RAAMSDONKSVEER Missionaris in China IS VLOEI KOPEN 'N KUNST? 77 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JANUARI 1955 Mgr. Pessers hield boeiende causerie voor middelbare scholieren. rolt beter plakt beter brandt beter JA AR MAR w. s. c. Missiedag Dr. Mollercollege Zaterdag heeft de Missieclub van het Dr Mollercollege te Waal wijk weer eens van zich laten horen. En hoe De jeugdige Missie-enthousiasten hadden een speciale Missiedag georganiseerd een dag, die niet alleen zeer stijlvol was in opzet en verloop, maar die bovendien ongetwijfeld het nodige effect niet zal hebben gemist. Op deze dag had men als gast in z'n midden Monseigneur Quinti- nus Pessers, Apostolisch Prefect in China, althans voor kort. Deze Missiebisschop is zeker in staat geweest zijn jeugdig gehoor te bezielen met een grotere ijver voor de Missie, omdat hij, ver tellend uit zijn eigen belevenissen, zo duidelijke taal sprak ten aanzien van de grote nood, die er heerst in de Missiegebieden, met name in het door het communis men overweldigde China. 's Morgens om 9 uur was er in de kerk van St. Jan een H. Mis, die gecelebreerd werd door Mgr Pessers. Tijdens deze H. Mis wer den de wiselende gezangen gezon gen door de schola, die onder lei ding stond van de muziekleraar de heer F. Wilmontde jongens zon gen keurig, zoals later in de aula de directeur ook zou verklaren, ter wijl ook de vaste gezangen, door de hele school gezongen, zeer bijdroe gen tot de liturgische schoonheid van deze H. Mis. Mgr Pessers sprak tijdens de plech tigheid de jongelui toe en wekte hen op tot een vurige liefde voor de Missie, vooral tot uiting komend in een niet aflatend gebed. Om half twaalf kwamen leraren en leerlingen weer bij elkaar in de aula en ook Mgr Pessers was daar j en hij werd bijzonder welkom ge heten door de directeur van de school Dr v. Laarhoven en door de voorzitter van de missieclub de heer Verschure. De meisjes van de MMS- afdeling zongen onder leiding van de heer Wilmont een aantal Duitse en Franse volksliedjes en zij deden dat zeer keurig. ONTSTELLENDE CIJFERS. Mgr Pessers, die zou spreken over de Missie in China, een titel syno- nime met Missie en communisme, begon met een reeks ontstellende i cijfers te geven. Voor de oorlog waren in de 150 Chinese diocesen 3000 buitenlandse en 3000 Chinese priesters; er waren 2500 buitenlandse zusters en 4000 inlandse; van de 5000 buitenlandse j priesters en zusters waren er nog i 60 over; 50 waren er gestorven, de rest was gevangen of uitgewezen; van de Chinese geestelijkheid wa ren er 150 gestorven, 5 a 600 zaten er gevangen, de rest stond onder streng politietoezicht. Het communisme, zei Mgr Pes sers, pakte nooit de kerk recht streeks aan en de martelaren waren niet gestorven op titel van hun ge loof. En dan vertelde Mgr Pessers van zijn eigen belevenissen; van zijn gevangenschap in Peking tijdens de Chinees-Japanse oorlog, van zijn tocht terug naar zijn missie die 41 dagen duurde, in eind 1945; hij trof een grote chaos aan. In 1947 kwam zijn stad aan de beurt om „bevrijd" te worden en de eerste gang van de communisten was natuurlijk naar de kerk en de ziekenhuizen, scholen en kloosters van de katholieke missie. Mgr Pes sers was de eerste „Amerikaan" die de communisten er ontmoetten; weet je wie we zijn, vroegen ze hem; jullie zijn de rooien, was zijn antwoord en dat viel natuurlijk niet in goede aarde en ze namen hem mee om hem buiten de stad dood te schieten. Officieren echter vonden dat het daar nu geen tijd voor was en hij kon terug naar zijn kamer, waar niets meer was dan een boo by-trap. Veel last heeft men toen gehad van de communisten, die dis orde trachtten te veroorzaken, maar steeds met het smoesje, we komen kijken of alles wel goed is. Zeven maanden duurde dit; een van de paters van Mgr Pessers, mis sionaris op een naburig dorp, woon de een vergadering van de commu nisten bij en verstoutte zich hun stellingen aan te vallen, hij werd doodgeslagen, na kousen en schoe nen geweigerd te hebben, toen men hem naar de plaats van de terecht stelling bracht: Onze Lieve Heer had ook geen kousen en schoenen aan, zei hij. Toen moesten de communisten de kerkgebouwen hebben; er zat dus niets anders op dan dat de bewo ners in de gevangenis werden ge stopt; met 300 man zat men in een gevangenis voor 75 personen. Mgr Pessers liet slechts de humor zien van dit leven, de vermakelijk heid in de dwaze beschuldigingen die tegen hem werden ingebracht en de belachelijkheid van de onder vragingen waaraan hij werd onder worpen. Van de moeilijkheden, de marte lingen die hij moest doorstaan, hoor den we even, toen hij zei: Als ik klappen kreeg, dacht ik: zo, die zijn voorbij, die krijg ik niet meer. Dan was het tenminste vol te houden, anders ging je er aan ten gronde. Eindelijk werd hij weer vrij gela ten onder borgstelling, maar hij mocht niet terug naar zijn kerk. Men wilde hem toen dwingen met de zusters in het volksziekenhuis te gaan helpen, dat was hun eigen ziekenhuis; ze weigerden en ver klaarden te vertrekken. Toen gaven de communisten hen 3000 gulden om een eigen ziekenhuis te begin nen, maar ze zouden geen verdere hulp meer krijgen. Mgr Pessers werd directeur, men begon en alle mensen kwamen naar het zieken huis van de missie en geen enkele ging er naar het volksziekenhuis; dit hebben de communisten 7 jaar lang met lede ogen moeten aanzien. Toen het bevel kwam dat alle dok toren en zusters zich ter beschik king moesten stellen van de rode regering, oordeelde Mgr Pessers 't beter de zusters naar Europa te stu ren; zelf heeft hij toen nog een paar jaar daar gezeten. Op een goede dag werd hij afge zet als Monseigneur, als priesters en als katholiek door de communisten, die een tentoonstelling inrichtten van alle misdaden die hij zou heb ben bedreven; o.a. zou hij 20 kin deren hebben vermoord; de geraam ten werden getoond; zij hadden een brief naar zijn familie geschreven vertelden ze, en de familie had te ruggeschreven „hou 'm maar"; naar de provinciaal schreven ze en die wilde hem ook niet meer. Mgr Pes sers is uitgewezen, werd naar Pe king gebracht en daar op de boot gezet. Veel meer heeft Mgr Pessers op zijn gezellige levendige manier nog verteld en nog veel meer had hij willen vertellen als de tijd het had toegestaan. Ik heb dit nu allemaal wel met een grap verteld, zei hij, maar er zijn ook zo veel andere dingen, daarom heb ik vanmorgen jullie gebed gevraagd. Onze Lieve Heer zal wel zorgen dat de schaduwplekken verwerkt worden tot een mooi tafereel. We vragen ons hier wel eens af: waar toe dient dat alles eigenlijk, niet begrijpend, zoals een kind niet be grijpt wanneer het de onderkant ziet van Moeders borduurwerk. Als we later echter in de hemel zijn zal God tegen ons zeggen: Kijk er nu maar eens bovenop, en dan zullen we het goddelijk bedoelen begrijpen. Al is het vaak woelig op de zee van het leven, besloot Mgr Pessers met een gedicht, we weten „Mijn Vader staat aan het stuur". De aanwezigen waren geboeid door zijn lezing, die wij, in het al te korte bestek van dit verslag, geen recht kunnen laten wedervaren. Missiefancy-fair. Mgr Pessers, Deken v. d. Hurk, de directeur en onder-directeur van het Dr Mollercollege en enkele le raren waren in de namiddag aan- wezig in het K.J.C.-gebouw toen Moderator Stevens, de enthousiaste organisator van deze missiedag, de heer Jan Tielen, de voorzitter van het plaatselijk bestuur van het Dr Mollercollege, verzocht deze Fancy- Fair te openen. De heer Tielen zei gaarne te vol doen aan het verzoek van de Mode rator. Deze Fancy-Fair immers vormde een belangrijk onderdeel van de missiedag. Evenals ieders geestelijke steun mag ook de finan ciële hulp aan het moeilijke missie- j werk niet verwaarloosd worden. De heer Tielen was Mgr Pessers erg dankbaar voor het feit, dat deze door zijn tegenwoordigheid aan de missiedag een bijzonder cachet had willen geven. In het kader van deze dag paste bijzonder de plechtige H. Mis die des morgens tot intentie van het Missiewerk door Mgr Pessers werd opgedragen, evenals de lezing over het zo moeilijke missiewerk. „Het verheugt me zeer, aldus dhr Tielen, dat ook ons college met be trekking tot het Missiewerk zijn plicht verstaat, want het missione- ringswerk wordt steeds moeilijker en gevaarlijker over vrijwel de ge hele wereld. Duizend gulden was het resultaat van de vorige Fancy- Fair; wij hopen dat dit bedrag door deze Fancy-Fair verre zal worden overtroffen". En na deze woorden verklaarde de heer Tielen deze Fan cy-Fair voor geonend. Daarna nam Mgr Pessei's nog even de gelegenheid te baat om te i zeggen dat hem het geheel hier wel aanstond als hij zo eens rondkeek. Mgr wenste al degenen die er aan meegewerkt hadden een bijzonder groot succes. I En dan begon dit tweedaagse feest met groot rumoer, zoals dit een Fancy-Fair past. Er werd een vlotte plaat opgezet, de eerste bussen wer den rammelend van hun planken gesmeten, de luchtbuksen begon nen te knallen en zware mokersla gen dreunden door de zaal wanneer iemand probeerde een stevige spij ker in drie slagen in een balk te doen verdwijnen. Vogelpikken vlo gen op hun doel af, ringen beland den met een sierlijke boog om de flessen en verkoopsters van lootjes waren druk in de weer om het rad van avontuur zo vlug mogelijk te laten draaien. De stemming was er meteen en de belangstelling groeide met de minuut. NAAR EEN LUISTERRIJKE SACRAMENTSPROCESSIE. Deken Dr van den Hurk gaat voor. In alle IJ. Missen heeft de Hoog- Eerw. Heer Deken Dr B. van den Hurk, pastoor van de St. Janspa rochie, gisterenmorgen gesproken over de Sacramentsprocessie. Zoals onze lezers reeds bekend was, bestaan er grootse plannen ten aanzien van deze Sacraments processie. Deken van den Hurk heeft gisteren duidelijk uiteenge zet, hoe deze plannen zijn ontstaan en gegroeid en hoe men ze denkt te verwezenlijken. De commissie voor deze proces sie, die zich de afgelopen jaren vooral heeft bezig gehouden met de versiering van de straten waar langs de processie trok, en de ver siering van het rustaltaar, zal zich, nu de werkzaamheden van voor heen het resultaat hebben gehad dat men gekomen is tot een per manente versiering, speciaal gaan bezig houden met de processie ais zodanig, die men vroeger maar aan de toevallige omstandigheden moest overlaten. Nu echter is er een program voor de realisering van 'n grootse Sacramentsprocessie, met prachti ge groepen, met declamerende en zingende reien. Aan dit program ligt ten grond slag VondeTs „Altaergeheimenis- sen"; uit deze grote majestueuze dithyrambe op het Allerheiligste wil men bepaalde gedachten, be paalde fragmenten nemen en die uitbeelden in prachtige groepen. Dat gaat natuurlijk niet ineens, ge leidelijk aan moet men dit pro gram natuurlijk uitvoeren, en zo zullen de gelovigen dit jaar reeds twee grote groepen kunnen be wonderen: de kruisgroep en de II. Sacramentsgroep. Deken van den Hurk heeft ook gesproken over de financiële of- 1 fers die de uitvoering van dit grootse plan vraagt. De contribu tie van de leden van de Sacra mentsprocessie alleen is natuurlijk niet voldoende om uit te voeren hetgeen men zich heeft voorge steld. De commissie heeft naar andere wegen gezocht en zij zal de Hoog- Eerw. Heer Deken wel heel dank baar zijn dat hij hun het zoeken naar deze wegen, neen, het vinden van deze wegen wel heel gemakke lijk heeft gemaakt. Deken van den Hurk kon giste ren namelijk vanaf de kansel mee delen, dat hij besloten had het ker- kegeld, dat jaarlijks door de kape laans wordt opgehaald, dit jaar in zijn geheel te bestemmen voor deze Sacramentsprocessie. Andere jaren heeft deze collecte voor het onderhoud van de kerk e.d. steeds zeer goed opgebracht; thans echter deed de HoogEerw. Heer Deken een dringend beroep op de parochianen, meer nog dan anders deze collecte te gedenken, hetgeen niet moeilijk zal vallen wanneer men weet voor welk uit nemend doel dit jaar de gelden be steed worden. Maar, vervolgde hij, er zijn zeker nog veel parochianen die iets meer willen geven buiten hun contribu tie als lid van de processie en hun bijdrage aan de kerkegeld-collecte. Van dezen verwacht de commissie en speciaal de deken nog bijzon dere giften; en hij stelde 'n prach tige daad toen hij, om een voor beeld te geven, als particulier 1000.gaf voor deze processie, in de hoop dat als de herder voor ging, de kudde zeker zou volgen. Mogen inderdaad zijn opwekken de woorden en vooral zijn zeer welsprekend voorbeeld ter harte genomen worden en navolging vinden, zodat de parochie yan St. Jan in staat is ieder jaar door een prachtige manifesterende daad van geloof haar eerbied te tonen voor het Allerheiligste Sacrament en door deze daad bij heel veel ande ren die eerbied en die liefde te doen ontstaan en te doen groeien. TENTOONSTELLING CHARLES EYCK. Vrijdagavond is de tentoonstel ling van Charles Eyck, in 't stadhuis te Waalwijk onder auspiciën van Waalwijks Belang georganiseerd, gesloten. Ook de laatste dag was er, tot de sluiting toe, grote belangstel ling. Ondanks de voor dit doel zeer slechte weersomstandigheden, is 't bezoek goed geweest, er was geen ogenblik dat er geen belangstel lenden waren, zodat we het aantal bezoekers op een 1000-tal mogen stellen ook de middelbare scholen gaven van hun belangstelling blijk en van buiten was het bezoek op vallend groot. Velen uit deze streek hebben dus nader kennis kunnen maken met het werk van deze grote kunste naar, wat niet alleen hun culturele visie zal hebben verrijkt, maar deze kunstenaar ook meer zal hebben gebracht onder veler bereik, wat hij om z'n persoon en z'n werk zo dub bel verdient. Ook de Kruisweg-foto's van Mar- tien Coppens hadden algemene be wondering en de inschrijving voor het mettertijd uit te geven boek werk had succes. Waalwijks Belang heeft met deze expositie weer een goed werk ge daan voor de naam van Waalwijk als cultureel centrum, maar de grootste eer hiervan komt zeer ze ker toe aan haar bestuurslid, de vj V- De keuze van het vloei is van grote invloed op de smaak van Uw shag. Slecht vloei zal de smaak van Uw shag bederven! Neem daarom nooit „zomaar" vloei - zèg welk merk U hebben wilt. Dat is makkelijker voor de winkelieren... beter voor UI Vraag Mascotte, om uit Uw shag lies te halen, wat er aan kwaliteit in zit! *9 525 heer Koos Bergmans, op wiens ini tiatief deze tentoonstelling plaats hadden die ze geheel organiseerde. De gemeente alle hulde voor de pracht expositie-gelegenheid, die ze weer opnieuw bood en die velen deed kennis maken met haar prach tige stadhuis. ZILVEREN KLOOSTERFEEST. Op 2 Februari a.s. hoopt de eerw. Zuster Zita (in de wereld Francina van Daelen) van de congregatie van de Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart haar zilveren Klooster- feest te vieren. De Eerw. Zuster Zita is momenteel Overste van de Kinderkolonie te Rijs in Friesland. te Waalwijk op Donderdag 27 Januari a.s. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. In de bestuursvergadering wer den, na een hartelijke gelukwens van de vice-voorzitter de heer J. v. JJeesbeen aan het adres van de voorzitter, die vanaf de oprichting der school deze functie heeft be kleed en onder zijn leiding zag groeien van 40 tot meer dan 500 leerlingen, tot bestuursleden herkozen de heren J. v. Heesbeen en A. v. Nijnatten. Ter benoeming tot leraar aan de avondschool zal worden voorgedragen de heer A. Niersman alhier. Een aantal herbenoemingen van leraren aan dag- en avondschool werd vastgesteld. Besloten werd aan H.M. de Ko ningin aan te vragen met 1 October 1955 een looierij-cursus aan de school te mogen verbinden. De op roeping voor leerlingen enz. zal zo spoedig mogelijk volgen. Tenslotte werd de schetstekening van de nieuwbouw der school ge toond en de inrichting daarvan be handeld. Het bestuur kan zich met de opzet van het ingenieurs-bureau Ir Geenen en Ir Oscam volkomen verenigen en zal zich in die geest tot het departement wenden. Laat ons hopen dat spoedig een beslis sing hieromtrent zal vallen; de school zal dan een prachtige huis- vesting, Waalwijk een majestueus i gebouw rijker zijn, een prachtige afsluiting van het Vredesplein aan de Zuidzijde. SCHAKEN. Het is de Waalwijkse Schaakclub niet gelukt ook haar derde compe titiewedstrijd in een overwinning om te zetten. Met het kleinst mogelijke ver schil werd verloren van de hekken sluiter Eindhoven 3. De gedetailleerde uitslag luidt: Eindhoven Waalwijk A. L. StuijtsM. C. Goudberg 01 P. J. BroosP. H. Kuijsten 01 J Stalpers-F. A. v. Tienhoven 10 E. BaartP. v. d. Hoven VzVz L. KorverJ. Pullens VzVz S. D. J. Overdijk H. Vrijhoeven VzVz J. J. Smit—C. Horn Vz—Vz J. Vriens Mevr. L. Vader-v. d. Loo 10 Dr T. HolmesE. de Vries 10 J. de HaasG. Smits VzVz Einduitslag bVz\Vz Schaakclub „Waalwijk". Ter gelegenheid van de opening van het Willem van Oranje College te Waalwijk, speelde de heer P. H. Kuijsten simultaan tegen een der tigtal geselecteerde leerlingen van Middelbare Scholen uit Gorinchem, Culemborg, Heerlen en Waalwijk. Van de dertig partijen won dhr Kuijsten er drie en twintig, vier eindigden in remise, terwijl er drie voor hem verloren gingen. Uit deze simultaan-séance is ge bleken dat er op de Waalwijkse Middelbare Scholen veel animo be staat voor de schaaksport. Ter stimulering van deze animo organiseert de Schaakclub „Waal wijk" 's Woensdagsavonds een cur sus, waarin theoretische en practi- sche schaaklessen worden gegeven. Deze cursus is speciaal bestemd voor leerlingen van Middelbare Scholen en voor hen die zich de elementaire beginselen der schaak sport reeds hebben eigen gemaakt. Deelnemers aan de cursus zijn geenszins verplicht zich bij de Waalwijkse Schaakvereniging aan te sluiten. De cursus vangt aan op Woensdag 26 Januari a.s. en wordt gehouden in de bovenzaal van café „De Ko renbeurs" (M. Brok). KYNOLOGENVERENIGING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Woensdag 26 Januari a.s. zal in Hotel De Twee Kolommen de Kyno- logenvereniging „Waalwijk en Om streken" een algemene ledenverga dering houden. Op de agenda voor deze vergadering komt om. voor naast de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester, een be stuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heren H. Klerkx, P. Mombers en H. A. v. d. Pol, aan vrage Kon. Goedkeuring, vaststel ling vergaderingen (de bedoeling van het bestuur is elke 2e Woens dag van twee maanden te vergade ren en aan die vergaderingen een attractie te verbinden), bespreking reisplan en een attractie. DIERENBESCHERMING. Bij de Dierenbescherming te Waal wijk. zijn vorige week binnenge bracht: een Belgische herder reu, Ierse setier, teef, en een jong zwart hondje, pl.m. 2 maanden. Eventuele eigenaars kunnen in lichtingen bekomen bij het secre tariaat van de Dierenbescherming, Markt 11, Waalwijk. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: tas met schoen; 1 paar leren wanten; hond; slinger; vulpot lood, kam in etui; bruine schoen; ball-point; spaarbankzegels; step. Verloren: vuilnisemmer; polshor loge; klein zwart hondje; slee; een parlemoeren halsketting; enkele handschoenen; hond (bouvier); ro de step; nummerbord motor; alpino- kinderpetje; een paar portemon- naies; slagersbestelmandje; vulpot lood, krank met trapper. AGENDA WAALWIJKS ORKEST. Repetitie op Woensdag 26 Januari in Hotel Verwiel o.Lv. directeur J. Plinsinga; om half 8 de strijkers, om kwart voor 9 het hele orkest. AGENDA. Woensdag 26 Jan. 8 uur: repetitie Dameskoor „Oefening en Ver maak" in „De Twee Kolommen", tevens bestuursvergadering. Zondag 30 Jan. 12 uur: repetitie Mannenkoor in „De Twee Ko lommen. AANBESTEDING RIOLERING. Op het gemeentehuis alhier had Vrij dag j.l. de openbare aanbesteding plaats van het openbreken van de bestaande verhardingen, het openbreken van de be staande riolering, het leggen van een nieuwe riolering, het aanbrengen van de opengebroken verhardingen en het uit voeren van bijkomende werken jn diver se straten te Raamsdonksveer. De uitslag was als volgt: N.V. van Splunders Aann. Mij. Rid derkerk f 444,700; Aann. bedr. De Oost hoek Uden f 447,540; A. C. van Beu- ningen Oss f 453,800; P. H. Huberts Aann. en Wegenbouw Ondern, C,V, de Bilt f 483,000; Fa, A, Verhagen Breda f 484,000; Fa. Gebr. van der Veeke Ma de f 489,400; Joh. van der Ven Tilburg f 498,000; Konings Wegenbouw Vught f 498,843; Fa. Schapers en de Bont Raamsdonk f 502,700; C. Verwater Bre da f 507,000; Fa. van den Elshout en de Bont Raamsdonk f 516,000; Aann. bedr. C. Hartman den Bosch f 517,200; Fa. P. van Oort en Zn. R'donk f 517,400; C. Dijkstra's Aann. Bedr. N.V. Breda f 529,000; Fa. Joh. Verwater en Co. C.V. Made f 529,990; Alg. Bouwondern. Ir A. van Engelen Nijmegen f 593,000. VOETBALUITSLAGEN Eerste klasse A AmsterdamExcelsior 3—0 VeendamEmma afgel. LONGAGo Ahead 3—1 Flamingo'sMVV 4—3 StormvogelsRoda Sport 2—5 Zwolse BoysDOS 1—4 LeeuwardenNAC afg. Eerste klasse B DWS—Sparta afgel. ElinkwijkHeerenveen afgel. FortunaEDO 3—0 RigtersbleekADO afgel. BrabantiaSittardia 2—2 Heracles—SW afgel. WageningenWillem II afgel. Eerste klasse C PSVAlkmaar 4—2 HermesEnschedese Boys 1—2 (o.p.v. H.) Rapid JCNO AD 3—1 VitesseNEC afgel. HaarlemLimburgia afgel. Fei j enoordEBOH 0—1 GVAVBlauw-Wit afgel. Eerste klasse D De Vole wij ckersHVC 0—0 VVVBe Quick afgel. RBCVSV 2—2 DFCDe Graafschap 1—2 AGOVVEindhoven afgel. XerxesEnschede 0—2 BW—Ajax 0—0 De leden welke kaarten wensen aan te vragen voor de wedstrijd NederlandDenemarken d.d. 13 Maart in het Olympisch Stadion te Amsterdam, moeten dit omgaand doen bij het secretariaat, daar door een vergissing van de redactie van „Goal" deze aankondiging niet in 't clubblad is geplaatst en het aan vraagformulier voor 27 Januari moet zijn verzonden aan de KNVB. R. W. B. Aangezien de KNVB de wedstrij den voor amateurs reeds Vrijdag had afgelast, is de wedstrijd RWB VES niet gespeeld. De overige voet- baloogst was ook niet groot. 30 Januari DHVRWB. Suppor ters kunnen zich voor deze reis tot Vrijdag 6 uur opgeve^ BAARDWIJK—HEUSDEN 42 (Vriendschappelijk). De Baardwykers hebben deze competitievrije Zondag benut voor het spelen van een oefenwedstrijd. Het weer, het terrein, kortom alles leende zich hier uitstekend voor, en zo hebben de eerste elftallers de gelegenheid gehad zich weer eens een beetje los te trappen, na de langdurige rust die hun was opge legd en die hun voetballen uiter aard niet ten goede komt. De wedstrijd tegen Heusden had inderdaad het karakter van een oe fenwedstrijd; ze deden het kalm

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2