Feest Sn Baardwijk DE LMGSIEMT Waalwijkse en Langsiraaise Courant ORUNEN ELSHOUT VLIJMEN ZILVEREN JUBILEUM VAN DE ST. CLEMENSSCHOOL De Onderwijzers de heren G. Veltman, hoofd der school, en G. Smits, onderwijzer, werden allerhartelijkst gehuldigd. NAMENS DE KERKELIJKE OVERHEID. ^HANDSCHOENEN EIGENSCHAPPEN VELE BRILLANTEKLEUREt EN'N STERK GEBREIDE TRICOTVOERING VERWIEL'S 9987 9897 9353 8859 8763 VRIJDAG 1 OCTOBER 1954. Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 77e JAARGANG No. 78 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" In de Baardwijksestraat en ook in heel Baardwijk hingen Woensdag de vlaggen uit. Er was feest. Feest op de Sint Clemensschool, die op die dag haar 25-jarig bestaan her dacht en het jubileum vierde van de heer G. Veltman, het hoofd van de school en de heer G. Smits, onderwijzer aan die school. De huldiging die het schoolbestuur en de jubilerende on derwijzers ten deel viel, was allerhartelijkst. Zeer velen, waarónder kerkelijke en wereldlijke autoriteiten, oudleer lingen en ouders van oud leerlingen, oud-onderwijzers en collega's van de onderwijzers, kortom enkele honderden hebben deze gelegenheid aangegrepen om de jubilerende school en de feestvierende onderwijzers van heler harte ge luk te wensen. En het werd een volledig Baardwijks feest, toen de heer Veltman, het hoofd van de school, een hartstochtelijk plei dooi hield voor dat gedeelte van Waalwijk, dat Baardwiik heet en een beroep deed op het gemeentebestuur voltal lig aanwezig en de oudleerlingen van de St. Clemens school, om het culturele leven in Baardwijk weer op peil en tot grotere bloei te brengen. EEN NIEUWE CENTRALE VERWARMING VOOR DE SCHOOL. De ftestdag begon met een plech tige H. Mis in de St. Clemenskerk, die werd opgedragen door de Zeer- Eerw. Heer Pastoor A. v. d. Bre- kel, geassisteerd door kapelaan Rijbroek en een Pater van het Mis siehuis te Kaatsheuvel. Het kerk koor zong de meestemmig'e mis van L. Perosi. De jubilerende onderwijzers wachtte een ontbijt op de pastorie, waarna hun de huldiging van de schooljeugd ten deel viel Met on geduld wachtten de kinderen op de komst van de jubilerende onder wijzers en toen zij de feestelijk ver sierde gymnastiekzaal betraden, werden zij verwelkomd door een meer dan spontaan enthousiasme. De discipelen zongen enkele zeer enthousiaste welkomstliede ren, waarna de heer Olieslagers, een van de onderwijzers, de jubi larissen toesprak. In korte, maar veelzeggende woorden wilde hij de verhouding tussen de onderwijzers onderling schetsen en dan noem de hij hun omgang, een loyale, vriendschappelijke en tactvolle samenwerking. Moge God U nog lang sparen voor de school en de jeugd van Baardwijk, zei hij, en ook de echt genoten van de onderwijzers liet hij delen in de blijde waardering en lof die hun echtgenoten ten deel viel. Als geschenk van het onderwij zend personeel bood hij hun beiden een drijfschaal aan, gevuld met bloemen, die een symbool mochten zijn van hun hartelijke genegen heid en dank. Ook het schoolbestuur wenste hij geluk en het bezit van een eigen katholieke school noemde hij een bijzonder voorrecht. Moge het ge geven zijn, zei hij, dit voorrecht nog lang te blijven behouden. De kinderen zongen en Leo Pul lens sprak namens alle jongens over de heel fijne dingen die er op school te beleven vielen, al kregen ze er ook wel eens van langs. Hij bood de echtgenoten van de jubilarissen bloemen aan en felici teerde ook het schoolbestuur. Nadat de leerlingen van de eerste klas een bijzonder aardige voor dracht ten beste hadden gegeven, kwam de kabouters op het podium, die, bijgestaan door een charmante fee, tenslotte er in slaagden een ge schenk voor de jubilerende onder wijzers te bedenken. Het werd een prachtige haard voor mijnheer Veltman en een reuze aquarium voor mijnheer Smits. Dat waren de geschenken van de huidige leerlin ge11- De heer Veltman dankte zijn jón gens heel hartelijk. Het móóiste ca deau echter vond hij, dat het de laatste tijd op school zo goed ging. Hij vond het prettig te kunnen zeg gen dat de jongens zo buitenge woon hun best deden, dat was het mooiste cadeau dat hem kon wor den aangeboden. Hij nam de gelegenheid te ba«t hun wijze lessen mee te geven, waarbij hij wees op de vertegen woordiging van de oud-leerlingen en zei hoe flinke kerels zij ge worden zijn. En hij deed dat zo, dat de oud-leerlingen er van bloos den. j Ook de heer Smits dankte de jongens zeer hartelijk voor alles wat zij gedaan hadden. Al vaak had hij een aquarium op zijn verlang- lijstje gezet, maar nooit was het er van gekomen. Jullie zijn nog beter dan St. Nicolaas, zei hij tot de leer lingen hetgeen natuurlijk met het nodige' enthousiasme en het nodige commentaar ontvangen werd. Wij hebben niet elke dag de ge legenheid onze waardering tot uit drukking te brengen, zei de Zeer- Eerw. Heer Pastoor v. d. Brekel, voor alles wat op deze school ge daan wordt. j En hij haalde't Evangölie van de dag aan waarin werd gezegd: indien gij niet wordt als de kinderen en verder wee degene die een van deze kleinen ergert..... Bijzondere vrienden van Onze Lieve Heer zijn U toevertrouwd, zei de Pastoor, maar hij mocht gelukkig constate ren, dat er bijzondere resultaten waren geboekt; veel van de leer lingen van de school stonden al in het volle leven en velen waren er prachtige flinke kerels geworden. Allerhartelijkst dankte hij de beide jubilarissen voor hetgeen zij voor de school hadden gedaan, terwijl hij ook de beide echtgenoten in zijn dank betrok. Er wachtte de leerlingen 'n klei ne voorlopige tractatie, waarna alles in gereedheid werd gebracht voor de receptie. ZEER HARTELIJKE BELANGSTELLING. De receptie, die om half een be gon, hebben zeer velen aangegre pen om het schoolbestuur en voor al de jubilerende onderwijzers van harte te complimenteren. Daar waren het voltallige colle ge van B. en W., de bisschoppelijke hoofdinspecteur Drs. van Gerwen, de ZeerEerw. Zeergel. Heer Pas toor Dr. van den Hurk, de Zeer Eerw. Heer Pastoor Van Haren, de ZeerEerw. Heer Stevens, modera tor van de R.K. H.B.S., de school arts Dr. Hordijk, vertegenwoordi gers van het onderwijzend perso neel uit Waalwijk, zoals Broeder Overste en een aantal onderwijzers van de Broeders van Maastricht, de directeuren van het Dr. Mollercol- lege en de Nijverheidsschool, de hoofden van de Openbare School en van de R.K. Meisjesschool te v.m. Baardwijk, de Inspecteur van politie, de heer Hoog Antink en Adjudant Hellings, de directeur en een afvaardiging' van de R.K. Mid delbare Handelsavondschool, en veel leerlingen, oud-leerlingen en ouders. Zij allen maakten de re ceptie tot een allerhartelijkste hul diging van de jubilerende school en de feestvierende onderwijzers. CADEAUX NAMENS DE OUD-LEERLINGEN. De heer Willem van der Mee Jr. sprak namens de oud-leerlingen en de parochianen. Hjj schetste de grote betekenis van de stichting dezer school, 25 jaar geleden, en hij wees op de belangrijkheid van de eigen school voor een parochie. Aan de hand van zijn eigen herin neringen aan school en onderwij- zeds wees hij op de ervaring, die alle oud-leerlingen ten aanzien van de school en de onderwijzers had den. Ervaringen die soms minder prettig waren, maar die toch re sulteerden in het algemene sympa thieke gevoelen voor school en on derwijzers. Veel hadden de oud leerlingen aan de heren Veltman en Smits te danken, en daardoor aan de St. Clemensschool, en zo was het hem een voorrecht namens de parochie en de oud-leerlingen aan het schoolbestuur een beeld van de H. Clemens,patroon van parochie en school, aan te bieden, dat de nis van de school, die al 25 jaar leeg had gestaan, zou sieren. Aan de onderwijzers bood hij na mens de oud-leerlingen een prach tige fiets aan, om, zoals hij het overdrachtelijk uitdrukte, de af stand af te leggen naar 't verstand van de leerlingen. De afstand naar hun hart was in één stap genomen. De dames van de jubilarissen huldigde hij met bloemen. Pastoor van den Brekel aan vaardde graag het beeld van de oud-leerlingen en droeg dit tege lijkertijd over aan de goede zorgen van het hoofd der school; hij ze gende T beeld, waarna hij de hoop uitsprak dat de H. Clemens zijn rij ke zegen mocht uitstrekken over de school. Hij toonde zich als pastoor en als voorzitter van het schoolbestuur zeer erkentelijk voor hetgeen de onderwijzers voor de school had den gedaan. En hij bood hun, die steeds zo correct op tijd op school aanwezig waren, namens het be stuur een uurwerk aan. Aan de heer Veltman een prachtig pols horloge en aan de heer Smits een electrische wekker. NAMENS HET GEMEENTEBESTUUR. Om twee redenen reken ik het mij tot een eer op deze receptie 't woord te mogen voeren, zei burge meester Teijssen, die met zijn wet houders en zijn secretaris ook acte de présence gaf. Op de eerste plaats richtte hij een woord van gelukwens tot de voorzitter van 't schoolbestuur. De kerk en school horen bij elkaar, aldus de burge meester en toen deze school werd gesticht, werd een hartewens van de Baardwijkse parochianen ver vuld. Maar vooral wilde hij zijn geluk wensen uitspreken, omdat de Sint Clemensschool zich zo goed en zo waardig had ontplooid. De school had een gezonde levenskracht ge toond en regelmatig was de school moeten worden uitgebreid. De burgemeester betoogde hoe het gemeentebestuur steeds de no dige zorg heeft gehad voor de scho len en speciaal ook voor de Baard wijkse jongensschool. En dit bleek wel zeer, toen hij zei, hoe hij had vernomen, dat het schoolbestuur het zeer op prijs zou st.llen, wanneer men de beschik king kreeg over een centrale-ver warmingsinstallatie. EEN CENTRALE VERWARMING. Het verheugde hem te kunnen meedelen dat uit een gesprek met de inspecteur gebleken was, dat deze ook accoord g'ing met de inrichting van een dergelijke in stallatie voor deze school. Zodat hij mee kon delen dat de school binnenkort de inrichting van een dergelijke installatie tegemoet kon zien. De heren Veltman en Smits noemde hij beste krachten voor de school en meer dan dat, want ook waar het 't maatschappelijk leven in Baardwijk betrof, waren zij steeds in de voorhoede te vinden. Hij dankte hen voor alles wat zij in het belang van de Waalwijkse gemeenschap, en vooral voor dat deel van de gemeenschap dat Baard wijk heet, hadden verricht, en hij sprak de hoop uit, dat de goede God in rijke mate Zijn zegen aan hun werk zou geven. NAMENS DE OUDERS. Nadat de voorzitter van het or ganiserend comité mededeling had gedaan dat de voorzitter van de commissie van toezicht op het La ger Onderwijs, de Zeergel. Heer Drs. de Vries, wegens ziekte ver hinderd was deze bijeenkomst bij te wonen en zjjn goede wensen had overgebracht aan bestuur en jubi lerende onderwijzers, sprak dhr. C. Pullens namens de ouders van leerlingen en oud-leerlingen. Hij was graag 30 jaar jonger geweest, zei hij, dan zou hij beter begrepen hebben de geweldig moeilijke taak die voor het hoofd en de onderwij zers van een school was weggelegd. Nu sprak hij aan de hand van z'n ervaringen, opgedaan ten aanzien van degenen die wel het onderwijs aan deze school hadden gevolgd. En de betekenis van het onderwij zersambt zag hij op de eerste plaats als een paedagogische betekenis, als een streven van de onderwij zers het vertrouwen te winnen van het kinderhart, te blikken in de kinderziel, om zo in staat te zijn hun belangrijk werk naar behoren te verrichten. Hierin waren de heren Veltman en Smits zeer zeker geslaagd. Allerlei wegen waren de oud leerlingen ingeslagen, maar op welk gebied zij zich ook een positie hadden verworven, het was alleen te danken aan de opvoeding die zij op deze school hadden genoten. Hij sprak een hartelijk, een heel hartelijk woord van dank namens de honderden ouders van de oud leerlingen; we kunnen U niet er kentelijk genoeg zijn, aldus de heer Pullens. Hij memoreerde ook met graagte hetgeen mijnheer Veltman op zo veel ander terrein had gepresteerd; ook voor hetgeen hij buiten paro chie en schoolverband voor de plaats had gedaan, dankte hij hem. Al betreurde hij het wel, dat dhr. Veltman door bijzondere omstan digheden wel eens moest terugtre den. Men kon inderdaad wel eens te veel krijgen, zei de heer Pullens. Mogen de ouders, die hier aan wezig zijn, aldus spr., en zij die in gedachten met ons meeleven, er van overtuigd zijn dat zij hun kin deren kunnen toevertrouwen aan een keurkorps van onderwijzers. De Bisschoppelijke Hoofdinspec teur Drs. van Gerwen, sprak graag namens de kerkelijke overheid woorden van oprechte gelukwens. Aan de hand van uitspraken van de aartsbisschop-coadjutor schet ste hij het belang dat de kerkelijke overheid aan een katholieke school hechtte en het doel dat door die overeid aan een katholieke school werd meegegeven en daarom was zijn dank jegens het personeel van deze school, die deze doelstelling uiteindelijk hielpen verwezenlij ken, zo erg groot. Het ideaal dat de overheid zich stelt, wordt hier hoog gehouden. Hij dankte vooral de beide jubi larissen voor hun schone en goede werk, voor hun toewijding en hun verantwoordelijkheidsbesef. Moge deze school een van de facetten zijn van de katholieke emancipatie in ons land, besloot hij. PLEIDOOI VOOR BAARDWIJK. Wanneer de Paus op een van zijn laatste audiënties, aldus de heer Veltman in zijn wel zeer welspre kende dankrede, gezegd heeft, dat het voor de mensen m de tegen woordige samenleving zo moeilijk is hun plicht te doen, dan is het wel een zeer buitengewone onder scheiding voor ons, wanneer men zegt dat wij meer gedaan hebben dan onze plicht. Hij dankte de ZeerEerw. Heer Pastoor, de oud-leerlingen en voor al de burgemeester. 25 jaar geleden kreeg de school een gemeentelijke subsidie van 8.50 per leerling en zijn broer in het Noorden schold op het achterlijk Zuiden. Ilij kreeg driemaal zoveel. Dank zij het beleid vooral van burgemeester Teijssen was hij nu zijn broer in het Noorden voorbij gestreefd. Aan het beleid van bur gemeester Teijssen was het te dan ken, dat de school ook een centra le verwarming kreeg, aan diens beleid ook was het te danken, dat Baardwijk's patronaat werd geres taureerd. Baardwijk zou nu weel de kaas krijgen zijn verenigingsle ven te ontplooien. Eerlijk gezegd, aldus de heer Veltman, was he. nu een dooie boel en zijn rede groeide uit tot een hartstochtelijk pleidooi voor dat gedeelte van de gemeente dat Baardwijk heette. Zoals hij ook, 'toen de vorige burgemeester werd verwelkomd, voor Baardwijk had gepleit; achteraf had men wel ge zegd dat hij nog „eigengeraaider" was dan 'n „Borkse dat was als een torpedo bedoeld, maar hij had het als een decoratie ontvangen. Baardwijk was in het verleden wel eens achtergesteld, maar voor U, richtte hij zich tot de burge meester, voor U begint Waalwijk bij dat bord aan het kanaal. Men kan mij niet kwalijk nemen dat ik voor Baardwijk op kom; als ik hier 25 jaar heb gewerkt, als ik hier jongens heb zien opgroeien die meer bereikt hebben dan ik, als ik hier ervaren heb de grote offer vaardigheid en bereidwilligheid van de bevolking. Maar als het hier blijft zoals het de laatste tijd is geweest, dan is deze huldiging voor mij en voor Baardwijk als de balseming voor de begrafenis. Hij dankte zijn oud-leerlingen en hoopte dat zij klaar zouden staan om de taak van de ouderen in Baardwjjlt over te nemen. Hij dankte ook zijn collega's, spe ciaal zijn medejubilaris, de heer Smits, voor al zijn vriendelijke me dewerking en die hij hoopte eens als zijn opvolger te mogen begroe ten. Maar zijn grootste dank ging uit naar de ouders van zijn leerlingen, zij hadden dezelfde houding aan genomen als het schoolbestuur en steeds gezegd Wat U zegt, zal wel goed zijn Vaders en moeders van Baard wijk, besloot hij, hartelijk dank voor Uw vertrouwen, wij zullen ons best doen dit vertrouwen waar dig te zijn. Ook de heer Smits dankte zeer geroerd voor de hulde die hem ge bracht was. Zoals hij zelf zei: als ik een bekentenis moet doen, dan is het deze, dat ik zeer ontroerd ben door de woorden die men mij heeft toegesproken. Men heeft mij wel duidelijk gemaakt hoe een ide ale onderwijzer moet zijn, en door deze woorden ook ben ik tot het besef gekomen, dat ik de volmaakt heid nog lang niet heb bereikt. Ik zal deze woorden echter als een aansporing opvatten de volmaakt heid te benaderen. Ik heb God gedankt voor de bij stand en de hulp, die Hij mij die 25 jaren heeft geschonken en ik heb hem gesmeekt voor de volgen de jaren mij diezelfde hulp te ge ven. Ook hij dankte alle sprekers zeer hartelijk, maar heel bijzonder mijn heel Veltman voor de ondervonden vriendschap, die niet ophield bij de achter- of de voordeur van de school, maar die zich ook ui strek te tot zijn particuliere leven en tot zijn gezin. Uw adviezen, aldus de heer Smits, waren steeds in het be lang van de school en van mij zelf en steeds op de meest vriendschap pelijke wijze gegeven. Als ik iets heb mogen zijn voor de Baardwijkse jeugd, dan heb ik dit naast de hulp van God te dan ken aan Uw leiding, besloot hij. Dit was echter lang niet 't laat ste woord dat gesproken werd op deze hartelijke huldiging. Zeer ve len hebben de jubilerende onder wijzers nog de hand gedrukt, oud leerlingen, ouders en autoritei.en en bijzonder welkom was ook het bezoek van mijnheer Ligtvoet, een oud-onderwijzer die al heel lang de school heeft verlalen. Het was alles even hartelijk en spontaan en de jubilerende onder wijzers en het schoolbestuur zullen aan deze ogenblikken zeer zeker de schoons.e herinneringen bewaren. SUCCES VOOR FANTASIO EN FANTOOM. Het feest en de huldiging werden 's avonds voortgezet, toen de har monie St. Jan een serenade ging brengen aan haar oud-voorzitter de heer G. Veltman en haar be stuurslid de heer G. Smits; voor beider deur speelde het corps en kele fikse marsen en een spontaan lang zal ie leven, terwijl de voor zitter, de heer Jac. van Mierlo, op enthousiaste wijze gewag maakte van de grote verdiensten, die beide jubilerende onderwijzers voor de Baardwijkse gemeenschap, maar meer speciaal voor de harmonie zich hadden verworven, 't Spreekt vanzelf, dat de jubilarissen zeer erkentelijk waren voor deze hul diging en het niet bij woorden lie ten. Ook de ZeerEerw. Heer Pastoor werd een serenade gebracht, be doeld als een muzikale hulde aan het schoolbestuur. In het patronaat had hierna om 8 uur de opvoering plaats van het kindertoneelspel van Broeder Ey- hard „Fantasio en Fantoom in Kinderdroom", een werkelijk boei end toneelspel met een uitsteken de inhoud, dat ook uitstekend ge speeld werd. Onder de aanwezigen, waar onder natuurlijk de heren jubila rissen met hun familie, de Zeer Eerw. Heer Pastoor A. v. d. Brekel en kapelaan Rijbroek, de edelacht bare heer F. Smolders, die als wet houder het gemeentebestuur ver tegenwoordigde, de heren van het kerk- en schoolbestuur, een aantal Eerw. Broeders uit Waalwijk en Vught, waaronder de schrijver van het stuk en tenslotte een stamp volle zaal ouders en oud-leerlin gen. Alle aanwezigen hebben zeer meegeleefd met hetgeen de kinde ren lieten zien %en waren er ook zeer verrast door, want werkelijk, het was de moeite waard. De mise- en-scène was zeer goed, de belich ting en de grime waren in zeer be kwame handen, de decors van Jan Mol voldeden aan alle eisen en schiepen vooral een ideale sfeer; de grootste lof komt echter toe aan de heer Olieslagers, de regisseren de onderwijzer, die bijgestaan door zijn collega's, een buitengewoon succes heeft bereikt. We zullen geen namen noemen van de jeugdige spelers, waaronder er verschillende zijn die Baard wijks Toneel 'ns goed in de gaten moet houden; laten we volstaan met het noemen van H. Leijtens, L. Burmanje en J. Remie, oud-leerlin gen- onelisten, die de „grote men- sen"-rollen voor hun rekening na men; een speciaal woord tenslotte nog voor Jos Remie, van wie we een zeer goed toneeldebuut zagen. Het werd' een aangenaam besluit van een buitengewoon geslaagde feestdag en de lof die Willem van der Mee na afloop de spelers en alle andere medewerkenden bracht werd door alle aanwezigen met graagte onderstreept. Ze kunnen het daar in Baard wijk wel ZONDAG ARTSENDIENST. Dienst Dr. Verhaak. DE HEER P. VAN GILS benoemd tot voorzitter van S.H.J. Op een bestuursvergadering van de Gymnatiek- en Athletiekvereniging St. Herman Jozef werd afscheid genomen van de oude voorzitter de heer H. Pe ters, die in verband met zijn benoeming toe hoofdonderwijzer te Deuteren zijn functie als voorzitter moest neerleggen. De heer Peters werd hartelijk dank ge bracht voor al het werk dat hij voor SHJ had gedaan, terwijl hem in de vorm van een klein souvenir een blijvende herinnering aan zijn werk bij S.H.J. werd aangeboden. De heer P. van Gils werd op deze ^Vervaardigd van zorgvuldig geselecteerde vellen. Zeldzaam Iraai en soepel leder SOEPEL als NAPPA maar sterker WATERAFSTOTEND KLEURVASTER Jan andere leer soorten, dus minder schade-risico door (etalage) verkleuring HOOGGLANS VERVING geelt een traai „levend kleureHect GEEN KLEURNUANCES ZWART GROEN TAN BORDEAUX BRUIN GRIJS-MARINE-BEIGE-ROODy voor nagenoeg dezelfde prijs als een flanelvoering EEN VEELVOUD VAN VOORDELEN DIE UVOOD DEZELFDE DRUS VINDT BIJ ECHTE „GIACIDE LEDEREN DAME5 EN HEREN HANDSCHOENEN LEDEBWARENHUIS Grotestr. 264 Waalwijk IALLEEN ECHT MET DIT MERK-ETIKET bestuursvergadering geïnstalleerd tot voorzitter van een der grootste en bloeiendste sportverenigingen uit onze gemeente. ELFDE NATIONALE BOSLOOP. A.s. Zondagmiddag zal in de omge ving van het Gemeentelijk Kampeerter rein de elfde nationale Bosloop worden gehouden. Deze Bosloop wordt gehou den onder auspiciën van de KNAB en wordt georganiseerd door S.H.J. EHBO-PLEISTERACTIE. De pleisteractie in Drunen is ook een goed succes geworden. Er werden 3700 pleisters verkocht. TONEEL-UITVOERING. De toneelgroep van de KAB, O.N.A. (Ontspanning Na Arbeid) zal a.s. Zon dag een toneeluitvoering geven in de gymnastiekzaal. Opgevoerd zal worden het toneelspel „Ik heb gezondigd". Aanvang 7.30 uur. AANBESTEDING. De aanbesteding voor het maken van Betonfundering en metselwerk voor een emballageloods voor de Veiling De Langstraat was als volgt M. Schapendonk Drunen C. van der Aa Elshout A. van Iersel Drunen P. Lommers Elshout C de Teuling Drunen G. Merkx Drunen f 10100 PRAATAVOND. A.s. Maandag zal in het parochiehuis een praatavond worden gehouden voor de werknemers in de industriële bedrij ven. Als spreker zal optreden de heer f. Schooremans -uit Tilburg, met als on derwerp de komende loonsverhoging en de verbreking van de vakcentrale. Aanvang 8 uur. VORMINGSCURSUS Op initiatief van de Z.E. heer Pastoor zal een bijeenkomst worden gehouden van afgevaardigden van het Kerkbe stuur, de N.C.B., de RKJB, de KAB, de KAJ en van Elshout Vooruit, waarop besproken zal worden de noodzaak en de mogelijkheid van een vormingscursus voor de rijpere jeugd en de samenstel ling van de parochiële ontwikkelings avonden. ONTSPANNINGSAVOND. A.s. Zaterdag 8 uur zal de 'Ontspan ningscommissie van Elshout Vooruit bij eenkomen om aan de hand van de erva ringen opgedaan met de laatste ontspan ningsavonden definitieve plannen te ma ken voor de eerstvolgende avond. ONGEVAL. Tengevolge van een hevige stortbui en het slechte zicht reed de jongeheer W. v. S. tegen een stilstaande auto. Een diepe snijwond boven het hoofd en en kele schrammen waren het gevolg. VOORZITTER VLIJM. BOYS GAAT HEEN. De heer A. van de Meerendonk, die ruim 10 jaar voorzitter was van de Vlij- mertse Boys, heeft dezer dagen bedankt. Het bestuur van de Boys kwam in vergadering bijeen; daar het besluit van de heer van de Meerendonk onherroepe lijk is zal getracht worden een nieuwe functionaris op de eerstkomende leden vergadering te benoemen. De heer W. Kuijpers werd tot tijdelijk voorzitter be noemd tot in de vacature is voorzien. DE VLAG IN TOP. Dezer dagen ging bij het nieuwe café ven de heer H. Boom, tegenover 't -plein, de vlag in top. Het ziet er naar uit dat Vlijmen wordt verrijkt met een pracht café met grote ruimte, ingericht voor al le doeleinden, als toneel, vergaderingen enz. Het nieuwe plein wordt er door verfraaide PAST OP UW RIJWIEL. Dezer dagen werden in Vlijmen op verschillende plaatsen rijwielen ont vreemd; van de dader of daders tot he den nog geen spoor. De politie heeft de zaak in handen. KINDERFEESTEN VLIJMENSE MIDDENSTAND. Bij gunstig weer worden Zondag' 3 October de kinderfeesten gehouden ach ter Garage Pulles, ingang Heistraat. DE ZWALUW. Zaterdag 2 October maandvergade ring van de Postduivenvereniging De Zwaluw in café B. Oremans; aanvang 8 uur. Met het oog op de belangrijke agenda worden alle leden verwacht. De genen die denken in aanmerking te ko men voor een kampioenschap moeten zich opgeven. Rozenjacht. Zondag a.s. maandvergadering van het Kruisbooggezelschap „Rozen- jacht" in café A. v. Vugt, Meliestr. Thans staan de binnenconcoursen weer op het programma. Alle leden worden zeker verwacht.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5