DE LMSimi ELSHOUT HMMEUVEL Waalwijkse en Langstraaise Courant BRUNEN SPRANG CAPELLE V V duivensport. KERSTFEEST. MAANDAG 20 DECEMBER 1954 Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week HO WN HEI ZOT 77e JAARGANG No. 101 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p- Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002.OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Raadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te houden op Dinsdag 21 December 1954 om half acht ten gemeentehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen raadsver gadering van 1 December 1954. 2. Ingekomen stukken, t.w.: van Ged. Staten: mededeling dat goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit van 14 Oct. 1954 tot wijziging van de begroting 1954 (aankoop kantoormachines en aanleg voetbalveld). 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van: a. de gemeentebegroting 1955; b. de begroting 1954/'55 van 't gemeentelijk Woningbedrijf; c. de begroting 1955 van de Ge meentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 4. Voorstel om B. en W. te mach tigen tot het aangaan van kas geldleningen voor 1955. 5. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1954. JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS. Het Wit-Gele Kruis afdeling .Drunen hield Zondag na de Hoogmis haar alge mene jaarvergadering. De belangstelling was niet erg groot, waaruit het bestuur concludeerde dat de leden het met de algemene gang van za ken eens waren. Het jaarverslag getuigde weer van een actief werkzaam zijn van de afdeling op alle terreinen van het Wit-Gele Kruis. Het ledental steeg met 16 tot 161. Door de wijkverpleegsters werden 4958 bezoe ken afgelegd; 1135 personen bezochten de kliniek en uit 'het magazijn werden 450 x artikelen uitgeleend. Door het con sultatiebureau voor zuigelingen werden 829 consulten gegeven en het bureau hield 23 keer zitting. Voor de kinder- hygiëne waren er 1272 huisbezoeken en 182 propagandabezoeken afgelegd. Bij de tuberculosebestrijding stonden ingeschreven 27 gezinnen met 28 patiën ten; nieuw ingeschreven gezinnen 5 met 5 patiënten. 'Het aantal huisbezoeken was 575, zeven patiënten werden in een sanatorium opgenomen. Kraamzorg. Door het Kraamcentrum Waalwijk werd in 99 gevallen volledige kraamhulp geboden. Door de districts- euquetrice Zr. Wilmink, werd een Moe dercursus gegeven, bestaande uit acht lessen. Hieraan werd deelgenomen door 58 cursisten. i Het financieel verslag sloot met een klein nadelig saldo. Het totaal bezit per 31 December 1953 was f 6347. Op deze vergadering deed de voor zitter mededeling omtrent 'het te bouwen wijkgebouw. Van het oorspronkelijke plan om het oude patronaat aan de Schoolstraat, momenteel in gebruik als kleuterschool t.z.t. om te bouwen tot wijkgebouw moest om technische reden worden afgezien. Thans zal grond wor den aangekocht van het R.K. Kerkbe stuur met het doel daarop een wijkge bouw te stichten. Als bouwgrond wordt genoemd een perceel grond aan de Bur gemeester van der 'Heijdenstraat op de hoek achter het kerkhof. Besloten werd op deze vergadering de f 10 subsidie bij kraamhulp aan de leden af te schaffen. Ook werd besproken het inschakelen van lekenverpleegsters in de wijkverple ging, wat voor Drunen echter nog niet noodzakelijk wordt geacht. Bij de rondvraag werd nog uitvoerig gesproken over de arbeidsvoorwaarden en salariëring der kraamverzorgsters. Over het algemeen was men het er over eens dat dit verbetering behoeft, 'n zaak die echter door het hoofdbestuur moet worden geregeld. Bij gelegenheid zal men het hoofdbestuur hierover nog eens navraag doen. Hierna sloot de voorz. de vergadering. DANKBARE BUURTBEWONERS. Irt November 1944 toen de geallieerde legers naderbij kwamen, gierden enkele weken lang de granaten over Drunen. De Drunenaren kropen om zich te be veiligen in zelf gebouwde schuilkelders en waar het anders kon, trok men ge zamenlijk naar plaatsen waar men veilig kon zijn. Zo trokken vele bewoners uil de Stationsstraat naar de Broeders, die hen gastvrij opnamen en de bewoners van de Eindstraat en de Dijk zochten een veilig heenkomen in de Molenberg, waar zij gastvrij door de molenaar wer den ontvangen. Maar ook deze collec tieve schuilplaatsen waren niet altijd veilig in onze omtrek, zien wij maar naar Heusden, waar dit maar al te duidelijk werd bewezen. De buurtbewoners van de Dijk, in die bange dagen allen de tijdelijke bewoners van 'de Molenberg, beseften dit maar al te zeer. Nood leert bidden, en in deze dagen beloofde men in de Molenberg t.z.t. de beeltenis van Maria aan te brengen. Het heeft 10 jaar geduurd eer men zo ver kwam, omdat men nog niet wist wat er met de Mo lenberg zou gebeuren. Toen dit echter eenmaal bekend was, stak men de hoof den nog eens bij elkaar om de belofte gestand te doen. Zondagmiddag om twaalf uur, de Hoogmis was Zondagmorgen opgedra gen voor de zielerust der overleden slachtoffers in deze buurt, onthulde Bur gemeester Snels de beeltenis van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand, welke daarna door Deken Rooyackers werd gewijd. Deze beeltenis werd' door de buurtbewoners aangebracht om te to nen hun dankbaarheid voor hun behoud, terwijl tevens een oorkonde met memo randum werd ingemetseld, om voor het nageslacht te blijven getuigen van de saamhorigheid', de hulpvaardigheid en de gemeenschapsgeest in de ure des gevaars. Deze oorkonde had de volgende tekst: ln het Mariajaar 1954, onder het paus- ochap van Pius .XII, toen Zijn Hoog waardige Excellentie iWilhelmus Mut- saerts bisschop was van dit bisdom, on der de regering van Juliana van Oranje, onder het dekenaat van Lambertus Rooy ackers en het Burgemeesterschap van Antonius D. C. Snels, is in tegenwoor digheid van alle buurtbewoners van het buurtschap De Dijk, als dank voor de bijzondere bescherming, genoten tijdens de bevrijding van Drunen van de Duitse bezetter, door de geallieerde legers, in het tijdvak 29 Oct. t.m. 4 Nov. 1944, deze beeltenis van O. L, Vrouw van Al tijddurende bestand in deze Molen aan gebracht De molen was tijdens de be vrijding eigendom van Franciscus Hen- drikus v. d. Westen en momenteel van Gerardus van Tuijl zijn schoonzoon. Bij deze- oorkonde is een memorandum ingesloten hetwelk in het kort de ge schiedenis van de bevrijdingsdagen weer- oeeft. Het memorandum vermeldt het volgende 29 October, rond 6 uur in de namid dag beschieting van de molen wegens strategisch punt. Tijdens de vlucht naar de molen welke als schuilplaats diende werd mevr. Adriana Aerts-Coenraad do delijk getroffen, terwijl haar dochter zwaar werd verminkt. Door de plaatse lijke EHBO werd zij in zorgwekkende toestand naar Waalwijk vervoerd. 30 Oct. Vrij rustige dag, slechts enkele beschietingen. 31 Oct. 's morgens rond 10 uur wordt het stoffelijk overschot van mevr. Aerts door enkele buurtbewoners onder voort durende beschieting naar de laatste rust plaats gebracht.: 1 Nov. Beschieting neemt toe. 2 Nov. Mevr. Johanna W. H. v. Tuijl- v d Westen, Hendricus J Knippels en Johannes Marinus Aerts werden gewond. Allen werden naar het Broederklooster in de 'Stationsstraat vervoerd, terwijl 4e twee eerstgenoemden met een Duitse Ro de Kruiswagen op transport werden ge steld naar Gorinchem. Beiden zijn echter aan de bekomen verwondingen overle- 3 Nov. De omgeving van de Molen ligt de gehele nacht onde.r granaatvuur. Des avonds rond 12 uur de laatste ont moeting met de Duitse keukenwagen die steeds proviand naar het front bracht. 4 Nov. Bevrijdingsnacht. Om 4 uur des namiddags hevig trommelvuur. In de omgeving van de molen vielen tot des nachts 2 uur onafgebroken granaten. De boerderijen welke vlak bij de Molen la gen, nl. van de heer Knippels en de heer Aerts afgebrand. Ook de molen brand de rond het middernachtelijk uur en met uiterste krachtsinspanning' heeft men hem kunnen behouden. Tijdens de bevrijding bevonden zich in de molen 95 personen. Tijdens de beschieting is wonder boven vonder niemand gewond noch gedood. De molen werd de gehele voormelde periode door de Duitsers als uitkijkpost gebruikt, In verband hiermede hadden zii opdracht gekregen bij vertrek de mo len op te blazen. Om menselijke motie ven hebben zij dit echter niet gedaan, waarvoor wij hen nog steeds dankbaar zijn. Het leed zou dan niet te overzien geweest zijn. De molen is gespaard ge bleven en hierdoor de mensen die hier in hun toevlucht hadden genomen. Als dank voor deze bijzondere be scherming is toen besloten om een beel tenis van O. L. Vrouw van Altijdduren de Bijstand in de molen te laten aanbren gen. Alvorens Burgemeester Snels de beel tenis onthulde, las 'hij de oorkonde voor. terwijl hij in een korte toespraak wees op goede gemeenschapsgeest en de saam horigheid welke in deze buurt moet heb ben geheerst in de gevaarlijke uren. Bij zonder goed was, dat deze gemeen schapsgeest en saamhorigheid na tien ja ren nog onverminderd van kracht zijn. Na de onthulling werd door het zoon tje van de huidige molenaar de heer van Tuijl, de oorkonde met memorandum in gemetseld. De Hoogeerw. Heer Deken Rooyac kers wijdde hierna de beeltenis en wees in een korte toespraak op het grote ver trouwen van de mens in Maria en de grote verering welke er steeds voor Haar bestaan heeft en nog steeds bestaat. Namens de buurbewoners dankte de heer Aerts Burgemeester 'Snels en Deken Rooyackers, en allen die hadden mede gewerkt aan het verwezenlijken van een eertijds gegeven belofte. TONEEL. De toneelclub der 'KAB geeft Tweede Kerstdag in het dorpshuis een toneel uitvoering voor leden en verdere be langstellenden. Opgevoerd zal worden 'n fraai en bekend blijspel, getiteld: Een huis vol herrie. Wie een vrolijke avond wil hebben moet daarheen. Geslaagd. Onze dorpsgenote Mej. A. Moo- nen slaagde te Eindhoven voor het examen lerares „Modevak" met lof. Zij genoot haar opleiding bij de Modevakschool v. Iersel te 's-Bosch. Vererende uitnodiging. Voor een bijeenkomst van de re gionale brandweer te Tilburg, werd de wnd. commandant der Vrijwil lige Brandweer en de Bescherming Burgerbevolking, de heer H. Por tier, uitgenodigd om een uiteenzet ting te komen geven over de on langs in Drunen gehouden grote oefening der Bescherming Burger bevolking. De oefening werd in Oc tober 1.1. in Drunen gehouden en was de eerste grote oefening in de Kring. Ze stond onder leiding van de heer Portier. Voor deze uiteen zetting bestond bestond zeer veel belangstelling. Onderscheiding. Het personeel der N.V. Lips' Schroevengieterij had Zaterdag zijn jaarlijkse feestavond. Dit jaar was het wel een zeer bijzonder feest nu men een gouden jubilaris in z'n midden had. De heer H. Pennings was n.l. 50 jaar lang in het bedrijf als vormer. Op deze avond was aanwezig het voltallig personeel, de directie, de raad van commissarissen en 't per soneel der nevenbedrijven uit Bremmen en Best, burgemeester A. D. C. Snels en de Hoogeerw. Heer Deken Rooij ackers. De avond werd geopend door de heer Max Lips, algemeen directeur der Lips-fabrieken; deze belichtte in 'n kort woord de algemene gang van zaken in het bedrijf en de plan nen voor de toekomst. Hierna hul digde de heer Lips in fraaie be woordingen de heer H. Pennings, die dit jaar zijn gouden jubileum vierde. De heer Pennings was als 13-jarige jongen reeds in dienst ge komen bij de firma Lips, toen deze nog in Den Bosch gevestigd was, en de zaak nog gedreven werd door de heer M. Lips Sr. De heer Lips roem de de jubilaris als een goed en be kwaam werker en stelde hem daar na ten voorbeeld aan de jongeren. Mevrouw Pennings werd eveneens in de hulde betrokken. Burgemeester Snels, die hierna 't woord kreeg, kwam met de verras sende mededeling dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Pen- nigs de Ere-medaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, toe te kennen. Onder toe passelijke woorden spelde burge meester Snels deze onderscheiding op, bij welke handeling alle aanwe zigen uit hun stoelen oprezen om het volkslied aan te 'heffen. De heer Max Lips overhandigde de jubilaris hierna nog de gedenk penning van het departement van Handel en Industrie. De gouden jubilaris dankte in een zeer geestige en leuke speech voor de onderscheidingen en de hulde hem en zijn vrouw gebracht. Dit werd tevens het teken voor 't vro lijke feest dat de gehele avond voortduurde. De heer M. Lips Sr, die dezer da gen 80 jaar wordt, was wegens ge zondheidsredenen verhinderd aan wezig te zijn. Bedrijfs-zelfbescherming. In het kader der Bescherming Burgerbevolking is de Bedrijfs-zelf bescherming verplicht gesteld. De directies der bedrijven hebben hier voor een handleiding ontvangen voor het opmaken van een plan. Voor September 1955 zullen de be drijven met de organisatie van de zelfbescherming gereed zijn. Voor de opleiding van personeel voor deze dienst kan een beroep worden gedaan op de instructeurs van de Brandweer en de Reddings- en Op- ruimingsploegen. Dezer dagen werd ten gemeente huize een bijeenkomst gehouden, waarop de directies der diverse be drijven werden uitgenodigd en waarop Kolonel b.d. F. Rietveld, kringhoofd B.B., een uiteenzetting gaf. Aanrijding. Donderdagmorgen had in de Eind- straat een aanrijding plaats. Een vrachtwagen van de Ums Meubel fabrieken kwam te slippen en daar door in aanraking met de melkwa gen van de heer Spierings van de Coöp. Stoomzuivelfabriek. Persoon lijke ongelukken deden zich geluk kig niet voor. Beide wagens liepen schade op en enkele flessen melk vielen op de straat. Grap Bij slagerij W. hier ter plaatse kwam men Zaterdagavond tot de ontstellende ontdekking dat er een varken reeds geslacht was weggehaald. De onmiddellijk hier van in kennis gestelde politie stelde ter plaatse een onderzoek in en kwam al heel gauw tot de ontdek king dat het dier achter op de stoep lag. Het was weliswaar onthoofd en van zijn kinnebakken beroofd, maar deze edele lichaamsdelen waren weer netjes binnen neergelegd. Men kan niet aan de indruk ont komen met een grat) te doen te hebben; gelukkig maar. COLLECTEN. De sterrenverkoop ten bate van het Kath. Thuisfront heeft f 60.75 opge bracht. De collecte voor het feestcadeau aan Z.H. Exc. Mgr. Mutsaerts heeft ruim f 120 opgebracht. MAATSCHAPPELIJKE ZORG. Voor een zeer klein maar aandachtig gehoor heeft de heer de Leeuw uit Vught, inspecteur van Maatschappelijke Zorg, een spreekbeurt gehouden over: Maatschappelijke zorg ten plattelanden. Duidelijk zette spreker het doel en de mogelijkheden uiteen. Verschillende vragen werden nog ge steld en beantwoord. De Z.E. heer Pas toor dankte hartelijk en sprak de hoop uit dat ook Elshout Vooruit zou profi teren van de sraks te verdelen subsidie. GEMEENTELIJK FOTO-ALBUM. Per circulaire heeft het gemeentebe stuur zich tot de inwoners gewend en en hun hulp ingeroepen bij de samen stelling van een foto-album, waarin men de ontwikkeling van de gemeente wat betreft straten, huizen, klederdracht enz., historisch wil vastleggen. Een beroep wordt gedaan op de bezitters van oude dorpsgezichten, foto s van bijzondere gebeurtenissen enz. om deze ten behoeve van het album in eigendom, dan wel in bruikleen aan de gemeente af te staan. Velen zullen ongetwijfeld dit sympathie ke doel steunen. AAA GESLAAGD. De dames Jo Pullens en Tonny Klijn behaalden te 's-Bosch het diploma ty piste. Zij werden opgeleid bij de eerw. Zusters te Drunen. Mej. Lenie van Beurden slaagde te Eindhoven voor het diploma Ward 1 en 2. VORMINGSAVOND. A.s. Woensdag 22 December zal de Z.E. heer Rector M. Janssens uit Den Bosch de eerste vormingsavond' geven voor de Elshoutse jeugd (jongens en meisjes) vanaf 16 jaar tot 22 a 23 jaar. Hij zal spreken over: De verhouding jongen meisje. Aanvang half acht. TAFELTENNIS. Het eerste team van de tafeltennisclub De Smashers speelde voor de competitie van de NTTB tegen Carrington II uit Den Bosch en wist te winnen met 91. OUDERSAVOND. In aansluiting op ons bericht in het 'voorgaande nummer, waarin wij de Ou- dersavond aankondigden van de Pa'er Fcrtisschool, moeten wij thans medede len, dat de Oudersavond op Woensdag 22 December a.s. wel doorgaat, doch al leen voor de ouders der leerlingen, die de Pater Fortisschool bezoeken. Na af loop der lezing te houden door de Weled. heer Drs. de Heij uit Nijmegen, volgt een filmvertoning en een bezichtiging van de handiwerkstukken door de leer lingen der school vervaardigd. De film en de tentoonstelling zijn die avond niet voor de leerlingen te bezichtigen, daar het uur te laat wordt. Voor de jongens volgt zeer binnenkort een avond met een meer vrolijk karakter. Zaterdag en Zondag zijn het twee drukke dagen geweest in café G. van den Hoven, waar de daar gevestigde duivenclub De Getrouwe duif, haar ten toonstelling hield, voorafgegaan door een keuring door de heer Landmeter uit Til burg. Er zat een prachtcollectie duiven, waaronder exemplaren die 48J4 pt. be haalden van het maximum van 50 pun ten. 't Mag wel een bewijs van kunde genoemd worden, dat de heer L. uit de gehele collectie juist de beide vliegers met de beste capaciteiten in het afgelo pen vliegseizoen, als de primeurs naar voren bracht. De uitslag der keuring was: Jonge doffers (31 vogels): 1 en 4 L. Hamers; 2 B v Heesch; 3 en 5 Chr v Heeswijk; 6 H Klis; 7 M Brokx. EV Chr v Heeswijk en L van de Ven. Oude Doffers (40 vogels): 1 W Mo lenschot; 2 L van Ree; 3, 5 en 6 Chr van Heeswijk; 4 en 7 L Hamers; 8 H v d Pas. EV'H. Klis. Oude duiven (33): 1, 5 en EV: Chr. van Heeswijk; 2 en 6 H Klis; 3 W Mo lenschot; 4 'M Brokx; 7 A Priems. Oude doffers (40 vogels)1 L Ha mers; 2, 6 en EV: A Priems; 3 H Klis; 4 en 7 M Brokx; 5 en 8 Chr van Hees wijk; EV: B van Heesch. Beste doffer der tentoonstelling L. Hamers, beste duif Chr van Heeswijk. BEL CANTO. Zaterdag hield de Zangvereniging. Bel Canto een ledenvergadering ter bespre king van verschillende interne zaken. Zo als in elke vereniging voorkomt is het ledental van Bel Canto de laatste tijd door vertrek, huwelijk en andere om standigheden aanmerkelijk gewijzigd, met het gevolg dat sommige partijen nood zakelijk versterking behoeven. Er zal een actie op touw worden gezet, om het koor weer versterkt te krijgen, waarvoor de medewerking der leden werd ingeroe pen. Besloten werd eind Januari een concert te geven met als voornaamste deel van het programma diverse delen uit „Die Jahreszeiten" van Haydn, waarvoor onderhandelingen gevoerd worden met een trio beroepsartisten. Zondag 26 December geeft Bel Canto het bekende Kerstbal in de zaal van de heer Piet van Dun. TEN BATE VAN DE T.B.C.- BESTRIJDING. Het plaatselijk comité van Herwon nen Levenskracht geeft in het Apollo Theater op Maandag, Dinsdag en 'Don derdag a.s. ten bate van de TBC-be- strijding een filmvertoning van het be roemde meesterwerk „Maria Gorretti" en Zondag de 2e Kerstdag voor de jeugd een voorstelling van de kinderfilm Het Lied van het Zuiden. „DE ZON" IN LIQUIDATIE. Het bekende Magazijn „De Zon" al- bier is, zoals de gehele omgeving weet, ir; liquidatie. De opzienbarende circulai re, die daarvoor uitging heeft ongetwij feld haar doel niet gemist. Voordat Za terdag de uitverkoop begon, stond al een file van honderden mensen te wachten en de gehele dag door bleef de stroom van kopers aanhouden, zodat politie- hulp nodig was om een ordelijk verloop mogelijk te maken. De omgeving geleek op een openbare rijwielstalling. Naar we vernemen wordt een Heren-confectie zaak in het pand gevestigd. BOERENLEENBANK. De Afdeling Kaatsheuvel van de Boe renleenbank hield Vrijdag in de Gilden- bondszaal haar jaarvergadering, waar voor zeer veel belnagstelling bestond. Liet finantieel verslag was de leden bij de agenda reeds tijdig toegezonden, waardoor de leden in de gelegenheid waren inzicht in de stand van zaken te krijgen. Na voorlezing en goedkeuring der notulen gaf de Directeur de heer Nouwens een overzicht van de toestand van de Bank over 1953, waaruit bleek, dat het ledental is gestegen tot 204; het: aantal in omloop zijnde spaarboekjes tot 768, het aantal voorschotboekjes tot 110, de lopende rekenboekjes tot 65 en het aantal posten tot boven de 5000. Het saldo der spaargelden steeg tot f 1.200.000; het saldo, der lopende reke ningen tot f 1.620.000; het saldo der voorschotten tot f 321.400. De omzet beliep bijna 9 millioen gulden. Van de winst over 1953 werd 25 verdeeld over de RKJ'B, de Boerinnen- bond, de TBC-bestrijding van de NCB enz. De aftredende leden W. de Jong en J. Klijn werden herkozen. Met een trac- tatie en een dankwoord voor de drukke opkomst werd de vergadering, gesloten. DE MATER AMABILISSCHOOL. Drie maanden nu is de Mater Amabi- lisschool met haar zegenrijk werk in be drijf. Het resultaat is, dat geconstateerd kan worden, dat de lessen van dit eerste trimester goed gevolgd zijn en dat er van 'n succes gesproken kan worden. Er zijn 4 groepen gevormd; twee voor de dag school en twee voor de avondlessen. Slechts enkele meisjes hebben om bij zondere omstandigheden de school moe ten verlaten. Tot besluit van dit trimes ter "wordt een kerst-avond georganiseerd, waarop zij, die de meisjes gelegenheid gegeven hebben om de school te bezoe ken en de ouders, verloofden en geno digden zich 'n idee kunnen vormen van de sfeer, die in de school heerst. De meisjes van de M.A.S. verzorgen zelf deze avond, die vastgesteld is op Don derdag 23 December in de kleine zaal van Hotel Smit. Daarna vangt de Kerst-vacantie aan. De dagschool begint weer op Zater dag 8 Januari: om 8 uur voorm., en de avondschool op 11 Januari om 7 uur n.m. AGENDA. Maandag 8 uur nam. Repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Far, Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur nam. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. nam. Apollo Theater: Staakt het vuren. Toegang 14 jaar. Maandag 8 uur nam. Apollo Theater; Maria Gorretti ten bate van H.L. Dinsdag 8 uur nam. Apollo Theater: Maria Gorretti ten bate van H.L. Woensdag 8 uur nam. Oudersavond Pater Fortisschool zaal Gildenbond. Donderdag 7.30 uur nama repetitie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur nam. repetitie Gemengd koor Bel Canto. Donderdag 8 uur nam. Oudersavond Mater Ama'bilisschool zaal Hotel Smit. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN De heer Posthuma, gemeente-architect van Waspik en Sprang-Capelle, die naar wij eerder berichtten voor een lOtal da gen bij een ongeval met zijn bromfiets ernstige verwondingen opliep en in, zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis te Den Bosch werd vervoerd, is Vrij dagnacht aldaar aan de gevolgen over leden. De heer Posthuma was gehuwd er. vader van vier kinderen. FEESTVERGADERING AFDELING CAPELLE CHR, BEDRIJFSGROEPENCENTRALE. De afdeling Capelle van de Chr. Be drijfsgroepencentrale kwam Donderdag avond in 't gebouw van de Chr. Volks bond alhier in feestelijke vergadering bij een ter herdenking van haar 35-jarig be staan. De zaal was geheel gevuld met leden en hunne dames en genodigden, toen de voorzitter der feestvierende afdeling de heer A. Metzke de samenkomst opende en allen een 'hartelijk welkom toeriep, in 't bijzonder de vertegenwoordiger van t hoofdbestuur enz. Met blijdschap con stateerde spreker dat het sociale werk ter plaatse gedurende de afgelopen 35 jaar veel vooruitgang had gemaakt, waarvoor hij in de eerste plaats God dankte en waarvoor hij verder dank bracht aan de pioniers, die het hadden aangedurft een Chr. vakbeweging op te richten. Hij besloot zijn openingswoord met een opwekking aan de leden tot trouw aan de Chr. Vakbeweging. Namens het hoofdbestuur sprak ver volgens de heer Brak, die de gelukwen sen van de bond overbracht en die ver volgens wees op de sociale verbeterin gen die er sinds de oprichting waren ge komen. Hij wees uitvoerig op de taak van de Chr. Vakbeweging het leven van de arbeiders op hoger peil te brengen, waarvoor mannen nodig zijn die de bij belse boodschap voor het sociale leven kunnen uitdragen. Spréker is er van overtuigd dat de leden hier weten waar om het gaat bij het werk der vakbewe ging. Hij bracht hulde aan de jubilaris sen, de heren A. Metzke, M. Wagema- kers, C. W. Hoevenaar, J. S. van Zut- phen en L. Meijers, die hij het gouden insigne van het CNV opspelde. De heer P. Wagemakers, die reeds 25 jaar secretaris der afdeling was, werd hartelijk dank 'gebracht voor al zijn werk, en ontving als aandenken een ge schenk in de vorm van een zilveren vul potlood, terwijl hij ook van de afdeling een cadeau in ontvangst mocht nemen. De avond werd verder aangenaam doorgebracht met zang en voordracht, verzorgd door de gebr. Ramsteijn. Afgevaardigden van de Chr. Besturen bond en zuster-afdelingen uit de omtrek en ter plaatse spraken nog de beste wen sen uit voor de toekomst, terwijl de heer C. Braspenning, districtsbestuurder van de bond tot slot een kernachtig woord sprak. Woensdagmiddag half twee zal in de Chr. Kleuterschool alhier met de kleuters Kerstfeest worden gevierd. De ouders van de schoolgaande kleuters worden hierbij gaarne uitgenodigd. JAARVERGADERING VOETBALVERENIGING NEO. De voetbalvereniging NEO alhier zal a.s. Woensdagavond half acht in haai clubhuis'bij de heer J. Trompen haar jaarvergadering houden. Naast de ge bruikelijke agendapunten als verslagen en bestuursverkiezing, komen nog ver schillende belangrijke vraagstukken ter tafel, zodat het bestuur rekent op de opkomst van alle leden. CHR. BESTURENBOND SPRANG-CAPELLE. Vrijdagavond kwam de Chr. Besturen bond Sprang-Capelle in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier in algemene vergadering bijeen, onder leiding van de voorzitter de heer C. Braspenning. De heer A. Borstlap uit Utrecht, se cretaris van het C,N.V. lichtte het ver schenen rapport betreffende de Chr. Be- surenbonden breedvoerig toe en wees daarbij op de plaats en taak die deze in de Chr. Vakbeweging behoren in te ne men. Naar aanleiding daarvan werden vragen gesteld, die door de spreker na der werden beantwoord. AFDELING SPRANG-CAPELLE CHR. METAALBEWERSBOND. Bovengenoemde afdeling komt Don derdag 23 December a.s. des avond om kwart voor acht, in het gebouw van ae Chr. Volksbond in ledenvergadering bij een. Op de vergadering zal de districts bestuurder van de bond de heer J. Lan- ser aanwezig zijn, die de vragen van de dag hoopt te bespreken. Verder komt er bestuursverkiezing enz. aan de orde. OPENING SLIJTERIJ. Zaterdag werd alhier de nieuwe, naar de eisen van de tijd ingerichte slijterij van de heer W. Braspenning voor het publiek geopend, waarvoor veel belang stelling bestond. Vrijdagmiddag had zulks reeds op enigszins officiële wijze plaats, waarbij een groot aantal leveranciers, alsmede de aannemers enz. van hun be langstelling blijk gaven. Door verschillen de personen werden hierbij de beste-wen- sen tot de ondernemer gericht en werd deze gefeliciteerd met zijn mooie nieuwe zaak, die mede door de vele bloemen die hij bij gelegenheid van deze opening mocht ontvangen een recht feestelijk aanzien had. De architect en de aanne mers werd dank gebracht voor het werk dat zij hier 'hadden tot stand gebracht. Ook wij wensen de heer Braspenning gaarne veel succes met zijn nieuwe zaak, die een mooie aanwinst voor onze ge meente genoemd mag worden. KERST VOORBEREIDIN GS- BIJEENKOMST J.l. Zaterdagavond werd voor een flink bezet kerkgebouw in de Geref. Kerk al hier de jaarlijkse Kerstvoorbereidingsbij- eenkomst plaats, uitgaande van de plaat selijke jeugdverenigingen. Om precies acht uur werd de avond geopend met een muzikale inleiding op het kerkorgel door de heer A. Dercksen, waarna het programma dat bestond uit tekstlezing, samenzang, koorzang, decla matie enz. werd afgewerkt. Aan deze avond werd medewerking verleent door de Chr Gemengde Zangvereniging Looft den Heer, die onder leiding van haar di recteur de heer P. Christ, op zeer ver dienstelijke wijze 'n drietal nummers ten gehore bracht, waaronder ook het be kende Gloria in Excelsis Deo, dat door het koor uitstekend werd gezongen, zo dat de talrijke aanwezigen hebben kun nen genieten van goede zang. Ook de declamatie werd op keurige wijze ver zorgd en het programma werd vlot af gewerkt. Ds. N. W, v, d, Hout hield een korte meditatie naar aanleiding van het Kerstevangelie uit Lucas 2, waarin Z.E. op eenvoudige wijze de betekenis van het Kerstfeest naar voren bracht en het bevel van Keizer Augustus om zijn rijk te beschrijven om daardoor zijn macht te bewijzen, stelde tegenover Jezus geboorte in de stal van Bethlehem, om arme zondaars te redden. Door de welpen van de Jan de Rooij- groep werd een oud-Boheems kerstlied gezongen, op zeer eenvoudige wijze, maar dat niettemin een treffende indruk maak te. Ook de solozang van de heer Goed koop en een nummer op de blokfluit van deze met orgelbegeleiding kwamen goed tot hun recht en werden door de aan wezigen met aandacht aangehoord. Men mag zeggen dat deze Kerstavond weer bijzonder geslaagd is. KERSTFEESTVIERING. Met de leerlingen van de Chr. school aan de Heistraat zal het Kerstfeest a.s. Donderdagmorgen onder leiding van het onderwijzend personeel in de school wor den gevierd. De kinderen van de Chr. school aan de Loonsedijk en die van de Ned. Herv. Zondagschool alhier hopen

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 5