen om dit congres hij te wonen. Om 9.45 uur werd door haar adviseur de Zeereerw. heer Rector F. H. van Heemskerk in het Missiehuis St. Anto- tiius een H. Mis van dankbaarheid opge dragen. Om kwart voor elf begaf het ge zelschap zich naar De Efteling, waar men aan zat aan de zeer originele Bra bantse koffietafel, die vooral bij de leden van boven de Moerdijk bijzonder in de smaak viel. Om 12 uur ving de jaarvergadering aan. Na de opening door de voorzitter werd een hartelijk welkomstwoord ge sproken door een der leden uit Kaats heuvel, waarin deze tevens de vereniging feliciteerde met haar jubileum; tijdens de ze felicitatie bood een dochter van mevr. Holle, in haar specifiek costuum een bloemstuk aan, welke geste door het be stuur, om zijn originele -wijze, op zeer hoge prijs gesteld werd. Vlot werd daarna de zakelijke agenda afgewerkt, waarna Drs. Chr. Schijf uit Hilversum een boeiende en zeer interes sante lezing hield over de interne pro blemen in de Middenstandszaak. Het was -goed vier uur toen de voor zitter deze zeer interessante vergadering kon beindigen. Het gezelschap begaf zich daarna naar het sprookjesbos, waarvan men genoot en waarvan een grote roep uitging. Om half zeven zat het gezelschap aan aan een uitgebreid diner, tijdens welke Jan van Ostade's Cabaretgezelschap de vrolijke noot verzorgde. Uiterst voldaan, met een algehele roep over de unieke gelegenheid, ging het ge zelschap om 11 uur uiteen, waarbij zelfs stemmen opgingen om het volgend jaar weer terug te komen. Paghola mag terugzien op een uiterst vruchtbaar feestcongres. BEKRONINGEN. 'Op de Internationale Kampioen-ten toonstelling in Den 'Bosch, georganiseerd door de Kynologenclub Den Bosch op Zondag 19 September werden door ver schillende inzenders uit Kaatsheuvel de volgende prijzen behaald: H. van Huiten met Keeshond Sigelins- ki s Quijrijna I G. in de Jeugdklasse. A. v. d. Ven met Sigelinski's Ciska in de Open klasse 2de G.. H. A. van Elshout met Sigelinski's Reuske, 1ste ZG.; met Sigelinski's Knil- lus 1ste U.; met Sigelinski's Flora 2de Z.G. en met Sigelinski's Olga 1ste Z.G. en meerdère ere-prijzen. 'Mich, de Vries met Boxer teef Dora Richtersblik in de Nieuwelingsklasse 1ste II. en de heer Mosselveld met Spaniel Heyspranti High Jinks in de Jeugdklasse 1ste Z.G. EEN GOUDEN BRUILOFT. Het duurt nog enige maanden, want de feitelijke dag is eerst op 23 Januari a.s., maar de voorbereidende werkzaamheden zijn reeds aangevangen. Het geldt het echtpaar van Wanrooij-Netten. Er is een comité gevormd dat zal trachten de no dige gelden bijeen te krijgen om een goede feestviering voor te 'bereiden. De volgende 'heren 'hebben in het comité zit ting genomen; J, Timmers, voorz., van Berkel, secr., H. Molenschot, penningm. en C. van der Velden en G. Wagenma kers, commissarissen. Behalve de 'Sprang sestraat 'behoort ook de 'Hoofdstraat vanaf de Eerw. Broeders tot Euphonia tot deze wijk. AGENDA. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 8 uur nam. vergadering R.'K. Par. Kerkkoor St. Jan in Euphonia, Woensdag 8 -uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 'Woensdag 8 uur nam Apollo Theater: Storm over Montana, toeg. 14 jaar. Donderdag 7.30 uur nam. repetitie da meskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur nam. repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. Barakconcours St. Jcui. Zaterdag begon de Kon. Érk. Harmonie St. Jan in café De Sport wereld met haar barakconcours. De eigenaresse opende het con cours met enige series en behield enige tijd de leiding. Na enige uren werd ze echier van de eerste plaats verdrongen. De verdere avond werd er druk gebarakt. Zondag werd net concours voort gezet en stelde café De Sportwe reld naast de caféprijs nog een troostprijs beschikbaar voor diege ne die in één serie het hoogst aan tal punten behaalde, zonder dai er echter een poedel bij mocht zijn. Ook Zonüag is er weer druk ge barakt. ais bet hele concours zoveel be langstelling trekt als in café De Sportwereld, dan kan S.. Jan zeer tevreden zijn. Bij ons bezoek aan café De Sport wereld vernamen wij van de voor zitter van St. Jan, de heer Soet- noudt, dat in ieder café met dezelf de barak en dezelfde bal gespeeld zal worden zodat ieder gelijke kan sen heeft. Zaterag a.s. wordt er bij de wed. v. Berkel gespeeld en Zondag bij café Be Elieiing van J. Vugts. BEKRONING. Zondag 19 Sept. behaalde onze dorps genoot de heer P. J. Vera opi de Intern, riondenten toonstelling in de veemarkt- hallen te 's-Rosch met zijn 11 maanden oude Engelse Bull Terrier Parijs (reu) in de jeugdklasse de le prijs, met een speciale prijs als de beste reu. Door initiatief van Loon op Zands Be lang en door medewerking van het Loon- se pubhek was het dit jaar wederom mo gelijk onze ouden van dagen een uiterst aangename middag te bezorgen. Een lange file van auto's voerde onze oudjes Zaterdagmiddag via Tilburg, Hil- varenbeek, Hapert, Hoge en Lage Mier de, Eersel en Bladel naan Velthoven, waar hen een buitengewoon rijk voor ziene koffietafel werd 'aangeboden. De vice-voorzitter de heer Fr. van Tilborg sprak hier het gezelschap toe, waarna een gulle tractatie plaats had. Na dit gezellig samenzijn werd de tocht huis waarts aanvaard via Eindhoven, Boxtel en Vught. Buitengewoon voldaan over aeze middag, zo rijk aan ontspanning, arriveerde men in de late avond in het derp. Zeker zullen de oudjes nog lang met genoegen terugdenken aan deze pret tige Zaterdagnamiddag. KAARSENPROCESSIE. Dinsdagavond te 8 uur zullen de da tnes leden van de K.A.V. zich verzame len nabij het Kerkplein om gezamenlijk een bedetocht te doen naar het Maria- kapelletje aan de Tilburgse weg. Aan deze tocht mogen tevens deelnemen de dames niet-leden van de Vrouwenbond. Gebed en zang zullen elkaar afwisselen, terwijl als intentie is gesteld „vermeer dering' der liefde in de gezinnen". KON. HARMONIE „SOPHIA'S VER ENIGING" TE LOONOPZAND. Bij de 'Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen is het gebrui kelijk, dadelijk na het concours op ver zoek puntenstaatjes te verstrekken, waar op voor elke rubriek het waarderingscij fer aangegeven wordt en het totale aan tal punten. De gedetailleerde beoordelingsstaten der drie juryleden worden verwerkt tot één critisch verslag, dat later verschijnt in het „Maandblad" der Ned. Federatie. In het Maandblad, van 1 'Sept. j.l. kan men dit verslag vinden van het Fed. Mu ziekconcours te Spankeren van 31 Juli en 1 Augustus 1954. „Sophia" nam deel in de hoogste afdeling, n.I. de Vaandelafde ling, en behaalde van de 120 punten 118 punten met lof der jury, le prijs en wim pel. Hier volgt een afschrift van het cri tisch verslag. Verplicht nummer: „Scènes Alsacien- nes J. Massenet-'Ger. Boedijn. 1. Het -begin is zeer goed. Jammer, dat de fluit enkele tonen niet zuiver into- neert. Verder i's de klank bijzonder fraai. Wat ons in deze vertolking dadelijk op valt, is het muzikale element. Daarbij frappeert de fraaie klank van dit orkest. Tot B sta-at alles op een 'hoog peil. In B vallen de uitstekende bassen op. Even eens trekt de soepele frasering de aan dacht. Van C-D valt nu en dan 'n kleine onzuiverheid op. In D wordt opvallend veel aandacht aan de nuancering besteed. Prachtig beheerst verlopen voor E de laatste maten. Het Choral protestant wordt gevoelig van sfeer uitgebeeld. De- climax naar J valt zeer te prijzen. In K valt het muzikale spel van de clarinet en hobo zeer op. 2. Het begin is voorbeeldig. De chro matiek wordt prachtig weergegeven. Het tempo is voortreffelijk. Alles komt' be heerst naar voren. In het Allegro Mode rato assai trekken de fijn uitgevoerde contrasten de aandacht. 3. Dadelijk valt weer het prachtig af gewogen spel op. Van de clarinet horen wij geen portato en aan het slot vergist de tenor-sax zich even.. Overigens heb ben wij voor het gepresteerde niets' dan lof. 4. 'De uitvoering is zeer 'beheerst. Het tempo is uitstekend en technisch loopt al les prima. Meer zegt BOfl dat telkens weer het muzikale in de uitvoering wel dadig aandoet. 'De totaal-indruk is bij uitstek gunstig. Een voortreffelijk korps onder een artistiek dirigent; 59 punten. Verplicht keuzenummer: „Scènes C.au- casiennes", M. Ippolïtov- Ivanov-Alyre Delhay. 1. Van de hoorn krijgen u/ij al dadelijk een zeer preciese inzet. En niet alleen zeer precies, maar ook zeer muzikaal. Op pag. 3 6e maat, stemt de hoorn iets te hoog op bes. De klank is prachtig en de dynamiek zeer muzikaal verzorgd. De contrasten kan men zich niet mooier wen sen. In hoge mate genieten wij van de nobele klank en het doorzichtige spel. 2. Sax en clarinet breng'en wij een com pliment voor de zeer muzikaal uitgevoer de soli. In het Allegretto Grazioso stemt aanvankelijk dè hobo een zweving te laag. Even later is de stemming: heel goed. Zijn partij weet hij voorbeeldig naar vo ren te brengen. 2. Dit deel wordt stijlvol uitgevoerd. Uitstekend wordt de sfeer aangevoeld. In de stemming komen een paar zwe- vinkjes voor. Veel heeft dit echter niet te betekenen. 4. Na een volkomen beheerst 'begin, horen wij op voortreffelijke wijze 'n zui vere piccolo. De klank doet voornaam aan. Alles „staat", alles is even goed verzorgd, alles pleit voor dirigent en korps. In L genieten wij nog in bijzondere mate van de prachtig gespeelde clarinet- solo. Een uitnemende prestatie. In menig opzicht betoverend mooi. 59 punten. Voor beide nummers 118 punten, le prijs met lof der jury. De jury (alphab.) GERARD BOEDIJN OSCAR VAN HEMEL WILLEM ZONDERLAND REPARATIE KERKGEBOUW. Het 'dak van onze kerk verkeert in 'n dusdanige staat, dat reparatie 'hoogst noodzakelijk bleek, doch dit vergde min stens de flinke som van f 13,200. Door de Z.E.H. Pastoor Ras werd 'n beroep 'op de inwoners gedaan zoveel mogelijk het hunne, hetzij in geld, hetzij in matura hij te dragen, terwijl Z.H. Exc. Mgr. Mutsaerts 'n ruime steun beloofde. Tot op heden, zo verklaarde pastoor 'Ras, gaat het prima» wat 'betreft de toezeg gingen. De Moer zal ook nu, zoals het steeds is geweest, rijn liefde ivoor Gods Huis tonen. ONZE WEGEN. Telkenmale opnieuw worden met recht klachten geuit over het onderhoud van onze wegen. De fietspad van de Paal- Straat bestaat eigenlijk niet meer. 'Deze is haast geheel in weidegrond herschapen. Met handig manouvreren gelukt het 'n goede fietser nog het spoortje te hou den. Passeren is helemaal uitgesloten. Enkele boeren ihehben reeds het plan ge opperd 'n afrastering aan te laten bren gen en hun vee er op te weiden. Voor zeker 'n goed idee. SPREEKBEURT. Woensdagavond 22 Sept. zal voor het personeel van Lips' Schroeven- gieterij en genodigden door Dr. Lodewijks een spreekbeurt gehou den worden over „Merkwaardige mensen en dieren in Australië''. Er zullen ook drie kleurenfilms worden vertoond. PLAATSVERVANGSTER. De werkzaamheden van de Eerw. Zuster Martinez, die enige weken rust zal moeten houden, zullen ver richt worden door de Eerw. Zus ter Hedwig. AFSCHEID KAP. VAN LEEUWEN. Nadat de WelEerw. Heer A. van Leeuwen vanaf de preekstoel af scheid had genomen van al de pa rochianen, heeft hij dit nog op in tiemere wijze gedaan van de vere nigingen, waarbij hjj speciaal be trokken was. In bijeenkomsten van KAB, KAJ en Verkenners' werden wederzijds hartelijke woorden ge sproken over de prettige samen werking die er steeds heerste tus sen bes.uur, leden en adviseur. Enkele nuttige gebruiksvoorwer pen werden de scheidende advi seur en aalmoezenier als blijvende herinnering aangeboden. TAFELTENNIS. Op de kampioenswedstrijden van de NKS afdeling' Brabant, georga niseerd door de tafeltennisclub „Atoom" le Eindhoven, behaalden de heren A. Willems en J. Janssen, beiden lid van De Smashers, ieder in het heren enkelspel een tweede prijs, respectievelijk in de derde en vierde klas. Ht eerste en tweede team van de tafeltennisclub De Smashers speel de tegen RKC uit Waalwijk. Het le team speelde gelijk met 55, het 2e team won met 81. NIEUWE KAPELAAN. Als opvolger van kap. v. Leeu wen is benoemd de WelEerw. Heer G.. van Veghel, tot op heden ka pelaan te Heeswijk. DEFENSIE-MINISTER VAN LAOS VERMOORD. De Minister van Landsverdedi ging van Laos, Kou Voravong, is Zaterdagavond door terroristen te Vientiane vermoord. Hij maakte deel uit van het in Maart j.l. door premier Soevanna Phoema gevorm de kabinet. Opstandelingen hadden twee bom men geworpen door een openstaand raam van het huis van de Vice-pre mier en Minister van Buitenlandse Zaken,Phoei Sananikone. In dit huis werd een partijtje gehouden. De premier zelf werd licht gewond. De vrouw van een hoge ambtenaar van Buitenlandse Zaken liep ernstig let sel op. De aanvallers wisten te ont komen. Zondagochtend is een aanslag ge pleegd op Hoang Njoegen, directeur van de voorlichtingsdienst van Nrd.- Vietnam. Twee onbekenden op fiet sen doorzeefden zijn auto met ko gels. Njoegen echter bleef onge deerd, evenals de directeur van de dienst voor propaganda tegen de Vietminh, die hem vergezelde. MOORDPARTIJ IN COLUMBIA. Zestig tot zeventig als soldaten vermomde bandieten hebben 26 slapende arbeiders van de eenzame San José-boerderij, in de Colum- biaanse provincie Cundinamarca, overvallen en op één na vermoord. De enige man die ontkwam, lag. zwaar gewond onder een stapel lij ken. Toen hij weer tot bewustzijn was gekomen, slaagde hij er in zich drie uur over de weg naar de na burige plaats Guaduas voort te sle pen, waar hij zijn treurig nieuws vertelde. Men meent, dat roof of wraak 't motief voor de verraderlijke over val is geweest. OORLOGSMONUMENT IN EINDHOVEN ONTHULD. Tijdens een indrukwekkende bijeen komst op 'het Stadhuisplein heeft de bur gemeester van Eindhoven, Mr. H. A. M. T. Kolfschoten, Zaterdagmorgen het Eindhovense oorlogsmonument onthuld. Het monument is een schepping van de beeldhouwer Paul Grégoire te Tete- ringen. Het symboliseert het offer van ruim 900 Eindhovenaren, die tijdens de 'bezetting door oorlogshandelingen en in concentratiekampen het leven verloren. 'Het 'bronzen kunstwerk heeft een mo numentale omlijsting gekregen, ontwor pen door de stadsarchitect van Eindho venMrtkvanderLaan. K. A. V. WAALWIJK. LOURDESDAG Dinsdag 21 Sept 8 uur H. Mis in de kapel bij de eerw. Zusters. 8 uur Lof met lichtprocessie. Ook huis genoten zijn welkom. Kaarsen verkrijgbaar in de kapel a f0.25. HET BESTUUR, GOEDE BIJVERDIENSTE. Bekende muziekhandel vraagt AGENTENf liefst enigszins bekend met muziek, voor verkoop vanuit hun huis van muziekinstru menten op zeer. gemakk. betalingsvoor waarden. Geen financ. deelname of risico. Br. No. K 4985 VAN HEES Advert. Kant. Leldsegr. 41, AMSTERDAM. Wie over BRILLEN spreekt denkt aan Erkend Ziekenfonds- leverancier. Stationsstr. 88 WAALWIJK TE KOOP J. HAMERS Bernse hoeve 5 Kaatsheuvel WIJ HEBBEN om kunstgebit gemakkelijk te beve«tlgen PROTEGEVAST 95 ets. DENTOFIX f 2.45 Drogisterij Van Amelsvoort Op de Markt Tal. 2286 KAATSHEUVEL Cl U/A GROTESTR. 207 TEL. 2190 VRAAGT VOOR DIRECT Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht op ons adres te Waspik Wilhelminastraat 5.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3