¥H©OfI «t DREESMAHfM UIT DE LANGSTRAAT DRUNEN prijzen I SPRANG - CAPELLE ZIET NAAR DE TOEKOMST ALLEEN GELDIG WOENSDAG 2 MAART FEBRUARI DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG WOC11S 's-HERTOGENBOSCH TILBURG Gemeente zai het Dorpshuis bouwen SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Pyamaflarel, in 15 nieuwe kinder- en herendessins, 70 cm. breed, 52 Q c per meter Matrasdamast, prima kwal. 140 cm. br., in terra, groen en blauw, **545 per meter Z o kwal* bandstof bandages, extra voordelig, 2 stuks voor *3» c Plast, damesregenmantel of -cape, zware kwaliteit, losse capuchon, geh. gelast. In diverse kleuren. Handig verpakt in etui. 4 1 50 Maten 38-48 Jongensjopper, van extra zware kwal, m. ronde schou derpas. Leeftijd 4^,90 5 jaar Kleine stijging per maat. Peau de pc.the dames- pantoffels, pracl.tkwaliteit. m. gevulcan. zool. In rood, groen, blauw en bordeaux. O 20 Maten 36-42 «3 Badhanddoek, jacquard weelsel m. extra zware hoge lus, 5 x 90 cm., in 4 moderne pasteltinten m. bij- ^85 passend washandje Haal zelf ladders in Uw kousen op met onze bekende 45 ,Alpa" naald Doublet caramels, naar Engels recept, C /3 c 200 gram Sperciebonen, grote pot 5 voor 3.85 statie. Fantastisch goedkoop. Hagelwitte enveloppen, kwarto formaat, goed ge gomd en m. binnendruk. Per 1000 stuks 5.90 JS c flesopener 500 st. 2.95 100 st. 3 Tangbusopener, v. ronde en ovale blikken, zeer prac- tisch en handig. Tevens voorzien van 59° Huishoudportemonnaie, m. papier- en kleingeld- afdeling. Handig model, in alle kleuren 1 5 Bontgeweven glasgordijn, stof, in groen/wit, rood/y* en blauw/wit, ÖCc per meter ÖJ kinderen in B. Koloniehuizen. Ook in de vergoeding voor kin deruitzending is enige wijziging ge komen; vroeger immers bedroeg het maximum slechts 0.50 per ver- pleegdag. We gaan verder: en dan vermel den we dat H.L. 15.bijdraagt in de uitzetkosten van zwakke, asth- matische en suikerzieke kinderen bij verpleging in koloniehuizen, asthmacentra en dergelijke; in alle gevallen zal dit worden verstrekt; tot voor 1 Januari 1955 kende men deze vorm van hulpverlening nog niet. OOK VOOR RHEUMA-PATIENTEN. Nadat Herwonnen Levenskracht in 1904 een bedrag van 100.000. beschikbaar had gesteld voor de bouw van een katholiek rheuma- centrum te Nijmegen, is het thans ook de bedoeling een eerste begin te maken met de directe hulpver lening aan rheuma-patiënten; zo nodig zal voortaan een bijdrage worden gegeven in de ongedekte verpleegkosten en/of eventuele an dere ziektekosten; deze hulpverle ning geschiedt echter voorlopig op beperkte schaal en de aanvragen hiervoor moeten individueel wor den beoordeeld. H.L. doet nog meer: in moeilijke gezinsomstandigheden, zulks ter be oordeling van het hoofdbestuur, kan een beroep worden gedaan op H.L. inzake een bijdrage in de kosten van aanschaffing van een noodza kelijke uitzet bij opname in een sanatorium of rusthuis, van linnen goed in geval van thuisverpleging en van gezinshulp in geval de moe der wordt verpleegd wegep&t.b.c. of wordt uitgezonden naar een K.A.B.- rustoord. In gevallen van bijzonder schrij nende gezinsnood, eveneens ter be oordeling van het hoofdbestuur, kan de gebruikelijke bijdrage van H.L. en/of uit het Praeventiefonds even tueel nog worden verhoogd. Er zou natuurlijk nog veel meer te vertellen zijn over de aard en de mate van hulpverlening door Her wonnen Levenskracht en aan de voorwaarden waaraan moet worden voldaan Maar iedere plaats, iedere afdeling van de K.A.B., kent plaat selijke of parochiële comité's, die zich beijveren voor H.L., die niet al leen trachten zoveel mogelijk dona teurs te maken, maar ook de men sen opsporen die hulp nodig heb ben van H.L. Deze mensen van H.L. kunnen U alle inlichtingen geven, zoals ieder die bij Herwonnen Le venskracht betrokken is, staan ook zij in dienst van de lijdende en zie ke mens. Aan de hand van een „vijf jaren- stuur heeft de raad van Sprang- avond een blik geworpen in de die toekomst nog erg vaag, uit de enkele dingen, waaromtrent de ra schapshuis, waarvoor de plannen enigingsleven; maar het gemeente verklaarde, niet veel heil te zien weshalve het de raad voorstelde, dorpshuis, of hoe men het noemen De raad ging hier in principe mee te zijn, omtrent de plaats waar dit In elk geval, aan een architect zal ontwerp te maken. plan'' opgesteld door het gemeentehe Capelle m zijn vergadering van Vrijdag toekomst. Voor een groot gedeelte was aard der zaak: maar er waren toch wel ad zich uitsprak; zo was er het gemeen- reeds leetden in de boezem van het ver- bestuur bij monde van burgemeester Smit in de pogingen van het verenigingsleven, dat de gemeente zelf de bouw van dit wil, ter hand zou nemen, accoord, ai bleek men het nog niet eens gebouw zou verrijzen, opdracht worden gegeven een schets- ONBEWOONBAARVERKLARING. Bij deze vergadering konden de heren Timmermans, Ros en de Raat, zoals zij bericht hadden, wegens ziekte niet aan wezig zijn. Alvorens de voorzitter de agenda ging afhandelen maakte hij van deze officiële raadsvergadering gebruik, een woord van erkentelijkheid te spreken aan het adres van de Zweedse gezant, en in hem aan het Zweedse volk, voor het prach tige schilderij van H.M. de Koningin, dat de gemeente aan had kunnen kopen met een gift van dit volk. De raad ging volledig accoord met zijn voorstel, een dankschrijven te richten tot de Zweedse gezant. De Notulen en de Ingekomen Stukken leverden niet de minste moeilijkheden cp. Het voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van enkele woningen deed de heer Genuit vragen, wat de bedoeling was .net de woning Kerkplein 7; in het voor stel was slechts sprake van een enkele woning, maar er was nog een andere woning onder dezelfde kap, die in even slechte toestand verkeerde. Aangezien het hier hetzelfde huis be trof, antwoordde de voorzitter, lag het in de bedoeling het hele pand aan te kopen; voordat de kerk in zijn geheel was gerestaureerd, moest men daar zien te komen, tot een behoorlijk kerkplein. De heer van Caem zat met dezelfde vraag als de heer Genuit en verklaarde er zich roerend mee eens, dat de woning Dijkstraat 5 werd onbewoonbaar ver klaard; maar dat gelegenheid werd ge geven het pand te gebruiken als pakhuis, vond hij minder juist. Bij deze woning ging dat nog wel, maar de woning Kerk plein 7 zou hiervoor zeker niet in aan merking komen. Het ging, antwoordde de voorzitter, om het pand als woning; als dit onbe woonbaar werd verklaard, wilde dit nog niet zeggen, dat de eigenaar het niet voor andere doeleinden mocht gebruiken. Werd het echter bouwvallig, dan kon den B. en W. altijd hun maatregelen nemen. Ten aanzien van de woning Kerkplein 7 bestond dit gevaar niet, B. en W. wil den deze woning aankopen, om de toe stand daar ter plaatse te saneren. De heer Maijers kwam op voor de eigenaresse van de woning Kerkplein 7, die een behoorlijke vergoeding gegeven diende te worden, aangezien zij nu de huur kwam te derven, en aldus aanmer kelijke schade leed. Hier zou voor wor den gezorgd, zei de voorzitter, al merkte hii ook op, dat de woningen waarschijn lijk niet onbewoonbaar hadden behoe ven te worden verklaard, wanneer zij ze beter onderhouden had. SPRANGESE KINDEREN LIJDEN KOU. Toen het voorstel tot het verlenen van voorschotten op de vergoeding van de exploitatie-kosten der bijzondere scholen aan de orde kwam, sprak wethouder dokter Winkelman de verwachting uit, dat het bestuur van de school in Sprang zou zorgen dat deze school op korte ter mijn behoorlijk verwarmd werd. Zoals de toestand nu was, was die volkomen intolerabel. De heer Genuit sloot zich hierbij aan; maar vroeg hij, is er indertijd bij B. en W. geen verzoek door het schoolbestuur ingediend, om "centrale verwarming. De voorzitter meende dat dit verzoek was ingediend door de school in de 1 lei straat; het was geweigerd; maar hij wist dat dit verlangen destijds in Sprang ock leefde. De heer Genuit meende dat het moei lijk was het gebouw met kachels te ver warmen. De voorzitter verklaarde dat enkele ouders zich over deze toestand hadden beklaagd bij het gemeentebestuur en dat het gemeentebestuur de situatie goed had onderzocht. Dat het gebouw niet vol doende was verwarmd, was op de eer ste plaats niet te wijten aan het gebru'k van kachels maar aan het hoofd van de school; deze liet 1 November het stook- seizoen beginnen, ongeacht of het voor die datum ook al koud was; 's morgens mochten de kachels pas om half negen aan, en 's middags om twee uur werden ze gedoofd, omdat om vier uur de school toch uit ging. De voorzitter ver geleek het hoofd van de school met een onredelijk sergeant, die als het regende de soldaten liet aantreden zonder jas, en als het snikheet was met winterjas. Deze toestanden waren ter kennis ge bracht van de betreffende autoriteiten. Is het niet beter, vroeg de heer Vos. wanneer het college in verbinding treeilt met het bestuur van de school. Inder daad was deze toestand onhoudbaar bij deze bittere kou. Het gevaar bestaat, zei de heer Vos, dat er een tweede school bij komt in Sprang, als de toestand zo blijft. U blijkt geen vreemdeling te zijn in het Sprangse Jeruzalem; het bestuur is van deze toestanden op de hoogte, zei de voorzitter, we hebben gemeend ons hiermee niet te moeten bemoeien, wel dc betrokken autoriteiten hiervan in kennis te moeten stellen. De heer Wethouder Winkelman vond he; verbazingwekkend dat het bestuur blijkbaar niet in staat is te zorgen dat de school voldoende wordt verwarmd. Toen ging de raad met het voorste! dat aanleiding was tot deze „hartluchte- rij" accoord, evenals met de volgende voorstellen. UITBREIDINGSPLAN SPRANG. Toen stelde de voorzitter aan de orde de bespreking van het gewijzigde Sprang- se Uitbreidingsplan, waarop hij eerst nog een korte toelichting gaf. De heer Maijers betuigde, toen de discussie geopend was, zijn instemming met het uitbreidingsplan in Sprang, zo als B. en W. zich dat gedacht hadden. Maar betreffende het uitbreidingsplan te Vrijhoeve-Capelle stelde hij de vraaq hoe lang men daar nog zou zitten met Quirijns en wat het de gemeente zou kosten hierin te voorzien. De heer van Caem juichte het plan geprojecteerd tussen Molenstraat en To renstraat zeer toe. Die bocht van de Til- burgseweg naar de Kerkstraat leek dhr. van Caem niet fraai, hoewel hij er ook nog geen andere oplossing voor wist. Is het niet mogelijk, vroeg hij voorts, oostelijk van de Tilburgseweg de we ningen te projecteren, dus in het gedeelte tussen de bebouwde kom en de begraaf plaats. De oplossing te Vrijhoeve-Capelle vond hij goed, vooral ten aanzien van het gedeelte ten Noorden van het ge meentehuis, maar betreffende het Zuide lijke geweelte van dit plan meende nij dat het niet gemakkelijk zou zijn een op lossing te vinden voor Quirijns. De heer Genuit had al vaker opge merkt, dat hij het betreurde dat van de zijde van de overheid de gemeente werd beknot in haar zelfstandigheid. Hij had het plan, zoals het aanvanke lijk was geprojecteerd langs de Tilburg seweg aantrekkelijker gevonden; het mo tief waarop dit plan was afgewezen vond hij belachelijk; wanneer men 300 meter verder liep, had men hetzelfde uitzicnf op de toren. Hij kon zich niet met de af wijzing van dit plan verenigen en wenste desnoods bij de kroon in beroep te gaan In grote trekken was de heer Vos het eens met de plannen van B. en W., al leen ten aanzien van het Zuiden van het gemeentehuis deelde hij de bezorgdheid van de heer van Caem. Hij had echter goede hoop dat het college alles in het werk zou stellen er een goede oplossing voor te krijgen. Is het niet mogelijk formuleerde hij tenslotte, in 1955 nog te beginnen met de bouw van de woningen op de grond van mej. van Wijlen, ten Noorden van het gemeentehuis, welke gronden, zoals de raad in deze vergadering besloot, zouden worden aangekocht. OPLOSSING VOOR QUIRIJNS Uiteraard, antwoordde de voor zitter de heer Maijers, moet de heer Quirijns schadeloos worden gesteld. Het gemeentebestuur had echter dezer dagen een onderhoud gehad met Quirijns; het gemeentebestuur had namelijk het plan aan de Oost zijde van de Vlemmingstraat een drietal percelen aan te kopen. Met Mej. v. Wijlen was men reeds in onderhandeling betreffende twee percelen grond; de twee huizen op de hoek kon het gemeentebestuur kopen, terwijl de heer Pruyssers 't perceel daarnaast ook wilde af staan. De gemeente kreeg daar dan de beschikking over een industrie terrein van 80 meter diepte; dit zou een prachtige plaats zijn voor het bedrijf van de heer Quirijns, die er ook wel oren naar had. Als hij de grond aan de Noord- Oost-hoek van de Vlemmingstraat, waar een verkeersverbetering tot stand zal worden gebracht, krijgt, zei de voorzitter, zal dit een goede oplossing voor hem zijn, terwijl hij natuurlijk ook schadeloos zal wor den gesteld. De kosten echter zijn nog niet precies te zeggen De heer v. Caem kreeg ten ant woord dat ook B. en W. gesproken hadden over een bebouwing aan de Oostzijde van de Tilburgse weg, maar zij vonden het fraaier wan- neer men bij Timmermans door kon breken, zodat daar een klein kom metje werd gevormd. Bovendien zou er bij de begraaf plaats, zoals de begraafwet voor schreef, een bepaalde strook onbe bouwd dienen te blijven, terwijl 'n woonwijk vlak bij de begraafplaats ook niet ideaal was. Ten aanzien van de situatie rond het gemeentehuis zou men trachten in goede harmonie een oplossing te vinden. De heer Genuït, die suggereerde desnoods in beroep te gaan, ant woordde de voorzitter, dat de ge meente dit beroep toch niet zou winnen; Ged. Staten zouden immers toch advies vragen aan de Planolo gische Dienst. Het was niet mogelijk, zoals dhr Vos had gesuggereerd, nu reeds te bouwen ten Noorden van het ge meentehuis, omdat het volume voor 1954 en 1955 reeds was opgebruikt. Toen de heer Maijers in tweede instantie het woord kreeg, wees hij er op dat hij in 1954 er de aandacht op had gevestigd dat de volksmond zei, dat het oude raadhuis zou ver dwijnen; de raad had toen besloten de grond tegenover het raadhuis te kopen; door nalatigheid was dit ech ter niet gebeurd en de heer Qui rijns had dit perceel gekocht; nu zou deze nalatigheid de gemeente duur te staan komen; bovendien lag er nog een boomgaard, terwijl, zo als de plannen thans waren, ook 'n halve boerderij zou moeten verdwij nen. Dit leek hem niet. Dus U bent er wel tegen, con cludeerde de voorzitter. Wilt U dus de bocht van de Til burgse weg naar de Kerkstraat la ten schieten, vroeg dhr v. Caem. De voorzitter antwoordde dat B. en W. alleen maar eens wilden vragen of er niet iets aardigs van te maken was. Maar voorlopig zou er wel niet veel van komen. De heer Maijers wenste stem ming en de uitslag hiervan was, dat hij en de heer de Bie tegen 't voor stel van B. en W. waren, de rest was voor. VIJFJARENPLAN. Dan besprak de raad de kapitaals- werken, zoals die door B. en W. voor de komende vijf jaren waren geprojecteerd; de voorzitter wilde de raad er wel even op attent ma ken dat dit plan geen wet van Me den en Perzen was; altijd kon er het een of ander werk verschoven worden. Wel wilde hij dit plan zien als een soort principe-besluit van de raad. Over het algemeen had de raad weinig op te merken aangaande de over de diverse jaren geolande wer ken, die de voorzitter een voor een aan de orde stelde. Ten aanzien van de verbetering van de WendelnessewepSchool straat, zei de voorzitter naar aanlei ding van een vraag van de heer Dekkers, dat het hier slechts een voorlopige verbetering zou betref fen, omdat het beter was met de definitieve verbetering te wachten tot na de uitvoering van het riole ringsplan. Omtrent dit plan had men heel gunstige berichten ontvangen en wellicht zou de raad in de volgende vergadering een betreffend voor stel te behandelen krijgen, waaraan hij een hele kluif zou hebben. Mevr. Gerlach en de heer Dek kers vestigden nog de aandacht van B. en W. op een kinderspeel plaats te Capelle. DORPSHUIS TE CAPELLE? Voor 1956 was er geprojecteerd de stichting c.q. inrichting van een dorpshuis (annex badhuis en con sultatiebureau) te Capelle In prin cipe kon de heer Vos hiermee ac coord gaan, maar was het niet be ter dit project te plannen voor '55? Was het wel verkieslijk wanneer dorpshuis en badhuis op dezelfde plaats kwamen? De heer v. Caem was aanwezig geweest bij de vergadering die de vereniging ter bespreking van dit tehuis hadden gehouden. Men was het er direct mee eens dat er iets dergelijks moest komen. Het dorps huis, meende hij, moest centraal gelegen zijn; men moest niet zeg gen dat Sprang een eigen voorzie ning had, dat nam de heer v. Caem niet. Het dorpshuis moest centraal worden geplaatst en hij dacht be paaldelijk aan de Heistraat, 't mid delpunt van de gemeente. Er waren mensen die de grond beschikbaar wilden stellen. De heer Maijers deelde hierna mee, dat hij de grond beschikbaar wilde stellen tussen 't Groene Kruis en het bruggetje. Men sprak nog even over en weer over dit project, waarna de voor zitter concludeerde dat de raad het in principe wel eens was over dit dorpshuis; op voorstel van Mevr. Gerlach besloot men aan een archi tect de opc^gacht te geven een schetsontwerp te maken van het dorpshuis en een van een badhuis en consultatiebureau; de ontwerpen die de verenigingen al hadden laten ontwerpen zouden de gemeente ook ter hand worden gesteld, zei de heer v. Caem. Verschillende andere onderwer pen passeerden nog heel even de revue; zo de verdwijning van het bovengrondse net van de PNEM, die in 1958 zou plaats vinden. In dit verband vroeg de heer Dekkers of het niet mogelijk was de Wendelnesseweg eerder op een on dergronds net te voorzien, ten ge rieve van de vele tuinderijen, die voor hun verwarming alle waren aangewezen op electriciteit. Dit vond de voorzitter een zeer goed argument en hij zou het zo spoedig mogelijk ter sprake bren gen. Toen kon de raad accoord gaan met de plannen, zoals B. en W. die hadden voorgedragen. Bij de begrotingswijziging stelden B en W. voor niet accoord te gaan met het besluit van Ged. Staten de gemeente geen toestemming te ver lenen tot het bouwen van 'n droog- toren bij de brandweergarage. Des noods zou men in beroep gaan bij de Kroon; de voorzitter was er van overtuigd dat de raad in het gelijk zou worden gesteld. Onder het hoofd mededelingen, kwam de voorzitter terug op het geen bij de begrotingsbehandeling was gezegd over de brievenbussen. De bouwverordening bleek inder daad een bepaling te bevatten dat B. en W. konden verplichten dat ieder huis voorzien was van een brievenbus. Hiertoe zou men inder daad overgaan. WELSTANDSTOEZICHT. De .voorzitter had een brief ont vangen van de voorzitter van het Welstandstoezicht voor Oost-Bra bant, waarin gereageerd werd op de critiek die de burgemeester in zijn Nieuwjaarsrede geleverd had op deze dienst; het schrijven noemde deze critiek onrechtvaardig; het lag niet aan de dienst dat de huizen in 1954 niet gebouwd hadden kunnen worden, maar aan de ontwerpen van de huizen, die van een inferieu re kwaliteit waren, terwijl de ar chitect onbekwaam werd genoemd. De voorzitter las ook zijn ant woord op deze brief voor. Persoon lijk had de burgemeester van de directeur van de aienst veruumen, dat de behandeling van de Sprang- Capelse woningen vertraagd werd door een gebrek aan personeel; en bovendien moesten de tekeningen extra worden nagezien, omdat de betreffende maatschappij ook elders in Brabant woningen bouwde. Alles, schreef de voorzitter, wat na die tien maanden gewijzigd moest worden, was het verplaatsen van een deur van de zijkant naar de voorkant, terwijl ook de helling van het dak veranderd moest wor den. Er was voor de rondvraag een vraag binnengekomen van de heer de Bie naar aanleiding van de in de vorige vergadering veel gewraakte aanbesteding. De voorzitter deelde echter mee, dat in de volgende ver gadering de raad een nota zou be reiken over deze kwestie. En toen kon de vergadering worden geslo ten. R.K. WINKELIERSVERENIGING DRUNEN—ELSHOUT. De R.K. Winkeliersvereniging Drunen Elshout hield in Hotel Vissers haar al gemene jaarvergadering. De waarn. voor zitter de heer W. van Oosterhout riep üij de opening allen een hartelijk welkom toe, speciaal de geestelijk adviseur Ka pelaan van Boxtel, welke voor de eerste maal een vergadering van de Winke iiersvereniging bijwoonde. De heer van Oosterhout zeide zeer blij te zijn kapelaan van Boxtel als gees telijk adviseur te mogen begroeten, daar diens enthousiasme voor het werk van de middenstanders genoegzaam bekend Is. Spreker sprak de hoop uit dat wan neer nodig de nieuwe geestelijke advi seur de leden er bij voortduring op zou wiizen de noodzakelijke eendracht naar christelijke geest te behouden, om zo doende naar binnen ën naar buiten op te treden als een ware katholieke vereni ging. Het financieel verslag over 1954 dat sloot met een klein batig saldo, werd goedgekeurd. De secretaris bracht ook verslag uit over de gehouden St. Nico- laas-winkelactie, terwijl een toekomstige actie werd besproken. Er gingen stemmen op om deze zomer nog een actie te hou den. Over het algemeen kwam de wens naar voren meerdere winkelacties per jaar te houden. Het bestuur zou dit in overweging nemen; aan de leden werd de gelegenheid gegeven zelf acties te ont werpen, welke dan aan het bestuur kun nen worden voorgelegd, welke deze zal bestuderen en wanneer uitvoerbaar, aan dó leden ter goedkeuring zal voorleggen. Besloten werd om nu reeds te beginnen met het ophalen van waarborgsommen, bij hen die aan een toekomstige actie willen deelnemen. Tijdens de rondvraag kwam ook te; sprake het lidmaatschap van de stands organisatie de R.K. Middenstandsver eniging. Verschillende leden zouden wel lid willen zijn van de Winkeliersvereni ging maar niet van de Standsorganisatie. Hierover werd een uitgebreide bespre king gevoerd en besloten werd hierover overleg te plegen met het bestuur dei- plaatselijke Middenstandsorganisatie. DR. VAN BEURDENCLUB. De Dr. van Beurdenclub van de R.K. Middenstandsvereniging DrunenEls- hout houdt Dinsdagavond haar tweede bijeenkomst. Drs. v. d. Laar zal spreken over algemene en bedrijfseconomische problemen. WIT-GELE KRUIS. Het jaarverslag over 1954 van het Wit-Gele Kruis te Drunen geeft weer een beeld van activiteit in deze zo hij uitstek_sociale vereniging. Het ledental steeg van 761 tot 783. Het aantal huis bezoeken door de wijkverpleegsters be droeg 4237. In 1953 was dit 4958. Aan tal hulpverleningen in de kliniek 980, in 1953 was dit 1135. Uit het magazijn werden 430 keer goederen uitgeleend, in 1953 450 keer. Door het consultatiebu reau voor zuigelingen werden 591 con sulten gegeven. In 1953 829. Het aantal huisbezoeken voor kinderhygiëne was 1216, in 1953 was dit 1272. Aan de Moedercursus werd door 32 cursisten deelgenomen. ZIEKENTRIDUUM. Ook dit jaar zal er voor de zieke,, n ouden van dagen uit de parochies On. nen, Elshout en Nieuwkuijk, evenals dere jaren, een ziekentriduum worden gehouden. De datum is vastgesteld op 10, 11 en 12 Mei. Het triduum zal wer den gehouden in de parochiekerk ven Elshout, waar het parochiehuis als re creatiezaal kan worden gebruikt Het or ganiserend comité is reeds met de voor bereidingen begonnen. Half-vasten-Zondag zal aan de parc- chianen een bijdrage worden gevraagd om dit triduum mogelijk te maken. K.A.B.-NIEUWS. De KAB afdeling Drunen viert in April haar 40-jarig bestaansfeest. Een speciaal feestcomité, dat gevormd is uit afgevaardigden van de verschillende vakgroepen, heeft reeds een voorlopig programma opgesteld. Het feest zal gevierd worden op Zon dag Beloken Pasen. Het zal voorafge gaan worden door een driedaags triduum. De feestdag zelf begint met een H. Mis met algemene communie, met om 10 uui een plechtige Hoogmis met feestpredic.i- tie. s Middags zal een receptie worden gehouden terwijl voor de avonduren e.n feestvergadering op het programma staat. In het Kader van de algemene leden wervingsactie heeft ook de afdeling Dru nen momenteel een ledenwervingsactie onderhanden. Bestuursleden Credo pug- no-mannen en leden gaan steeds op huis bezoek teneinde leden voor hun vak-or ganisatie te winnen. Naar wij vernemen loopt deze actie goed en zijn reeds en kele tientallen nieuwe leden ingeschre ven. VOORLICHTINGSAVOND. Voor de NCB Drunen Elshout we.-c! Donderdagavond in café C. Klerks te. Elshout een voorlichtingsavond gegevm over verzekeringen. De belangstelling was groot. In verband met het verhinderd zijn van do voorzitter de heer C. van Drunen, opende de heer Ploegmakers en heette allen van harte welkom. Spreker was de heer van Eijkeren, die na een korte inleiding de verschillende verzekeringen behandelde, o.a. de onge vallenverzekering en de verzekering t->- gen wettelijke aansprakelijkheid; een en ander werd toegelicht met enkele prac- tische voorbeelden. Ook werd behandeld de pensioenverzekering, de Brandverze kering en Ziekenhuisverzekering. Er kwamen aan het slot zeer veel vra gen naar voren, welke allen naar ge noegen werden beantwoord. Het was voor de aanwezige een leerzame avond. Zij die verdere inlichtingen willen heb ben kunnen zich daarvoor vervoegen bij de heer M. v. d. Hoven, Veilingstraaf no. 10, alhier JAARVERGADERING C.R.E. De eiervereniging van de Coöp. Roer- mondse eierveiling houdt a.s. Woens dag 2 Maart haar jaarvergadering in café C. Klerkx. Gegadigden voor verpak ker-administrateur kunnen zich opgeven bij de heer Chr. Musken s. Scheidingstr 36, Drunen.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2