DE ECHO m HET ZUIDEN L00N-0P-ZAND elisABeth ARöen cor vAn öe wieL KAATSHEUVEL 8ERNDUK 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 10 Waalwijkse en Langsiraatse Courant O V V Kerstattracties de postduif. „Ie", dat is de krant, niet zo maar een krant, maar het plaatselijk nieuwsblad. Voor haar en voor alien in deze omgeving de brenger van het nieuws Nieuws, waarin ze belangstellen. Een krant waar naar ze uitzien en waarin ze allqs lezen en herlezen, van het eerste tot het laatste woord. Ook de advertenties! Benut daarom het plaatselijk nieuwsblad voor Uw verkoop-reclame I Dan weet U, dat Uw advertenties intensief en meerdere malen worden gelezenl bij het postkantoor te Loon op Zand bestaat bij het colege het plan een verplaatsbaar, aan drie zijden af gesloten huisje nret stalen glaswan den te plaatsen, welk huisje aan de voorzijde een open doorgang heeft. Het geheel is afgedekt met een hou ten dakbeschot en rubberoid. De kosten hiervan bedragen per stuk 2.600.— Voor de twee wachtplaatsen aan de Van Heeswijkstraat zouden B. en W. graag open schuilgelegenhe- den zien. Deze zijn uitgevoerd in sierbeton met een schot van staal en doorzichtig glas, zodat aan de twee zijden staanplaatsen aanwezig zijn. De kosten hiervan bedragen per stuk 1.000.— AAA KAATSHEUVELSE BILJARTBOND. In de eerste klas van de KBB blijft nog steeds alles mogelijk. De stand is momenteeiTOK 2 gespeeld 7 met 33 punten; HGL gespeeld 7 met 32 pt.; Ons Genoegen gespeeld 7 met 30 pt.; TIK I gespeeld 6 met 23 pt.; Poedelvrees ge speeld 5 met 10 pt. Stand 2e klasse Ons Genoegen 2 ge speeld 7 met 41 pt.; HGL 2 gespeeld 7 met 33 pt.; Poedelvrees 2 gespeeld 8 met 30 pt.; Ons Genoegen 3 gespeeld 8 met 23 pt.; Altijd Raak gespeeld 8 met 23 pt. De heren biljarters worden beleefd verzocht de nog niet ingeleverde formu lieren alsnog op te zenden. De nog res terende partijen moeten zo snel moge lijk worden afgewerkt, zulks met het oog op de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap. In de 2de klasse wordt a.s. Zaterdag bij v. Boxtel de match van het seizoen gespeeld tussen HGL en Ons Genoe gen. Ons Genoegen heeft slechts een matchpunt nodig om zich kampioen te kunnen noemen van deze afdeling. DE K.A.B. AFD. KAATSHEUVEL KOMT IN 'T GOUD. Zeker, er is nog een jaar voor de boeg, doch een jaar is gauw voorbij, en het behoeft niet als voorbarig betiteld te worden, als we er nu reeds op wijzen, dat in Januari 1956 de afdeling Kaats heuvel van de KAB haar gouden be- slaansfeest hoopt te herdenken. Het is in dit verband zeker niet mis plaatst er de gemeenschap en in het bijzonder de arbeidende partij op te wij zen, dat dit heugelijk feit nadert. Reeds is er een begin gemaakt met de voorbe reiding dit gouden feest waardig te vie rt'n. Er is bereids een commissie ge vormd, uit afgevaardigden van de ver schillende vakafdelingen bij de KAB aan gesloten, om voorbereidende maatrege len voor een grootse viering te treffen. LV. pers zal op de hoogte gehouden wor den met de plannen, die ontworpen wor den. We kunnen er gerust op zijn, dat alles in het werk gesteld wordt, om tot een viering, zoals de KAB die aan haar stand verplicht acht, te komen. De welvaart van onze plaats is zeer zeker mede voor een groot deel te danken, aan de actieve organisatie van onze Katholieke arbeidersbevolking. KERST BAL Zondag 26 December zaal „BEL CANTO" Karei Jansen met zijn jongens DE KERSTMISSEN IN DE PAROCHIE ST. JAN. In verband met de massale drukte, die steeds in de nachtmis van deparochie St. Jan heerst, is dit jaar besloten naast de Nachtmis welke om 4 uur plaats vindt, een drietal missen te stellen op half zeven, speciaal voor, de meisjes, om 8 uur meer bijzonder voor de jongens en om half tien. De missen van half zeven eu 8 uur zijn niet uitsluitend als kinder missen bedoeld, doch zijn voor alle pa rochianen toegankelijk. De kinderen ver zorgen deze missen met zangnummers, hootdzakelijk uit de parochiebundel. Na ce plechtige eerste nachtmis, worden aoor het zangkoor en de kerk, afwissse- lend kerstliederen gezongen. AGENDA. Zaterdag 25 Dec. 8.30 u. nam. Apollo Theater: Het Mysterie van het Leven. Toegang 14 jaar. Zondag 26 Dec. 2,30 uur nam. Voet balwedstrijd DeskSet, in de Efteling. Zondag 26 Dec. 6 uur nam. en 8.30 uur nam. Apollo Theater: Het Mysterie van het Leven Toegang 14 jaar. Zondag 26 Dec. 7.30 uur nam. Kerst bal zaal bel Canto. Zondag 26 Dec. Cabaret café De Steenbakker, aanvang 7 uur nam. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. GEGUND. Het bouwen van zes woonhuizen voor rekening van de heer Keep, onder ar chitectuur van de heêr v. Opstal is ge gund aan de heer Jan de Kort alhier. Het bouwen van een woonhuis voor re kening van dé heer Bienert aan de Irene- straat is eveneens gegund aan de heer Jan de Kort alhier. OUDERSAVOND PATER FORTISSCHOOL. De Pater Fortisschool mag op een teer goed geslaagde avond van 22 De- ember terugzien. Bijna alle ouders der •rlingen waren in de Gildenbond bijeen omen om te luisteren naar Drs. W. eij van het Hoogveld-Instituut te •negen over het onderwerp: Opvoe- uing in deze tijd. De spreker zette uiteen, dat het leven e laatste twinig jaren onzettend ver- Aankoop van grond. B. en W. stellen voor grond aan te kopen van de gebr. v. Hest te Loon op Zand voor de prijs van 782.van de erven Mej. A. M. Teurlings een stuk grond aan de Crispijnstraat voor de prijs van 4000.van G. M. de Jong 't pand Tuinstraat 21 met bijbehorende grond voor 1.600.— en ten behoe ve van de realisering van het uit breidingsplan tussen de Heikant en de St. Josephstraat van A. de Kort een stuk grond voor de prijs van 5000.van P. M. v. Woensel voor de prijs van 600.van Ha. Ja. Ja. v. Woensel, Ja, Ma. v. Woensel en A. v. Woensel voor de prijs van 615.terwijl J. Rombouts bereid is percelen af te staan in ruil voor andere, terwijl de gemeente 5.500. gulden zal bijbetalen. anderd is. De echte afgesloten dorpsge meenschap is doorbroken door het mo derne verkeer, door de radio, de lectuur, de mode enz. Vroeger waren er op de c-orpen tradities, dat zijn vaste gewoon ten, volgens welke de mensen leefden. Thans is dit enorm veranderd. De ouders zitten met de moeilijkheden, dat hun kinderen de nadelen van het mo derne leven ondervinden. De kinderen willen naar de film, willen luisteren naar de radio, willen met de mode meedoen, enz. De jóngens en meisjes van van daag zijn over ennige jaren mondig en moeten dan naar de stembus trekken, dus ideeën hebben over landsbestuur, woningbouw, en dergelijke onderwerpen. De Levensschool wil nu de ouders helpen de jongens en meisjes op te voe den tot goede volwassen mensen. Het gezin blijft hiervoor de eerst aangewe zen plaats, waar het kind opgevoed wordt en van vader en moeder, van broer en zusje allerlei goede dingen leert, zoals hulpvaardigheid, hartelijkheid, werkzaamheid, enz., maar de levens school kan een waardevolle aanvulling geven. Daar zullen de jongens leren oordelen over allerlei moeilijke levens vragen. De ouders moeten dus achter die levensscholen staan, medeleven, op z'n tijd hun mening over het onderwijs aan die school geven enz. Op die manier zullen de jongens en meisjes na enige ja ren de goede invloed van deze levens school ondergaan. De voorzitter dankte hierna de spre ker en gaf de ouders gelegenheid de werkstukjes van de jongens te bekijken. Er waren veel aardige boetseerstukjes en kerststukjes te bezichtigen, waar de ouders hun bewondering over te kennen gaven. j l Na de pauze vertoonde Kapelaan Ver boeven uit Tilburg een film die bijzonder in de smaak viel. Kapelaan van Oort wekte de ouders op, mee te werken dat de jongens hun werkgever ter wille zul len zijn, als ze na de lessen nog naar de fabriek worden teruggeroepen. De voorzitter sloot de avond met een dankwoord aan alle aanwezigen. Pastoor v. d. Spijker woonde een deel van de avond bij, alsook twee der lera- rtn, aan wie dank werd gebracht voor hun ijver en toewijding. Trotse moeders namen de Kerststuk jes van hun jongens mede huiswaarts. WINKELSLUITING. De winkels konden deze week tot 9 uur open büjven. De komende week is hel gewoon om 6 uur sluitingstijd, uit gezonderd op Vrijdag 31 Gecember, wanneer tot 9 uur kan worden ver kocht. STIJLVOLLE KERSTMIDDAG VAN R.K. HUISHOUDSCHOOL. Op werkelijk zeer stijlvolle wijze heb ben de leerlingen van de R.K. Huis houdschool St. Angela Maandagmiddag een Kerstmiddag verzorgd, die niet al leen hen zelf en de aanwezigen in de wondere sfeer van Kerstmis bracht, maar ook een getuigenis was van de sfeer die er op deze school heerst en van de voor treffelijkheid van de scholing en de vor ming die zij er genieten. De muziekleraar de heer J. Goossens uit den Bosch leidde deze middag en hij deed dat op een eigen artistieke manier; hij brak met bepaalde tradities en bracht in de kerstviering een fris en jong ele ment, en dat is zeer te waarderen. Hij werd hierbij tezijde gestaan door zijn dochter en zijn aanstaande schoon zoon de heer Jan Cuppen, de eerste een bekwame celliste, de tweede een bespe ler van diverse instrumenten, zoals de guitare, de fluit en de blokfluit; zo was de heer Goossens ook in de gelegenheid zijn leerlingen van de Huishoudschool kennis te doen maken met verschillende instrumenten, want hij demonstreerde het bestuur en het leraressenkorps ook, hoe hij bij het geven van zijn muziek- en zanglessen te werk gaat. De resultaten van deze werkmethode, waren te beluisteren in de voortreffelijk, levendig en pittig gezongen profane en kerstliederen die de diverse klasse ten gehore brachten. Het was niet alleen in muziek en zang, dat het wonderlijke Kerstgebeuren werd verhaald en bezon- gen. De leerlingen van klas 2 A speel- j den Anny Schmidt's „De Kerstboom van de Kabouters" en 1 C liet een kleurige en fleurige Drie Koningen optocht zien, en er waren ook enkele profane liede kens, zoals we al zeiden en aardige de- ciamaties. I Dat alles werd zeer gewaardeerd, j evenals de thee en het gebak, zelf gezet, zelf gebakken, zelf opgediend, vol trots natuurlijk, door de leerlingen. I De aanwezigen waren zeer te spre ken over hetgeengeboden werd (onder die aanwezigen waren dames en heren bestuursleden en het onderwijzende korps) en aan die lof werd uitdrukking gegeven door de voorzitter van het be stuur de heer Wennekens, die de heer Goossens dankte voor de buitengewone toewijding, waarmee hij dit hele program verzorgde en ook natuurlijk voor de ma nier waarop hij zijn lessen gaf. De groot ste waardering had de voorzitter ook voor de directrice Mej. Gedden (de heer Goossens had zijn waardering voor haar werk ook niet onder stoelen of banken gestokenen het personeel van de school d;e in voortreffelijke samenwerking zo veel voor de kinderen deden. Hij wenste allen een zalig kerstfeest tn een zalig nieuwjaar. En toen was een stijlvolle, stemmige middag ten einde. V. V. V. Van de pl.m. 50 personen, voorname lijk middenstanders en neringdoenden uit het dorp, die voor de oprichtingsverga dering van een plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer waren uit genodigd, waren Katerdagavond circa 20 personen in hotel Sweere aanwezig, waar drs. van Rooy een zeer interessan te uiteenzetting gaf van de noodzakelijk heid en de voordelen tevens, ook voor ons dorp verbonden aan een goed functionerende vereniging voor vreem delingenverkeer, waarbij spreker tevens releveerde het werk door de vereniging verricht toen nog werd samengewerkt met Kaatsheuvel. Ons dorp, liggende in het centrum van Brabant, tussen onvergelijkelijk mooie bossen, kan op de duur niet zon der een goed functionerende VVV en wanneer de middenstand zijn taak wil begrijpen, liggen hier voor deze stand vele mogelijkheden. D e vergadering werd belegd om de eerste stoot te geven in de goede rich ting. Voor de vergadering waren verschil lende berichten van verhindering inge komen, met toezegging tot medewerking. Ook de aanwezigen zegden unaniem hun medewerking toe, waarna tot de ver kiezing van een bestuur werd overge gaan. Bij meerderheid van stemmen werden tc.t bestuursleden gekozen de heren Drs. van Rooy, Ant. Sweere, Fr. Michielsen, P. A. van Beers en Joh. van Dongen, welke laatste, gelijk hij dat voorheen met de meeste toewijding heeft gedaan, ah contactman tussen het Streek VVV Brabants Centrum en de plaatselijke Ver eniging zal blijven optreden. In de loop van de volgende maand zullen ter plaatse folders worden ver spreid, welke verdere inlichtingen ver schaffen. R.K. EHBO ST. RAFAEL. Dinsdagavond 21 Dec. hield de R.K. EHBO St. Rafael alhier haar jaarverga dering, waarbij zo goed als alle leden tegenwoordig waren. In zijn openings voord gaf de heer Toorians een globaal overzicht van de werkzaamheden ge durende de 15 jaren van het bestaan. Het feit zelf werd slechts op zeer be scheiden wijze gevierd. Enkele feiten der EHBO in deze periode werden gememo reerd, terwijl een verslag van het afge lopen cursusjaar uitvoerig werd behan deld. De korte inhoud omvatte o.a. het volgen der cursussen, het door blijven oefenen der geslaagden en gediplomeer de leden en de aanvang van de nieuwe cursus. Van belang is, dat de leden als zij geslaagd zijn, steedsde oefeningen be zoeken, om hierdoor aan elkaar ver trouwd gerakend steeds goede Eerste Hulp te kunnen bieden, ingeval van nood of bij ongevallen. Goede eensgezindheid in cursus en oefenverband kweekt een onderlinge band en een echte stevige geest tussen de leden en het bestuur der vereniging. Op elkaar steunend zal men elk ongeval aan kunnen en aan durven, maar daarvoor is een hechte grondslag noodzakelijk, welke alleen door oefenin gen en cursussen kan worden gelegd. Wat komt is niet te voorspellen, doch te allen tijde moet een EHBO klaar staan. Na de opening werden door Doker Smals, als docent der vereniging, de di ploma's aan de geslaagden overhandigd, met een voor elk persoon een toepasse lijke omlijsting, betreffende de cursus e.d. De geslaagden zijn: L. Biemans, M. van der Velden, J. Maas, J. Siemans, J. van der Velden, P. Siemans, M. Pijnen burg en J. Broeders. Het jongste lid van de cursus, mej. L. Biemans, sprak namens de nieuw ge slaagden een dankwoord uit aan Dokter Smals voor de belangeloze inzet als do cent en onvermoeide ijver voor de EHBO. Onder zijn perfecte leiding staat onze plaatselijke EHBO op een zeer goede plaats in onze samenleving. Namens allen bood zij Dr. Smals een boekwerk aan, terwijl zij mevr. Smals met een 'bloembouquet vereerde. De voorzitter kreeg hierna het woord en dankte eveneens dr. Smals en mevr. Smals voor de lange en goede docering gedurende de 15 jaren die voorbij zijn. Hij reikte hierna de docent een kistje si garen over. Tevens sprak hij enkele be moedigende woorden aan het adres van de eerste voorzitter der vereniging dhr. G. Nijkamp, die de vereniging in 1939 mede heeft opgericht. Ook deze kon hij een geschenk in de vorm van een kistje sigaren aanbieden. Vervolgens dankten Dr Smals en dhr. Nijkamp voor de hen gebrachte hulde en voor de geschenken. Door beide spre kers werden aanmoedigingen gericht tot de leden, om toch geregeld te blijven oefenen, wijl dit zeer hard nodig is. Als volgend officieel gedeelte kwam de huldiging van 5 oudere leden der ver eniging. Dr. Smals reikte de insignes voor het 10-jarig jubileum uit aan J. Biemans, als zeer werkzaam secretaris, aan J. Frijher als lid, bij zijn 15-jarig jubileum, aan Jos Boons als lid en Jei- der der oefeningen, aan M. van Esch, als lid en aan Jan Toorians, als voor zitter, leider der EHBO. De 3 laatsten zijn de oudste leden der vereniging en volgens spreker steeds de steun der ver eniging geweest. Namens de ghuldigden dankte de voor zitter Dr. Smals, die hen de insigne op spelde. In een gezellige sfeer is de rest van de avond doorgebracht, met enige on derbreking, om de lopende zaken der EHBO te bespreken en te regelen. Tot besluit spoorde de voorzitter alle leden aan, nieuwe leden aan te werven voor de nieuwe cursus. De feestvergadering werd gehouden in een genoeglijke sfeer, zoda het uur van sluiting te vroeg kwam. GloriaBerkdijk. Met een honderdtal supporters trok Berkdijk naar Baarle-Nassau om het sterke Gloria te bekampen, wat een overwinning opbracht. De wedstrijd begon in een buiten gewoon hoog tempo, waarin Berk dijk de toon aangaf, en het was Em mers die al spoedig scoorde, de eni ge goal echter, maar die Berkdijk toch twee punten bezorgde. Prach tige aanvallen werden opgebouwd, doch jammer genoeg werden ze niet goed afgewerkt, wat veelal te wijten was aan het slechte veld en het fors spelende Gloria. Doch Berk dijk bleef doorzetten, maar beide doelverdedigers wisten met verbluf fende sprongen hun doel schoon te houden. Na de welverdiende thee begon Gloria met verbeten wil aan het werk om de gelijkmaker te scoren, doch ook dit werd hen belet door de verdediging van Berkdijk, met Frans Hermans aan het hoofd. Vele hachelijke momenten ontstonden er voor het Berkdijk-doel, maar kee per de Beer was paraat. Nu kwa men de Berkdijkers weer opzetten en enkele prachtige schoten werden afgevuurd, doch zonder succes. Jo v. Wanrooy liet Berkdijk echter met een prachtig schot te vroeg juichen. Eveneens A. Netten die de bal op keurige wijze meenam, voor Glo ria's doelman kwam te staan, doch nog niet scoorde. Aan weerskanten kwamen nog enkelè gevaarlijke mo menten met wat op- en neergaand spel, en dan blies de goed leidende scheidsrechter Schroder het einde, dat voor Berkdijk weer juichen be tekende. KNBB DISTR. KAATSHEUVEL. FRANS KROL KAMPIOEN 3e KLAS LIBRE. brans Krol van 't Centrum uil Loonopzand heeft het gepresteerd om van al zijn Kaatsheuvelse con currenten te winnen en hij mag nu met ere het praedicaat „ongesla gen kampioen" voeren. Ontegenzeggelijk is het kampi oen .chap hij de beste van alle zes deelnemers terecht gekomen. Tech nisch was hij het sterkst, maar te gen cijf ras-knokkers had hij het toch ontzettend zwaar. Mede hier door is zijn algemeen gemiddelde wat aan de lage kant, evenals troü- wens alle alg'. gemiddelden van de deelnemers. Zijn clubgenoot B. Sanders was wel de grootste pech vogel van het tournooi. Van de vijf partijen won hij er twee en verloor er drie, waarvan twee partijen me' 3 car. Cees Smit van KOT is iet wat tegengevallen. Slechts twee partijen wist hij te winnen en zijn abg- gem. is zeker 1.00 gem. te laag. J. Couwenberg van HKS was goed gestart, maar later moest hij ook in J. v. d. Ven, Dingemans en Krol zijn meerderen erkennen. J. v. d. Ven en J. Dongemans zijn zonder meer tegengevallen. Typisch voor dit tournooi was wel dat 5 van de 6 deelnemers met 4 winstunten eindigden. Temeer 'n bewjjs dat hier vijf eveil sterke „knokkers" speelden tegen een „biljarter". Voorzitter J. v. d. Kaa huldigde tie kampioen dan ook alierharte- lijkst met zijn buitengewone pres tatie. Of Frans Krol zal kunnen deel nemen aan de gewestelijke finale, is niet zeker, want zijn gem. is aan de zeer lage kant. Hier volgt de stand: 1 en kampioen Frans gsp. gw. vl. P- Krol 5 5 0 10 2 J. Couwenberg 5 2 3 4 3 C. Smit 5 2 3 4 4. B. Sanders 5 2 3 4 5 J. Dingemans 5 2 3 4 6 J. v. d. Ven 5 2 3 4 CHRIST VAN WANROÖIJ VIERDE IN DE FINALE VAN HET KAMPI OENSCHAP VAN NEDERLAND. Christ van Wanrooij nam het j.l. weekend deel aan de landelijke fi nale 5e klas libre in Nieuw-Ginne- ken. De eerste partij moest hij aan treden tegen Zoetemelk uit Leiden. Deze eerste partij werd door Christ jammer genoeg verloren. De zenu wen speelden hem blijkbaar te veel parten. In de 2e en 3e partij her stelde hij zich echter prachtig en wist deze beide te winnen. Hier door stond hij na de eerste dag op de tweede plaats met 1.83 gem., terwijl Zoetemelk ongeslagen met 1.87 de kop had. Er zat dus nog van alles in. Zondag moest hij in zijn resteren de partijen zijn meerdere erkennen in Olsheim ui t Hoen «broek en Oortwijn uit Oude Pekela. Zoetemelk maakte geen fout en won zijn resterende partijen, en hierdoor werd hij ongeslagen kam pioen van Nederland. De vierde plaats was voor onze afgevaardig de Christ van Wanrooij. Jammer van de laatste dag, maar toch geen slecht resultaat, om van alle Ne derlandse 5e klassers bij de beste zes te eindigen via het gewestelijk kampioenchap. Tot slot het programma voor de clubcompetitie voor a.s. Maandag 27 December in de le klas. HKS 2't Centrum. EuphoniaHKS 1. 29 December: DVS 1—KOT 1. Verder zij nog medegedeeld dat de inschrijving is opengesteld voor de 2e klas libre. Dit betreft de klas van 3.01 tot en met 4.50 gein. De inschrijving «luit onherroepelijk op 3 Jan. 1955. Alle 2e klassers schrij ven dus in. KERSTSPEL. Door de Maria Gorretti-toneelvereni- ging zal a.s. Zondag 2e Kerstdag een Kerstspel in 3 bedrijven worden opge voerd in het patronaatsgebouw. Onder regie van de Eerwaarde Zuster Reinal- da. Evenals andere jaren wordt er ook nu weer een grote belangstelling ver wacht. s Middags om 3 uur wordt er gespeeld voor de kinderen; om 7.30 uur begint de avondvoorstelling. AGENDA. Zaterdag 25 Deca le Kerstdag 4 uur v.m. Solemnele Nachtmis. Zondag 26 Dec. 2e Kerstdag 3 uur n.m. Kerstspel voor de kinderen. 7.30 uur nam. opvoering Kerstspel door c'e Maria Goretti toneelvereniging. RKVV BERKDIJK. Programma voor 2e Kerstdag. Berkdijk 2. A.s. Zondag 2e Kerstdag gaat Berk- dijk 2 naar SVG 4, aanvapg 12 uur. Wij rekenen er op dat aanvoerder H, van Boxtel met z'n jongens de puntjes wêer mee naar Berkdijk zal brengen, om zo een woordje mee te blijven spreken in de bovenste gelederen. Berkdijk 3 krijgt Waspik 3 op bezoek, deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Scheidsrechter is dhr. G. van der Waals. Het is al enkele weken geleden dat onze veteranen in het veld zijn geweest; daar om hopen wij dat ze Zondag weer eens flink voor de dag zullen komen en dat zij de puntjes in Berkdijk zullen houden. Berkdijk I. Voor de spelers van ons eerste elftal is voor de komende weken geen programma vastgesteld; daarom willen wij hen nog eens op het hart drukken dat zij vooral deze weken flink gebruik moeten maken van de trainings- avonden, om zo in goede conditie te blijven, want dit zal nog wel nodig zijn voor de nog komende zware competitie wedstrijden. Dus sportvrienden, blijft niet achter en doet Uw best om straks uw supportersniet teleur te stellen. Wij wensen u veel succes. miwYK ZONDAGSDIENST 26 December 1954 Arts: Dr Langemeijer Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK Vrijdagavond 24 December 1954 21.00 uur (9 u.): Kerstspel: „Haast U naar de stal. met medewerking van het Dames koor uit 't Waalwijks Herv. Kerk koor. Regie: Mevr. M. Jens-Muiler. Zaterdag 25 December 1954 le Kerstdag Vanaf 9.45 u.: Kindterwijdingszang. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 5 uur: Kerst-Óratorium: „Christus Geboorte", door R. Beintema. Uitvoerenden: Het Waalwijks Herv. Kerkkoor Heusdense Gem. Zangvereniging. Solisten: Aukje Roggen - sopraan Gerard Ielo - bas Mej. v. Wermeskerken - aan de piano Leen Groen - aan het orgel. Het geheel o.l.v. Dir. H. Nieuw koop. Zondag 26 December 1954 2e Kerstdag Vanaf 9.45 u.: Kinderwijdingszang'. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 4 uur: Kerstfeestviering Zondags- school, voor kinderen met hun ou ders. Gepasseerde Zaterdag hield de Waalwijkse Postduivenvereniging een algemene ledenvergadering. Omstreeks kwart over 8 opende de voorzitter, de heer Klijn, deze behoorlijk bezochte vergadering, waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd. Voor het eerst zal er dit jaar een Waalwijkse derby-vlucht worden gehouden met jonge duiven. Begin Januari, bij het afhalen der ringen, kan men bij de ringenadministra- teur daarvoor, tegen extra betaling van 0.50 per ring, de derby's aan wijzen. Op 8 en 9 Jan. '55 zal er in het clublokaal een tentoonstelling wor den gehouden met daarbij een bon nenverkoop, voor eieren broed 1955, geschonken door de beste liefheb bers uit de omtrek. Verder is elk liefhebber in de toe komst verplicht gesteld vanaf 1 Ja nuari 1955 een goed verzorgde hok- lijst op te hangen. Voorschrift van de N.P.O. (Ned. Postduiven Organisatie) is gewor den, dat het komend seizoen op al le klokken originele glazen gebruikt moeten worden. De leden moeten De producten van dit 's werelds meest ver maarde huis op schoonheidsverzorgings gebied zijn toonaangevend, uiterst verfijnd en niet te evenaren. Iedere vrouw stelt prijs op een verzorgd uiterlijk. Dit behoeft heus niet kostbaar te zijn. Gebruik echter goede en betrouwbare preparaten. De producten van Elisabeth Arden zijn in verhouding tot andere buitenlandse huizen zeer populair in prijs. Vraagt vrij blijvend inlichtingen, wij zijn U gaarne van dienst. Grotestraat 174 WAALWIJK Telefoon 2623 Coiffure - Salon de beauté - Pedicure - Parfumerie - Bijouterie t i

Echo van het Zuiden | 1954 | | pagina 10