Twee gouden jubilea bij Waspiks Kerkkoor WASPIK GEERTRUIDENBERG sint nicolAASCAöeaux leöeRWARen - handschoenen - sieRkunst I veRwiel's leöeRWARenhuis 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 NOVEMBER 1954 6 f in de zaal het Rad van Avontuur draai en, waarmede voor de gelukkigen aardi ge prijsjes zijn te winnen. We hopen, dat deze actie, uiteinde lijk in het belang der lijdende mensheid, mag slagen en we aarzelen niet haar m. de belangstelling van eenieder aan te bevelen. P.V. DE LUCHTVAART. De postduivenvereniging De Lucht vaart, gevestigd in café Cové-v. d. Haart houdt haar ja.arlijkse clubtentoonstelling Zaterdag 4 Dec. in haar clublokaal. De tentoonstelling zal geopend zijn van n.m. 3 tot 11 uur. Als keurmeesters zullen op treden de Kaatsheuvelse cracs C. de Bont en P. van der Velden. De Bazar ten bate van de centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk werd een schitterend succes. Vorige week werd door 't comité „Centrale Verwarming Hervormde Kerk" een vergadering belegd in de Christelijke School alhier om al zijn medewerkers en medewerksters het eindresultaat mee te delen van de bazar en de diverse andere acties die door dit comité werden onder nomen ten bate van de aanleg van de centrale verwarming in de Ned. Herv. Kerk, die men momenteel aan het restaureren is. De voorzitter van het comité, de heer A. J. Rouman, sprak een har telijk welkoms woord tot de aanwe zigen en in het bijzonder tot Ds. Schipper, de Kerkeraad en de Kerk voogdij. Vervolgens gaf hij een resume van de diverse acties die door het comité op touw werden gezet en de daaraan voorafgegane werkzaam heden. De voorzitter bracht harte lijk dank aan burgemeester Cou- wenberg, Notaris Waverijn, het Schoolbestuur, de plaatselijke Mid denstands- en Winkeliersvereniging, de Pers, de Brandweer, de firma de Jonghe uit Breda, de directie van de N.V. v/h P. A. Ruijtenberg, de firma's G. van den Broek en Jac. van den Broek te Waspik, en ver der aan allen die door hun belange loze medewerking en offervaardig heid dit schitterend resultaat van deze campagne hadden mogelijk ge maakt. Het hoogtepunt van deze avond werd bereikt toen de administra teur van het comité, de heer J. Dub belman, het woord kreeg om een financieel beeld te geven van de bazar en de diverse acties. Het co mité bleek in staat om niet minder dan 8150.aan de Kerkvoogdij te overhandigen. Dit ging met enige ceremoniën gepaard. De heer Dub belman overhandigde in een stoof met test (he symbool van de oude verwarming) aan de voorzitter van de voogdijraad een cheque ter waar de van 8150. Uit het financieel overzicht bleek dat de totaal-ontvangsten 10232.40 bedragen met daar tegenover een totaal aan uitgaven van ƒ2004.95. Dus een batig saldo van 8227.45. Een schitterend resultaat. De leden van het comité mogen trots zijn. De organisatie was ook voortreffelijk. Na deze bekendmaking werd het woord gevoerd door Ds. Schipper, die allen en in het bijzonder de voorzitter van het comité hartelijk dankte voor de buitengewone pres taties, maar die bovenal God dank te voor hetgeen bereikt mocht wor den. Ook de heer A. v. d. Broek voer de nog even het woord. Deze wees vooral op de geestelijke winst die zijns inziens voort zal vloeien uit de geest van samenwerking die zo dui delijk in de afgelopen maanden werd gedemonsteerd. Dat deze ac ties zo goed zijn geslaagd, is te dan ken aan de medewerking die de ge hele Waspikse gemeenschap heeft willn geven. Tenslotte werd eenstemmig be sloten de actie te blijven voortzet ten totdat de centrale verwarming, die ongeveer 9500.-kost, geheel kan worden bekostigd. Landbouw-Beurs. Donderdag j.l. werd de Land- bouwbeurs in hotel v. Iersel geo pend door burgemeester Couwen- berg. Op deze eerste beursavond waren vele landbouwers en hande laren aanwezig. Naar wij vernemen zullen Donderdagavond a.s. tijdens de beurs demonstraties worden ge geven betreffende diverse land bouwmachines. Oliebollen-actie ten bate van de tocht Ouden van Dagen. Zaterdag a.s. zal een grote olie bollen-actie worden gehouden ten bate van de toch Ouden van Dagen. Met deze intentie zullen de oliebol len dubbel heerlijk zijn. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op Woensdag 17 November 1954, 's avond om half 8 in het gemeente huis alhier. Te behandelen zaken: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de verbouwing van de Stedelijke Oudheidka mer. 3. Voorstel tot het onderhands hu ren van een loods met terrein aan de Zuidwal als opslagplaats voor gemeentewerken. 4. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Jongensschool tot het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van school- meubelen. 5. Vaststelling vergoeding kosten bijzondere scholen over 1953. 6. Verzoek subsidie Katholieke Stichting Mater Amabilisschool. 7. Voorstel tot wijziging van de verordening als bedoeld in arti kel 11, lid 1 der Winkelsluitings wet 1951. 8. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van het perceel Koe straat 62. 9. Voorstel tot benoeming van een gemeentewerkman-tuinman (op arbeidscontract) 10. Voorstel tot benoeming van Mr J. C. J. Faure tot onbezoldigd ambtenaar van de burgelij ke stand. van Amelsfoort. Gebleken is dat deze di rigent voor elke stijlsoort in de muziek ontvankelijk is, en dat hij van elke goede partituur muziek weet te maken; ja we mogen wel zeggen; van elke „draaglijke partituur weet hij goede muziek te ma ken, want zijn „overtuigingskracht" is zelfs zo groot dat hij ook het matige in de muziek acceptabel weet te maken. We kunnen het dagblad De Stem on mogelijk geloven waar deze onlangs de vitale dirigent in de mond legde: ...toch voelt ge, dat ge er nu zo zoetjesaan uit raakt. Ge hebt Uw tijd gehadEn als het inderdaad niet werd verzonnen om het populaire effect, dan had men die woorden nooit au serieux mogen ne men. Want telkens worden nog nieuwe composities ingestudeerd. Naast de „muziek" zoals dat kort weg heet in de keuken waar de kerkmu ziek gebrouwen wordt heeft de di recteur van het Bartholomeuskoor ook zijn sporen verdiend op het gebied van het Gregoriaans. Zijn persoonlijke op vatting van deze muziek is wel niet overal geheel conform de regels van Solesmes, maar ze is daarom nog' niet minder acceptabel. Op zangersdagen en concoursen heeft men voor dit gregori aans steeds gunstige recenties gekregen van de jury. Deze goede reputatie blijkt echter nog geen garantie te zijn voor een wekelijks goed verzorgde uitvoering van het gregoriaanse gedeelte van de Hoog mis. Het is voor een koor dat slechts eenmaal per week het graduale hanteert nu eenmaal onmogelijk om deze gezan gen „a vu" steeds perfect uit te voeren. Al met al was het een blijk van be grip van de zijde van de kerkelijke overheid dat de heer van Iersel in 1950 de pauselijke onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice werd uitgereikt voor het goede werk dat hij belangeloos jarenlang verrichtte voor de kerkmuziek. Hij was toen 40 jaar koordirigent. De heer P. Kuijten is de bescheiden werker achter de schermen. Zijn muzi kale begaafdheid en fijn aanvoelingsver- Henri van Iersel Dit jaar zal het St. Caeciliafeest van het Bartholomeuskoor van Waspik een bijzonder cachet krijgen inverband met het feit dat dan twee leden van dit koor vijftig jaar actief lid zijn. Dat is op zich al de aandacht waard. Maar in dit ge val geeft de plaats, die deze leden in dit koor innemen, wel een heel eigen karak ter aan de gebeurtenis. Het geldt hier n.l. het gouden jubileum van de heren H. van Iersel en P. Kuijten, resp. directeur en organist van het pa rochiële kerkkoor. Waspik, en het Waspiks koor in het bijzonder, weet wat zij aan deze twee figuren verschuldigd is. Zij hebben door hun werkelijk begeesterende beoefening van de muziek het muzikale peil van een hele dorpsgemeenschap weten op te voe ren. Het kan niet anders of deze ge meenschap heeft hiervan haar profijt ge trokken. Zulk een jarenlange aanraking met de muziek (toch een van de belang rijkste aspecten van het culturele leven) heeft onvermijdelijk haar vormende waar de. Laat dit niet in cijfers uit te druk ken zijn, de culturele winst is daarom niet minder reëel. Het spreekt vanzelf dat een jarenlan ge aanraking met de muziek alleen nog geen waarborg is voor een „culturele verheffing". Dat is natuurlijk in wezen afhankelijk van de aard van die aan raking en van die muziek. Maar dit is aan ook juist datgene wat hun beider werk groot heeft gemaakt. En dat is nog niet zo voor de hand liggend voor men sen die de muziek hebben moeten eigen maken op eigen kracht, zonder spe ciale musicologische vakopleiding. Dat zij in staat waren om hun koor in de loop van de jaren in te leiden in de hoogste regionen van de muziek is te danken aan hun aangeboren muzikale begaafdheid, terwijl de persoonlijke ver standhouding en stimulerende samenwer king hun ontwikkeling gunstig beïnvloed de. 1 mogen zijn meer dan gewoon. Zonder hem zou het koor ook nooit zijn wat het thans is. Alleen de insider kan enigs zins bevroeden wat deze figuur voor het koor betekent. Een goed orgelspeler is nog geen goed kerkorganist, want spelen en begeleiden is twee. Steeds heeft hij het koor met raad en vooral daad bij gestaan. En viel er niet te begeleiden, zoals bij de polyphone a capella-werken, dan was hij nog de „trefzekere" bas in het koor. Het wil wat zeggen vijftig jaren ach tereen met onverminderde werklust en offervaardigheid en nooit verzakende plichtsbetrachting voor de parochiële kerkmuziek te hebben klaargestaan- Dat kan alleen als de muziek iemands tweede natuur geworden is. En inderdaad, hij is iemand die leeft in en van de muziek zoals wij in en van de lucht. In de loop van de jaren is de heer Kuijten ook een tijd lang directeur ge weest van de plaatselijke harmonie. Maar deze taak bleek op de duur toch minder goed bij zijn bescheiden karakter te passen. Ook heeft de heer Kuijten als componist verdienstelijk werk geleverd. Hij heeft verscheidene werken voor har monie en fanfare op zijn naam staan, en daarnaast ook vocale muziek, terwijl zijn bemerkingen van bekende koorwerkjes talrijk zijn, iets wat bij een vakman als bij wel in goede handen is. Maar tot de volledige ontplooiing van zijn muzikale persoonlijkheid is hij toch gekomen door zijn werk aan het parochiële kerkkoor van Waspik. Belangstellenden in en buiten Waspik zullen 22 November a.s. de kans aan- j grijpen om hem samen met de directeur H, van Iersel (die tevens zijn zwager is) eens echt te bejubelen. Door het feestcomité is er n.l. een receptie geor- ganiseerd. Vijftig jaren lid van een kerk- koor is geen kleinigheid en zeker niet als dat inhoudt dat men dan ook vijftig j jaar aan het orgel zit of 44 jaar de di- r.oeerstok hanteert. P. Kuijten. Toen zij in 1904 officiëel lid werden van het Waspiks kerkkoor, nam de 21- jarige P. Kuijten meteen plaats aan het orgelklavier en werd hij dus belast met de taak die vóór hem was waargenomen door de heer J. de Kroon uit Geertrui denberg. Directeur was in die dagen de heer Akkermans. Toen deze in 1908 de dirigeerstaf neerlegde, was er reeds spra ke van dat de jonge zanger H. van Ier sel hem zou opvolgen. Dit werd echter nog twee jaar uitgesteld tot de heer van Iersel 22 jaar zou zijn; intussen dirigeer de de heer J. van 'Velthoven bet kerk koor. Vanaf 1910 berustte de leiding van het Bartholomeuskoor dus voorgoed bij het thans jubilerende tweetal. Zoals we reeds zeiden, was hier, door de goede verstandhouding en de jarenlange sa menwerking een stimulerende wisselwer king mogelijk die voor het koor alles zins gunstig was. Het is moeilijk nauwkeurig aan te duiden waarin het geheim van hun werk precies schuilt. De heer van Iersel is een geboren koor dirigent, met een verbluffend muzikaal interpretatievermogen. Zijn opvatting is voor onze tijd wellicht wat romantisch gekleurd, maar feit is en daar komt het bij muziek tenslotte op aan dat zijn vertolkingen altijd springlevend zijn. Dat is bij de veelzijdigheid van het re- pertoir dat het 'koor het zijne kan noe men, werkelijk lofwaardig. Het koor zingt onder zijn leiding zowel werken van een Perosi Kuijpers, Franken, Van Kalmhout, Nieland, v. Philip Loetz, als van de meesters van de klassieke poly- phonie, zoals Da Palestrina, Orlando di Lasso, Praetorius, Josquin des Prez, J. de Kerle, etc. Maar daarnaast b.v. ook weer Mozart, Handel en vele anderen. Als een van de hoogtepunten van het repertoir kan men beschouwen de Missa I.H.S. Familiae van de componist Jos VOETB ALUIT SLAGEN K.N.V.B. Eerste klasse A HeerenveenEnschede 30 GVAVVSV 3—3 VitesseWageningen 22 Haarlem—HVC 0—1 AGOVVElinkwijk 42 LeeuwardenDWS 02 Eerste klasse B Volewijckers—Go Ahead 22 DOSVeendam 23 Zwolse BoysEDO 12 StormvogelsBe Quick 00 HeraclesEnschedese Boys 4—1 NEC—Ajax 2—3 Eerste klasse C VVVExcelsior 23 SittardiaWillem II 24 NAC—Hermes-DVS 3—0 PSVRBC 1—0 Xerxes—Limburgia 21 BW-EBOH 4—0 Eerste klasse D EindhovenSparta 13 JulianaMVV 20 Emma—DFC 0—2 LONGA—ADO 1—0 SVVBrabantia 30 FeijenoordNO AD 50 Tweede klasse A DESK—TOP 1—4 SETDe Spechten 02 HelmondiaWilhelmina 0-0 Sar toSchijndel 35 OSS '20Veloc 22 De ValkHelmond 11 Tweede klasse B VlissingenRood-Wit 02 AllianceDOSKO 31 TSCGoes 42 MOC '39Baronie 1—2 Derde klasse B WSCUno Animo 21 PKTVVConcordia-SVD 80 HieronymusZwaluw-VFC 01 RKDVC—Gudok 3—1 St. Mich. GestelHeusden 11 TaxandriaRKC 20 Derde klasse C RWBVirtus 23 VES '35Dongen 24 BSC—WVO 2—1 VOAB—HERO 4—0 Zierikzee—Baardwijk 1—4 Vierde klasse D OisterwijkRKJVV 23 Vlijmense BoysNevelo 44 Wit-ZwartNieuwkuijk 21 Ons ViosHaarsteeg 22 SVG—Zaltbommel 11 Vierde klasse E TVC '39Veerse Boys 35 GilzeWere Di 21 SIGO—SCO l_3 TACBoeimeer 20 Madese BoysBreda 31 VOETBALUITSLAGEN N.B.V.B. Twentse profsGraafschap 22 Venlo—Alkmaar 0—1 RotterdamAmsterdam 40 Den HaagRapid 01 FortunaUtrecht 6—3 WSC—UNO ANIMO 2—1. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, had WSC in een uiterst snelle' en faire wedstrijd een 21 overwinning behaald. Wanneer de W. S. C.- voorhoede een beetje meer geluk had gehad met haar vele goede schoten, had deze wedstrijd met evenveel moeite in een 4over winning voor de thuisclub kunnen eindigen. Alhoewel Uno Animo voortdurend een licht veldover- wicht had, kon WSC door geraffi neerde pases en goede switches de Uno Animo verdediging steeds uit positie spelen, waardoor vele doel- rijpe kansen onstonden. Uno Ani mo daarentegen speelde fanatiek, maar steed; kon de WSC-verdedi- ging ingrijpen, mede door 't feit, dat iedere aanval van Loonopzand door het midden geleid werd. Door beheersing van het midden veld vormden de binnenspelers en kanthalfs steeds de basis van ie dere aanval van WSC. Doordat de bal feeds snel werd doorgepeeld, kreeg' men een snelle en uiterst aantrekkelijke wedstrijd, wat tot 't einde toe werd volgehouden. Met twee buitengewoon goede doelpunten wist WSC voor de rust reeds een mooie 20 voorsprong te behalen. Toen echter de WSC- verdediging even aarzelden met in grijpen, kon Uno Animo de achter stand verkleinen, 21. Na de rust zette Uno Animo al les, op alles, maar het doel van Uno Animo was door de snelle open aanvallen van WSC het meest in gevaar. Onder grote spanning verstreek de tijd en toen de arbiter voor de laatste maal floot, had WSC de beide punten binnen en legde zij beslag op de tweede plaats van de ranglijst. TAXANDRIA—R.K.C. 2—0. De beide ploegen die Zondagmid dag in Oisterwijk tegen elkaar in 't veld traden, kunnen terugzien op een zeer goed gespeelde wedstrijd. En aanstonds mogen we hieraan toe voegen dat de gastheren de over winning wel verdienden door hun iets betere spelopvatting. Taxandria beschikt over een goede ploeg met een snelle, gevaarlijke voorhoede, die steeds maar weer met goede open aanvallen de RKC-veste pro beerde te nemen. Het is echter voor de nog ongeslagen Taxandria-lui 'n zwaar bevochte zege geworden en RKC heeft daar getoond dat zij niet met zich laat spotten. Tot vijf minu ten voor het einde was er nog van alles mogelijk, want zolang hing de 10 voorsprong van Taxandria aan het bekende zijden draadje. De RKC-voorhoede verstond echter niet de kunst om eens even flink door te drukken. De binnenspelers bleven te veel in de voorhoede, waardoor er een gaping ontstond op het middenveld, waar zich steeds een Taxandria-man bevond om met forse trappen zijn voorhoede te steunen. Speciaal mogen we wel roemen het prachtige spel van hun linksbuiten. Toen de RKC-midvoor de bal aan het rollen bracht, was het al aan stonds te zien dat de geel-blauwen hun huid zo duur mogelijk wensten te verkopen. De eerste gevaarlijke aanvallen waren dan ook voor RKC. j We noteerden in de eerste 5 minu- J ten een prachtige open aanval, I waarbij de bal belandde bij Koos i v. d. Aa, die de bal op zijn beurt doorgaf aan Smit, wiens schot ech ter mislukte. Even later was Smit de achterhoede wederom gepasseerd en binnen het strafschopgebied wist de Taxandria-achterspeler niet an ders te doen dan Smit te vloeren. Een zuivere penalty werd aan de geel-blauwen onthouden toen de scheidsrechter hiervoor een vrije trap liet nemen, die over het doel suisde. Een later werd aan de an dere kant de situatie gevaarlijk toen v. Bokhoven de bal trachtte terug te spelen op doelman Eekels, doch de rechtsbuiten van de gastheren was er eerder bij. Deze zeer goede kans liep echter op niets uit, want de bal ging voor langs het doel. Beurteling kwamen beide doelen in gevaar. Na een half uur spelen kwam er weer een snelle aanval van Taxandria. Frie v. Bokhoven liet zijn buitenspeler ongedekt staan zodat deze een goede voorzet kon geven, die resulteerde in een doel punt; 10. Een jhard schot van Koos v. d. Aa werd door de keeper tot corner verwerkt. Een solo-ren van stopper ten Haaff leverde RKC een vrije trap op, die door Albert goed genomen werd, doch juist iets te hoog was gericht. Met een 1-0 voorsprong voor Taxandria brak de rust aan. Na rust vlotte het bij RKC niet zo goed, zodat we het eerste kwar tier een overwegend Taxandria za gen. De achterhoede van de geel- blauwen hield echter stand. Allengs wisten de RKC-ers zich echter weer te herstellen, doch hun aanvallen waren te doorzichtig. Taxandria wilde haar voorsprong behouden en gaf liever een corner cadeau dan enig risico te nemen. Piet Brok, die reeds voor de rust op een unfaire manier werd „genomen"j moest zich laten vervangen door L. v. Hilst, die nu rechtsbuiten ging spelen. Het spel van Taxandria werd harder, want zij zagen hun voorsprong in gevaar. Pas 5 minuten voor 't einde stelden zij zich veilig, toen een door de rechtsbuiten genomen corner met een pracht-kopbal in een doelpunt werd omgezet; 20. Bijna wérd het nog 30 toen doelman Eekéls niet de bal vasthield, maar de benen van een speler. De toegestane penalty werd echter tegen de paal gescho ten. Direct daarop floot de goed- leidende scheidsrechter voor de laatste maal en had Taxandria een nieuwe overwinning toegevoegd aan z'n vorige. De RKC-lui kunnen ech ter terugzien op 'n zeer goede wed strijd. RWB—VIRTUS 2—3. Hoewel het veld zeer zwaar was en RWB onvolledig uitkwam, is dit geen excuus voor deze verdiende nederlaag. Inplaats van het korte tik tak-spel van RWB, had men op dit gladde veld een behoorlijk open spel moeten spelen. Men verspeel de zeer veel energie door tot in den treure maar steeds de tegenpartij te willen passeren. Virtus wist hier met hard werken en gevaarlijke open aanvallen het juiste tegenspel te vinden. De achterhoede ruimde met verre trappen steeds maar weer op en hieruit volgde meestal een overrompelende aanval, wat hun uiteindelijk 3 goede goals op leverde. Voordien was Meulman tweemaal de Virtus-goalie gepas seerd. RWB zal noodzakelijk haar speel- trant moeten herzien; er zi.jn, o.a. tegen Hero, al heel wat betere wed strijden gespeeld. RWB 2 heeft een beter resultaat behaald. Na een spannende, mod derige wedstrijd werd met 42 van BKTVV 3 gewonnen. Ook het 3e elftal boekte door een 6-2 over winning op Baardwijk haar zoveel ste succes.. 21 November; BaardwijkRWB. Hieronymus 2RWB 2. Haarsteeg 2RWB B. KAATSHEUVEL. DESK—TOP 1—4. Het keepersarsenaal van DESK is in de wedstrijd tegen TOP wel op de proef gesteld. Niet minder dan drie doelwachters zijn er aan te pas moeten komen vooraleer arbi ter Machiels het eindsignaal floot. Door dit feit alleen al werd het een beetje rommelige vertoning, die uitdraaide op een 41 over winning voor de Ossenaren, die in hun speerpunt Prinsen nog steeds een prima kracht bezitten, wat hij ook deze middag weer beweest door vrolijk drie punten voor zijn rekening te nemen. Wij hebben het al meer gemerkt dat deze knaap op het einde pas goed uit zijn slof gaat schieten. Eenmaal de zwakke plekken gevonden, weet hij ze op voortreffelijke manier uit te buiten zowel in solowerk als in combina tie. De wedstrijd was amper een mi nuut oud of Wijnen had al succes met een ver schot vanaf de rech tervleugel, dat via de staander in het doel verdween, 01. DESK diende reeda spoedig van repliek en bij een algemene DESK- aanval zag van Wezel kans doel man v. Grinsven resoluut te pas seren, 11. De vreugde van de gelijkmaker was evenwel van korte duur, want toen bij een tam schot van rechts buiten v. Orsouw de Nijs door zijn knie ging' en de bal niet klemvast had, was het een koud kunstje voor de toegeschoten v. Orsiouw om de bal met een tikje naar aanvoerder Prinsen door te geven, die geen moeite had in een verlaten kooi te plaatsen. Dit was 12 en 't einde voor doelman de Nijs. Doelman Damen nam zijn taak over en heeft getoond over goede kwaliteiten te beschikken. Daarom was, het zo jammer, dat hij in de hitte van 't gevecht werd gevloerd door de onbesuisde Vos. Ondanks het doelpunt een solo van Prin sen deed hij zulk bekwaam werk dat het publiek hem niet gaarne zag vertrekken. Doelman nummer drie, v. Mier, in Zondegsitenue op het terrein aanwezig, werd door rappe Desesrshanden op het ter rein omgewerkt tot doelman. Deze heeft het einde van de wed strijd gelukkig kunnen halen. Ook hij heeft een pluim verdiend voor zijn resoluut optreden en het was ook hem niet mogelijk Prinsen in zijn vierde doorbraak tegen te hou den. Ging het nog wel in eerste in stantie, het tweede schot was een voLtreffer en meteen het einde. Resumerend moeten we eerlijk zeggen dat de overwinning' TOP ten volle toekawam èn het experi ment in de laatste minuten van de wedstrijd met Wagemakers in de voorhoede is voor rede vatbaar. De volgende keer maar weer be ter! DRUNEN. R.K.D.V.C.—GUDOK 3—1. Het is DVC gisteren gelukt om Gudok, de sterke ploeg van de vo rige competitie, te verslaan met een 31 zege. Voor de rust gingen de Vroeg kopen garandeert U een volledige keus, rustig winkelen -en dus naar wens slagen. Komt nu Het is Uw belang en er wacht U een ongekend rijke sortering: Verwiel's opslagplaats van hartewensen voor goede cadeaux. Grotestraat 264 - Waalwijk ZIERIKZEE-BAARDWIJK 1-4. Een herboren Baardwijk heeft Zondag' bij Zierikzee een prachtige overwinning behaald. Wat ons het meest bevredigde, was het spel van de geelzwarten, dat ver boven dat van de tegenstander uitstak. Als om half drie arbiter v. Zim- meren het sein geeft, is de Baard wijk-voorhoede direct, voor 't doel van Zierikzee, maar het schot van v. Gelder vliegt juist naast de paal. Na 15 minuten spelen in de eer ste helft wordt een goed door van Gelder genomen hoekschop door Spapens ingeschoten, de terug springende gal wordt door Klerks opgevangen en onhoudbaar in het doel geschoten, 01. Baardwijk blijft aanvallen, maai de doelman van Zierikzee is uit 't goede hout gesneden en staat als een rots in de branding. Maar; na 32 minuten moet hij toch zwichten alsi weer Klerks na een prima aan val keihard de bal in 't net schiet. 02. Met deze stand brak de rust aan. Onmiddellijk na de rust is het debutant Leo van Gelder, die de linksachter keurig passeerde en toen de bal listig langs de uitlopen de doelman plaatste, 03. Baard wijk deed het toen wat kalmer aan, omdat het spel van Zierikzee toen harder werd, ja zelfs onsportief. Spapens werd daar de dupe van en moest zich een kwartier voor het einde laten vervangen door M. van Gelder. Toen bij een van de spora dische aanvallen van Zierikzee de bal bij een der achterspelers van Baardwijk tegen zijn arm kwam, werd de toegekende strafschop on houdbaar langs doelman v. Os ge schoten, Vijf minuten voor tijd werd een keurige aanval besloten met een prima schot van Molen graaf, die hiermede de stand op 4-1 bracht. Direct hierna fluit de ar biter voor de laatste maal en ver laten elf gelukkige Baardwijk-spe lers, besmeurd met klei, het veld. Dit was prima werk jongens. Zo ook Zondag tegen RWB, dan is de kans groot dat de punten in Baard wijk blijven. Dongen 2Baardwijk 2 10 Baardwijk 3RWB 3 26 White Boys A-Baardwijk B 22 Baardwijk C-Vrijh. Boys 43 partijen goed tegen elkaar op; van beide kanten kwamen aanvallen, maar deze brachten geen succes op, totdat DVC in de 20e minuut de smaak te pakken kreeg. De bal die op de rechtervleugel belandde werd meegenomen door de rechtsbuiten, die goed voor doel plaatste; door dat de bal van de keeper terugstuit te, kon de rechtsbinnen de terugge komen bal opnieuw afvuren, met als resultaat 10. Gudok bleef aanhouden en wist aardige aanvallen op te bouwen, maar helaas, het schot ontbrak. DVC kwam iets meer in de meer derheid en maakte het de Tilbur- gers niet gemakkelijk. Zeven minu ten voor de rust deed DVC er nog een schepje boven op en haar mid- voor wist uit een voorzet van rechts met een pracht-kopbal de stand op 20 te brengen, waarmee de rust kwam. Na de rust kwam Gudok sterker opzetten en wisten het hoge tempo een kwartier vol te houden; uit een grove blunder van de DVC-achter- hoede kwam de 21 stand. DVC antwoordde echter direct met een derde goal, weer van de rechtsbui ten, die met een kopbal uit een cor ner deze kans wist te benutten; 31. Met deze voorsprong nam DVC het veldoverwicht over en herhaal delijk maakte zij met gevaarlijke schoten en aanvallen 't Gudok-doel gevaarlijk. Doelpunten bleven ech ter uit en met een 31 overwinning bleef DVC voor dezp competitie op eigen terrein nog steeds ongeslagen. DVC 5—BW 6 i_6 VLIJMEN-, Ons ViosVlijmense Boys. De wedstrijd Ons Vios IVlijmense Boys I, die op 24 Oct. te Tilburg werd gespeeld en 7 min. voor het einde werd gestaakt wegens het slechte weer, met de stand 10 voor de Boijs, moet in zijn geheel worden overgespeeld en is vast gesteld op Zondag 21 Nov. Vlijmense BoysNevelo, 44. Zondag 44 Nov. speelden de Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen Nevelo Oisterwijk. Voor deze wedstrijd: was flinke belangstelling. Spoedig was er een prachtige aantal van de 'Boys, die be loond werd met een mooi doelpunt van de Boys door linksbinnen Maas, een mi nuut later een kans voor Nevelo, maar de vrijstaande linsbuiten mist voor open doel, maar even later had de rechtsbui-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 6