Waalwijkse en Langstraatse Courant Gemeenteraad Waalwijk Geen subsidie voor Humanistisch Thuisfront Salarissen gemeentepersoneel verhoogd Agenda en Prae-adviezen reÊ27mjenuari 1955 om 19% uur Uit de reed van Sprang-Capelle VRIJDAG 21 JANUARI 195.> Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux ECHO \M HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 7 Abonnement 19 cent per week 2.4Ö per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. WAALWIJK - TEL. 2621 Dr. van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" ladder-auto voor de brandweer. Aanschaffing van cen ljM s(raten Wachtverbod in verse kermis. B. en W. stellen voor de Voorstel inzake de VOorlopig, te houden op 8 dagen. Het Waalwijkse kerm'sR gn om een aangelegenheid gaat hier, naar de me yraagt en daarom geven zij er de die geen onmic deze af wachten, ook wat de va- cantie-regeling in de bedrijven betreft. Jing het voordeel, dat met een lage- 2. ,,r(, vergadering van de raad Openb' 'Waalwijk op Donder- ten gemeentehuize. Punten van behandeling 1 Vaststellling van de notulen dei- openbare vergadering gehouden 23 December 1954. Ingekomen stukken a Van de Gedeputeerde Staten: 1. Besluit tot onthouding goed keuring van het raadsbesluit van 28 Juli 1954 tot verkoop bouwtererin aan de HugpYn_ rieststraat aan J. J. v. Raven stein. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 4 Februari 1954 tot eerkoop bouwterrein te Besoyen aan M. A. Klijn. 3 Goedgekeurd raadsbesluit van 3' 1 April 1954 tot aankoop grond in de buitenpolder van Mi S. Naaijen te Rotterdam. 4 Goedgekeurd raadsbesluit van 4' 29 April '54 tot verkoop bouw terrein te Besoyen aan F. M. v. d. Gouw. 5 Goedgekeurd raadsbesluit van 30 September 1954 tot verkoop bouwterrein aan de Dr Mollen- laan aan J. A. A. Maiburg. 6 Goedgekeurd raadsbesluit van 30 September 1954 tot verkoop bouwterrein aan de Thorbecke- laan aan de N.V. Bouw- en Aanneming-Maatschanpij Bak huizen te Hilversum. 7 Goedgekeurde raadsbesluiten van 29 October 1954 tot ver koop bouwterrein aan de Thor- beckelaan aan H. A. Bergmans en N. A. van Wel. 8. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 November 1954 tot wijziging raadsbesluit van 25 Eebruari 1954 tot verkoop bouwterrein te Besoyen aan F. v. d. Gouw. 9. Koninklijk goedgekeurd raads besluit van 30 September 1954 tot wijziging verordening baat belasting Kloosterweg. 10. Goedgekeurd raadsbesluit van 23 December 1954 tot verstrek king gelden in rekening-cou rant aan de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen voor U.L.O., M.O. en V.H.O. op Protestant-Chris telijke grondslag te Waalwijk en omgeving. 11. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 October 1954, nr. 96, tot wij ziging der begroting 1953. 12. Machtigingen tot het doen van kapitaalsuitgaven op verschil lende posten der begroting '54. b. Controleverslagen rekenplich- tigen. 3. Voorstel inzake omzetting van van de bouw van 84 premiewo ningen in de St. Antoniusparo- chie in de bouw van 84 woning wetwoningen. Omzetting premiebouw 84 woningen in woningwetbouw. Blijkens van de Provinciale Di rectie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting te 's-Hertogen- bosch ontvangen mededeling, is het noodzakelijk gebleken om de 84 woningen, tot de bouw waarvan de raad besloot, te doen bouwen met toepassing van de „Beschikking bij dragen woningwetbouw 1950" in plaats van met toepassing van de „Premie- en bijdrageregeling wo ningbouw 1953". B. en W. hebben dat voorstel indertijd gedaan ener zijds om de bouw dezer woningen spoediger te kunnen verwezenlij ken dan met woningwetbouw 't ge val zou kunnen zijn, anderzijds om dat t.a.v. de aanneemsommen voor woningwetbouw de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting toestemming tot gunning moet ver lenen, alsmede zgn. curveprijzen heeft vastgesteld, hetgeen voor pre miebouw niet het geval is. Nu de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting zich op het standpunt stelt dat het in de St. An- toniusparochie geprojecteerde type woning slechts in aanmerking komt voor de financiering ingevolge de „Beschikking Bijdragen Woningwet bouw 1950"; zien B. en W. zich thans genoodzaakt een zodanige fi nancieringswijze voor te stellen. Uitdrukkelijk menen zij evenwel te moeten stimuleren dat dit niet im pliceert dat hun bezwaren tegen de door de Minister gehandhaafde voorschriften inzake de toestem ming tot gunning en de curveprij- zen zouden zijn opgeheven. Een omzetting van de rijkspremie financiering in een financiering door middel van jaarlijkse bijdrage voor een periode van 50 jaar, biedt overigens t.a.v. de huurprijsbepa- e huur kan worden volstaan. Zoals bekend, was in eerste in stantie een huur berekend van 8.20 per woning per week, terwijl thans met behulp van een huurprijs van 6.75 een sluitende exploitatie kan worden verkregen. 4. Voorstel inzake intrekking ver plichte deelneming Besoyense Woningbouwvereniging in het reservefonds ingevolge art. 24c van het woningbesluit. 5 Voorstel tot het aangaan van 'n overeenkomst met de stichting „Hypotheekfonds" te Eindhoven inzake waarborging tijdige be taling rente en aflossing van te verstrekken hypothecaire geld leningen voor particuliere wo ningbouw. C. Voorstel tot toekenning van een premie op de voet van de pre mie-regeling woningverbetering en -splitsing 1953. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor aanschaf fing van een ladderauto ten be hoeve van de brandweer. Aankoop handbedienbare au toladder voor de brandweer. Voor een bevolkingscentrum als de gemeente Waalwijk thans vormt is het van zeer groot belang, dat over een brandweerapparaat kan worden beschikt, dat met de modernste middelen uitgerust snel en krachtig kan optreden. De vele fabriekscomplexen, als mede de vrij hoge bebouwing in 't centrum onzer gemeente kunnen, uit een brandbestrijdingsoogpunt bezien, zeer vele moeilijkheden op leveren. Met bet oog hierop is bet dringend noodzakelijk, dat de pa raatheid van het brandweerkorps tot eeil zo hoog mogelijke graad van perfectie wordt opgevoerd, teneinde in voorkomende gevallen het leven van mens en dier veilig te kunnen stellen en materiële schade zoveel mogelijk te kunnen beperken. Op grond van het vorenstaande zijn B. en W. van mening dat op korte termijn tot aankoop van een handbedienbare autoladder voor de brandweer moet worden over- fegaan. Een dergelijke ladder beeft het voordeel, dat bij grotere en ho gere gebouwencomplexen de mo gelijkheden tot effectieve blussing groter worden naarmate de brand weer de kern van de brand dich ter kan benaderen. Het ligt in de bedoeling deze ladder te bouwen op een te revise ren Ford F 5-chassis, hetwelk voor dit doel *kan worden vrijgemaakt. De kosten van aankoop van een dergelijke ladder, vermeerderd met de kosten van montage op 't Ford- chassis, zullen rond 19.225.be dragen. 8. Voorstel tot vaststelling van een wachtverbod voor verschillende straten of gedeelten van straten. 9. Voorstel inzake de duur van de kermis 1955. KERMIS. In de vergadering van 25 Nov. 1954 werd besloten, de kermis te verplaatsen van de Markt naar bet Vredesplein. In de beraadslagin gen daarover werd mede betrok ken het vraagstuk van de duur der kermis, waarbij van verschillende zijden de wenselijkheid werd be pleit, de kermis te verkorten. In deze vergadering hebben B. en W. toegezegd nader op deze aangele genheid te zullen terugkomen. Zij hebben zich intussen over deze kwestie beraden, waarbij zij uiteindelijk tot het inzicht zijn ge komen, dat het niet raadzaam ge acht moet worden reeds voor 1955 me ingang van welk jaar de ker mis definitief naar het Vredesplein is overgeplaatst, een beslissing in zake de duur van de kermis te ne men. Het betreft hier een beslissing over het brengen van verandering in een zeer oude toestand en het komt hun voor, dat daarbij om zichtigheid geboden is. Reeds werd door de beslissing van de Raad van 25 November 1954 gebroken met de traditie, dat de kermis wordt gehouden op de Markt, een beslissing, waarover blijkens de daarop gevolgde reac ties van de zijde der bevolking ver schillend geoordeeld wordt. Betrof het hier een maatregel, waarvan gezegd kan worden dat hij door de omstandigheden vol strekt geboden was, thans gaat het over een aangelegenheid, welke geenszins een onmiddellijke be slissing vergt. Dit laatste vooropstellende komt het B. en W. voor, dat het gewenst is af te wachen welke reacties zul len volgen op 't reeds geuite denk beeld van verkorting van de duur der kermis, vooral ook met het oog op de daarmede verband houdende vacantieregering in het bedrijfsle ven. Zonder verkregen zekerheid dienaangaande zou, naar het B. en W. voorkomt, het nemen van een beslissing niet zijn aan te bevelen. üp grond van het vorenstaande achten zij het niet verantwoord thans reeds een voorstel tot ver korting van de kermis te doen. 10. Voorstel tot wijziging van de gastarieven. Wijziging gastarieven. I)e Commissie van Bijstand voor <lc gemeentelijke gas-, electriciteit- cn waterbedrijven heeft B. en W. geadviseerd de raad voor ie stellen om over te gaan tot wijziging der gastarieven. In de bestaande overeenkomst, door de gemeente met de Staats mijnen inzake de gasberging ge sloten, wordt de door de gemeente te betalen vergoeding geregeld, die verschuldigd is wegens het ontbre ken van de vereiste bergingscapa citeit. De grootte van de vergoe ding per m3 wordt daarin vastge steld naar gelang de hoogte der maximale dagafname in het gehele jaar. De invloed van deze kostenfac tor op de gemiddelde gasprijswint telken jare aan betekenis, zodat deze invloed na 31 December 1958 (het tijdstip waarop de huidige overeenkomst met de Staatsmijnen expireert) van grotere betekenis zal zijn. Alsdan zal de levering van het gas plaats vinden tegen de z.g. Standaardovereenkoni'jt. Op basis van een maximale dagafname van 12.000 m3 zal dan hij een jaaraf- name van 2X/Z millioen m3 gas uit hoofde van deze kostenfactor ruim 3 cent per m3 verschuldigd zijn. Het is duidelijk, dat door het be perken van de maximale dagafna me, welke plaats vindt in de win termaanden Januari, Februari, No- vermer en December, een verlaging van de inkoopprijs bereikt kan worden. Als eerste stap om hiertoe te ge raken, stellen B. en W. voor om al le gastarieven, behalve het enkel tarief voor huishoudelijk gebruik, gedurende de maanden Januari, Februari, November en Decembei met één cent per m3 te verhogen en dezelfde tarieven gedurende de overige acht maanden van het jaar met één cent per m3 te verlagen. Wordt hiermede enerzijds het verbruik gedurende de vier win termaanden enigszins geremd, an derzijds mag verwacht worden dat het verlaagde tarief gedurende de overige acht maanden het verbruik zal stimuleren. Op basis van het verbruik, ge raamd in de in bewerking zijnde ontwerpbegroting voor het gasbe drijf voor het dienstjaar 1955, be tekent deze maatregel een voordeel voor de gezamenlijke verbruikers van ca. 4.200.per jaar. 11. Voorstel tot verstrekking van een extra-subsidie aan het be stuur van de Christelijke Kleu terschool te Besoyen in verband met de huur van een nieuw schoolgebouw. Subsidiëring Kleuteronderwijs. In de vergadering van 25 Nov. 1954 voteerde de Raad bij het be sluit tot 130e wijziging der gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1954 een crediet ad 43.500.ten behoeve van de bouw van een pro testants-christelijke kleuterschool te Besoijen. Dit schoolgebouw zou om niet in bruikleen worden ge geven aan het betreffende school bestuur. Gedeputeerde Staten hebben me degedeeld, dat zij in beginsel geen bezwaar hebben tegen de bouw van deze school, doch zij kunnen er niet mede instemmen dat 't school gebouw om niet in bruikleen aan het schoolbestuur wordt gegeven, omdat dit een verkapte vorm van subsidieverlening is. Het te stichten schoolgebouw zal dus op normale voorwaarden aan het schoolbestuur moeten worden verhuurd. Tegen een verhoging van het sub sidie voor deze kleuterschool, voor zover nodig om het schoolbestuur in staat té stellen de nader over een te komen huur te betalen, zul len Gedeputeerde Staten naar zij in bovengenoemd schrijven nog mededeelden geen bezwaar ma ken. Het is dus noodzakelijk dat in de „Verordening, regelende de subsi- riëring van bijzondere kleuterscho len in de gemeente Waalwijk" de mogelijkheid wordt opengesteld tot het verhuren van door de gemeen te opgerichte kleuterscholen aan daarvoor in aanmerking komende schoolbesturen, alsmede het toe kennen van een extra subsidie in bepaalde gevallen aan deze school besturen. 12. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking inge volge art. 72 der lager onder wijswet 1920 aan het bestuur der R.K. Meisjesschool Grotestraat 244, voor aanschaffing van gor dijnen. Medewerking ingevolge art. 72 L. O.-wet 1922. Het bestuur van de R.K. Bijzon dere Lagere Meisjesschool, Grote straat 244 alhier, wendt zich tot de Raad met het verzoek om overeen komstig de bepalingen van artikel 72 der Lager Onderwijswet '20 me dewerking te verlenen voor de aan koop van gordijnen met rail- voor twee nieuwe lokalen en van ver duisteringsgordijnen voor 1 nieuw lokaal.Dit zal 599.38 kosten. 13. Voorstel tot verlening van een subsidie aan de N.H. Kerk van Besoyen in de restauratiekosten kerktoren en consistoriekamer. Restauratiewerkzaamheden N. H. Kerk te Besoijen. Door de Kerkvoogdij der N. H. Gemeente van Besoijen is aan de gemeente het verzoek gericht, sub sidie te verlenen in de gemaakte ko ten, ten bedrage van 4719. van restauratie van haar kerkge bouw, welke restauratie heeft be staan in herstel van de kerktoren en dak en schoorsteen van de con sistoriekamer. Gelijk verzoek werd ook gericht aan rijk en provincie. Indiening van die verzoeken steunt op de omstandigheid dat de N. H. Kerk te Besoijen is'geplaatst op de voorlopige lijst der Nederlandse monumenten van geschiedenis en kunst in Noordbrabant. Reeds werd een rijkssubsidie van 50% in de vorenbedoelde herstel- kosten toegezegd. Door de provincie Noordbrabant zal onder de normale voorwaarden eveneens subsidie worden ver leend. Deze provincale subsidie zal, naar bekend is, 16% van de kosten niet te boven gaan. Het komt B. en W. voor, dat een gemeentebelang gelegen is in de (instandhouding van 't kerkgebouw der N. H. Gemeente van Besoijen, opgericht in 1610 en derhalve een der oudste bouwwerken in deze gemeente. Op grond hiervan stel len zij voor, in de vorenbedoelde restauratiekosten een gemeente subsidie te verlenen en deze sub sidie, uitgaande van een rijkssub sidie van 50% en een provinciale subsidie van 16% der gemaakte .kosten, vast te stellen op 16% de zer kosten, uitmakende een bedrag van 755.04. 14. Voorstel tot intrekking raadsbe sluit van 29 April 1954 tot ver koop bouwterrein. 15. Voorstel tot het pachten van do meingrond onder Ammerzoden. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor verbou wing van het gemeentelijk gym nastieklokaal aan de Mr van Coothstraat. Verbouwing gemeentelijk gym nastiekzaal Mr. v. Coothstraat. Bij besluit van 1 Juni 1954 vo teerde de Raad o.a. een crediet ad 17.480.ten behoeve van de ver bouwing van de gemeentelijke gyni- Vrouwelijke politie-agenten in Amsterdam Maandag voor het eerst in actie. Blijkbaar een overtreding van deze auto-bestuurder. Wordt dit haar eerste procesverbaal? nastiekzaal in de Mr. v. Coothstr. In bovengenoemd wyzigingsbe- sluit was tevens een crediet ge raamd voor de verbouwing van de gemeentelijke gymnastiekzaal in de Stationsstraat. In verband met in studie zijnde plannen inzake de bouw van een nieuwe openbare la gere school met gymnastieklokaal, besloten B. en W. echter de be staande gymnastiekzaal in de Sta tionsstraat voorlopig niet te verbe teren. De Inspecteur van het Lager On derwijs, wiens advies omtrent de verbouwing van de gemeentelijke gymnastiekzaal in de Mr. v. Cooth straat werd gevraagd, deelde mede dat zijnerzijds het opgemaakte plan aanvaardbaar werd geacht, mits aan de navolgende opmerkingen tegemoet zou worden gekomen n.l.: 1. uitvlakken van de vurenhou ten vloer in de oefenzaal met pla ten hardboard of triplex; 2. plaatsing van 20 voeten was bakken met aan- en afvoerleidin- gen. Blykens de door de dienst ge meentewerken opgemaakte kosten- beg'roting bedragen de totale kos ten hiervan 1.568.60. 17. Aanbieding gemeente- en be- drijfsbegrotingen voor 1955. 18. Wijzigingen begroting 1954. Behalve de behandeling van de ge meentebegroting, zoals we die in een af zonderlijk verslag hebben weergegeven, stonden op de agenda van de Sprang- Cape lse raadsvergadering nog een grote dertig andere punten. Deze namen ech ter niet veel tijd in beslag en gaven geen aanleiding tot de openbaring van controversen; alleen ten aanzien van de afwijzing van de subsidie aan het Huma nistisch thuisfront bleken de meningen verdeeld» echter niet in die mate dat het voorstel van B. en W. in gevaar kwam. De notulen werden onveranderd goed gekeurd, nadat de heer Maijers de secre taris zijn complimenten had gemaakt voor de keurige verzorging en aan de pers, zoals hij al meer heeft gedaan, een wijze raadgeving meegaf, die de diena ren van aardes Koningin, zeer zeker ter harte zullen nemen; hebben zij op dit puni gefaald, zij kloppen in alle nederig heid op de borst, zich er wel van be wust zijnde, dat zij (gelukkig) geen wire- recorder zijn! De eerste agendapunten gingen onder de hamer door (wat die punten betroffen kunt U in onze vorige nummers lezen). Het voorstel tot wijziging van de ran gen- en bezoldigingsverordening van het gemeentepersoneel deed de heer Genuit vragen of het advies van de bonden van overheidspersoneel al binnen was; het geen door de voorzitter ontkennend werd beantwoord. Dan, zei de heer Genuit, acht ik het toch wel gewenst hierop te wachten. Hij kon zich zo geen goed idee vormen van de betekenis van dit voorstel, wel was het hem opgevallen, dat er een verschil was tussen de bezoldiging van een of twee mensen die de hoogste rangen be kleedden en de lagere functionarissen. Wat is de bedoeling, vroeg ook de heer van Caem, profiteren hier alleen de eerste twee ambtenaren van, of is er ook een opschuiving van alle rangen. De salariëring van rijks- en gemeente personeel vormt een groot vraagstuk; daarom zou hij het temeer op prijs stel len, dat er in ieder geval iedereen van profiteerde. Er was nog meer niet in orde; straks zou men iemand gaan benoemen tot weg werker tweede klas, als die op zijn mi nimum loon werd aangesteld, verdiende hij stukken minder dan iemand in het vrije bedrijf. De bonden, antwoordde de voorzitter beide heren, zouden ongetwijfeld met dit besluit accoord gaan, omdat het volle dig in overeenstemming was met de mi nisteriele richtlijnen. Wat de rangen betrof, iedereen zou van deze wijziging profiteren; B. en W. hebben besloten iedereen op te laten schuiven en dit betekende een belangrijke verhoging van alle salarissen. Ten aanzien van de wegwerker, die benoemd diende te worden, hadden B. en W. besloten hem op zijn maximum loon aan te stellen. Bij het voorstel tot aankoop van grond Vein de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg te Vrijhoeve-Ca- pelle, vroeg de heer Maijers wat B. en W. van plan waren met deze grond, hem te benutten voor woningen of wegen, of hem stil te laten liggen. Dat hing af van het feit, of B. en W. er in zouden slagen de andere grond die nodig was voor de daar geplande uit breiding te kopen. Het uitbreidingsplan zou heel gauw in orde komen en de uit voering ervan zou zo spoedig mogelijk ter hand worden genomen. Langs min nelijke weg had men getracht daar grond te kopen, maar er waren mensen, die het zelfs niet nodig vonden te antwoorden op een verzoek van B. en W.; andere mid delen zouden worden aangewend. Was het niet voorbarig vroeg de heer Maijers, voor het uitbreidingsplan er was, grond te kopen. We moeten uitgaan van het principe, antwoordde de voorzitter, dat, als we grond kunnen kopen, we die moeten ko pen. En de heer Ros merkte op, dat deze aankoop, gezien de prijs voor de ge meente nooit onvoordelig kon zijn. De heer Maijers wenste niettemin ge acht te worden te hebben tegengestemd. Het voorstel tot ruiling van een strook grond langs het gemeentehuis deed de heer van Caem wijzen op het nut van meer vergaderingen. Nu was deze ruil al tot stand gekomen. Zover kennen we de raad' wel, dat ze met deze ruil accoord gaan. antwoordde de voorzitter. Aan de heer van Vuuren stelden B. en W. voor een schadevergoeding te geven van f 150.was dit niet te veel vroeg de heer de Raat. Wethouder Winkelman betoogde echter dat dit helemaal niet onbillijk was; het was verkieselijk iets dergelijks langs minnelijke weg te schik ken, en bovendien, zei de heer van Caem, hij was gedupeerd, omdat hij het water voor zijn vee kwijt was, en nu een put moest laten slaan. STEMMINGEN. Als gemeentewerkman in vaste dienst werd benoemd met algemene stemmen de heer van Oosterhout, terwijl door B. en W. als arbeidscontractant in dienst werd genomen de heer van der Galiën, die zich speciaal zou moeten toeleggen op tuin- en plantsoenen aanleg; de leden toonden zich hier zeer mee ingenomen. Twee leden van de woning commissie dienden benoemd te worden in de vaca tures G. Vos en A. P. de Raad; de heer Jac. Vos werd met 8 stemmen benoemd in de eerste vacature, terwijl voorts stemmen werden uitgebracht op van Caem (2), Genuit en Poldervaart (ieder cén). De heer de Raat werd herbenoemd met 8 stemmen, terwijl de heer v. Caem 3 stemmen kreeg en de heer Genuit 1. Beide heren namen hun benoeming aan. Tenslotte werden de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, zoals B. en W. dat voorstelden, met na genoeg algemene stemmen her- en ge kozen. i SUBSIDIE AFGEWEZEN. Een groot aantal punten gleden weer geruisloos onder de voorzittershamer door. Het voorstel, afwijzend te beschikken op een aanvraag om subsidie door Hu manistisch thuisfront, deed de heer de Raat opmerken, dat hij graag had dat dit thuisfront dezelfde subsidie kreeg als de andere thuisfronten. Niet kerkelijke mi litairen zouden niet naar een Rooms Ka tholiek of Protestants tehuis gaan, maar we! naar een humanistisch; hij vond het niet juist, dat van de belastingcenten wel die andere maar dit thuisfront niet ge subsidieerd werden. Men kan hier verschillend over oor. delen, meende de voorzitter; B. en W. waren deze mening toegedaan; in de ge meente waren niet zo veel mensen die deze geestesstroming waren toegedaan. Het voorstel werd in stemming ge bracht en alle leden gaven te kennen het eens te zijn met B. en W., behou dens Mevrouw Gerlach en de heren de Raat en van Peer. De overige punten leverden niets meer op voor de notabloc van Uw verslagge ver, ook de rondvraag niet.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7