«las: VROOM DREE8IHANN GASLICHT VffiALWYH woens tft«l £5 -prijzen Het Brabants orkest concerteert in Waalwijk BOEKBESPREKING DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 17 NOVEMBER A 's-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMOND waÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmmÊmÊÊÊÊÊÊÊmÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÈm BAARDWIJKS TONEEL SPEELT IN WAALWIJK CONTACTGROEP. I SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Aardig kindervisugel- schortje in diverse kleuren m. vrolijk oopdessin, 25 maten 45-50 55-60 2.50 Luxe kapdoos, plastic, In houdende: haarborstel, spie gel en kam, in rose R90 en bleu Een leuk St. Nicolaasgeschenk Dames!nzetvest, piqué, met diverse kantgarneringen en bobbedkraagje ^60 of V-hals Dit is een van de 5 leuke modellen in prima wolvilt met diverse garneringen, die wij alleen vandaag ^3 50 brengen voor Een mooie damespantoffel van prima kwal. leder met rijke bontkap, in div, I&95 kleuren, maten 36-42 Mooi khaki workhomd met 2 borstzakken, K95 indanthren geverfd Wollen moquette vloer- kissdje, rondom aigewerkt met wollen ;ran>. esn pracht kwal. in fijne pa.tel- 4,95 tinten, 40 x 70 cm. Meerkleurig ontbijtïaken, in 3 zeer geslaagde kleuren combinaties, was- en ♦395 kleurecht, 130 x 130 Zuivere bijenhoning, een bron van gezondheid c in de winter, per pot statie Suikercijfertjes, leerzaam en .ekker voor de 4 5c |eugd, 250 gram Böhler vu'pengarnituur. Vuipanliouder met 14 krts. gouden pen, 2 j. schrift, gar., vulpotlood m. sol. draaime- chaniek indiv. mar- E90 merdessins, compieet In geschenkverpakkin - 6.25 Ladybag, een vlot linnen tasje in sprekende ruitdes- sins, met ritssluiting Plastic visitetasje met apart voorvakje 2.75 Fraai uitgevoerde sleutel- kurketrekker, zwaar koper, een steeds gewaar- <3 75 deerd geschenk Rijdende hijskraan met grijper, wendbaar 1^® naar alle kanten tenslotte en hierbij bleek dat de vertegenwoordigers der boeren, te weten de heren v. Kuijk, Zijlmans en Kamp tegen het voorstel waren, dat dé heer v. lersel zich van stem ming onthield en dat de rest er voor was, zodat B. en W. dus gemachtigd werden verder te werken. De heer van den Broek was de enige die gebruik maakte van de rondvraag toen hij wees op de ge vaarlijke waterloop aan de grens van Waspik bij de viersprong, waar omheen geen omheining was. De heer v. Dongen echter kon meedelen dat hieraan aandacht ge schonken werd. En toen was deze, voor deze gemeenteraad erg lang durige vergadering, aan haar einde gekomen. Baardwijks Toneel zal zijn seizoen niet kunnen openen in de eigen vertrouwde omgeving. Dat kan men jammer vinden, maar wanneer men bedenkt wat hiervan de oorzaak is, dan kan men er eigenlijk alleen maar blij om zijn. Want de reden van deze verhuis voor korte tijd, is het feit, dat men momenteel doende is het Patronaat in Baardwijk, waar Baardwijks Toneel zijn tehuis had, aan een al jaren noodzakelijke ver nieuwing en verbetering te onder werpen. Gelukkig! Het werd de hoogste tijd! Het was voor Baard wijks Toneel geen acteren meer, voor de harmonie geen spelen meer en voor de Liedertafel geen zingen meer in dit hok; werkelijk, een an dere naam is er niet aan te geven. De eigenaresse, de gemeente Waalwijk, heeft nu ingegrepen en gaat haar oude Openbare School verfraaien en verbeteren. En daar om kan men er alleen maar blij om zijn dat Baardwijks Toneel, ook voor haar talrijke donateurs uit Baardwijk, moet gaan spelen in De Gecroonde Leersse op 20 en 21 No vember^ "We geloven niet dat dat voor de Baardwijkse toneelliefheb bers een groot bezwaar zal zijn. Vooral niet als men weet hoe de zaken staan en vooral ook niet als men er van overtuigd kan zijn dat Baardwijks Toneel met een zeer bijzonder spel voor het voetlicht komt. En dat kan men, want het stuk „Gaslicht" van Patrick Hamil ton kan zeer zeker tot de goede stukken gerekend worden. En in zijn soort zijn er niet veel die het overtreffen. Het is namelijk, wat men noemt, een „thriller", een naam waarmee men aanduidt een toneelspel waar in vooral de spanning een wezen lijk element is en liefst een soort griezelige spanning; U weet wel zo'n spanning, die ons het ene oog angstig doet dichtknijpen en het an dere wijd open doet sperren om toch maar niets te missen; van een griezeligheid die ons niet graag doet zien en toch ook Weer heel gretig doet zien, die de adem in onze keel doet stokken en het klamme zweet door onze poriën stuwt. Zo'n stuk is Gaslicht en U be grijpt dat we van een dergelijk stuk heel weinig kunnen vertellen om geen afbreuk te doen aan die tege lijk bekorende en afschrikkende spanning. Het spel, dat Baardwijks Toneel gaat spelen, moet het vooral hebben van de sfeer, die angstaan jagend is, de sfeer waarin een ge wetenloos misdadiger zijn lieve vrouw langzaam maar met onaf wendbare zekerheid naar de krank zinnigheid voert. Onmenselijk en ondragelijk is het wat deze vrouw heeft te doorstaan en ongekend het sadisme, waarmee haar beul te werk gaat. Er zal een zucht van verlichting door de zaal gaan wanneer zijn bo ze opzet tenslotte verijdeld wordt. Gaslicht is weinig minder dan 'n meesterwerk in dit soort toneel schrijfkunst. Wellicht zijn er onder U die de gelijknamige film zagen, waarin Ingrid Bergman een van haar beste creaties vertolkte en ook Charles Boyer een van de rollen van zijn leven speelde. Dit stuk nu, zullen de actrices en acteurs van Baardwijks Toneel voor het voetlicht van De Gecroon de Leersse gaan brengen. Ze hebben zich hiermee geen gemakkelijke op gaaf gesteld, allerminst. Dit stuk zal alles van hun talenten vragen, het moet geladen zijn van het begin tot het einde, uit ieder woord, iedere handeling moet die intense span ning spreken, in welker ban de per sonen gevangen zijn. Daarom zien we met grote belangstelling uit naar hetgeen Baardwijks Toneel gaat presteren. Men weet dat men zich een zwa re taak heeft opgelegd; maar daar handelt men dan ook naar. Intens is er gerepeteerd, de mis-en-scène is tot in de kleinste details bekeken. Op het toneel zal ook met echt gas licht worden gewerkt; U zult mer ken dat het stuk zijn titel niet voor niets heeft; dit onpersoonlijk ele ment speelt een zeer grote rol in dit drama. De heer Verhoeven heeft dit onderdeel voor zijn rekening geno men, terwijl het decor in goede handen is bij Jan Mol, Helsloot uit Amsterdam de costumes verzorgt en Wijngaard uit Tilburg de grime. De regie wordt gevoerd door Jan van den Hoven, de regisseur, aan wie Baardwijks Toneel veel ver schuldigd is en die al menigmaal blijk heeft gegeven zijn zaken te verstaan. Het stuk speelt met een kleine be zetting en daarvoor zijn dan ook de sterren van Baardwijks Toneel aan getreden. Paula Mierlo en Herman Kolster spelen de rollen van Mrs en Mr Manningham, de regisseur Jan v. d. Hoven zelf speelt Rough, de inspecteur van politie en Anny Didden en Corry Dekkers vertolken de rollen van Nancy en Elizabeth. Met een zo beperkt spelersaantal heeft men alle aandacht kunnen be steden aan het spel, dat is begrijpe lijk; maar het is even begrijpelijk dat het moeilijk is met zo weinig mensen het toneel „vol" te spelen zoals dat heet. Zal Baardwijks Toneel in deze opgaaf slagen? We hebben er een groot vertrouwen in. Het stuk moet het doen bij het publiek, dat staat als een paal boven water en het succes van het stuk als zodanig dur ven we gerust te garanderen en in het spel hebben we 't grootste ver trouwen. Concluderend kunnen we 't daar om al heel gemakkelijk over ons verkrijgen iedereen die iets voelt voor goed en spannend toneel, te adviseren: ga op Zaterdag 20 of Zondag 21 November eens naar De Gecroonde Leersse, zien naar de verrichtingen van de Baardwijkse toneelspelers. Donderdag 18 November a.s. zal onder auspiciën van de Kunst kring Het Brabants Orkest weer 'n concert geven in Musis Sacru^n. Als ,U ons deze zin kon horen zeg gen, zoudt U enige scepsis ontdek ken in de manier waarop. En als U geen vreemdeling' bent in het Je ruzalem van muzikaal Waalwijk, dan zoudt U ook weten het waar om van deze scepsis. Er is naar aanleiding van de concerten, die Het Brabants Orkest in Waalwijk heeft gegeven, al heel veel geschre ven, maar al dat geschrijf was in hoofdzaak een constateren van een Van Beinum, dat op tournée was door Amerika, te vervangen. Al vaak is dit provinciale orkest in Waalwijk geweest, en vaak was de belangstelling die het daar on dervond, beschamend voor onze muzikale mentaliteit. In de klein ste plaatsjes van onze provincie vraagt men dit orkest en men ga randeert er volle zalen en dan is het begrijpelijk dat het orkest zich een weinig' distanciëert van die grotere plaatsen, waar de belang stelling onevenredig is aan de grootte, en de plaatsjes opzoekt, waar de belangstelling wel gToot en wel enthousiast is, gesteld dat de accomodatie er afdoende is. Zo heeft Waalwijk een concert per jaar moeten prijs geven, en het is Waalwijk z'n eigen schuld. Donderdag a.s. komt Het Bra bants Orkest weer naar onze stad het culturele centrum van de Langstraat Waalwijk krijgt weer een kans. Laten we die kans| toch grijpen met alle twee onze handen, laten we ons toch verzekeren van deze prachtige concerten van dit excel lente ensemble. Heit programma dat in 't avond concert geboden wordt, kan ieder een bekoren, die zich de moeite wil getroosten inderdaad te luiste ren én die de instelling waarmee men vaak naar de radio luistert, wanneer men de muziek maar pas sief over zich heen laat komen, vaarwel zegt. Men speelt Libertas Venit van Hendrik Andriessen, een rhapso- die, die door deze moderne Neder landse componist geschreven werd in opdracht van het Provinciaal Bestuur van Brabant, bij gelegen heid van de tiende verjaardag van de bevrijding. We hebben het stuk nog nooit ge hoord, maar wel hebben we er en thousiaste critieken over gelezen-, en de componeerwljze van Hendrik Andriessen kennend, verwachten we een uitermate prettig en vlot geschreven compositie te horen. Evert van Tricht treedt als so list op in het Hobo-concert in C dur K.V. 314 van W. A. Mozart; beide namen, Van Tricht en Mo zart, garanderen pure muziek, mu ziek waarnaar het een onbeschrij felijk genoegen is te luisteren. De ze muziek behoeft geen uitleg, die moet men genieten zonder meer, in de bereidheid zich er aan over te geven. Na de pauze spelen de musici van Het Brabants Orkest de Vijfde Symphonie van Ludwig von Beet hoven, zeer bekend bij iedereen, die wel eens naar klassieke muziek luistert, een grootse schepping van een geniaal kunstenaar. Zware muziek? Och kom, laten we dat vervelende idee nu eens uit ons hoofd zetten, laten we ons wer kelijk eens bereid tonen te probe ren er van te genieten. Hebben we dat eigenlijk al eens ooit gepro beerd? Hoe kunt U zeggen dat iets smaakt of niet smaakt, zonder het ooit geproefd te hebben? Het genieten op dit concert wordt U heel gemakkelijk gemaakt. Op zijn bekende manier zal de di rigent Hein Jordans van tevoren iets over ieder werk vertellenals iemand U enthousiast kan maken, dan is het deze bekwame musicus in hart en nieren. 's Middags om 4 uur speelt Hét Brabants Orkest voor de jeugd, eveneens in Mu,sis Sacrum en even eens met toelichting. Het is een Beethovenprogramma dat de jeugd wordt geboden: de beroemde Ouverture Ebrnont en eveneens de Vijfde Symphonie in C. Klein. Laat beide keren de zaal vol zitten! We maken ons over 's middags echter niet zo'n zorgen als over 's avonds! groot gebrek aan belangstelling voor dit prachtige Brabantse en- hemble, de trots van deze provin cie. De rechtmatige trots, want on getwijfeld heeft U vernomen van het enthousiasme dat Het Brabants Orkest heeft veroorzaakt, toen het voor het eerst mocht spelen in de Nederlandse muziektempel bij uit nemendheid, het Concertgebouw te Amsterdam, toen Het Brabants Or kest, het ensemble, dat in 'n goede vijf jaar werd wat het nu is, waar dig hevonden werd het wereldbe- faamde Concertgebouworkest van FILMVOORSTELLING. Automobielbedrijf W. v. Mossel zal op Donderdag 25 November in Musis Sacrum een filmavond ver zorgen. Op deze avond zal de spe ciale geluids- en kleurenflim over de productie van de Volkswagen worden vertoond. GOED AFGELOPEN. Woensdagmiddag keerde de heer W. uit Waalwijk, vergezeld van de Zeereerwaarde Heren pastoors R. uit St. Joachimmoer en v. d. H. uit Dussen van Amsterdam huiswaarts en kwamen te Zaltbommel in bot sing met een vrachtauto welke geen voorrang verleende. Alles liep won derlijk goed af, daar allen slechts lichte verwondingen opliepen, ter wijl de auto geheel werd vernield. De vrachtauto werd omver gewor pen, doch de chauffeur hiervan be kwam geen letsel. VIS SCHERSLU ST. In verband met heden uitgezette pootkarper is de zgn. „Karperwiel" in v.m. Besoyen voor elke bevis sing tot 1 Juni 1955 gesloten. WEENSE COUPEUSE BRENGT SYSTEEM VOOR PATRONEN. Je behoeft het maar in kranten en tijdschriften te lezen: de mode is zo simpel; een aangeknipt mouw tje, een recht rokje. U kijkt eens diepzinnig in de huishoudportemon- naie en constateert dat zelfs die simpele japon met het aangeknipte mouwtje en de rechte rok er niet méér af kan. In zo'n geval kunt U twee dingen doen: U koopt de jurk niet en voelt U misdeeld, ofwel U koopt een lap stof en perst al Uw verborgen talenten voor de vervaar diging van een jurkje naar boven. Het lijkt allemaal zo simpel, want het patroon is in de winkel te koop en U hebt toch maat 44. Achteraf blijken echter Uw heupen net een tikkeltje breder dan de papieren heupen uit het zakje en secuur ge rekend, meet Uw halswijdte iets meer dan de afgebeelde. Een vol leerd naaister spijkert dat ongerief wel bij, maar bij U wil nou dat sim pele japonnetje niet meer „vallen". Er lijkt een oplossing voor, te be oordelen naar wat we in Thalia kunnen leren. Misschien weet U, dat de afstand van vingertop tot vingertop (bij uitgestrekte armen) gelijk is aan Uw lichaamslengte. Er zijn in de maatverhoudingen meer van deze overeenkomsten. Een juis te combinatie van zeer vele van deze typische eigenschappen heeft een Weense mode-ontwerpster be nut voor haar systeem, dat te ge bruiken is voor iedereen, ook voor degenen die slechts aarzelend naar de schaar grijpen. Dinsdag en Woensdag a.s. om 2.30 uur en 8 uur n.m. demonstreert de Internationale Mode Studio haar methode in zaal Thalia te Waalwijk. GEEN OVERWELDIGENDE BELANGSTELLING VOOR H.K.W. De afdeling Waalwijk van de R.K. Bond van Administratief, Ver kopend en Verzekeringspersoneel, zoals de H.K.W. genoemd wordt, kwam Dinderdagavond in algeme ne ledenvergadering in Thalia bij een; deze vergadering was echter verre van algemeen; slechts een heel klein aantal leden toonde be langstelling. In deze vergadering werden pun ten besproken, die op de algemene bondsvergadering op 21 en 22 No vember te Amsterdam ook aan de orde zullen komen en de voorzit ter, de heer van Broekhoven, gaf een toelichting op deze kwesties. De penningmeester van de afde ling, de heer Jan Pullens, was door het Bondsbestuur aangezocht te fungeren als lid van de kascom- missie voor de Bond te Amsterdam en verklaarde zich hiertoe graag bereid. De heren v. Broekhoven en Fait zouden afgevaardigd worden naar de Bondsvergadering en hun werd volmacht gegeven 5 bestuursleden in het Bondsbestuur te stemmen. De districtsbestuurder, de heer Loomans, was ook ter vergadering aanwezig en sprak over de beteke nis o.a. van het Bisschoppelijk Mandement, over de laatste loon- ronde, die blijkbaar tot iedersi te vredenheid was toegepast, want hem hadden geen klachten bereikt en ook over het nieuwe systeem van loonvorming, zoals dat was voorgesteld. De taak van het Col lege van Rijksbemiddelaars zou grotendeels worden overgedragen aan hét bedrijfsleven zelf, terwijl daarnaast een nieuwe loonraad in het leven zou worden geroepen, van wie men een meer soepele en billijke handelwijze kon verwach ten. Spr. spoorde tenslotte de le den aan de grote ledenwervings actie, door het Bondsbestuur op touw gezet, op alle mogelijke ma nieren te steunen. Hij wees op het grote belang van een groot aantal leden, nu in leidinggevende orga nen afvaardigingen afhankelijk ge steld werden van het aantal perso nen dat zij vertegenwoordigden. En nadat hij nog enkele woor den had gewijd aan de vorming en het grote nut van studiegroepen voor bepaalde actuele onderwer pen, ging de vergadering over in 'n onderlinge gëdachtenwisseling. Vrijdagavond werd in Hotel Ver- wiel alhier een vergadering gehou- j den van de Contact-groep voor han- j del en industrie. Na behandeling j van huishoudelijke zaken werd een j film gedraaid over opvoering pro- ductiviteit, zowel wat personeels- j problemen als effectische werkver- deling betreft. BOSSCHE BURGERVADER OVER DE OCEAAN. Vrijdagavond vertrokken burge meester mr H. Loeff, de Bossche architect ir K. Bouman en de Rot terdamse architect H. Maaskamp per K.L.M.-toestel van Schiphol naar Amerika. Op uitnodiging van de directie der Nicholson File Com pany zullen zij daar, zoals bekend, enkele fabrieken van genoemde on derneming bezoeken. Dit teneinde een gedegen inzicht te krijgen in de eisen die dit bedrijf stelt, en te be zien hoe deze eisen het beste in Ne derlandse vormen gegoten kunnen worden, met het oog op de vestiging van een belangrijke fabriek in de Hertogstad. Zij komen 7 December per lie de France terug. A.N.W.B. BREIDT WEGWIJZER- SYSTEEM OM TILBURG UIT. Paddenstoelen voor het wielrijdersverkeer. Dezer dagen zal de A.N.W.B. de nieuwe verbindingsweg tussen Til burg en Gilze, de Gilzerbaan, op nemen in zijn wegwijzersysteem. De Wegwijzerdienst van de Bond zal hiertoe op het punt waar de Gil- zerweg uitkomt op de rondweg om Tilburg, een moderne vier-armige wegwijzer plaatsen van het nieuw ste model. Tevens zullen voorriehtingsbor- den worden aangebracht ter weers zijden van dit punt, èn aan 't Wes telijke einde van de rondweg t.b.v. het uit Gilze komende verkeer met bestemming Tilburg en Kaatsheu vel. De opschriften van deze voor- richtingsborden zijn uitgevoerd in reflecterend materiaal, zodat ook bij avond de richting duidelijk is aan gegeven. De Bond acht dit van groot belang voor de verkeersveiligheid op de rondweg. Deze uitbreiding van de beweg wijzering zal tot gevolg hebben dat een groot aantal wegwijzers in de wijde omtrek van Tilburg moet worden gewijzigd. Er moet een aan tal aanduidingen worden bijge plaatst, terwijl ten behoeve van het wielrijdersverkeer dat van de rond weg geen gebruik mag maken, een aantal nieuwe paddenstoelen op verschilende punten zal worden neergezet. Deze uitgebreide bewegwijzering in de omgeving van Tilburg betekent een belangrijke verbetering voor 't verkeer tussen deze industrieplaats en de streek om Gilze en Chaam. Wereldvenster, Amsterdam). In Mei '47 zijn Charles en Meivin naar Lambarene in Equatoriaal Afrika gereisd om ken nis te nemen van het leven en werk van Albert Schweitzer, de grote menslieven de tropen geneesheer en zendeling. De 7e Juni konden de beide auteurs Dr. Schweitzer tussen de palmbomen op zijn landingsplaats de hand drukken. Op edelmoedige wijze werden zij zo leest men in het „woord vooraf" als leden van de hospitaal-familie opgenomen. Zij wandelden en praatten, aten en werkten met Albert Schweitzer en kregen elk hun eigen kleine deeltje verantwoorde lijkheid. Zij mochten deelnemen aan de problemen, de bezorgdheid, de hoop, de plannen, de dromen van deze buitenge wone jungle-dokter. Dit zeer boeien de werk brengt ons in de sfeer van de primitieve negergemeenschap met haar kwellende bijgeloof. En temidden van deze mensen van het oerwoud, wier le vensgewoonten zo geheel anders zijn, staat Albert Schweitzer met een staf van medewerkers als een bescheiden, maar grootse figuur. We leren hem ken nen in al zijn zorgen en opofferingen voor de medemens, in zijn veelzijdigheid en rustige wijsheid en in zijn onbegrens de liefde tot God. Albert Schweitzer was de dominéé die zijn gemeente, de kunste naar die zijn orgel, de professor die zijn leerstoel, ja de man die alles wat hem dierbaar was verliet om ergens in een andere wereld te brengen wat hij van I God verkregen had. Een wanhopige taak, in een moordend klimaat, tegen talloze ziekten en gruwelijk bijgeloof, maar toch ookeen oneindig' schone taak! Dit authentieke, aan de realiteit ont leende verhaal, is met 148 briljante fo- - to s verlucht. De foto's alleen reeds die van zeer uitvoerige onderschriften zijn voorzien vormen een boek op zichzelf. Jan Spierdijk bewerkte de Ne derlandse vertaling. WEER VERDWIJNT EEN ATOOMGELEERDE. Een andere uitgave, die wij als ont spanningslectuur van goed gehalte van harte bij U aanbevelen, is de detectieve: Wéér verdwijnt een atoomgeleerde", van de hand van W. H. van Eemlandt. (Eveneens verschenen bij Het Wereld venster te Amsterdam)De hoofdpersoon in dit boek is de Nederlandse journalist Jurjen Brandt, die in New York ver strikt raakt in een reeks van opwindende avonturen. De spanning in deze meester lijk gecomponeerde detectieve is adem benemend. Het verhaal is zó ongemeen boeiend, dat men het in één ruk uitleest. W. H. van Eemlandt overtreft velen zijner „collega's" in dit genre. HAAI IN ZICHT! Dan vragen wij tenslotte nog1 Uw aan dacht voor het prachtige en spannende reisverhaal „'Haai in zicht!", van PFitz Gerald O'Connor, dat in de Cultuurserie verscheen bij de Zuid-Hollandse Uitge vers 'Mij. in Den 'Haag. De Britse auteur maakte met een klei ne sloep, de Cornaig Venture, verschei dene haaien-expedities in de Schotse wa teren en over de laatste expeditie han delt dit boek. De voorbereiding tot deze tccht is koortsachtig en spannend. Maar als het seizoen daar is gaat de Cornaig Venture met vier koppen bemand en van het nodige voorzien op de haaien- jacht. Het zijn tochten vol avonturen; er zijn mislukkingen en wederwaardigheden, maar het aantal haaien dat de schrijver en zijn mannen weten buit te maken is niet gering. Alleen de lever van de haai is van belang; zodra dit orgaan uit het lichaam is gesneden wordt het reusach tige gedierte weer aan de zee prijs ge geven. De haai, die in tegenstelling tot andere vissoorten geen zwemblaas heeft, zinkt dan naar de diepte, behalve na tuurlijk als hij al enige tijd dood is en zich gassen gevormd hebben. Uit de le ver werd de kostbare haaienolie gekookt en voor verdere behandeling naar de fa brieken gezonden. De pittige, met gezonde humor door knede vertelwijze, hebben O'Connor s boek tot een meeslepend verhaal ge maakt voor jong en oud. HET AFRIKA VAN ALBERT SCHWEITZER. Het verheugt ons dat wij in deze editie van De Echo van het Zuiden de vierde druk kunnen aankondigen van een heel bijzondere uitgave, getiteld „Het Afrika van Albert Schweitzer", door Charles R. Joy en Meivin Arnold, met een opstel van Dr. Schweitzer zelf. (Uitgave: „Het VOOR DE VLUCHTELINGEN Vrijdag 55.000 gulden. Het Comité Vluchtelingenhulp '54 heeft Vrijdag 55.000 gulden ontvan gen. In totaal is nu 1.218.000 gulden bij het comité binnengekomen. Prinses Wilhelmina heeft opnieuw, blijk gevende van haar medeleven met het lot der vluchtelingen, het comité een zeer belangrijk bedrag ter beschikking gesteld.

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3