fff V&31WIK Gedeeltelijke bestrating Vredesplein Herziening Vermakelijkheidsbelasting KANTOOR MET OPSLAGRUIMTE A.s. Donderdag in Waalwijks Raad 2 LITER OUDE JENEVER. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 DECEMBER 1954 3 TE HUUR GEVRAAGD TE WAALWIJK of daarvoor in te richten. (Event, met woonhuis, ruil mogelyk met mooie midden standswoning te Oisterwijk.) MET OUD EN NIEUW GRATIS EEN BORREL I! WAT MOET MEN DAARVOOR DOEN Slytery „DE SCHRIJN", Grotestraat 326 Slijterij A. VERSTIJNEN, Grotestraat 191 a Slijterij „WIDELOVADO", Besoijensestrlaat 62 a i AGENDA GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 23 December 1954, om half acht ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden op 25 November 1954. 2. Ingekomen stukken: Van de Ged. Staten: goedge keurde raadsbesluiten, o.m.: 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 4 Februari '54 tot ver koop bouwterrein te Besoyen aan L. M. Burmanje, J. A. v. Kempen, J. Leijtens, A. Th. M. Schomaker, A. J. B. Sars, P. J. v. Zon, A. P. Zijlmans, H. M. Beerens, W. Blom en de Wed. I. C. Mortier. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 11 Februari '54 tot verkoop bouwterrein te Besoyen aan M. C. Schapendonk. 3. Goedgekeurde raadsbesluiten van 1 April '54 tot aankoop grond ten Noorden van de Winterdijk van W. Vermeu len Naayen te Zeist en tot verkoop bouwterrein te Be soyen aan E. v. Duin. 4. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 April 1954 tot verkoop bouwterrein te Besoyen aan H. C. M. v. d. Meys. 5. Goedgekeurde raadsbesluiten van 1 Juni 1954 tot verkoop bouwterrein aan de Bur gem. Moonenlaan te Waalwijk aan de Bouwstichting „H. Johan nes de Dooper", P. J. A. Lenglet en W. A. M. Vos. 6. Goedgekeurd raadsbesluit van 2 Juli 1954 tot aankoop grond ten Oosten van de Mr van Coothstraat van C. v. d. Wiel. 7. Goedgekeurd raadsbesluit van 26 Augustus '54 tot aankoop grond ten Noorden van de Winterdijk van G. van Tuyl te Drunen. 8. Goedgekeurde raadsbesluiten van 30 September '54 tot aan koop gronden in de Buiten polder en aan de Tweede Zei- ne, van F. J. L. Mombers te Geleen, tot verkoop bouwter rein te Besoyen aan F. D. v. Liempt en A. A. M. v. Stok- kum en tot verkoop bouwter rein aan de Dr Mollerlaan aan G. M. A. M. Verwiel. 9. Goergekeurd raadsbesluit van 29 October 1954 tot aankoop grond tussen de Stationsstr. en de Wilhelminastraat, van H. Th. J. Minke. 3. Voorstel tot vaststelling ener gewijzigde verordening op de hjeffing van vermakelijkheids belasting. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanleg van hoofdleidingen voor gas, water en eliectriciteit in de pa rallelweg van de nieuwe pro vinciale weg, alsmede voor de aanleg van straatverlichting in de nieuwe provinciale weg. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor uitvoering van de nodige kapitaalswerken (aanleg parallelwegen, over- stortsloten, enz.) in verband met de aanleg van de nieuwe pro vinciale weg. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor uitbreiding van het waterleidingnet naar de Hoefsvenlaan. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor gedeelte lijke bestrating van 't Vredes- plein. 8. Voorstel tot aanleg van een zandwinning nabij 't zwembad. 9. Behandeling bezwaarschrift schoolgeld. 10. Voorstel tot aankoop van het 1 Vooreinde te Baardwijk. 11. Voorstel tot aankoop van grond- stroken aan de Eerste Zeine en de Elzenweg. 12. Voorstel tot aankoop onroerend goed aan de Eerste Zeine en de Elzenweg. 13. Voorstel tot aankoop grond in de buitenpolder nabij de haven. 14. Voorstel tot aankoop grond in de buitenpolder nabij 't stoom gemaal. 15. Voorstel tot overname het ka dastrale perceel de Winterdijk. 16. Voorstel tot intrekking van be sluiten tot verkoop bouwterrein. 17. Voorstel tot verkoop van een strookje grond aan de Burgem. Verwielstraat. 18. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan de Burgem. Verwiel straat. 19. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan de Kasteellaan. 20. Voorstel tot verkoop grond ten Oosten van de Mr v. Cooth straat. 21. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan het Vredesplein. 22. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan de Burgem. v. Groten huisstraat. 23. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de bouw van twee bovenwoningen boven h'et patronaat te Baardwijk. 24. Voorstel inzake delegatie be voegdheid tot verhuring van ge meentewoningen. 25. Voorstel inzake waarborging be taling rente en aflossing van een geldlening, aan te gaan door het Wit-Gele Kruis ter finan ciering van de bouw van een ge zondheidscentrum. 26. Voorstel tot het verstrekken van gelden in rekeningcourant aan het Wit-Gele Kruis ten behoeve van de bouw van een gezond heidscentrum. 27. Voorstel tot het huren van een localiteit in het gezondheidscen trum ten behoeve van de ge meentelijke gezondheidsdienst. 28. Voorlopige vaststelling gemeen te- en bedrijfsrekeningen over 1952 en beslissing omtrent goed keuring rekening 1952 gemeen telijke instelling voor maat schappelijke zorg. 29. Voorstel tot wijziging van de rekeningcourant - overeenkomst met de Nederlandsche Handel Maatschappij 30. Voorstel tot het aangaan ener geldlening. 31. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aan schaffing van een kantoorma chine ten behoeve van de ont vangers-administratie. 32. Voorstel inzake instelling en be noeming van een commissie ad hoe voor de plannen tot aanleg van een sportpark, 33. Benoeming leden commissiën en instellingen van weldadigheid, wegens periodieke aftreding per 1 Januari 1955. 34. Voorstel inzake herziening rechtstoestandregelingen ge- meentepersoneel enz. 35. Voorstel inzake reconstructie riolering Grotestraat, nabij de Hugo de Grootstraat. 36. Voorstel inzake reconstructie riolering Burgem. Smeelelaan en Putstraat vanaf de Eerste Zeine tot de Victoriestraat. 37. Voorstel inzake verbetering trot toirs Grotestraat vanaf de Hugo de Grootstraat tot het Hoekein- de. 38. Wijziging begroting 1954. BEN VAN HEST VOOR DE A.R.K.A. Donderdagavond was die Haagse voordrachtkunstenaar Ben v. Hest in zaal „Thalia" de gast van de A.R.K.A., afdeling „De Langstraat en Omstreken". Het is een avond geworden waarmee de A.R.K.A. al le eer heeft ingelegd en die de aan wezige leden, jammer genoeg te weinig in aantal, zeer moeten heb ben gewaardeerd. Voor de pauze declameerde de heer v. Hest „De Legende van Ju lianus, de Offervaardige" van Gus- tave Flaubert in de Nederlandse vertaling van Jan Postnaar. In dit romantische verhaal tekent de schrijver het diepe tragische, maar daarom nog niet zinloze, leven van deze wonderlijke heilige en hij doet dat met een treffende symboliek, wanneer hij na het noodlot van het Oedipus-thema de opofferende naas tenliefde van de Christophorus-le- gende laat volgen, de beide hoogte punten in dit verhaal. Hoe treffend en fijn ook wordt de jeugd van Ju lianus geschilderd! Een verhaal dat een grote bekendheid verdient. Wij hebben bewondering voor de wijze waarop de heer v. Hest deze legen de voordroeg. Het programma vermeldde ver volgens een kerstvertelling van We- remeus Buning „Jacob de Bijter, de kameel van Koning Balthasar". De dichter van de farse balladen doet zich in dit verhaal horen en door heen zijn ruige okleding weet hij op meesterlijke wijze de kern van het kerstgebeuren te treffen. Om de be doeling van de schrijver goed tot zijn recht te doen komen, was de voor dracht bij de heer v. Hest, die we hebben leren kennen als een voor treffelijk voordrachtskunstenaar, in uitstekende handen. We hopen met de afdelingsvoor- zitter van de A.R.K.A., dhr Vlaar, die het dankwoord sprak,dat we de heer v. Hest nog eens in Waalwijk zullen terugzien. KERSTMATINÉE „OEFENING EN VERMAAK". A.s. Zaterdag le Kerstdag geeft de Waalwijkse Liedertafel haar tra ditioneel Kerstmatinée, voor ieder een vrij toegankelijk, met een spe ciaal Kerstprogram voor gemengd en mannekoor, met medewerking van solisten. AGENDA. Woensdag 22 Dec. 8 uur: repetitie dames en heren van „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolom men. Zaterdag le Kerstdag 12 uur: Kerst matinée der Liedertafel „Oefe ning en Vermaak. Vrij entrée. SPORTPARADE. Voor een niet geheel, maar toch redelijk gevuld Musis Sacrum werd Donderdagavond door Ciné Sport uit Tilburg een sport-fimprog'ram- ma vertoond, dat ongetwijfeld de aanwezige sportenthousiasten zeer heeft voldaan. Het zat ook goed in elkaar; eerst kregen ze een 30 minuten film te zl.en. van de beroemde wedstrijd die indertijd de Nederlandse Profs tegen het Franse nationale elftal speelden en die door de „onzen" met 21 werd gewonnen. Het zien van deze film kon niet anders dan de mensen enthousiast maken, niet alleen door deze prachtige over winning, die 'n Nederlands sport- hart zo bijster goed doet, maar ook door de manier waarop in de film uiting was gegeven aan het bijzon dere van deze prestatie en aan de vreugde van 't talrijke Nederland se legioen in het Pare des Princes. En toen werd in 'twee delen de grote film Sportparade vertoond, die in een bonte afwisseling van beelden een overzicht gaf van de grootste internationale sportge beurtenissen in 1954. Charles Laureys was de cineast, Dick van Rijn gaf het commentaar bij deze film, die het publiek van alle mogelijke hoogstaande sport evenementen deed genieten, van wielrennen (enkele befaamde in ternationale klassiekers), turnen, voetbal (de wereldkampioenschap pen), basket-ball (de beroemde Harlem-globetrotters), biljart, ath- letiek, enz. zen. Kortom het was 'n programma dat elck Wat wils bood. om het geldende tarief van 25 van de bruto-opbrengst te verlagen tot 20 in 1948 was dit tarief van 20 op 25 gebracht, maar B. en W. beroepen zich op een onder zoek door de accountantsdienst van het Ministerie van Economi sche Zaken, welk onderzoek er toe leidde dat de regering volledig te rug' kwam op haar in 1948 gegeven advies. Voor uitsluitend culturele films wordt een heffingspercentage van 10% aangehouden; wordt niet aan de eis voldaan tot vertoning van minstens 500 meter journaal of culturele films, dan bedraagt het percentage 35 De overige tarieven blijven on gewijzigd met uitzondering van het tarief naar de vloeroppervlakte dat momenteel slechts 0.25 per M2 bedraagt. Dit tarief is sterk verou derd constateren B. en W. En me de als gevolg van een nieuw op te nemen definitie van „vloeropper vlakte", die een beperking inhoudt van de omvang der belading, ad viseren zij, dit tarief te brengen op 0.50 per M2 vloeroppervlakte. WATERLEIDING IN AKKER- STEEG EN HOEFSVENLAAN De overige punten bevatten o.m. voorstel tot uitbreiding van 't waterleiui.ngnet in de Akkersteeg' en de Hoefsveni£§b. Aan de HoefsvenIti£h zijn n.l. 2 gemeentewoningen gebouwd (voor dé bei de badmeesters) waarvoor aanvankelijk voor de watervoor ziening gedacht was aan een hy- drofoorinstallatie; het grondwater leent zich er echter niet voof &n n.u stellen B. en W. voor het wa terleidingnet naar hier uit te brei' den, en Mervoor plastic-materiaal te gebruiken, Obk voor de bezoe kers van het zwenthad moet de aanwezigheid van goed drinkwa ter van groot belang worden ge acht, terwijl er ook nog steed:- èe» drietal huizen aan de Akkersteeg van waterleiding verstoken zijn. GAS, WATER BZV ELECTRI- C1TEIT IN IJl'ITE.NF<M,J>ER Ook wordt voorgesteld in het gebied in de Buitenpolder, tussen de nieuw aan te leggen provinciale weg en de winterdijk, gas-, water en elecfriciteitshoofdleidingen aan te leggen. DU gebied is namelijk opgeno men in het uitbreidingsplan, en met het oog hierop werden reeds gronden aangekocht, bestemd o.a. voor scholenbouw, ziekenhuisbouw enz. Mede ter ontsluiting van dit gebied zal evenwijdig aan de pro vinciale weg een secundaire weg worden aangelegd, waarlangs de genoemde leidingen zijn geprojec teerd. B. en W. wijzen er voorts nog op dat de toegangswegen en opritten naar de provinciale weg verlicht moeten worden, terwijl er voor het electrisch net een onderstation ge bouwd moet worden. Op het gedeelte van de provin ciale weg, dat komt te liggen tus sen de Zomerdijkweg en de Groen stee" en het gedeelte in de omge ving van het vooreinde, met oprit naar de brug', moeten van 'n straat- lichting worden voorzien. In een ander agendapunt stellen B. en W. voor hen de bevoegdheid te verlenen tot verhuur van andere woningen dan de met rijkssteun gebouwde en nog te bouwen ge meentewoningen en noodwoningen ten aanzien waarvan ze deze be voegdheid al bezitten. Dan zijn er enkele geldleningen én een voorstel tot aankoop van een combinatie van een schrijfma chine (met voorsteekinrichting) en een telmachine; ter completering van de mechanische alministratie van de gemeenteontvanger. Deze machine, die ook zeer goede dien sten kan bewijzen aan de andere afdelingen van de gemeentelijke dienst en een besparing betekent op de salariskosten, zoal i B. en W. nader aantonen, kost een bedrag van 3.915. AANKOOP VOOREINDE. In verband met de aanleg van de nieuwe provinciale weg Jen Noor den van de Winterdijk is liet nood zakelijk, dat op enkele punten in de gemeente een verbinding tot stand komt tussen de nieuwe weg en de bebouwde kom der gemeen te. Met name is dit noodzakelijk aan het Hoogeinde te Baórdwijk. Een goede oplossing zou zijn, om de bestaande openbare weg „Voor einde" tot dit doel te bestemmen. Deze weg met 'trottoir; en aan grenzende voortuintjes maakt mo menteel deel uit van het kadastra le perceel Baardwijk E 1446, waar in tevens opgenomen zijn de 42 woningen van de Woningbouwver- i „Baardwijk". D°e genoemde vereniging heefl zieh, na verkregen toestemming van de mtflifttéf yan wederopbouw en volkshuisvesting, fyyffid verklaard het gehele grondopR&ryiak are woningen aan liet tyyoféinde, tteapyg/jg dat gelegen vóóï are -woningenv het Hoogeindé. te- zamm eês' Jp^pc-nt^te van onge veer 27.68 &PSUh aan de gemeente te -ycfTt(>p.e.u .vcjot de som van 2708.wéitj prjj; prekend naar 1.per M2, aan- y^yrdpwjr wordt geacht, WONINGEN VOOR GEMEEN SCHAPSHUIS BAARDWÏ/K, Omtrent de verbetering en vof- beuwterg yan de openbare lagere schooi te ÉSaerd-wjjij tot gemeen schapshuis, waarvoor door ïte fü'itl credieten zijn verstrekt, hebben li. en W. zich nader beraden. Nq bet gebouw in een zeer goe de staat wordt gejbrpcht en een waardevol bezit gaat vormen yeer de gemeente, is bet van belang da! beschadigingen in de toekomst worden voorkomen. In verband daarmede is huisvesting van per manent toezichthoudend personeel in de onmiddellijke nabijheid noodzakelijk. Huisvesting van dit personeel is èn practiscli èn bouw technisch het doelmatig't te ver wezenlijken door boven 't gebouw een tweetal woningen te projecte ren, waarvoor het grondplan de nodi'ge ruimte laat. Aan div. per soneel zou tevens een concierge- taak kunnen worden opgedragen. Zoals blijkt, is exploitatie bij een acceptabele huur mogelijk en zal de voorgevel van liet gebouw zeer veei aan aesthetische waarde win nen. Hetzelfde kan gezegd worden van het plein, waaraan deze wo ningen zullen verrijzen. Dit plein vormt het aloude centrum van de woonwijk Baardwijk. Bedoelde wo ningen zullen gebouwd worden met toepassing' van de Premie- en bij - dragenregeling woningbouw 1953. Wanneer a.s. Donderdag de gemeenteraad van Waalwijk in openba re vergadering bijeenkomt, zal hij weer enkele belangrijke punten te bespreken hebben. Een voorstel, dat de instemming van iedereen zal hebben, is 't voor stel tot gedeeltelijke bestrating van het Vredesplein, B. en W. stel len namelijk voor het plein aan de vier zijkanten tot «es breedte van 14 meter met klinkers en plavuizen te bestraten, waardppr aan een groot gedeelte van de thans geldende bezwaren wordt tege moet gekomen. Voorts is er een voorstel tot vaak ingrijpende wijziging van de ver ordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting, in welk voor stel tegemoet gekomen wordt aan verschillende tegen de huidige ver ordening bestaande bezwaren. Van andere punten van belang (men zie de agenda elders) kunnen we tot onze spijt de prae-adviezen nog niet publiceren. BESTRATING MEER DAN NODIG. In hun prae-advies óp 't voorstel tot bestrating van het Vredesplein motiveren B. en W. hun besluit in het kort aldus: Het plein is momenteel nog ver hard met grint. Bij de aanleg van 't plein in deze geheel nieuwe wijk, was een oppervlakte-behandeling als deze ruimschoots voldoende te achten. Veel is er in 7 jaren ver anderd. De bebouwing van 't plein en van de gehele wijk is sneller ge gaan dan aanvankelijk was te voor zien. De Westzijde wordt voor een deel ingenomen door de R.K. Huis houdschool en wordt voorts afge sloten door villa- en middenstands- bouw, afgewisseld door in 't geheel passende frontbouw (kantoor c.a.) van een schoenfabriek. De bebou wing van deze zijde wordt momen teel voltooid door een in uitvoering zijnde uitbreiding van de Huishoud school. Aan de Zuidzijde van het plein ligt op enige afstand van de rooi lijn 't semi-permanen'te gebouwen complex van de Nijverheidsschool. In bewerking is evenwel een plan voor een zeer belangrijke uitbrei ding dezer school. Vóór de huidige lage gebouwen zal een permanent gebouw verrijzen met 4 verdiepin- representatieve ruimten, zoals be- gen, waarin zijn' geprojecteerd de stuurs- en directeurs-kamer, kanto ren en voorts alle theorie- en teken zalen, een overblijflokaal, gymnas tieklokaal, enz. Het schetsplan is reeds door het Ministerie van On derwijs goedgekeurd. Dit gebouw zal een passende afsluiting vormen van de Zuidzijde van het plein. De Noordzijde wordt zoals be kend grotendeels ingenomen door het gebouwencomplex van de N.V., Landis en Gyr. Het represen tatieve gedeelte daarvan, gelegen aan het plein, is momenteel nog zonder verdiepingen, doch het vol ledige plan bevat ook hier naar B. en W. bekend is verdieping- bouw, meer overeenkomende dus met de grote oppervlakte van het voorliggende plein. Tenslotte zal de Oostzijde, welke thans gedeeltelijk is bebouwd met woningen en een winkel, binnen korte tijd worden volgebouwd door de stichting aldaar van een Medisch Centrum, een gebouw met 3 ver diepingen. De plannen daarvoor zijn gereed en de bouw zal spoedig worden voltooid. Voor wat betreft het gebruik van het plein zelf, vestigen B. en W. er de aandacht op dat steeds meer ge beurtenissen en evenementen zich daar afspelen, zoals circus-voorstel lingen, allerlei manifestaties op het gebied van sport, muziek e.d., zelfs reeds een paar malen een daling en opstijging van een helicopter, ter wijl bovendien door de raad in de vorige vergadering besloten is de kermis permanent op het Vredes plein1 te doen houden. Dit alles maakt een definitieve verharding van het plein meer dan nodig. De onderhoudskosten zijn thans vrij hoog, niet alleen door moeilijk heden met de afwatering (het grint is sterk waterhoudend), doch voor al door werkzaamheden en prepa raten voor onkruidverdelging, en 't plein voldoet slecht. Het aesthetisch aanzien boet in regenachtige perio den sterk in door de dan ontstane waterplassen, terwijl het voor geen enkele manifestatie of bijeenkomst voor het publiek doenlijk is te gaan staan in het sterk waterhoudend grint. De bezwaren in dit opzicht worden steeds meer kenbaar ge maakt. B. en W. hebben gemeend een be vredigende oplossing te kunnen be reiken door bestrating van de zij kanten van het plein (4 zijden) ter breedte van 14 meter. Het bezwaar van de minder gunstige deklaag wordt daardoor voor de toeschou wers opgeheven, terwijl daarenbo ven het uiterlijk aanzien van het plein een geheel ander cachet zal verkrijgen. Het middengedeelte ligt het hoogst en watert af naar de zij den, zodat dit ook het meest droge gedeelte vormt. De bestrating hebben B. en W. 1 gedacht met klinkers (op hun plat) en tegels in sierverband. Bij een zodanige verbetering van het plein zal het ook meer bruikbaar zijn voor allerlei doeleinden dan tot nu toe. WIJZIGING VERMAKE LIJKHEIDSBELASTING. De wijzigingen in de verorde ning op de heffing van vermake lijkheidsbelasting, zoals B. en W. die voorstellen voor de vergade ring van a.s. Donderdag, komen in het kort hierop neer: Vrijstelling.zal worden verleend voor vermakelijkheden die zelf strekken of waarvan de opbrengst strekt tot bevordering van kunst én wetenschap, onderwijs, of een algemeen sociaal of daarmede gé- lijk te stellen belang, voor zover zij niet gewinshalve worden gegeven. Ónder deze bepalingen zijn dus 'thans ook te brengen filmvoorstel lingen e.d., te organiseren door Het Rode Kruis of een culturele vereniging t.b.v. de versterking: dei- kas, lot aanschaffing van instru menten, dan wel uit paedag'ogische overwegingen. Vrijstelling aan ver makelijkheden, waarvan de zuive re opbrengst wordt besteed aan 'n liefdadig of godsdienstig doel wordt slechts dan verleend, wan neer het voor dat doel af te dragen bedrag minstens de helft bedraagt van de opbrengst. Openbare vermakelijkheden tij dens nationale feestdagen, plaatse lijke feestdagen, volksfeesten e.d. zijn vrij van belasting. Bij de wijzigingen is o.m. ook een bepaling, voorgesteld, dat door spelende en contribuerende leden van een sportvereniging geen be lasting verschuldigd is. Naar het oordeel van B. en W. is het niet verantwoord sportwedstrijden zon der overwegend sensationeel ka rakter te belasten, indien deze ge organiseerd worden door vereni gingen, die daarvoor slechts een geringe entréeprijs heffen. Uiter aard kunnen niet al dergelijke wed strijden worden vrijgesteld; B. en W. menen een verantwoorde be grenzing' te zien in een entréeprijs van f 0.50. Vrijstelling wordt ook verleend bij verplichte muziekuitvoeringen, met name van de plaatselijke har monieën en de drumband; het zelfde geldt voor in schoolverband te geven uitvoeringen, als culturele ontwikkeling' van de jeugd. Er i; een bijzondere regeling ge troffen voor uitvoeringen, toegan kelijk voor leden en donateurs van verenigingen en sociëteiten. Hier bij is de methode van de z.g. af stempeling der diploma's, lidmaat schapskaarten, donateurs- en abon nementskaarten ingevoerd. Bij de afstempeling van gemeentewege wordt de verschuldigde belasting geïnd voor de periode waarvoor de kaart geldt. Bij de voorstellingen zelf wordl: dan de verlaagde toe gangsprijs als grondslag voor deze leden, donateurs enz. genomen. Wanneer het gratis entrée is, is geen belasting verschuldigd, in dien tenminste de afstempelings- belasting is voldaan. Een uitzondering is echter ten aanzien hiervan gemaakt voor de toneelverenigingen. Voor de leden van een toneelver eniging, die een uitvoering gratis bezoeken, terwijl tevens betalend publiek wordt toegelaten, is geen afstempelingsbelasting' noch belas ting bij de uitvoering zelf verschul digd. B. en W. motiveren dit met er op te wijzen, dat de werkzaamheid van de overheid zich mede sterk moet richten op de verheffing van het culturele peil der bevolking; het stimuleren van het plaatselijke culturele verenigingsleven zien zij als een belangrijk middel hiertoe. BELASTING VOOR BIOSCOPEN OMLAAG. B. en W. stellen bij hun herzie ning van de vermakelijkheidsbe lasting ook voor gunstig te be schikken op een verzoek van de plaatselijke bioscoop-exploitanten, Brieven onder No. 6073 aan het Bureau van dit blad. Vanaf Vrijdag 17 December tot Donderdag 30 December'54 tot 's avonds 7 uur bestaat voor iedereen de gelegenheid een der vele prijzen te winnen welke de hieronder vermelde Slijterijen aan het publiek aanbieden. Baad naar de inhoud van de voor deze etalages uitgestalde grote flessen en U hebt de kans gratis te drinken. Hoeveel glaasjes van 35 gr. gaan er in iedere fles en hoe veel gezamenlijk. ZIE DE ETALAGES ZIE DE PRIJZEN Bovendien wie de gezamelijke inhoud van alle hierboven bedoelde flessen raadt krijgt als hoofdprijs Deelnemende Slijterijen zijn

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 3