WÜALWYK ORUNEN BEKENDMAKING ELSHOUT HEUSDEN SPRANG-GAPEUf brillen SPRANG &agaV°nd iX in *afé ^L^Ten„7TegCnSpCk- DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 JANUARI 1955 TENGEVOLGE VAN DE GLADHEID goed afgelopen. vre htEa ,r ak achter haar ri'dGnde biljartwedstrijd 150—48 40—50 46—75 5044 50—32 GOEDE EN MOOIE H. STA SS AR che pas, je trouve". Dit niet zoeken, maar alleen vinden is uitsluitend 't voorrecht van heel groten onder de kunstenaars die het scheppen als hun functie beschouwen. Het gemak waarmee alles gemaakt lijkt, gepaard aan de fenomenale snelheid waarmee hij werkt, heb ben hem dikwijls de naam van op pervlakkig gegeven. Dit is echter allerminst waar, bij een aandachtige beschouwing is er in zijn werk een grote variatie; hij teert niet op ver worven heden, hij copieert zich zelf ni.it; hij heeft de moed om geregeld w« er alles overboord te gooien en opi ieuw te beginnen, dieper te gra ven en zijn talent te blijven ont ginnen. Niet blind voor nieuwe idee- en t i stromingen, blijft hij toch in het f guratieve kamp en hecht naast de vc orstelling vooral grote waarde aan de picturale kwaliteiten van vrije childerijen. Koe Bergmans spreekt dan over Eycks keramisch werk, over de hu mor e de ironie in zijn werk, zijn liefde voor kinderen, ook tot uiting kome-id in zijn werk. En dan komt hij te praten over een Merkwaardig probleem; terwijl de belangstelling voor de kunst toe nee nt en de tentoonstellingen een re'ord-aantal bezoekers trekken, kwijnt de kunsthandel. Amsterdam zag de laatste jaren gerenomeerde kunsthandels hun deuren sluiten. Op deze manier wordt langzamer hand de staat de enige opdrachtge ver en kunstkoper; dit is te waar deren, maar op die manier dirigeert dit de kunst in een richting die niet de goede kan zijn. Moge deze tentoonstelling hierin speciaal in stad en streek verande ring brengen. Hierna bewogen de genodigden zich over de grote en grootse expo sitie, ondergebracht in hal en trap penhuis van het stadhuis, in raad zaal en trouwzaal. Een prachtig overzicht krijgt men van Eyck's reusachtige en boeiende oeuvre. Zijn schilderijen hangen in de voor treffelijk ingerichte trouwzaal; on ze hartelijke complimenten voor de genen die deze prachtige expositie ruimte hebben ingericht; in hal en trappenhuis hangen zijn Gouaches, fraai van toon, zijn sterke inktteke- ningen, zijn rake portrettekeningen, zijn litho's, zijn sierlijk keramiek en zijn frappante zwart-wit drukken. DE FOTO'S VAN MARTIEN COPPENS. In de raadzaal zijn de tientallen foto's geëxposeerd die de Eindho- vense fotograaf, foto-kunstenaar zegt meer, Martien Coppens, van de Kruisweg in de Waalwijkse Sint Janskerk vervaardigde. De grote verdienste van deze fo to's is, dat zij vooral de schoonheid van het detail doen zien; er zijn werkelijk voortreffelijke foto's bij van koppen en beeldengroepen uit deze beroemde kruisweg; belichting van het object, de opstelling van de camera, het vakmanschap en de ar tisticiteit van Coppens hebben er soms meer dan foto's van gemaakt; herscheppingen zyn het, die 't voor treffelijke werk van Eyck doen zien vanuit een andere gezichtshoek, die andere, niet vermoede of weinig op vallende details van het werk, in hun volle luisterrijke schoonheid naar voren halen, een detailschoon heid die anders wellicht verbleekt bij de grootse conceptie van het ge heel. Men mag en men kan natuurlijk ook niet zeggen dat deze foto's ons een grotere schoonheid doen zien, maar wel een andere, een enigszins in het geheel verborgen schoonheid. Bij deze expositie ligt ook een in tekenlijst; Martien Coppens en zijn uitgever zijn namelijk van plan een verzameling van' deze prachtige fo to's te gaan uitgeven in boekvorm. Dat boek zal heten: Charles Eyck's Kruisweg te Waalwijk, fotografisch gezien door Martien Coppens. Het boek zal 60 foto's bevatten op het formaat 23 bij 30, op zwaar kunstdruk zullen ze worden ge drukt, ze zullen worden gevat in linnen band met stofomslag en Ber- tus Aafje zal er een voorwoord in schrijven. Een dummy Iaat zien hoe het geheel zal worden. Het is aan geen twijfel onderhe vig of tallozen in Waalwijk zullen dit boek als een rijk bezit het hunhe willen noemen. Charles Eyck's Kruisweg is Waal- wijks trots, dit boek zal het ook worden. Tot en met Vrijdag zullen de wer ken van Eyck en de foto's van Mar tien Coppens in het Waalwijkse stadhuis blijven tentoongesteld; we hopen dat er heel veel mensen naar zullen gaan kijken; het is de moeite waard, alles, schildei'ijen, tekenin gen zowel als foto's. Men zal dat kunnen we ons le vendig voorstellen zich soms wel eens wat afvragen; laat men zich echter niet verdiepen in bepaalde details, laat men het geheel zien, de totale compositie, de grootse op vatting, de overweldigende indruk, die zo'n kunstwerk in rake lijnen en voortreffelijk samengevoegde kleu ren op ieder moet maken. Deze tentoonstelling is een eve nement voor Waalwijk niet alleen, maar voor iedereen die belangstel ling heeft voor de moderne beelden de kunst, dan immers is Charles Eyck een van de eerste en grootste figuren die de aandacht voor zich mag opeisen. LEZING VOOR DE WAALWIJKSE OUD-STRJJDERS. Jammer genoeg was de lezing, welke Kapt. v. d. Veer Vrijdagavond in „Tha- lia' voor de Waalwijkse Oud-Strijders hield, niet zo erg druk bezocht. Mogelijk waren de weersomstandigheden hieraan debet en bleef men liever bij de warme kachel. Doch zij die wel aanwezig waren, hebben een onopgesmukt verhaal ge hoord van dapperheid en doorzettings vermogen van de Nederlandse Comman do's in India, Birma, Engeland en Neder land gedurende de bezettingsstrijd. Kapitein v. d. Veer, in Waalwijk geen onbekende, die zelf deel uitmaakte van deze Commando's, wist zijn gehoor zo danig te boeien, dat om kwart voor twaalf, toen hij moest eindigen, het ge hele gezelschap slechts node afscheid nam. Interessant was het, dat hij in de wildernis van Birma, waar volgens de legerkaarten koppensnellers moesten wo nen, een Utopische Christengemenschap aantrof, waarvan de leider hoopte dat er na hen nooit blanken meer zouden komen, want men leefde nu gelukkig en tevreden van wat de bodem, het oer woud en de rivier hen verschaften. Met het Christendom als geestelijke spijs en de vruchten des velds als natuurlijke spijs had men alles wat men zich kon wensen. Adembenemend was het relaas van ziir. dropping in Noord-Nederland in October 1944. Na afloop dankte de voor zitter, dhr. Norb. van Loon Jr., Kapitein van der Veer hartelijk voor zijn interes sante lezing en sprak de hoop uit dat hij nogmaals bereid zal worden gevonden in Waalwijk van zijne ervaringen te ver tellen. STILLE OMGANG. Voor de afdeling Waalwijk en Om streken van het Genootschap van de Stille Omgang, is de bedetocht naar Amsterdam bepaald in de nacht van Za terdag 12 op Zondag 13 Maart. Na de omgang wordt er voor de deel nemers in de St. Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade een plechtige H. Mis opgedragen. De regeling is overigens precies hetzelfde als vorig jaar; ook nu zal men weer in bussen gaan. De intentie van de omgang is dit jaar: „Dat godsdienstzin en vrede mogen heersen in onze gezinnen". De leden van de afdeling Waalwijk en Omstreken zullen nog bericht ontvangen betreffende de jaarvergadering. OPDRACHT. Het bouwen van een Directeurswoning voor het Dr. Mollercollege op een ter rein hoek Burgemeester Moonenlaan en Dr. Mollerlaan, is opgedragen aan de firma Brekelmans Zn., aannemers te Udenhout. Mis in de kerk van St. Clemens tot intentie van de levende en overle- d en led en van het gilde. Tijdens deze H. Mis had ook de wijding plaats van het geheel herstelde ou de aandel en van twee nieuwe vendels. Door de ZeerEerw. Heer Pastoor A. v. d. Brekel werd hier- hy een toespraak gehouden, waar in Inj de schone tradities van het gildewezen en de groeiende be langstelling' hiervoor belichtte De nieuwe vendels brachten in de kerk hun groet aan God; met „vliegenden vendels" trok het gil de de kerk uit, waarna voor de in- 1 gang van het kerkgebouw de pas- toor de vendelgroct werd gebracht. Men trok naar de gildekamer in faff Vosje, waar ook de geeste lijkheid van de parochie het gilde een bezoek bracht en waar om 12 uur de algemene jaarvergadering werd gehouden. In gezelligheid werd verder de middag doorgebracht, totdat men om vijf uur zich schaarde aan de feestmaaltijd. Het is bekend hoe tragisch het einde kwam van deze dag, toen de gildebroeder A. v. Tuyl, die 24 jaar lid was van St. Ambrosius, plotse- link kwam te overlijden. Zaterdagmorgen hebben de broe ders hem met gilde-eer begraven. De baar werd gedragen door leden van het gilde, terwijl de kist be dekt was met het gildezilver. De omfloerste standaard ging voorop, drie omfloerste gildetrommen rof felden de dodenmars, de vendels werden halfstok meegevoerd en 't bestuur van het gilde, met de teke nen hunner waardigheid, volgde in zware rouw. Op het kerkhof werd door vaandel en standaard de voorgeschreven groet gebracht; de vendeliers lieten hun vendels zwaaien hoven de kist en dan rust ten de doeken, volgens aloud ge bruik, een minuut op de kist, ter wijl de trommels roffelden. Het was zeer ontroerend en diep onder de indruk verlieten allen de plaats waar hun overleden gilde- broeder de dag der opstanding ver dacht. Moge hij rusten in vrede. Meeuwen kantelde en strooide rijkelijk de lading van kruidenierswaren over de straat. Tot materiële schade bleef deze botsing beperkt. Tengevolge van de gladheid van de weg kwam het 17-jarige meisje van der Elshout dat in Waalwijk school ging Vrijdag te vallen. De gevolgen wa ren nogal ernstig, zodat dr van DaaJ overbrenging naar het St. Nicolaaszie- kenhuis nodig achtte. Het meisje was be wusteloos en had waarschijnlijk een schouderfractuur. teH?per,dag kelm het n-iarig doch- doo l in de Grotestraat fiets F„n ?h,eid t6 Vallen met haai' remmen tvt n°g Juist op UJd af' rW h?' Y ^erd aUeen de fiets door de auto beschadigd en kwam het meisje gelukkig met de schrik n OUpEN YAN DAGEN. Deze wedstrijd werd gehouden L. v. EsA. v. Eggelen Corstanje—J. van Loon •L van LeentJ. Roomer H. DisseldorfJ. IJpclaar P. Danckaert-Th. Botcrmans a genoem- 50—21 n 386—270 De ouden van dagen wonnen met 116 caramboles. Het was een mooie, gezellige en spannende Zaterdagavond. AGENDA. Woensdag 19 Januari 8 uur repe titie dameskoor Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen; daar na bestuursvergadering. Zondag 23 Januari 12 uur repe titie mannenkoor in De Twee Ko lommen. PROGRAMMA MIDDENSTANDSVERENIGING. Het bestuur van de R.K. Middenstand afdeling Waalwijk heeft in een van zijn vergaderingen het winterprogramma vastgesteld. Begin Februari zal men trachten de heer van Well zijn derde spreekbeurt over de Middenstandsnota te laten hou den. Op het einde van deze maand zal de eerw. Heer Adviseur, deken Dr. B. van der Hurk, een spreekbeurt houden over een nog nader te bepalen onderwerp. De heer Kobben is bereid gevonden in de maand Maart voor de leden en ge- interesseerden een lezing te houden over het uitbreidingsplan van Waalwijk. In de tweede helft van April wil het bestuur een feestavond organiseren. TONEELGROEP THEATER VOOR DE KUNSTKRING. Woensdag 2 Februari speelt de toneel- gioep Theater voor de Kunstkring.leden in Musis Sacrum het toneelstuk „Sa- brina" van Samuel Taylor; een blijspel dat het succes van New York was in 1954. Onder regie van Ko Arnoldi, geven Rie Gilhuys, Kees Brussen, Johan Wal- hain, Lies Franken, Jo Sternheim, Hetty Beck e.a. een kostelijke vertolking van dit stuk. Sabrina is een twintigste-eeuw- se assepoester, die als „de prins" komt „neen" zegt. De rest van het Kunstkring-program, enigszins gewijzigd luidt: 15 Februari filmavond: II Capotto. 1 Maartlezing en film: Naar onbe- stegen Andes toppen. 10 Maart: Les petits chanteurs a la croix de bois. 31 Maart: Filmavond „Dagboek van een dorpspastoor". 27 April: Spaanse, dansavond. 12 MeiToneelavond „Puck". CONTACTGROEP HANDEL EN INDUSTRIE. De belangstelling voor de Contact groep Handel en Industrie Waalwijk blijkt nog helemaal niet te verflauwen, integendeel, het ledental nadert meer en meer de honderd. Ook Vrijdagavond waren weer heel veel leden in Hotel Verwiel bij elkaar gekomen, voor de maandelijkse contact avond. Er werden films vertoond: een zeer interessante film over de Bally-schoen- fabrieken in Zwitserland; een bedrijfs- instructiefilm „de 6-daagse" en films over Zwitserland. De leden hadden er grote interesse voor, evenals voor het eigenlijke con tact, waartoe men na het officiële ge deelte overging. GEORGETTE HAGEDOORN HAD WEER VEEL SUCCES. Donderdag was er weer een van die Kunstkringavonden, waarover alle leden, althans alle aanwezige leden, het roerend eens waren, en waarvan zij en massa genoten. Meestal immers heeft men te doen met kunstuitingen waarvan het genieten een kwestie van appreciatie is, dat is nage noeg altijd met de Kunst het geval, want „de gustibus non est disputandum". Donderdagavond echter was iedereen het er over eens, dat het weer een ver duiveld vermakelijke avond was. We werden niet geconfronteerd met grootse uitingen van hoge Kunst, we willen het geen Georgette Hagedoorn bracht aan internationale chansons en schetsen en de manier waarop zij dat deed, ook niet onderbrengen bij de Kleinkunst, we wil len ons überhaupt niet vermoeien met de beantwoording van de vraag onder wel ke categorie van kunstenaars en kunst beoefenaars we haar hebben te rang schikken; enkel willen wij maar zeggen, dat ze er wonderwel in geslaagd is, een zaal, die jammer genoeg niet helemaal vol was, te boeien, te amuseren en te ontroeren. Het moet een Isegrim zijn die niet met een geamuseerde ladT haar vermakelijke liederen aanhoort, 't moet een highbrouw zijn, een snob, die zich niet wil laten ontroeren door de weinige maar waar achtige ernstige onderdelen van haar sprankelend repertoire. Zij zong volksliederen uit verschillen de landen, maar meer dan haar zingen trof ons haar prachtige gebaar, dat met een klein bewegen een geheel andera situatie kan oproepen, de uitdrukking van haar gezicht, waarvan de kleinste verandering een geheel nieuwe gevoels- wereld doet zien. Zo geeft zij vermakelijke en ernstige geschiedenissen een rijke uitbeelding. Zo groeit het eenvoudige lied der Twee Ko ningskinderen inderdaad uit tot het aan grijpend drama dat het bezingt, zo zien we de vrijer van het meiske voor de deur staan en beleven we van zeer nabij de tragedie van de markies die zijn schone vrouw af moest staan aan de ko ning. Zij zong moderne cabaret-liederen en of zij nu de gevierde vrouw uit de demi- monde was, of zij zong van Les petits vieux, of zij het verhaal vertelde van de Spin Sebastiaan, het was alsof we al die opgeroepen gestalten in werkelijkheid op het podium voor ons zagen, zoals dat in heel sterke mate het geval was toen zij de schets „In het Museum" speeL de, een schets volgens een oud procedée maar die haar de gelegenheid gaf op merkelijke creaties met een minimum aan middelen op de planken te zetten zo als de copiiste en de bakvis en die zij deed groeien naar het hoogtepunt in de scène van de bedelares, waarvoor zij gelukkig geen woorden van doen had. Liederen uit- de oude doos zong zij na de pauze, chansons uit de Franse café s concerts, liedjes van Pisuisse, on deugende en schalkse liedjes, charman te en pretentieloze. De toehoorders waren opgetogen, vooral toen zij op verzoek voor de derde maal in Waalwijk Madame Arthure het toneel op bracht met zeld zaam raffinement. Er waren bloemen en men vroeg haar om nog een toegift, waarbij zij tenslotte d» hele zaal liet mee zingen. Toen was c gelukkig afgelopen, want wij zagen niet graag, dat zij de avond ging bren gen in een andere sfeer; hoewel we ér wel niet bij hoefden te „deinen". Nu bewaren we de herinnering aan een buitengewoon genoeglijke avond. De uitbreiding van de Lederwaren fa briek der firma Castelijns en Beerens aan de St. Antoniusstraat te Waalwijk is opgedragen aan de Fa. H. J. v, Heesch te Kaatsheuvel, Architect is A. van Huiten te Waal wijk. FAMILIE-AVOND SIHO-CLUB. De familie-avond van de Siho-club, waarover we in ons blad van Maandag j.l. reeds melding maakten, die op Don derdagavond in Thalia gehouden is, was werkelijk een succes. In een kort openingswoord door een der docenten, de heer Selder, werd de voldoening uitgesproken over het grote aantal belangstellenden die deze avond wilden bijwonen en hun allen een pret tige, leerzame avond toegewenst. Hierna was het woord aan de cursis ten, twee dames en negen heren hebben allen op hun eigen wijze een door hun zelf gekozen onderwerp besproken. Het vrij talrijke publiek was merkbaar verrrast over hetgeen er geboden werd. Natuurlijk de een sprak beter als de ander, doch als men bedenkt dat de meesten er van, voor slechts enkele we ken, beslist niet in staat zouden zijn en vast niet de moed zouden kunnen op brengen, om zo in het publiek het woord te voeren, dan is het resultaat der 7 of 8 SIHO lesen toch wel opmerkelijk. Een zeer goede beurt maakten ook de beide dames, en vooral het betoog over het leven van Röntgen, dat bijna een half uur duurde hield het publiek voort durend in een aangename spanning, en werd ook met een spontaan en verdiend applaus beloond. Nadat de aangekondigde spreekbeur ten waren afgewerkt, werd aan het pu bliek gevraagd of er misschien iemand onder hen bereid was, zijn of haar me ning over het gebodene weer te geven. De in Waalwijk algemeen bekende Heer Brouwer melde zich hiervoor aan. Spontaan verklaarde hij zeer tevreden te zijn over hetgeen hij deze avond had meegemaakt. Hij verklaarde er van over tuigd te zijn hiermee de mening van alle aanwezigen te hebben geuit en wenste het SIHO instituut ook verder in Waal wijk nog veel succes. Nadat de hoofd-docent de heer Jansen uit Breda er nog op gewezen had dat het SlHO.instituut niet gezien diende te worden als een winstobject, doch dat dit instituut alleen beoogde de mensen te le ren zich vlotter en vrijer te uiten, hun daardoor gelukkiger te maken en hun vooruitgang te helpen bevorderen, deelde hij mede spoedig met een nieuwe cursus in Waalwijk te starten, en na allen be dankt te hebben voor hun medewerking en hun belangstelling sloot hij deze leer zame avond. ZEILERSBAL. Op Zaterdag 29 Januari zal in Hotel Verwiel het jaarlijkse zeilersbal gehou den worden. Evenals andere jaren zal het er ook nu weer erg gezellig zijn, naar het bestuur van de W.S.V. „De Berg- sche Maas" verwacht. GILDE ST. AMBROSIUS. Begrafenis Gildebroeder A. van Tuijl. Als aanvulling op het bericht in ons vorig nummer betreffende de jaarlijkse feestdag van het Gilde M. Ambrosius te Baardwijk, welke feestdag zo'n tragisch slot kreeg, kunnen we nog het volgende mee delen. De feestdag werd op de gebrui- keluke wijze begonnen met een H BOTSING. Op het Westeinde kwam het vorige week tot een botsing tussen de bestel wagen van de fa. D. uit Waalwijk. De eerste wilde op straat draaien en werd hierbij in de flank aangereden door de tweede wagen, waarvan de bestuurder door de voetrem trapte. De wagen uit V ergadering middenstandsbond. De R.K. Middenstandsbond afd. Drunen-Elshout houdt Dinsdag 18 ia Januari in de zaal van Th Els- hout een algemene ledenvergade ring. Op deze avond zal een Dr van Beurdenclub worden geformeerd 'Je Eerwaarde Pater Adam zal hier over tevens een inleiding houden, terwijl Kapelaan v. Boxel iets zal zeggen over het Bisschoppelijk Man dement ten aanzien van de'stands organisatie. Tevens zal een bestuursverkie zing plaats hebben. De midden standsorganisatie Drunen-Elshout is een afdeling die door het ledental voortaan meetelt en op tal van ter reinen zal deze afdeling in de toe komst haar activiteit wel gaan ont plooien. Metaalbewerkersbond. iriDe R;?' Metaalbewerkersbond St. y, afd- Drunen, Vlijmen en Heus te11' hielden in het dorpshuis in Drunen een nropaganda-avond. De zaal was goed bezet. De districtsbe stuurder, de heer Verhoeven, die deze bijeenkomst leidde, sprak een algemeen propagandistisch woord over de bond en spoorde de leden aan de vergaderingen te bezoeken, waarop hun belangen worden be sproken. De metaalbewerkersbond is een ledenwervingsactie begonnen met het doel de 50.000 vol te krij gen. In het kader van deze actie was deze avond belegd. Er werd nog een propaganda-filmpje gedraaid, terwijl in deze film een -rijsvraag was verwerkt waarmee prijzen kon den worden gewonnen, waaronder een week vacantie voor het gehele gezin. Tot slot werd de mooie film ge draaid over het leven van Paus PiusX Mensen kijken niet naar de Hemel. De afdelingen van Drunen, Heus- den en Vlijmen tellen tesamen plm. 200 leden. Men hoo^t dit aantal met deze komende actie op te voeren. Toneeluitvoering. Toneelspelers uit Geertruidenberg komen Zondag 23 Jan. a.s. in het Dorpshuis een opvoering brengen van het prachtige toneelspel van H. Beex pr., „De Ballade van Santo Geertruud". Dit bekroonde spel behandelt, een episode uit het leven van Geer truud, de dochter van Pepijn van Landen. Op meesterlijke wijze be schrijft de auteur in dit spel de ma nier waarop de Middeleeuwse vij and (de duivel) met een fijnzinnig gevoel voor humor de liefde van 'n jonge ridder tot Geertruud beïn vloedt. Deze gelegenheid tot het zien van een mooi toneelspel raden wij U aan zeker te benutten GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bruin hondje, vulpen in etui, kinderbeursje, grijze want, vulpen, laken en handdoek, porte- monnaie met inhoud. Verloren: overall, rood-witte kin dershawl, diverse handschoenen en wanten, schooletui, damestasje met inhoud, shawl, rubber motorbril, bal. grijze wollen paardendeken, kinderbril, bruin geel kinderpetje. Ongeval. De jongedame G. v. d. G. kwam op weg naar school tengevolge van de gladheid met haar fiets te vallen en moest vanwege een schouder fractuur en lichte hersenschudding naar het ziekenhuis worden ver voerd. Ontwikkelingsavond. De Zeereerw. Pater Cresentianus Capucijn, za] deze week de paro chiële ontwikkelingsavond verzor gen. Onderwerp: Het Bisschoppelijk Mandement. Aanvang half 8. Ontspanningsavond. Voor de leden van „Elshout Voor uit" zal a.s. Zondag 23 Jan. de ge wone ontspanningsavond worden gehouden. Voor afwisseling zal ge zorgd worden door een bekende hu morist. MOTORONGELUK. Toen de heren H. P. en L. R., na oen uitvaart te Haren bijgewoond te hebben, tegen de avond nog een familiebezoek wilden afleggen, werden zij van achter door een motor gegrepen. De heer R. werd ter plaatse nog bediend en direct naar het ziekenhuis vervoerd. De heer P. kon na verbonden te zjjn, naar huis vervoerd worden. Ook de motorrijder bekwam zwaar li chamelijk letsel. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB speelde 't le team van De Smashers tegen RKC 2 uit Waalwijk en won met 91. De Smashers 3 verloor van Har- tog 2 uit Oss met 4—6. WINTERUITVOERING. De Zangver. „Uitspanning door Inspanning" gaf voor haar erele den en donateurs haar winteruit- voering. Medewerking werd daar aan verleend door het operettege zelschap van „Vriendenkring" en „Levensvreugd" uit Haarsteeg. Onder leiding van de heer Fit ters werd met veel succes opge voerd de operette „De Boskat". Het welkomstwoord, evenals het dankwoord werd gesproken dooi de voorzitter van UDI, de heer Joh. v. Venrooij, waarin hij de ereleden en donateurs dankte voor de on dervonden steun en de hoop sprak dat straks het beroep steun niet tevergeefs zou zijn. De BURGEMEESTER VAN LOON- OP-ZAND brengt ter openbare kennis a. dat vanaf heden voor een ieder ge durende drie maanden op de secreta rie ter lezing is neergelegd een door de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening op 10 September 1952 vastgestelde beschikking met een lijst, aangevende de percelen of ge deelten van percelen, gelegen in deze gemeente, waarop het verboden is aardappelen en andere door genoem de minister aan te wijzen gewassen te telen; b. dat artikel 2 van de onder de beschikking bepaalt „Van het verbod, gesteld in artikel 3, eerste lid, van het besluit bestrijding aardappelmoeheid, wordt voor de teelt van aardappelen en van de krachtens artikel 3 van dat besluit aangewezen planten, te weten bloem bollen en -knollen, boomkwekerijpro ducten, koolraapplanten, koolplanten, stekbieten en dergelijke voor voort planting bestemd materiaal, dat met aanhangende grond wordt gedistribu eerd, ontheffing verleend, indien deze teelt reeds was aangevangen vóór de dag. waarop de aanwijzing van het gebied van kracht wordt en wel onder de voorwaarden dat voor het rooien en vervoeren van de ze planten ten minste 48 uren van te voren schriftelijk toestemming wordt gevraagd aan de ambtenaar van de Plantenziektenkundige Dienst binnen wiens ressort de planten worden ge teeld; het rooien en vervoeren van deze planten niet geschiedt dan na ver kregen toestemming als bedoeld onder a, en met inachtneming van de daar omtrent door of vanwege de Direc teur van de Plantenziektenkundige Dienst gegeven aanwijzingen". Kaatsheuvel, 12 Januari 1955. De burgemeester voornoemd, Mr. R. J. TH. VAN DER HEIJDEN. Gadipl. Optlclën Erkend Leverancier aan alle ziekenfondsen. Stationsstraat 88 Telef. 3037 terverzorging. Er wordt een cursus uit sluitend voor gehuwden en een uitslui tend voor ongehuwden gegeven. uit- om Lezing. Donderdag a.s. zal in de grote zaal van het parochiehuis een zeer be langrijke en interessante lezing worden gehouden door een verte genwoordiger van de Ned. Heide Maatschappij. Een uiteenzetting zal worden gegeven over de mogelijk heid van subsidie bij het verbeteren van gronden, het omwerken van bossen tot cultuurgrond enz. Ook zullen twee leerzame films worden gedraaid. Aanvang half 8. IJsvereniging Heusden. Het bestuur der IJsvereniging Heusden heeft besloten, indien de ijsperiode zulks toelaat, na deskun dige keuring van de ijsdikte, op de stadsgracht alhier ijs wedstrijden te doen plaats hebben. Door het uit hangen van de nieuwe vlag zal de officiële opening worden bekend gemaakt. Bond voor Staatspensionnering. Het nieuwe bestuur van deze Bond is thans als volgt samengesteld: T. Jonker, voorzitter; P. Schmiehau- sen, 2e voorzitter; J. H. Roza, secre taris; J. v. Laarhoven, 2e secretaris; B. B. Boere, penningmeester; M. de Koning, 2e penningmeester. CURSUSSEN GROENE KRUIS. Wij verwijzen belanghebbenden gaar ne naar de aankondiging van Het Groe ne Kruis te Sprang-Capelle in de adver- tentietentierubriek, betreffende te hou den cursussen voor zuigelingen- en kleu- STREEKVERG ADERING NED. HERV. MANNENVER. De Ned. Herv. Mannenverenigingen uit Noordelijk Noord-Brabant komen a.s. Vrijdagavond in het verenigingslokaal der Ned. Herv. Kerk alhier in streekverga- dering bijeen. Door de afdeling Besoljen zal op deze samenkomst een Bijbels on derwerp ter bespreking worden ingeleid over Lucas 7 36—50. ERNSTIG GEBRAND. Het 2,jarig dochtertje van de fam. K. alhier kwam j.l. Zaterdagavond in een onbewaakt ogenblik met de gloeiende kachel in aanraking en kreeg de inhoud van een kokende pan met melk, die juist even op de vloer naast de kachel was geplaatst, over een groot deel van het onderlichaampje. Dokter Winkelman, die spoedig ter plaatse was ea de eerste hulp verleende, achtte overbrenging van het met ernstige brandwonden overdekte kind naar het ziekenhuis te Waalwijk noodzakelijk, vaar het kind ter behandeling is opge nomen. De toestand is naar wij vernemen thans naar omstandigheden redelijk wel. FILMAVOND. Uitgaande van de plaatselijke TBC- commissie van Draagt Elkanders Lasten van het C.N.V. en het Interkerkelijk Pro- tcstans Sanatorium voor het Zuiden, werd Donderdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond een filmavond gegeven ten bate der TBC-bestrijding. Nadat om 5 uur voor een geheel gevulde zaal met schoolkinderen een speciaal jeugdpro gramma was vertoond, kon de voorzitter der plaatselijke TBC.commissie van de Chi. Besturenbond dhr. C. van Caem om half acht een vrij goed bezette zaal vol wassen belangstellenden welkom heten. Nadat eerst een film vertoond was die een duidelijk beeld gaf van de Marshall hulp, werd een speciale film over de TBC-bestrijding gedraaid, om vervolgens van een schitterend bijprogramma te doen genieten, waaronder een over de Kolen- en Staalgemeenschap en enkele speel films, o.m. de film „Cirkus irn Zoo", die bijzonder de-lachlust opwekte. De heer van den Berg uit Breda, pro pagandist van de Interkerkelijk Protes tantse Stichting Zuid-Nederlands Sanato rium, sprak een propagandistisch woord, waarin hij de moeilijkheden schetste om tot de stichting van een noodzakelijke protestantse inrichting voor het Zuiden te komen en opwekte tot steun voor de ze inrichting. Een kleine verloting werd gehouden, die .mede de kas van beide instellingen verstevigde en tevens enkele gelukkigen met een taart, tulband enz. naar huis deed gaan.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4