miWYK DE KOPERKONING POPENT 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 JANUARI 1955 2 waarschuwen tegen FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden EEN BOEIEND FAR-WEST VERHAAL door PIKE NORTON WILL'S. 19). Waar hij verder heengegaan is, we ten wij ook niet. Wie maakt ons dan wat?" „Hoe wou jij ze spoorloos laten verdwijnen?" „We tonen ons zeer verontwaar digt dat men ons verdenkt van whiskey-stoken zonder vergunning „Denk je, dat ze daarvoor ko men?" „Waarvoor anders? Dat is 't laat ste gebeurd. Zoals ik al zei, tonen we ons zeer verontwaardigd en no digen hen uit de hele ranche te doorzoeken. Van te voren hebben al onze jongens zich verdekt opgesteld rond het bewuste gebouwtje, waar de machines staan. Zo gauw ze daar komen, nemen we ze gevangen. Ko men ze er niet, dan is het helemaal in orde. Op de farm valt verder niets te vinden en dan zullen ze weer met hangende pootjes vertrek ken. Ik acht dat laatste echter niet waarschijnlijk, want als de sheriff het risico neemt om ons boos te maken, dan zal hij ook alles in één moeite door grondig doorzoeken". „En verder?" vroeg Glan, wiens gezicht weer wat opgehelderd was. „We slepen ze de bergen in en kunnen verder rustig onze gang gaan. Laat dat maar aan de half bloed over om de sporen uit te wis sen. Dat kan hij uitstekend". Glan keek een ogenblikje voor zich uit, maar dan nam hij een be sluit. „Er zit niets anders op. We moe ten wel, nu men ons verdenkt, en 'dan is het beter dat de sheriff ons niets meer in de weg kan leggen. Bovendien kunnen we dan van zijn afwezigheid gebruik maken om ons laatste plan te volvoeren". Hij keek Buddy veelbetekenend aan en deze glimlachte begrijpend. Glan stond op. „Vooruit", zei hij. „We moeten aan het werk. De she riff kan elk ogenblik hier zijn. Roep alle boys bij elkaar!" Nadat de mannen in een grote kring om hem heen stonden, legde Glan hen de zaak uit en gaf zijn bevelen. De groep moest zich in tweeën verdelen. Het grootste ge deelte moest zich rond 't schuurtje He?m éadeiijïi Kruscher. 1 ij do eersCo aanivii^ing ven Rhcumetische Pijn. Haar vader, die zo dikwijls door haar verdedigd was tegenover Bil ly. Haar vader, op wie ze, ondanks alles, vertrouwd hadDuizen den vragen bestormden haar. Stookte hij alleen whiskey, of waren er nog meer zaken die het daglicht niet konden verdragen? Wat moest zij nu doen? De zaak op zijn beloop laten en de sheriff in een valstrik laten lopen? Of hulp zoeken en zo haar vader verraden? Kon ze maar bij iemand om raad vragen. Op de ranche wist zij ech ter niemand die ze kon vertrouwen. Dan schoot haar de reddende ge dachte in: Billy! Die zou haar kun nen begrijpen en weten wat er ge beuren moest. Onmiddellijk stond haar besluit vast. Ze zou hem op gaan zoeken en hem alles vertel len. Te paard gaan was onmogelijk. Ze zou gezien en teruggebracht worden door de cowboys van haar vader. Dan maar te voet. De weg was lang, maar er was geen ande re oplossing. Gelukkig kende ze de omgeving op haar duimpje. Ze was gegaan. De lange weg naar Diamond-G- ranche lag voor haar. Urenlang lo pen onder een brandende zon, het droge opwolkende zand, dat haar mond stroef maakte. Ze dacht er echter niet aan. Automatisch liep ze verder. Haar geest was bij 't ge beuren op „Cupperfarm". Ze durf de er niet aan denken wat er zou gebeuren als ze Billy niet meer op tijd bereikte. Ze móést hem spreken. En ze liepde lange, lange weg naar de farm van Billy. Dan Lewis schoof zijn pruim van zijn ene wang naar de andere, voor hij zich op zijn paard slingerde om het jonge vee bij Cong Omal te in specteren. Dan behoorde tot de oude cowboys van Diamond-G-ranche, die niet met de troep behoefde uit te rukken. Dan had hiertegen ge protesteerd. Zo oud voelde hij zich zelf nog niet. Maar de „boss" had beslist en daar bleef het bij. Diep in zijn hart was Dan er echter blij om, maar dat zou hij voor geen geld bekend hebben. Rustig trok hij nu de zadelriem wat aan en klom dan op zijn paard. „Vooruit, ouwe jongen. We gaan nog eens kijken vóór het donker is". De oude bruine merrie hinnikte zachtjes en zette er een stroef suk keldrafje in. Oudergewoonte gleed Dan's blik over de prairie. Een ge woonte van alle cowboys, die ze niet gauw verliezen. (Wordt vervolgd). DOODT tN MÜ,S verbergen en zich gereed houden om bij het eerste sein van Glan naar voren te springen. De overigen moesten op de ran che rondlopen om de indruk te ma ken dat alles zijn normale gang ging. Het werd hoog tijd. In de verte naderden reeds de sheriff met zijn mannen. Buddy bleef bij de mannen rond 't schuur tje en Glan zou als eigenaar de sheriff ontvangen. Na nog eens al les overzien te hebben, ging Glan het woonhuis binnen en wachtte daar verder af. Zo scherp letten de mannen van „Cupperform" op de bewegingen van de sheriff, dat zij niet bemerk ten dat een klein figuurtje het ter rein van de farm verliet. Het was een tenger meisje dat voorzichtig in half gebukte houding voortging in de tegengestelde richting van de sheriff. Verder verwijderd van de farm, durfde zij wat rechter te lo pen en haar passen te versnellen. Ze ging de heuvel over. Beneden in het dal sloeg ze rechtsaf en volgde de loop van het riviertje, dat uit eindelijk in de Coloradobrook zou uitmonden. Eileen maakte deze omweg om de sheriff te ontlopen. Als ieder had zij een afkeer van de man van de wet. Bovendien had zij nog iets voor hem te verbergen. Haar kennis van hetgeen zich vermoedelijk op „Cup perfarm" zou gaan afspelen. In haar hoofd speelden de gedachten door een in een woeste vaart. Geen ogen blik kon zij ze vasthouden, doch steeds kwam bij haar terug: „Mijn vader is een misdadiger!" In het laatste half uur was haar dit duidelijk geworden. Toevallig was ze in de kamer geweest, naast die, waar haar vader en zijn voor man de toestand bespraken. Met schrik en ontsteltenis had ze ineens de bevestiging gekregen van een reeds lang bestaand vermoeden. De sfeer op de ranche; de ontwij kende antwoorden van haar vader als zij hem op opheldering vroeg; de ongure types die de laatste tijd als cowboys waren aangenomen; 't verbod om in bepaalde gebouwen te komen en als laatste: de bewa king van de ranche. Het waren al len open vragen gebleven. Waarom was dit alles? Nu had zij antwoord gekregen. Het was haar duidelijk geworden dat er iets niet pluis was op de ranche. En haar vader was daarvan op de hoogte. Sterker nog: Uit het gesprek was haar duidelijk geworden dat haar vader de leider was van alle onregelmatigheden. leat, stellen B. en W. voor aan het ver zoek te voldoen. Voorstel inzake toekenning van subsi die aan de Stichting voor Revalidatie in Noord-Brabant. De Stichting voor Revalidatie in Nrd.- Brabant heett verzocht met ingang van 1955 een jaarlijkse subsidie aan haar toe te kennen van f 0,01 of meer per inwo ner. Genoemde stichting heeft zich ten doel gesteld om naast en in nauwe samen werking met de reeds op dit gebied be staande organisaties als A.V.O., Kruis verenigingen en Arbeidsbureaux, de werkzaamheden inzake het revalideren van gebrekkigen en minder-validen zo veel mogelijk te coördineren. B. en W. menen te moeten wijzen op het voordeel voor de gemeente, indien in de toekomse eventueel een van gemeen tewege ondersteunde in- of minder-vaJide gerevalideerd zou kunnen worden. Gezien het belang, hetwelk hiermede gediend wordt, stellen zij voor aan de Stichting een jaarlijks subsidie toe te kennen ad f 0.01 per inwoner. Voorstel tot afwijzing van het ver zoek om subsidie van het Humanistisch Thuisfront. Het hoofdbestuur van de Stichting Mi litaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront te Amsterdam heeft verzocht voor toekenning van een subsidie in aan merking te mogen komen. Tot op heden zijn aan twee soortgelij- ge organisaties subsidies toegekend, t.w. aan de Prot. Chr. Organisatie Pro Rege en aan de Centrale van Katholieke Mi litaire tehuizen. B. en W. zijn van me ning, dat daarmede aan de belangen van de in de gemeente overwegende stromin gen is tegemoet gekomen en dat verdere subsidiëring niet in een gemeentelijke behoefte voorziet. Voorstel tot goedkeuring der begro ting over 1955 van de Gemeentelijke In stelling voor Maatschappelijke Zorg in deze gemeente. De begroting van genoemde instelling sluit in inkomsten en uitgaven met een totaalbedrag van f 20019,52, waarbij als sluitpost is opgenomen de gemeentelijke subsidie tot een bedrag van f 7500, Voorstel tot wijziging van de gemeen te-begrotingen voor de dienstjaren 1954 en 1955. Een dezer wijzigingen betreft o.m. De kosten van verbetering van de Loonsestraat ad f 26,700,De verbe tering van de Loonsedijk, welke afhan kelijk is van het besluit daartoe van het gemeentebestuur van Loon op Zand, ho pen B. en W. later aan de orde te stel len. Immers betaalt Sprang-Capelle slechts een bijdrage in de kosten van verbetering daarvan aan de gemeente Loon op Zand. Zij menen met de verbe tering van de Loonsestraat echter niet langer meer te moeten wachten. Een andere wijziging wordt gemoti veerd Op de gewone dienst 1955 ware f600 uit te trekken voor aankoop van meu bilair. De bedoeling is om hiervoor een opdracht te geven tot het vervaardigen van twee schilderstukken aan een nood lijdende kunstenaar, welke in nauw over leg met de Rijksdienst voor Maatschap pelijke Zorg zal worden aangewezen. Als de gemeente dit doet, kan zij bo vendien van het Rijk 3 schilderijen in bruikleen krijgen, welke het gemeente bestuur mag uitzoeken. Dit zal wel „eeu wigdurende'' bruikleen zijn, daar de rijksgebouwen als gevolg van de reeds jaren lang verstrekte opdrachten aan noodlijdende kunstenaars overvol zijn met kunststukken, waarvoor men geen plaats heeft. Met het oog op de aankle ding van de nieuwe verbouw van het gemeentehuis, zouden zowel de te ver vaardigen als in bruikleen te verkrijgen schilderstukken goed van pas komen. Voorstel tot goedkeuring van de re kening over 1953 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg in deze gemeente. Deze rekening sluit met de volgende cijfers Gewone Dienst Inkomsten Uitgaven Slot Kapitaaldienst Inkomsten Uitgaven f 20.243,32 f 20,243,32 Nihil f 395,92 f 395,92 Slot Nihil Onder de ontvangsten van de gewone dienst is begrepen f 5020,31 wegens subsidie der gemeente. Voorlopige vaststelling gemeente-reke ning over het dienstjaar 1953. De gemeente-rekening over 1953 sluit met de volgende cijfers Gewone Dist Inkomsten f 998,860,75 Uitgaven f 969,671,91 Batig saldo Kapitaaldienst Inkomsten Uitgaven f 29,188,84 f 3.405,925,60 f 3,540,028,10 Nadelig saldo f 134,102,50 Op de gewone dienst is evenwel nog te ontvangen f 11,516,77 en nog te be talen f 6,844,25, zodat de dienst 1953 een batig saldo oplevert van f 33,861,36. VRAGEN OPMERKINGEN ANTWOORDEN t.a.v. Sprang-Capelse Begroting, In onderstaande regelen laten wij U kennis nemen van de vragen en op merkingen, zoals die voorkomen in het rapport van de commissie van on derzoek van de Sprang-Capelse gemeentebegroting, welke commissie bestond uit de raadsleden J. W. Genuit, Mevr. A, C, Gerlach-Huijskens en H. Maijers, en de antwoorden die B. en W. op deze vragen en op merkingen geven. De behandeling van de begroting is een van de vele agendapunten die in de vergadering van vanavond aan de orde komen. B. en W. stellen voor het presentie geld te stellen op een bedrag van f 2.50 per persoon per bijgewoonde vergadering en aan de secretaris boven en behalve zijn presentie.geld een vaste vergoeding voor administratie-kosten toe te kennen van f 25,per jaar. Voorstel inzake het verlenen van sub sidie aan de Afdeling Sprang-Capelle van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp bij On gelukken (EHBO). Het bestuur van de afdeling Sprang- Capelle der Koninklijke Nederandse Ver eniging „Eerste Hup Bij Ongelukken" heeft verzocht om toekenning van een éénmalig subsidie van f 150, speciaal t.b.v. de aanschaffing van verbandtassen. Momenteel bezit genoemde afdeling 4 tassen en om de leden behoorlijk te kun nen uitrusten is verdere uitbreiding van he: materieel noodzakelijk. Dit klemt te meer waar de afdeling thans wederom 18 nieuwe cursisten in opleiding heeft genomen. Bovendien dient in elke wijk, waar een EHBO-er woont, een derge lijke tas aanwezig te zijn. Een volledig gevulde verbandtas kost f 25. Gezien het algemeen belang hetwelk de vereniging dient en meer speciaal de belangeloze medewerking welke zij, waar nodig, verleent, komt het B. en W. ge wenst voor het streven der vereniging te stimuleren door toekenning van het gevraagd subsidie. Voorstel inzake het verlenen van sub sidie aan de plaatselijke padvindersgroep „Jan de Rooij" alhier. De Plaatselijke Commissie van de Pad vindersvereniging heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek om verle ning van een subsidie c.q. een renteloos voorschot t.b.v. een clubhuis voor de padvindersgroep „Jan de Rooij" alhier. B. en W. zijn van mening, dat het, ge zien de noodzaak om een doelmatige jeugdbeweging te activeren en te stimu leren, aanbeveling verdient het streven van de Padvindersvereniging te steunen, door toekenning van een éénmalige sub sidie van f 250,ten laste van de dienst 1955. Voorstel tot verhoging van het aan de Chr. Lagere Tuinbouwschool te Dussen toegekende subsidie. Het bestuur der Chr. Lagere Tuin bouwschool te Dussen heeft verzocht om het toegekend subsidie ad f 25 per schoolgaande leerling uit deze gemeente te herzien, in dier voege dat het subsidie wordt vastgesteld op een vast bedrag, gebaseerd op het bedrag waarvoor de gemeente de indertijd afgesloten geldle ning garandeert en voorts op een bedrag per schoolgaande leerling. Het gevaar bestaat dan dat die ge meenten vanwaar veel leerlingen de school bezoeken, berekend per leerling, aanzienlijk minder betalen dan gemeen ten vanwaar geen of weinig leerlingen de school bezoeken. Aangezien een dergelijke situatie B. en W. niet juist voorkomt menen zij te moeten voorstellen het huidige stelsel te handhaven, doch het bedrag per leerling te verhogen tot f 40, Voorstel tot verhoging van het sub sidie aan de Ned. Ver. tot steun aan het „Koningin Wilhelmina Fonds". Het bestuur van de Nederlandse Ver eniging tot steun aan het Koningin WiL helmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft zich tot de raad gewend met het verzoek om het toegekend subsidie ad f 0,005 per inwoner te verhogen tot f 0,01 per inwoner. Gezien het algemeen belang hetwelk geen nadere toelichting behoeft en over wegende dat de financiële positie der gemeente verhoging van het subsidie toe- Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ls er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daar na niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Lever- pilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet ln de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 66 De Commissie, heeft op 5 Jan. 1955 de door B. en W. opgemaakte begroting voor het dienstjaar 1955 aan een onder zoek onderworpen. De commissie spreekt haar waardering uit aan B. en W., de secretaris en de ambtenaren voor de keurige wijze, waarop deze begroting is verzorgd. Zij spreekt ook haar waarde ring uit voor het programma van kapi- taalswerken, dat in de Inleidende nota is ontvouwd en hoopt, dat dit nu ook ver wezenlijkt zal mogen worden. Antwoord Wanneer een programma van kapi- taalswerken voor een bepaald jaar wordt ontvouwd, impliceert dit niet, dat per 31 December van dat jaar alle geplande werken voltooid zijn. Het wil alleen ze99en> dat de voorbereiding en uitvoe ring ter hand worden genomen. Men moet het zo zien, dat dikwijls eerst in het jaar volgende op dat, waar in een werk ter hand wordt genomen de uitvoering of voltooiing mag worden verwacht. Brandweer. De commissie vraagt zich af of het geen aanbeveling verdient een lichtag. gregaat aan te kopen. Bij de laatste twee stormvloeden bleken deze dringend nood zakelijk en moest een beroep op andere gemeenten worden gedaan. Ook bij brand kan een dergelijk apparaat nuttige dien sten bewijzen. Tevens rijst de vraag of het geen aan beveling verdient een vaste kern te vor men voor de kering van het water bij stormvloeden. Antwoord B. en W. zullen zich over de aankoop van een lichtaggregaat nader beraden. Wanneer mag worden aangenomen, dat de laatste twee stormvloeden abnor maal zijn, is aankoop niet direct nood zakelijk. De waterkering is een taak, welke is opgedragen aan de waterschappen. De vorming van het dijkleger, rotten, enz., is geregeld in het Algemeen Water schapsreglement voor Noord-Brabant Evenwel kwam eerst dezer dagen het Prov. Blad uit, waarin werd afgekon digd het besluit van Ged. Staten, waar bij ook het Waterschap „Het Zuider afwateringskanaal" ingevolge het Alg. 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Waterschaps.reglement N.-Brabant werd aangewezen een dijkleger samen te stel len. Bescherming bevolking. Hoewel dit niet tot de taak van de Raad behoort zal de commissie het op prijs stellen indien de organisatie van de B.B. tot enig leven kan worden gebracht en ook mag worden ter hand genomen in fabrieken en bedrijven. De commissie kent de geringe belang stelling der burgerij voor dit instituut, doch hoopt, dat het mag gelukken deze te stimuleren. Antwoord De EHBO en de Brandweer zijn tweü onderdelen der B.B., die reeds geruime tijd bestaan en ook geoefend zijn. Daar naast zal 20 Januari a.s. de cursus voor de blokploegen aanvangen. Wat moge lijkerwijze gedaan kon worden om de bevolking 'ie activeren, is door de bur gemeester gedaan, doch steeds stuit men op een muur van onwil, geringschatting en gebrek aan interesse en burgerzin. Waar de medewerking der bevolking ontbreekt, kan moeilijk, zeer moeilijk, iets opgebouwd worden. Technische Kring Sprang-Capelle Waspik. Hoewel de commissie zich er van be wust is, dat zij hier een onderwerp aan roert, dat buiten haar competentie ligt, meent zij toch de suggestie te mogen doen, voor de benoeming van een nieu we kring-architect terug te grijpen op de sollicitatiestukken van een half jaar ge leden. Antwoord B. en W. hebben dit ook reeds over wogen, doch zij mogen volstaan er op te wijzen, dat zij niet alleen te beslissen hebben. Waarom eerst een lange lijdensweg 'n lijdensweg bergóf? Roep die sluipende pijnen vandaag nog een „Halt" toe. Neem Kruschen. Kruschen is een volko- .men natuurlijk middel; de zes minerale zouten die het bevat, sporen de bloed zuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die voeren dan weer de onzui verheden af, die nu het bloed verontrei nigen en oorzaak zijn van Uw lijden en pijn. Daarom wacht niet langer; be gin er vandaag mee. Werkgelegenheidsobjecten. Nu het rioleringsplan als werkgelegen- hcidsobject, voor 's Rijks rekening be- stekklaar is gemaakt, zou de commissie in overweging willen geven ook andere objecten zoals een zwembad, speeltuinen en sportvelden, op deze wijze bestek- klaar te doen maken. Antwoord B. en W. hebben zich hierover reeds beraden en zullen deze suggestie zeer zeker in overweging nemen. Demping Binnenhaven Capelle. Ook de commissie acht het beter de binnenhaven niet te dempen, maar zij dringt er op aan, dat dan het plantsoen rond de haven behoorlijk in orde wordt gemaakt en zo mogelijk daar een fiets pad wordt aangelegd. Ook bepleit zij het aanleggen van een fietspad langs de Wendelnesseweg vanaf de brug tot aan hef Zuiderafwateringskanaal. Antwoord T.a.v. de demping ^an de binnenhaven wordt gaarne een uitspraak van de Raad vei wacht. De suggestie om een fietspad aar. te leggen of een andere oplossing te vinden was reeds in studie bij wijlen de heer Posthuma. Thans wordt gehoopt dat binnen af zienbare tijd een plan aan de Raad kan worden voorgelegd. Ook in dit opzicht wordt er prijs op gesteld thans reeds het inzicht van de Raad te mogen vernemen. Wegwijzer aan het fcind van de Herstr. Thans wordt de weg naar 's.Graven- moer aangewezen als le straat rechts. Vreemdelingen rijden dan ook prompt de Schrevelstraat in, die dood loopt. Antwoord De aanduiding van de richting naar 's-Gravenmoer zal worden herzien. Gezinsverzorging. De gezinsverzorging dient naar het oerdeel der commissie noodzakelijk te worden geanimeerd. Kan de gemeente hier wellicht iets doen of kan zij het particulier initiatief stimuleren? Antwoord De gezinsverzorging kan slechts wer- I ken als zij kan rekenen op de steun van voldoende meisjes. Voorzover de onder getekenden bekend is, ontbreekt het hier volkomen aan. Hier ligt h.i. in de eerste plaats een taak voor het particulier ini tiatief, bijv. het Groene Kruis. Zij zijn bereid zich hierover nog eens tot deze vereniging te wenden. Toren op Ned. Herv. Kerk 'te Capelle. Nog steeds wordt voor onderhoud van dit bouwwerk een post op de gemeente begroting uitgetrokken. De commissie meent, dat deze toren is overgedragen aan de N.H. Kerk te Capelle. Gaarne zal zij nader worden geïnformeerd. Antwoord Wel zijn na.v. hetgeen bij de behan deling der gemeentebegroting 1953 hier omtrent is opgemerkt, onderhandelingen met de Kerkvoogdij geopend, doch de Kerkvoogdij meent de toren alleen te kunnen aanvaarden indien deze kosteloos wordt overgedragen en bovendien aan de Kerk wordt uitgekeerd de gekapitali seerde waarde der jaarlijkse onderhouds- lasten. Onder die vooiwaarde kan de ge meente beter de eigendom behouden. Het architectenbureau van Bilderbeek en Basters is thans opgedragen de gren zen van het gemeente-eigendom en het geen tot de onderhoudslast van de ge meente behoort op kaarten en foto's aan te geven, waarna met de kerk een over eenkomst zal worden aangegaan, waar bij zij uitdrukkelijk afstand doet van eventuele aanspraken op de eigendom van de toren. Brievenbussen in woningen- De PTT klaagt, dat aan talrijke wo ningen een brievenbus ontbreekt. Is de aanwezigheid van een brievenbus niet bij plaatselijke verordening voorgeschreven. Antwoord Een dergelijk voorschrift ontbreekt. ZONDAGDIENST. Zondag 23 Januari 1955 ArtsDr Langemeijer. ApotheekGeers. NED. HERV. KER KW AALWIJK Zondag 23 Januari 1955 10 uurDr W. Uyterschout te Helvoirt. DE HEER A. DE VISSER VERLAAT MIDDENST ANDSACTIECOMITE. Ben somber geluid in de feestvreugde. De deelnemers aan de Middenstands Sint Nicolaas-actie, althans een deel van hen, waren Dinsdagavond in Thalia bij een gekomen voor een enigszins feeste lijke slotvergadering van deze actie. Het werd een compleet festijn, waarin het enige sombere geluid was, het bedanken van de heer de Visser als voorzitter en als lid van het actie-comité, in welke hoedanigheid hij zich heel veel verdien sten heeft verworven. De Sint Nicolaas-actie, zei de heer de Visser in zijn openingswoord, is schit terend verlopen, volgens de afgenomen bonnen heeft de omzet van de 49 deel nemende middenstanders in deze weken f 240.000,— bedragen; nog nooit was een dergelijk resultaat bereikt. De winst die deze bonnen-actie had opgeleverd, was voor een zeer groot gedeelte gegaan naar de Katholieke Jonge Middenstand voor hun armenwerk. De heer A. de Visser die pleitte bij de aanwezigen voor een beter bezoek aan de Middenstandsavonden sprak tenslotte een persoonlijk woord: Ik sta hier voor de laatste maal; na heel lang nadenken heb ik besloten af te treden als lid van de commissie. Hij dankte het bestuur voor het ver douwen dat het gedurende 3 jaren in hem heeft gesteld en hij dankte ook de deelnemers aan de diverse acties en mid- denstandsmarkten, die het comité mocht organiseren. PTT -brievenbussen. I De brievenbus der PTT bij Huisman te Capelle is op een zeer moeilijke plaats aangebracht. Kan daar geen lichtpunt komen? Voorts bepleit de commissie uit breiding van het aantal PTT-brieven- bussen. Antwoord Bij de uitbreiding van de openbare verlichting zal op de aangegeven plaats een lichtpunt worden aangebracht. Ove rigen smenen B. en W. dat er voldoende PTT-brievenbussen aanwezig zijn. Aantal raadsvergaderingen. 1 De Commissie meent, dat er meer ver gaderingen van de Raad zouden kunnen worden gehouden. In 1954 zijn slechts 7 vergaderingen gehouden. De agenda wordt daardoor dikwijls te overladen. De commissie zou uitbreiding van het aantal vergaderingen op prijs stellen. Zij wil B. en W. daarom de vraag voorleggen j of het wellicht aanbeveling verdient in het reglement van orde voor de verga dering van de Raad te bepalen, dat de vergadering van de Raad bijv. telkens op de laatste Vrijdag van elke maand wordt gehouden, tenzij de Voorzitter dit i.v.m. het gering aantal te behandelen punten nie' nodig oordeelt, in welk geval hij dit tijdig bericht. Antwoord Indien de Raad zulks wenst zijn B. en W. bereid opneming van een dergelijke bepaling in het reglement van orde te bevorderen. Wellicht is dit niet nodig. In elk geval zal met de gemaakte op merking rekening worden gehouden. Weg over havenplateau Labbcgaw De Commissie geeft in overweging de ze weg, die veel modder en kuilen ver toont, onderhanden te nemen en op te knappen. Antwoord Aan deze opmerking zal aandacht worden geschonken. De voorzitter van de Middenstands vereniging de heer A. Meijs had aan stonds zijn commentaar op de medede ling van de heer de Visser: Het spijt me erg, dat de heer de Visser een domper op de vreugde komt zetten. Met een en kel woord heb ik de heer de Visser op dc vorige middenstandsvergadering al mogen bedanken, wel wetend dat ik nog een gelegenheid zou hebben er op terug te komen. Hij bracht hem heel bijzondere dank voor alles wat hij had gedaan; ieder wist welk een moeilijke taak de commissie had, en daarom was het jammer, dat de heer de Visser, die het altijd zo voor- tieffelijk deed, het thans voor de laatste maal had gedaan. De heer Meijs wist wel, dat het werk practisch altijd op een of twee mensen neerkwam, maar daarom was de ver dienste van de heer de Visser, die als hij iets deed het goed deed, zoveel te groter. In dit verband deed de heer Meijs een beroep op de middenstanders om een gro tere en spontanere medewerking, en ver volgde zich tot de heer de Visser rich tend ik kan niet geloven dat U het zo zwaar neemt. We zijn er allemaal van overtuigd, dat wat U deed, in het belang is geweest van de middenstand en dat het een groot succes is geweest. We ho pen, dan ook, dat U, al is het niet als voorzitter, dan toch als lid, de com missie met Uw rijke ideeën en Uw ge degen adviezen zult blijven dienen. En nadat de heer Meijs de commissie voorzitter nogmaals hartelijk dank had gebracht namens de middenstand zongen alle aanwezigen spontaan een lang zal hij leven, Het overige deel van de avond is in een gezellige stemming doorgebracht; het werd een echt feest, niet in het minst door de voortreffelijke leiding die aan deze avond werd gegeven door Mej. Jo ke Dekkers en de heer J. Reyner; er was een hersengymnastiek, waarbij de heren de dames glansrijk versloegen, maar hen doos a 90 ct

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4