ALGEMENE BERICHTEN LOONOPZAND. SPRANG-CAPELLE. DRUNEN. VLIJMEN. RAAMSDONK. GEERTRUIDENBERG WASPIK. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN ZATERDAG 1 JANUARI 1955 TOESTAND VAN PAUS OPVALLEND BETER. CENTRALE PREMIEKEURING HENGSTEN. jesbos, die ieder jaar in aantal en rijkdom toenemen, weer aan ie der te tonen. Zeer grote belang stelling heeft er in 1954 voor de Efteling bestaan. Het hele jaar door en er werden bijeenkomsten en congressen gehouden en er kwamen stromen bezoekers; op 3 Juni werd het Anton Pieck- plein geopend en de geestelijke vader van de Efteling vond dit een hele eer en op 11 Augustus werd er de millioenste bezoeker verwelkomd; een gouden dag na tuurlijk! Onder de duizenden die dage lijks door de poorten gingen m de vacantie, was op 19 Augustus ook H. K. H. Prinses Margriet, die incognito een dagje uit was. Toen 3 October de poorten weer dicht gingen, waren er dit seizoen 562.430 bezoekers ge weest; 60.659 rijwielen werden er gestald en 43-488 auto's gepar keerd en 6.611 autobussen, de vele diensten van de B-B.A. niet meegerekend. Het was een goed jaar voor „de Efteling". Heel Kaatsheuvel was ingeno men met de benoeming van de heer Jan Beerens als lid van de Provin ciale Staten bij de verkiezingen op 21 April. Op 24 en 25 April orga niseerde Euhonia een welgeslaagd solïstenconcours en op 28 April stelde de raad de begroting vast, die een tekort had van f 230.000. en benoemde een commissie ter voorbereiding en bestudering van de bouw van een nieuw gemeente huis. Het eerste hockey-elftal van DES promoveerde en het eerste voet balelftal wist zich in de tweede klas te handhaven, al ging het niet gemakkelijk. En nadat NOP op 25 Mei een zilveren kegeljubileum ge vierd had, was het op 25 Mei feest in Berndijk, toen daar Pastoor Rie- tra zyn zilveren priesterfeest vier de. Op 31 Mei bestond de Bernar- dusschool 25 jaar en op de tweede Pinksterdag' haalde St. Jan met 264 punten in de eerste afdeling een eerste prijs en weer was er feest in Berndijk. De drumband van Euphonia deed echter niet voor hen onder en haalde op 26 Juni in Oisterwijk 'n eerste prijs in de tweede afdeling met het hoogste aantal punten van heel de wedstrijd en de prijs voor de beste tamboer-maitre. Op 23 Juni waren er weer twee zilveren feesten, namelijk het zil veren priesterfeest van de. bekende Pater van den IJssel, m.s.f. en van broeder Con.stantianus, het hoofd van de St. Jansschool. Kaatsheuvel en Berndijk hadden ieder ook een neomist, namelijk Pater W. Damen, die op 25 Juli en Pater J. Donders, die op 18 Juli hun eerste plechtige H. Mis in de resp. parochiekerken opdroegen. Op 25 Juli kreeg Apollo keurige nieuwe instrumenten en op de le Augustus was het wederom feest in Berndijk, toen St. Jan weer een eerste prijs haalde in de eerste af deling met 268 punten. Schalk Verhoef uit Rotterdam won op 22 Augustus de 7e Ronde van kaatsheuvel, waarvoor heel veel belangstelling was en op 30 Augustus besloot de raad mee te werken aan de bouw van een nieu we St. Leonardusschool, nadat op 28 Augustus de nieuwe hogedruk- gasinstallatie, de eerste in het Zui den, in werking was gesteid. De 8ste September was ook een belangrijke dag, toen werden de Mater Amabilisschool en de Pater Fortrsschool geopend en de 11de waren de Broeders 25 jaar in de gemeente; de 18e gingen de ouden van dagen naar Rotterdam en de 26e waren er twee jubilarissen bij de St. Vinccntiusvereniging, name lijk C. Snoeren (40 jaarj en A. de Kort (25 jaar). De bevrijdingsfeesten zijn bijzon der luiSierrijK gevierd, daar zorgue het Hernieuwde Uranjecomite met steun van de ingezetenen voor. Up 18 October opende de urm van Dongen-L,abée een nieuwe ia- briek in uernctyK en op de 2üe van die maand vierue wej. kobbe, on derwijzeres aan de isernnarascnool haar zo-jarig jubileum. Een tijding, die velen niet zo aangenaam getroffen heett, was het bericht dat Deken van den Brekel aischeid moest nemen ais deken en ais pastoor van St. Jan; in zyn emeritaat echter, dat hy in kaatsheuvel doorbrengt, weet hij zich omringd door de zorg én de sympathie van tallozen. Op 16 November werd zijn op volger, Pastoor P. J. H. van de SpjjKer benoemd, en op de 26e werd die luisterrijk geïnstalleerd. Up 13 November was de premi ère van „in klank en kleur" ge weest en ook dit jaar had de revue weer een enorm succes. Overal is het Caeciliafeest door de koorzangers schitterend gevierd maar in de St. Josephparockie werd die viering iets heel bijzon ders onulat de heer Pieter Borsten, de voorzitter van het koor, vijftig jaar zanger was. Op de vooravond van Sinterklaa-, kreeg de drumband van Apollo keurige instrumenten en unifor men; ze mogen nou gezien worden. Op 13 December opende de bur gemeester de nieuwe fabriek van Emve op het nieuwe industrieter rein van de gemeente en in de vergadering van 28 December be sloot de raad architect Nysten op dracht te geven een plan te maken voor een nieuw gemeentehuis. Dit waren enkele feiten uit een groot aantal gebeurtenissen die 't jaar 1954 kenmerken als een goed jaar ook voor Kaatsheuvel. In Loonopzand zijn ook nog wel enkele meest vreugdevolle gebeur tenissen te vermelden; zo bijvoor beeld het feit dat Kees Spapens een prachtige hoofdprijs kreeg uit de Steentjesloterijheel Loon leefde mee. Op 5 Juni was er een groot fe deratief muziekconcours by ge legenheid van het 90-jarig be staan van de Koninklijk Erkende Harmonie Sophia's Vereniging diezelfde harmonie haalde op het concours te Spankeren in de Vaandelafdeling de eerste prijs, een goede voorbereiding op de krachtmeting tussen Sophia en Concordia op het concours te Kerkrade, waar de beide beroem de Loonse harmonieën zich op 22 Augustus moesten meten met de beste korpsen uit Europa en met elkaar. Beiden haalden een eerste prijs in de hoogste afde ling, Concordia met 105 punten, Spohia met 100 punten; er was echter nog een harmonie die hen voorbijstreefde. Concordia echter voegde aan deze prestatie nog een andere schitterende prestatie toe, toen zy enige tyd later in Utrecht weer kampioen werd van de R.K. Fe deratie, met vlag en wimpel werd zij dat. Op 29 Augustus celebreerde Pater A. van Loosdrecht S.J. zijn eerste plechtige H. Mis en op 11 Septem ber begonnen de prachtige gilde- festijnen bij gelegenheid van het 170-jarig bestaan van het Gilde St. Ambrosius. Het waren alle hoogtepunten in het Loonse gemeenschapsleven. Burgemeester Smit kon in zijn Nieuwjaarsrede, waarmee hij de eerste raadsvergadering' in 1954 in Sprang-Capelle opende, niet zo erg optimistisch zijn; met slechts tien personen was zijn bevolking ge groeid; 't geboorteoverschot werd bijna geheel genivelleerd door het vertrek; niettemin gaf de begro tingsvergadering van 8 Januari toch weer heel wat plannen te zien ondanks het feit dat veel raadsle den hun ontevredenheid uitten aangaande de samenwerking tussen de diverse politieke partijen; de begraafplaats zou worden uitge- tegenwoordigers van de Ambas sadeurs der geallieerde landen, door vrienden en makkers van de held. Het was 'n schone plech tigheid. Tenslotte vermelden we nog dat op 9 December de jongerenorgani satie van de Noord-Br. Maatschap pij van Landbouw in Sprang-Ca pelle haar ontwikkelingsdag hield. Het openljare leven in Drunen heeft voor een groot gedeelte dit jaar in het teken gestaan van de consecratie van de nieuwe schone St. Lambertuskerk; het is een heel feest geworden, een prachtig ge meenschapsfeest, dat duidelijk heeft laten zien hoeveel goeds en schoons er nog leeft in Drunen. In het begin van het jaar krij gen we al direct een groot aantal berichten over de monsterloterij, die men op touw heeft gezet ten bate van de nieuwe kerk. Op 28 Januari was er een culturele dag voor de jonge boeren en boerinnen uit de Kring Den Bosch en op 2 Februari werden in een raadsver gadering veel plannen voor 't ko mende jaar uitgestippeld, o.a. de oprichting van de Stichting Kin derdorp, wat zoals bekend gebeur de met financiële faciliteiten van het gemeentebestuur; deze stich ting zou zich zeer verdienstelijk maken op het gebied van de vrije tijdsbesteding en o.a. een speeltuin stichten, die op 3 Juli plechtig ge opend werd. Op 14 Maart vergaderde de Boe renleenbank Drunen-Elshout; het bleek dat de omzet in 1953 geste gen was tot 31 millioen; op 't einde van 't jaar zou de Boerenleenbank nogmaals vergaderen en besluiten tot het bouwen van een eigen kan toor met safeloketten. Op 23 Maart sloot de Winke liersvereniging Drunen-Elshout in zijn geheel zich aan bij de R.K. Middenstandsbond; op 10 April was de jaarvergadering van de Veiling; ook hier goede berichten, ondanks de watersnood steeg de omzet over 1953 tot 2.176.222. Op Paaszaterdag werd bij de N. V. Lips het fabriekscarillon in ge bruik genomen en op Koninginne dag verliet de grootste schroef die ooit in Europa was gebouwd, de fabriek; ze was bestemd voor een Zweedse tanker. MONUMENT JAN DE ROOIJ. gaat, bleek op 30 October, toen er een grote gecombineerde oefening werd gehouden. Op 21 December werd de slui tende gemeentebegroting vastge steld. Het gaat goed in Drunen, met al le geledingen van de bevolking. De gemeente Vlijmen werkte ge stadig door aan de realisering van veel plannen, waarbij we het uit breidingsplan de Vliedberg zeker mogen noemen. Op 10 Januari was er in Haar steeg een groot solistenconcours en even later ook een welgeslaagde Boerengezinsdag; Haarsteeg werd ook nog op een andere manier in het nieuws betrokken, namelijk door de goede prestaties van de schaatsrijder Willy van den Berk, die na zijn verblijf in Noorwegen enkele mooie overwinningen be haalde. In de raadsvergadering van 19 Februari bracht de lieer Vorsten- bosch de zwembadkwestie weer ter sprake en hij hield een scherp re quisitoir; gelukkig is tot tevreden heid van beide partijen in de loop van het jaar de kwestie nader ge regeld. Op 25 Februari vierde de Nieuw- kuijkse Boerenbond zyn gouden be staan en in heel Vlymen vierde men een enthousiast carnaval. Op 13 Maart was er weer feest in Nicuwkuyk, toen het gilde Sint Joris 60 jaar bestond. Op 16 April besloot de raad tot het inrichten van een nieuw bu reau voor de technische dienst en Tini Wolfs deed weer van zich spreken toen hij deelnam aan de Ronde van Vlaanderen en zyn goe de derde plaats in het algemeen klassement wegens een bij een val opgelopen hersenschudding moest verlaten. Na zyn herstel vierde hij weer goede triomfen, o.a. in de klassieker AmsterdamArnhem Tiel v.v., waarin hij tweede werd en de prestatieprijs kreeg, in de Ronde van Wychen die hij won, in de Ronde van Dusscn waar hij 2e werd, in de Ronde van Midden Brabant en verschillende andere. In Mei organiseerde men op Ma- riënkroon een opmerkelijke ten toonstelling „O. L. Vrouw in de Brabantse Kunst" en besloot de Raad de gemeente aan te sluiten op het mijngasnet. en Zn. feestelijk geopend, nadat 't gemeentebestuur intensief meege werkt had om deze industrie voor Waspik te behouden. Op 14 September was er 'n wel geslaagde fokveedag en op de 16e gaf de Raad een crediet voor de bouw van een nieuw gymnastiek lokaal. De bazar die op 28, 39 en 30 October gehouden werd t.b.v. de verwarming in de Ned. Herv. Kerk slaagde schitterend. Op 11 November gaf de Raad zyn goedkeuring aan de plannen om een sportpark aan te leggen van pl.m. 8 H.A., om aldus een einde te maken aan de slechte sportac commodatie in Waspik, zo er ten minste van een sportaccomodatie gesproken kan worden. De beroemde Waspikse zangers vierden natuurlijk ook hun St. Cae ciliafeest, maar ditmaal toch wel op een heel bijzondere manier, om dat men twee gouden jubilarissen in zyn midden had, n.l. H. v. Ier- sel, de bekwame dirigent en P. Kuijten, de talentvolle organist. Raamsdonk is een bloeiende ge meente, dat blijkt wel uit het vele wat ook dit jaar weer tot stand is gekomen; de wonden die de wa terramp toebracht zijn geheeld en de gezamenlijke krachtsinspanning heeft er voor gezorgd dat de gun stige ontwikkeling van de gemeen te slechts in zeer geringe mate be lemmerd werd. Burgemeester Prinssen kon dan ook in de begrotingsvergadering van 15 Januari (de begroting werd zonder een enkele op- of aanmer king vastgesteld) dan ook weer mededeling doen van een groot aantal plannen, ondanks het be trekkelijke feit van een tekort van ruim een ton. In het vooruitzicht werd gesteld de aankoop van nieu we gronden, de herziening van het uitbreidingsplan ter realisering van de woningbouw, de in gebruikna- me van de nieuwe R.K. Meisjes school, de uitbreiding van de R.K. Jongensschool Raamsdonk(dorp), plannen voor een nieuw wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis, de vergevorderde plannen met betrek king tot het wandel- en sportpark; diverse werken die in P.C.W. ver band werden uitgevoerd, zoals het grote rio.eringsplan, de recon structie van de Kerklaan en de ge deeltelijke demping' van de Haven, de zwembadplannen, de aanslui ting aan het mijngasnet en tenslot te het streven naar een behoorlijk industrieterrein en naar behoorlij ke industrie. In October voteerde de raad nog een bedrag van 347.000.voor de aanleg van een industrieterrein. In Raamsdonk houdt men de ogen wel open. den herstraat en het Wilhelmina- plcin kreeg een klinkerverharding. De sleche Emmaweg werd door de provincie van een keurig nieuw wegdek voorzien. De openbare straatverlichting werd in de kom van de gemeente geheel vernieuwd en het eerst zo donkere, maar magnifieke markt terrein baadt nu 's avonds in een zee van licht. Het Wilhelminaplein werd van een nieuwe beplanting voorzien; het voormalige weeshuis werd met de hulp van Rijk en Pro vincie gerestaureerd en van een nieuw torentje met klok voorzien. Het oude mannen- en vrouwenhuis der Stede ijke Godshuizen werd eveneens gerestaureerd en gemo derniseerd en geeft nu woonruim te aan 24 al o*f niet gehuwde ouden van dagen. Dertig nieuwe wonin gen konden worden betrokken, terwijl begonnen werd met de bouw van 29 woningen, die in '55 gereed zullen zijn. Dank zij de bereidheid van het Kroondomein kwam de gemeente in het bezit van verschillende ha. grond, gelegen in het uitbreidings plan der gemeente, waardoor aan leg van straten en de bouw van wo ningen verwezeniykt kunnen wor den. De R.K. Jongensschool werd uit gebreid met 2 nieuwe leslokalen, terwijl plannen in voorbereiding zyn voor de bouw van een nieuwe - ambachtsschool, waarmee men in 1955 hoopt te beginnen. Een begin werd gemaakt met het Mater Amabilisonderwijs. In 1954 verloor Geertruiden- berg burgemeester Bianchi, die slechts zeer korte tyd van zyn pensioen heeft mogen genieten. Op 16 Augustus werd hij opge volgd door burgemeester Mr. J. Fatire, die zeer erkentelijk is, naar hy ons verklaarde, voor de manier waarop de bevolking hem is tegemoetgetreden en voor het vertrouwen en de medewerking, de zy hem vanaf dat moment ge schonken heeft. Onder zijn enthousiaste leiding zal Gcertruidenberg' nu verder gaan en werken aan de vele plan nen die op uitvoering wachten, zo- a s de ontsluiting van de oude stad naar het Noorden, de aanleg van recreatieterreinen, de sanering van Vestingsgrachten en Bolwerk, de aanleg van nieuwe wgen en riole ring in het uitbreidingplan, het be gin van de restauratie van de Ned. Kerk, he' gereed komen der plan nen voor de bouw van een nieuwe R.K. Kerk en de restauratie van 't gemeentehuis. In elk opzicht een behoorlijk program; moge het binnen afzien bare tijd worden verwezenlijkt, dat is het beste wat we deze stad in 1955 kunnen wensen. Geertruidenberg besteedde in '54 zijn volle aandacht aan de aanleg en de vernieuwing der straten; verschillende nieuwe straten kwa men er in het uitbreidingsplan, de Koestraat en Brandes'traat wer- Ilet waren alles bij elkaar slechts enkele grepen uit de grote berg van feiten die in 1954 is gegroeid. We kunnen niet alles van iedere ge meente vermeldenwe hopen ech ter enigszins een beeld te hebben gegeven van alles wat er in onzz Langst raat se gemeenten leeft en zich aan het ontwikkelen is. Op 20 November werd te Sprang-Capelle het monument van Jan de Rooij plechtig' onthuld. breid, er zou een brandweerkazer ne komen, de gedempte Nieuwe- vaart zou worden verhard, de Bin nenhaven van Capelle zou worden gedempt, de riolering zou geper fectioneerd worden, de straatver lichting vernieuwd, er zou een doorbraak komen van de Kerk straat naar de provinciale weg enz. enz. Op de 18de van de eerste maand werd de nieuwe kleuterschool in Sprang geopend en op de 27e van de volgende maand werd het 25- jarig bestaan gevierd van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. Op 6 Maart kon NEO de kampi- oensvlag hijsen en op 8 April vier de het Groene Kruis zijn 50-jari* bestaan. Op 20 April vierde Ds. C. de Kruyk, de predikant van de Ger. Kerk van Vryhoeve- en van 's Grevelduin-Capelle zyn zilveren ambtsjubileum. Op 1 Augustus werd Ds. van den Hout bevestigd als predikant van de Ger. Kerk te Sprang en op 30 September was er het 40-jarig ju bileum en tevens het afscheid van de heer J. Addink als directeur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek De Toekomst. Ondertussen verga derde de Raad op gezette tijden om de plannen, in de begroting aan gegeven, nader te concretiseren, dat ging in de regel gemakkelijker dan de benoeming van een wo ningcommissie op 1 October, die heel wat voeten in de aarde had. Op 20 November kreeg de held van de Langstraat, Jan de Rooy uit Sprang-Capelle, zyn monu ment; aan de provinciale weg werd 't opgericht in tegenwoor digheid van tallozen werd het onthuld door de Commissaris van de Koningin in Noord-Bra bant, terwijl tientallen kransen de sokkel van het beeld verbor gen; ze waren daar neergelegd door alle mogelijke instanties en personen, o.a. door de vertegen woordigers van H. M. de Konin gin en Prins Bernhard, door ver- Bij de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten werd de heer Kamp herkozen en op de 30e April was de trekking van de grote loterij ten bate van de kerk. Op de 13e Mei was er een wel geslaagde Boerengezinsdag en op de 23e stak men de harmonie Bea trix in de lauweren omdat ze met 309^2 punt gepromoveerd was naai de afdeling uitmuntendheid. De 27e Mei was er een welge slaagd concours hippique, georga niseerd door De Echo der Duinen en op 18 Juni gaf de gemeenteraad electrisch licht aan Giersbergen. Het Brabants Orkest gaf op 25 Juli onder overweldigende belang stelling een schitterend geslaagd concert in de nieuwe kerk en op 31 Juli werd op het gemeentehuis een tentoonstelling geopend van de werken die Lucas van Hoek ver vaardigde voor de kerk. In diezelfde kerk werd op 1 Au gustus een gemeenschapsspel op gevoerd: De Geheimen van de H. Mis van Calderon, en de feesten bereikten hun hoogtepunt op 16 Augustus. Op 15 Augustus was er de fees telijke intocht van Mgr. Mut- saerts, die de nieuwe kerk zou consacreren, hetgeen de volgende dag gebeurde. Het werd een schitterend paro- chiefeest, dat onvergetelijk zal blyken in de Drunense historie. Deze historie kreeg gestalte in 'n prachtige optocht. Belangrijk te vermelden is ook. dat Mgr. Mut- saerts de heer M. Lips kon gaan mededelen dat hij door Z. H. de Paus benoemd was tot ridder in de Orde van de H. Gregorius. Op 25 September werd de geres taureerde molen in gebruik geno men en op 14 October gaf de raad een nieuw terrein aan RKDVC en besloot tot de inrichting van een dorpshuis. Hoe goed het met de Bescher ming Burgerbevolking in Drunen De Ronde van Vlijmen op 30 Mei werd een overwinning voor Krijn Post. Het dameskoor Levensvreugd behaalde in de 3e afdeling een 1ste prijs met lof, op tweede Pinkster dag, en op 12 Juni werd de nieu we muziekkiosk feestelijk in ge bruik genomen. Op 4 Juli was er een goed ge slaagd concours hippique en op 3 September besloot de Raad mee te werken aan de bouw van 'n nieu we VGLO-school en de vermake lijkheidsbelasting voor de Vlymen- se verenigingen af te schaffen. 4, 5 en 6 Setember was er een festival in Haarsteeg georganiseerd door de vereniging Levensvreugd en op de 26e een vanwege de Bond van Langstraatse Harmonieën. Op 15 October werd de gemeen tesecretaris M. Achten hartelijk ge fêteerd met zyn 25-jarig jubileum en uit de begroting, die op 12 No vember werd vastgesteld bleek dat de gemeente er nog niet zo slecht voor staat. Uit de Nieuwjaarsrede van bur gemeester Couwenberg, die hij op 4 Februari hield, werden de grote plannen bekend die het gemeente bestuur had ten aanzien van een sport- en recreatiecentrum, het ri oleringsobject, de bestrating c.q. verharding van diverse wegen, een tweede massale doorlichting en de bouw van een gymnastieklokaal voor de scholen. In de vergadering van 8 April kon worden meegedeeld dat het ri oleringsplan een bedrag zou vergen van 11.500.maar 75% hiervan zou gedragen worden door de cul tuur-technische dienst. Op 25 April werd de vierde Ron de van Waspik gewonnen door L. v. d. Brand en Polyhymnia behaal de met 301 punten op het concours te 's Gravenmoer een eerste prijs. Op 9 Augustus werd de nieuwe fabriek van de fa. Wed. Coesman KERSTREDE VAN H. M. DE KONINGIN. Hoewel H. M. de Koningin zwaar verkouden was, heeft zij in de middag van de eerste Kerstdag traditiegetrouw toch voor de radio een Kerstrede willen uitspreken. Ditmaal nu er voor het eerst sedert vele jaren nergens ter we reld meer oorlog is was deze rede gewijd aan een bespiegeling over vrede. BIESBOSCH VRAAGT OVERHEIDSHULP. Negentig procent van de Bra bantse Biesbosch is overstroomd tengevolge van de stormvloed van 23 December. De beschadigingen en doorbraken hebben zich veelal op dezelfde plaatsen en in gelijke mate als of erger dan in 1953 voor gedaan. De landbouworganisaties in de Brabantse Biesbosch zijn van oordeel dat het zonder hulp van de overheid niet mogelijk is, tot herstel te geraken. Zij hebben zich tot de minister-president, tot de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en de voor zitters van de Eerste en Tweede Kamer gewend met een verzoek om overheidshulp. RUIM 80 MILLE VOOR COR VAN DER HART. De heer Henno, voorzitter van Lille, heeft aan een verslaggever van L'Equipe meegedeeld, dat de Franse club voor Cor van der Hart ruim 80.000 gulden van de KNVB zal ontvangen. Lille krijgt een bedrag ineens van zes millioen francs (ruim zes tigduizend gulden). Dit is de som die de heer Brunt onmiddellijk na de opening der onderhandelingen over Van der Hart geboden heeft. De resterende twee millioen frans (ruim 20.000 gulden) ontvangt Lil le nadat de c'ub in het komende voorjaar twee wedstrijden in Ne derland gespeeld heeft. Per wed strijd zal namelijk 10.000 gulden van de recette aan Lille worden afgedragen. LAGENDAAL MIDVOOR BIJ OUD-INTERNATIONALS. Het elftal van de oud-internatio nals, dat op Nieuwjaarsdag tegen het jubilerende VOC speelt, is als volgt samengesteld: Odijk; Vente en Van der Heijden; Van Steenber gen, Poulus en v. Buitenen; Wels, Drok, Lagendaal,, Van Spaandonck en Linssen. VOOR HELDHAFTIGE BESLIS-* SING POSTHUUM ONDER SCHEIDEN. Kapitein-vlieger W. Schippers, die met een door hem bestuurde straaljager een noodlanding moest uitvoeren en daarbij de heldhaftige beslissing nam zijn toestel buiten de bebouwde kom van Eindhoven aan de grond le zetten en die bij deze noodlanding het leven ver loor, is posthuum onderscheiden met de eremedaille in goud voor menslievend hulpbetoon. De persdienst van het Vaticaan heeft bekend gemaakt, dat er een „opmerkelijke, opvallende verbete ring" in de toestand van de Paus is waargenomen. Sinds Donderdag wordt de Paus niet meer gekweld door hikaanval- len en heeft hij weer dagelijks be sprekingen met een van zijn pro- secretarissen. Het is niet meer no dig dat 's nachts de geneesheren op zijn kamer blijven. De duur van de uitstapjes in de tuinen van het Va ticaan wordt langzamerhand ver lengd. De centrale premiekeuring van hengsten van 312 jaar zal te Den Bosch vanwege de Koninklyke ver eniging „Het Nederlandse Trek paard" in de veemarkthallen ge houden worden op 11 Febr. om 11 uur. De hengsten kunnen mededin gen in de grote en de kleine maat. NIEUWE GARANTIEPRIJS VOOR MELK. De Minister van Landbouw heeft besloten, voor het melkprijsjaar November 1954November 1955 één algemene garantieprijs voor de door de veehouders afgeleverde melk vast te stellen van 22 cent per kilogram melk met een vetgehalte van 3.7 procent. Daarnaast zal voor nog nader aan te wijzen gebieden men denkt aan de zandgronden een toes'ag op deze prijs wor den verleend van 1,7 cent per kg.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 19