UIT EIGEN LAND holland op Z'N smalst. Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit Binnen- en Buitenland Pijn kan Ui slaap niet verjagen Lijvige agenda voor Sprang-Capeise raad. KRUIS" PUROL Spoedvergadering van de raad der gemeente Heusden. Millioenen dames EVERT VERMEER OPVOLGER VAN KOOS VORRINK DADERS VAN ROOFOVERVAL TE ZOETERMEER GESNAPT. Ruwe Handen? VRIJDAG 21 JANUARI 19qq Uitgever Waalvrykse Stoomdrukkerij Antoon Tieler Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week HET ZUID 78e JAARGANG No. 7 Abonnement 19 cent per week 2.48 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Minister Staf gemak voelen, ons, niet er*,P wel tujten van de Z'n oren ™°e n harde schreeu. talloze stiyan verontwaard- wende /jch tot hem richtten naar aanleiding van zijn ongejuk- H,? besluit het liften voor inilitai- ïén te verbieden. Enigszins is hij on dit aanvankelijke besluit terug gekomen, door een bepaalde vorm van georganiseerd liften toe te staan." welke vorm gevonden was door de Nederlandse burgerij, die het helemaal niet eens was met ""Echt op zijn Hollands heeft mei. dit liften inderdaad georganiseerd, overgeorganiseerd, met bet gevolg dat bet een volkomen mislukking fs geworden. Een belachelyke ver toning werd het, echt Holland op z'n smalst. Men kan zich afvragen of t wel geactiveerd is, of het wel is, een dergelijke vloed vanl com men laar te doen strom<mi over t e besluit, dat van zeer geringe vang is, vergeleken bu de verf be_ langrükere en urgen ere men die momenteel speitu m Herland en speciaal ten opzidite van Nederland als een deel van groot geheel der vrye wereld. Maar wij zijn een vrije democra- tischenatie, J en willen wc onze vrijheid koste wat het kost yerae digen in het ruime internationale verband, wc willen dat zeker met minder in onze eigen nationale sa menleving. Wij wensen niet volko men vastgesnoerd te worden in n band van dictatoriale ambtenarij, we wensen niet geregeerd te wor den in pietlutterige kleinigheden; we wensen niet overstroomd te worden door een papiervloed van uit Den Haag, waar men van ach ter bureaux ons openbare leven stap voor stap wil dirigeren. We hebben er een afkeer van dat onze jongens in militaire dienst, wanneer zij naar bun dierbaren willen, na een harde week van koud en gevoelloos kazerneleven, onder bewaking van commandan ten, patrouilles, militaire politie enz., naar een plaats worden ge bracht, zo goed mogelijk onttrok ken aan het oog, waar zy nog steeds onder bewaking' kunnen wachten tot er een automobilist zo goed is om een omweg van soms een behoorlijk aantal kilometers te maken en die aan het oog onttrok ken plaats op tc sporen. We hebben er een afkeer van, wanneer militairen, die zich opge geven hebben als gegadigden voor dit georganiseerd liften, en later hierop terugkomen, omdat 't zoveel i graden vriest en de sneeuwlaag dik i;, toch gedwongen worden naar (tie vaak onbeschutte plaats te marcheren, en wanneer ze dan, zonder succes te hebben gehad, koud en verkleumd naar de kazer- j ne terugkeren, geen eten krijgen, omdat ze immers „uit de voeding" waren Het ligt ons niet, wanneer op een bepaalde liftplaats een overste in hoogsteigen persoon naam en adres en nummer noteert van een auto mobilist, die zo goed was een mi litair mee te nemen, alsof hij een zware overtreding beging. Het lijkt er al te veel op dat men bij wijze van wraak, omdat men, gedwongen door de publieke opi nie, enig' water in de wijn moest doen, dit water zo volkomen troe bel beeft gemaakt, dat de drank niet meer te drinken is. Heel deze onverkwikkelijke ge schiedenis is uitgegroeid tot een prestigekwestie tus-en de minister en de militaire overheid enerzijds en de Nederlandse bevolking an derzijds. Zelden of nooit zal een minister gehandeld hebben zo vol komen in strijd met het algemeen gevoelen van 't Nederlandse volk; met een argumentering die zo ont zettend zwak was. Zelden ook zal pietluttige ambtenarij dergelijke excessen hebben veroorzaakt. Ondertussen zijn de militairen er de dupe van; natuurlijk, het is ieders plicht zijn krachten te ge ven aan de verdediging van onze vrijheid en van de veiligheid der gehele vrije wereld, maar wanneer onze solaten jaren van hun jeugd offeren voor deze veiligheid, hun Studie onderbreken, het zorgen voor hun toekomst moeten staken, dan mag hiervoor toch wel 'n groot begrip worden getoond en een grote waardering aan de dag wor den gelegd. Dan gaat het toch niet aan] bet door-de feiten gedwongen kleine beetje vrijheid, dat ze nog maar genieten, nog meer te gaan beknibbelen. Nederland verzet zich hiertegen en terecht; de bevolking is veront waardigd en daar is alle reden voor. Minister Staf is druk doende zijn gezicht te verliezen; een roy aal sportief gebaar zal hem zijn ge knakt prestige weer terug geven. Weet hij dit gebaar niet te maken, dan zullen tallozen hem verslijten voor een „kruidenier", voor de verpersoonlijking van „Holland op z'n smalst." voor het leger zullen worden ver minderd met 50 millioen en van de vloot met 75 millioen dollar. Eisenhower motiveerde de ver hoging van de buitenlandse hulp met te wijzen op de kritieke toe stand in Azië, waar de vrije lan den sterke steun behoeven. Het voorstel zal echter stuiten op scher pe critiek van het Congres. De laatste jaren zijn de bedragen voor buitenlandse hulp vry sterk be snoeid en vooraanstaande Congres leden dringen aan op verdere ver laging. Met trots meldde de president, dal Amerika in het afgelopen jaar met succes de aanpassing van een oorlogseconomie naar een vredes economie heeft voltooid. De huidi ge toenemende welvaart rust op hechte grondslagen, vrij van kunst matige stimulansen van oorlog of inflatie. RODEN VEROVEREN KLEINE NATIONALISTISCHE BASIS. Ondersteund door vliegtuigen en oorlogsschepen hebben de Chinese communisten Dinsdag en klein na tionalistisch eiland 36o kilometer ten Noorden van Formosa vero verd. Volgens radio-Peking was 't eilandje Jikjangsjan binnen twee uur „bevrijd". Hoewel de op winding over deze daad onder de Chinese nationalisten op Formosa groot was, werd de rode actie in Washington door minister Dulles „van geen (bijzondere betekenis" genoemd. „Het is één van de ei landen die in Mei van het vorige jaar van bezetter zijn verwisseld zonder daarbij de speciale aan dacht van de wereld te trekken aldus Dulles. HERDENKING 10-JARIGE BEVRIJDING. Het /Nationaal Comité Viering Bevrijdingsdag 5 Mei 1955, onder hoge patronage van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden samengesteld uit ver tegenwoordigers van alle geledin gen en richtingen van het Neder landse volk, is Maandag met het werk naar buiten begonnen, dat er op is gericht door het wekken, sti muleren en steunen van pogingen en plannen te geraken tot een waardige stijl en tegelijk vreug devolle viering van de tiende be vrijdingsdag op 5 Mei a.s. Vooreerst heeft dit comité zich aan ons volk voorgesteld middels een rede over de beide radiozen ders van zijn voorzitter, de heer M. A. Reinalda. In deze rede heeft de voorzitter medegedeeld, dat de aanstaande herdenking onzer militaire en geestelijke bevrijding van de nazi horden, alleszins mogelijk is dooi de extra vrije dag, die de werkge vers .daartoe hebben aangeboden. Een aanbod aldus de heer Rei nalda waarvan de waarde op ca. 30 millioen gulden moet wor den getaxeerd. De regering zal de militaire be vrijding op grootse wijze herden ken te Wageningen waar in ho tel „De Wereld" de commandant van het Duitse 25ste leger in West- Duitsland, kolonel-generaal Johan nes Blaskowitz, de capitulatie te kende in tegenwoordigheid van koningin Juliana en prins Bern- hard. Ook de Canadese luitenant- generaal Charles Foulkes, aan wie Blaskowitz zich overgaf, zal bij de ze herdenking, die o.a. bestaat uit een grote parade van internatio nale legereenheden, aanwezig zijn. Het Nationaal Comité zal de vie ring der geestelijke bevrijding een waarlijk nationaal hoogtepunt doen bereiken door een hoog waardige herdenkingsmanifestatie in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Aan alle burgemeesters en aan alle bekende comités is een samen vatting toegezonden der richtlijnen en suggesties voor de viering van de aanstaande bevrijdingsdag. Het comité schrijft niet voor, doch laat alle ruimte voor het streek- en plaatseigene. Het geeft slechts wen ken en voorbeelden. De baten van alle herdenkingsfestiviteiten zullen ten goede komen aan de stichting 19401945. Deze stichting ver trouwt zoals bekend 'n..l*e komende maanden de laatste bijna vijf millioen te zullen ontvangen, die haar in staat zullen stellen zich uit alle collecte-acties terug te trekken. OLIE DUURDER. De prijzen van gasoliën en huis brandoliën worden ingaande 17 Ja nuari met 0.6 et. p. liter verhoogd. Voor de soort autogasolie, geleverd uit pompen en in vaten, wordt de verhoging 1 cent per liter. Het partijbestuur van de PvdA heeft Evert Vermeer (met de rode bril) candidaat gesteld voor de functie van de partijvoorzitter. Het partij-voorzitterschap is momen teel vacant, doordat Koos Vorrink zich wegens ziekte heeft terugge trokken. HOEVEEL SIGAREN In 1954 zijn een milliard sigaren de lucht ingeblazen. De consump tie in dit artikel is echter nog de helft minder dan voor de oorlog, maar de prijs is ook wel 'n beetje stijver! AMERIKA'S BEGROTING DIT JAAR 1.1 MILLIARD MINDER. President Eisenhower heeft aan gekondigd, dat de Amerikaanse re gering de uitgaven in het komende financiële jaar met 1.1 milliard dollar zal verminderen. Maar de buitenlandse hulp zal met 400 mil lioen dollar worden verhoogd tot 4,7 milliard. De uitgaven voor de gewapende strijdkrachten zullen 34 milliard dollar bedragen, dat wil zeggen: meer dan de helft van de totale uitgaven ten bedrage van 62,4 milliard. De uitgaven voor de luchtmacht alleen worden op 15,6 milliard dollar geraamd. Maar die wanneer U Witte Kruis- poeders in huis heeft. Ze verdrijven direct en af doende hoofdpijn of kiespijn, zenuw- of rheumatische pijnen, die U de slaap roven en zijn onschadelijk voor de maagl Ook in tablet- en cachet-vorm. it Vraagt Uw A po theker of Drogist! VRIJLATING VAN ELF VLIEGCRS. Minister Dulles heeft secretaris generaal Dag Hammerskjöld van de UNO en Henri Cabot Lodge, permanent vertegenwoordiger van de Verenigde Staten in Lake Suc cess, voor Woensdag naar Was hington uitgenodigd voor een be spreking over de pogingen van de UNO om de vrijlating te bewerk stelligen van elf Amerikaanse vlie gers uit Chinese communistische gevangenissen. „Als de UNO er niet in slaagt de vliegers te bevrij den, zal Amerika zich rechtstreeks met deze kwestie moeten bemoei en", aldus Dulles. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken zei eerst dat Amerika zich ten aanzien van de kwestie nog op de achtergrond houdt teneinde de UNO de vrije hand te laten. Maar dit „kan niet eeuwig' blijven duren". Volgens Dulles ook kan de missie van Ham merskjöld naar Peking geen succes worden genoemd, zolang de elf Vliegers niet terug zijn. PRINS JUAN CARLOS IN MADRID. Prins Juan Carlos, de ouplste zoon van Don Juan, de Spaanse troonopvolger, is. Dinsdag per trein van Lissabon naar Madrid gereisd, de beschikking gekregen over het de besciukkin ggekregen over het prachtige paleis van ue hertog van Monteliano. in bet voorjaar zal de militaire en universitaire opleiding van de prins, waarvoor Don Juan en ge neraal Franco samen de plannen hebben opgesteld, beginnen. De Spaanse ïnonarcmsien aciitcn de behandeling van de prins een be- wys, dat Franco nu concrete stap pen doet om de monarchie te her stellen. MOORDENAAR VAN REMON BEKENT. De Panamese advocaat Ruben Miro heeft bekend, dat by, niet medeweten van de toenmalige vi ce-president Guizado en enkele an deren, uit geldnood de fatale aan slag heeft gepleegd op wijlen pre sident José Henion. Behalve Remon kwamen daarbij nog drie personen oni liet leven. Miro hoopte na de moord op de president als minis ter van justitie zitting te krijgen in 'het dan te vormen kabinet, tenein de op die manier zyn zware speel schulden te kunnen voldoen. Hij zat zo aan de grond, dat hij het grootste deel van het fortuin van zijn vrouw ook al had verspeeld. Vice-president Guizado en diens zakelijke compagnon Rodolfo Saint Malo stonden eveneens aan de rand van het bankroet. TRAGISCH ONGELUK. Het 10-jarig zoontje van de fa milie C. te Den Haag' is op wel zeer tragische wijze om het leven geko men. Toen de moeder even de deur uit was, is het kind met een hon- denriem gaan spelen. Hij heeft de riem met de musketonhaak aan 'n waslijn vastgemaakt. Daartoe klom hij op een stoel, terwijl hij het an dere einde van de riem om z'n hals had. Kennelijk is het jongetje toen gevallen, want toen de moeder te rug' kwam, vond zij haar zoontje levenloos hangend over de stoel. De politie heeft de hand kunnen leggen op drie mannen, die bekend hebben de daders te zijn van de roofoverval welke Vrijdagavond j.l. in een zuivelfabriek te Zoetermeer werd gepleegd. De drie mannen beschreven hoe zij het kantoor waren binnenge drongen, de kassier bedreigend met een vuurwapen. De man werd in een hoek gedrongen en een der overvallers gaf hem enkele slagen op het hoofd. Nadat een der man nen zich van een geldsbedrag had meester gemaakt, nam het drietal de benen. De drie mannen zyn va rensgezellen. Tijdens hun laatste reis hadden ze het plan voor de overval uitgewerkt. De buit be droeg circa 15.000 gulden, waarvan nog 4000 gulden zoek is. De spoedige aanhouding is te danken aan het voortreffelijk werk van de rijkspolitie te Zoetermeer, in samenwerking met de Rotter damse recherche. De raad der gemeente Heusderi kwam Vrydag 14 Januari j.l. in een spoedeisende openbare vergade ring byeen. Afwezig waren de heren L. A. Verschuur en A. Rijke. Nadat de voorzitter, de edelacht bare heer A. v. Delft, deze verga dering had geopend, sprak hij als volgt: „Op de eerste vergadering in dit nieuwe jaar wil ik gaarne mijn dank betuigen voor de steun en medewerking, ondervonden van U, leden van de raad, het secretaris- personeel, het personeel van ge meentewerken en van de vrijwil lige brandweer, alsmede van de Rijkspolitie te dezer plaatse. Gaarne roep ik aller medewer king in voor de arbeid die ons in dit jaar te wachten staat opdat met uw aller hulp datgene zal worden bereikt was voor de gemeente van belang kan zijn." Hierna gaf spreker een over zicht van de loop der bevolking over het jaar 1954. Het aantal in woners bedroeg op 1 Jan. 1954 3137 en op 31 December 1954 3159. Het aantal voltrokken huwelijken bedroeg in 1954 30 (in 1953 28.) Wat de openbare werken betrof, heeft volgens spr. in 1954 de be steding plaats gehad van 't nieu we gemeentehuis, welke bouw is aangenomen door de fa. J. P. van der Linden te St. Michielsgestel. De eerste paal voor dit voor de ge dragen op, welke waren uitgegeven ingevolge de sociale voorzienings regeling, werkobjecten, hulpverle ningsregeling kleine zelfstandigen enz.. Nadat spreker ook nog 'n over zicht had gegeven over de gezond heidszorg en de openbare veilig heid, besloot hij dit jaaroverzicht met de wens dat Gods onmisbare zegen op allen moge rusten en Hij hen de nodige wijsheid en kracht zal schenken om die besluiten te nemen die nuttig en wenselijk zijn voor de gemeente. De heer Roza dankt namens de leden van de raad voor liet door de voorzitter gegeven jaaroverzicht. Rij de vaststelling van de notu len van de vorige vergadering' maakte de heer v. Herpt een op merking over een naamsverwisse ling en had bij nog repliek op een gezegde van de heer Roza in de vorige vergadering betreffende de wethoudersverkiezing. Punt 4 der agenda betrof een brief van Mr. van Zinniccj Berg- mann inzake onteigening gemeente Heusden contra Buys c.s. Hierin stelde deze voor het betreffende perceel, groot 32 are en 20 c.are aan te kopen voor 40 ct. per m2 (in totaal 1400.waardoor dit proces veel vereenvoudigd zou kunnen worden. De raad besloot tot aankoop over te gaan. Verder was er ingekomen een schrijven van G. van Ballegooyen om vergoeding van de buskosten voor zyn kind, dat de .school te Gcnderen bezoekt. De raad besloot deze buskosten voor honderd pro cent te vergoeden. Ook was er een schrijven inge komen van Termeer om verhoging van de vergoeding van reiskosten voor zijn kind, dat elders 'n school bezoekt. Hierop werd afwijzend beschikt. Verder besloot de raad by de Bank voor Nederlandse Gemeenten geldleningen aan te gaan: le een van 145.000 voor de duur van 50 jaren tegen 3 3/8%; 2e een van 1 1.000 voor de duur van 10 jaren Hierna werd deze vergadering gesloten. meente zo belangrijke bouwwerk werd op 14 October 1954 door spr. in de grond geslagen. De uitbreiding van de R.K. Meis jesschool met 5 lokalen, welke werd uitgevoerd door de fa. P. A. Kramer, is in '54 gereed gekomen. De lekenschool werd in de loop van 1954 grondig gerestaureerd in verband met de tijdelijke onder brenging van de nieuwe ulo-school. De demping van de Denier is in 1954 voltooid, waardoor de lozing yan de riolering via de zuiverings installatie plaats kon vinden op de Bergse Maas. Inmiddels is 'n plan voor de vernieuwing van de rio lering in de binnenstad aan de be voegde instanties ingezonden. Met grote voldoenig is bericht ontvangen dat in 1955 kan worden overgegaan tot stichting van een gymnastiekzaal, waardoor aan een lang gekoesterde wens zal worden voldaan. Wat de economische toestand betreft, zei spreker dat het 'n grote verbetering mag worden genoemd dat op 16 Maart 1954 de automati sering van de telefoon werd inge voerd, alsmede dat op 22 Maart '54 kon worden begonnen met de leve ring van mijngas. Thans wordt na gegaan in hoeverre het mogelijk is het myngas te leveren aan de bui tenafdelingen van de gemeente (Herpt, Hedikhuizen en Ondheus- den). Hierna noemde spreker alle be- Vanavond zullen de raadsleden van Sprang-Gapelle in een open bare vergadering bij elkaar komen om onderstaande lijvige agenda af te handelen. O.m. zal de raad de begroting voor 1955 vast stel len. De vergadering begint om half 8. 1. Opening. 2. Notulen. 3 Ingekomen stukken. 4. Verlenen van medewerking inge volge art. 72 der Lager-onderwijswet 20. 5. Vaststelling bedragen der vergoe dingen en de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven, bedoeld in are. 103, 3e lid, der Lager-onderwijswet 1920, voor de bijzondere scholen voor g.l.o., over de jaren 1948 t.m. 1952. 6. Aangaan rekening-courant-overeen komst met de Woningbouwstichting „Sprang-Capelle' 7. Wijziging „Rangen- en Bezoldi gingsverordening 1954 8. Wijziging kindertoelage-verorde ning. 9. Toekenning 6 -verhoging op sa larissen en lonen gemeente-personeel in gaande 1 Januari 1955. 10. Advies aan Ged. Staten inzake toekenning 6 -verhoging van de bezol diging van secretaris, ontvanger en amb tenaren van de burgerlijke stand. 11. Wijziging rechtspositie.regelingen gemeente-personeel. 12. Wijziging leges-verordening. 13. Vaststelling verordening op de heffing van straatbelasting. 14. Bestemming tot openbare weg van door ruiling met M. voor de Poorte en de Erven A. Snijders verkregen grondstukken. 15. Aankoop van 60 m2 grond met herbouwplicht van P. Priest. 16. Aankoop grond van de Gemeen telijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg te Vrijhoeve-Capelle 17. Ruiling grondstrook langs ge meentehuis met J. Snijders. 18. Toekenning schade-vergoeding S. A. van Vuuren. 19. Vaststelling „gemeentelijke bouw- ciediet-regeling 1955". 20. Benoeming gemeentewerklieden. 21. Benoeming twee leden commissie van advies, bedoeld in art. 8 der Woon- ruimtewet 1947. 22. Benoeming leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 23. Vaststelling vergoeding leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 24. Subsidie plaatselijke afdeling dei Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken. 25. Subsidie padvindersgroep „Jan de Rooij." 26. Subsidiëring Chr. Lagere tuin bouwschool te Dussen. 27. Subsidiëring Ned. Ver. tot steun aan het „Koningin Wilhelminafonds' voor kankerbestrijding". 28. Subsidiëring Stichting voor reva lidatie in Noord-Brabant. 29. Voorstel tot afwijzing subsidie aanvrage van het Humanistisch Thuis front. 30. Goedkeuring begroting 1955 der Gemeentelijke Instelling voor Maatschap pelijke Zorg. 31. Vaststelling gemeente-begroting voor het dienstjaar 1955. 32. Vaststelling bedrag ex art. 55bis der Lager-onderwijswet 1920 voor het jaar 1955. 33. Wijziging gemeente.begrotingen voor de dienstjaren 1954 en 1955. 34. Goedkeuring rekening der Ge meentelijke Instellinq voor Maatschappe lijke Zorg over 1953. 35. Voorlopige vaststelling gemeente- rekening over het dienstjaar 1953. 36. Mededelingen. 37. Rondvraag. 38. Sluiting. PRAE-ADVIEZEN s Voorstel inzake ruiling van grond met J. Snijders. Opmetingen hebben aangetoond, dat na het gereed komen van de nieuwe aan bouw van het gemeentehuis, de aan de oostzijde gelegen uitweg ter hoogte van deze nieuwe aanbouw een breedte had gekregen van minder dan 4 meter. Door de eigenaren van de achter het gemeen tehuis gelegen landerijen kan echter op grond van een gevestigde erfdienstbaar heid een uitweg ter breedte van 4 me ter gevorderd worden. Teneinde te voor komen dat hierover eventuele moeilijk heden zullen rijzen, hebben B. en W. de beer J. Snijders, eigenaar van het aan grenzende perceel, verzocht een strook grond af te staan om hiermede de uit weg op de vereiste breedte te brengen. Genoemde Snijders is hiertoe bereid ge vonden, terwijl met hem is overeenge komen, dat hem ter hoogte van de voor zijde van het gemeentehuis een ongeveer gelijke strook grond wordt teruggegeven. Voorstel inzake toekenning van een schadevergoeding aan S. A. van Vuuren, alhier. Bij raadsbesluit van 30 October 1953 is o.a. aangekocht van Jac. de Bie te Sprang een gedeelte van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Sprang, Sectie B 749, ter grootte van 0.24.70 H.A. in pacht zijnde bij de landbouwer S. A. van Vuuren, Kerkstraat 80, alhier. De pacht overeenkomst liep tot en met 1957. Nu ook dit perceelsgedeelte aangewend wordt voor de aanleg van een straat en woningbouw is aan genoemde landbou- wei verzocht de pachtovereenkomst te beëindigen tegen een éénmalige schade loosstelling van f 150. Van Vuuren stemt er mee in. Wat betreft de grootte van de schadevergoeding delen B. en W. nog mede, dat deze op dit bedrag is gesteld i.v.m. het feit, dat het resterende per ceelsgedeelte niet meer aan een sloot grenst waaruit water voor het vee kan worden geput. Voorstel inzake benoeming gemeente werklieden. In aansluiting aan hetgeen terzake in dc vergadering van 1 October j.l. werd besloten hebben B. en W. sollicitanten opgeroepen voor de functie van 2e weg werker. Daarvoor hebben zich 9 solli citanten aangemeld, waarvan 3 buiten de gemeente woonachtig zijn. Nadat met verschillende sollicitanten is kennis gemaakt, menen B. en W. te moeten voorstellen de heer J. van Oos terhout, Heistraat nr. 169, te benoemen in vaste dienst, ingaande 1 Jan. 1955. De heer van Oosterhout heeft lange tijd gewerkt aan de verbouwing van het gemeentehuis en daarna is hij gedurende 5 maanden in los dienstverband werk zaam geweest Zowel tijdens de verbouw van het ge nieentehuis als in laatst genoemde functie heeft genoemde van Oosterhout zich doen kennen als een betrouwbaar, alles zins vakbekwaam arbeider, die zeer ze ker in vaste dienst zal voldoen. zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI Wat betreft de tweede vacature komt- het B. en W. gewenst voor, daarin voorlopig te voorzien door benoeming van een functionaris op arbeidscontract op een proeftijd van een jaar. Voorstel inzake benoeming van leden der commissie tot wering van schoolver zuim. De leden der commissie, wier zittings periode op 31 December van het vorige jaar is geëindigd, stellen zich allen her kiesbaar, met uitzondering van de heer Spuij broek, die om gezondheidsredenen gemeend heeft te moeten bedanken. In de plaats van de heer Spuijbroek heeft zich benoembaar gesteld de heer Joh. Rosen- brand. De aanbeveling luidt: 1. L. Poldervaart W. J. van Nieuwenhuizen 2. A. Dees M. C. Rijken 3. J. W. Genuit J. M, van den Hoven 4. P. van der Schans D. van Oversteeg 5. Joh. Rosenbrand Nzn. Mevr. W de Rooij-van Suylekom. Voorstel tot verhoging der vergoedin gen voor de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3