TEMT Waalwijkse en Langsiraaise Courant Hartelijk afscheid van Juffrouw W. P. Kluijtmans P U ROL VLUMEN 0 RUNEN ELSHOUT HAARSTEEG Huidgenezing MetHRflftER Gelei „U had het niet beter kunnen doen". „DE ALLERBESTE handen om trots op te zijn; HOOFDên KIESPIJN I VRIJDAG 5 NOVEMBER 1954 Uitgever Waalvvijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN 77e JAARGANG No. 88 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Bijzonder hartelijk was de manier, waarop het gemeentebestuur, onderwij zend personeel, leerlingen en ouders Woensdag afscheid genomen hebben van Mejuffrouw W. P. Kluijtmans, onderwijzeres aan de Openbare La gere School in Waalwijk. Partir c'est mourir un peu: vertrekken heeft iets weg van sterven, zegt Paul Verlaine, bij ieder afscheid laat men iets van zich zelf achter. 'Hoe zeer is dat dan het geval, wanneer men afscheid neemt van een school, waar aan men meer dan 20 jaren zijn talenten en krachten heeft gegeven, waar men honderden kinderen heeft opgevoed voor het leven, waar men die kinderen heeft lief gekregen, en zeer door die kinderen werd bemind. Zon afscheid moest Juffrouw Kluijtmans nemen, en zij deed dat node, en ook het bestuur, de collega's, de ouders en de kinderen zagen haar niet graag heengaan, maar de weemoed van dit afscheid werd overstraald door de buitengewone waardering die ieder heeft voor het werk van deze onderwijzeres en door de verzekering van allen, dat, mag zij al onttrok ken worden aan de dagelijkse blikken, zij niet zal weggaan uit de harten van allen die haar hebben gekend. ONDERWIJZERES". Om 11 uur had in de raadzaal de hul diging en het afscheid plaats door het gemeentebestuur; een huldiging ook ja, want tevens werd het feit gevierd, dat Juffrouw Kluijtmans 40 jaren onderwijze res was. Bij deze plechtigheid, waren behalve de jubilerende en scheidende onderwijze res en enkele harer familieleden aanwe zig, burgemeester Teijssen, vergezeld van wethouder van Heeswijk en secreta ris Vlaar, de weleerw. Heer Ds W. Jens, die ook een aantal lessen geeft aan de openbare school, verschillende leden van de ouder-commissie dezer school, de heer Goudberg, hoofd van de Nuts-ULO, een aantal oud-leerlingen en het onderwij zend personeel. Ik kan me voorstellen, aldus richtte de burgemeester zich als eerste spreker tot mej. Kluitmans, dat U zich een beetje onwennig voelt, ifetgeen door de schei dende onderwijzeres grif werd beaamd; zo'n bijeenkomst op het raadhuis kwam ook niet iedere dag voor. Het gemeen tebestuur had echter een bijzonder cachet aan deze bijeenkomst willen geven, om dat het haar vandaag wilde huldigen, wijl zij veertig jaar het onderwijs had ge diend. 16 jaar ongeveer was zij werkzaam geweest aan de openbare lagere school te Biest-Houtakker, en sedert November 1931 was zij verbonden geweest aan de openbare lagere school te Waalwijk. We kennen elkaar voldoende, ver volgde de burgemeester, om te weten, dat er bij het gemeentebestuur grote waardering leeft voor het Openbaar La ger Onderwijs en vooral voor het perso neel van die- school, zoals wel gebleken is, toen de heer van der Heijden jubi leerde, en vooral blijkt dit vandaag. Het zou een gemeenplaats zijn als ik II ging prijzen en loven, laat ik daarom volstaan met te verklaren, dat U 't niet beter had kunnen doen, omdat U zich met heel Uw persoon en al Uw talent aan Uw werk gegeven hebt. Spontaan, van heler harte en zonder enige restrictie willen wij U onze waar dering betuigen en hulde brengen. U is een zegen geweest voor hen die het on derwijs aan deze school volgden en een voorbeeld voor diegenen die aan de school verbonden waren. U laat een klas achter, die wat school-technische en school-paedagogische organisatie betreft mag gezien worden. Burgemeester Teijssen overhandigde haar vervolgens het gebruikelijke cou vert, in de hoop, dat zij hierin een sprekend bewijs mocht zien van waar dering voor haar persoon en haar arbeid, en dat deze dag nog lang in haar her innering zou blijven, want hierin had zij het bewijs, dat het bestuur van de school vol lof is, en veel respect heeft voor haar arbeid. Hij wenste haar de zon en de vreug den des levens, die zij steeds aan de kinderen had gegeven, voor menig jaar nog toe. „U HEBT HET BEST GEDAAN". Namens het onderwijzend personeel sprak het Hoofd van de School, de heer Tini van der Heijden; gelukkig had de burgemeester nog een klein polletje gras laten staan, waarop hij nog mocht maaien. En denkend aan'die eigenschap pen, die de burgemeester in enkele woorden, zeer waarderende woorden, had samengevat, zei de heer van der Heij den, hebt het inderdaad goed gedaan, U hebt het best gedaan; ik heb 't U al menig keer gezegd, U bent in mijn ogen een van de beste, zo niet de allerbeste onderwijzeres die ik ooit gekend heb. Speciaal haar plichtsbetrachting roemde de heer van der Heijden zeer; de laatste jaren bijvoorbeeld ging ze toch vaak naar school, terwijl ze te ziek was om op haar benen te kunnen staan. Wat de heer v. d. Heijden haar dan ook zei, het antwoord luidde: „neen, ik blijf maar"! Die plichtsbetrachting is iets, dat bijna niet meer van deze tijd is, dat de jeugd bijna niet meer kent. U kunt op Uw loopbaan terugzien, als iemand, die alles gegeven heeft, zelfs non meer. Uit de grond van zijn hart dankte de heer van der Heijden ten slotte juffrouw Kluytmans voor alles wat ze had gedaan en was geweest voor de school, de kin deren, de collega's en vooral ook voor verhinderd was aanwezig te zijn, stelden de gemeentebode en zijn helpster de aan wezigen in de gelegenheid het glas te heffen en een dronk uit te brengen op de jubilaresse. Huldïiiiverheid - Hutdgezondheid EEN FEESTELIJKE MIDDAG. Het was een feestelijke middag, toen in de grote zaal van de Gecroonde Leers- se, juffrouw Kluytmans nogmaals harte lijk gehuldigd werd door collegae, door ouders en oud-leerlingen, maar nu waren er ook de kinderen van de school bij, die hun onderwijzeres een hartelijke hul diging en een mooi afscheid hebben be reid. In voordracht en lied, gebracht in een bont programma hebben de jongens en meisjes uiting gegeven aan hun vreug de om het jubileum en aan hun weemoed om dit afscheid. Ook hier zijn hartelijke woorden ge sproken; Mevrouw Gompen sprak als lid van de ouder-cornmissie, namens de ouders en de kinderen en bood een mooie leeslamp aan; namens de oud-leerlingen sprak Mevrouw de Rooij-Mortier en nu v;as een haardfauteuil het stoffelijk blijk van grote waardering en genegenheid, en tenslotte sprak de heer van der Heijden speciaal namens het onderwijzend per soneel en zijn woorden gingen vergezeld van een wandlamp. Het werd een hartelijke viering van dit veertigjarig jubileum en tevens een hartelijk afscheid. Vreugde en weemoed heersten er deze dag, niet alleen in het hart van juffrouw Kluijtmans, maar ook in de harten van de vele leerlingen, oud-leerlingen en collega's, die dagelijks met haar mochten omgaan en voor wie allen de scheidende onderwijzeres een zegen is geweest. dieping enkele zwaar gewonden worden vervoerd. Maar alles verliep precies vol gens plan. Na afloop kon de burgemeester allen danken voor de geslaagde oefening. De heer Rietveld had een lofwoord voor de heer Portier, die alles zo uitstekend, ge- ensceneerd had, terwijl Dr Verhaak nog even releveerde het prachtig teamwerk van de geneeskundige ploeg. hem persoonlijk. De heer v. d. Graaf die namens de ouder-commissie sprak, verklaarde hoe de ouders met lede ogen hadden moeten aanzien, hoe zij abrupt haar taak moest beëindigen. Men kon het zich bijna niet voorstellen, zij was met Mijnheer van der Heijden de verpersoonlijking van de school. Een gevoel van dankbaarheid over heerste nu echter, dankbaarheid voor hetgeen zij had gedaan voor de jonge levens van de kinderen. Hij roemde haar opvatting van haar taak, haar geduld. De kinderen hadden 'haar onderwijs niet als een corvé beschouwd, ze waren steeds met hun hele hart bij 'haar, ook nu. Een gevoel van bevrijding zou bij haar wel boven komen, want haar taak met drie klassen in een leslokaal was geen sinecure. Nu waren er die zorgen niet meer en de heer v. d. Graaf wenste haar voor de tijd die nu was gekomen een grote rijkdom aan leven toe. Waalwijk zal U niet vergeten, besloot hij; Mijn heer van der Heijden zal altijd de deuren van de school wagenwijd voor U open zetten en ook de ouders zullen met veel genoegen U blijven ontvangen. „EEN HEEL GOEDE..." De weleerw. Heer Ds. W. Jens sprak als collega de scheidende juffrouw Kluijt mans toe en hij herinnerde zich, hoe hij, teen hij hoorde, dat het een 2-mans school was, waaraan hij enkele lessen zou moeten geven, bang was geweest, dat het wel een zeer lawaaierige boel zou zijn. Maar als hij aan het les geven was, had hij nooit gemerkt, dat juffrouw Kluijtmans naast hem aan drie klassen les gaf. Het was hem op gevallen hoe zij met het orde-probleem niet te kampen had, maar dat zij bij haar leerlingen iets aan wist te kweken van orde, van stijl, van aandacht. Hij had er grote waardering voor en hij zag erin een bevestiging van wat de heer van der Heijden onlangs zei, toen hij kwam praten over de vervulling van de vacature: Ik wil een goeie hebben, want ik mis straks een hele goeie! Ds Jens sprak ook over haar grote plichtsbetrachting, die onvoorwaardelijk was en noemde haar, iemand die bij uit stek geschikt was voor haar taak. Hij hoopte, dat zij met grote liefde zou e- rugzien op de vervulling van haar taak, en dat zij zich met grote zorgeloosheid zou kunnen wijden aan, zoals de heer de Graaf het noemde, andere vreugden des levens. Persoonlijk dankte dominee haar voor de lieve begroeting, toen hij voor het eerst op school kwam. Ik ben er van overtuigd, zei hij, dat de kinderen die U zo hebben leren kennen van U zijn gaan houden. God zegene U. Namens de oud-leerlingen feliciteerde en dankte Mej. van Campen haar zeer hartelijk. Ze had zeer prettige herinne ringen, en met haar alle oud-leerlingen aan de schooltijd; zij hoopte dat haar op volgster op dezelfde wijze haar taak zou vervullen, dan zouden de kinderen der oud-leerlingen op hun beurt een even prettige tijd hebben als zij. Zij wenste Mej. Kluijtmans het aller, allerbeste toe en hoopte dat het niet zou zijn: uit het oog uit het hart. DANKBAARHEID EN DROEFHEID. Zeer geroerd dankte Juffrouw Kluijt mans voor deze hartelijke huldiging; er is een mengeling van dankbaarheid en droefheid in me, zei zij, dankbaar was ze op de eerste plaats jegens God, die haar deze dag had gegeven en jegens de mooie en hartelijke woorden van allen die haar hadden toegesproken. Heb ik me altijd wel genoeg ingespan nen, vraagt ze zich af, om het onder wijs aan en de opvoeding van de kin deren zo goed mogelijk te doen zijn. Als ze de mooie woorden geloven mag, is ze wel een beetje geslaagd als onderwijzeres. De vreugde wordt echter zeer getem perd door het feit, dat deze dag een afscheid is van het werk, dat haar zo na aan het hart ligt. Als ze in de ver vulling van haar taak geslaagd is, is dit te danken aan Mijnheer van der Heij den, die haar al die jaren met raad en daad terzijde heeft gestaan, aan het ge meentebestuur, dat de school de laatste jaren zo rijkelijk van leermiddelen heeft voorzien. I i I' En zij hoopte, dat het gemeentebestuur steeds diezelfde zorg zal besteden aan de school, die zij onder leiding van Mijn heer van der Heijden en zijn medewerk sters veel voorspoed wenst. Nadat de burgemeester kennis had ge geven van een telegram, van de inspec teur de heer Ubachs, die wegens ziekte ZONDAG ARTSENDIENST 'DienstDr. v. d. iWouw. LEDENVERGADERING K.A.B. A.s. Woensdag 10 November houdt de K.A.B. afdeling Drunen in het dorpshuis eer. algemene ledenvergadering. De voornaamste agendapunten zijn: bestuursverkiezing en bespreking over de viering van het 40-jarig bestaan der KAB afd. Drunen. MOOIE SUCCESSEN VAN DE HARMONIE BEATRIX. Zaterdag 1.1. namen enkele leden der Harm. Beatrix deel aan het solistencon- ccurs te Gilze. Dit concours werd geor ganiseerd onder auspiciën der R.K. Fe deratie van Harmonieën en was een eer ste poging ook het solo en ensemblespel op hoger plan te brengen. Er werden dus nieuwe bepalingen gesteld en een der voornaamste was dat voor dit concours verplichte werken werden voorgeschre ven welke nog niet werden uitgevoerd en werden beoordeeld door een hoge eisen stellende jury, 'bestaande uit de he ren Jos de Klerk en Gijsb. Nieuwland. De volgende bekroningen vielen de le den van Beatrix ten deel: Jac. Merkx, Clarinet, 2e afd. met Ga votte van Blauw, le prijs met 81pt. M. 'Merkx, Hobo, le afd. met Ballet des Petits Riens van Mozart, 2e prijs met 76 punten. A. Merkx, Baryton, Superieure afd., met Euphonium 'Solo van Bordigni-La- font, le prijs met 84 punten. In de afd. B, Ensemblespel, behaalden P, v. d. Wiel en L. Klerkx met duo voor 2 Clarinetten van Jos de Klerk le prijs met 96 punten. De piano-begeleiding was in bekwame handen van de heer Joh. Verhoeven uit Waalwijk. Werkelijk een fraai succes, waarmee wij de heren solisten en ook de harmonie Beatrix van harte feliciteren. Bij de prijsuitreiking wachtte Beatrix nog een aardige verrassing. Zoals be kend behaalde Beatrix dit jaar op 'het concours te Dongen een le prijs met pro motie in de eerste afdeling met 309pt. 'Hiermede heeft Beatrix 'het hoogste aantal punten behaald dat dit jaar in de le afdeling werd toegekend op de ge houden concoursen. Namens de Federa tie werd het bestuur van de harm. Bea trix een medaille overhandigd voor deze zeer fraaie prestatie. Wij vinden dit een mooie bekroning voor al het werk en de opoffering die dit jaar de mannen Ivan Kotter hebben op gebracht en. het geeft dirigent, bestuur en leden de steun op de ingeslagen weg voort te bouwen, waarmee wij hen alle succes toewensen. BURGEMEESTER SNELS HERBENOEMD. De Edelachtbare heer Burgemeester A. C. D. Snels, sinds 16 November 1948 'Burgemeester van Drunen, is bij Kon. Besluit van 16 October j.l. met ingang van 16 November 1954 herbenoemd tot Burgemeester van Drunen. In de zes jaren dat Burgemeester Snels onder de Drunense bevolking verblijft, heeft hij getoond niet alleen een man te zijn met een grote en veelzijdige belang stelling voor al wat er groeit en leeft onder de bevolking, maar zich ook ont popt als de man die talrijke plannen van acties mede helpt omzetten in de daad. Drunen als een groeiende gemeente be leeft momenteel een omwenteling, die diep ingrijpt in de structuur der bevol king. 'Dit schept nu eenmaal moeilijkhe den en spanningen en problemen. In bur gemeester Snels heeft Drunen echter een leider gevonden met een brede visie, een man met een open oog voor wat er nu moet gebeuren, die met de opstel ling Van alle plannen blikt naar de toe komst. Drunen mag zich met deze herbenoe ming gelukkig prijzen. FILMAVOND. 'Onder auspiciën der personeelsvereni ging der N.V. Lips, werd in 'het Dorps huis een filmavond gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Men had een fraai en aantrekkelijk voorprogramma, terwijl verder de mooie zangfilm werd vertoond: With a song in my heart. De avond werd geopend door de heer Dyxhoorn, die allen een hartelijk welkom toeriep, terwijl ook het woord werd ge voerd door Burgemeester Snels, die spe ciaal nog eens dank kwam brengen aan allen die er aan hebben medegewerkt om het dorpshuis op te knappen. ATHLETIEK. Leden van SHJ behaalden Zondag weer goede successen. A. van Noort, die deelnam aan de Wanty Parkloop te Dordrecht, werd no. 3 in de D klasse en N. Dekkers werd no. 7 in de E klasse. Zondag a.s. wordt door leden van S H J deelgenomen aan de Nationale Cross te Breda. Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Alleen ECHT met de naam MIJNHARDT BURGERLIJKE STAND over de maand October. Geboren: Maria Josepha Cornelia dv H M van Herpt en W J van Noort - Reinier Johannes Dominicus zv J J van Oers en A G M Koekoek Catharina Adriana Johanna dv J P M van Iersel en A van Weert Johannes Francis- cus Gerardus zv J W G IJpelaar en J M van de Wiel Robertus zv A M H Kuij laars en L W F Tap Johanna Jo sepha dv M A Walraens en G J Hak kel Johannes Henricus Maria zv J H M Muskens en P H A Ermen Fran- ciscus Adrianus Maria zv F A M Knip- pels en 'M J Vrijhoeven Petrus Ge rardus Maria zv L van de Wiel en P Musters Johannes Antonius Maria zv C L Klijn en C P M Brok Andreas Maria zv W van Delft en W 'H de Gouw Petrus Jozef zv A van Son en P C van Spijk. Huwelijken: Theodoras Antonius van Son 28 j en Geertruida Francisca Wolfs 28 j Hendrikus Josephus v d Sanden 25 j en Henrica Cornelia v Rooij 24 j Antonius Clara Wilhelmina Maria Dek kers 21 j en Gerdina Maria 'Schilders 21' j Martinus Johannes Smits 29 j en Johanna Francijna Gerarda van de Wiel 23 j Johan Klerks 28 j en Adriana Gerdina Pulles 27 J. Overleden: Johannes Jacobus de Hart 40 j Elisabeth van Nunen 73 j Cornelis Snels 90 j Johannes Wilhel mus Elshout 42 j Gijsberdina Alouisia Pulles 77 j Bartha Pullens 78 j. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB speelde De Smashers 2 tegen Victoria 3 uit Haarsteeg en won met 73. Smashers 3 speelde tegen Rota 2 uit Rossum en won met 64. Het damesteam speelde tegen Carring- ton uit 's-Bosch en won met 73. PAROCHIEHUIS. Totdat de vloer van het parochiehuis gerepareerd is, zal de grote zaal voor alle sportclubs, vergaderingen enz. geslo ten zijn. Het kerkbestuur en het bestuur van Elshout Vooruit rekent op aller me dewerking. FILM UITGESTELD. De film die door het Wit Gele Kruis als sluiting van de Moedercursus zou worden gegeven, is tot nadere datum uit gesteld. 1 1 1 B.B.-OEFENING. Om de paraatheid, kennis, vaardig heid en de samenwerking der verschil lende groepen der B.B. te testen, heeft men een oefening in groot verband ge houden, die onder leiding stond van de heer H. Portier, plaatselijk waarnemend hoofd der B.B. en die werd bijgewoond door het kringhoofd dhr. Rietveld. Ook in Elshout waren enkele zwaar getroffen punten. De gemelde brand in het 'Opvangcentrum St. Norbertus ver ergerde en werd een uitslaande brand, Ook moesten daar* van de tweede ver- Herdenking. Maandag 1 Nov. bracht het be stuur van de Tilburgse Wielerclub, bestaande uit de heren v. Aalst, Robben en Franken, een bezoek aan het graf van wijlen Antoon van Schijndel, die lid was van de Wie lerclub Abattoir uit Tilburg en en kele jaren geleden bij een noodlot tig auto-ongeval om 't leven kwam. Oo de initiatiefnemers en mede clubleden, de heren Tilieu, Remlkens en Van de Wiel, alsmede 't bestuur van de supportersvereniging DWS, waren hierbij tegenwoordig. Na een korte herdenkingsrede door oud-voorzitter Franken, wer den bloemen op het graf gelegd. Het ligt in de bedoeling dat telkenjare deze herdenking met deelname van alle Vlijmense wielrenners en sup porters zal worden gehouden. Middenstandsactie. De R.K. Middenstand is van plan een grote winkelactie te houden; reeds hebben zich hiervoor 15 deel- nemens opgegeven; een grotere deelname wordt nog verwacht. De genen die mee willen doen, moeten zich spoedig opgeven. Concours. Het openingsconcours van de Bil jart-, Kegel- en Barakwedstrijden in café Lammers, is goed ingezet; iedere avond was er volop spanning'. De stand is heden: Biljart, tien van rood: 1 H. Lammers; 2 H. Lammers Sr. Kegel: 1 Jo Lammers; 2 M. van Over dijk. Barak: 1 J. v. d. Heuvel; 2 Rob ben, Tilburg. Barak Dames: Cor v. d. Heuvel V.G.T. Voor de eerste winteruitvoering van V.G.T. bestaat grote belangstel ling; vele kaarten zijn reeds aange vraagd. Het prachtige stuk „Mijn heer Pastoor" zal worden opgevoerd onder regie van W. Rozen. DE ZWALUW. Zaterdag 6 Nov. zal in café B. Ore mans de jaarvergadering worden gehou den van de Postduivenver. De Zwaluw. Zeer belangrijke agenda. Jaaroverzicht voorzitter, Jaarverslag penningmeester, Ingekomen stukken, 'Bekendmaking kam pioenschappen, Ringen bestellen voor 1955, ook derbyringen kunnen worden besteld, Bestuursverkiezing, Rondvraag. JUBILEUM. Zondag 7 Nov. is het de dag dat de heer Gregoor 25 jaar in pension is bij mevr. Sjaan van Wordragen. Dit mag zeer zeker een zeldzaamheid worden ge noemd. UITBREIDING OPENSTELLING POSTKANTOOR. In verband met het steeds toenemende postverkeer alhier heeft het Hoofdbe stuur der P.T.T. bepaald dat het kan toor voor het publiek meerdere uren per dag moet worden opengesteld. De openstelling is thans gesteld op 8 uren per dag. De tijden van openstelling zijn van: 8,30 uur—-12.30 uur, van 14 16 uur en van 1719 uur. Verzendingen der post vinden 3 x per dag plaats, n.l. om 7.30 uur, om 17.40 u. en om; 20.10 uur. De verzendingen van 17.40 en 20.10 uur zijn zeer belangrijk daar deze ver zendingen, dus ook die van 20.10 uur, aansluiting hebben op de nachttreinen. Zaterdags vervalt de verzending van 20.10 uur. CONCOURS. Door het schuttersgilde Sl. Am- brosius werd Zondag een hazen- concours gehouden, dat dank zij de gtinstige weersomstandigheden zeer is geslaagd. De deelname aan dit concours had, gezien de vele en mooie hazen die er te winnen wa ren, wel wat groter mogen zijn. De uitslag was Korps le pr. G. van Beurden, Haarsteeg; 2e pr. A. de Kort Herpt; 3e pr. A. v. Vugt, Vlijmen; 4e pr. C. de Kort, Herpt; 5e pr. M. van Leeuwen, Heusden; 6e pr. W. van Bokhoven, Haarsteeg. Personele baan le pr. J. v. Nu nen, Udenhout; 2e pr. C. de Kort, Herpt; 3e pr. A. de Kort, Herpt; 4e pr. G. van Beurden, Haarsteeg; 5e pr. A. Verhoeven, Herpt. BONTE AVOND. De bonte wedslrijdavond, die door de Zangver. „Vriendenkring" op Zondag 7 November a.s. in café M. Achten zou worden georgani seerd, kan wegens te geringe deel name niet doorgaan. TONEEL. De toneelvereniging „Kunst en Genoegen" gaf op Zondag 31 Oct. en Maandag 1 Nov, j.l. in café M. A.chten haar eerste winteruitvoe ring, waarvoor de belangstelling telkens zeer .groot was. Voor 't voetlicht werd gebracht het blijspel in 3 bedrijven „De Haan kraait victorie" van de be kende toneelschrijver Toon v. Vuu- ren, terwijl de regie berustte bij de heer P. Duikers. Onbedaarlijk is er door het talrijke publiek gelachen om de grappen en grollen waaraan dit blijspel zo rijk is. Het dankwoord dat de heer v. d. Heijden richtte tot alle medewer kersisters) was dan ook ten volle verdiend. DE LIEVE VROUWKES VAN BRABANT. In het kader van het feest van Maria's Moederschap (11 October) belegde de Boerinnenbond in de afgelopen week in café J. v. Oijen een bijeenkomst, waarop de jour nalist Harry v. d. Pol uit 's-Bosch een voordracht hield over ,,De Lie ve Vrouwkes van Brabant". De spreker wist zijn talrijk ge hoor te boeien door zijn vertellin gen over de Moeder Gods, die in Brabant een zo belangrijke plaats inneemt. Hij verlevendigde zijn rondgang langs de genadeoorden van Maria in Brabant met een aan tal treffende declamaties. Voorts besprak hij ook de talrijke proble men, vooral de agrarische, waar mee Brabant te kampen heeft. Doch wat er ook veranderen moge, in geestelijk opzicht, naar aard en karakter dient Brabant zichzelf te blijven, overeenkomstig het geeste lijk beeld door alle eeuwen heen. In haar dankwoord mocht de voorzitster van de Boerinnenbond, Mevr. v. Engelen-de Kort, er op wijzen hoe geboeid en aandachtig allen hadden toegeluisterd. Zij hoopte dan ook de spreker nog eens in Haarsteeg te mogen begroe ten. Een drietal leden gaven een de clamatie ten beste en ér waren voorts tractaties. VERGADERING. Onder voorzitterschap van dhr. H. v. d. Brandt hield de Onderlin ge Paardenverzekering in de afge lopen week in café J. van Dal de gebruikelijke najaarsvergadering, die zeer druk was bezocht. Na met de chr. groet te hebben geopend, gaf de voorzitter een kort overzicht over het laatste half jaar, waaruit kon worden opgemaakt, dat de verzekering er zeer goed voor staat. De aftredende voorzitter H. v. d. Brandt, werd met grote meer derheid van stemmen herkozen; ook de aftredende schatters P. van Baardwijk voor Haarsteeg en A. P. Buis voor Herpt werden met grote meerderheid herkozen. Als nieuwe schatter voor Hedik- huizen werd wegens het bedanken van G. Timmermans gekozen A. de Gouw, als nieuwe schatter voor Haarsteeg werd in de plaats van J. van Son gekozen Chr. v. d. Big- gelaar en als nieuwe wijkmeester werd in plaats van A. van Veluw gekozen Jos van Dal. De schattingswaarde van paar den en ponny's wordt onveranderd vastgesteld en zal weer bedragen f 1200 voor paarden en f 700 voor ponny's. Een voorstel van het bestuur om bestuursleden en schatters bij het bereiken van de 70-jarige leeftijd te doen vervangen door jongere krachten, werd aangenomen met dien verstande dat zij tot erelid zullen worden benoemd en op alle bestuurs- en ledenvergaderingen zullen worden uitgenodigd. BILJARTEN. Deze week werd een begin ge maakt met de onderlinge biljart competitie, die zoals voorgaande winters, ook nu weer wordt gehou den. De' eerste uitslagen waren als volgt Afd. A. De Hut 1De Gouw 1. J. Koks-J. de Gouw 7560 P. Theunisse- H. v. d. Heijden Jr. 647o H. Kivits-J. Meesters 7533 Th. Slegers-J. v. Asseldonk 7568 A. Timmermans- A. v. d. Brandt 75-73 W. v. Bijnen-G. v. Bijnen 7554 439—363 Hoogste serie J. Koks 17 car. Hoogste gem. H. Kivits 3.41. Afd. B. W. Zeeuwen 2P. v. d. Loo 2. W. Zeeuwen-P. v. d. Loo Jr. 5760 Jac. Treuren- Jo v. d. Heijden 5860 Jos Koks-Jos v. d. Brandt 51—60 M. v. d. Water Fr.z.- A. van Ravenstein 1560 Th. van Geslel- H. v. d. Heijden Sr. 4760 M. v. d. Water Mzn.- J. van Bokhoven Hoogste serie Jac Hoogste gem. A. v. 60—54 288—354 Treuren 15 car. Ravenstein 3.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 9