H 0^ Puistjes VOETBALSPORT W" DE KOPERKONING Sclioenenbeurs te Vigevano n aan kan2om2taciL ivatm ivataï. DD» 5 doktoren jcTJ Gemeente Gasbedrijf LoonopZand-Kaatsheuvel EIGEN WARMWATERVOORZIENING reeds vanaf f 2.50 per maand. 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN ZATERDAG 1 JANUARI 1955 14 van 5 t/m 16 Jannari 1955. V V Levering van warmwaterinstallaties in huur of huurkoop, via Uw installateur. Inlichtingen rechtstreeks aan ons kantoor Jan de Rooystraat 34. NIEUWJAARSBAL APOLLO-ZAAL JEANNE VERHOEVEN waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Alfons Roxs, fourniturenhandel. Waal wijk, deelt ons mee In verband met de schoenenbeurs, die te Vigevano in Italië van 5 t.m. 16 Ja nuari gehouden wordt, en waaraan ook Nederland in bescheiden vorm meewerkt, kan het de lezers van dit blad mogelijk interesseren iets te vernemen van wat zich daar in die dagen afspeelt. Daar Vigevano het centrum is van de schoen industrie in Italië, is het verklaarbaar, dat er zeer zeker interesse voor deze tentoonstelling zal bestaan bij onze le zers die nagenoeg allen nauw aan de schoenindustrie in ons land verbon den zijn. 1 Reeds enige jaren organiseert Vige vano een vrij interessante landelijke beurs, waarbij de plaats Vigevano met zijn 70.000 inwoners en ongeveer 600 schoenfabrieken hoofdzakelijk het groot ste aandeel van de inzendingen verzorgt. Naast de inzendingen van schoenfabrie ken, zowel van dames- en heren als van kinderschoenen, vindt men inzendingen van machines en hulpmiddelen, die meer of minder interessant zijn. Voor Italië zijn dit niet direct productiemiddelen, zo als wij die kennen bij de machine-indus trie in Duitsland, Engeland of Amerika. Hier worden meer hulpmachientjes of grotere hulpmachines ontwikkeld en ge demonstreerd, die een verfraaiing in het uiterlijk van de schoen en bij de maak- wijze daarvan ten doel hebben. Qua lijn, snit e.d. wijkt het Italiaanse artikel ver af van het Europese, terwijl de finish, de afwerking en de maakwijze, die de aard van de schoen bepalen, ver superieur zijn, aan wat wij hier in West-Europa kennen en gewoon zijn. Vigevano en haar beurs kunnen dus gedachten brengen, die op Nederlandse leest geschoeid en ontwikkeld, winstge vend en bevorderlijk kunnen zijn voor de betrokken schoenindustrie bij de maak wijze en het verfraaien van het uiter lijk van hun artikel. Bovendien bestaat er reeds een vergevorderde wijze van samenwerking tussen de Italiaanse en de Nederlandse schoenfabrikanten, zoals uitwisseling van gedachten cn van maak- wijzen; het bouwen van leesten enz.; ter wijl er ook regelmatig persoonlijke con tacten in Italië gelegd worden. Intussen is in de loop van 1955 een bezoek van de top van de Italiaanse schoenindustrie aan Nederland gepland. De heer MagU uit Bologna, de heer Pancaldi, eveneens uit Bologna, de heer Marelli uit Galla- rate en nog verschillende anderen zullen ons land bezoeken, om onze hypermo derne machinaal ingerichte schoenindus trie te bestuderen en daarvan voor hun dienstige indrukken op te doen. Op de aanstaande beurs te Vigevano is ook een Nederlandse inzending. Alles ging niet over rozen. Maar met mede werking van een aantal schoenfabrikan ten is het doel, om te komen tot een kleine Nederlandse inzending in een eigen stand, welke goed verzorgd is, nu verwezenlijkt. De deelnemende fabrieken zijn: Firma Blok van Heijst, Firma H. J. van Bladel, Firma M. Bergmans 6 Zn., Firma C. Hendriks Zn., N.V. Stoom- schoen fabriek A. H. van Schijndel, alle uit Waalwijk. Verder de Firma H. van Mierlo te Kaatsheuvel, de Firma Kerst Oerlemans te Vrijhoeve-Capelle, het Whippet-schoenbedrijf te Dongen en de Pantolux-schoenfabrieken te Bunschoten. Deze inzending is eigenlijk het gevolg van de deelname van een groep indus triëlen uit Vigevano aan de SLEM, die hier in 1953 te Waalwijk gehouden werd. De toenmalige directie, met name de Heer Klijberg, heeft zich bijzonder inge zet om de plannen tot deze deelname te verwezenlijken. Wat nu te Vigevano gebeurt, is dus ongeveer een reciproce ren. De commerciële waarde hiervan moet men ook niet onderschatten. Vige vano heeft veel buitenlands bezoek, en het is dus heel goed mogelijk, dat een of andere schoenwinkelier uit een of andere streek ter wereld belangstelling toont voor een der Nederlandse produc ten. Wij hebben ons voorgesteld om de lezers van dit blad op de hoogte te brengen van het verloop en de resulta ten van deze beurs, evenals van de in druk, die de Nederlandse inzending ge maakt heeft. De inrichting van de stand is geschied in overleg met de Heer J. Bergmans en de Heer iW. Hornman, die beiden hun sporen bij de standinrichting op exposi ties verdiend hebben. Zij hebben deze medewerking gratis gegeven, waarvoor men hen natuurlijk zeer erkentelijk is. Indien mogelijk zullen wij trachten met fotomateriaal het verslag van de beurs te Vigevano voor dit blad interessant te maken. RWB—BAARDWIJK. Voor deze op Zondag 2 Januari te spelen plaatselijke competitie wedstrijd bestaat ongetwijfeld al gemene belangstelling. Baardwijk heeft vorige week een onverwach te nederlaag geleden en zal om haar kans te behouden, zich tegen RWB hiervan willen herstellen. De RWB-ers zijn de laatste wed strijden met goede resultaten uit het strijdperk getreden, zodat het een volkomen open vraag blijft wie tenslotte zal winnen. Men kan er bij voorbaat op rekenen dat het 'n spannende en ook zoals steeds, een sportieve wedstrijd zal worden. Aanvang half drie. Verder geen wedstrijden. KAATSHEUVEL. DESK-NIEUWS. DESK—VELOC. Na de mooie afsluiting van het oude jaar ligt het zo'n beetje voor de hand, dat het nieuwe jaar ook glorieus wordt ingezet. Nou man nen, dat is mogelijk, nu we Veloc op bezoek krijgen. Er is daar maar op het nipnertje verloren, dus het is onze dure plicht ons te revan cheren op de mensen uit Gestel Eindhoven. Wij rekenen dan ook vast op een overwinning! Zeker na de wedstrijd tegen SET, die een verdiende overwinning opleverde. Het zegt wel niet veel, maar SET speelde toch bij Veloc gelijk. Waar een kansje zit moeten we toeslaan. En hier zit wel degelijk een kans. Eensgezind er op mannen en zon der twijfel worden we Zondag weer twee punten rijker. Ah dat waar is, kunnen we weer 'n beetje op grotere voet gaan leven; en het geeft daarbij inspiratie voor de nog resterende wedstrijden. Scheidsrechter is de heer van i Hooydorik. NÜAI) 4—DESK 3. Het zal niet meevallen om de buit uit Tilburg mee naar Kaats heuvel te brengen. Maar met ver eende krachten zien we toch min stens een gelijk spel tegemoet. Of gaat het weer op z'n ouderwets? Dan vrezen we niets! i DESK 4—Berkdijk 2. i Dat wordt van: dik hout zaagt men planken. Een broederlijke strijd met een gelijk spel in het vooruitzicht. BERKDIJK. Programma voor a.s. Zondag. Berkdijk 2 zal de eerste Zondag in het nieuwe jaar de strijd aan binden met de kampioenscandi- daat DESK 4, wat dus een lastige opgave betekent. Denk er om jon gens, een goed begin is het halve werk, daarom Zondag aangepakt; wij rekenen op een mooie sportie ve wedstrijd, waarin de sterkste zal winnen. Scheidsrechter is M. Vrijhoeven. Berkdijk 3 gaat het nieuwe jaar inzetten in Vlijmen, waar zij a.s. Zondag om 12 uur de strijd moet aanbinden tegen Vlijm. Boys 4. Scheidsrechter W. Jacobs. Berkdijk 1 en 4 zijn deze week vrijaf. Toch hopen wij dat ze deze week zeker gebruik zullen maken van de trainingsavonden, want wat voor hen Zondag 9 Jan. op het programma staal, zal ongetwijfeld een hele opgaaf zijn om tot 'n goed einde te brengen. Daarom Berk dijkers, doe uw best. mnnjvn IN EEN HANDOMDRAAI WARM WATER Een eigen warmwaterinstallatie in ieder gezin! Dit door velen gekoesterd ideaal kan thans in vervulling gaan. Wat is nl. het geval? Blijkens een mededeling van het Ge meente Gasbedrijf op deze pagina is het mogelijk een eigen warmwater- irstallatie tegen een zo laag mogelijke huurprijs in huur of huurkoop te ver krijgen. Dat dit voor onze gezinnen een uit komst van betekenis is, behoeft o.i. wel geen nader betoog. Worden de tegenwoordig te bouwen huizen reeds normaal voorzien van een douchecel, ook in de reeds bestaande huizen is het vaak heel goed mogelijk een kleine ruimte als douchecel in te richten. Voeg hierbij nog het grote voor deel van het onmiddellijk beschikbaar hebben van warm water voor de was, door een eigen erkende installateur. Aan vragen voor deze warmwaterinstallaties kunnen worden gericht rechtstreeks tot het Gemeente Gasbedrijf, Jan de Rooij- slraat 34, waar bovendien steeds gaarne alle gewenste inlichtingen worden ver strekt. Duivensport. De voorbereidende werkzaamhe den voor de grote Kring-Hok-Ten- toonstelling vorderen uitstekend. In de laatst gehouden kring-bestuurs vergadering is besloten voor de vijf beste hokken van 5 duiven, ieder een beker beschikbaar te stellen en verder voor iedere 20 hokken-inzen- ders van 5 duiven nog extra geld prijzen van ƒ2.50 tot ƒ7.50. Als keurmeesters zijn aangezocht de heren v. Gompel en de Bruin uit Reusel. De loten van de aan de tentoon- GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. ZEEP afwassen van de vaten en voor het zet ten van koffie en thee, dan kunnen we met recht zeggen: ,,In één handomdraai warm water". Het warme water uit het apparaat kost r.iets meer, dan wanneer het op een com- foor zou worden klaargemaakt, men be spaart echter veel tijd en moeite. De installaties worden tegen aantrek kelijke voorwaarden in huur of huur koop verstrekt. Men abonneert er zich als het ware op. Maandelijks betaalt men zijn huurbedrag en zonder extra kosten wordt de installatie door het Gasbedrijf bedrijfsvaardig gehouden. Hier wordt aan de gezinnen een unie ke gelegenheid geboden, om het ideaal van alle huismoeders warm water steeds bij de hand in de keuken en in eigen douchecel te verwezenlijken. De aanleg van de installatie geschiedt ZONDAG 2 JANUARI aanvang 7.30 u. PRIMA ORKEST. NIEUWJAARSSTEMMING stelling verbonden loterij worden procentsgewijs verdeeld over de aangesloten verenigingen van Kaats heuvel, Dongen, Waspik, Loon op Zand en Waalwijk. De trekking is bepaald op 16 Januari a s.. Bij het inzenden der duiven wor den de programmaboekjes uitge reikt. Tot en met 2 Januari staat de inschrijving voor de duiven open. Na die datum kunnen geen inschrij vingen meer worden geaccepteerd. Geslaagd. Voor 't examen Adspirant Bouw kundig Opzichter-Tekenaar slaagde te Arnhem de heer C. Sips alhier. K.A.J.-Kerstviering. Zondag kwamen de leden van de K.A.J. met hun ouders in de Gil denbond bijeen cm, evenals voor gaande jaren, gezamenlijk 't Kerst- ontbijt te gebruiken. De K.A.J. - voorzitter opende de bijeenkomst met het K A.J.-gebed, dankte de aanwezigen voor de opkomst, wens te allen een Zalig Kerstfeest en een smakelijk ontbijt. Begrijpelijk lieten allen zich het heerlijke ontbijt goed smaken, waarna er enkele kerstlie deren gezongen werden en een paar voordrachten gegeven, waar door de echte kerststemming niet weinig verhoogd werd. De Aalmoe zenier vulde de morgen aan met 'n treffende Kerstvertelling, die grote indruk maakte op de aanwezigen. De uren vlogen heen en ongemerkt was de tijd genaderd dat sluiting volgde met gebed en de Christus Koning-groet. Het Kegel-festijn in Euphonia. Met veel enthousiasme is Maan dag in het Kegelhuis „Euphonia" 't jaarlijkse kegelfeest tussen de ver- I'edicure - Algehele Voetverzorging wenst allen een Zalig Nieuwjaar. Vaartstraat 4 KAATSHEUVEL schillende plaatselijke clubs ge- vierd. Het ontbrak niet aan animo J m de strijd om de kampioenschap pen van Kaatsheuvel voor vijftal- I len, drietallen en hét persoonlijk kampioenschap. N.O.P., de oudste club, was feite lijk tot heden steeds de matador, zowel in club als in het persoonlijk kampioenschap. Van de 9 keren dat deze wedstrijden plaats vonden, was N.O.P. ook negen maal kam pioen in de vijftallen, acht maal in de drietallen en verschillende ma len wist een der Noppers het per soonlijk kampioenschap te behalen. Begrijpelijk was men er op gespitst om ditmaal N.O.P. te onttronen en dit is ten volle gelukt. Noch in de vijftallen, noch in de drietallen en evenmin in het persoonlijk kampi oenschap hadden de Noppers dit jaar iets van betekenis in te bren gen. Nu waren het de mannen van Willy Pepping, verenigd in de „Nat te Spons" die alles voor zich opeis ten en zich van de vijf mede-strij dende clubs de sterkste mochten noemen. De totaal-uitslagen waren: Vijftallen: 1 Natte Spons 594; 2 Alles of Niks 575; 3 Zet 'm Op 566; 4 N.O.P. 532; 5 Alles Om 529. Drietallen: 1 Natte Spons 304; 2 Alles of Niks 300; 3 Zet 'm Op I 289; 4 N.O.P. I 267; 5 N.O.P. II 252; 6 Zet 'm Op II 248; 7 Alles Om 235. Persoonlijk kampioenschap: 1 Drs Fr. Groots wagers (Natte Spons) 277; 2 André Schalken (Zet 'm Óp) 271; 3 Jos Schalken (Zet 'm Op) 268; 4 P. Kemmeren (N.O.P.) 266; 5 H. v. Dun (N.O.P.) 266; 6. A. Lu xemburg (Alles of Niks) 250; 7 Jo v. d. Ven (Alles of Niks) 239; 8 P. Brekelmans (Alles Om) 224; 9 Fr. Vloemans (Natte Spons) 221; 10 B. Vesters (Zet 'm Op) 207. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen Lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daar na niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever- pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter s Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 66 FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". EEN BOEIEND FAR-WEST VERHAAL door PIKE NORTON WILL'S. 13). Verontwaardigd stoof Billy op. „Ze heeft met de hele zaak niets uit te staan. Al is zij de dochter van Glan Silverring, toch is zij zo on schuldig als een pasgeboren kind". „Hoe weet jij, dat zij niet met de bende in contact staat?" „Hoe kan jij weten dat zij dat wel doet", vroeg Billy onlogisch. Geduldig antwoordde Buck: „Het feit dat ik dat niet kan bewijzen wil nog niet zeggen dat zij onschul dig is. Zij kan dingen doen die ik niet weetIk had graag dat jij haar niet meer ontmoette voor de zaak ten einde is". Billy zweeg verongelijkt. Een ogenblik legde Buck zijn hand op Billy's schouder. „Ik begrijp dat dat erg moeilijk is, Bill, en dat jij mijn wantrouwen ongegrond vindt. Ik herhaal echter wat ik al eerder beweerd heb: Ik vertrouw niemand, voordat er be wezen is dat hij of zij nergens iets mee uit te staan heeft. Dat is reëel. Vind je zelf ook niet?" „We kunnen niet samenwerken als ik niet weet dat jij mij en mijn meisje volkomen vertrouwt", ant woordde Billy koppig. „Goed", zei Buck scherp. „Ik zal je nog wat vragen. Waar was jij in de nhcht van de moord op je va der?" Billy schoot recht overeind. „Hoe weet jen „Geef een antwoord", viel Buck hem fel in de rede. „Ik was bij Eileen". „Waarom heb je voor mij verzwe gen dat je niet thuis was?" „Ik had dan ook moeten vertellen waar ik geweest was en ik wilde Eileen overal buiten houden. Zij...." „Ja, ja, de rest geloof ik wel", zei Buck ongeduldig. „Ik vind het ver draaid stom dat je het niet verteld hebt. Stel je nu eens voor dat de sheriff er achter komt. Wat dan? Denk je, dat hij je geloven zou, nu je het eerst een hele tijd voor je gehouden hebt. Je moet toch toe geven dat het zeer verdacht is". Billy knikte. „Je hebt gelijk" zei hij kleintjes. „Het is niet bijster slim van me. Ik had er echter wel een goede reden voor. Zowel Ei leen's vader, Glan Silverring, als mijn vader waren er fel tegen dat wij met elkaar omgingen. Alles moest dus in stilte gebeuren. Vooral voor Eileen's vader. Een meisje is nu eenmaal kwetsbaarder dan een jongen. Mijn vader kan tegenover mij niet zoveel uitrichten als Glan tegenover zijn dochter. Als je eens wist hoe hij haar behandeld heeft toen hij er een keer achter kwam dat wij elkaar ontmoet hadden. Het is een beest, die vent. Eileen wilde echter geen kwaad van hem horen. Ze zegt dat alles wel in orde komt, als ze eens een paar keer met hem gesproken heeft. Maar daar heb ik weinig hoop op", besloot hij. „Ben je er van overtuigd dat zij nergens iets van af weet?" „Absoluut. Waarom?" „Och, eigenlijk weet ik het zelf niet. Ik heb haar maar vluchtig ge zien. Maar ze kwam me iets be kend voor, al weet ik niet waar ik haar ontmoet zou hebben. Het is iets wat ik niet precies kan om schrijven". „Wat bedoel je toch?" vroeg Bil ly verwonderd. „Niets, niets. Het kan een aan wijzing zijn, maar ik moet er nog eens goed over nadenken HOOFDSTUK VII. Sheriff Wilton gaat op onderzoek uit. Lui in zijn stoel, achterover ge leund, lag sheriff Wilton een siga ret te roken. Zijn gedachten waren heerlijk afwezig en hij vond 't dan ook helemaal niet prettig dat Ben Williams met veel lawaai binnen kwam stuiven. „Heb je het al gehoord, sheriff? Gisteren is een overval gepleegd op de blokhut van „Crazy Jim", die oude goudzoeker, die in de Colorado Mountains woont". „Wat heeft men nu bij die vent te zoeken?" vroeg de sheriff verbaasd. „Luister nou, ik ben nog niet uit gesproken. Val me niet meer in de rede. Bij hem in de hut waren Buck Palmer en Billy Hosting. De aan vallers omsingelden de blokhut. Buck wist uit te breken en ging de cowboys halen van Diamond-G- ranche". „Waarom kwam hij mij niet ha len?" vroeg Wilton. „Me dunkt, dat ik „Luister je nou, of moet ik mijn mond houden? Ik weet ook niet waarom hij jou niet gewaarschuwd heeft". „Ga verder", zei de sheriff waar dig. „En voortaan wens ik niet meer zo aangesproken te worden, begrijp je?" Ben negeerde de laatste opmer king en ging verder. „Buck had de boys van de Diamond-G opgehaald en samen joegen ze de belegeraars op de vlucht. Ze achtervolgden ze nog, maar raakten het spoor bijster. Tijdens de afwezigheid hadden ze de blokhut in brand gestoken om Jim en Billy er uit te krijgen. Buck kwam precies op tijd. Ze had den het niet lang meer volgehou den. Van de hut moet dan ook niet veel meer over zijn". Toen Ben was uitgesproken, keek hij de sheriff eens aan. „Ik zou zo zeggen", voltooide de sheriff de zin, „dat daar wat meer achter zit, dan je zo oppervlakkig beschouwd zou denken. We moes ten er maar eens naar toe gaan en er een kijkje nemen. Vind je ook niet?" „All right, sheriff, grinnikte Ben. „Altijd klaar voor zo'n karwijtje". Op weg naar Colorado Mountains verkondigde de sheriff ellenlange theorieën over de overval en wat volgens hem de juiste reden was. Ben was gedurende de lange tijd dat zij samenwerkten wel zo ver standig geworden zijn chef nooit tegen te spreken als hij aan het theoretiseren was en luisterde dan ook zwijgend. „En ik zeg je, Ben, als Jim wat weet, dan haal ik het uit hem". Na enkele uren bereikten ze de resten van de blokhut. Zag zij er vroeger niet al te vriendelijk uit, door de brand was dat niet verbe terd. Het voorste gedeelte was ge heel ingestort en de zwartgeblaker de balken en resten hout leverden geen bijzonder fraai gezicht op. Een deur was er niet meer, dus stapten de sheriff en Ben zonder meer naar binnen. „Waar zou hij zitten?" bromde de sheriff. „Hela, Jim, kom eens te voorschijn. Ik ben de sheriff en ik wil je spreken". Er kwam geen antwoord. Nog luider herhaalde de sheriff hetgeen hij tevoren reeds geroepen had. Toen daarop nog niets te voor schijn kwam, liep hij nog verder de hut in. Dan week hij opeens ontzet terug. Vóór hem op de grond, tus sen de resten van zijn bescheiden huisraad, lag de oude goudzoeker met een grote wond in zijn hoofd. „By Jove", mompelde de sheriff. „By Jove, wat is hier gebeurd?" Oude Jim lag in een zonderlinge houding en zijn gezicht was ver trokken tot een afschuwelijke grijns van woede en pijn. Ben was naast hem komen staan en keek star naar de man op de grond. Dan bukte de sheriff zich en raakte even de hand aan. Schielijk trok hij weer terug. De hand was ijskoud. „Dood", zei hij huiverend. „Dood", echode Ben. „We zijn te laat", merkte hij op. „Hij zal niets meer vertellen. Hij wist waarschijnlijk te veel en daar om heeft men hem vermoord". Sheriff Wilton inspecteerde vluch tig het lijk. De kleren waren van onder tot boven bevlekt met bloed, dat reeds geronnen was. Ook Ben huiverde en wendde zich af. „Een lijk vind ik niets erg, maar iemand die er zo bij ligtHij maakte zijn zin niet af, maar het was duidelijk voor de sheriff wat hij bedoelde. „We zullen de omgeving eens af zoeken naar eventuele sporen", merkte hij op. „Misschien heeft de moordenaar iets achtergelaten, waaruit wij zijn indentiteit kunnen vaststellen". Samen onderwierpen zij de hut aan een onderzoek, zonder echter iets te vinden. Buiten zetten zij de speurtocht voort. Ben dwaalde iets af, in de rich ting van de ingang der kloof. Daar ontdekte hij wel iets. Hij knielde neer en onderzocht iedere centi meter nauwkeurig. Dan riep hij de sheriff. „Ik zou zo zeggen dat hier een paard heeft gestaan", merkte hij op. „Een ietwat opvallend spoor. Het ijzer van de linkerachterpoot is be schadigd. Er ontbreekt een stukje aan". De sheriff knikte. „Waarschijnlijk het paard van de dader. We zullen het spoor pogen te volgen". Op de harde rotsbodem viel haast niets te bespeuren, maar Ben Wil liams had zich als een bulldog vast gebeten en liet hem niet meer los. Enkele flauwe krasjes toonden aan welke richting de ruiter waar schijnlijk genomen had. Spoedig echter hield het spoor helemaal op. „Het zal straks wel duidelijk wor den als we in de prairie komen", troostte de sheriff. „We zullen het er maar op gokken en in die rich ting rijden. Dat lijkt me het meest waarschijnlijke". Hij wees met zijn hand in de richting der prairie en Ben knikte. „Dat zal het beste zijn". Toen zij de rotsgrond achter zich gelaten hadden, begonnen Ben en Wilton in steeds breder kringen rond te rijden. Ze hadden geluk. De sheriff vond het spoor weer terug, onmiskenbaar door het geschonden hoefijzer. „Er is iemand bijgekomen", zei Ben. „Kijk maai'". Hij wees op de hoef af drukken die evenwijdig aan het andere spoor liepen. „Een handlanger, zeker". Het spoor was nu vrij gemakke lijk te volgen op de weke prairie bodem. Ze reden door, tot zij in de verte de gebouwen van Diamond- G-ranche zagen liggen. Het spoor liep er recht naar toe. „Ha, ha," zei de sheriff zegevie rend, „ik wist wel dat die lui daar niet geheel zuiver waren. Van de moord op Bill Hosting zullen ze ook wel meer waten dan ze mij verteld hebben". Zij gingen het terrein der ranche op. Ze werden ontvangen met een dreigende stilte. Enkele cowboys, die met het beslaan van paarden be zig waren, hielden met hun werk zaamheden op om hen aan te ga pen. Uit ale hoeken en gaten kwa men cowboys aangeslenterd, die zich zwijgend in een kring om de vertegenwoordigers der wet schaar den. Ben was bezig de grond te on derzoeken, doch er was al te veel gelopen om nog iets te ontdekken. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6