DE LU Waalwijkse en Langsiraaise Courant DUBDEN VLIJMEN HAARSTEEG GAPELLE SPRANG-GAPELLE WASPIK Drie kleine landensamen sterk! Uw Muziek programma's 10 JAAR „BENELUX" De molen in Drunen feestelijk in gebruik genomen Bandl-recortS&r JAN VAN DONGEN «meKOBtóffllÊLiSLjniV'7.!!-'. a MAANDAG 27 SEPTEMBER 1954 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HET ZUIDEN 77c JAARGANG No. 77 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" In de Ridderzaal te Den Haag, een van de mooiste en oudste historische gebouwen van ons land, klonken Vrij dagmiddag 17 Sept. de volksliederen van België, Luxem burg en Nederland aan het slot van een plechtige vergade ring, waarin door onze minister-president, dr. W. Drees en door de ministers van economische zaken van de drie lan den het 10-jarig bestaan van de Benelux werd herdacht. De Benelux een vorm van nauwe samenwerking tussen drie kleine landen, die, zoals minister Zijlstra het uitdruk te, op de politieke prenten van de caricaturisten meestal worden voorgesteld als drie kleine kleutertjes, maar die, als zij gezamenlijk optreden, behoren tot de grootste han- delsmogendheden van de wereld. Drie kleine naties, die af zonderlijk geen gewicht in de internationale schaal kun nen leggen', besloten 10 jaar geleden een verbond aan te gaan, dat uiteindelijk zal uitgroeien tot een economische unie- Wat wil dat zeggen, een econo mische unie Een eenvoudig voor beeld kan dit begrip duidelijk ma ken. Als een huisvrouw uit Nijkerk inkopen wil gaan doen in Amster dam, dan zal niemand het haar beletten. Een meubelfabrikant in Groningen, die een ameublement wil verkopen aan een familie in Breskens, behoeft niet bang te zijn dat hem belemmeringen in de weg gelegd zullen worden. Een gezin uit Zwolle, dat twee weken vacan- 'tie wil doorbrengen in Schevenin- gen, heeft daarvoor geen pas no dig en mag zoveel levensmiddelen meenemen als het vervoeren kan. En de rijke mijnheer uit Alkmaar, die zijn geld wil steken in een fa briek in Zuid-Limburg, kan gerust zijn gang gaan. Kortom het per sonen-, goederen- en kapitaalver keer in ons land is vrij en dat is een van de belangrijkste kenmer ken van een economische unie. Stel u een ogenblik voor, dat het anders was. Dat de Groningse fa brikant een uitvoervergunning no dig had voor elke stoel, die hij buiten zijn eigen provincie wilde verkopen. En dat iedere provincie eigen invoerrechten zou heffen. Dat de Limburger, die op familie bezoek wilde gaan in Brabant, aan de grens een pas zou moeten to nen. En dat Uirechtse guldens niet zo maar per postwissel naar Noord-Holland zouden mogen wor den gestuurd. Er zou dan in ons kleine landje een verschrikkelijk ingewikkelde situatie ontstaan, om nog maar niet te spreken van de schade, die al deze beperkingen zouden teweegbrengen aan onze welvaart. Een dergelijke ingewikkelde si tuatie, die wij binnen de grenzen van ons land belachelijk zouden vinden, is al eeuwenlang een nor maal verschijnsel tussen de ver schillende landen van de wereld. Iedere regering is er vanzelfspre kend op uit, de welvaart van het eigen volk zo goed mogelijk te dienen. Vandaar, dat de grenzen zoveel mogelijk gesloten worden gehouden voor alles, wat het even wicht in de nationale welvaart zou kunnen verstoren, en dat ho gere invoerrechten geheven wor den naarmate bepaalde artikelen minder gewenst zijn. Zo was het ook tussen België, Nederland en Luxemburg tot de laatste wereld oorlog. Op de 5e September van het jaar 1944, terwijl de zegevierende ge allieerde troepen de Nederlandse grens overschreden, werd in Lon den tussen drie landen een „doua ne-overeenkomst" gesloten. De handtekeningen van de drie mi nisters van economische zaken ga ven uitdrukking aan de vaste wil van hun regeringen, r op econo misch gebied zo nauw ie gaan sa menwerken, als tussen verschillen de landen maar mogelijk is. Tien jaar geleden werd dus de eerste stap gezet op de weg naar een economische unie tussen België, Nederland en Luxemburg, Een nauw verbond tussen drie kleine landen, die los van elkaar weinig te zeggen zouden hebben in de wereldhandel, maar die verenigd een eenheid kunnen vormen, waar mee de wereld ernstig rekening te houden heeft. Het was de eerste stap op een lange en moeilijke weg. Want de ontwikkeling van de samenwer king is niet van een leien dakje gegaan. Talloze besprekingen zijn nodig geweest en er zullen nog meer conferenties volgen. Op som mige ogenblikken deden zich zulke hindernissen voor, dat het doel onbereikbaar scheen. Maar er werd doorgezet. En nu de eerste tien jaren verstreken zijn, mag met fierheid en tevredenheid worden teruggezien op de bereikte resul taten. Welke zijn die resultaten Het eerste belangrijke punt was het verdrag over de douane-unie. Het had tot gevolg, dat de drie landen dezelfde rechten gingen be rekenen voor invoer uit andere landen en dat rechten voor de „onderlinge invoer" kwamen te vervallen. Daarna werd besloten tot een z.g'. „voorunie". Dat wil zeggen, dat de Beneluxlanden al lerlei beperkingen voor het han delsverkeer tussen de drie part ners overboord gooiden. Een der de stap was het gelijkmaken van accijnzen etc. in België, Nederland en Luxemburg. Zeer belangrijk was liet besluit, verleden jaar genomen, dat de Benelux als een eenheid handelsverdragen zal gaan afslui ten met andere landen. Tenslotte kwam enkele maanden geleden een accoord tot stand over het vrijma ken van het kapitaalsverkeer, waardoor het mogelijk zal worden kapitalen te beleggen in de drie landen. Zo is men, stap voor stap, een flink stuk genaderd tot het uitein delijke doel de totale economi sche unie, die voor elk van de drie landen belangrijk is, doordat een groter afzetgebied ontstaat, een betere arbeidsverdeling tot stand kan komen en een sterkere positie bij onderhandelingen met het „bui tenland". Nogmaals er zijn in de afgelopen tien jaren momenten ge weest, waarop de drie landen niet naast, maar tegenover elkaar leken te staan. Maar zodra de aandacht weer geconcentreerd werd op het gemeenschappelijk belang', in plaats van op het nationale be lang van elk der drie partners, werd overeenstemming bereikt. Bovendien de economische unie is gewichtig genoeg om veel moei te aan de totstandkoming te be steden Onder zeer grote belangstelling werd Zaterdagmiddag de geheel gerestaureer de molen te Drunen officieel in gebruik genomen. Onder de aanwezigen bevon den zich o.a. de voorziiter van de Ver eniging De Hollandse Molen, Ir Pegeaud en de hoofdbestuursleden de heren van Rijckevorstel en de Koning. Verder wa ren aanwezig Deken Rooyackérs, Bur gemeester Snels, beide wethouders en vele andere genodigden en belangstellen den. Vooral 'het inwendige van de molen was zeer smaakvol versierd en er heerste weldra een echt feestelijke stemming. De heer van Rijckevorsel heette allen van harte welkom en gaf een korte schets van: hoe een molenaar eigenlijk moet zijn en gezien de grote belangstelling van alle zijden, kwam de heer van Rijcke-, vorstel in zijn kort openingswoord tot de conclusie dat de molenaar de heer van Tuyl al deze goede eigenschappen wel in zich moest hebben. Na de inzegening door Deken Rooy ackers, kreeg Burgemeester Snels het woord, aan wie men het verzoek deed de molen in gebruik te willen stellen. Alvorens dit te doen, wenste Burge meester Snels de heer van Tuyl geluk met deze nieuwe gerestaureerde molen en drukte zijn vreugde uit over het feit dat deze molen voor Drunen kon worden be houden. Spreker had gehoord van de plannen welke er bestonden om de mo len over te leveren aan de slopershamer en het verheugde spreker dat toen de verschillende instanties in actie kwamen om deze molen, die zo zeer het land schap van Drunen beheerste, te behou den, ook de gemeente de eer had in dit streven deel te mogen hebben. Spreker bracht vooral dank aan de vereniging De Hollandse Molen, die zich zozeer heeft beijverd om de Molen te behouden, als mede de heer C. (Veltman, aan wiens onvermoeit streven allen veel te danken hebben. Spreker sprak de hoop uit dat deze fraaie molen, op welks bezit geheel Dru nen trots is, tot in lengte van jaren zal mogen blijven staan en dat met deze feestdag een nieuwe periode van bloei zal kunnen worden geopend. Het woord werd ook nog gevoerd door Ir Pegeaud, voorzitter van de vereniging De Hollandse Molen. Deze zeide de waarderende woorden van de Burgemeester aan het adres der vereniging zeer op prijs te stellen en be lichtte in het kort het doel der vereni ging De Hollandse Molen, een werk dat vooral de laatste jaren steeds meer waar dering gaat vinden en waarvoor steeds meer begrip wordt getoond, dank zij ook de propaganda gevoerd door de vereni ging Heemschut. In een gloedvol betoog wees deze spre ker op de betekenis van het behoud van onze molens, welke bestaan door de eeuwen heen en zozeer met de bevol king is vergroeid. Moeten wij, aldus spre ker, die molens die door de eeuwen hun plaats in ons volksbesaant hebben ge kregen, uitstoten. Neen, wij mogen dit niet en een volk dat van zijn monumen ten houdt bezit een grote morele kracht. Spreker wees ook op de economische betekenis der windmolens en sprak tot slot zijn vreugde uit over de grote be langstelling welke er bestond voor het in gebruik nemen van deze molen en het werk van de vereniging De Hollandse Molen. Hierna stelde Burgemeester Snels de molen in bedrijf, terwijl de Harmonie De Volharding het volkslied speelde. De heer van Rij ckelvorstel overhan digde hierna aan Burgemeeser Snels, alst- mede aan de heer van Tuijl een jaarboek van de vereniging De Hollandse Molen. Hierna volgde een zeer druk bezochte receptie. De harmonieën Beatrix en Irena brachten deze middag beiden een serena de. Zondag maakten velen van de ge legenheid gebruik de molen te bezichti gen. In de avonduren was de molen zeer fraai verlicht. KRING-ATHLETIEKDAG RKJB KRING 's-BOSCH. Onder zeer slechte weersomstandighe den werd Zondag in Drunen de eerste kring athletiekdag gehouden voor de di ploma's A, B en C. Door de zeer slechte weersomstandig heden waren er van de 150 deelnemers, slechts 35 opgekomen. Aan het einde van de dag werd daarom nog besloten om het op Zondag 10 October nog eens over te doen, in de hoop op beter weer. Toen na afloop de Kringsportleider de heer van den Akker de diploma's uit reikte, prees hij de sportiviteit der deel nemers en de afdeling Drunen voor hun prima organisatie. De sportdag bestond uit een vijfkamp o.a. in 100 m hardlopen, hoogspringen, ver springen, kogelstoten en fainkstap- sprong. De 1500 m 800 m werden af gelost. De uitslagen waren: Diploma A, waarvoor 450 pnt.: C. van Drunen uit Drunen met 475 pt. Diploma B, waarvoor 350 pt.: A. Klerkx uit Drunen; L. Verdijk uit Drunen; M. Jehoel uit Drunen; C. Ver hoeven Herpt; A. Huys Herpt; F. van Son Nieuwkuijk. C-Diploma 250 pnt.: N. van Drunen Drunen, M. Goesten Ammerzoden, C. Verhoeven Herpt, J. v. Nistelrooij Nuland, F. v. d. Oettelaar Dungen; J. v. d. Aa, Dungen, F. Brok Nieuwkuijk, H. Fitters Nieuwkuijk, P. Jehoel Nieuwkuijk, A. van Huiten Nieuw kuijk. De sportdag werd gehouden op het bij terrein van RKDVC; de diploma-uitrei king had plaats in café H. van.Delft. VOETBAL. RKDVC II speelde Zondag tegen BV V 4 te Den Bosch en won met 10. DVC II staat nu no. 1 op de ranglijst. CONCERT. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix gaf Vrijdagavond onder zeer grote be langstelling in de Veilinghallen van de Bioemen-, Groenten- en Fruitveiling te Nijmegen, ter gelegenheid van de ope ning van deze hallen en een aldaar ge houden tentoonstelling een concert. De Harmonie stond onder leiding van haar dirigent de heer Ton Kotter. Na het fraai concert dat zeer veel bij val oogstte, dankte de directeur der vei ling de heer Pijnenburg, directie en leden van het orkest. De heer Pijnenburg bood het bestuur een herinneringsvaandel aan. Na het concert werden leden en be stuur der Harmonie Beatrix door de voorzitter der veiling de heer Pijnenburg over de tentoonstelling rondgeleid. KINDERSPEELTUIN. De Kinderspeeltuin van de Stichting Kinderdorp zal op 1 October a.s. zijn poorten sluiten. In het afgelopen seizoen werd van deze gelegenheid zeer druk ge bruik gemaakt. In de toekomst hoopt het speeltuincomité verschillende nieuwe atracties aan te brengen om in het voor jaar 1955, weer met frisse moed door te gaan. RECTIFICATIE. In ons nummer van 1.1. Vrijdag stond een bericht omtrent de propaganda- avond voor de reserve-rijkspolitie, die gehouden zou worden op Dinsdag 28 September; dit is onjuist en moet zijn Maandagavond 27 September in hotel Vissers. Vlij men's Gemengd Toneel. Bovengenoemde toneelvereniging V.G.T. heeft in studie genomen „Mijnheer Pastoor", toneelspel in 4 bedrijven door Joh. Blaaser. De bedoeling is om op 7 November de eerste winteruitvoering te geven. Vlijmense Middenstand. De grote sportdag voor de jeugd op Zondag 26 Sept. is wegens het slechte weer afgelast. Nu is het op Woensdagmiddag bioscoopvoorstel ling voor de kinderen met de no dige attracties, te verzorgen door de Vlijmense Middenstand. WINTERPROGRAMMA. In café J. van Oijen kwamen Zater dagavond de besturen van de alhier be staande culturele verenigingen bijeen, ter vaststelling van het winterprogramma. Uit de gehouden bespreking bleek dat er in de komende wintermaanden weer voor voldoende ontspanning zal worden gezorgd. Het programma ziet er, kleine wijzigingen voorbehouden, als volgt uit: Op 3 October a.s. zal het wintersei- zoeen worden geopend met 'n dansavond; in verschillende café's zal gelegen heid tot het maken van 'n dans worden geboden. Op Zondag 17 October zal in café M. Achten de onlangs opgenomen film over Haarsteeg worden vertoond. De toneelvereniging Kunst en Genoe gen zal op 31 October en 1 November een toneeluitvoering geven; 14 Novem ber zal er in alle café's weer gelegen heid zijn tot dansen. De toneelvereniging Ernst en Luim zal op 21 en 22 Nov. met een toneelstuk voor het voetlicht treden. Nadat in de adventstijd de Zondagen in rust zullen zijn doorgebracht, is het de mannenzangvereniging Vriendenkring die met de Kerstdagen traditiegetrouw voor haar donateurs, honoraire leden en ver dere belangstellenden enkele toneelavon den zal verzorgen. De eerste Zondag in 1955 zal weer een dansavond zijn. De harmonie St. Cecilia zal op Zon dag 9 Januari aan het Haarsteegse pu bliek een muziekavond aanbieden, waar voor telkens grote belangstelling blijkt te bestaan. De 16e, 23e, 30e Januari en 6 Februari zijn gereserveerd voor de tor neelvereniging Kunst en Genoegen en 't dameskoor Levensvreugd, die dan het tcneelminnend publiek weer enkele ge notvolle avonden hopen te verschaffen. De toneelvereniging Ernst en Luim zal het seizoen sluiten met het geven van een uitvoering. neemt U natuurlijk zelf op met een van Stationsstr. 65 Waalwijk Gratis demonstratie Over de tussenliggende vrije Zonda gen zal tezijnertijd nog worden beslist. De daarop volgende carnavalsdagen brengen het slot van het winterprogram ma, dat zoals uit bovenstaande blijkt voor elk wat wils biedt. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente, welke door mij is belegd dezer gemeente op Vrijdag 1 October 1954, des nam. 7.30 uur, ten gemeente huize. Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling algemene verpach- tingsvoorwaarden. 5. Aankoop perceelsgedeelten voor uitbreiding openbare lagere school te Capelle. 6. Aankoop gronden, gelegen tussen Wendelnesseweg-Oost en Schoolstraat. 7. Overdracht woningwetwoningen aan de Woningbouwstichting Sprang- Capelle met voorschotverlening. 8. Aanvaarding voorwaarden, waar onder een rijksbijdrage in de restauratie kosten van de dakruiter der N. H. Kerk te Capelle wordt verleend. 9. Wijziging naam Kattesteeg. 10. Subsidiëring R.K. Econ. Hoge School te Tilburg. 11. Subsidiëring restauratie Ned. Herv. Kerk te Sprang. 12. Wijziging leges-verordening. 13. Wijziging Rangen- en Bezoldi gingsverordening 1954. 14. Uitbreiding openbare verlichting. 15. Vaststelling verkeersmaatregelen. 16. Benoeming leden der commissie v. advies, bedoeld in artikel 8 der Woon- ruimtewet 1947. 17. Wijziging gemeentebegroting 1954. 18. Mededelingen. 19. Rondvraag. 20. Sluiting. Prae-adviezen in 't volgend nummer. Sprang-Capelse E.H.B.O.- vereniging. De in het begin van dit jaar op gerichte afdeling „Sprang-Capelle" van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. gaat er, blijkens de advertentie el ders in dit blad voorkomende, reeds nu toe over een aanvangscursus E.H.B.O. te organiseren. Een initia tief dat we van harte moeten toe juichen. Immers, afgezien van het grote plaatselijke belang, is de E.H. B.O. voor ieder van ons een groot persoonlijk belang. Artikel 178 van het Veiligheids besluit '38 legt bovendien de werk gevers van een bedrijf van enige omvang de verplichting op te zor gen, dat tenminste één persoon aan wezig is die belast is met het ver lenen van eerste hulp bij ongeval len en ten aanzien van wie een be wijs kan worden overgelegd, waar uit blijkt dat hij (zij) met het ver lenen van eerste hulp vertrouwd is. Een dergelijk bewijs wordt ver strekt aan hen, die na een aanvangs cursus nog een 16-urige diploma cursus volgen en daarna met gun stig gevolg examen afleggen. Is er schoner ideaal denkbaar dan het dienen van de medemens? Alle- dames en heren, van 17 jaar en ou der, die gaarne hulp willen verle nen aan mensen die in nood verke ren, kunnen we dan ook aanraden de nodige E.H.B.O.-kennis te ver garen, zodat men bij voorkomende gevallen niet onbewhst verkeerde maatregelen neemt. Leden M.A.C. „Marijke" boeken suces. Zaterdag 25 Sept. 1.1. werd door de M.A.C. „Altena Rijders" te Dus- sen en de vereniging voor Veilig Verkeer te Almkerk een Oriënte- rings Veilig Verkeersrit georgani seerd over een afstand van 105 km., waarvan 4 km. Veilig Verkeers- en 61 km. Oriënteringsrit. Een tweetal leden van de Motor en Automobielclub „Marijke" alhier boekten een mooi succes. Van de 130 deelnemers legde de heer B. v. Ach terberg beslag op de 7e prijs, terwijl de heer L. Stein de 8e prijs behaal de. Heroprichting J ongelingsvereniging. Ter bespreking van het voorne men tot weder-oprichting van de Ned. Herv. Jongelingsvereniging zal a.s. Vrijdagavond 8 uur in het ge bouw „Elthato" een vergadering worden gehouden, waarvan de lei ding in handen van Ds. Trouwborst zal berusten. Opbrengst collecte. De dezer dagen in de gemeente Sprang-Capelle gehouden collecte ten bate van 't t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" en de Stichting Interk. Sanatorium in het Zuiden, bracht 479.09 op. .t'» I Voor de zending. Het ligt in de bedoeling van de Ned. Herv. Meisjesvereniging „Bidt en Werkt" dit najaar weer, evenals vóór enkele jaren, een z.g. Verkoop dag te houden, waarvan de op brengst ten bate van de Zending komt. BLIKSEMINSLAG. Zondagmiddag is alhier een. graan- schelf afgebrand toebehorend aan Pb. v. Dongen te Raamsdonk. Dit gebeurde doordat de bliksem er in sloeg. De brand weer was spoedig ter plaatse, maar er viel niets meer aan te redden. Verzeke ring dekt de schade. VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. Eerste klasse A Haarlem—GVAV 0—2 AGOVVHeerenveen 33 LeeuwardenBlauw-Wit 20 DWS—Enschede 1—2 Elinkwijk'VSV 04 HVCWageningen 21 Eerste klasse B RigtersbleekGo Ahead 13 StormvogelsZwolse Boys 11 HeraclesDOS 01 NECVolewijckers 13 AjaxVeendam 71 Enschedese BoysEDO 60 Eerste klasse C PSV—NAC 2—1 XerxesSittardia 01 BW—VVV 42 EBOHWillem II 21 Limburgia—Hermes-DVS 11 RBCKerkrade afgel. Eerste klasse D LONGASparta 21 SVVEmma 02 Feijenoord—Juliana 7—0 Bleijerheide—Eindhoven 0—2 NO ADDFC afgel. BrabantiaADO 18 Tweede klasse A De ValkTOP 33 VelocDESK 32 Schijndelde Spechten 02 Tweede klasse B TSCRood-Wit 22 MOCRoosendaal 00 InternosAlliance 13 BaronieDOSKO 50 Derde klasse B TaxandriaRKTVV 31 RKC—WSC 1—2 Derde klasse C VOAB—BSC 3—2 HERODongen 20 ODIO—WVO 1—1 Vierde klasse D Wit-Zwart—GSBV 0—4 SVGOisterwijk 12 Vierde klasse E TACVeerse Boys 32 Madese BoysZIGO 45 PCP—Gilze 4—6 Groen-Wit—TVC '39 3—0 BoeimeerSCO 22 VOETB ALUIT SLAGEN N. B. V. B. AmsterdamGraafschap 51 RotterdamAlkmaar 11 Rapid HeerlenDen Haag 30 UtrechtTwentse profs 31 VenloFortuna Geleen 23 VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL. De Keuze Commissie van de KNVB heeft het volgende voorlopige Ne derlandse elftal samengesteld, dat a.s. Woensdag 29 Sept. te Nijmegen in het Goffert-stadion een oefen wedstrijd speelt tegen Rot-Weiss (Essen) Doel: Steiger (PSV). AchterWiersma (Donar); v. d. Hoek (Feijenoord); Tebak (Eind hoven). Midden: Klaassens (VVV); Jan sen (ADO). Voor: Brooymans (RAC); v. Beur den (BW); Cor v. d. Gijn (Emma); Timmermans (ADO); Luiten (DOS) Als reserves zijn aangewezen: Van der Wint (VSV)Kuys (Haar lem) Terlouw (Sparta)Bennaars (DOSKO) en Roosenburg (Sneek). K.N.V.B BESLUIT TOT HOOFDKLASSE. Naar wordt vernomen heeft het KNVB-bestuur in zijn Zaterdag j.l. gehouden vergadering thans offi- ciëel besloten het volgend seizoen een hoofdklasse in te stellen. Deze hoofdklasse zal uit zestien elftallen bestaan. Uit de thans bestaande vier eerste klassen gaan de vier hoogst- geplaatste elftallen naar deze hoofd klasse over. ABE LENSTRA NAAR ENSCHEDE. Abe Lenstra, zo heeft men in diverse bladen kunnen lezen, heeft gesolliciteerd naar een gemeente-betrekking in Ensche de. Daar Abe één van onze grote voet balsterren is, heeft „men" er onmiddellijk de conclusie aan verbonden: „hij zal wel voor een Enschedese voetbalclub willen spelen, daar wordt hij zeker beter be taald dan bij Heerenveen". Maar hoe be drogen is die grote „voetbal-men", uitge komen. „Us Abe" wil alleen maar po sitie-verbetering. Een goede zekere toe komst stelt 'hij boven alles. Heeft hij dat indertijd niet bewezen door uiterst ver leidelijke profaanbiedingen af te slaan, waarvoor zeker 99 van de 100 voetbal lers zouden zijn bezweken? Deze voet baller geeft een uniek voorbeeld aan alle Nederlanders. Een vaste, prettige werk kring is immers des vakmans lust en le ven; daarop bouwt hij zijn bestaan en de toekomst voor zijn kinderen. Ook voor II is zo'n werkkring weggelegd, in dien !U ervaren verwarmingsvakman bent. Bij N.V. Bronswerk, afd. Warmtetech- niek, Hoge Steenweg 57 te Breda, wordt gezocht naar le en 2e monteurs. Men zal U graag inlichten over loon (en an dere voorzieningen). In heel Limburg en Brabant zijn wer ker. onderhanden. En het ziet er niet naar uit dat dit een tijdelijke aangelegenheid is, zoals het voetbalspel. Bronswerk stamt reeds van 1867 en breidt nog da gelijks uit. (Ady.) R.K.C.—W.S.C. 1—2. In een vrjj aardige, maar wat tamme wedstrijd, waarbij slechts af en toe de echte derbysfeer te voelen was, is het de zwarthem- den gehikt de volle buit binnen te halen. Verdiend of niet, daarover zullen de meningen wel sterk uit eenlopen, en feit is dat de krach ten der beide partijen heel weinig uiteenliepen. Had voor de rujst WSC het beste van het spel, daar na waren de geelblauwen uitge sproken sterker en met een beetje veine, dat elke ploeg nu eenmaal nodig heeft, had het scorebord spoedig een andere stand kunnen aangeven. RKC heeft verloren door een verkeerde spelopvatting van haar verdediging. Het geping'el in de achterhoede schiep herhaalde lijk onnodige gevaarlijke situaties voor de doelmond, waarin Eekels met veel bravour stond te verdedi gen, maar de RKC aanhang vaak met kloppend hart de gebeurtenis sen moest volgen. De achterspelers van WSC hadden hier beter kijk op. Hun dekkingssysteem was beter en zij aarzelden niet de bal tijdig over de uitlijn te jagen. De achterhoede zal een andere tactiek moeten gaan toepassen om de bakens te verzetten en wedstrij den 'te winnen. Ondanks de weersomstandigheden was er vrij veel publiek, dat een sportieve wedstrijd heeft kunnen volgen, waaraan alleen op 't laat ste moment door een incidentje af breuk werd gedaan. Het terrein was door de vele regens natuurlijk glad als spek, wat diverse schuit en valparten tengevolge had, en zo gemakkelijk aanleiding geeft tot onvriendelijke dingen. De scheids rechter, die een keurige partij blies had de touwtjes volkomen in han den, zodat alles goed afliep. WSC had een goede start en zet te vol vuur een serie aanvallen op stapel die vooreerst nog geen winst opleverden. Geleidelijk aan begon nen de RKC-ers tegenbezoeken af te leggen, die lang niet van gevaar ontbloot waren en na ruim een

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 1