KAATSHEUVEL 1118 L00N-0P-ZAND BERNDUK Is Ik, Gasontploffing PLUIMVEE LANDBOUW BtfF HUüKtï. Handelsdrukwerk Verenigingsdrukwerk Femiliedrukwerk 3 V MméjÊ" in 't betere genre Waalwijkje Stoomdrukkerij Antoon Tielen. SPRANG. N. E. O. AalburgNEO 10. Op .een veld dat alles van de spelers vergde, eigenlijk te drassig voor voetbal, heelt NEO de puntjes j.l. Zaterdag in Aalburg moeten laten, aan een tegenstan der die het meeste geluk had en na de rust kreeg wat NEO voor de rust ver dunde; een gelijk spel zou beide ploegen ook bevrediging hebben gegeven. Hoog lag het tempo waarin werd ge start en ondanks het spekgladde terrein zag men vaak .vloeiende combinaties, "aann da bexoekars «el het groo«« aandeel hadden. Uit een ver goed op gezette aanval dachten wij NEO de ding te zien nemen, doch de uitkomst voor doelman Bui :e j Hoewel de thuisclub consul kon er niet van groot gevaa de NEO-doel gesproken worde achterhoede in te gro° mOCht er een zich te laten P35*0* ^eek ook de NEO- bal doorghppe - Aalburg- berekent ^ISThet er naar uitzien, dat deze wS'strtJd puntloos zou eindigen, maar vifftien minuten voor het einde kwam Aalburg aan een gelukkig doe punt na- da1 zij enige malen tevergeefs hadden stormgelopen; een hoge bal plofte voor het NEO-doel en smoorde in de modder- De doelverdediger kon ook niet uit de modder komen om deze onschuldige baJ tijdig te bemachtigen en moest hulpeloos toezien dat de Aalburg-rechtsbinnen hem over de lijn plaatste. Nog trachtte NEU het verloren terrein te herwinnen, doen verder dan enige corners wisten zij het niet te brengen. De wedstrijd had een sportief verloop en werd door beide elftallen met veel geestdrift gespeeld, zonder «cht^r sportiviteit te schaden. Zeker kom deze wedstrijd ook een woord van hulde toe aan de sportieve verliezer. Scheidsrechter van Harteren 1 gced. CAPELLE. Sparta-nieuws. 7aterda£ kwam het tweede e^al uit in een thuiswedstrijd tegen The Gunners 2. Beide moesten met in vallers aantreden wegens piekte. Lanee tijd ging het spel aardig op en neermaar tenslotte plukte het, Sparta toch een doelpunt te scoien. Daarmee kwam de rust Hierna probeerden The Gunners de gelijkmaker te forceren, maar de achterhoede van Sparta gaf geen kans Een half uur na rust nam Sparta het heft in handen en maak te binnen vijf minuten twee doel punten; daarna was het gedaan met The Gunners en kon Sparta in de aanval blijven, zodat er nog een doelpunt tot stand kwam. Eindstand 4o. De doelpunten werden ge maakt door M. Verhagen 2 x, Bras penning en J. v. d. Schans 1 x. Scheidsrechter Verduijn leidde de wedstrijd op een uitstekende ma nier. Het programma voor deze week is: morgen (Dinsdag) wordt om 8 u. de film „Sportrevue" gedraaid; toe gang vrij voor leden en donateurs. Donderdag, zonder uitzondering, trainen. Vooral jongens van het 1ste elftal. Denkt om de zware wedstrijd van a.s. Zaterdag, dus, niet ziek dan gaan trainen. We hebben nu een goede verlichting op het terrein, de eerste in onze gemeente; dus maak Zaterdag de wed- strijd te wachten tegen V.V.JN. Mannen, het zal niet &emakkeii,k maar eeef je voor de volle lUU procent, niet even, maar anderhalf uur en niet een paar man, maar al le elf; dan zit er winst in. En om kans te houden op het kampioen schap, moet er gewonnen worden. Dus jongens, van harte succes. IETS OVER HOCKEY. Na voetbal is de Hockey-sport ook in onze streek wel een van de meest belangrijke buitensporten en daarom is het wel enigszins verwonderlijk, dat zo weinigen voldoende van deze sport we ten, om ze te kunnen waarderen en be oordelen. Het enige dat de meeste weten, is, dat er gespeeld wordt met een stok stick genaamd en een kleine harde bal. Ve len betitelen het hockey-spel met: een na-aperij van voetbal. Maar niets is minder waar. Hockey is een op zichzell staande sport, die reeds bekend was, voor de voetbal op de wereld werd ge schopt. De Egyptenaren kenden deze vorm van lichaamstraining reeds. Illus traties hiervan worden nog bewaard. Dit alleen reeds is een sterk bewijs, dat hockey niet met voetbal te maken heeft. Op het eerste gezicht is men geneigd te zeggen, dat deze sport een enigszins ruw gedoe is. Dit is echter allerminst waar en dit aan te tonen is mede het doel van dit klein artikeltje. Een der grondregels van hockey is, dat men zich nooit op lichaamskracht mag beroepen. Duelleren van man te gen man, schouder aan schouder, is nooit toegestaan. Diverse andere spel regels zijn speciaal gemaakt ter beveili ging van de spelers. Zo mag b.v. een speler zijn stick nooit opzwaaien boven zijn schouder, als hij de bal wil slaan. Ook het draaien om de bal, dus het zich plaatsen tussen bal en speler, zoals bij voetbal geregeld voor komt, is verbo den. Het z.g. snijden is ook tegen de re gels. Een speler, die snijdt, dus de zal expres zodanig slaat, dat hij omhoog gaat en gevaar oplevert van andere spelers, maakt zich aan een ernstige on sportieve daad schuldig. Alzo moeten we constateren, dat de sport niet zo ruw is, als men ogenschijnlijk, zonder de regels te kennen, wel zou menen. Dat het spel uiterst vlug en bewegelijk is, doet vaak anders veronderstellen, doch juist deze snelheid is het meest typische van de hockey-sport en dit vindt zijn oorzaak in de kleine bal en de harde slagen, die nodig zijn, om deze bal te verplaatsen. Deze snelle verplaatsing maakt ook twee scheidsrechters voor een officiële wed strijd noodzakelijk. De scheidsrechters moeten het spel tot in alle finesses ken nen en mogen als zodanig niet optreden, dan na een met gunstig gevolg afgelegd examen, voor een of meer bondsgedele- geerden. We vertrouwen met deze korte uit eenzetting hen, die wel eens een ogen blikje tijd nemen, om een -hockey-wed strijd te bekijken, een ander inzich op het spel gegeven te hebben. En als met deze nog bekrompen kennis een goede wed strijd gevolgd wordt, zal er beslist ook waardering komen, voor de sport waar voor men oorspronkelijk niet anders dan critiek had. AAA O FABRIEKSJUBILEUM. Er komen nog tal van blijken van goe de verhoudingen tussen werkgever en werknemer. Als een der meest sprekende mogen we bij herhaling wijzen op de dienstjubilea, welke bij verschillende firma's ter plaatse gevierd worden. Za terdag was bij de N.V. Stocko's choen- fabrieken v.h. de firma Stokkermans aan de Regtvaart de heer J. van.Dijk uit de Mgr. Völkerstraat aan de beurt om zijn zilveren jubileum te vieren. Met de ge bruikelijke attenties aan de jubilaris werd het feit herdacht. Om 11 uur werd de heer van Dijk met zijn echtgenote en va der aan huis afgehaald en op het prive- kantoor der fabriek ontvangen, waar ook alle fabriekschefs en het personeel der snijderij present was. De heer Ant. Stokkermans stelde er prijs op de heer van Dijk, als getrouwe en toegewijde arbeider persoonlijk te complimenteren, hem als voorbeeld stellend voor de jon gere arbeidskrachten en hem als blijk van hoogachting een gesloten couvert aanbiedend. Mevr. van Dijk mocht bloe men als attentie in ontvangst nemen. Namens de afdeling snijderij sprak de bedrijfsleider de heer R. Damen een har telijk woord van felicitatie en bood de jubilaris een prachtig geschenk als hul deblijk aan. Ook nu mocht mevr. van D. bloemen in ontvangst nemen. Getroffen richtte de jubilaris zich in een dankwoord tot de patroon en zijn mede-arbeiders, waarna het gezelschap nog een paar uren gezellig bijeen bleef, waarbij dhr. St. voor het nodige als een goede gast heer royaal zorgde. DE GETROUWE DUIF. In Café G. van den Hoven hield de onderlinge duivenvereniging De Getrou we Duif Zaterdag de jaarlijkse jaar, en reestvergadering, waarbij ook de dames genodigd waren. De gebruikelijke huis- oudelijke agenda had een vlot verloop, zonder bemerkingen op verslagen of fi nanced overzicht. De heer W. Molen schot, die de vergadering leidde, zag zich herkozen in zijn functie als voorzitter, terwijl als zijn plaatsvervanger de heer ig. Zebrechts gekozen werd. Eveneens werden de heren L. Hamers en B. van Heesch als bestuursleden herkozen. De heer C. Moreval werd met algemene stemmen als lid aangenomen. De kam pioenschappen der jonge duiven werden uitgereikt: 1 B. van Heesch; 2 Chr. van Heesch en 3 M. Brokx. Na het officiéél gedeelte van de avond volgde de gezelligheid, waarbij vanzelf sprekend de inwendige mens niet verge ten werd. Een verkoping van jong dui- venraateriaal en een verloting van prij zen onder de aanwezige dames, bracht een aangename afwisseling in de ge zellige avond. WINKELS LATER OPEN. We hebben al weken aan zien komen, dat er militaire oefeningen gaan gehou den worden, waarbij Kaatsheuvel een niet onaanzienlijke bezetting krijgt te herbergen. Alle zalen zijn in beslag ge nomen, zodat de repetities van de har monieën geen doorgang kunnen vinden. Bel C?mto repeteert Donderdagavond in de gymnastiekzaal van de St. Jans- school. Vanaf 7 tot en met 11 Februari is vergunning verleend de winkels open te houden tot 9 uur 's avonds, dit in verband met de militaire oefeningen. DE VLAM IN DE PAN. Zaterdagnamiddag loeide plotseling weer de brandsirene, want omwonenden hadden geconstateerd, dat er in de keu ken van fotograaf Korthout in de Hoofd straat vlammen omhoog sloegen. In een ogenblik van onbedachtzaamheid wa ren de vlammen in een pan met vet ge slagen. De oudste zoon greep de pan en smeet ze naar buiten, doch niet zon der dat hij zijn gezicht deerlijk schroeide. De brandweer was spoedig present en zodoende bleef de brand, mede door de activiteit der buren tot de keuken be- oerkt. Toch was de schade vrij aanzien lijk. 1 r EEN CONTACT-AVOND. We namen Zondagavond even een kijkje in de kleine Apollo-zaal, waar de Mater Amabilisschool een dans-avond had georganiseerd, onder leiding van Dansmeester Crielaars uit Den Bosch. We bekeken vroeger de vorming der jeugd door een andere bril, doch weten reeds jaren, dat er moet aangepast wor den aan de nieuwere stromingen, waar in wij worden meegevoerd, willen we niet als orthodox en daarom, als niet practisch meer voor onze eeuw afge schreven worden, 't Was een contact avond, volkomen in het plan van onze Een geheel verwoeste kamer en een deerlijk verbrande huisvader. Dat we geen lucifers moeten aanste ken, als we in huis een gaslucht mer ken, weten we allen en de meesten zijn voortaan ook al wel zo wijs, om als eerste daad te stellen het open zetten van deuren en ramen, doch dat ook het aandraaien van het electrisch licht nood lottig kan zijn, heeft de familie van Laarhoven op het Prins Bernhardplein in de morgen van de 4de Februari ge voelig ondervonden. Een der kinderen was niet goed en kreeg zo nodig ook in de nacht een verwarmd drankje. Dit is mogelijk de oorzaak geweest, dat de hoofdkraan van de gasleiding niet was dicht gezet. Hoe de gummigasslang van het gascomfoor geraakt is, is moeilijker uit te maken, doch op een of andere manier is dit geschied, met het gevolg, dat de woonkeuken vol gas stroomde en de oudste dochter van Piet van Laar hoven wakker werd geprikkeld door een gaslucht. Ze ging terstond naar beneden, maakte geen licht aan, doch zette de hoofdkraan af; toen waarschuwde ze haar vader, die terstand opstond om te zien was de oorzaak van die gaslucht was, de schakelaar in de woonkeuken omdraaide en daarmede een daad stelde, die als gevolg had, dat een geweldige ontploffing ontstond, die het pas be woonde nieuwe huis deed schudden en een vernieling aanbracht, die men moet gezien hebben, om er zich een voorstel ling van te kunnen maken. De bovenstaande foto geeft er slechts een zwak beeld van. Het stucadoorgaas, waartegen het plafond is gepleisterd scheurde af en kwam als een geheel naar beneden; de kasten vlogen open, het keukengerief vloog dooreen, de gordijnen vlogen in brand, de ruiten vlogen in honderd splinters naar buiten, kleren en schoenen kregen brandschade; het bord van de plafonds in andere kamers sprong uit de betimmering; de vloeren van de bovenslaapkamers kwamen omhoog, zo dat het vloerzeil langs de poten der bedden en meubels afscheurde, enz. enz. We zouden door kunnen gaan, doch het allerergste was, dat de heer van Laarhoven vanuit de schakelaar een steekvlam over handen en hoofd kreeg, die hem zeer ernstig verwondde, zijn hoofdhaar geheel afschroeide en hem een zenuwschok bezorgde. Niet alleen de huisbewoners, doch ook de buren, even eens door de geweldige ontploffing ge wekt, waren direct in de weer om hulp te bieden. De brand was zo geblust, zo dat de brandweer niet behoefde in te grijpen, doch Dr Wijtenburg, die de eerst hulp verleende achtte noodzake lijk, dat de heer van L. naar het zie kenhuis te Waalwijk voor verdere be handeling werd overgebracht. levensscholen, die vorming willen geven voor het practisch leven, waar nu een maal de vrouw voor de man en de man voor de vrouw geschapen zijn. De schoolbestuursvoorzitter, de heer Wennekes, sprak er een hartelijk ope ningswoord; moderator kapelaan Ver- heijen, de directrice mej. M. de Valk met alle leerkrachten gaven niet alleen acte de presence, doch boden daarnaast hun practische medewerking, door leiding te geven en mee te werken om een sfeer te scheppen, die deze avond maakte tot een gezellig en amicaal onder-ons, zoals het Mater Amabilis-plan bedoelt. 't Werd een avond, die de leerlingen bij zal blijven en die de waardering voor deze nieuwe, maar noodzakelijke op voedingsmethode zal doen stijgen. De revue-band onder leiding van de heer Muizelaars bood goed verzorgde dans muziek en de heer Crielaars zorgde voor een programma, dat afwisseling bood en de tijd deel voorbij vliegen, vlugger dan de danslustige paartjes bedoeld hadden. HOCKEY. Door het aanvankelijk zeer on gunstig uitziende weer werden de wedstrijden Forward 2Dames 2 en Heren 2Hoco 2 afgelast. De wedstrijd van de dag DESPeli kaan kon door het plotseling ver anderende weer wel doorgaan en de Dessers kunnen zich gelukkig prijzen dat het achter de rug is. Met 30 ging Pelikaan, dat met 4 reserves uitkwam, onder, zonder DES ernstig te hebben kunnen be dreigen. Het eerste doelpunt kwam na pl.m. 15 minuten. Nadat de rechtsbuiten eerst tegen de paal schoot, kon de midvoor de terug springende bal zonder moeite in 't doel deponeren. Nog vóór de rust kwam een tweede doelpunt, door de midvoor uit een lange corner hard en onhoudbaar ingeslagen. Direct na de hervatting kon de midvoor een goed van rechts aan gegeven bal in een derde doelpunt omzetten. Pelikaan wist hier niet veel tegenover te stellen en de Dessers gingen het hierdoor wel wat al te nonchalant opnemen. Er waren nog een paar mooie kansen maar doelpunten kwamen er toch niet meer. Door deze overwinning heeft DES nu 4 punten voorsprong op nummer laatst, HTCC 2, tegen wel ke ploeg de Dessers a.s- Zondag in Eindhoven zullen moeten winnen om definitief uit de gevaarlijke zone te blijven. TIEN JAAR K.A.J. Op Zondag 13 Febr. a.s. gaan de Kajotters van Kaatsheuvel hun 10- jarig bestaansfeest vieren, en hoe! Zoals dat de Kajotters gewend zijn. Tien jaar geleden, terwijl de grauwe oorlogswolken nog boven Nederland wegdreven, werd er in Kaatsheuvel een ideaal geboren dat de naam KAJ droeg, de K van het Katholiek zijn, de A van Arbeid en de J van het Jong zijn. KAJ, ka tholieke arbeidersjeugd, een be weging die respect afdwingt, zo wel bij de overheid als bij de ge hele bevolking van Kaatsheuvel. Daarom mogen zij met recht feest vieren. Kajotters, proficiat met uw tweede lustrum. Het programma der feestelijkhe den is als volgt: Zaterdagavond a.s. om 7 uur Avondwake in de kapel der Eerw. Zusters. Zondag 13 F"ebr. om 9 uur v.m. plechtige H. Mis uit dankbaarheid en voor het welzijn van de KAJ; van 12 t.m. 13 uur n.m. receptie in de R.K. Gildenbond; 's avonds om 7 uur prettige avond met een ge varieerd programma van muziek en toneel voor kajotters, hun ou ders en genodigden. AGENDA. Maandag 8 uur nam. concert Kon. Erk. Harm. Apollo, aangeboden door het Indrumentenfonds. Maandag 8 uur n.m. feesiverga- dering RIvMV in zaal Jan v. Dun. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetite R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- theater: „De vergeten pairouille", toegang 14 jaar. Donderdag 7.3o uur n.m. repe titie Dameskoor gymnastiekzaal St. Jansschool. Donderdag 8.30 uur n.m. repe titie Mannenkoor gymnastiekzaal St. Jansschool. Daarna werd gestart met het ba rakken voor de dames, waarna de heren aan de beurt kwamen, doch die moesten het tegen het zwakke geslacht afleggen. Mevr. v. Dinteren won met glans de eerste prijs; zij behaalde 51 punten. De zeer actieve penningmeester, de heer v. Raven- stein, was bij de heren de favoriet; hij behaalde de eerste prijs met 45 punten. Verder werd de avond met zang en voordracht doorgebracht, waar aan geen eind zou zijn gekomen als Mevr. v. Dinteren er niet aan had herinnerd dat het tijd werd voor de koffietafel, die net als andere jaren weer tot in de puntjes verzorgd was Dat de dames en heren 't zich goed lieten smaken, weten we vanouds. Als slot van de avond werd er nog een extra prijs ter beschikking gesteld door de vereniging, die ge wonnen werd door de heer R. van Dinteren. Nog een welverdiende pluim aan Mevr. Sulsters, die de aanwezigen buitengewoon vermaak te met haar zang en voordracht. Al les bijeen was het voor de biljart vereniging 'n zeer geslaagde avond. Varkensfonds „Steunt Elkander". Het R.K. Varkensfonds „Steunt Elkander" houdt op Zondag 13 Fe bruari om 11 uur v.m. haar jaarver gadering in de zaal van de Wed. v. Dinteren. De volgende punten staan op het program: Opening door de voorzitter, aflezen ledenlijst, verslag van de secretaris, benoeming twee controleurs, benoeming bode, rond vraag en sluiting. Alle leden worden dringend ver zocht deze vergadering bij te wo nen. II.H. Missen. Met ingang van Zondag 13 Febr. zijn de H.H. Missen in onze paro chie van de H.H. Martelaren v. Gor- cum gewijzigd. De eerste H. Mis is om kwart voor 7; de tweede om 8 uur; de derde om 9 uur; de Hoog mis om half 11. Agenda. Maandag 7 Febr. om kwart voor 8 repetitie voor de Toneelvereniging, Maria Goretti. Dinsdag 8 Febr. om 7 uur repetitie Toneelvereniging, Maria Goretti; om half 8 repetitie biljartvereniging „Poedelvrees". Woensdag 9 Febr. om 7 uur trainen voor de jeugd van de V.V. Berkdiik; om 7 uur repetitie Toneelvereniging Maria Goretti. Donderdag 10 Febr. om 7 uur trai nen voor de voetbalveren. Berkdijk; om 7 uur repetitie Toneelvereniging Maria Goretti. EEN MUZIKAAL HOOGSTAANDE AVOND. Het vocaal concert van Loonopzand's Gemengd Koo.r, dat Zaterdagavond ge geven werd in de zaal van Concordia, is een waar succes geworden. Zij die het voorrecht hadden hierbij tegenwoordig te zijn, hebben een avond beleefd van hoogstaand kunstgenot en de talrijke aanwezige muziekkenners en beoefenaars hebben kunnen genieten van uiterst be schaafde zang van zeer hoge kwaliteit. De medewerking trouwens van Nel Dupont sopraan en Govert Janson tenor, garanderen- bij voorbaat een succes avond. Ook het koor, onder de alleszins be kwame leiding van de dirigent Henk Nieuwkoop was in goede vorm en zowel solisten als koor oogstten na ieder num mer een warm applaus. De aanwezigen waren allen vol lof over het gebodene. GROTE WINTERUITVOERING. Zondagavond gaf de Gemengde Zang vereniging, de Liedertafel Echo der Dui nen alhier, in de zaal van de heer Aart- sen een grote winteruitvoering, bij gele genheid van haar jaarlijkse statiedag. Nadat de zangvereniging, onder leiding van haar directeur de heer J. Lombarts zeer verdienstelijk een viertal nummers had uitgevoerd, bracht de toneelvereni ging der liedertafel het drie bedrijvige toneelspel: Gesloten Ogen, van Nic. Stam voor het voetlicht, gevolgd door de klucht in één bedrijf: Sara Leeflanders, van G. Bon. Dat onder de leden van de liedertafel, behalve zeer goede rauziekkrachten, ook uitstekende toneelkrachten schuilen, werd deze avond bewezen. Zowel toneel, decor als grime waren goed verzorgd. Een woord van lof komt ook toe aan de regisseur, die met de hem ten dienste staande middelen werkelijk heeft gewoe kerd. De legnesten vragen ook onze aandacht. Deze mogen niet te klein zijn, maar ook niet te groot. De maat van 35 x 35 cm. of 35 x 40 cm. is het meest geschikt, de eerste voor de lichte rassen, de laatste voor de zwaardere. Aan de voorkant moet natuurlijk een opstaande lat er voor heen ge slagen worden om het uitrollen van de eieren te voorkomen. Verder nog een flinke brede lat, eigenlijk een plank er langs, waar de kippen eerst opvliegen en dan over heen lopen om het nest te kiezen. Men bestrooie als bodembedekking het legnest met fijn machineschaafsel van de timmerman, waardoor de nesten rein blijven. Vooral bij de aanvang van de eer ste leg hebben sommige kippen nog al eens last om het ei kwijt te ra ken. Opgericht lopen ze dan rond met hangende vleugels en staart, zoeken telkens het nest op om het spoedig weer te verlaten, zonder ge legd te hebben. Dat is wat men noemt: legnood. Verschillende oor zaken kunnen er bestaan: a. ver vetting; b. ontsteking van de eilei der c. kalkgebrek, zodat er een windei aanwezig is; d. een abnor maal groot ei. Men kan proberen met een geo liede vinger, inwendig, het ei naar buiten te schuiven. Door de olie lukt het soms. Anders zit er niets op dan het ei zeer voorzichtig stuk te drukken, doch past op dat daarbij geen kwet sing ontstaat. Daarna het dier warm en droog afzonderen in een sche- mervertrek, want het heeft voor lopig rust nodig. x-x-x-x-x-x-x-x Oudbakken brood, voor zover men daar beschikking over heeft, kan men onze dieren voeren, mits het niet beschimmeld is. Zo moeten ook alle beschimmelde etensresten buiten het bereik blijven; deze zijn zeer schadelijk. x-x-x-x-x-x-x-x Op de afstamming van een haan kan niet voldoende gelet worden. Stamt een haan uit een stam met veel broeidsheid, dan brengt hij deze over op de nakomelingen. Broedsheid is evengoed een eigen schap als verschillende andere er felijke eigenschappen. Vaak wordt dan ook geklaagd: „Vroeger hadden we bijna nooit broedse hennen, doch dit jaar werd de helft wel broeds". De slechte eierproductie van jonge hennen is ook vaak te wijten aan de haan; een goede fok- haan moet daarom niet gauw wor den afgeslacht. De wreedaardige behandeling door een broedse hen in koud water te dompelen en dan onder een mand of kist te stoppen, zal toch wel tot het verleden behoren? Kweek maar liefde voor de [dieren, Bij Uw kind'ren groot en klein En zij zullen wis en zeker Daarvoor later dankbaar zijn. Kippenvriend. Teerdag Biljartvereniging „Poedelvrees". Zaterdag 1.1. hield bovengenoem de vereniging haar jaarlijkse teer dag. Reeds om 5 uur waren alle le den met hun dames aanwezig; het begin werd al gezellig doorgebracht met biljarten en een praatje door de dames. Omstreeks 7 uur ging men aan tafel om een klein beetje de in wendige mens te versterken. De voorzitter van „Poedelvrees", dhr Fr. Herman, opende deze avond en sprak een hartelijk woord van wel kom. BURGEMEESTER VAN GROENLO VERDUISTERT. De burgemeester van Groenlo, mr H. J. S., is gearresteerd wegens verduistering. Tijdens een verhoor door de officier van justitie te Zutphen heeft hij Zaterdagmiddag een bekentenis afgelegd. De ver duisteringen, die zich uitstrekken over een tijdvak van bijna 8 jaar, belopen een totaal bedrag van rond 28.000 gulden en zijn voornamelijk gepleegd ten nadele van sociaal- charitatieve instellingen. PINAY FORMATEUR IN FRANKRIJK. De gematigd conservatieve oud-pre mier Antoine Pinay, begint vandaag. Maandag, met besprekingen voor de vorming van een nieuwe Franse rege ring. De man, die in 1952 bij de val van zijn eerste regering zei: „In die leeuwen kuil keer ik nooit meer terugis van gedachten veranderd en heeft Zondag- 1 avond ypn president Coty de opdracht voor een kabinetsformatie aanvaard. PAK DE KOE BIJ DE HORENS. Door de abnormaal natte weers omstandigheden is men, op zeer veel land- en tuinbouwbedrijven genoodzaakt geweest de uitstrooi van kunstmeststoffen uit te stellen tot een meer gunstige periode. Inmiddels gaan wij opnieuw met rasse schreden het voorjaar tege moet. Hier en daar hoort men de verzuchting: „Wat moet er dit voor jaar veel gebeuren". Laten wij daarom direct de han den uit de mouwen steken en dat gene doen wat thans reeds mogelijk is om de voorjaarswerkzaamheden te verlichten. De meststoffen die thans gestrooid moeten worden zijn voornamelijk de fosfaat- en kalimeststoffen Voor al Thomasmeel en de ruwe kali- zouten dienen, zodra de weersom standigheden dit toelaten, gestrooid te worden. Het Thomasmeel kan, zo nodig gemengd met kalizout, wor den uitgestrooid, mits het mengen kort voor het uitstrooien plaats vindt. In die gevallen waar beslist nog kalk gestrooid moet worden, wachte men tot de voorjaarswerk zaamheden zijn begonnen, opdat deze kalk zo goed mogelijk door de bouwyoor gewerkt kan worden. Boer en tuinder, verwaarloost de bemesting niet. U hebt, wat dit be treft, Uw lot in eigen hand. Goede producten en hoge opbrengsten ver langen steeds een evenwichtige be mesting.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5