DE LMGSTEMT HOOGENBOSCH Waalwijkse en Langsiraaise Courant, DRUNEN NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG Wat U nog moet weten GAPELLE aVÜROL: De Tandpasta van standing SPRANG PLUIMVEE i Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. HOOFD'n KIESPIJN OCTOBER SCHOENEN maand maatdcut Sc/toertest WAALWIJK - MARKT 2 TEL. 2817 VRIJDAG 15 OCTOBER 1954. Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \MI HEI ZDIDEIi 77e JAARGANG No. 82 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" ZONDAG-ARTSENDIENST Dienst Dr. Verhaak. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Het dochtertje van het echtpaar L. al hier werd dezer dagen 's morgens wak ker; toen om pl.m. half negen de ouders nog niet Ontwaakt waren, ging het kind naar hun slaapkamer, maar kon beide niet wakker krijgen. Het kind is toen naar de buren gelopen, die onmiddellijk kwamen en kolendamp ontdekten. Dr. v. d. 'Wouw, die spoedig ter plaatse was constateerde kolendampvergiftiging, die gelukkig nog niet in een te ver stadium was, zodat beiden nog konden worden gered. 1 1 VOETBALPROGRAMMA. RKDVC I gaat Zondag op bezoek bij WSC I in Waalwijk. Dit is voor Drunen een tegenstander waartegen nog nooit in competitieverband gespeeld werd. Het kan Zondag een aardige wedstrijd wor den, waarin wij de kansen voor de thuis club wel iets hoger aanslaan. Wij hopen dat het een spannende en sportieve strijd zal worden, waaruit de sterkste als over winnaar naar voren mag treden. IRKDVC II ontvangt Zondag TOP II uit Oss. 'Dit is een van de leidende ploe gen in die afdeling, dus het wordt weer aanpakken voor DVC, wil men zijn mooie positie behouden. Om 12 uur speelt RKDVC IV en RK DVC V, die in dezelfde afdeling zijn in gedeeld. 1 Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Alleen ECHT met de naam MIJNHARDT CULTURELE VERENIGING. De Culturele vereniging „Onsenoort" is welgemoed het zevende jaar van haar bestaan ingegaan. Op 17 October a.s. wordt het program op Mariënkroon geopend met een voor dracht over „Egypte vóór, tijdens en na de laatste Pharos door G. Monnink. Een hoogst interessante beschouwing over de ware gebeurtenissen rond Ko ning Faroek, met eigenhandige, zeldza me opnamen van de journalist-globe trotter Monnink. Interessante vragen worden besproken, zoals: wie bewerkte de val van Koning Faroek? U zult hartelijk lachen om de verma kelijke belevenissen van de globetrot ters Monnink en Damhuis, die per fiets over de Balkan, door Klein-Azië naar Palestina en Egypte trokken en daar zonderlinge en vermakelijke avonturen Beleefden. Op het punt van uitgewezen te wor den, maakten ze kennis met 'n hofdame die hen beschermde, door wier introduc ties Monnink gelegenheid kreeg 'n blik echter de schermen te werpen en met wie hij na allerlei gebeurtenissen, later in Spranje trouwde. Zeer zeker zal deze avond voor velen zeer interessant zijn. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlijmen op Vrijdag 15 October 1954 des nam. 7 uur (precies) ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ,/Bouw- credietregeling Gemeente Vlijmen". 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit van 30 Juni 1954 en tct het opnieuw toewijzen van een per ceel bouwterrein aan Hub. Boom, al hier. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Boe renleenbank te Nieuwkuijk en een door de Coöperatieve Vereniging Levensver zekering Maatschappij „Concordia U.A." te Utrecht te verstrekken geldlening aan een tweetal ingezetenen dezer gemeente. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van de woning plaatselijk gemerkt Mgr. van Kesselstr. no. 6 aan M. L. van Overdijk, wonende alhier Pastoor van Akenstraat no. 27. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandse aankoop „om niet" van een aantal strookjes grond van diverse eigenaren voor de aanleg van trottoir. 7. Aanbieding der rekening van de gemeente; van het woningbedrijf, als mede van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, allen over 1953. 8. Aanbieding van de begroting der gemeente; van die van het woningbedrijf, alsmede van die van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, allen voor het jaar 1955. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge meentebegroting 1954. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een aan tal percelen grond met opstallen van diverse eigenaren tot verwezenlijking van het uitbreidingsplan „Vliedberg". 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaarverklaring van de woningen plaatselijk gemerkt Meerdijk 14 en Karrestraat 2. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging en tot hand having van een aanslag' in het vergun ningsrecht over het jaar 1954'55. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van mede werking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 aan het bestuur der bijzondere la gere jongensschool te Vlijmen voor de verbouw der toiletten; de aanleg van een centrale verwarming en het maken van een overdekte rijwielbergplaats in en aan de school, plaatselijk gemerkt Ko ningin Wilhelminalaan 38. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot beschikbaarstelling van een crediet groot f 154.265.voor de uitbreiding en de verbetering van de openbare straatverlichting in deze ge meente. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om voor het tijdvak 1 Oc tober 1954 tot 1 October 1955 in tijde lijke dienst te benoemen tot leraren aan de gemeentelijke avond teken school de heren W. van Gooi, als leraar voor de bcuwkundevakken, tevens directeur; H. Ebben, als leraar bouwkunde; J. Ver- heijen als leraar algemeen vormend on derwijs en de ZeerEerw. Heer J. Ver meulen als leraar godsdienst en maat schappijleer. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van een 5- tal leden in de commissie Woonruimte wei 1947. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van grond aan hel R.K. Kerkbestuur van Vlijmen ten behoeve van de bouw van een 10-klas- sige bijzondere lagere meisjesschool. GUNNING. Het bouwen van een winkelhuis met slagerij in de Mgr. van Kesselstraat voor rekening van de heer Chr. Merkx alhier is opgedragen aan de firma J. v. Veluw en Zn. te Haarsteeg. UITVOERING VLIJMENS MANNENKOOR. Maandagavond gaf Vlijmens Mannen koor zijn eerste winteruitvoering in de zaal Toonkunst van Joh. Peijnenborg. Medewerking verleende Drunens Toneel met „Van Ander Ras", onder regie van Jo van Erp uit Den Bosch. Om 8 uur was de grote zaal tjokvol, toen de heer J. Vorstenbosch de aanwe zigen toesprak. Vlijmens Mannenkoor begon met een drietal nummers die zeer goed werden gezongen; vooral Neder land in vogelvlucht, ging er bij het pu bliek extra in. Hierna kwam Drunens Toneel aan de beurt. Het stuk Van Ander Ras werd een groot succes. Er werd zeer vlot gespeeld en zonder uitzondering moeten alle speel sters en spelers genoemd worden. Het is duidelijk geworden wat onder zeer goe de leiding bereikt kan worden en dat het spel van de regisseur Jo van Erp de grootste bewondering had van het pu bliek, was te begrijpen. Het was voor de toneelliefhebbers weer een genotvolle avond. 'Onder de vele aanwezigen wa ren veel toneelspelers die een leerzame avond hadden. Wij roepen Drunens To- neel graag een tot ziens toe. De woor den na afloop gesproken door de heer Vorstenbosch, dat Drunen volkomen aan de verwachtingen had voldaan, zelfs ze nog had overtroffen, kon iedereen onder strepen. R.K. TONEELVER. VOLHARDING. Dinsdag gaf Volharding haar derde op voering van Verbroken banden. De zaal was weer goed bezet en de aanwezigen waren hoogst voldaan over het stuk en over het goede spel. BOERINNENBOND. De avond van de Boerinnenbond is schitterend oeslaagd'. Als spreekster trad op mevr. Slaats uit Geffen, die sprak over: Huiselijke 'Gezelligheid. 'Onder de pauze had een tractatie plaats en een verloting verhoogde de gezelligheid. Tot slot snrak de geestelijk adviseur Pastoor Heesakkers. Burgerlijke Stand over de maand September 1954. Geboorten Dorothea A dv M Dekkers-v Zon Hendrik J M zv M de Haas-Stu- ners Hendrikus M zv M van de Water-Witlox Petronella J C M dv W v d Lee-Bergmans Johan na M M dv H Appeldoorn-Nooten Leonarda J C dv Th v Asseldonk- Vrijhoeven Adrianus C zv A Knioek-van Son Hendrika A dv H v Esch-v Bijnen Johanna M C dv W Klerks-van de Wiel Louise H M dv A Schoonen-Lammers Johannes L zv L v Esch-v Olst Arnoldus H M zv M Kuijs-de Vaan Catharina C M dv H v Bokho- ven-v d Wielen Gerdina A M dv M Branten-Mommersteeg Rini C M zv J v d Lee-van Giersbergen Hendrikus zv P Meesters-v d Lin den Antonetta E M G dv H v d Dungen-Spee Godefridus Th M zv Th Pullen-Mostermans Maria H dv H van de Wiel-Geerts Jo hannes W C zv A van de Griendt-v Dal. Overlijden Theodorus L van de Wiel 75 jaar Joannes van Bokhoven 87 jaar wedn van Th de Laat Joannes N Verboord 38 jaar echtg van Ph v d Pol. Huwelijken Martinus G Moed 24 jaar te Sint Michielsgestel en Johanna II Kivits 34 jaar alhier Adrianus P Lam- mers 23 jaar en Elf ride C M de Laat 21 jaar, beiden alhier Petrus H Engelen 28 jaar en Huberta M A v d Wijenburg 24 jaar, beiden alhier Hendrikus v Wordragen 29 jaar te Ammerzoden en Antonetta Mvd Heijden 25 jaar alhier Cornells H Verhoeven 20 jaar te Drunen en Huberdina D Siegers 27 jaar alhier. TAFELTENNIS. Door de in café (J. van Oijen geves tigde tafeltennisclub Victoria '35 werd Zondag j.l. een groot tournee georgani seerd, dat zeer geslaagd kan worden ge noemd. Aan dit tournee werd door een groot aantal speelsters en spelers uit Ëlshout, Engelen, Vught, Den Bosch en tevens van de organiserende vereniging deelgenomen. Deelname stond open voor 3e en 4e klassers in de afdelingen Da mes-enkel, Heren-enkel, Mix dubbel en Heren-dubbel. Ook kwam de winteractie ter sprake; de propagandaleider van de afdeling de heer v. d. Hoven deed hieromtrent en kele 'mededelingen en wekte de leden op allen mee te werken aan de uitbreiding van het ledental. Dan vond er nog een intieme plechtig heid plaats. De heer G. Braspenning, lid van de Werkmeestersafdeling, was n.l. 25 jaar lid der Chr. Vakbeweging. 'Door de heer J. C. Varrossieau werd de jubi laris namens het hoofdbestuur gehuldigd. Spr. schetste de jubilaris als een ijverig werker, die zijn Christenplicht op het terrein van het sociale leven verstaat; hij v/as vele jaren een uitmuntend bestuurs lid van de Werkmeestersafdeling en een goed penningmeester. Hij wenste de ju bilaris van harte geluk en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren in de bewe ging zou mogen werkzaam zijn, waarna hij de heer Braspenning het gouden C.N.V.-insigne op de borst spelde. De heer Braspenning dankte voor de tot hem gerichte woorden; het was voor hem een verrassing. Nadat de 6 loonsverhoging ter spra ke was geweest, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering met dankgebed. AFD. SPRANG—CAPELLE Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De leden van de afd. Sprang-Capelle Er heerste al vroeg in de namiddag in de zaal De Harmonie een gezellige druk te want de uit verschillende plaatsen gearriveerde deelnemers hadden zowat het hele huis in beslag genomen om zich te verkleden en klaar te maken voor de wedstrijden, terwijl de jury zich in de huiskamer had neergezet en vandaar uit de organisatie perfect regelde. Met wisselend succes werden de par tijen afgewerkt en naarmate de tijd ver streek vielen de zwakke deelnemers af en bereikten de sterksten de finale. Om dat het geven van een volledige uitslag te uitgebreid zou zijn, bepalen wij ons toi het geven van een overzicht van de finale. Toen de jury dan ook bekend maakte dat in alle vier de afdelingen de finale zou worden gespeeld en de na men bekend maakte van de, deelnemer? die zich hadden weten te plaatsen, bleek dat het een zuivere Victoria-aangelegen- heid zou worden. 'De deelnemers van de organiserende vereniging waren zo goed op dreef, dat slechts één speler, n.l. van den Akker van de vereniging Silva uit Den Bosch, zich mede in de finale had weten te plaatsen. Een aparte vermel ding verdient zeker de Victoria-speler Jan Verharen; hij was veruit de beste speler van het tournooi en de grote triomfator van deze middag. Hij pres teerde het om zich in drie afdelingen in de finale te plaatsen die hij ook allen wist te winnen. Voor deze uitzonderlijke prestatie mocht hij een aparte felicitatie van de bondsgedelegeerde de heer Meijs in ontvangst nemen, die ook de prijzen uitreikte. 'De uitslag was: In het dames-enkel won Dily v. Heijst met 2127, 2115 van Nelly v. Beur den en won de eerste prijs. In 'het he- rer-enkel won J. Verharen met de spre kende cijfers 2116, 214, 212 van v. d. Akker uit 'Den Bosch. In het Mix- dubbel wonnen D. v. HeijstJ. Verha ren met 214, 21—11, 19—21 van M. VerharenP. Verharen. In het heren- dubbel wonnen J. v. HeijstJ. Verharen met 2145, 2116, 2123 van J. v. d. WielB. van der Heijden. Veel betreffende de Lumber- sale kunt U vinden in de bijla ge van deze editie, die gewijd is aan deze bijzondere gebeur tenis.. Maar toch zijn er de or ganisatoren nog verschillende dingen door het hoofd gegaan. Er komt ook zo ontzettend veel kijken Zo moet U bijvoorbeeld weten, dat er uitsluitend a contant wordt verkocht op deze mon sterverkoop. Goederen worden ook niet op zicht meegegeven, ze kunnen niet geruild wor den, bewaard of gereserveerd. U komt, U koopt, U betaalt, U neemt mee En dan moeten we Uw aan dacht ook al even vragen voor de Dinsdagavond, de ge weldige slotavond. Dan komt King Lumber hoogst persoon lijk naar de Lumber-sale om de grote openbare veiling van wat er over is en wie weet wat daaronder allemaal nog schuil gaat te leiden. Alles moet weg, bij opbod, bij afslag', op z'n Amerikaans, op z'n Wolks of hoe ook. U begrijp! dat naluurlijk over leg wordt gepleegd met de ge vers van de goederen. Is er eenmaal door die gever en de Lumber-sale een bepaalde prijs vastgesteld, dan moet het stuk natuurlijk voor die bepaalde prijs weg. Of het moet zijn, dat die persoon zegt Verkoop het maar tegen elk aannemelijk bod en zo gebeurt ook met de goederen die gratis zijn afge staan. Neen, die laatste avond moogt U zeker niet missen. U moogt trouwens geen enkele avond missen, want altijd zijn er wel heel speciale koopjes le halen, daar is het nu eenmaal om be gonnen. Nou, en voor de rest verwijzen we U naar de bijlage, waar U bijvoorbeeld ook kunt zien, welke goederen daar verkocht worden. Laat de blijdschap drievoudig zijn VOOR U omdat U een prach tig koopje hebt VOOR DE LUMBER-SALE omdat het zo goed gaat VOOR DE MIN-BEDEELDEN omdat de charitatieve vereni gingen van Waalwijk hen goed kunnen bedenken. DILETTANTENVERENIGING „GEZELLIGHEID". De Dilettantenvereniging „Gezellig heid" alhier gaat het seizoen openen met een tweetal uitvoeringen in de zaal van de Chr. Volksbond en wel op Zaterdag 23 en Maandag 25 October a.s. Opgevoerd zal worden: „Achter de wolken schijnt toch de zon", toneelspel in drie 'bedrijven door R. Feenstra en Kees 'Spierings, We twijfelen er niet aan of velen zul len weer getuigen willen zijn van het goede spel van „Gezelligheid" in dit zeer mooie en onderhoudende stuk. Wij komen nog nader op deze uitvoe ringen terug. BRANDALARM. Woensdagmorgen tegen 7 uur werden onze inwoners opgeschrikt door het loeien van de 'brandsirene. Vermoedelijk door hooibroei was brand ontstaan in een hooimijt achter de boerderij der ge broeders v. O. De brandweer was spoe dig ter plaatse en heeft het vuur ge blust, zodat verder onheil kon worden voorkomen. NED. CHR. BEAMBTENBOND AFDELING SPRANG—WAALWIJK. J.l. Woensdagavond kwam de afdeling SprangWaalwijk van de Ned. Chr. Beambtenbond, onder leiding van haar voorzitter de heer W. Kamminga, in het gebouw van de Chr, Volksbond in ver gadering 'bijeen. De voorzitter heette de leden hartelijk welkom op deze eerste vergadering in dit seizoen en sprak de hoop uit dat er deze winter weer flink gewerkt zou wor den en wekte allen op tot propaganda voor de bond. In verband met het Jubileum van de 'bond zal er op 26 October a.s. voor 'het district Zuid te Eindhoven een feestelijke vergadering gehouden worden. Een groot aantal leden gaf zich reeds op voor deel name aan bedoelde bijeenkomst. van de Ned. Bond van 'Plattelandsvrou wen hielden in een lokaal van de Chr. Landbouwhuishoudschool aan de Nieu- wevaart onder leiding van Mevr. Ho- vinga voor de eerste maal na het zomer reces weer een ledenvergadering, welke vrij goed bezocht was. De presidente sprak een begroetings woord en deelde mede, dat de secreta resse, Mevr. Minnaard, verhinderd was, zodat de lezing der notulen moest wor den aangehouden. Het woord werd ge geven aan mevr. Schoondermark, die een kort overzicht gaf van het verloop der bijeenkomst van de Provinciale afdeling van de 'Bond te Zevenbergen gehouden. Dharna kregen de dames een verslag van mevr. de 'Rooij over de begin Sep tember gemaakte zomerreis naar de pro vincie Utrecht en de Veluwzoom, terwijl mevr. Plugers een resume gaf van de in Juli in Stationskoffiehuis Pruijssers ge houden bijeenkomst van afgevaardigden van diverse verenigingen uit Capelle en Vrijhoeve-Capelle ter bespreking van het initiatief van de afd. Sprang-Capelle van Plattelandsvrouwen tot oprichting van 'n dorpshuis (verenigingsgebouw). Mevr. Bossers completeerde 'het verslag van mevr. Plugers met gegevens, omtrent het besprokene op de vergaderingen van het comité van actie tot stichting dorpshuis. Mevr. Bossers gaf mede een relaas van het jubileum- en afscheidsfeest van dhr. Addink als directeur va n de Coöp. Stoomzuivelfabriek De Toekomst. Tot afgevaardigden ter Najaarsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen te Utrecht te houden 27 Oct. e.k. werden benoemd mevr. van der Mast en Van Dijk. Na afhandeling der huishoudelijke aan gelegenheden volgde een gezellig samen zijn, waarbij een paar radiospellitjcs, n.l. Wie doet het uit de doeken, en hersen gymnastiek, heel wat vrolijkheid veroor- zaakten. Aan deze wedstrijden waren en kele prijsjes verbonden. Nadat het Bondslied nog was gezon gen, werd deze goedgeslaagde 'bijeen komst door de presidente gesloten. Dat kuikens van twee en een hal ve maand reeds zouden kunnen leg gen, is niet waar. Dan zijn er bij het stel dat U gekocht heeft, mijnheer H. te K., bij geweest, die oudqr wa ren. Nu is het wel waar, dat leg horns bij goede verzorging reeds op jeugdige leeftijd gaan leggen, voor al als ze van prima legstam zijn, maar op die leeftijd, neen, dat is te jong, daar moet een abuis in 't spel zijn. Zulke kuikens (want volwas sen hennen zijn het nog niet) leg gen wat eieren en vallen dan ge woonlijk in een lichte rui, die omdat het nog vroeg in 't voorjaar is niet lang duren zal. U is dus m.i. wat al te pessimistisch als U nu zegt, van de winter geen eieren te rapen. De heer J. te V. schrijft mij Bij een mijner jonge hennen, ge boren 12 April, bemerkte ik, dat ze een bebloede staartveer had. Bij het ter hand nemen van het dier zag ik tot mijn schrik, dat alle staartveren zweerden, d.w.z. het onderste ge deelte van de veren was papzacht, tevens gevuld met etter en bloed. Hetzelfde bleek het geval met nog twee andere. Van twee heb ik de staartveren uitgetrokken, de derde had het niet zo erg. Nu blijkt echter dat ook andere veren en ook zelfs de grote vleugelveren dezelfde ver schijnselen vertonen. De voedering bestaat uit: 's mor gens graan (3 dln. tarwe, 2 dln. gerst en 1 deel mais); 's middags wat graan en veel groen; 's avonds ochtendvoer. Ik hoop maar dat een slachting niet hoeft plaats te heb ben. Dat de dieren een goede oppas hebben, daarvan ben ik overtuigd. Antwoord: 't Is een ziekte die ver- oorzaakt wordt door ongedierte, door mijten, die in de spoelen, d.i. I de onderste dikke einden der veren j leven en daarom ook wel veder- spoelmijten genoemd worden. Meestal treft men ze aan op de achterste helft van het kippenli- chaam. Niet zelden vallen de veren tenslotte uit, ze missen de mooie glans en krullen soms wel aan het spitse eind om. De vuile inhoud van de spoelen is niets anders dan mij ten en larven van mijten. U hebt een lastig werkje te doen, doch met halve maatregelen komt U er niet. De hokken moeten grondig ont smet. Alles wat los is of losgemaakt kan worden, brengt U ver buiten het hok, schrobt het daar af met so da- of zeepwater en gaat er daarna met 3% of 5% creoline in kalkwa- ter overheen. Ook de wanden, leg- nesten, het dak, de bodem, alles krijgt een flinke beurt. Is dit klaar, dan doet U kort, ver stro in de leg- nesten en strooit op de bodem een laag as, droog kalkstof en wat bloem van zwavel, zoveel mogelijk van alles wat doorheen. In het wa ter doet U 3% creoline en brengt dit met gieters over het hele uit loopterrein. Nu de kippen nog U haalt in de drogisterfij wat insec tenpoeder met een daarbij behorend spuitje. Eerst wast U alle dieren die maar enigszins aangetast zijn, af met een 2% crealine-oplossing in water en daarna spuit U het insec tenpoeder tussen de veren. Vervol gens laat U de dieren direct in de volle zon of in een verwarmd ver trek opdrogen, want als ze een kou de pakken, is U misschien nog ver der van huis.. Hoor ik eens, hoe de afloop is geweest? Pakt U de ont smetting maar flink aan. KIPPENVRIEND. mmiïR ZONDAGSDIENST 17 October 1954 Arts: Dr v. Daal Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 17 October 1954 10 uur: Ds. W. L. Jens. Collecte voor de oecumene. PRACHTIGE PROPAGANDA VOOR DE K R O. De Katholieke Radio Omroep heeft met haar K.R.O.-revue „Daar zijn we weer", die Woensdagavond in de Gecroonde Leersse werd ge geven, een zeer groot succes be haald. De zaal puilde aan alle kan ten uit, in der haast geïmprovi seerde zitplaatsen konden nog' niet aan de grote vraag voldoen, bij lange niet. Een succes vooral dus ook voor de heer Fr. Klerkx, agent van de KRO-gids, diedeze avond had voorbereid. Het publiek bleek niet voor niets grote verwachlingen te hebben van dit evenement, want de KRO-artis- ten, die zich presenteerden onder het motto „Daar zijn we weer", mochten er inderdaad zijn. Ze brachten in een aantrekkelijk tempo en in een frisse afwisseling een zeer verzorgd en aantrekkelijk maand revue-program met heel veel ge zellige flauwe kul, en dan houdt dit woord niets denigrerends in, want hoe grotere flauwe kul, mits behoorlijk „gebracht" en „ge maakt", hoe groter het succes van de avond is. En als in zo n program eens een keer de ernst om de hoek komt kij ken, dan valt dat vreselijk uit de toon vaak, en zeker wanneer het zo'n miserabel -stukje betreft als deze avond „emigratie"; een goede voordracht van Berry Kievits kon het „gedicht" niet redden. Maar overigens hebben we zeer genoten van deze revue. Van Berry Kievi.s, Gerard Walden en Harry Boda in hun zeer voortreffelijke sketches, van Harry Woodson in zijn malle fratsen, van de zang van Christine Spierenburg en Henk Dorel in operette-fragmenten en in liederen uit de oude en nieuwe doos (we noemen „Vroeger en nu", aardig geënsceneerd, trouwens de hele enscenering, die van Berry Kievits was, mag het praedicaat zeer goed dragen, en Finale Oriëntale), Daar waren verder Frances en Capy, die voor het spectaculaire zorgden in enkele heel bijzondere dansnummers waarbij de aandacht echter meer viel op het bijzondere dan op het dansen. En dan was er natuurlijk ook 't KRO-theater-orkest onder leiding van Johnny Ombaeh, dat een zeer groot aandeel had in het succes van de avond en op een bijzondere manier het geheel met goede amu sementsmuziek opluisterde. Kortom, de avond mocht er zijn en was in zijn g'eheel een groot uit roepteken achter het propagandis tisch woord, dat de heer Hermans, de inspecteur van dt KRO, voor de pauze sprak, toen hij pleitte, met klem van argumenten, voor de ei gen Katholieke Radio Omroep, voor een* sterke uitbreiding daar van, want bij de behandeling van de nieuwe Radiowet zou in 't aan tal leden de kracht van de omroep Eggen. We hopen dat deze avond ook m dit opzicht een groot succes is ge worden, en dat velen weer gewon nen zijn voor de KRO, die inder daad van zeer groot belang is. GILDE ST. AMBROSIUS BAARDWIJK. Sluiting van het schietseizoen met prijsverschieting. De prijzen werden behaald als volgt 1. W. v. d. Broek; 2. H. de Jong; 3. W. Pullens Hz.; 4. Jozef van Hui ten; 5. Mac v. d. Mee; 6. C. de Jong; 7. J. Kleijberg; 8 J. v. d. Water; 9. M. Pullens Wz.; 10. J. van Beij- nen; 11. J. Bijnen; 12. G. Bijnen; 13. J. Baijens; 14. J. v. Loon; 15. Th. Pullens; 16. L. van Huiten; 17. Ber- tus Kleijberg; 18. A. v. Buil; 19. M. Pullens; 20. A. van Leijden; 21. J. van Heesbeen; 22. W. Pullens; 23 A. de Jong; 24. H. van Veldhoven; 25. Henk Pullens; 26. F. van Tuijl; 27. Ververs.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5