fedeteenop Ctoyc/on KAATSHEUVEL SPORT RflAMSDONKSVEER ALGEMENE BERICHTEN DANSLESSEN L00N-0P-ZAND LAATSTE BERICHTEN Dames! Vooral im v v DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 JANUARI 1955 W Met interessante vliegtuigplaatjes Hamea-Gelei voor Uw handen Zaal „Euphonia" RICHARD SPEELGROEP ANIMO. Op Dinsdag en Woen bpeelgroep A™moJaHotel Huis ten ling geven in de zaal 20 Dec. 8£ hSe°Ö»^de groep 19 Y hoekt en zich een vooraan- v S.UCCniaats weten te veroveren in het r?iPke culturele leven. Herinneren plaats siechts hun altijd frisse vertol- 'v,) van „Als Ma aan de touwtjes trekt" ..Het spook van de Neijburcht", Mensen in Botsing". Vier mannen en 1 meisje". ..De kat en de kanarie Polly Perkins", en Een partijtje Poker". Onge twijfeld hebben zij zich extra beijverd om van Arie van der Lugt's „Verloren dcrp" een waardige lustrum-uitvoering te maken. Dit stuk dat de ondergang van het Zuid-Franse dorpje Fignes behan- cieit en overal met gejuich werd ontvarn gen, biedt prachtige spelkansen vooi Animo en een avond van oprecht genot voor het publiek. PROF. VERAART OVERLEDEN. Na ongeluk bij Best. In Huize Sint Willibrordus te Wassenaar is Zaterdag tegen mid dernacht overleden prof. du J. Veraart, hoogleraar aan de ecn- nische Hogeschool te Delft. Hy was bijna 69 jaar oud. Prof. Ver aart is bezweken aan inwendige bloedingen, die het gevolg waren van een ongeluk, dat hem Zatei- Best in Noordbra- bant was overkomen. Na het on geluk was hij naar een ziekenhuis in Eindhoven gebracht, waar hij zich ter observatie liet opnemen. In de namiddag werd hem verlof gegeven naar zijn woonplaats Was senaar terug te keren, waar hij vrij plotseling overleed. BEA-VLIEGTUIG BIJ START VERONGELUKT. Een passagiersvliegtuig van de BEA, een met turbinemotoren uit geruste Viscount, is Zondag op het vliegveld van Londen tijdens de start verongelukt. Het vliegtuig had 26 passagiers aan boord. Al leen de gezagvoerder en een pas sagier liepen verwondingen op. VIER JAGERS VOOR COSTA RICA. De Costaricaanse hegeringstroe- pen hebben een aanval van de re bellen op het stadje Liberia afge slagen. Een andere colonne trekt op in de richting van La Cruz, dat nog in handen is van de opstande lingen. Costa Rica, dat geen lucht macht heeft, heeft vier jachtvlieg tuigen van Amerika mogen kopen tegen één dollar per stuk. Een ver zoek hiertoe werd ingewilligd dooi de raad der 21 Amerikaanse repu blieken, die in Washington bijna permanenM/ergaderem^^^^^^^^ EEN GEZONDHEIDSCENTRUM. Vrijdagavond vergaderde in de boven, zaal van Café Restaurant Euphonia op nieuw het dagelijks bestuur van het Wit- Gele Kruis met een 10-tal dames en he ren uit verschillende standen om de be sprekingen voort te zetten betreffende de plannen van de bouw van een ge zondheidscentrum, een Wijkgebouw, zo als dat in de volksmond heet. Reeds zeer lang wordt de grote behoefte aan een eigen gebouw gevoeld, om de ver schillende diensten, welke het W.-G. Kruis aanbiedt naar behoren te kunnen vervullen. Tot heden was de instelling nog steeds aangewezen op het huren van een of meer compartimenten in een of andere gelegenheid. Dat dit ver van ideaal is, zullen de moeders kunnen ge tuigen, die gebruik maken van het con- sultatieybureau, waarvoor de huidige toestand verre van rooskleurig is. De hoogtezon moet momenteel genoten wor. den in een daarvoor geheel niet geschik te kamer van het patronaat, waar geen vei kleedgelegenheden zijn en waar de installatie bij voortduring gevaar loopt beschadigd of geheel onklaar gemaakt te worden. De zusters en verzorgsters be schikken op het ogenblik nog over een behuizing op de hoek van Hoofdstraat Peperstraat, waar tevens de admini stratie bijgehouden moet worden en de aanmelding om hulp moet geschieden; de verplegingsartikelen zijn ondergebracht in de dogisterij De Gouden Vijzel. Zo zouden we door kunnen gaan met op sommen en voor eenieder zal de nood -zakelijkheid blijken, dat er maatregelen genomen moeten worden, om te komen tot een eigen, maar dan goed geoutil leerd gebouw, waarin alle diensten kun nen worden ondergebracht op een zo danige wijze, dat deze kunnen functione ren volgens de eisen, die daaraan in een steeds groeiende industriegemeente mo gen worden gesteld. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis is reeds jaren bezig een oplossing te zoe ken. Werd eerst wel eens gedacht aan het kopen van een pand om dit tot wijk gebouw in te richten, al gauw kwam men tot de overtuiging, dat het dan steeds aanpappen zou worden aan om standigheden, die de dienst zeker op be paalde delen zou handicappen. Begrijpe lijk zijn de voorbereidende besprekingen niet buiten het gemeentebestuur omge gaan en het is vooral burgemeester Mr van der Heijden geweest, die de mede werking van de gemeente toezeggend, de eis stelde met iets te komen, dat ook voor de toekomst geheel verantwoord zou zijn. Geen aankoop van een pand met een gebonden zijn aan afmetingen en inrichting, die bezwaren mee brengen, doch een nieuwbouw, die volgens de ei sen daaraan te stellen ook voor de toe komst waarborgen biedt voor een vol- ledig functioneren van de dienst. In Zondag 23 Januari a.s. Inschrijving voor beginnelingen aanvang 6.30 uur n.m. overleg is bereids een plaats gedacht en zijn de eerste schetstekeningen gemaakt. In het uitbreidingsplan, destijds in de raad goedgekeurd, is een straat gepro jecteerd, die we het verlengde kunnen noemen van de Pastoor Huijgenstraat in de richting West, door de z.g. Lieve- kenshoek. Ten Noorden van de daar staande woningen is het gezondheids centrum gedacht Dat daar iets verande ren moet, eer het geheel zijn aanzien heeft gekregen, zal ieder wel begrijpen. Ook, dat dit plan verband houdt met de plannen om te komen tot de bouw van een nieuw gemeentehuis en de vorming van een plein De plannen zijn er ech ter en nu moet er gewerkt worden om deze tot uitvoering te brengen. Daarbij moet op de allereerste plaats gedacht worden aan de financiering, want, kan op de steun van de gemeente gerekend worden, dan wil dit niet zeggen, dat de gemeente voor het Wit-Gele Kruis gaat bouwen. Het Wit-Gele Kruis is een ver eniging, die haar diensten aanbiedt aan de burgerij en moet dus om deze diensten te kunnen presenteren, beschikken over een inrichting, waarin ze naar eigen be hoefte kan doen wat ze wil, maar dit dan ook moet kunnen financieren. Het bestuur van het Wit Gele Kruis deed daarom een beroep op enkele heren en dames, om in overleg de mogelijkheid te bezien, op welke wijze men de beschik king over voldoende geldmiddelen kan geraken. Reeds de eerste besprekingen Zondag 9 Januari gehouden brachten een paar plannen naar voren. Op de eerste plaats werd gedacht aan het houden van een loterij, waar echter ministeriële goedkeuring voor nodig is, die niet ver kregen wordt zonder voldoende docu mentatie en de steun van verschillende officiële instanties. Daarnaast zijn de plannen geopperd om te komen tot een bijdrage in de vorm van overuurwerkloon, aangevuld met 100 door de werkgever. Natuurlijk moeten de besprekingen hieromtrent, zo wel in de organisatie der werkgevers als die der werknemers nog geschieden. De ze twee acties zouden een bedrag bijeen moeten brengen, voldoende om een ver antwoorde financiering te kunnen opzet ten. Het voorbereidende werk voor deze acties zal geschieden door twee commis sies, die beide werken onder de hoofd leiding van de voorzitter van het Wit- Gele Kruis, de heer Theo van der Lin den. De commissie, welke de loterij zal voorbereiden is samengesteld uit de he ien: A. Frederiks, voorzitter, Mar. van Nieuwstad, secretaris, A. Pooters, pen ningmeester, de dames Mevr. v. d. Heij- den-Perquin, Mevr de Cock-Paymans en de heer Fr de Vaan; de andere commis sie uit de heren: W. van Nieuwstadt, voorzitter, G. Chavanu, secretaris, Mej. R. Pel, penningmeesteresse en de heren J, van der Wee, J. Beerens en C. van Rooij, De heer J. Tuerlings zal voor pers en propaganda zorg dragen. Nog niet overal is men overtuigd van de morele plicht, die op ieder rust, om hel verheven werk van naastenliefde, de grendslag van deze maatschappelijke dienst, te steunen. We hoorden van ge vallen, dat men bedankte als lid, omdat men uit de kleine kinderen was gekomen en nu feitelijk niet meer profiteren kon. Dit is een egoïsme, dat een heiden past, maar geen christenmens, die het gebod der liefde kent en het wil naleven. Met dergelijke ideeën, kan niets in stand ge houden worden, dat berust op grondsla gen van gemeenschap en burgerzin, om niet te spreken op die van christelijke naastenliefde. GOUDEN BRUILOFT. Niet op 25 Januari a.s., zoals abusie velijk in het nummer van Vrijdag j.l. on der de foto van het gouden bruiloftspaar van Wanrooij.Netten stond, doch op Zaterdag 22 Januari komt de Sprangse- straat in feest. En er is daar een samen werking in de Sprangsestraat, die benij denswaardig is. De maanden van voor bereiding hebben iets tot stand gebracht, dat een waardige feestviering garandeert. Het programma werd reeds huis aan huis j bezorgd en ook de pers werd niet verge ten. Om 9 uur wordt een stoet gevormd, die het gouden paar met de familie kerk waarts zal begeleiden, waar om half 10 een plechtige H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen. Na de H. Mis volgt een bloemenhulde door de bruid- VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse A MVVStormvogels 43 Roda SportZwolse Boys 14 Eerste klasse B ADOBrabantia 00 SpartaWillem II 1i Eerste klasse D Be Quick—RBC 1—1 HVCAjax 03 HET BONDSELFTAL TEGEN H.S.V. De keuze-commissie van de KNVB heeft het (voorlopig) Nederlands elftal gekozen, dat a.s. Woensdag middag in het Feijenoord-stadion (aanvang 3 uur) tegen het Ham- burgse H.S.V. (de club van Jupp Posipal) speelt. Het ziet er als volgt uit: Doel: De Munck; Achter: Wiersma, Van der Hart, Kuys; Midden: Klaassens, v. Schijndel (aanvoerder); Voor: Dillen, Timmermans, Cor v. d. Gijp, Lenstra, de Harder. ITALIË—BELGIE 1—0. 45.000 toeschouwers zijn gisteren getuige geweest van een weinig boeiende interlandwedstrijd tussen Italië en België, die in Bari werd gespeeld. Beide teams hebben zeer teleurgesteld. Met name de drie grote cracks uit de befaamde voor hoede: Galli, Boniperti en Ricagni hebben weinig voldaan. Ook de Belg Mermans, die zijn 50e inter landwedstrijd speelde, deed geen bijzondere dingen; Rik Coppens heeft daarentegen wel voortreffe lijke dingen gedaan, maar ook hij leed aan dezelfde kwaal waaraan alle Belgische en Italiaanse voor waarts leden: een groot gebrek aan schotvaardigheid. Het enige punt in deze match werd enige minuten voor rust ge scoord, toen de Belgische doelman Meert, die geblesseerd was bij een botsing, zijn doel uithinkte om een schot van Galli te stoppen; Boni perti was echter eerder bij de bal dan de geblesseerde keeper en kon in het verlaten doel schieten. jea, namens alle kinderen uit de wijk. De receptie, die van 13 uur wordt gehouden, vangt aan met de aanbieding van het geschenk der buurt door het feestcomité, 's Avonds om zes uur komt de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Eeuphonia als slot nog een serenade brengen. De buurtbewoners houden zelf nog een gezellige avond op Zaterdag 29 Ja nuari, waarop ook de kinderen een ge zellige middag krijgen. SLA UW SLAG. De bliksem.actie „Sla Uw Slag gaat ook in Kaatsheuvel inslaan, voorbereid en georganiseerd door de vereniging St. Damiaan van de EHBO, die daar Dins dagavond om 8 uur in de kazerne een aparte vergadering voor belegt. Het doel der actie is boven alle lof. Het gaat hier, om steun aan het Katholiek Verband voor Kinderbescherming; voor de Stich ting Nationale Katholieke Gezinszorg; he t Katholiek Nationaal Bureau voor Geestelijke Gezondheidszorg; de Katho lieke Vacantiehuizen en Jeugdherbergen Centrale; voor de Nederlandse Katholie ke Sportbond en de Katholieke Nationale Jongens, en Meisjeszorg. Ieder op zich or.ze volle steun waard en te saam onze hulp broodnodig. EUPHONIA. Het Kon. Muz. Gez. Euphonia hield Zondag zijn jaarvergadering in de Bo venzaal van zijn eigen huis. Naar ons werd medegedeeld werden de aftredende bestuursleden, de heren J. Kemmeren, M. Swageninakers en Th. van der Linden herkozen, terwijl de heer W. v. Nieuw stadt door de vergadering bij aparte stemming zijn vierjarig mandaat als voor zitter verlengd zag. De viering van het 80 jarig bestaan van het gezelschap is in voorbereiding. In ons volgend nummer geven we een meer uitvoerig verslag. Kring-hok Tentoonstelling. Twintig gulden! Iemand meer dan twintig gulden? Twintig gulden voor 't beste dat U geboden wordt! Wie meer dan twintig gulden? Twintig gulden eenmaal, twintig gulden andermaal! Twintig gulden! Een en twintig gulden! snerpte 't door de microphoon die in Café „De Sportwereld" stond opgesteld en contact mogelijk maakte tussen de afslager, voorzitter v. Hees wijk, in de achterzaal en de talrijke duiven- liefhebbers in café, zaal en show tent, waar meer dan 400 duiven bij een waren uit de C.C. Kaatsheuvel en omgeving. En het ging zo tot de f 25.toe voor een duivenbon van de beken de fondvlieger „de Linco" op de openingsavond Zaterdag onder de verzamelde duivenenthousiasten. 't Was de inzet van de bonnen verkoping die reeds deze eerste avond bijna 200.in het laad je bracht voor de charitatieve doelein den waarvoor de duivenliefhebbers steeds klaar staan in hun liefheb berij. Het zijn er drukke dagen geweest in „De Sportwereld", ondanks het ongunstige weer. Om 8 uur was de tentoonstelling geopend, waar de keurmeesters de Bruin en v. Gompel uit Reusel hun oordeel hadden vastgelegd over de inzendingen. Zondag werd de offi ciële opening gehouden om 12 uur door de voorzitter van de C.C., de heer P. v. Dongen uit Dongen, die de duivenliefhebbers, de werkers voor advertenties en begunstigers, hartelijk dank bracht voor 't om vangrijke werk hier verricht voor een show, die alle voorgaande verre overtreft en waarop met grote vol doening zal kunnen worden terug gezien. Hij verklaart dan de ten toonstelling voor geopend en geeft het woord aan Dr Wijtenburg, die namens de charitatieve instellingen, die over de recette mogen beschik ken als voorzitter van „Gezinszorg" uit Kaatsheuvel, dank brengt en aanmoediging aan de duivenbezit- ters. Gezinszorg heeft zo hard de steun van de particulieren nodig en waardeert ten zeerste wat de duivenliefhebbers daarvoor pres teren in deze groots opgezette dui- venshow. Hij spreekt de hoop uit dat de recette die van vorige jaren achter zich zal laten. Hij moedigt de liefhebbers aan de verkoop van de bonnen royaal te steunen en brengt dank aan allen die hun me dewerking boden voor deze chari tatieve show. De heer J. v. Hees wijk, plaatse lijk voorzitter van de K.V.P. en voorzitter van de tentoonstelling, brengt eveneens dank aan alle me dewerkers, maar bijzonder aan de heer v. Es, die opnieuw weer alles gedaan heeft en geen kosten ge spaard heeft om alles naar genoe gen van de duivenliefhebbers voor elkaar te brengen. Ook de heer Guust v. Dongen uit Tilburg, de voorzitter van Midden- Brabant, kon niet nalaten 'n woord van hulde te brengen aan de C.C.K. te Kaatsheuvel, die hij de eerste en voornaamste noemt in het. edele werd de charitas in de liefhebberij te steunen. Hij wekt de aangeslo tenen bij de Z.N-B. op trouwe le den te blijven en nodigt hen allen uit de komende algemene vergade ring bij te wonen. De liefdadige in stellingen in dp sport te steunen noemt hij een der mooiste doelein den van de duivensport. Dan wordt de verkoop der be schikbaar gestelde duivenbonnen vervolgd, waarvan de totaal-op brengst ruim 300.meer bedraagt dan het vorig jaar. Er was en bleef stemming in „De Sportwereld", waar handen te wei nig waren om de talrijke liefheb bers bij de enthousiaste verkoop te bedienen. In de avond had de trek king plaats van de aan de tentoon stelling verbonden loterij. In een achterstaande advertentie zijn de winnende loten in volgorde van de gewonnen prijzen opgenomen. Bij de kastelein van „De Sportwereld" zijn deze tegen inlevering van de loten af te halen. Zoals we reeds meedeelden, zijn de ingezonden duiven per hok van vijf dieren beoordeeld. De uitslag van deze beoordeling was: 1. W. Aussems, Kaatsheuvel 237% pnt.; 2. P. Stokkermans, Kaatsheu vel 237% pnt.; 3. W. Aussems 236% pnt.; 4. L. Mosselveld, Kaatsheuvel 236% pnt.; 5. L. Mosselveld, Kaats heuvel 236Va pnt.; 6. A. Duiven- kamp, Waalwijk 236Va pnt.; 7. v. Boxtel-Damen 235% pnt.; 8. Jos Klijssen, Waalwijk 235% pnt.; 9. v. Eten, Waalwijk 235% pnt.; 10. B. v. Riel, Waalwijk 235 pnt.; 11. L. Hamers, Kaatsheuvel 234% pnt.; 12. C. M. Snoeren, Kaatsheuvel 234% pnt.; 13. J. v. Hees wijk, Kaatsheu vel 234% pnt.; 14. Jan Vloemans, Kaatsheuvel 234% pnt.; 15. Adr. Trommelen, Dongen 234% pnt.; 16. J. v. d. Linden, Kaatsheuvel 234% pnt.; 17. C. Labee, Kaatsheuvel 234% pnt.; 18. A. J. v. Dongen, Loonopzand 234% pnt.; 19. L. de Bont, Kaatsheuvel 234% pnt.; 20. W. v. d. Ven, Kaatsheuvel 234 pnt.; 21. J. Snoeren, Loonopzand 234 pt. 22. P. Dirkse, Kaatsheuvel 234 pnt. De vogelhandel J. v. Riel ver zorgde de duiven gratis en kwam met een zeer verzorgde stand op de show uit. OPRICHTING VAN REN MANNENKOOR. In café v. d. Hoven werd op ini tiatief van enkele heren uit de St. Jozefparochie een mannenkoor op gericht onder de naam „Semper Vivens". Hoewel het begin bescheiden is, hebben zich toch inmiddels een 20-tal personen opgegeven, die met een groot enthousiasme de eerste repetitie tot een succes hebben ge maakt. Het doel van het mannenkoor is het brengen van het lichtere genre muziek, zoals b.v. door de „Maas trichter Staag" algemeen gezongen wordt. Als eerste nummer werd „Le Rossignol" van Rety op het programma gezet, welke keuze zeer gelukkig bleek te zijn, gezien het élan waarmede gerepeteerd werd. Er zal natuurlijk hard gewerkt moeten worden, want het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk aan een concours deel te nemen. Daar naast echter zal er zoveel mogelijk j naar gestreefd worden de vriend- schappelijke sfeer van de eerste bijeenkomsten te behouden. Dat de oprichting van dit man nenkoor allerwege instemming ge- i niet, moge blijken uit het feit, dat 1 de WeleEerw. Heer kapelaan van i Hoeck op een desbetreffend ver- boek zich gaarne als geestelijk ad viseur beschikbaar stelde. Als voorlopig bestuur werd ge kozen de heren C. Mekes, voorzit ter; C. Schoenmakers, secretaris; J. Boelen Jr., penningmeester; ter wijl de heer Joop van der Linden het directeurschap op zich heeft genomen. „Semper Vivens" is er terdege van overtuigd dat er nog vele moei lijkheden te overwinnen zullen zijn. Maar zij durft er op vertrou wen dat nog verschillende liefheb bers zich zullen aansluiten. SUUSKE PERDEAMS. Weer was de opvoering van „Suuske Perdeams" door het Ge mengde Toneelgezelschap „Cres cendo" in de Euphoniazaal zowel Zaterdag als Zondag een enorm succes. Beide avonden waren weer volledig uitverkocht. Er is gespeeld met een toewijding en overgave, die opnieuw beide avonden een enthousiast publiek vier uren ach tereen in de ban gehouden hebben van 'n spanning die voelbaar was. Vier uitverkochte avonden zegt toch wel genoeg omtrent de capa citeiten van dit gezelschap, dat jaar op jaar op resultaten terug mag zien, die haar naam eer aan doen. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo. Dinsdag 8 uur n.m. jaarvergade ring ILK. Par. Zangkoor St. Jan. Dinsdag 8 uur n.m. vergadering Sla Uw Slag EHBO-vcr. in brand weerkazerne. Woensdag 8 uur n.m. reptitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- theater „De gevangene van Zenda,, toegang 14 jaar. Donderdag 7.30 uur n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canto. Donderdag' 8.30 uur n.m. repeti tie Gemengd Koor Bel Canto. BRANDWEEREXAMEN. De heren A. van der Velden Czn„ W. Dielen en Jo Moonen alhier slaagden voor het examen Brandmeester 2e klasse. BRAND. Vrijdagavond omstreeks 7 uur brak brand uit in het woonhuis van de heer L. J. aan de Hogesteenweg alhier. Door onachtzaamheid schijnt men met rubber- lijm te dicht bij het vuur te zijn geko- men, met het bekende gevolg. De woon kamer der familie J. brandde geheel uit. De brandweer die spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst meer te doen. PLECHTIGE BEGRAFENIS. Vrijdagmorgen te 10 uur had alhier de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen de heer Bernard van den Ho ven, in leven eredeken van het Gilde St. Ambrosius. Voorafgegaan met het om floerste vaandel van het gilde en slaande trom, werd de overledene door de gilde- broeders kerkwaarts gedragen, alwaar- Kapelaan Reijner de plechtige H. Mis van Requiem opdroeg en de absoute verrichte, waarna de teraardebestelling plaats had. AUTO (MET PROF. VERAART) SLIPTE OP GLADDE WEG. Op de rijksweg Den Bosch-Eind hoven is Zaterdagmorgen even na half elf een ernstig verkeersonge val gebeurd, waarbij de Delftse hoogleraar, prof dr J. A. Veraart betrokken waj. Op de rand van de gemeente Best begon de nieuw au to van de 53-jarige Haagse advo caat, mr. G. W. Jonker, die met zijn echtgenote en prof. Veraart op weg was naar een jubileumviering bij Philips in Eindhoven, plotse ling te slippen op de spiegelgladde weg. De wagen, die zeker niet har der dan 50 tot 60 kilometer reed, gleed plotseling naar de rechter- wegberm. Hier kwam hy in botsing met een boom. De linkerflank by de bestuurdersplaats van de heer Jonker werd volkomen ingedrukt. Prof. Veraart, die voorin naast de bestuurder zat, viel door de lievige schok uit de wagen op de weg berm. Het zag er aanvankelijk naar uit dat de heer en mevrouw Jon ker er het ergste aan toe waren. ZWARE SNEEUWSTORM EN DOOI EN HAGEL GING OVER ONS LAND. Een sneeuwstorm die Zondagavond met een snelheid van 80 kilometer en met windstoten van meer dan 110 kilometer over Nederland trok, sloot een weekeinde af waarin het weer zich van zijn slechtste kant heeft laten zien. Van tien graden vorst tot tien graden boven nul zo wisselde de temperatuur na Za terdagnacht. Zondag draaide de ba rometer naar storm, toen een diepe depressie passeerde, zonder dat de wind merkbaar aanwakkerde. Zon dagavond pas stak 'n zware Noord- Westerstorm op, die de koude lucht in enkele ogenblikken over het land terugbracht. In De Bilt daalde de temperatuur acht graden in de tijd van één uur. De regen ging over in hagel en later in sneeuw. In IJmui- den en Den Helder werd tot Zon dagavond zeven uur twintig milli meter neerslag gemeten. Zondagavond om tien uur meld de Zuid-Limburg (en ook hier bij ons was fikse dooi) een tempera tuur van negen graden boven nul, maar in het Noorden was de tem peratuur al weer onder het vries punt gekomen. De storm is vandaag weer afgenomen. De temperatuur is dicht bij het vriespunt, en er zullen, soms gepaard met krachtige wind. sneeuwbuien blijven vallen. EERSTE OFFICIËLE DAAD VAN PRINSES BEATRIX. „Ik doop u „Vasum" en wens u behouden vaart". Met deze woorden verrichtte Prinses Beatrix Zaterdag middag om 3 uur haar eerste offi- ciël cdaad; de tewaterlating van het 37.000 ton metende tankschip „Va sum" bij de Nederlandse Dok en Scheepsbouw Maatschappij. Schui mend spatte de champagne tegen de scheepshuid. Even nog aarzelde het enorme schip, toen eerst langzaam, daarna sneller gleed het langs de brede met vet besmeerde goot van helling no. 5 in het donkere, kille water van het IJ. Doordringend loeiende sirenes overstemden het gejuich van het publiek. Met een stralende glimlach, enthousiast zwaaiend met het boeket lelietjes van dalen, wuifde prinses Beatrix het wegglijdende schip na. Op de met gas verwarmde koninklijke tri bune wensten de eregasten, onder wie de ministers Drees, Luns en Al- gera de prinses geluk met de ge slaagde tewaterlating. Dan stond iedereen recht, terwijl de harmonie Tuindorp en het muziekcorps van de Koninklijke Shell het Wilhelmus speelden. De prinses was gekleed in een petrolkleurige jas, op het hoofd een bruin kapje. Zij werd aan de steiger verwelkomd door mr A. de Roos, de loco-burgemeester, en de heer P. Goedkoop, directeur van de NDSM. Later in het kantoor werd de prin ses voorgesteld aan minister-presi dent dr Drees en de commissaris van de Koningin in Noord-Holland, dr M. Prinsen. Onmiddellijk daarop werd een rondgang gemaakt over 't fabrieksterrein. De Heer en Mevrouw L. MOMBERS-BIJLARD geven U met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Harmen Petrus-Canlsius Maria Waalwyk, 15 Januari 1955 Mr. van Coothstraat 6 TijdelijkSt. Nicolaas-Zieken- huis, Waalwijk. Met grote vreugde endank- baarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon KOOSJE die bij het H. Doopsel de na. men ontving Jacobus, Godefridus. Maria. J. v. d. Krabben Th. v. d. Krabben- v. Bladel Oss, 15 Januari 1955 Titus-Brandsmaplein 12 Met groot leedwezen geven wij kennis, dat na een kort stondige ziekte, vrij plotse ling is overleden onze be minde en zorgzame Echt genote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mechelina Petronella Castelijns echtgenote van Gijsbertus Bijnen in de ouderdom van 66 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in Uw Godsvruchtige gebeden aan. G. Bijnen H. Gloudemans-Bijnen A. Gloudemans en kinderen E. Coppens-Bijnen en Kinderen L. Bijnen M, Bgnen-van Helden en kinderen J. Bijnen A. Bijnen-Kleijsen en Kinderen A. By'nen R. Bijnen-Coppens. Waalwijk, 16 Januari 1955 Min. Loeffstraat 29 De plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben op Woensdag 19 Jan. aanstaande, om 9.30 uur in de Parochiekerk van St. Clemens te Waalwijk. De Burgemeester van Loon- op Zand en Mevrouw van der Heijden betuigen hartelijk dank voor de vele wensen, hun bij de jaarwisseling gebracht, en wensen wederkerig gaarne allen een voorspoedig 1955 toe. De Heer en Mevrouw Winkelman-Mulder danken voor de gelukwensen bij de jaarwisseling ontvangen en wensen allen wederkerig een gelukkig Nieuwjaar.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5