fi 8 BE LMSIIMX Waalwijkse en Langsiraahe Courant DBUHEH ELSHOUT VLUMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG SPRANG-CAPELLE GAPELLE MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week ECHO IET ZUIDEN 77e JAARGANG No. 91 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" SPREEKBEURT BIJ DE RKJB. Voor de RKJB afd. Drunen hield de algemeen secretaris, de heer Jan van Geffen, dezer dagen een spreekbeurt, waarin hij de taak en het doel van de RKJB nog eens duidelijk en helder voor ogen stelde. Na in het kort de ontwikkeling der RKJB te hebben geschetst, kwam spreker al direct tot het hoofdpunt van zijn be toog, het doel der 'RKJB als instituut voor vorming en ontwikkeling voor de jonge boeren. De jonge boer kan niet meer opgesloten blijven in zijn eigen plaats, zijn eigen dorp, zijn eigen buurt. De poorten worden opengegooid en dit eist dat de jonge boer zich voor deze tijd moet gaan vormen en in zijn ont wikkeling zowel op algemeen als op vaktechnisch gebied niet ten achter mag lopen. De RKJB nu geeft de kans o.a. voor maatschappelijke vorming door sport, toneel, declamatie, spreken in het openbaar, vormen van leesclubjes etc. De RKJB geeft kansen voor technische vorming die in deze tijd vooral zo nodig zijn, door cursussen voor land- en tuin bouw en tal van andere curcussen. Spr. vond het bedroevend te moeten consta teren dat 30 tot 40 der leden der RK JB nog zonder diplomas stond. Wij moeten, aldus spreker, met onze tijd mee blijven gaan en blijven studeren; biijf daarom belangstelling tonen voor al les wat er in de RKJB gedaan wordt tot vorming en ontwikkeling voor U allen, aldus spreker. De leden der afdeling 'Drunen kregen van hun algemeen secretaris tal van wen ken, raadgevingen en opwekkende woor den mee. Deze spreekbeurt werd bijge woond door de geestelijk adviseur, ka pelaan Vogels, de Technisch adviseur de heer A. Kamp en de ass. der landbouw- consulent de heer van Arendonk. RKJB-NIEUWS. Noemde de heer Jan van Geffen, se cretaris der RKJB, op een spreekbeurt in Drunen de RKJB een vormings-in- stituut voor de jonge boeren, in Drunen blijkt uit de talrijke acties die er gevoerd worden dat het dit in de afdeling Dru nen werkelijk is. Cursussen en vakwed strijden zijn aan de orde van de dag. Zo wordt weer begonnen met een stalwed- strijd, waarvoor zeer veel belangstelling bestaat. In 6 avonden zal een sociale cursus worden gegeven waarop het Mandement der Bisschoppen zal worden besproken. Deze avonden zullen omlijst worden door declamatie, spreken in het openbaar en hersengymnastiek. In kringverband wordt een vormings cursus gegeven, waaraan 8 leden uit Drunen deelnemen. De afdeling Drunen zal binnenkort zelf nog een wedstrijd or ganiseren voor declamatie en spreken in het openbaar. Rond de jaarwisseling komt de toneelclub weer voor het voet licht. Zo tussendoor lopen nog een land- en tuinbouw bedrijfsleercursus en andere vakcursussen, alsmede sport avonden en organiseert men voor 23 November nog een grote oriëntatieloop. Een druk programma en het bestuur heeft voor de zomer 1995 weer vakwed strijden in zijn hoofd met nog tal van andere plannen van acties. Ledenvergadering K.A.B. De K.A.B., afdeling Drunen, hield een algemene ledenvergadering die druk bezocht was. Aanwëzig waren de geestelijk adviseur en de heer Koeman, directeur der Stichting Kinderdorp, die op deze avond het doel der Stichting nog eens nader uiteenzette. Op deze vergadering werd ook be sproken de viering van het 40-jarig bestaan der K.A.B. Besloten werd dit feest rond Pasen 1955 te vieren. Een plan tot feestviering zal nader worden uitgewerkt. De heren A. Pijnenburg en P. Verhulst, die periodiek aftredend waren, werden als bestuurslid her kozen. Mededeling werd gedaan dat ook dit jaar vijf vormingsavonden zui len worden gegeven, waarover nog een programma zal verschijnen. Marionettenspel. De N.V. Lips heeft voor Dinsdag avond in het Dorpshuis voor perso neelsleden en genodigden weer een fraaie ontspanningsavond georgani seerd. Bert Brugmans Marionetten- Theater zal opvoeren „Het oude lied", een vrolijk zangspel; muziek W. A. Mozart, en Paljas, opera van R. Leoncavallo. FANCY FAIR. Het Fancy-fair dat de beide Harmo nieën, n.l. de Volharding en Beatrix, ge zamenlijk ten bate van hun instrumenten fondsen hebben georganiseerd, werd Za terdagmiddag door Burgemeester Snels officieel geopend. De eerste welke deze middag het woord voerde was de heer L. van Drunen, voorzitter der Harmonie Beatrix, die dit fancy-fair uniek noemde in onze Drunense gemeenschap, nu beide harmonieën eendrachtig samen optrekken voor beider belangen. Wij moeten, aldus spreker, deze eenheid vasthouden en waar deze bedreigt zou worden verde digen. Het was voor Burgemeester Snels geen probleem geweest er toe besluiten om dit fancy-fair te openen. Nu de twee harmonieën gaan samenwerken, een drachtig voor beider belangen, geeft dit voor onze dorpsgemeenschap aan dit fancy-fair een wel zeer bijzondere kleur en ons salie reden tot danken, aldus Bur gemeester Snels. Ouderen hebben andere en minder prettige verhoudingen gekend en dat alle persoonlijke belangen en in tenties ter zijde zijn gesteld voor het al gemeen belang, stemt ons tot vreugde. Dit fancy fair is het eerste resultaat van de samenwerking waarin men elkaar ge vonden heeft en het zal voor beide, zo- we! als voor de gehele Drunense ge meenschap een graadmeter kunnen zijn, waarop verdere samenwerking^ mogelijk is, waaraan Burgemeester Snels niet twijfelde. Spreker sprak de hoop uit dat dit fancy-fair het resultaat zou afwerpen, waarvoor het is opgezet. Het gemeente bestuur volgt uw verrichtingen en acties met veel belangstelling en Uw ijver, al dus spreker, zal ook voor het gemeente bestuur een graadmeter kunnen zijn, waarop zij 'U ook de helpende hand kan bieden. Door samenwerking; van onze gehele gemeenschap hopen wij U op het peil te krijgen, waar wij U beide zo gaarne zouden zien. Hiermede verklaarde Burgemeester Snels dit fancy fair voor geopend. Onmiddellijk begon het Rad van Avontuur te draaien en geleidelijk aan groeide het aan tot een gezellige binnen- kermis, die de gehele Zaterdag: en Zon dagavond aanhield. Zondagmiddag wer den de kinderen vergast op poppenkast en goochelaar. Bij deze opening waren aanwezig de Weleerw. heer Deken Rooyackers, bei de wethouders, de heer Koeman, direc teur der Stichting Kinderdorp en vele genodigden. Het dorpshuis was fraai ver siert. Heden, Maandagavond wordt het feest voortgezet. Alle prijzen moeten weg en om 8 uur heeft de trekking plaats van de gratis loterij. ST. MAARTENDAG. De jeugdbeweging Het Jongensgilde vierde deze week St. Maartendag, hun patroonsfeest. Evenals andere jaren werd het voor de beweging weer een hele ge beurtenis, temeer daar verschillende jon gens van Poorters tot Rakkers en van Rakkers tot Gildejongens werden bevor derd. De dag begon met een H. Mis, waarna gezamenlijk ontbijt, 's Avonds hield St. Maarten te paard een rondgang door het centrum en op het dorpsplein werd het St. Maartenvuur ontstoken door de E.A. heer Burgemeester Snels. Door de Aalmoezenier werd de St. Maarten- boodschap voorgelezen en in de avond uren werden door de jongens nog ver schillende zieken bezocht, die een fraaie fruitmand kregen. de heren A. Willems, P. Brok en H. Willems tegen Kring 2 uit Den Bosch en won met 100. Het 2de team, de heren J. Jansen, A. v. d. Besselaar en J. v. Iersel, won van Beatrix 3 uit 's-Bosch met 100. Het vierde team, de heren J. Wil lems, A. v. d. Aa en W. Portier, won van Hartog 3 uit Os® met 9-1. Voorwaar zeldzame successen. PRAAT AVOND K.A.B. A.s. Donderdag zal voor de leden der KAB door de districtsbestuur der de heer Naus, een praatavond worden gehouden, waarbij in een groepsbespreking enkele algemene onderwerpen zullen worden be handeld. KANTOOR P.T.T. Voor belanghebbenden wordt medegedeeld, dat het kantoor der PTT met ingang van heden in de morgenuren voortaan opengesteld is van 10.3012 uur. In de andere uren is geen wijziging gekomen. OPBRENGST COLLECTE. De tweede maandcollecte voor de restauratie en onderhoud der kerk heeft ruim 275.opge bracht. De eerste maandcollecte bedroeg ruim 350. R.K.J.B. Dinsdag 23 Nov. zal de RKJB af deling Elshout een algemene ver gadering houden in café G. van Oojjen. Enkele belangrijke punten staan op de agenda. UITVOERING FANFARE. I Wanneer de vloer van het paro- i driehuis voldoende gerepareerd zal zijn, zal de kerkelijke fanfare .'.Eendracht maakt Macht" op a.s. Zondag 21 November haar jaar- j lijkse uitvoering geven voor haar j ereleden, donateurs en begunsti gers!. VERBETERING KERKPLEIN. Het kerkbestuur heeft het ver heugende bericht ontvangen, dat van gemeentewege het kerkplein zal worden gebracht in 'n toestand passend aan de omgeving. Wel s wordt een beroep gedaan op de j parochianen voor hun medewer- j king bij 't aanvoeren van 't nodige zand en de hulp bij het nodige j grondwerk. DEMONSTRATIE. Dinsdagmiddag om 1 uur zal op het bedrijf van de heer G. v. Hul- ten, Wolfshoek, een demonstratie gegeven worden van de Hauptner, j elec'trische veescheermachine en j de „Strix" electrische veereiniger. Voor de veehouders ongetwijfeld een belangrijke demonstratie. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB ■speelde het eerste team van de ta feltennisclub „De Smashers", n.l. REVUE-AVOND. Zaterdag 13 en Zondag 14 Nov. werd in café H. Boom een revue-avond ge houden voor de supportersclub Tinie Wolfs. Medewerking verleenden de vier Gebroeders van Engelen met hun dames, de 13-jarige zanger accordeonist v. Kuijk, de heer Kiviets met guitaar en mej. v. de Lee, zang, onder regie van Martien van Engelen met conference van M. Coensen. 'De voorzitter de heer C. Coen- sen gaf een korte opsomming van de successen van de renner Tinie Wolfs; vooral in de grote klassieken oogstte Tinie, ondanks vele malen pech nog een goed succes. Hierna werd met de revue begonnen. Het programma werd vlot afgewerkt. Het meeste succes oogstten de gebr. v. En gelen met een nummer over de presta ties van de Vlijmense renners. Ook de da mes met hun mooie en beschaafde zang. hadden succes, met name het Kampvuur en mej. v. Engelen-v. d. Wiel met Jan tjes vuile handen. Zeker moet ook ge noemd worden de 13-jarige accordeonist van Kuijk; vooral toen hij zijn zenuwen baas was speelde hij voortreffelijk, ook de zang van de jeugdige knaap was van goed gehalte. Kiviets begeleidde de meeste nummers met zijn mandoline en het ging hem goed af. Het geheel was een mooie avond. De voorzitter bracht na afloop dank aan al len die hebben medegewerkt aan het slagen van de revue. Beide avonden was de zaal vol. JUNIOREN. Zaterdag speelden de 'Boys-junioren tegen RKJVV uit den Bosch en wonnen maar even met 100. Hierdoor knapte de Boys het doelgemiddelde weer flink op. Binnen de 5 min. gaf Oremans de Boys de leiding; 3 min. later Verschuur, 2—0; in de '13e min. zorgde v. Vugt voor nummer 3. Max en P. Vërschuuren zorgden voor de rust nog voor '50. Na j de rust weer hetzelfde spel, een groot Boys-overwicht en binnen de 5 minuten bracht Oosterwaal de stand op 6—0. De verdediging ging mede ten aanval en Li- bregts had met een goed schot succes, 70; de Vaan nam nummer 8 voor zijn rekening en voordat de scheidsrechter t einde aankondigde verhoogden Max en Eekels de score en 'het werd 100 in het voordeel van de Boys. AANSLUITING GAS. Het Gemeentebestuur brengt ter ken nis dat enige weken geleden een aan vang is gemaakt met het leggen van buis leidingen voor het gasnet in deze ge meente en dat onvoorziene omstandighe den voorbehouden einde van dit jaar met de gaslevering zal worden begonnen. Voor dë levering van gas zijn twee tarieven vastgesteld. Een eenheidstarief waarbij de gasprijs 21 ct. per m3 be draagt en een vastrechttarief van f 3,55 per maand, waarbij men in de maanden Ja., Febr., Nov. en Dec. 16 cent per m3 gas en in de overige maanden 11 cent per m3 gas betaald. In afwachting1 van de gasverordening zullen de gegadigden welke voor 1 Juli 1955 het aanvraag formulier volledig ingevuld1 en onderte kend bij het gemeentebestuur 'hebben in gediend, geen bijdrage in de kosten van de dienstleiding verschuldigd zijn, voor zover deze dienstleiding gemeten vanuit het hart van de weg niet langer is dan 15 meter; voor de meerdere lengte zal f 3 per meter in rekening worden ge bracht. Tot 1 Juli '1955 zullen ook dë kosten van de binnenleiding, als deze niet langer is dan 3 m. gedragen worden door het gemeentelijk gasbedrijf; voor grotere binnenleidingen dient men zich te wenden tot de erkende gasfitters. Even eens zullen tot il Juli 1955 voor rekening van het gasbedrijf genomen worden de kosten voor het veranderen van kook- branders van butagas-comforen, indien deze kosten niet hoger zijn dan f 6. KANARIEVERENIGING VOGELLUST. Zaterdag 13 en Zondag 14 Nov. hield de Kanarievereniging Vogellust een on- i derlinge kleur kanarie tentoonstelling in café !P. van Eggelen.Bei.de dagen was er flinke belangstelling en het was de moei te best waard om de prachtige collectie te bezichtigen; een paar mooie stands verhoogden de aantrekkelijkheid. De prijzen werden behaald als volgt: Kampioenen A, H. van Heeswijk zil verbruin 90 pt., A. van der Lee, mozaiek 89 pt. Reserve kampioen 'H. v. Heeswijk 89 pt. Kampioen A 'Kiviets, zilveren Isa bel 87 pt. Klasse 6 A: 'H. van Heeswijk le prijs 86 pt.; Klasse 7 A: H. van Heeswijk le prijs 87 pt.; Klasse 7 B: 'H. Stupers le prijs 87 pt.; Klasse 8 A: M. v d. Wiel- Pelders le prijs 84 pt.; Klasse 8 B: J. Kiviets le prijs 87 pt.; Klasse 15 A: H. van Heeswijk le prijs 87 en 2e prijs 87 pt.; Klasse .18 A: H. van Heeswijk le prijs 88 pt.; Klasse 18 B: A. v. 'd. Lee le prijs 87+ pt.; Klasse 19 B: J. Stupers le prijs 87 pt.; Klasse 22 A: J. Kiviets le prijs 86 pt.; Klasse 25 A: H. van Hees wijk le prijs 88 pt; Klasse 26 A: iH. van Heeswijk le prijs 90pt.; W. v. Veg- gel 2e prijs 88 pt.; H. van Heeswijk 2e prijs 87+ pt.; Klasse 27 A: H. Stupers le prijs 86+ pt.; Klasse 29 A: H. van Heeswijk le prijs 85 pt.; Klasse 34 A: W. van Veggel le prijs 86+ pt.; Klasse 34 B: J. Stupers le prijs 85 pt.; Klasse 35 A: H. Stupers 'le prijs 84 pt., 2e prijs 84 pt.; Klasse 36 A: H. van Heeswijk le prijs 89 pt., W. van Veggel 2e prijs 88 pt.; Klasse 37 A; H. van Heeswijk le pr. 8S+ pt.; Klasse 38 A: H. van Heeswijk le prijs 88 pt., H. Stupers 2e prijs 84 pt.; Klasse 39 A: E. de Vaan le prijs 86 pt., M van de Wiel 2e prijs 85 pt. Klasse 39 B: H. van Heeswijk 'le prijs 88+ pt., M. van de Wiel-Pelders 2e prijs 88 pt.; Kiasse 40 A: C. v. d Linden le prijs 88+ pt.; Klasse 40 B; J. van Esdonk le prijs 88pt.; M. van de Wiel-Pelders 2e prijs 87 pt.; Klasse 42 A: E. de Vaan le prijs 88pt; A. van der Lee 2e pr. '88pt.; M. van de Wiel-Pelders 3e pr. 87+ pt., 4e prijs 87+ pt.;Klasse 42 'B: A. van der 'Geld le prijs 88pt.; J. Kiviets 2e prijs 88 pt.; Klasse 43 'B: A. van der Geld le prijs 87pt.; Klasse 44 A: Th. van Son le prijs 88 -pt., A. Kiviets 'le prijs 87 pt., J. van Esdonk 2e prijs 87 pt.; Klasse 44 B: P. Wijkmans le prijs 86 pt; Klasse 45 A: J. Kiviets le prijs 87— pt., H. 'Kiviets 2e prijs 86— pt.; Klasse 45 'B: L. Meesters le prijs 87 pt„ Th. van Son 2e prijs 86+ pt.; Klasse 46 A: 'H van Heeswijk le, 2e prijs 85 - 84 pt.; Klasse 46 B; A. van der Lee le prijs 89+ pt.; Klasse 51 A: A. Kiviets le, 2e prijs 87 87 pt.; Klasse 52 A: A. Kiviets 'le prijs '86 pt.; M. van de Wiel- Pelders 2e prijs 86 pt. 50 ereprijzen waren geschonken door de zakenlieden van Groot Vlijmen. Zondag werden de prijzen door de voorzitter aan de gelukkige winnaars uitgereikt. Bescherming Bevolking. Vele leden en genodigde personen hebben gehoor gegeven aan de uit nodiging van het hoofd van de in stelling „Bescherming Bevolking in Oorolgstijd", om de contactavond, die Donderdagavond j.l. in café G. Kolen was belegd, bij te wonen. Nadat de meeste personen waren gearriveerd, waaronder wij o.m. op merkten de burgemeester van Vlij men, de Edelachtb. Heer J. J. van Hout, werd de avond met een wel komswoord geopend door het hoofd van de B.B. in de gemeente, de heer P. G. Broeren. Hij sprak er verder zijn voldoening over uit dat zovelen waren opgekomen; hij zag daarin een bewijs dat het belang van een goed georganiseerde en in tijd van nood parate B.B. door de bevolking wordt ingezien en gewaardeerd. De heer v. Roosmalen gaf voor 'n aandachtig gehoor op zeer duide lijke wijze te kennen dat de B.B. in deze tijd als zeer gewenst geacht moet worden. Het is dan ook de wens van de overheid dat binnen kort in alle plaatsen van ons land een goed georganiseerde B.B. aan wezig is. Door de heer v. Huiten werd daar na het meer zakelijke gedeelte uit eengezet. Het programma dat hierna werd geboden viel zeer in de smaak. We zagen menig goede voordrachtkun stenaar. Al met al was het een zeer geslaagde avond. Ook werden ver scheidene nieuwe leden aangeno men. Na indeling in diverse groe pen zal met de oefeningen worden begonnen. vol, toen met de horderoep, welpenwet n padvinderswet de Rimbavodo van de jan de Rooij-padvinders om precies 8 uur werd geopend. In zijn begroetings woord kon de Groepsleider dan ook zijn vreugde over deze grote 'belangstelling uitspreken en tevens in het bijzonder welkom heten, de leden van de plaatse lijke commissie, de Groepscommissie en de ouders van Jan de Rooij. Na dit welkom werd een zeer gevari eerd programma gebracht. Het gemeen schappelijke zingen onder leiding van Oubaas Goedkoop, met de daaraan ver bonden „kamergymnastiek" en de wed strijd tussen zaalpubliek en de jongens op het toneel brachten er direct de stem ming in. De 'Welpen brachten een rimboedans en een schets „De Strijd om het leven", die vlot werd gespeeld. Ook gaven ze nog een lesje in Veilig Verkeer en Jan Balder was niet alleen een vlot politie man, maar ook een prima voordrager. De Verkenners verwekten met hun schets ,,'Des Konings nieuwe kleren" het ene lachsalvo na het andere en vooral de koning en de beide kleermakers, resp. Jan de Cloe, Gijs voor de Poorte en Sie- bo Schouten speelden hun rol meester lijk. Na de pauze brachten de Voortrekkers diverse komische schetsen en pantomines, waarvan het drama van Adelheid, de schone jongvrouw en haar stoere min naar, wel het hoogtepunt vormde. Ook het tafereel met de gebakken vis, door Oubaas en Hopman vertoond, viel zeer in de smaak. Niet vergeten mag worden de muzi kale omlijsting, die prima werd verzorgd en waarvoor in het bijzonder de heren Sterk en Pichel een woord van lof toe komt. 'Nadat er nog een prachtige, door de P.C. aangeboden taart en enige andere prijzen waren verloot, werd de avond op de gebruikelijke wijze gesloten en kon de Jan de Rooij-groep terugzien op een bui tengewoon geslaagde Ouderavond, ter wijl de leiding met voldoening mag vast stellen, dat het vele werk, dat ze er voor heeft moeten verzetten, met een prach tig succes is beloond. VLUCHTELINGENHULP. De collecte welke in onze gemeente ten bate van de Nat. 'Commissie voor Vluchtelingenhulp werd gehouden bracht het mooie bedrag op van f 375,22, n.l. Heusden f 184.10, Herpt f 11'1.27, 'He- dikhuizen f 40.35 en 'Oudheusden f 39,50. ST. NICO LAASACTIE. De beide middenstandsverenigingen al hier kwamen deze week 'gezamenlijk in vergadering 'bijeen ter bespreking van de in de komende weken te houden St. Ni- colaasactie. In het actie-comité werden in het 'bestuur gekozen de heren Smits, Ha genaar en Kops. Zaterdag 20 Nov. a.s. hoopt men St. Nicolaas officieel in te halen en daar mede de actie te openen, CHR. VERKENNERSGROEP „JAN DE ROOIJ". De zaal van het Bondsgebouw te Sprang was Zaterdagavond afgeladen AFDELING SPRANG CHRISTELIJKE BEDRIJFS GROEPEN CENTRALE. De leden van bovengenoemde afdeling komen Dinsdag 16 November des avonds 8' uur in het gebouw van de Chr. Volks bond alhier in vergadering bijeen. De agenda luidt: 1 Opening; 2 Notu len; 3 Ingekomen stukken; 4 Bespreking laatste loonronde; 5. 'Bespreking aangaan de verbreking samenwerking in de On dernemingsraden; 6 Rondvraag; 7 Slui ting. OPBRENGST COLLECTE. De collecte gehouden in de 'Geref. Kerk alhier tijdens de dankstond voor gewas en arbeid heeft f 435.10 opge bracht. ONDERLINGE WEDSTRIJD. Donderdagavond j.l. werd alhier in de zaal van de Chr. Volksbond de 4e On derlinge wedstrijd gehouden van zang en muziekgezelschappen die alle onder directie staan van de heer 'P. Christ te Tilburg. Als jury fungeerden de heren Rob Gevers uit Den Bosch en Jac. Nelis uit Waalwijk. Een 6-tal zang- en muziekverenigingen namen aan deze wedstrijd deel. De avond werd geopend door dë heer Nic. Klaassen, voorzitter van „Looft den Heer" alhier, die de medewerkende ver enigingen een hartelijk welkom toeriep. Achtereenvolgens tradén zowel voor als na de pauze op de Muziekvereniging Crescendo 's-Gravenmoer, Dameskoor Soli Deo Gloria 's-Gravenmoer, Chr. Gemengde Zangver. Looft den Heer te Sprang, Prot. Kerkkoor Excelsior, Den Bosch, Drumband Crescendo 's-Graven- moer en Mondharmonicakwartet The Ragtimmers, die allen onder leiding van de heer P. Christ een 4-tal nummers uit voerden. welke door de jury werden be oordeeld. De uitslag was als volgt Muziekver. Crescendo s-Gravenmoer, met Abenddömmerung en Vespergesang van E. Rub, 100 punten le prijs. Dameskoor Soli Deo Gloria s-Gra venmoer met Jagers Afscheid van F. Mendelssohn en Sterrennacht van 'H. de Wolff, 100H pt. le prijs. Chr. Gem. Zangver. Looft den Heer Sprang, met Dierbaar Nederland van L. J, F. Zuiderduin en Het Moedertje van J. Nieland, 109H pt- 'le prijs. Prot. Kerkkoor Excelsior den Bosch met Agnus 'Dei van H. Altink en Door het 'Woud van H. van Rheenen, als mede Avondkoor van C. Kreutzer, lilO punten le prijs. Drumband Crescendo 's-Gravenmoer met Buitenmodel en Stokkenmars van A. van Veluwen, 99 pt. Ie prijs. Mondharmonicakwartet The Ragtimers Tilburg met Harmonica Jingle en Lady of Spain, 107J/2 pt. le prijs. Er werd goede zang en muziek ten beste gegeven. Tot slot verleenden nog hun mede werking de Boerenkapel uit s-Graven- moer en de Jodelzangeres mej. Klumpen- berg uit 's-Gravenmoer; dit optreden droeg eveneens niet weinig bij tot het welslagen van deze onderlinge wedstrijd. De heer Kraak, voorzitter van het Prot. Kerkkoor te Den Bosch sprak een dank woord. DE WINKELBEURS GAAT HAAR POORTEN OPENEN. Aan de vooravond van de jaarlijkse winkeibeurs, welke door de Sprang-Ca- pelse Winkeliersvereniging van Dinsdag 16 tot Zaterdag 20 Nov. in een daartoe aan de 'Raadhuisstraat te Vrijhoeve-Ca- pelle geplaatste tent met 600 m2 expo sitieruimte zal worden gehouden, wordt door de standhouders met koortsachtige haast gewerkt, teneinde alles in gereed heid te hebben, wanneer Dinsdagnamid dag half 3 de officiële opening door de Edelachtbare Heer Burgemeester van SprangGapelle zal plaats 'hebben. Droeg de Winkeliersbeurs voorgaande jaren meer een plaatselijk karakter, dit jaar is dit anders, want naast een 19-tal Sprang-Capelse middenstandszaken en 'n stand van de Coöp. Zuivelfabriek De Toekomst 'hebben ook enkele fabrieken en groothandelsbedrijven uit den lande een stand ingericht om middels deze beurs de aandacht op hun fabrikaten en artikelen te vestigen, o.m. de 'C.P. Fa brieken N.V., limonade en extractenfa- briek; W. A. Scholten's chemische fa brieken N.V. „Brinta" en N.V. „Onder Ons", verpakte artikelen Crackfree. Was vorige jaren de 'belangstelling reeds boven verwachting en kon door eenieder een climax worden geconsta teerd, nu meerdere deelnemers een stand hebben ingericht en als gevolg hiervan de beurshal 'belangrijk groter is, is het te verwachten, dat het bezoek hierdoor zal toenemen en het aantal belangstel lenden dat van het vorig jaar in niet onbelangrijke mate zal overtreffen. De attracties aan deze beurs verbonden, zullen het bezoek zeker stimuleren. Iedere 250e bezoeker ontvangt f 2.50, iedere 500e f 5 en iedere 1000e f 10, te beste den bij de standhouders. 'Naast deze; at- ti actie heeft de Winkeliersver. als extra verrassing de nummers van haar blad Reclameflitsen genummerd en iedere dag zullen hiervan een aantal nummers wor den aangewezen, waarop een prijsje is gevallen. Ben bezoek aan deze show kunnen wij ieder aanbevelen. Men zal hiervan niet de minste spijt hebben, want er is heel Wat te 'bezichtigen en het zal er aangenaam toeven zijn. De deelnemers wensen wij goede zaken! NUTSNIEUWS. Het ligt in de bedoeling voor de leden van het 'Dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, wonende in onze gemeente, ter gelegenheid van de Don derdag 1'8 Nov. a.s. des avonds 8 uur in hotel Verwiel te Waalwijk te organise ren Nutsavond, waarop de bekende kunstcriticus en docent kunsthistorie, de heer J. J. A. Jongenelen, een lezing zal houden over De moderne schilderkunst, een extra-bus te laten rijden. Deze ver trekt 's avonds 7.10 bij de Ned. Herv. Kerk te Sprang en rijdt vervolgens via Vrijhoeve-Capelle gemeentehuis 7,15 uur, Bruggetje 7.20 uur, Heistraat en overweg station Capelle-Nieuwevaart 7.30 uur naar dë kom 7.35 uur, om vervolgens over de Winterdijk, 'Labbegat om 7,40 uur, Waalwijk te bereiken. Naar we vernemen was vorig seizoen het gebruik dat Van deze extra busdienst werd gemaakt, over het algemeen teleur stellend en mocht de belangstelling nu weer te gering blijken, dan ziet het be stuur zich genoodzaakt deze goedkope vervoersgelegenheid te laten vervallen. SCHITTERENDE OPBRENGST. De tijdens de dankstond voor het ge- was in de Ned. Herv. Kerk gehouden bijzondere collecte voor de kerkvoogdij bracht ruim f 771 op. BIJEENKOMST JEUGDVER. In het gebouw Eltatho wordt Vrijdag a.s. des avonds half acht een gecombi neerde vergadering belegd van de Ring 's-Grevelduin Capelle van Ned. Herv. Jcmgelingsverenigingen op Geref. grond slag en die van Ned. Herv. Meisjesver. Ds. Trouwborst zal het onderwerp „De Anti-Christ" 'behandelen. BAZAR KUNST NA ARBEID. Het comité tot organisatie van een ba zar ten behoeve van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" is dezer dagen met het voorbereidend werk gestart en ver heugend is het dat van verschillende zij den reeds toezeggingen werden gedaan tof het beschikbaar stellen van bijdragen hiervoor, zowel in geld als in natura. ACTIE NIEUWBOUW DIACONES- SENHUIS TE BREDA. De „standwagen" van de Stichting Centrale Commissie Diaconessenhuis te Breda, in welke showwagen een bazar is ondergebracht, zal op zijn begin dezer maand aangevangen inzamelingstocht a.s. Donderdag onze gemeente aandoen, zo dat die dag Capelle in het teken van de actie Nieuwbouw Bredase 'Diaconessen- huis zal staan. Zoals reeds eerder ge meld zal deze bazar op wielen, een spre kende en zingende wagen, door de str- ten rijden en onderwijl zullen jeuqdige medewerkstertjes huis aan huis Diaco- nessenlucifers, lepeltjes en dergelijke te koop aanbieden, alles ten behoeve van het te Breda nieuw te bouwen 'Diaco nessenhuis, nodig omdat het ziekenhuis aan de Wilhelminasingel met ruimtege brek te 'kampen heeft. Het ligt in de bedoeling avonds in Stationskoffiehuis Pruijssers de trekking te verrichten van een verloting, waar voor de serie van 500 loten in de afge lopen week reeds is verkocht. Mede zal

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5