Puistjes D.D.D. DE KOPERKONING Sinterklaas bij de Ouden van Dagen &/ERM0CÉN£ i, het misbruik van laxeermiddelen BI OPENT Z.H Exe. Mgr. W. Mutsaerts 5 dokloren 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 DECEMBER 1954 2 Verlangens op de Valreep. waarschuwen tegen 6). ze!f had verzorgd, maar die hij nu in andere handen wilde overdoen, om voort aan rustig op zijn kasteel te gaan wo nen. De Graaf wilde een goede boer op zijn boerderij, liefst een Nederlander en in elk geval een goede Katholiek. Door bemiddeling van een kennis kreeg Sjaak van der Velden, de boeren knecht in Noord-Frankrijk, de voorkeur voor deze boerderij. Hij ging er heen, en vond er een prach tig bedrijf van 57 ha, met enorme gebou wen, op een goede kleigrond, die steeds op een deskundige manier was bewerkt. De hele boerderij maakte een geweldige indruk op hem, maar ze was wel enorm groot, veel te groot voor één man, al was die nog zo'n goeie boer, en al schrok die ook niet terug voor veel en hard werken. Er ging een telegram naar Waalwijk, naar de Tweede Zeine, en kort daarop vertrok broer Jan naar Frankrijk. Sjaak en Jan zijn ruim een week op die boerderij geweest en eerst nadat ze zich zelf volkomen ervan overtuigd had den dat alles in een prima staat was, kon er gepraat worden over een huur contract. j i TWEE MAANDEN VOOR BEREIDING De twee Waalwijkse jongens grepen hun kans, grepen hun kans zo stevig, dat er al heel gauw geen sprake meer was van enkel een goede kans, maar bij na van een onomstotelijke zekerheid. Het moest goed gaan! Twee maanden zijn ze nog in Neder land geweest, maar in die twee maanden is er enorm veel werk verzet moeten worden. Ze hadden besloten Nederlands vee mee te nemen, en dat vee moest van een prima kwaliteit zijn; ze kochten koeien en een stier, varkens en paarden. Zelf wilden ze gaan fokken, met zuiver Hol lands vee. Hier kochten ze ook het zaaigoed; en zo werden alle risico's stuk voor stuk uit de weg geruimd. Bandenwagens wer den aangeschaft en huisraad; de overige landbouwmachines namen ze over van de Graaf. Er was een geweldige rompslomp van administratieve voorbereidingen, uitvoer en invoervergunningen, strenge keurin gen, werkvergunningen, en honderd op een hoop meer. Met voortvarendheid echter zijn ook deze zaken aangepakt en na twee maanden van intensieve voor bereiding was men zo ver. Men kon de stap wagen, liever gezegd; men kon de stap doen, want er viel niet veel te wa gen, men had de toekomst van de Fran se boerderij, men had de eigen toekomst in eigen handen genomen. Men wist wat men deed. HARTELIJKE ONTVANGST. Vorige" week Dinsdagmorgen zijn ze vertrokken, de grote wagens niet bijna een complete boerderij en zij, met hun drieën. Ja, want vader van der Velden ging zijn jongens wegbrengen. Hij wilde zichzelf op de hoogte gaan stellen hoe het in Lesignac geschapen stond, zelf wilde hij het zien en meemaken, ook en vooral om moeder en de anderen volko men op hun gemak te kunnen stellen, dac hun jongens het daar ginds in het vreemde land wel zouden klaren. Spoedig kwam het telegram in Waal wijk, dat men 's Woensdagavonds de plaats van bestemming had bereikt. De reis was voorspoedig gegaan en de for maliteiten aan de grenzen, die nog al wat in hadden, want alles moest gekeurd en gewogen worden, verliepen allemaal erg vlot. i j j j i De ontvangst in Lesignac was aller hartelijkst; bij de buurman, een Franse boer, stond de tafel overvloedig gedekt en men was de Waalwijkse pioniers zeer behulpzaam. Sjaak en Jan, de twee nieuwe Franse boeren van 30 en 27 jaar zullen zich er best op hun gemak voelen; er zijn ver schillende Nederlandse boeren daar in die omgeving; veertien dagen tevoren had er zich nog een jonge boer uit Ha ren gevestigd, en déze week vertrok er weer een uit Dinther daarheen De mensen, schreven de jongens, zijn er zeer hartelijk, de graaf, die op enkele honderden meters afstand zijn kasteel heeft, is een prima man, zeer gezien, fijn katholiek, kerkmeester van de parochie, terwijl hij op zijn beurt ook zeer inge nomen is met de twee Waalwijkse jon gens die zijn bedrijf hebben gehuurd en die met hun ervaring, hun werklust en hun goede Nederlandse boeren traditie, er een boerderij van zullen maken, die niet veel te wensen overlaten zal. „WERKEN KUNNEN ZE Moeder van der Velden heeft ons de ze geschiedenis verteld. En ze deed dat in de volle overtuiging, de volle zeker heid, dat het hun daarginds goed zal gaan. Ze zijn immers niet over ijs van een nacht gegaan. Ze hebben alle twee vol op gelegenheid gehad zich op de hoogte te stellen, ze hebben het zekere voor het onzekere genomen en Hollands materiaal aangeschaft en verder zegt ze; „ze zijn gezond en jong en werken kunnen ze!" En volgende week zal vader van der Velden terugkomen en haar en de ande ren kunnen vertellen; en ze is vast van pjan in het komende voorjaar er zelf voor een paar weken naar toe te gaan. Dat is allemaal al afgesproken en moe der van der Velden zit daar nu al naar tc verlangen en ook haar jongens in Frankrijk zien daar al naar uit. Och Frankrijk is niet ver en met Gods zegen en een schone, rijke boerentraditie zal het waarachtig wel gaan en wij wen sen deze twee ondernemende Waalwijk se boerenzoons het beste succes. Uitreiking van bet 25.00uste verkcersdiploma te Amsterdam. Aan Paul van Ingen op de Tolentijnschool is Dinsdagmórgen het 25.000ste ver- keersdiploma uitgereikt door de veelbesproken en verguisde Hoofdcommissaris Kaasjager. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. BALSEM ZEEP Terwijl de boot van Sinterklaas al onder stoom lag en de valreep al lag uitgerold, om de heilige man aan boord te brengen, zag hij toch nog kans even aan te wippen bij de Waalwijkse Ouden van Dagen, die in een prachtige feeststemming bij elkaar waren in hun amusementszaal in het KJC-huis. Te elfder ure beeft Sinterklaar nog berispt en geprezen, heeft hij ook nog enkele verlangens kenbaar gemaakt, zoals ook Piet Mulders nog te elfder ure met een verlanglijstje 'kwam; en beiden, Sint en Piet (Mulders) grepen deze allerlaatste gelegenheid aan om enkele dingen en toestanden in Waalwijk anders te wensen. VANAF HET ZIEKBED. De Voorzitter van de R.K. Bond van Bejaarden, afdeling Waalwijk, de heer f Dorus van Eggelen, moest zich, vanwege zijn ziekte, schriftelijk tot de talrijke le den wenden, die zich niet konden inden ken, zoals de voorzitter schreef, hoe zeer dit hem speet. Dorus, die hoopte, dat hij het volgend jaar weer van de partij kon zijn, dankte alle begunstigers en dona teurs, die het mogelijk gemaakt hadden dit feest te organiseren, heel bijzonder de fa. André van Hilst, die, zoals ieder jaar, weer een koninklijke gave had gegeven. Hij dankte de geestelijke overheid, die hun heel het jaar door een amusements lokaal gaf met de zo nodige verwarming. Heel bijzonder dankte hij ook de con cierge van Baardwijk en tenslotte wenste bij allen een heel gezellige middag, maar, schreef hij, laat ieder zorgen voor de eensgezindheid en de vriendschap en vooral voor de orde en netheid. Op zijn verzoek zongen allen toen staande het Wilhelmus en hiermee was de feestmiddag begonnen. GEEN KERMIS „OP DIE WAAI MEE KAAIKES". Hartelijk werd de goede heilige man begroet toen bij de verzameling der ou den betrad en hartelijk begroette de Sint op zijn beurt ook de ouden, zijn bijzon dere vrienden. Sint sprak over Waalwijk en hij vond t niks, zoals ie zei, diat de kermis nou kwam „op die waai mee kaaikes en geen gras mer wel plassen", die kermis, zei de Heilige Maxi, en die kan het toch weten, moest in het centrum blijven. Waarom kon dè verkeer voor die doagen nie om- geleed worden, vroeg Sint Nicolaas zich zelf af. Hij had nog een andere opmerking, en dat was, dat de toneelclubs en de ouden van dagen meer subsidie moesten krij gen. Natuurlijk zijn er enkele van de ouden van dagen ernstig door de Sint 'berispt; daar was er eentje, die „mar twee 'kiepen haai en iederen dag twoalf aaier ver kocht, die twee cente duurder waren dan in de winkel". Hoe kon dat nou. En de zondaar moest tot zijn schande toegeven, dat ie die aaier in de winkel kocht en dan mee n „borsteltje de stempel er af schuurde! Eentje was er die te veul achterover liep, 'n andere was een paar maanden naar Amsterdam geweest en „veuls te wild" teruggekomen; weer 'n andere deed weinig moeite om de gevolgen van zijn erwtensoep eten voor de reukorga nen van zijn omgeving te verhelpen, en zo had de heilige man voor velen /een kleine terechtwijzing. HET VERLANGLIJSTJE VAN PIET. Zoals we al schreven hebben, Piet Mulders, die op geen enkel feest van de SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogene verdrijft de sner pende pijn. Super Constellation voor President Eisenhower. Een reisvliegtuig voor President Eisenhower, zijn familie en andere hoge Amerikaanse staatslieden. Deze Super Constellation vervangt de vroegere C-121 Columbine II. De Columbine III in de vlucht (foto links); foto rechts, een kijkje in een van de cabines. Ouden van Dagen ontbreekt als gezel lig pianist en voortreffelijk dichter en zanger, had nu ook weer uitstekend zijn best gedaan en een van z'n grote suc cessen was zijn verlanglijstje voor de Sint. Een verlanglijstje, dat begon met een paar hevige verwijten: waarom was Sinterklaas het vorig jaar niet bij zijn beste vrinden geweest, kon hij hun nieu we tehuis niet vinden? De helicopter, kreeg de blozende 'heilige man te horen, was ook geen succes, !en de kleintjes die hoopten op speelgoed en koeken, kwa men nu thuis met kouwe neuzen en veul natte broeken, i En toen kwamen de verlangens; een leger donateurs voor de Ouden van dagen, het volgend jaar een hele dag feesten is de wens Van de meesten, de Kunst met een grote K moest Sint gedenken door de toneelclubs subsidie te schenken, veel contracten voor Piet van den Ho ven, laat de kasteleins maar werken en sjouwen, want de jenever is niet voor de ganzen gebrouwen, en dat de gemeente veel huizen gaat bouwen, dan kunnen weer veel jonge paarkes gaan trouwen, laat de plaatselijke 'koren met vlijt re peteren, dat ze eindelijk 'ns iets nieuws kunnen leren, wat de BBA ook deed, wij brullen om de spoortrein met vurig verlangen, zong Piet verder, als de bisschop de adviseur met een pastoraat ging vereren, geef dan weer 'n goeie om ons te adviseren, en tenslotte vroeg ié de beschei denheid verbiedt ons dit eigenlijk te zeg gen of de mensen toch allemaal „de Echo" goed wilden lezen. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er hu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - ornde andere avond één. Daar na niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tgdelijk Carter's Lever- pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 55 OUWERWETSE WILDZANG! Er was aan gezelligheid geen gebrek deze middag, daar zorgden Piet Mulders dus voor en ook Piet van den Hoven met zijn muzikanten en niet te vergeten ook de komiek Jan van Delft, die veertig jaren getrouwd was en weer probeerde Zijn liedboekjes aan de man te brengen, maar vooral waren er de ouden van dagen zelf: Hannes die tot aan 't wit- zand zong, Joske Elshout, die zong van ze gingen door de vloer en van Anne- liesje, terwijl ie ook de adviseur, de wel- eerw. Heer Kapelaan Wassenberg, die ook Van de partij was en het bestuur hartelijk dankte; Dorus is de man, zei Joske, die voor de ouden van dagen iets op touw kan zetten! Sint en Zwarte Piet maakten ook voortreffelijke muziek samen, en Jan van Delft liet ze schommelen, „net als vroe ger bij Toontje Pluijm". Er was een zangwedstrijd die na een hèv.ige strijd gewonnen werd door de rechtse tafel, dank zij de heer v. d. Gouw, die bijna alle liedjes kende. Frits van Beijnen zong van de visser en ook Corstanje dankte 't bestuur met een liedje voor de speculaas en decla meerde van z'n blauwe doffer. Van de Gouw kon op z'n hoofd gaan staan, zolang de muziek speelde en Zwarte Piet imiteerde Louis Davids, Piet Mulders zong een liedje over „z'n eige" en we snappen nou nog niet, wat wij caar mee te maken hadden. Mevrouw van Seters, die met haar man natuurlijk ook present was schaar de zich ook in de rij van artisten en zong van de zee, waar maar één ma- trozenhart was; van de Gouw vond dat het mensdom geen genade kende, en Jos ke Henkelman, zong van het zieke moes je. En dan waren er de gebroeders Kuy- ten met hun prachtige liedjes van vroe ger, de echte ouwerwetse wildzang. De Leur zong van „hard gaatie" en Stokwielder bleef ook niet achter, en Keeske van der Wiel trad op met het beroemde nummer „Ik zou wel eens wil len ijeten wie me thuis heeft gebracht". OOK HUN PLAATS De eerw. Heer Adviseur verklaarde erg blij te zijn met de uitnodiging die hij hao gehad; alles bij elkaar had ie zo'n twmtig verenigingen, maar met de Ou den van Dagen onder leiding van Dorus had ie de minste moeite. Hij sprak over de oude dag en haalde hier de woorden aan van Zijne Heiligheid de Paus ook een man die de gevolgen van de ouder dom begon te merken dat de oude mensen ook hun plaats hebben in het leven. Hij bracht hun de beste wensen over van de hoogeerw. heer Deken, die we gens een ernstige verkoudheid verhinderd was, en die steeds erg belangstellend in formeerde naar Dorus en z'n mannen. Tenslotte deed kapelaan Wassenberg ook niet onder voor alle opgetreden ar tisten en vertelde enkele vermakelijke historiën. j t j Ondertussen werden de ouden van da gen goed gedaan met koffie en chocola demelk, met speculaas en een paar bor reltjes, en met worstenbrood en krenten bollen, dat alles werd in grote dank baarheid jegens de milde gevers, waar bij niet vergeten moet worden de heer van Bracht, die gratis alle breekwaar, al le tafels en stoelen, de piano enz. had gegeven, geconsumeerd. O ja, natuurlijk kwam ook „Muziek en Zang" nog aan de beurt, dat prach tige ouwe Waalwijkse lied. Maar de po gingen van Jan van Delft om ook nog bet lied „Wie in Waalwijk fortuin wil maken" te laten horen door de oude wildzangers slaagden niet helemaal; is er niemand meer in Waalwijk die dat lied helemaal kent? Tenslotte was het de vice-voorzitter de heer Stokwielder, die allen dankte voor de perfecte orde, die de muziek hartelijk bedankte en Jan van Delft, die zijn grote voldoening uitsprak over de bediening, die in goede handen was en waarvoor gul werd geofferd en dankte allen die aan de uitnodiging gevolg had den willen geven. Het was er echt gezellig en als Sint Nicolaas nu met de te elfder ure naar voren gebrachte wensen rekening kan houden, dan is deze middag wel heel suc cesvol geweest. doos a 90 ct 121/2 JAAR BISSCHOP. Schrijven van het kapittel van de kathedrale basiliek. utrW I rdj Mil-léds*!,! M «ttelUMim Het kapittel van de kathedrale basiliek van St. Jan heeft aan de geestelijkheid en de gelovigen van het Bisdom Den Bosch het volgen de schrijven gericht; Op 29 December zal 't I2V2 jaar geleden zijn dat Z. H. Exc. W. P. A. M. Mutsaerts de H. Bisschops wijding ontving in de Kathedrale Basiliek van Sint Jan. De moeilijke zorgvolle oorlogs jaren hebben de aanvaarding van het bestuur van het bisdom uiterst zwaar gemaakt; terwijl schade door het oorlogsgeweld aan kerken en kerkelijke gebouwen toege bracht, het Bisdom in grote finan ciële zorgen bracht. Bijzonder zwaar drukken deze financiële zorgen op de beide se minaries van het Bisdom. Reeds meermalen heeft de Bisschop zich genoodzaakt gezien een beroep te doen op de milddadigheid der ge lovigen om de jaarlijkse exploita tietekorten te dekken, die de zo noodzakelijke priesteropleiding tel ken jare veroorzaakt. Het koperen jubilé van onze Bis schop zou een openbare feestvie ring alleszins rechtvaardigen; daar echter Z. H. Exc. uitdrukkelijk ver langt, dat elk openbaar huldebe toon en uiterlijke viering achter wege zullen blijven, moge dit jubel tij een gelegenheid zijn, waarop de gelovigen op andere wijze uiting geven aan hun erkentelijkheid voor de zorg' door Z. H. Exc. besteed om Zijn kudde in deze moeilijke en zorgvolle jaren veilig te leiden en te besturen. Overtuigd, dat de jubilaris geen feestgave voor zichzelf zou aan vaarden, meent het Hoogw. Kapit tel de jubilaris geen grotere vreug de te kunnen verschaffen dan door Hem thans een extra-bijdrage te schenken, welke 't mogelijk maakt de achterstand in te halen in het noodzakelijk onderhoud der ge bouwen en in de restauratie der oorlogsschade, die nu, 10 jaar na de oorlog, nog niet geheel hersteld is; kunnen worden. Daarom stelt het Hoogw. Kapit tel voor, dat de Z.E.H. Pastoors bij deze gelegenheid een dringend be roep doen op de medewerking van de gelovigen, om door milde feest- bijdragen de financiële moeilijkhe den van de Seminaries te helpen oplossen. De wijze, waarop deze bijdragen zullen worden bijeengebracht, la ten wij gaarne aan 't wijze inzicht der resp. pastoors over. Het Hoogw. Kapittel meent de verwachting niet te hoog te stel len, indien er gerekend mag wor den op een bijdrage van 1 gld. ge middeld per huisgezin. De bijeengebrachte giften zullen zo spoedig mogelijk uiterlijk vóór 24 December worden over gemaakt op girorekening 180001 ten name van de vicaris-generaal. Moge onze gebeden, H. Missen en H. Communies bij voortduring Gods onmisbare zegen afroepen over onze geliefde bisschop in Zijn verantwoordelijke zorg voor Zijn dierbare diocesanen. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". EEN BOEIEND FAR-WEST VERHAAL door PIKE NORTON WILL'S. Wordt vervolgd. Billy was niet van zins het hier bij te laten. Hij was purperrood ge worden bij de woorden van Glan en vroeg ijzig: „Wat bedoel je met „jouw soort?" „Dat is wel duidelijk, hé? Of ben je je vader vergeten?" „Daar zul je voor boeten, gemene lasteraar, smerige veedief Hij wilde op Glan toestuiven, doch Buck hield hem met zijn (lin kerhand in bedwang,, Glan deed 'n stap naar voren: „Wat zei jij, jochie, Lasteraar? Veedief? Had je het tegen mij?" „Houd je mond, Glan, of „Wat? Wou jij mij commanderen, Buck Palmer. Ik zal jou eens laten zien wat men met moordenaars zo als Billy Hosting hier doet". Hij stak zijn handen uit naar Bil ly, die nog steeds door Buck in be dwang werd gehouden. Palmer was echter vlugger dan hij en plantte zijn vuist op de vlezige kin van de aanvaller. Glan sloeg achterover en bonsde met zijn hoofd tegen de muur. De waard schoot toe en trok hem overeind. „D'r uit", zei hij. „Blue Bar" is een fatsoenlijke gelegenheid en er wordt hier niet gevochten. Jij en Billy Hosting gaan er uit om buiten wat af te koelen. Stevige handen werkten de beide mannen het café uit. Buck volgde hen om in te grij pen als het gevecht buiten voortge zet zou worden. Glan scheen echter na de opdoffer voorlopig geen zin meer te hebben. „Daar zul je voor boeten, knaap. Glan Silverring vergeet niet gauw iets". Buck glimlachte slechts. „So long, Glan. Een volgende maal beter". Samen met Billy ging hij de bar weer in, waar de waard hem met een grinnikend „Afgekoeld, jon gens?" begroette. „Een whiskey voor hem en voor mij", bestelde Billy. „En kijk voor taan uit dat je alleen de aanleider er uit gooit". Er wachtte hem echter nog een berisping van Buck. „Beheers je voortaan wat. Je doet meer kwaad dan goed met zo'n vechtpartij. En fin, drink je glas leeg, dan gaan wij er vandoor". Stapvoets reden beide mannen in de richting van Diamond-G-ranche. „Het is zoals ik dacht", sprak Billy somber, men praat er nu al over alsof het eigenlijk klaar en luidelijk is dat ikHij maak te de zin niet af, doch Buck had al begrepen waar hij op doelde. „De moordenaar zal gevonden worden. En dan is alle leed gele den, of niet Billy begreep onmiddellijk, wat hij met dat „of niet'' bedoelde. „Dus jij gelooft ook...." „Hoe zou jij het vinden, als ik zonder meer, dus zonder nog iets van de zaak of jou af te weten, zou aannemen dat je onschuldig bent?" „Stom", gaf Billy onomwonden toe na een ogenblik van nadenken. Ze reden nu langs de meest wes telijke uitlopers van de Colorado Mountains. Hol klonken de hoef slagen op de rotsgrond. Zij bogen met het pad mee en draaiden langs een vooruitstekende rotsmuur, tot dat ze plotseling een geluid achter zich hoorden. Razend snel draaide Buck zich om, doch het was al te laat. Hij voelde een stekende pijn aan zjjn rechterslaap, waar 'n hard voorwerp hem geraakt had. Nog even hoorde hij stemmen, die van veraf schenen te komen en en hond die jankte. Hij wankelde op zijn paard en voelde zich vastge grepen, dan werd alles zwart om hem heen. HOOFDSTUK IV. HET MEISJE. Met een gevoel in zijn hoofd als of er met duizend hamers op werd geslagen, ontwaakte Buck Palmer. Wezenloos staaarde hij om zicli heen zonder iets te zien. Langzaam drong het tot hem door, dat de om geving hem volkomen vreemd was. Hij poogde rechtop te gaan zitten, doch nu bemerkte hij pas, dat hij vastgebonden lag op 'n bed. Waar was hij? Hoe was hij hier geko men? Zijn geheugen klaarde langzaam weer op en hij kon de feiten weer in de juiste volgorde plaatsen. Hij was in de „Blue (Bar" geweest met Glan Silverring en Billy Hosting. Die twee hadden ruzie gekregen en in het volgende gevecht had hij Glan neer moeten slaan. Daarna waren Billy en hij naar Diamond- G-ranche gereden en onderweg waren zij overvallen door onbeken den of liever door vijanden. Maar waar was Billy? Vanuit het bed kon hij de hele kamer overzien, doch Bill was er niet. Men had hem laten gaan of hij lag in een andere kamer, eveneens machteloos. Voetstappen buiten de kamer maakten hem er op attent, dat er iemand aankwam. Even la ter werd de deur geopend en stap te er een man binnen. Een zwart masker bedekte het onderste ge deelte van zijn gezicht. Hij bracht een homp brood en een kru,ik wa ter, die hij zwijgend naast Buck neerzette. Eveneens zwijgend knoopte hij de touwen los en steunde Buck in zijn rug, toen deze moeizaam over eind kwam. Een zacht gerucht deed Buck de andere kant uitkij ken. Vlak bij de deur stond een an dere gemaskeerde, die een revol ver op hen gericht hield. Zijn bewakers namen dus geen enkel risico. Onder deze omstan digheden moest iedere poging tot ontsnappen vruchteloos heten. Nu eerst voelde hij de geduchte honger, die hem het idee gaf alsof er een heel regiment ratten parade liepen in zijn maag'. Toen hij klaar was, werd hij weer zorgvuldig vastgebonden. Dë beide mannen verlieten daarna weer zwijgend en geruisloos het vertrek. Achterover liggend op het bed, overdacht Buck de toestand. Aan ontsnapping behoefde hij niet te denken, tenzij er natuurlijk hulp van buitenaf kwam. Weer drong zich de vraag op, wat er met Billy was gebeurd. Wanneer deze nog vrij was, dan kon hij er van verze kerd zijn, dat hij alles in het werk zou stellen om hem te vinden. Daar moest hij dus op wachten en als Billy eveneens gevangen was, dan was er weinig hoop de gevangenis spoedig te verlaten. Naar het licht te oordelen, dat door een hoog venster naar binnen viel, was het nog steeds dag, maar hij had er geen flauw benul van hoe lang hij hier al lag. Traag kro pen de uren voorbij. Er heerste overal een doodse stilte. Nog een maal kwamen twee mannen hem eten brengen, doch zij gaven geen antwoord op Buck's vraag hoe laat het was. Blijkbaar hadden zjj het strenge bevel gekregen niet met de gevangene te spreken. Het werd donker in de kamer. Buck doezelde wat in, doch plot seling drong 't vaag tot hem door, dat er iemand in de kamer was. Hij sloeg de ogen op en ontwaarde een meisje dat hem strak aankeek. Zy was niet' gemaskerd en in haar grote blauwe ogen las Buck de ver wondering. Wordt vervolgd,

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 2