WMLWÏR SPORT. m CAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG r TAFELTENNIS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 FEBRUARI 1955 3 Met interessante vliegtuigplaatjcs JA AR MAR ligt het in de bedoeling om naast een feestelijke herdenking in intieme kring, een jubileum-uitvoering te geven, ^aa voor'een neer gevarieerd worden samengesteld waarvoor grote belangstelling «a. oestaan. n Als bijzonderheid mag de vermeld dat een der p keer vereniging nog '"^'onende te Waal- L. Varossieau onder haar wijk; verder de juDiiarissen van meer ,eCenverschillend^ J hcer c"JOosterling, die'sinds 65 jaar lid V.',- ^remainq is cn nog steeds zeer veel steit in het wel en wee der zang- vereniging en in allee ook nog steeds met MUe^rdaTnw-d de heet A. Versteeg nog gehuldigd in verband zijn zilveren jubileum als lid der vereniging en werd hem bij monde van de secretaris de hee Heringa een etui met vulpen en vulpot lood aangeboden. L)e vereniging die een groot aantal den telt en daarnaast ook een kinderkoor bezit, staat sinds jaren onder leiding van de heer jac. Groen uit Heusden, die de vereniging met veel ambitie deed klim men op de muzikale ladder, wat mee - malen, ook nog in het voorbije jaar. Wee door het succes op concoursen dat nj met Excelsior wist te behalen. Voor de jubileum-uitvoering, die op Zaterdag 5 Maart a.s.. des avonds halt acht, in de zaal van de Chr. VoUöbond zal worden gegeven, werd onder leiding van de dirigent een speciaal programma iD9Ve" aan deze uitvoering mede- werking worden verleend door het jeug koor jong Excelsior, terwijl eveneens za optreden het Dubbel Mannenkwartet uit Heusden, onder leiding van de Groen. Bij afwisseling zal er tenslotte worden gedeclameerd door Mej. Greet Konings uit Raamsdonk, die in onze ge meente reeds verschillende malen met groot succes optrad, zodat het wel over bodig is hiervoor een aanbeveling te ge ven; zeker zal haar optreden niet weinig bijdragen tot het welslagen van deze jubileum-uitvoering. Het publiek staat hier zeker een hoog staande avond te wachten en deze her denkingsuitvoering belooft dan ook ze ker een evenement te worden. De ere-voorzitter der vereniging, de Weleerw. Heer Ds. C. Streefkerk zal de uitvoering openen en sluiten. K9j2liL-i 1 '1 UITVOERING VAN KUNST NA AKöElD PRACHTIG GESLAAGD. De uitvoeringen van het muziekgezel schap i\unst na Arbeid hadden de laat ste jaren veel aan Deiangstening van de zijae aer kunstlievende leaen ingeooet. De vorige week uinsdag- en Woensdag avond in de zaal van Mevr. Cove-van der naart aan de iNieuwevaart met me dewerking van de Joossche t oneelclub gegeven uitvoeringen mochten zich in n onverwacht druk bezoek verheugen, vooral de Woensdagavond, toen de be langstelling zo groot was, dat meerderen zien een staanplaats moesten getroosten. In ons vorig nummer meidden we reeds, dat de eerste uitvoenngavond, wat de afwerking van het programma, zowel door de muziekvereniging als door de Bossche Toneelclub, welke een vertol king gaf van het blijspel in drie bedrij ven „Haar laatste wil door J. W. van der Heiden Jr. en Henk Bakker, betrol, een groot succes was. De tweede avond, toen ook meerdere niet-leden van hun belangstelling blijk gaven, was het suc ces niet minder groot en werd het op treden van de muziekvereniging en de toneelclub door de aanwezigen met een verdiend applaus beloond. De muziekvereniging kan op een in alle opzichten geslaagde uitvoering te rugzien en gehoopt wordt, dat in het vervolg de winteruitvoeringen weer op een even grote belangstelling van de zij de der kunstlievende leden mogen reke nen als dit jaar. K.NA.-SOLISTEN WERDEN BEKROOND. Aan het Zaterdag door de muziekvei. Staccato te Meerveldhoven gehouden In tern. Instrumentaal Solisten concours werd door een zevental muzikanten van het muziekgezelschap Kunst na Arbeid met succes deelgenomen. In de 2e atd. behaalde Tonnie Spran- gers, corhoorn, met Rox of Tralee van Er. Jackma Sr. 74 pt., 2e prijs; H. M. Snijders, tuba, met Cavatina van L. Blaauw 65 pt. 2e prijs en C. Vis, bugle, met The Lost Chord van A. Sullivan 74 pt. 2e prijs. In de le afd. Nellie Mouthaan, alt- hoom met Lenobia van H. Round 77 pt. Ie prijs; G. van Baardwijk, bugle, met Rosemunde van Fr. Schubert 67J/£ pt., 2e prijs en C. Elsman, trompet, met Ro semunde van Fr. Schubert 62 pt. In de afd. Uitmuntendheid Corrie Spuijbroek, corhoorn, met Souvenir de Paris van A. M. van Leest, 7S\A pt., lc prijs. /2 F SPREEKBEURT. Woensdagavond half acht hoopt op uitnodiging van de Ned. Herv. Mannen- K^niu'n9 £P Geref- grondslag in de j6™' Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. W. G. Tuk ker uit Delft. JAARVERGADERING. In een der lokalen van de Prinses Wil- helminaschool aan de Loonsedijk "komt ae Dhr. schoolvereniging aldaar a.s. Donderdagavond in jaarvergadering bij een. Naast de gebruikelijke jaarverslagen kemt o.m. aan de orde de verkiezing van een drietal bestuursleden wegens perio dieke aftreding van de heren J. Haver- hals I van den Hoek en Adr. van der Srhans Na afhandeling van het zakelijk -jedécltè zal het hoofd der school de heer Hoogstraten, een lezing houden over „Waarnaar toe. als mijn kind de lagere school verlaat?" MOOIE GIFT. De kerkvoogdij van de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse werd dezer dagen verblijd met een gift inr.ms van f 200. Deze royale geste wordt door het kerkbestuur ten zeerste op prijs gesteld. ZANG- EN TONEELUITVOERING. Woensdag 2 en Donderdag 3 Maart a.s. hoopt de gemengde zangvereniging 't Rozeknopje in het Stationskottienuis pruijssers haar jaarlijks uitvoering te ge ven met medewerking van de toneelalde- iing der vereniging, welke zal opvoeren het blijspel in drie bedrijven „ln ander mans schoenen' van Dom de Gruijter. O K.K. JUBELDE IN VERBAND MET HET 25-JARIG BESTAAN. Als jubileumstuk wed de operette Eranchemont de Marskramer 1 opgevoerd. Zaterdagavond werd in de zaai van Ho tel van lersel de operette Eranchemont de Marskramer opgevoerd door de Chr. oemengüe zangvereniging U.A.K. Deze opvoering hield verhand met het zilveren juoileum der vereniging. E,r waren aan ook diverse algevaardigden van zuster verenigingen aanwezig om van hun be langstelling bij die juoileum bnjk te ge ven. De heer van den Broek, als voorzitter van ae juhiierenae vereniging, heette de ereieaen, üe argevaaraiguen der zuster verenigingen en verder ane aanwezigen r.artenjK weikom. Hij wenste hen anen een gezellige avond toe. Deze avond, aidus dhr. v. d. Broek, gaan onze gedachten uit de 25 jaren dac ue vereniging bestaat, ik wil echter nu met alles ae revue laten passeren. Wei wil ik terugdenken aan ae oorlogsja ren toen onze vereniging op non-actief ging omdat zij niet accoord kon gaan met ae voorschmten van de bezetter. INa de oevnjaing stond U.1S..A. echter weer op ae bres. Herbiedig wil ik ook gedenken, zij die ons in die 25 jaren ontvallen zijn. Deze avond gaan de geaachten diver se richtingen in, maar toch meer bepaald naar die ïeaen onzer vereniging die van ce oprichting tot nu altijd nun beste Krachten voor de vereniging hebben ge geven. Zo werd in de eerste plaats de neer Dubbelman, als oud-voorzitter ge- nuidigd. INamens bestuur en leaen wenste ae heer van den öroek hem van harte proficiat. Dhr. Dubbelman is nu wel geen actier lid meer, maar na 18 jaar de voor zittershamer gehanteerd te hebben is hij nu toch altijd nog erelid. De wijze waar op de heer Dubbelman als voorzitter on ze vereniging geleid heeft zoals hij zelf wei eens gezegd heeft, meer uit plichtsgevoel is bewonderenswaardig en maakt het voor mij zeer moeilijk mijn voorganger in dezelfde voetsporen te volgen. De voorzitter sprak de hoop uit dat Gods zegen op deze jubilaris moge rusten en dat hij nog vele jaren getuige moge zijn van de groei van het boompje dat mede «loor hem werd geplant. Ook de heer Kerst was een der zilve ren jubilarissen. Deze heeft vele jaren de moeilijke taak van penningmeester der vereniging vervuld en is ook thans nog erelid "van O.K.K. De heer Kerst heeft, zoals de voorzitter het uitdrukte, toen nooit zijn nagels behoeven te knippen, want deze tastten steeds op de bodem der verenigingskas. Gelukkig heeft de beschermheer toen dikwijls wanneer een beroep op hem werd gedaan, het ont brekende bijgepast. Moge ook Gods ze gen op hem rusten en moge hij nog vele jaren getuige zijn van de bloei onzer vereniging. De beschermheer kon jammer genoeg niet aanwezig zijn. De voorzitter sprak de hoop uit dat de vereniging zijn fi nanciële steun niet meer nodig zal heb ben, maar hij was er van overtuigd dat de beschermheer zo nodig altijd nog bij zou springen. O.K.K. had nog een derde jubilaris en wel de heer Piet Pruijssers. Piet, zoals de voorzitter hem ook deze avond wilde noemen, is 25 jaren actief lid van OKK en is van de oprichting af steeds een der steunpilaren der vereniging geweest. Hij heeft de ups en downs der vereniging meegemaakt, maar hij was er een die al tijd zei: na regen komt zonneschijn. Hij heeft steeds zeer veel voor de ver eniging betekend. De voorzitter dankte hem voor zijn medewerking en vereni gingszin, waaraan het ook mede te dan ken is dat OKK thans haar zilveren ju bileum kan vieren. Hij wenste dat Piet nog vele jaren de steun van de vereni ging zal zijn. Er was een tijd, aldus de voorzitter, dat wij bang waren onze vriend kwijt te raken. Dat was met zijn huwelijk, toen hij naar Waalwijk ver trek. Maar steeds is hij een trouw lid gebleven. Als bewijs van dank en erken telijkheid bood de voorzitter hem een aardig wandbord aan. De heer Pruijssers was door de hartelijke woorden van de voorzitter zichtbaar geroerd. Hierna vroeg de heer Dubbelman een ogenblik het woord en sprak namens.de drie personen die zojuist door de voor zitter waren toegesproken. In de eerste plaats dankte hij de voor zitter voor de goede, vriendelijke en har telijke woorden. Ik weet, aldus de heer Dubbelman, dat deze woorden U uit het hart zijn gegrepen en geen phraseologie is. Daarom zijn ze voor ons drieën van zoveel betekenis. Op de tweede plaats wenste hij de voorzitter en daarmee de vereniging hartelijk geluk met het zil veren jubileum. Ik vind het een hele prestatie, aldus de heer Dubbelman, man, wanneer de zangvereniging het 25- jarig bestaan kan vieren. Vooral wanneer men beziet dat de voedingsbodem van deze vereniging zo klein is. Er waren leden die kwamen en gingen, die komen en gaan, en ondanks dat alles en vele andere moeilijkheden bestaat de zang vereniging nog altijd. Dit is vooral te danken aan leden zoals Piet Pruijssers. Zulke leden zullen de vereniging hoog houden, gebeure wat gebeurt. Namens de drie jubilarissen sprak de heer Dubbelman de hoop uit dat de zangvereniging nog vele jaren zal wer ken voor het culturele doel tot heil en zegen van Waspik in het algemeen en van onze zangvereniging in het bijzon der. Leve O.K.K. Hierna werd de operette Franchemont de Marskramer opgevoerd. De koortjes waren vaak zeer verkwikkelijk en leven dig. Op deze momenten kwam ook het toneelspel het best tot zijn recht. Gezien de mogelijkheden die er voor dit koortje zijn, vooral ook wat betreft de zeer beperkte groep van de Waspik- se bevolking waaruit de zangers en zan- j geressen moeten voortkomen, mag men over deze uitvoering zeer tevreden zijn. i Na de uitvoering bood de heer van den Broek aan mej. Antoinette Blom, di- rigente van dit koor, bloemen aan voor de wijze waarop zij deze operette heeft ingestudeerd. Haar werken om dit tot een goed einde te brengen was onver moeibaar. Namens de zangvereniging Po- lvmnia bood de voorzitter bloemen aan aan de solisten van deze avond. Verder dankte hij de heer van Gorp voor zijn bekwame begeleiding van deze operette, j als blijk van erkentelijkheid voor de spon tane medewerking die hij verleende, kreeg hij cigaretten. De voorzitter dankte ook Polymnia, de harmonie en andere zusterverenigin- gen, die blijk van belangstelling hadden getoond. De voorzitter verklaarde ver heugd te zijn over de goede samenwer king in Waspik. Het kan, dit is wel ge bleken bij de onlangs gehouden bazar voor de Ned. Herv. Kerk. Wij moeten samenwerken, daar hebben allen profijt van. Draagt Elkanders Lasten. Ik wil er op wijzen, aldus de voorzitter, dat het ook Maandag nog Fancy-Fair is in het patronaat. Gaat daar naar toe. Mej. Blom dankte de heer Van Gorp voor de uitstekende medewerking. Ook de solisten voer de moeite die zij zich hebben getroost, meer speciaal Mevr. Boezer-Ruytenberg, waar veel gerepe teerd werd en waar men steeds gastvrij werd ontvangen. Zij overhandigde daar om ook, als bewijs van dank een klein presentje aan mevr. Boezer-Ruijtenberg. De verloting, die ook deze avond werd gehouden bracht f 200,op. Gemeenteraad. Vergadering van de raad der ge- meen'e Geertruidenberg op Woens dag 23 Februari 1955 's avonds om half 8 in het gemeentehui- alhier. Te behandelen zaken: 1. Beëdiging nieuw benoemd raadslid de heer W. G. C. Simons. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verlenen van subsidie in de restauratiekosten van de Hervormde Kerk. 4. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het bijzonder onder wijs over 1955. 5. Vaststelling voorschot bedoeld in artikel 103 zesde lid der L.O.- wet 1920 voor de R.K. Jongens- en Meisjesschool en de Nutsschool over 1955. (5. Aanvraag van het bestuur der R.K. Meisjesschool tof het beschik baar stellen van gelden voor de aanschaffing van leermddelen voor het voortgezet lager onderwijs met bijbehorende begrotingswijziging. 7. Voors.el tot het verstrekken van een kasgeldlening aan het Col lege van hegenten der Stedelijke Godshuizen. 8. Goedkeuring rekening Stede lijke Godshuizen over 1953. 9. Goedkeuring wijziging begro ting Stedelijke Godshuizen dienst 1954. 10. Wijzigingen gemeentebegro ting dienst 1954. 11. Voorstel om aan de Planolo gische dienst opdracht te verstrek ken tot hel maken van een sane ringsplan voor deze gemeente met bijbehorende begrotingswijziging. 12. Voorstel tot het aankopen van gronden gelegen in het ui.brei- dinsplan, in eigendom toebehoren de aan de Stedelijke Godshuizen en het R.K. Kerkbestuur met bijbe horende begrotingswijziging. 13. Voorstel tot aankoop van het perceel Sec.ie B nr. 2015, toebeho rende aan J. Segers te Made met bijbehorende begrotingswijziging. 14. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het opmaken van plannen voor de aanleg van stra ten en rioleringen in het uitbrei dingsplan, lot het maken van plan nen voor het Noordelijk industrie terrein, het ontsluiten van de ten Zuiden van de gemeenie gelegen gronden en het projecteren van 'n jachthaven, met bijbehorende be grotingswijziging. 15. Voorstel tot buitengewone af lossing van de restanten der rijks- voorscho ten Woningwetbouw 604.133.01) en tot het aangaan van een geldlening groot f 600.000. 16. Voorstel om mr. W. J. I. van Wijmen te Breda opdracht te ver strekken tot 't namens de gemeen te voeren van een onteigeningspro cedure, de voorlopige inbezüne- ming inbegrepen. 17. Voorstel om B. en W. te machtigen tot opneming van gel den in rekening-courant en tot het lol aangaan van kasgeldleningen een maximum van 150.000. 18. Voorsicl van B. en W. tot de aankoop van een hcrbouwplicht voor de bouw van een ambtswo ning voor de burgemeester. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Nijmegen slaagde voor het Doctoraal Examen Klassieke Letteren de Eerw. Heer Pater C. W. van Boekei M.S.C. te Arnhem, geboren te Waalwijk. HET MERCKWAERDIGSTE MEIJN BEKENT. Als 10e in de serie bijdragen on der bovenstaande titel, schrijft Lijn trekker ditmaal in „de Volkskrant" o.m. over het museum te Waalwijk, waarbij hij zeer artistiek de gevel van het museum, de oude schoen makerswerkplaats en een 15-tal schoenen uit het museum in beeld brengt. Hij schrijft dan: Waalwijk, 't centrum der Schoen industrie, bezit sinds een half jaar een uniek museum, ondergebracht in het oudste huis, een restant van het vroegere nonnenklooster aan de Kloosterwerf. Het museum voor Schoen- en Le derindustrie bestaat uit een volle dig ingerichte schoenmakerswerk plaats, zoals die er in de Langstraat pl.m. 100 jaar geleden algemeen uitzag. In de andere kamer staat een zeld zame verzameling schoenen opge steld uit alle landen en tijden. U kunt er niet alleen zien hoe in Mongolië, Japan, Bulgarije, Mexico, Annam, China en Marokko de mens geschoeid gaat en ging, ook schoei sel van onze voorouders is hier in grote verscheidenheid bijeen. Koningin Elisabeth droeg goud leren schoentjes van het model als hier is weergegeven bij haar kro ning in 1953. De dames kunnen ook hun hart ophalen aan de vele mo dellen die op de Slem de aandacht trokken, zoals het model met de ij dele pauw, of de hoogst exclusieve avondschoentjes. MATINÉE ST. CRISPIJN. We hebben Zondagmiddag in Mu sis Sacrum genoten van een goed matinée, dat bij gelegenheid van Vastenavond door de Harmonie St. Crispijn werd gegeven en waaraan medewerking werd verleend door 't „Waalwijks Blaastrio". De belang stelling is helaas ver onder de ver wachtingen gebleven. En wat is daarvoor als reden op te geven? Wij zijn er van overtuigd dat vele Waalwijkse ingezetenen hun har monie een warm hart toedragen. Iedereen kan ook weten dat St. Crispijn op de zeer goede weg is. St. Crispijn heeft toch vorig jaar 'n ere-prijs behaald, behaalde zelfs 't hoogste aantal punten van het ge hele concours in Groesbeek, maar is sindsdien zeer vooruit gegaan. Een groot deel van muziekmin- nend Waalwijk was blijkbaar niet in de gelegenheid om dit matinée bij te wonen. We vonden dit toch wel èn voor henzelf èn voor de harmonie erg jammer. In ieder geval hebben de mannen van St. Crispijn onder leiding van hun dirigent G. A. Duy- velaar een prima concert ten ge hore gebracht. Het programma bood een rijke verscheidenheid aan scho ne wérken. Geopend werd met de mars Jubelklange van Mebel en daarna volgden twee concoursnum mers van St. Crispijn: Ellionore, een ouverture van Piet Stalmeyer en Ballet des Roses, een gaaf werk van T. Menichette, dat een bijzonder goede en frisse vertolking kreeg. Sinds kort staat de ouverture „Pace e Lavoro" van G. Mantegazzi op 't repertoire van St. Crispijn en de eerste uitvoering ervan was zeer goed. Het Waalwijks Blaastrio, bestaan de uit Wim Stokwielder, hobo, Henk Stokwielder, fagot en Jan van den Avoird, clarinet, gaf vervol gens een uitvoering van W. A. Mo zart's Divertimento nr. 1 K.V. 229. Het Concertino si b van C. M. von Weber, voor solo clarinet, werd uit gevoerd door Nol van den Avoird, geaccompagneerd door Jo Verhoe ven. Op een solisten-concours heeft Nol van den Avoird met dit werk een bijzonder goed succes geoogst. Wim Stokwielder, hobo, speelde nadien de Pastorale uit de Sonate opus 166 voor hobo, van Camille Saint-Saëns. Jo Verhoeven bege leidde hem. Schubert's ouverture lm Italieni- schen Style moest wegens het late uur komen te vervallen. Met de mars Ernst August van H. Blankenberg werd dit goede mati née besloten. De solisten behaalden een groot succes met hun voordrachten; het zijn alle drie kunstenaars op dit ter rein en de aanwezigen hebben ge noten van deze solisten. Het was een prima matinée, die meer be langstelling had verdiend. „DE KRUIER". Onder regie van de bekende re gisseur van de Oisterwijkse Kunst kring, Jo Molenkamp, speelde Za terdagavond in de zaal van „de Ge croonde Leersse" de R.K. Toneel vereniging „De Uijlenspiegel" uit Den Haag. Opgevoerd werd „De Kruier", een vrolijk spel, door de regisseur naar het Amerikaans be werkt; de bekende Waalwijkse spe ler Wim Rombouts vertolkte in dit stuk de titelrol. „De Uijlenspiegel" is nog een erg jonge vereniging; vorig jaar kwam men tot de oprichting er van en „de Kruier" is hun eerste stuk. Men dient dus rekening te houden met het feit dat de meeste spelers hun eerste ontmoeting hadden met de toneelplanken; een te critische be schouwing is dus uit den boze. Wij zijn er van overtuigd dat Jo Molen kamp nog goede resultaten met z'n gezelschap zal boeken en dat men, wanneer men wat meer aan de planken gewend is, een betere keus van een stuk zal doen. De belangstelling voor dit dol komische stuk was bevredigend. In Den Haag werd dit spel met groot succes ten tonele gebracht. Het suc ces was er zelfs zo groot, dat van twee verenigingen verzoeken bin nen kwamen om dit stuk voor haar leden te spelen. KINDEREN-CARNAVAL. Op uitnodiging van de dames van het R.K. Vrouwengilde zijn de kin deren van de leden gistermiddag enkele uren in echte vrolijke corna- valsstemming bijeengekomen in het K.J.C.-gebouw. De kinderen, die veel in aantal waren, kwamen gecostumeerd en 't moet gezegd, de meesten hadden iets erg leuks weten te verzinnen. In 't K.J.C.-gebouw werd een klei ne carnavalsoptocht gehouden, daar was een echte polonaise, daar wa ren alle mogelijke andere leuke spellekes en een flinke tractatie. De jeugdige poppenkast-artist, de jongeheer v. Oers, wist de kinderen met zijn poppen zeer plezierig te vermaken, zoals ook de heer C. Dirks, die de jongelui liet genieten van enkele aardige films. Het Vrou wengilde heeft zeer zeker succes gehad met deze plezierige middag. huis café v. d. Pluijm de gebruike lijke jaarlijkse feestavond met een onderlinge kaartwedstrijd. Het was weer een alleszins geslaagde avond. De uitslag van de wedstrijd was: W. Sulsters 26 pnt., M. Roomer 20 pnt., J. v. Bokhoven 17 pnt., H. Donders 14 pnt., W. Pullens 11 pnt., J. IJpelaar 6 pnt., Th. Schoof 0 pnt., W. Timmermans 0 punten. INBRAAK. In de nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. is er ingebroken in de handschoenenfabriek Unique in de Besoyensestraat. De dief (ven) heb ben door een ingeslagen ruit zich toegang weten te verschaffen tot de fabriek, waar zij een grote partij diverse handschoenen hebben ont vreemd. De politie heeft de zaak in on derzoek. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: portemonnaie met in houd; rozenkrans, vulpen, gebreid kinderdasje; das; dekzeil; ring met sleutels. Verloren: domespolshorloge met schakelarmband; vulpen: wieldop; vulpotlood; broche met parels; lin nen boodschappentas; wollen muts; enveloppe met inhoud; twee aan stekers; trouwring; portemonnaie met inhoud; vulpen; hoofddoek; gouden ring met blauwe steen da- mesportemonnaie; fietspomp. AGENDA. Woensdag 23 Febr. 8 uur repetitie dames en heren van „Oefening en Vermaak" met Waalwijks Sympho nic Orkest in Hotel Verwiel. te Waalwyk op Donderdag 24 Februari a.s. "1 lerdag NIEUWE ZAAK GEOPEND. Ten Oosten van de Putstraat, om precies te zijn in de Mgr Zwijssen- straat, is vorige week een grote blok huizen voor bewoning gereed ge komen. De wachtlijst van woning zoekenden is dus weer iets gekrom pen. Het aantal woningen in die buurt begint al respectabel te wor den. Waar woningen zijn, moeten winkels komen, en dit is dan ook gebeurd. Het hoekhuis van de laat ste nieuwe blok is een winkel en een keurige. Mevr. van de Water- v. Bladel heeft het voorrecht gehad dit winkelpand toegewezen te krij gen. Zaterdagmiddag had de opening plaats en geweldig was de belang stelling. Daar waren o.m. wethou der v. Heeswijk, de directeur van Gemeentewerken, de heer Kobben, de heer Koevoets en 't bestuur van de Bakkersvereniging; allen kwa men hun gelukwensen aanbieden en tal van bloemstukken zetten kleur bij aan deze feestelijke opening. Men waande zich welhaast thuis in een bloemisten-winkel, 't Is echter een brood- en banketbakkerszaak annex chocolaterie, ruim, fris, licht en met een passende inventaris. Het is een mooie aanwinst voor deze wijk, maar ook voor heel Waalwijk. In het pand bevindt zich ook een prima geoutilleerde bakkerij met 'n ruime electrische oven en de pro ducten hiervan zijn voor het oog al een lust. Wij wensen Mevi\ van de Water- v. Bladel graag veel succes in deze nieuwe zaak. HEROPENING. Dat Waalwijk als winkelcentrum steeds meer gaat meetellen, blijkt uit het toenemend aantal nieuwe of vernieuwde winkelpanden. Woensdagmiddag heropent dhr Jos. Bakkers zijn door de firmas G. v. Heesch en J. Mahieu gemo derniseerde zaak in de St. Antonius- straat in huishoudelijke artikelen, glas en aardewerk, verf en behang. De bloei van deze speciaalzaak in de St. Antoniusparochie noopte de heer Bakkers reeds lang tot uitbrei ding over te gaan. Naast een flinke inkijk heeft hij thans een ruime en overzichtelijke winkel, waar de vele artikelen best tot hun recht zullen komen. Al blijft het zwaartepunt uiteraard op verf en behang liggen, waarvan een grote voorraad blijk geeft, de sortering in de andere ar tikelen mag er zijn en ongetwijfeld zal ieder er vinden wat hij zoekt. Gaarne wensen wij de ondernemer het nodige succes toe. FEESTAVOND „DE VROLIJKE RIKKERS". Zaterdag j.l. hield de kaartclub „De Vrolijke Rikkers" in haar club- R. W. B. Ondanks ongevraagd radiocoiu- menlaar heeft het bes'.uur van dc KNVB toch het verstandige besluit genomen, wegens de slechte toe stand van de terreinen hel gehele programma af te lasten. Onder de ze omstandigheden kan het geen genoegen zijn, ook niet voor de se- mi-profs, te moeten spelen. Voor de wedstrijd Nederland België kunnen de leden tot Don derdag 24 Februari kaarten aan vragen. 27 Februari VirtusRWB. Supporters voor deze reis gelie ven zich spoedig op te geven. 9—1 1—9 9—1 9—1 T.T.V. „R.K.C." Heren: RKC 2—Carrington Dames: RKC 1—PNEM RKC 2—Hartog RKC 3—Taxandria 3 Bij de heren veroverde het twee de team twee kostbare punten op Carrington. Hopelijk komen er nog meer puntjes binnen, zodat de plaats in de 3e klasse behouden kan blijven. Heren, doe je best. Het eerste damesteam verloor kansloos van de kampioene PNEM 1 Het tweede en derde team won nen overtuigend. Het derde bezet nu een mooie vierde plaats in haar afdeling, wat een goed succes is voor de dames, die voor de eerste maal aan de competitie deelnemen. Voor Zaterdagavond a.s. is vast gesteld de wedstrijd RKCNVR 2 (heren). Wordt deze door het eer ste team gewonnen, dan is RKC kampioen van de 3e klasse en pro moveert automatisch naar de 2e klasse. Tot nu toe zijn ze nog on geslagen en wij verwachten dat we a.s .Zaterdag de kampioensvlag kunnen hijsen, zodat Waalwijk na Zaterdag een tweede klasser rijker is. Het wordt tijd dat onze plaats ook in de tafeltennissport een woordje meer gaat spreken. Heren, veel succes! W.T.T.V. CRESCENDO KAMPIOEN. Woensdag 16 Febr. 1955 speelde het eerste team van de W.T.T.V. Crescendo, bestaande uit de heren Gerrit Gouda, Tini Mahieu, Wim Benckhuysen en Louis Pullens (re serve) zijn voorlaatste competitie wedstrijd tegen nummer 2 op de ranglijst, het sterke Ready uit Til burg. Nadat een minuut stilte in acht was genomen ter nagedachtenis van de overleden Bondsconsul, de heer P. Kooien uit 's-Bosch, begon de wedstrijd, die moest beslissen over het kampioenschap van de 4e klas se F van de N.T.T.B. Hoewel de cijfers het misschien niet doen vermoeden, gaven de bei de teams elkaar slechts weinig toe en onder grote spanning behaalde Wim Benckhuysen voor zijn club 't vijfde winstpunt, waardoor 't kam pioenschap een feit werd. Daar ook de resterende drie ont moetingen in een overwinning ein digden, werd de einduitslag 82 in het voordeel van Crescendo, dat thans promoveert naar de derde klasse.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3