KAATSHEUVEL IBEALWIE Waalwijkse en LangsCourani BEVRIJDINGSFEESTEN. L00N-0P-ZAND DE DOOD NEEMT VACANTIE. i AAA Spontane medewerking. - Massale belangstelling Een bijzonder spel in een bijzondere vertolking van O.O.G. DINSDAG 2 NOVEMBER 1954 Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week B ECHO \M HEI ZUIDEN 77e JAARGANG No. 87 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Een vk>t afgewerkt programma! Het Oranje-Comité, dat de taak op zich genomen had Kaatsheuvel een be vrijdingsfeest te bezorgen, is schitterend in zijn plannen geslaagd. 'Dit succes mag he; comité dan zeer zeker ook voor een deel danken aan de voortvarendheid, waarmede het direct na de oprichting met een plan gestart is, daarnaast is de bijna alzijdige medewerking, zowel voor het programma van het Comité, als voor die van Wijk- en buurtcommissies, en niet minder voor eigen vereniging en wo ning, een steun geweest, die de herden king van de bevrijding van Kaatsheuvel, tot een feest gemaakt heeft, waaraan ieder met genoegen zal terugdenken. Deze medewerking heeft elk onderdeel van het programma tot een slagen ge leid. Op de allereerste plaats mogen we dan wijzen op de steun, die bet Comité heeft mogen ondervinden van het ge meentebestuur. Burgemeester Mr. v. d. Heijden heeft zich direct bij de oprich ting van het Comité voor de volle 100% achter de plannen geplaatst die ontwor pen waren en het Comité is bet 'Gemeen tebestuur zeer dankbaar voor wat de Gemeente door de verlichting en versie ring van het Gemeentehuis en de Markt naar kunstzinnig ontwerp van de heer Op den Kamp uitgevoerd, heeft bijge dragen om dit feest een uiting te doen zijn van de vreugde en dankbaarheid, die wij ook na 10 jaren nog mogen betonen voor het geluk van onze bevrijding. De Geestelijke autoriteiten waren al even spontaan in het bieden van hun medewerking. Het unaniem vaststellen van de H. H. Missen voor de gevallenen, en de Feestviering; het luiden der klok ken op het tijdstip van de bevrijding, het wijzigen van het parochieel kerkprogram- ma enz., waren zovele bewijzen van instemming en medeleven met het werk van het comité. Deken v. d. Brekel stel de op eerste verzoek direct nog de vlag- genrijkdom van de jaarlijkse Sacraments processie beschikbaar om het Comité Hoofdstraat te steunen bij zijn unieke straatversiering. Het Onderwijzend per soneel der scholen heeft eveneens een overgroot deel bijgedragen in het succes van de dag. De zang-aubade in de voor middag, de machtig mooie kinderoptocht in de namiddag, 't zijn beide program mapunten geweest, die geleid en gesti muleerd door het personeel der scholen, als gevolg hebben gehad, dat de belang stelling zo enorm groot geworden is, dat Kaatsheuvel een overweldigende belang stelling, ook van ver naar buiten, heeft mogen ondervinden. We zouden in on ze plicht tekort schieten, als wij daar naast niet een woord van hulde brach ten aan de Broeders van Liefde voor de stijlvolle, symbolische versiering van het juist op de splitsing van twee straten gelegen klooster, die vooral in de avond, evenals Gemeentehuis en Markt, duizen den kijkers trok. We wezen al met een enkel woord op de versiering van de Hoofdstraat Oost, waar plannen bestaan een permanent fonds te stichten om bij voorkomende gelegenheden met een steeds nog grotere verfraaiing dit cen- trumdeel tot een aantrekkingspunt te ma ken. Ook het aansluitend deel van de Hoofdstraat tot de Brandsesteeg kwam in een voorbereiding van enkele dagen keu rig voor de dag. De Peperstraat en Dr. van Beurdenstraat lieten het evenmin onder zich en gaan, naar rwij vernemen eveneens bouwen Voor de toekomst. De bewoners van deze straten en wijken, die achterbleven, hebben zich beschaamd ge voeld, dat zij niet tot daden zijn overge gaan en maken reeds plannen een vol gende maal niet onvoorbereid' te zullen staan. Ook verschillende winkeliers droegen met hun verzorgde etalages veel bij tot verhoging van het feestelijk aanzien van de plaats, wat zeker bij het grote bezoek, dat Kaatsheuvel gehad heeft, een mooie reclame geweest is. Dat de samenwer king tussen werkgevers en werknemers geleid heeft tot een volledig vrije Zater dag, heeft tot gevolg gehad, dat de be langstelling voor elk programma-onder deel kon opgebracht worden, doch dan ook spontaan geboden is. 't Begon 'al op Zaterdagmorgen, toen juist op het vast gestelde uur de kinderen van de diverse scholen, keurig met Oranje getooid, op trokken naar de Markt, waar voor de brandende Bevrijdingszuil, omgeven door de vlaggen van onze bevrijders, Burge meester van der Heijden met zijn echt genote, wethouders Beerens, de geeste lijke autoriteiten en het Oranje-comité op het plankier stonden opgesteld, om een zang-aubade af te nemen. (Nadat een der meisjes aan Mevr. van der Heijden een bouquet 'anjers met een strik in de driekleur had aangeboden, zongen de kinderen met begeleiding van de harmonie Apollo, onder directie van de Eerw. Broeder Castelus een twee tal volksliederen, waarna de Zangver eniging Bel Canto een Laudate Dcaninum van Scholten en het Quod Libet van Toebosch liet horen. Burgemeester van der Heijden dankte de kinderen voor de gebrachte aubade; hij zei, dat er redien was verheugd te zijn over de terugge keerde vrijheid, doch dat deze moest ge waardeerd wordén als het hoogste goed, dat de mens op de wereld bezit. De ve len, die nu nog deze vrijheid missen, be seffen eerst recht wat vrijheid is. Tot slot zongen allen, ook de grote massa belangstellenden, op uitnodiging van de voorzitter van 'het O.C. spontaan het Wilhelmus. Aan d'e scholen volgde een royale tractatie van de 'kinderen, waarbij de jongens en meisjes, die aan de zang- aubade hadden deel genomen, nog een extra flesje Coca Cola werd aangeboden door de firma uit Dongen. Wat geboden werd met de grote Kin- deroptooht, ging 'aller verwachting te 'bo ven. 'De deelname was zo spontaan groot, de verzorging van de verschillende groepen, wagens! rijwielen, poppenwa gens, steps en autopeds enz. enz. was zo keurig, dat we zonder overdrij ving mogen getuigen nog, nimmer een mooier kinderoptocht te hebben gezien. 't Was voor de verschillende jury's, gevormd uit Broeders en leken onder wijzers en onderwijzeressen, dan ook 'een zware taak alles vooraf te beoordelen en te classificeren, en het was practisch gezien hiervoor niet één, doch vijf ver- schilende jury's te benoemen. 'Om twee uur kon met de opstelling van de twee kilometer lange stoet be gonnen worden. 'De drumband Van Eu- phonia gaf in een strak geslagen drum mars 'het tempo aan, .keurig 'aangepast aan de kleine pasjes van de kinderen. Opnieuw was er veel belangstelling langs de gehele route, die we gerust op tien duizenden mogen schatten en er was een roep over de zorg en kosten aan deze kinderoptocht besteed. We weten zeker, dat allen het met ons eens zijn, als we hier een bijzonder woord van lof bren gen aan dé Berndijk, dié op een wijze is uitgekomen, die getuigt van smaak en kennis, maar daarnaast ook van spon tane bereidheid tot medewerken, wars van elk chauvinisme. Geheel volgens het tijdschema verliep dit programmanum mer en het was juist half vier toen de stoet op de Markt kon ontbonden wor den, waarop de 'beoordeling van de jeugddrumbands volgde door de heren Bisseling en Steffen en Broeder Tatia- nus. De deelname hierin hadden we gro ter verwacht. Een mooie jongensdrum band kan elke buurt vormen en kan bij vele gelegenheden een attractie zijn. We laten voor de vele nieuwsgierigen hier de volledige uitslag van de beoordeling door de verschillende jury's volgen. Grote wagens: 1 Doornroosje Berndijk; 2 Kabouters, '3 Wilhelminaplein. Eervol le vermelding: 1 Groep Koenen, 2 Wel pen en 3 groep Schaafstra. 'Grote 'Groepen: '1 'Groep Nederlandse Marine, 2 Hulde aan Jan de Rooij, 3 Groep, Nederlandse Maand. v. Heumen, 4 Groep Zuid-Afrikaanse Huifkar fam. van Boxtel, 5 Boot Piet Hein fam. den Teuling; Eervolle vermelding: 1 Groep 'Rode Kruis fam. v. Nieuwstadt, 2 Groep Victorie fam. Couwenberg-Oerlemans, 3 Groep Vrede fam. Klijn, 4 De Vaart van vóór de oorlog fam. v. Huiten en Laros. Groep Sneeuwwitje fam. v. d. Linden. Kleine 'Groepen en enkelingen: '1 Kin deren Wijtenburg Charlie Chaplin, 2 Loes Dekkers, Roodkapje, 3 Kobi Steen bergen, 4 Rie de Kort, 5 'Fieke de Gouw, 6 Martijn Didden, 7 Helma Stevens, 8 Henk 'Damen en H. van Gulik, 9 J. Cap- petti en '10 J. Vastree. Eervolle vermel dingen: 1 Nico en Theo Moreval, 2 W. en K. van der Wouw, 3 Jan de Man, 4 Rosa Vastree en 5 Sjaantje de Benis en Ria van 'Boxtel. Poppenwagens: 1 J. Brands, 2 Lia La- ros, 3 J. Mathijs. Eervolle vermelding 1 J. Zijlmans, 2 M. Verhoeven, 3 Anne- mieke de Jong. Rijwielen: '1 G. Van de Ven, 2 J. en A. Krijnen, 3 J. Jansen, 4 J. Korthout, 5 Jan (Smit, 6 Ria Versteeg, 7 Ria Dinge- mans, 8 Marry de Jong, 9 Paula v. Beij- nen en 10 N. van Gulik. Eervolle ver melding: Hans van der Velden, 2 M. van den Berg, 3 H. van Nieuwdorp, 4 Thea van 'Osch en 5 R. van den Berg. 'Steps1 Joke Pijnenburg, 2 Raaij- makers, 3 Jac. 'Didden, 4 Annie Stok- kermans, '5 W. in 't Groen; 6 Kleuter Ververs, 7 Marlijntje Ploegmakers, 8 Jos van Riel, 9 Franca van Mierlo en 10 Ad je van Boxtel. Eervolle vermelding: 1 Pietje Nieuwenhuijsen, 2 Thea van Ber- kel, 3 'Stanny van Rooij, 4 Pietje Snoe ren, 5 Corry van Bokhoven. Van de Drumbands werd wederom Berndijk nummer 1, gevolgd door de Bietenbouwers en de andere Kaatsheu- velse groep, met de bekroning, voor de tambour maitres in dezelfde Volgorde. De kleine Eup'honia-drumband (werd be oordeeld in een hogere klasse en kreeg eveneens een 2de prijs. 't Was (vijf uur toen de K.G.V. we derom onder marsgeroffel van de on vermoeide Euphonia-drumband met de Jonge 'Boerinnen en Jonge Boeren kwam opgemarcheerd om op het plankier voor de bevrijdingszuil een sportdemonstratie te geven, in het licht van schijnwerpers en op gramophoonplatenmuxiek door het Electr. Installatie Bureau Jos de Brou wer uitstekend verzorgd. Onze Gym nastiekvereniging en zeer zeker onze Jonge Boerinnen en Boeren hebben het talrijke publiek ruim anderhalf uur la ten genieten van keurige rhythmische oe feningen, dans en stijlvol gymnasten- werk, waarvoor bij herhaling een dank baar applaus de voldoening van 't pu bliek weergaf. Naast de verenigingen, die op deze dag geen verstek lieten gaan in andere delen var. het programma, mogen we deze bei de groepen, ook namens de burgerij, wel een apart woord van dank voor hunne medewerking brengen. Wederom stipt op tijd werd met de opstelling van» de Grote Lichtstoet aan gevangen. Direct na het Lof traden de drie Muziekcorpsen, Euphonia, Apollo en St. Jan aan. De Voortrekkers en Ver kenners van de Parochies St. Jan en St. Joseph openden de lange stoet met een lichtpyramide, die van verre reeds de fakkeloptocht aankondigde. De 'Desk-ju nioren en junioren van de Hockey-club, de Gidsen, de grootste KGV-leden, de toneelgroep Berndijk en een grote groep jongens uit de hoogste klassen van bei de jongensscholen kwamen op om de honderde fakkels te dragen, die de lan ge stoet tot een echte lichtstoet maakten. Rijen-dik stond het publiek langs de ver schillende straten geschaard. Doch eerst op de Markt teruggekeerd, kon men con stateren hoe geweldig groot de belang stelling ook nu weer was. 't Was wer kelijk een duizendkoppige menigte, die daar doodstil luisterde naar de finale van het grote programma: de militaire taptoe door de Harmonie en Drumband van het 'Kon. Muz. Gezelschap Eupho nia op het Plankier voor de Bevrijdings zuil. Kapelmeester van 'Berge 'heeft eer van dit slotstuk. Een volslagen halfuur wisselden in keurig aaneengesloten volg orde de verschillenden nummers van de taptoe in roffel en signaal, in mars en dankgebed elkaar af, tot als finale on der het ontsteken van Bengaals vuur pechtig het Wilhelmus over de Markt klonk als waardig dankslot van deze uit stekend geslaagde bevrijdingsfeesten. (Een daverend applaus was de reactie van 't publiek tot de laatste tonen wegstierven. In de verschillende amusementsgele genheden volgde daarop de feestviering in meer besloten kring, die Zondagavond met hetzelfde animo werd voortgezet.. We hoorden tot heden niets anders dan tevredenheid over wat Kaatsheuvel weer eens in enthousiaste samenwerking heeft weten te bereiken. Van alle zijden zijn stemmen opgegaan om te komen tot de vorming van een permanent comité, dat ook voor volgende gelegenheden de leiding op zich wil nemen. Zeker kan dit bereikt worden, als hetzelfde enthousias me, dat nu bestaat, betoond wordt, als het voorlopig comité een oproep doet ter vergadering te komen om een permanen te commissie te kiezen. De oproep daar toe zal zeker niet lang op zich laten wachten. i IN KLANK EN KLEUR. 't Was Zaterdag Bevrijdingsfeest in Kaatsheuvel en Kaatsheuvel heeft weer eens laten zien, dat het weet was feesten is. Maar nog een andere gebeurtenis werpt zijn schaduw reeds vooruit. En dat belooft ook een feest te worden, een feest voor oog en oor. Wat we hiermede bedoelen, is natuur lijk de revuel Kleurrijke affiches prijken reeds overal voor de vitrines van winkels en zaken- huizen, en we mogen hieruit opmaken, dat deze vijfde revue, ondanks vele moeilijkheden weer tot een jaarlijks te rugkerend evenement gaat worden. De toneelvereniging Ons Genoegen zal weer eens bewijzen, dat ze niet bij de pakken is gaan 'zitten. Met medewerking van een grote balletgroep, solisten en het revue orkest, gaat dan 13, 14 en 15 Novem ber en op 20, 21 en 22 November in de zaal van de heer Piet van Dun het doek weer op voor de Jubileum Show Revue: „In klank en kleur". AGENDA. I Woensdag 8 uur nam. Repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. I Woensdag 8 uur nam. Apollo Theater Hei Gouden Zwaard; toeg. 14 jaar. Donderdag 7.30 uur nam. Repetitie Dameskoor Bel Canto. j Donderdag 8.30 uur nam. Repetitie Bel Canto Gemengd Koor. BEKRONING. Zondag 31 October behaalde onze dorpsgenoot de heer P. J. Vera op de Grote Internationale Hondententoonstel ling in het Ahoygebouw te Rotterdam met zijn 13 maanden oude Eng. Terrier Parijs (reu), in de jeugdklasse een uit muntend met het Reservekampioenschap en nog een speciale prijs als de beste reu. De dood neemt vacantie, het to neelspel van Alberto Casella, waar van Zondagavond in De Gecroonde Leersse de première door O.O.G. ging, is ongetwijfeld een zeer bij zonder toneelspel. En dan bedoelen we de kwalificatie bijzonder nog niet als uitzonderlijk goed, maar voorlopig meer in deze zin, dat het karakter van stuk bijzonder is, dat het gegeven en de uitwerking daar van in genen dele alledaags is. Stel U voor: op een goede dag komt op de villa van een bekend professor, waar veel eminente gasten verza meld zijn, een zonderlinge gast die de dood is. De dood op vacantie, om dat hij ook wel eens een mens wil zijn, een mens van vlees en bloed, omdat hij nu onder de hand wel eens wil ondervinden waarom de mensen zo bang voor hem zijn, om dat hij wel eens wiPweten wat dat is: de liefde. Hij leert inderdaad de liefde kennen in haar verschillende verschijningsvormen en dan wordt zelfs zijn vacantie, bedoeld als een sinistere grap, als een maskerade hem hoge ernst, wanneer de liefde hem het afscheid zeer zwaar maakt, wanneer hij, die zich onoverwinne lijk achtte, overwonnen is door de liefde in haar meest grootse, meest huiveringwekkende vorm, de liefde tot in de dood. Onweerstaanbaar dringt zich bij ons, wanneer we dit spel zien, een vergelijking op met die Middel eeuwse toneelspelen, die „spelen van sinne" werden genoemd; dit wa ren alegorieën, waarin eigenschap pen en begrippen gepersonifieerd, dus in de vorm van mensen werden ten tonele gevoerd. We zouden „De dood neemt va cantie" een modern spel van sinne kunnen noemen, modern uiteraard, omdat het toch weer op een geheel andere manier de stof behandelt als een exempel, dan men dat in de Middeleeuwen placht te doen. In „De dood neemt vacantie" zien we wel degelijk echte, levensechte men sen op het toneel, terwijl in 't oude spel van sinne de figuren in het ge heel niet los kwamen van de idee die zij in de Ware zin des woords belichaamden. Maar duidelijk menen we toch in dit spel ook bepaalde personen te kunnen aanwijzen als dragers van een idee, van een abstract iets. Men kan dit stuk niet begrijpen en niet genieten ook, wanneer men de in trige ziet als louter een wat zonder ling gebeuren zonder meer, wan neer men niet de symboliek ziet die het wil zijn. De dood zien we aanvankelijk, zoals de mensen hem hebben leren zien, in al zijn afzichtelijkheid, latei- zien we hem als een prins uit een ver land, iedereen boeiend en afsto tend tegelijk, iedereen brengend on der zijn bekoring. We zien de liefde: de zo alledaag se, zo bekrompen, zo veel te gewo ne liefde in de persoon van Rhoda Fenton, deze liefde houdt geen stand tegenover de dood; we zien de lief de die hartstocht is in de persoon van Alda en ook deze houdt geen stand in de dood; maar we zien ook de liefde in haar schoonste en meest zelfvergeten en vanzelfsprekende vorm, boeiend en huiveringwekkend en het is deze liefde die Grazia te gen de dood doet zeggen, wanneer hij weer verschijnt in de gedaante, waarin we hem als kind al hebben leren te zien: U bent niets veran derd, ik heb U altijd zo gezien, ik heb U altijd mooi gevonden. Dit stuk zegt ons iets over de twee Wezenlijkheden van het leven, over de liefde en de dood, dit stuk wil ons zeggen wat de ware, de schone en de goede liefde is, en wil ons ook zeggen dat de machtige dood, waarvoor we niet beangst mo gen zijn, onderworpen is aan de lief de, de liefde die verder reikt dan hij. Hebben we geen bezwaren tegen dit stuk? Jawel, er rijzen bij ons bedenkingen, bedenkingen op de eerste plaats tegen het naturalis- tisch-rationalistisch karakter van dit spel, want we weten dat de dood meer is dan een eeuwige slaap, on gestoord, zonder gerucht, we weten dat we niet als twee lichtstralen in de ruimte voortleven, wanneer we als geliefden sterven. Meer bedenkingen zijn er, spe ciaal tegen de wijze waarop het in zich goede gegeven is verwerkt in dit drama; er zijn namelijk andere betere mogelijkheden, meer beant woordend aan de eisen van de dra maturgie, die dit spel boeiender en veel fascinerender nog hadden kun nen maken en meer ook in de trant van het „spel van sinne", edoch, dan betwijfelen we zeer of het wel begrepen zou zijn dit spel, begrepen door de moderne mens, die niet meer in allegorieën denkt, zoals het spel nu reeds door velen niet geheel te verwerken zal zijn. Men krijge ondertussen niet de indruk dat we dit spel afwijzen, dit zij verre van ons. Maar er is nu eenmaal niets volmaakt hetgeen door mensenhanden is gemaakt, en bovendien: dit spel heeft ons zeer weten te boeien, er zit veel schoons en verhevens in, ook al beweegt 't stuk zich in zijn levenswijsheid op een al te natuurlijk vlak; we kuri- nen nu eenmaal de dood niet zien als een zuiver natuurlijke aangele genheid. We weten als gelovigen, als christenen beter. We geloven dat O.O.G. een soort gelijke opvatting had van het spel, als we hier hebben uiteengezet, en voegen we hieraan toe dat dit spel naast zijn symbolische geladenheid gekenmerkt wordt door een heel bijzondere gespannen sfeer, dan is de opgave die deze goede Waalwijk- se amateur-tonelisten zich stelden, verre van gemakkelijk. Laten we meteen zeggen dat het resultaat van dit loffelijk pogen zeer bewonderenswaardig was. Er was natuurlijk een fijne ver zorging van het geheel; een zeer schoon en gemakkelijk te bespelen decor, een goede belichting, die echter in het eerste bedrijf links achter een fout maakte, die niet voor mag komen; er waren goede costumes, een opvallende en daar om zeer goede grime, terwijl de ge luidseffecten, waarvan men gebruik maakte, zeer bijdroegen tot de sfeer die het geheel vroeg en die. door ge noemde details sterk werd in stand gehouden. Dan was er natuurlijk, en dat is vanzelfsprekend het voornaamste, het spelen van de O.O.G.-leden. Schoot dit spelen in het eerste be drijf iets tekort vanaf het begin moet er immers die sfeer zijn van het mysterie, van het contact met het buitenmenselijke en nog niet ge heel was die voelbaar in de twee volgende bedrijven was er dat vreemde klimaat dat geschapen wordt wanneer men leeft in de schaduw van de dood, op de grens van zijn rijk. En toen zagen we dan ook zeer bijzonder acteren van Huub Brokken als de dood, goed tot in de kleinste details doordacht en be heerst speu; van Jan v. Delft als Professor Lambert, een prachtige gestalte, volkomen gaaf en rijp; van Walther Klijn als Baron Cesare, die de zo gewenste schakering bracht in dit tableau en dat zeer goed deed; we hebben ook grote bewondering voor het spel van Rini v. Nieuwen- huyzen, het gevoelige, heel intens levende meisje; ze wordt 'n droom stertje genoemd, maar het is de in tensiteit van een fijn gemoedsleven die haar dergelijke eigenschappen geeft, zij is de verpersoonlijking van de grote echte liefde, zij gaat tot in de dood die liefde volgen en de dood ontfermt zich over haar. We werden zeer geboeid door de manier waarop Mej. van Nieuwen- huyzen, hierbij geholpen door heel haar verschijnen, maar vooral door haar bijzondere stem, dit verwijlen op de grens van leven en dood, zo waar, zo echt wist te maken. En dan waren er nog de andere dames en heren van O.O.G., die zich zeer goed aanpasten bii deze hoofd rollen en deze vertolking de totale gaafheid wisten te verlenen. Bijzonder groot was de belang stelling, een belangstelling die gaan deweg werd gefascineerd door dit bijzondere spel, dat op bijzondere wijze werd vertolkt. Zondagavond speelt men voor de laatste maal in De Gecroonde Leersse. O.O.G. heeft recht op een grote belangstelling voor dit stuk, waarvan de realise ring hen stempelt tot buitengewoon goede amateurs en bewijst hoe zeer het hun ernst is met hun streven naar het steeds betere. U zult ge boeid worden door dit stuk en het zal U veel te zeggen hebben wan neer U het wil zien, zoals het gezien moet worden, en dit hopen we in dit artikel te hebben aangetoond. FEESTCOMITÉ bij gelegenheid van' het 25-jarig Priesterfeest van de Zeereervv. Zeergeleerde Heer Dr B. L. R. M. van den Hurk. Kapelaan A. Wassenberg, Kape laan J. Knaapen, Kapelaan J. Lem- pens, Moderator P. Stevens. Het Kerkbestuur, n.l.: G. v. Loon, Dr H. Langemeijer, Drs G. de Vries, A. de Kort, H. Klaassen, A. v. d. Meijdenberg. J. Teijssen, burgemeester; N. Vlaar, gemeente-secretaris; F. Smol ders, wethouder; J. van Heeswijk, wethouder; Broeder Overste; P. Dirks, voorzitter R.K. Werkgevers organisatie; A. Meijs, voorzitter RK Middenstand; D. van Oss; C. Mos selveld, voorzitter K.A.B.; H. v. d. Griendt; Mevr. v. Loon-de Jong, presidente R.K. Vrouwehgilde; Me vrouw Hamers-Leijsten, voorzitster K.A.V.; J. Tielen; J. van Heesbeen, voorzitter Kamer van Koophandel; G. Verwiel-Moisse; Jud. Timmer mans, voorzitter Waalwijks Belang; H. v. Daal, Arts; H. Langemeijer Jr, Arts; P. Lenglet, Arts; W. Hordijk, Arts; A. Mannaerts, Arts; H. Minke, Arts; v. d. Wiel, Arts; J. Dingemans, voorzitter St Vincentiusvereniging; Mevr. Verwiel-de Greef, St. Elisa- bethsvereniging; Dr Ir H. v. Laar hoven, directeur Dr Mollercollege; H. v. Well, directeur R.K. Middel bare Handelsavondschool; Mej. P. v. Slobbe, directrice R.K. Huishoud school; C. v. Roij, Hoofd van de Don Bosco-school; M. v. Gurp, Notaris; Mr J. Hoek; A. van Stokkum, St. Jan's Actie; J. Kobben; J. Berg man, secretaris St. Adelbertvereni- ging; B. Weijers-v. Helvoirt; Theo v. Delft; Koos Bergmans; C. Witlox, voorzitter Collectanten-college; H. Spitters. Uit dit comité is een werkcomité gevormd, dat bestaat uit de volgen de personen: N. Vlaar, voorzitter; A. v. Stok kum, secretaris; H. Spitters, pen ningmeester; A. Meijs; C. Mossel veld; Bé Wijers; Mevr. van Loon de Jong; Mevr. Hamers-Leijsten. WETHOUDER SMOLDERS EN DIRECTEUR VAN VLIET NAAR WEST-BERLIJN. Vertegenwoordigers van een 10- tal Nederlandse gemeenten zijn vandaag naar West-Berlijn vertrok ken voor een bezoek aan de Barsig- fabrieken aldaar. In deze fabrieken worden de hogedruk-gashouders ge maakt zoals er onlangs een in Kaatsheuvel werd geplaatst. Ook een tweetal vertegenwoordi gers van de gemeente Waalwijk ne men aan deze excursie deel, n.l. wethouder Smolders en de directeur der Gemeente Licht- en Waterbe drijven, de heer v. Vliet. Tot Düsseldorf gaat de reis per trein; vandaar per vliegtuig naar West-Berlijn. HANDEL SREIZIGERS - VERENIGING ,ST. CHRISTOFFEL' Afdeling Langstraat. Donderdagavond hield deze ver eniging haar jaarlijkse feestavond voor haar leden en genodigden in de zaal van Hotel Verwiel. Na een hartelijk welkomstwoord door de voorzitter, de heer Th. v. Dongen, werd eerst begonnen aan het afnemen der examens van de cursus „Welsprekendheid", welke door de heer A. v. d. Griendt uit Den Bosch voor de afdeling was ge geven. Zeven candidaten namen met goed gevolg aan dit examen deel, n.l. de heren Th. v. Dongen, J. Vugs, J. Brekelmans, J. Hamburg, L. Dries- sen uit Waalwijk en de heren P. v. Gastel uit Kaatsheuvel en W. van Gastel uit Oisterwijk. Na de uitreiking der diploma's met de hartelijke gelukwensen aan de geslaagden door de heer Th. Werter, secretaris van het Hoofdbe stuur der Handelsreizigersvereni ging „St. Christoffel", werd plaats genomen aan de inmiddels door de heren Italiaander goed verzorgde feestdis en bleef men hierna nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij de vocale krachten hun beste kun nen demonstreerden. Aan het slot werd nog door de voorzitter een hartelijk dankwoord gesproken aan het adres van de cursusleider en was hiermee het einde gekomen van deze zeer ge slaagde feestavond. SCHAAKCLUB „WAALWIJK". Zaterdag j.l. speelde de Waal wijkse Schaakvereniging haar eer ste wedstrijd van dit seizoen tegen het eerste tiental van DOS uit Til burg. Het werd een grote iy22]/2 zege der Waalwijkers, die hiermee het bewijs leverden dat zij, on danks het verlies van enkele pro minente spelers in het afgelopen jaar, nog' geducht meeiellen. Aanvankelijk liet het zich niet aanzien dat Waalwijk een grote overwinning ging behalen, want de strijd ging lange tijd gelijk op. Groter uithoudingsvermogen en betere eindspelkennis deed ten slotte de balans flink naar de Waalwijkse zijde overslaan. De gedetailleerde uitslag luidt Waalwijk 1 DOS 1. 1 P. H. KuijstenW. Kimman 1-0 2 M. C. Goudberg'-P. Jonkers 1-0 3 F. A. v. Tienhoven- Th. de Hond 1-0 4 J. PullensW. Boon 0-1 5 P. v. d. Hoven-J. Kremers Y2-Y2 6 H. Vrijhoeven-W. Hobert Y2-Y2 7 C, Horn-J. Snels 1-0 8 P. de Hoop-C. Kimman 1-0 9 F. de Mol-C. Wagemakers 1-0 10 G. Smits-C. Hornman V2-V2 V/2-2Y2 CHR. BESTURENBOND WAALWIJK. Donderdag j.l. kwam de Chr. Be sturenbond bijeen onder leiding van haar voorzitter, dhr. M. Faro. Na afhandeling van diverse in gekomen stukken, waaronder een schrijven betreffende een uurloon voor de vluchtelingen, afkomstig van het Hoofdbestuur van het Chr. Nat. Vakverbond, kwam het voor naamste agendapunt in bespreking n.l.: de komende propaganda- avond van het Crd. Nat. Vakver bond, welke voor Waalwijk vast gesteld is op 11 November a.s. De 'sprekers voor die avond zijn de heren D. C. Dor, hoofdbestuur der van de Ned. Chr. Beambten- bond en J. de Graaf, Sech. van de

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5