WHALWYK KMISMVEL HOCKEY. 1 t) 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 NOVEMBER 1954 7 0 V 0 Wit, die de Boys weer de leiding gaf, 21, inet welke stand de rust in ging'. Na de rust pakten de Boys flink aan en de Wit zorgde spoedig voor een mooi doelpunt; een goed genomen corner werd prachtig in gekopt, 31. De Boys namen het toen wat kalmer op waarvan Heus- den profiteerde en de midvoor verkleinde de achterstand tot 3-2. Heusden werkte hard voor de ge lijkmaker en tegen het einde maak te zij gelijk, waarmede het einde kwam. VLIJMEN 4—WASPIK 3 2—6. De jeugdige Boys konden het te gen Waspik' niet bolwerken en ver loren met flinke cijfers, 26. Nu en dan speelden de Boys behoor lijk voetbal, maar Waspik was te sterk en won verdiend. Ons ViosVlijmense Boys 11. De Vlijmense Boys hebben giste ren in Tilburg weer een zeer goede wedstrijd gespeeld; het geluk was ditmaal niet aan hun zijde, want schoten tegen paal en lat hadden beter lot verdiend. Toch had het op het laatste moment nog op een ne derlaag kunnen uitlopen als de doel man een strafschop niet had ge stopt. Vlijmen was iets meer in de aanval geweest en de linksbuiten had meer verdiend met zijn harde schoten. Door dit gelijke spel blijft Vlijmen in de middenmoot hangen. Met een beetje geluk kan er nog van alles gebeuren. HAARSTEEG. HaarsteegRKJVV, 20. In een uiterst sportief gespeelde wed strijd is het Haarsteeg gelukt de volle buit binnen te halen. De thuisclub heeft vooral de kansen beter benut en het was vooral Haarstéegs aanvalsleider Pertus van der Heijden, die een groot aandeel had in deze overwinning. De Bosschenaren stelden enigszins te leur, er zat weinig verband in hun ploeg cn vele goed opgezette aanvallen gingen door slecht plaatsen verloren. Het eerste gevaar in deze ontmoeting kwam van de zijde der blauwwitten, want direct nadat het leer aan het rollen was gebracht gingen de RKJVV-ers tot de aanval over,evenwel zonder resul taat. Het eerste kwartier poogden beide elftallen eikaars zwakke plekken te ont dekken. De eerste resoluut opgezette aanval leverde de thuisclub een doel punt op, het was rechtsbinnen Jo van Dal die een hoge voorzet lanceerde en het was van der Heijden die met een berekende kopstoot de Bossche doelman passeerde. Dit doelpunt inspireerde waarschijnlijk de blauwwitten en zij ver hoogden. het tempo aanmerkelijk. Zon der nog te doelpunten werd gedraaid. De tweede helft begon, zoals te ver wachten viel, met een fel offensief van de gasten, maar toen de thuisclub er echter in slaagde het spel te verplaatsen, bleken de jongens van frater Emiliaan al hun kruit verschoten te hebben. De zebra's kwamen toen op hun beurt fel oozetten; al direct bracht dit succes, in de elfde minuut was Jo van Engelen in eén fel duel gewikkeld met twee RK JVV-ers; uit dit duel kwam de bal te recht bij v. d. Heijden en met een harde schuiver brachljjij de stand op 20. De resterende tijd domineerden de gastheren op overtuigende wijze, zonder dat beide partijen nog tot doelpunten konden komen, kwam het einde van deze zeer aantrekkelijke wedstrijd. KAATSHEUVEL. Heren: PelikaanDES 24 Waalwijk 2—DES 2 0—4 Dames: Oirschot 2DES 2 25 Eindelijk zijn de lieren er dan in geslaagd de volle buit binnen te halen in de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft. In Roo- tegenover Pelikaan en het was dit seizoen de eerste maal dat het 1ste herenteam in volledige opstelling uitkwam. De eerste helft waren de Dessers heer en meester. Via vlot te combinaties werd het in de 2e minuut 10 door de midvoor. In de 8e minuut maakte dezelfde spe ler er 20 van en 4 minuten later scoorde de linksbuiten via 'n stick der tegenpartij het 3e doelpunt. Nog' was men niet tevreden. Een paar mooie kansen werden nog gemist en zo ging de rust in met een 30 voorsprong. Dat hiermede de wedstrijd nog niet gewonnen was, zou nog maar al te duidelijk blijken. Pelikaan kwam met enorm geweld opzetten en het werd 31, even later uit een strafcorner zelfs 32. De Pe likanen roken weer een kans en als gevolg van de druk regende het strafcorners, maar de Dessers be hielden met de rug tegen de muur deze kostbare voorsprong' en toen 5 minuten voor tijd door de mid voor de stand op 42 gebracht werd, was de zaak wel bekeken. DES staat nu op de op een na laatste plaats met 3 punten uit 7 wedstrijden. HTTG 2 behaalde uit hetzelfde aantal 1 punt. Heren 2 blijft het goed doen; 14 dagen geleden wonnen zij met 100. Vorige week stelden zij te leur door slechts gelijk te spelen, 11. Gisteren was het echter weer Waalwijk 2, dat met 40 aan de zegekar moest. DES 2 staat nu nr. 2 op de lijst met 1 punt minder dan koploper Were Di 2. Dames 2 won in Oirschot zonder al te veel inspanning royaal met 5—2. GESLAAGD. -j-j Voor het te Utrecht gehouden examen apothekersassistent slaag de o.m. de heer Tonny van Oss al hier. Hij genoot zijn opleiding in Apotheek van Lith te Dongen. Voor 't examen schoonheids specialiste van de Stichting Vak examens Schoonheidsverzorging te Den Haag slaagde mevrouw Joop Willemse-Bouter alhier. Onze 'stadgenoot de heer L. van den Houdt slaagde dezer dagen te Tilburg voor hét vakdiploma krui denier. Hij werd hiervoor opgeleid via de NIVA-cursus. Op het 17 November te Til burg gehouden examen, slaagde on ze stadgenoot de heer G. H. v. Mook voor het Kruideniers-diploma. Geslaagden proficiat. GOED SPEL VAN BAARDWIJKS TONEEL IN „GASLICHT". Het is geen gemakkelijke opgave met een zeer beperkt spelersaantal een stuk te vertolken dat nu niet bepaald gekenmerkt wordt door een maximum aan actie, en voor deze opgave zag Baard wij ks Toneel zich Zaterdagavond in de zaal van De Gecroonde Leersse geplaatst. We kruinen niet anders dan con stateren, zoals we al in onze voor beschouwing hadden gehoopt, dat de actrices en acteurs uit Baard wijk zich op voortreffelijke wijze van deze opgave hebben gekweten. Ze hebben het goede spel „Gas licht" volkomen aanvaardbaar en echt weten te maken, zij zijn er zeer goed in geslaagd de sfeer te treffen die dit stuk in zo grote mate eist, wil het niet een zielige weinig zeg gende vertoning Worden. Die sfeer was er vanaf het eerste begin, toen ze vooral geschapen werd door een werkelijk voortreffelijk decor, waarvoor we onze oprechte compli menten moeten maken aan J. Mol door een zeer verantwoorde costu- mering die, naar wij aannemen, door het gezelschap zelf werd ver zorgd, en die sfeer werd ook in de hand gewerkt door een zeer goede grime, waarmee de heer Wijngaard uit Tilburg veel eer in legde. De verzorging van het echte gaslicht door de heer Verhoeven, was een waardevol onderdeel van 't geheel. Dit zijn al belangrijke dingen en onontbeerlijk voor het totale slagen van een stuk, en zeker van een der gelijke thriller, waarin heel de sfeer zo'n integrerend deel uitmaakt. Maar er was meer dat onze vol ledige waardering verdient, we me nen het spel dat uiteindelijk toch 't voornaamste blijft. Paula v. Mierlo als Mrs Manning ham speelde de door de ellendeling van een man tot waanzin gedreven vrouw; zij wist dit verschijnsel van opgedrongen krankzinnigheid, van dol makende twijfel aan zich zelf zeer echt te maken; wel miste zij af en toe een volledige beheersing, die ook in zeer opgewonden scène een vereiste blijft, én dat maakte haar ook niet altijd evengoed ver staanbaar (men bedenke en dit geldt voor alle uitvoerenden ove rigens ook dat De Gecroonde Leers se ietwat groter is dan het Baard- wijkse patronaat). Maar tegenover dit gemis stond een surplus aan acteertalent dat haar in haar creatie zeer, zeer goed deed slagen. Wat te zeggen van de uiterst goede vertolking die Her man Kolster van de figuur van Mr Manningham gaf? Hij slaagde vol komen in het uitbeelden van een sinister individu; zijn gebaar bleef heel sober, zoals zijn hele houding, maar het was alles van een grieze lige geladenheid, en achter zelfs het geringste vertrekken van het gelaat, was een zich totaal vereenzelvigen met de uit te beelden figuur te constateren. Regisseur Jan van den Hoven speelde de rol van de detective Rough en hij maakte er een gave, zeer toneelmatige creatie van. We kunnen het echter niet in alles eens zijn met zijn opvatting van deze rol; we hadden graag wat meer fan tasie er in gezien; het was te een zijdig, miste ook een zekere vrolijk heid die we graag in deze rol zagen, juist ook om de tegenstelling tot de andere gekwelde karakters. Maar dit is natuurlijk een kwes tie van opvatting en doet Weinig af aan onze waardering voor het spel van de regisseur. Dan waren er nog Corry Dekkers en Anny Didden die de bezetting van dit stuk compleet maakten, niet alleen kwantitatief, maar ook kwa litatief; we bedoelen dat zij zich volkomen aanpasten bij het hoge niveau waarop het spel van de an deren zich bewoog, en dat zij bei den, ip hun zeer verschillende rol len, een vertolking demonstreerden die niet weinig bijdroeg tot het suc ces van het geheel. Er waren nog enkele kleine regie foutjes bij de première; niet altijd sloot het even goed in elkaar, maar per slot van rekening mogen we ook niet alles verwachten. Wat we gezien hebben deze avond kan de toets van elke critiek op een behoorlijke wijze doorstaan, van critiek uiteraard, waaraan men een amateurgezelschap, een goed amateurgezelschap, zoals Baard- wij ks Toneel zich steeds meer toont, mag onderwerpen. De heer G. Veltman verwelkom de het behoorlijk opgekomen pu bliek; hij vond het fijn dat toch nog zoveel Baard wij kers naar deze zaal waren gekomen. Hij bedankte ook graag het ge meentebestuur, vooral de burge meester, voor hun medewerking bij het restaureren van de patronaats zaal. i 1 En aan het einde van de opvoe ring was het weer de heer Velt man die nu de tolk was van het publiek, wanneer hij de spelers zeer hartelijk dankte; en dit bedanken was volledig op zijn plaats. Baard- wijks Toneel was het waard. SINT NICOLAAS KWAïM TE LAAT Het geduld van de duizenden en vooral natuurlijk van de kinderen die Zondagmiddag op de heilige man stonden te wachten, in dichte rijen rond het Vredesplein, werd wel erg op de proef gesteld. Ja, Sinterklaas kan veel, maar de grilligheden van de techniek kun nen ook hem parten spelen, zoals bleek. Zijn aankomst per helicopter was gepland om goed half één, maar 't werd goed half drie voor de gon zende reuze-insect met de eerbied waardige last boven Waalwijk ver scheen, wolken van reclame-biljet ten ja, Sinterklaas wordt ook al in de zakelijke sfeer getrokken achter zich latend. Keurig zette de piloot onder het gejuich van de duizenden de heli copter aan de grond en Zijne Hoog waardige Excellentie werd begroet door de organiserende R.K. J.M.V. Het ging alles heel ordelijk en keurig, de Waalwijkse politie, ver sterkt door de reserve-politie en geholpen door de prachtige afzet ting, had het niet zo erg moeilijk. De Drumband van de K.A.J. en de Harmonie St. Crispijn hebben het wachten voor de duizenden bekort met een goede demonstratie van him muzikaal kunnen. Enfin, dus eindelijk was er de Sint en aanstonds beklom hij zijn schimmel, en geflankeerd door 2 Pietermannen, eveneens te paard, en door tientallen anderen met col lectebussen begon hij zijn tocht door Waalwijk, die onderbroken werd bij het gemeentehuis, waar 't gemeentebestuur in de persoon van burgemeester Teijssen, wethouder v. Heeswij k en secretaris Vlaar de Heilige Man hun opwachting maak ten, bij welke begroeting ook aan wezig waren het bestuur van Waal wij ks Belang, van de Middenstands vereniging en van het actiecomité dier vereniging. Vanaf het bordes richtte de Sint zich tot de Waalwijkse ingezetenen, speciaal tot de jeugd, die hij ver maande de schoonheid van Waal- Wijk in parken en plantsoenen te ontzien. Ook prijzende woorden had hij, met name voor de vooruitgang en de steeds verdere uitbreiding van Waalwijk. Burgemeester Teijssen sprak de Heilige Man ook toe en hij verklaar de hartgrondig dat het hem zeer veel genoegen deed hem ondanks aanvankelijke moeilijkheden toch binnen de grenzen van de ge meente te kunnen begroeten. De heilige man zette hierna zijn tocht door Waalwijk weer voort, maar de route moest bekort worden wegens het vergevorderde uur. We hopen echter niet dat hij op 5 December ook zijn route door Waalwijk zal moeten bekorten. U begrijpt dat de R.K. J.M.V. niet de minste schuld treft van dit ver late arriveren. Integendeel, 't was ondanks dit keurig voor elkaar en speciaal ook de harmonie en Drum band verdienen een oprecht woord van lof. WEER EEN ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE N V. „NOORD-BRABAND". Directie en personeel van de N.V. Noord-Brabant, Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waalwjjk, hadden zich Zaterdag morgen opgemaakt om de heer Jos Voorbraak, die op Donderdag 18 November j.l. 25 jaar in dienst was van de N.V., te huldigen. In 'n snel tempo volgen de jubilea bij de N.V. Noord-Braband op, maar, zo zeide Mr. Fl. Timmermans, die de heer Voorbraak namens de directie toe sprak, dit jubileum verdient voor al de aandacht vanwege het feit, dat de jubilaris als chef van de mechanische boekhoudafdeling 'n bijzondere plaats in het bedrijf in neemt. Van de zijde van de direc tie geniet de heer Voorbraak bij zondere waardering, hetgeen niet alleen uitdrukking' vond in de woorden van de heer Timmermans doch ook in een geschenk onder couvert. Er waren bloemen voor mevrouw Voorbraak. Namens het personeel wenste de heer Broekhoven de jubilaris van harte geluk en roemde hem om z'n collegialiteit. In overleg met de jubilaris kon een geschenk onder couvert worden aangeboden. Zijn gelukwensen deed ook de heer Broekhoven vergezeld gaan van bloemen voor mevrouw Voorbraak. De heer Voorbraak tenslotte ver klaarde dankbaar te zijn voor het feit, dat hem het vieren van dit jubileum mogelijk was gemaakt, alsook voor de huldiging door di rectie en personeel. KERKKOOR „ST. JAN" HEEFT TWEE 40-JARIGE JUBILARISSEN Als vandaag de zangers van het kerkkoor St. Jan hun jaarlijks St. Ceciliafeest zullen vieren, zal dit feest een bijzonder cachet dragen. Er zijn dan twee leden 40 jaar lid van dit kerkkoor. Harry v. Oud- heusden en Frans Mahieu werden op Ceciliadag 1904 geïnstalleerd tot leden van het kerkkoor en na men toen op zich al de consequen ties, die het lidmaatschap van een kerkkoor met zich meebrengt. Die consequenties zijn vele. Veertig jaar lang hebben deze twee leden ze gedragen en om die reden zul len ze vandaag door de overige le den van St. Jan hartelijk worden gehuldigd, terwijl ook het kerkbe stuur van St. Jan zich niet onbe tuigd zal laten. Voor beide jubilarissen ook pn- ze hartelijke gelukwensen. PUTSTRAAT'S JEUGDTONEEL. A.s. Zaterdag 27 en Maandag 29 November komt Putstraat's Jeugd toneel op de planken met het blij spel in 3 bedrijven „Het begon in een gracht". De regie is zoals altijd in goede handen bij de heer Harrie Maas, terwijl het bal na afloop ver zorgd wordt door de ABC-band onder leiding van de heer P. Mul ders. Het beloven weer een paar gezellige avonden te worden, daar staat de Putstraat voor bekend. De uitvoeringen zullen worden gegeven in de zaal van de heer Fr. van Helvoirt. VERKOOPAVOND. Woensdagavond a.s. zal er in 't gebouw voor Chr. Belangen te v.m. Besoijen een verkoopavond gehou den worden waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Zending en 't Klokkenfonds van de Ned. Herv. Gem. te Besoijen. 's Middags om 3 uur zal er gele genheid zijn om de goederen te be zichtigen. 's Avonds om 7 u. wordt het gebouw geopend. Deze avond is georganiseerd door de Chris!. Vrouwenvereniging en de beide Meisjesverenigingen. We wensen de dames veel succes. R.K. VROUWENGILDE. A.s. Dinsdagmiddag houdt het R.K. Vrouwengilde een bedetocht vanuit de St. Antoniuskerk naar 't kapelletje van O. L. Vrouw aan de Kloosterweg tot sluiting van het Mariajaar. 's Avonds is er een le zing met lichtbeelden over Lour- des door Mej. Stokwielder. EMIGRATIE VOORLICHTINGSAVOND. Onder auspiciën van de Vesti- gingscommissie van de N.C.B. zal op 25 Nov. a.s. om half 8 in cafe F. v. Helvoirt, Putstraat 4 te Waal wijk, een emigratie-voorlichtings avond worden gehouden. Op deze avond zal de emigratie- aalmoezenier van de N.C.B., Pater H. Th. v. d. Eisen, aan de hand van lichtbeelden spreken over de moge lijkheden voor, en het leven van de Nederlandse emigranten in Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. Daar Pater v. d. Elzen zelf ge noemde emigratie-landen heeft be zocht en aldaar veel contact heeft gehad met reeds gevestigde emi granten, mag verwacht worden dat zijn inleiding niet alleen interessant, maar ook bijzonder leerzaam zal worden. PLUIMVEEHOUDERIJ. Op Maandag 22 November wordt er een lezing met lichtbeelden ge houden over pluimveehouderij, waarbij ook de dames worden uit genodigd, 's avonds om half 8 in café ,,'t Voesje". Deze lezing gaat uit van de R.K.J.B. SINTERKLAASBAL R.W.B. Zo zal dan a.s. Zaterdag 27 Nov. voor het eerst in de geschiedenis van R.W.B, St. Nicolaas een be zoek brengen aan de grotere leden van R.W.B. Teneinde de heilige man en zijn knecht ot> waardige wijze te kunnen onthalen, is door het be stuur een bal-avond georganiseerd in de zaal van de heer Ouwerkerk („De Lindeboom"), welke precies om 8 uur zal aanvangen. De dansmuziek voor deze avond zal verzorgd worden door een or kest dat hier in de omtrek reeds overgrote bekendheid geniet, bo vendien zijn er aan deze avond di verse attracties verbonden en vanaf het moment dat men de zaal be treedt heeft men reeds kans op één van de prachtige prijzen welke die avond word enuitgeloofd. Het is het bestuur een genoegen hun leden, donateurs en supporters boven 16 jaar deze avond geheel gratis te kunnen aanbieden. Het is natuurlijk algemeen be kend dat de goede Sint op dezelfde dag te pl.m. half vijf een bezoek zal brengen aan de jeugd van RWB in het clubhuis aan de Floris V-laan. HUBERTUSJACHT TE UDENHOUT. Ongeveer 80 amazones en ruiters niet alleen uit Nederland, maar ook bijvoorbeeld uit België, Duitsland en Zweden hebben Zaterdag deel genomen aan de jaarlijkse St. Hu- bertus-rit te Udenhout. In de Udenhoutse kerk was er om 12 uur een H. Mis, tijdens welke de Grand Messe Saint Hubert werd uitgevoerd met begeleiding van de Sonneurs de la troupe van de Ral- ley Louvière. Daarna werden de gasten ontvan gen op het gemeentehuis, waar Udenhouts burgemeester over zijn rode jachtkleding zijn zilveren ambtsketting droeg en waar de gas ten werden onthaald op koffie en worstenbrood. Nadat de meute was gezegend, trok de stoet naar de „Meat" terwijl de filmcamera's snorden, maar werden overstemd door de warme tonen van de Son neurs. Dan begon de rit door de Drunen- se en Loonse Duinen, een zware rit die vier uren duren zou. Op enkele plaatsen waren de runs, vijf in ge tal, zo gelegd dat het publiek de gelegenheid had de fleurige stoet gade te slaan; er was een zeer grote belangstelling. De „kill" was in de buurt van Bosch en Duin, en daar wachtte de deelnemers een geanimeerd j acht maal, waar heel wat jagerslatijn zal zijn gesproken. AGENDA. Woensdag 24 November 8 uur repetitie dameskoor Oefening en Vermaak in de Twee Kolommen. Zondag 28 November 12 uur pre cies repetitie mannenkoor in de Twee Kolommen. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: 1 paar glacé handschoe nen; een paar handschoenen; agen da; een bruin kindermutsje; doublé armband; bruine portemonnaie met inhoud; een paar zwarte dames handschoenen; kinderwantje; porte monnaie met inhoud; een paar kin derwantjes; schooletui; kinderfiets je; damespolshorloge; portemonnaie met inhoud; portemonnaie met in houd. Gevonden: doublé armbandje; al pino-muts; kinderhandschoen; cein tuur-blauwe step; pakje oorklep pen; bankbiljet van 10.hand schoen; wit kinderbeursje; een paar handschoenen; jong houd je. AAA O EÉN ZELDZAAM FEIT. Op 19 November j.l. had te Venlo voor het front van de troep, de be ëdiging plaats van de biji Kon. Besluit van 26 October 1954 tot reserve 2de Lui tenant benoemde broers E. R. v. Broek hoven en R. v. Broekhoven, beide zoons van de Groepscommandant der Rijkspo litie te Kaatsheuvel. Een feit, door zijn zeldzaamheid de vermelding waard. Op 7 Augustus 1953 begonnen beide hun eerste opleiding te Venlo bij het Re giment Limburgse Jagers, daarna volgden zij een cursus aan de school voori re serve-officieren te Ermelo en werden daarna overgeplaatst 'bij het Regiment Stoottroepen te Grave. FEEST IN DE ST. JOSEPH PAROCHIE. EEN GOUDEN ZANGER. De Heer Pieter Borsten, die Zondag zijn gouden jubileum als koorzanger vierde. 't Was Zondag 21 November groot feest in de St. Joseph-parochie, waar de heer Pieter Borsten het feit herdacht van zijn 50-jarig zangerjubileum. 32 Jaren was de heer Borsten zanger op het koor van de Parochie St. Jan, waarna hij bij de oprichting van de St. Josephparochie uitverkozen werd dienst president te zijn. Zondagmorgen om half tien werd de jubilaris met zijne familie door het be stuur van het parochiale koor met de feestcommissie met auto's aan huis afge haald voor een Solemnele Hoogmis, opgedragen door de Zeereerwaarde heer Pastoor F. de Flijn, geassisteerd door de Weleerw. kapelaan Hoek en kapelaan v. d. Broek. Onder leiding van directeur W. Berzeveld zong het koor ae 3-stemmige mis voor gemengd koor St. Sebastinnae van Aug. Wiltberger en bij de Communie het „Domine non sum Dignus" van Vittoria, terwijl na de Hoogmis het Te Deum van W. I. Rij niers werd uitgevoerd. Om 12 uur recipieerde de heer Borsten met familie in Café-Restaurant „De Steenbakker", waar als eerste het Kna penkoor onder leiding van de Eerw. Broeder Tatianus zijn opwachting maak te en enige nummertjes ten beste gaf. De Zeereerw. heer Pastoor de Klijn COMPETITIE-INDELING DER EERSTE KLASSERS. Afdeling A Roda, NAC, Rotterdam/Den Haag; DOS; Emma; Elxcelsior; Go Ahead; Veendam; Leeuwarden; LONG A MVV; Stormvogels; Amsterdam; Zwolse Boys. Afdeling B ADO; SW; DWS; EDO; Sparta; Elinkwijk; Fortuna; Heracles; Sit- tardia; Brabantia; Rigtersbleek; Heerenveen; Wageningen; Willem II Afdeling C Alkmaar '54 Blauw-Wit; Enschede- se Boys; Feijenoord; GVAV; Haar lem; HDVS; Juliana/Rapid; Lim- burgia; NEC; NO AD; PSV; EBOH; Vitesse. Afdeling D Ajax; AGOVVBW; Be Quick; DFC; Eindhoven; Enschede; Graaf schap; HVC; RBC; Volewijekers; VSV; VVV; Xerxes. Vele bloemstukken en geschenken ge tuigden van de sympathie, die de jubila ris in brede kringen geniet. Maandag 22 November viert het Kerk koor in intieme kring zijn jaarlijks feest, waarvan de Jubilaris zeker het middel punt is. KLEDING ACTIE. Het is een goede gewoonte dat de St. Vincentiusvereniging eenmaal per jaar een zogenaamde kleding- actie houdt, een gebruikelijke actie in de St. Nicolaastijd. De mannen van Vincentius gaan weer op stap om in ontvangst te nemen wat ge mist kan worden en voor de hulp behoevende medeburgers nog' van dienst kan zijn. De St. Nicolaasiijd is daarvoor bij uitstek geschikt, immers waar men zelf iets ver wacht, is men eerder geneigd ook anderen een verrassing te berei den. Wij gaan de winter tegemoet en ieder zoekt bescherming tegen koude en natheid. Een kijkje in de kleerkast heeft bij wie tot geven bereid is, zeker tot resultaat, dat er iets gevonden wordt dat gemist kan worden en voor een ander nog een verrassing is. INSTALLATIE VAN PASTOOR v. d. SPIJKER. feliciteerde namens het Kerkbestuur en schetste in 'n geestige toespraak 't koor leven van de president; hoe hij vanaf 't beroemde koor van de grote kerk, bij 't pieuwe, kleine koortje kwam gewoon lijk 't koor van Rooi-durp genoemd en de moeilijke taak van leider van dit kerkkoor op zich nam. En aldus de spreker het is moeilijker leider te zijn van een kerkkoor dan van een voetbal club. Hij benoemde de heer Borsten, die ge meend heeft bij zijn gouden jubileum zijn moeilijke taak neer te moeten leggen tot ere-president van het parochieel zang koor. i Namens het gehele kerkbestuur over handigde hij de heer Borsten, een ge sloten convert met inhoud, omdat hij wist uit eigen ondervinding, dat 'n „ou we mens" toch nog speciale verlangens heeft. i i Namens het Zangkoor hield de heer Mekes, voorzitter van de feestcommissie een huldigingsrede. De heer Borsten, aldus de spreker, 'heeft dit 50e St. Ceciliafeest wel met bij zondere belangstelling tegemoet gezien. Zeker had de jubilaris bij zijn eerste Ce ciliafeest niet kunnen verwachten zijn 50e in een heel andere omgeving te vieren dan waarin hij die begonnen is. Toen waart ge de jongste en een nieuw lid, nu zijt ge de nestor en onze president. 32 Jaren gaaft gij Uw krach ten aan het koor van St. Jan, waar gij als model-lid en zanger werd geprezen en gewaardeerd. De laatste ,18 jaar ken nen wij U beter. Gij hebt met vreugde de U aangeboden taak van president op U genomen; gij deed dit ter opluistering en bevordering van de eredienst en gaaft daaraan Uw geheele persoonlijkheid. Door uw wijs inzicht wist gij in de up en downs van ons koor steeds de juiste weg te vinden. Dat wij uw gouden feest met luister herdenken is dus zeer na tuurlijk. Het koor wil hiervoor zijn er kentelijkheid uitdrukken door de aanbie ding van een blijvende gedachtenis in de vorm van een goed uitgeruste rooktafel. Namens het bestuur en de leden van het koor biedt de heer Kekes dit geschenk aan, vergezeld van de beste gelukwensen voor nog vele gelukkige jaenr. Hij betrekt verder de gehele familie in zijn felicitatie en biedt Mevr. Borsten een heelijk bouquet bloemen aan als dank voor de steun en het medeleven gedu rende een halve eeuw zanger-zijn. De receptie was zeer druk bezocht, o.m. waren tegenwoordig de weluedel achtb. heer Burgemeester Mr. v. d. Heij den, de gemeente-secretaris, Dr. Wij ten- burg en vele notabelen. Verder het be stuur van het Kon. Muz. Gez. Euphoma, van de St. Vincentiusvereniging, de Sta F.lizabethsvereniging, het Dameskoor van St. Joseph, een deputatie van het bestuur van de Korenbond, het bestuur van het zangkoor St. Jan uit Kaatsheuvel en van het Waspik's kerkkoor. Pastoor P. v. d. Spijker Vrijdag 26 November zal de plechtige installatie van de Zeer- Eerw. Heer P. J. H. v. d. Spijker als Pastoor van de parochie Sint Jans Onthoofding plaats hebben. Te Mierlo-Hout wordt de nieuwe pastoor per auto afgehaald, om aan de grens van de parochie in de Gasthuisstraat bij de Julianastraat om 6 uur nam. met een kort woord door de Edelachtb. Heer Burge meester als nieuwe burger der ge meente verwelkomd te worden. Daar zal hem tevens als nieuwe herder de parochie een herders- schop worden aangeboden, die in de stoet, welke de pastoor kerk waarts zal voeren, zal worden mee gedragen. Terwijl pastoor v. d. Spijker door de burgemeester wordt toegespro ken, staat een stoet van jeugdvere nigingen, deputaties der scholen, de beide harmonieën Euphonia en Apollo en het feestcomité in de Julianastraat opgesteld om zodra 't welkom gesproken is, langs hem te defileren en hem naar de kerk te voeren. Aan de kerk verwelkomt hem de WelEd. Heer P. Eibers als secretaris van het kerkbestuur. De feitelijke installatie geschiedt om 6 30 uur n.m. door de HoogEerw. Heer Deken v. d. Hurk uit Waal wijk in tegenwoordigheid van de geestelijkheid en de parochianen Voor de genodigden en de familie van de nieuwe herder worden ban ken gereserveerd in het midden schip van de kerk. De wijkbewo ners van Gasthuisstraat, Peperstr. en Hoofdstraat, waardoor de stoet kerkwaarts trekt, maken reeds voorbereiding om de route keurig te versieren, terwijl de rest van de parochianen verzocht wordt door het uitsteken der vlaggen hun sym pathie met de nieuwe herder te betuigen. In verband met de plechtiöe in- stallatie besloten de werkgevers ter plaatse om op Vrijdag a.s. de arbeid om 4.30 uur stop te leggen. Zondag 28 September recipieert pastoor v. d. Spijker om half 12 in de zaal van het patronaat ter ken nismaking met zijn nieuwe paro chianen. De zangvereniging Bel Canto zal deze receptie met een enkel toepasselijk zangnummer om lijsten. PASTOOR VAN DEN BREKEL NEEMT AFSCHEID Zondag nam de Hoogeerw. Heer A. J. van de Brekel afscheid van zijne paro chianen in een herderlijk schrijven, dat zowel in de H.H. Missen in de parochie St. Jan als in de parochie St. Joseph, des tijds tot St. Jan behorende, werd afgele- en. De scheidende Herder memoreert in zijn schrijven de opdracht, die hij bijna 21 jaren geleden van de Bisschop ont ving, het pastoraat van de grote Paro chie van St. Jan op zich te nemen, als opvolger van Mgr. Völker, die nog in de overlevering geroemd wordt als een i waardig en verheven priester. De paro-

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 7