MALWYH'I nc KOPERKONING WASPIK RAAMSDONKSVEER DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 ONDERLINGE TUINBOUWVER. HIELD FEESTVERGADERING. Dinsdagavond werd in Stationskoffie huis Pruijssers de jaarlijkse feestavond van de Onderlinge Tuinbouwvereniging 's Grevelduin-Capelle e.o. gehouden, welke bijeenkomst mede door de dames der leden werd bijgewoond en een zeer geslaagde avond is geworden, dank zij de medewerking van het cabaretgezel schap De Optimisten uit Sprang. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer J. den Hollander, waarbij deze meer in het bijzonder de dames verwelkomde, alsmede de leden van het cabaretgezelschap, werkten de Optimisten een gevarieerd programma af, dat bijzonder in de smaak viel. Met mu ziek, liedjes en voordrachten verhoogden zü de gezelligheid en wisten zij tevens de voor het slagen van een dergelijke avond gewenste sfeer te scheppen. Aan het eind van de avond, waarvan het slot naar aller mening nog te vroeg kwam, dankte de voorzitter allen, die tot het slagen van de feestavond iets hadden bijgedragen, meer in het bijzonder het Sprangse gezelschap en de dames en he ren van het comité, die zich met de voor bereiding van deze zeer geslaagde avond hadden belast. BESTELWAGEN IN BRAND. Vrijdagmorgen geraakte op de Hogc- vaart een bestelauto in brand. Dank zij ijlings toegeschoten hulp wist men het vuur met emmers water te blussen, zodat de inmiddels gealarmeerde brandweer, welke spoedig ter plaatse was, geen dienst meer behoefde te doen. JAARVERGADERING. De Ned. Herv. Meisjesvereniging Bidt en Werkt hoopt a.s. Donderdagavond half acht in gebouw Elthato onder lei ding van Ds. L. Trouwborst haar jaar vergadering te houden. O. L. SCHOOL. Dinsdag 1 Maart e.k. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de O.L. school, Konin gin Julianaschool, in gebruik werd geno men. Het ligt in de bedoeling dit feit eer lang, wanneer uitbreiding en verbou wing van het schoolgebouw gereed zijn, op enigszins feestelijke wijze te herden ken. Zo mogelijk zullen deze week bij aan houdend vriezend weer waarschijnlijk nog wedstrijden in schoonrijden plaats vinden. NUTSAVOND Voor de leden van het departernpnt „Langstraat" van de Mij. tot Nut van 't Algemeen wordt Vrijdag 4 Maart a.s. des avonds 8 uur in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart een film avond belegd. Een tweetal films, ver vaardigd in opdracht van de chocolade- fabrikante Van Houten te Weesp, t.w. de cacaofilm „Bruingoud" en de film „Dwars door de Sahara" zullen worden vertoond. IJSCLUB „EENDENNEST". Zaterdagnamiddag werden door de IJs club „Eendennest" op de baan aan de Willem van Gentsvaart wedstrijden in hardrijden georganiseerd, waarvoor vrij grote belangstelling bestond, doch de deelname had wel wat groter kunnen zijn. Er werd in vier groepen gereaen met het volgende resultaat: Jongens tot 13 jaar: le prijs Rinus Rij ken; 2 Hans de Rooij en 3 W Konings. jongens van 14 tot 16 jaar: A. Konings le prijs; Rinus Rijken 2e en Hans Je Rooij 3e. Ter opluistering en buiten mededinging om prijzen reden de heren Adr. Versteeg en P. Versteeg, en P. van der Schans en Van Berkhoven op Noren de 2500 m (5 ronden) en 5000 m (10 ronden). Op de 1500 m plaatste Adr. Versteeg zich le, gevolgd door zijn broer P. Ver steeg 2e en P. van der Schans 3e. Ook in het nummer 5000 m plaatsten de heren Versteeg zich le en 2e, terwijl de heer Van Berkhoven hier op de 3e plaats kwam. MISSIETENTOONSTELLING. De missietentoonstelling die vorige week in het patronaat werd gehouden is goed geslaagd. Pater J. Schiks en het bestunur van de Missienaaikring zijn de mensen uit Waspik en omgeving zeer dankbaar voor de sympathie en vrijge vigheid, die zij hebben betoond voor het missiewerk. GOUD IN WASPIK. Dinsdag 1 Maart a.s. zal het gouden huwelijksfeest van het echtpaar A. Rco- vers-Zwaans gevierd worden. De heer en mevrouw Roovers-Zwaans zijn resp. 74 en 71 jaar oud ën nog zeer vitaal. Zij kunnen nog echt van hun oude dag ge nieten. Uit hun huwelijk werden 6 iu'n- deren geboren. Zij hebben thans ook 22 kleinkinderen. Dinsdag a.s. om 10 uur zal in de pa rochiekerk van de H. Bartholomeus een plechtige H. Mis worden opgedragen uil dankbaarheid in verband met dit gou den huwelijksfeest. Ook de houtzagerij en timmerbedrijf van de firma A. Roovers en Zn. bestaat op deze dag 50 jaren. Het is dus dubbel goud voor de fa milie Roovers. UITVOERING RIOLERING BEGONNEN. Einde vorige week is men op het Heer-plein begonnen met de uitvoering van het rioleringsplan voor Raamsdonks- veer. Het plan dat nog slechts enkele maanden in zijn geheel gereed was, hpeft wonderlijk vlug de nodige goedkeuringen gekregen en kon zodoende ook thans reeds in uitvoering worden genomen. Binnen twee jaar hoopt men het hele dorp Raamsdonksveer van een goede riolering te hebben voorzien. Men zal bij de Haven beginnen en zo Verder werken, waarbij het vermeldens waard is, dat men slechts weinig straten zal hoeven op te breken, omdat vanwege het hoogteverschil de riolering voor een groot gedeelte achter de huizen om ge legd zal moeten worden. Het stamriool komt in de Beatrixiaan en zal straks aangesloten worden op het nog te bouwen pompstation, dat zal wor den ingericht in de buurt van de molen. Via een persleiding en een zuiverings installatie zal het rioolwater naar de Dor. ge worden gevoerd; op die persleiding die in de spoordijk wordt gelegd, wordt na verloop van tijd ook de riolering van Raamsdonk aangesloten. Het werk kost ongeveer een half mil lioen. SCHOENENBEURS MET SHOW. De directeur van de Jaarbeurs te Utrecht deelde mee dat aan de eerstvolgende schoenenbeurs een schoenen-show zal worden verbon den. V.M.T.O.-CURSUS. Naar wij vernemen bestaat er voor de cursus Voorbereidend Mid delbaar Technisch Onderwijs aan de Nijverheidsschool groeiende belang stelling. Op het ogenblik volgen 40 cursisten dit onderwijs. Een gelukkig verschijnsel, als men weet dat het diploma van deze cursus toegang geeft tot de Middel- nare Technische scholen, de Middel bare Vakschool voor de Schoen- en Lederindustrie, Middelbare Zuivel- school enz., terwijl men er een be langrijke dosis algemene ontwikke ling voor het later leven opdoet. OOK IN WAALWIJK BLIKSEMACTIE. Het zal nu bij iedereen wel be kend zijn dat ook Waalwijk meedoet aan de grote Bliksem-actie die de K.V.P op Donderdagavond 10 Maart in Brabant zal houden; het doel zal ook eenieder duidelijk zijn: opvoe ring van het ledental. Terwijl de ontwikkeling in de binnenlandse pomiek in ons land iedereen wel zal hebben overtuigd van de be langrijkheid van een sterke Katho lieke Volks Partij. Waalwijk wil nu een heel goed nguur slaan bij deze actie; dat kan hier; overduidelijk is dit meerma len in het verleden gebleken. Het afdelingsbestuur van de K.V.P is dan ook allerminst ontevreden over de medewerking die het bij de voor bereiding van deze actie ondervindt. De meeste stands- en jeugdstands- organisaties hebben reeds him me dewerking toegezegd en op Dinsdag 1 Maart om 8 uur zal er in café v Bracht in de Stationsstraat een bij eenkomst zijn van het afdelingsbe stuur met allen die zich bereid heb ben verklaard mee te werken aan deze actie. De betrokkenen zelf hebben reeds een uitnodiging ontvangen voor deze actie, maar wellicht zijn er nog meer ingezetenen die warm lopen voor deze K.V.P.-actie en 't spreekt vanzelf dat zij van harte welkom zijn op deze bijeenkomst en als me dewerker aan de actie Veel handen maken licht werk en hoe meer me dewerkers (sters) er zijn, des te bliksemachtiger" wordt de actie V an de medewerkers wordt een minimum aan tijd en inspanning gevraagd. Het afdelingsbestuur van de KVP heeft zich ook beraden over de con tributie van de leden, omdat het er wel van overtuigd was dat voor sommige gezinnen de contributie zeer zou oplopen. Het heeft de mogelijkheid open gesteld per kwartaal of per halfjaar de contributie te betalen; wenst men dit, dan kan men dit vermel den op het aanmeldingsformulier, dat huis-aan-huis zal worden be zorgd en dat op de avond van de 10e Maart ingevuld zal worden op gehaald. Dan hoeft geen contributie te worden betaald. Voorts heeft dit bestuur bepaald dat, wanneer èn de man èn de FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden". EEN BOEIEND FAR-WEST VERHAAL door PIKE NORTON WILL'S. 30). Glan wilde hem in de diepte wer pen. Hy wist zich echter bijtyds weer aan de man vast te grijpen. Zijn rechtervuist schoot uit en hij raakte Glan op de punt van zyn kin. Een ogenblik wankelde de man en van dat voordeel maakte Buck gebruik. Zijn handen samen vouwend, stootte hij met alle kracht tegen de borst van Glan. Ruggelings viel hjj achterover en verdween met een schrille angst kreet in de diepte. Grimmig keek Buck over de rand. Geen ogenblik had hij medelijden met zijn tegen stander. Had deze niet even tevo ren gepoogd hetzelfde met hem te doen Hij draaide zich om en liep in de richting van de holte in de rots. Hy vond Eileen, die gebonden op de grond lag. Zwijgend bevrijdde hij haar en samen ondernamen zij de zware tocht naar beneden. Hal verwege ontmoetten zy Billy. De ontmoeting tussen hen was koel. „Het zal wel weer in orde ko men", mompelde Buck voor zich heen, maar hij wist dat dat zo ze ker nog niet was. HOOFDSTUK XIV. DE BRIEF. Er was niet veel volk in de „Blue Bar". Het was dan ook nog vroeg in de morgen en Buck Pal vrouw uit één gezin lid zijn of wor den, zij samen slechts 3.per jaar behoeven te betalen in plaats van 4.dit om de contributie- last zo draaglijk mogelijk te maken voor onze katholieke gezinnen. Worden er echter nog meer perso nen uit één gezin lid. dat kan men als men 18 jaar is, dan betalen die echter 2.per persoon, omdat, naar het bestuur meent, deze per sonen in de meeste gevallen al wel „verdieners" zijn en dit bedrag ge makkelijker kan worden opge bracht. Het bestuur zag geen kans 't lid maatschapsbedrag verder te redu ceren, daar het verplicht is jaarlijks van ieder lid 1.50 aan het Kring- bestuur af te dragen. Bij elke innning zal voort een dubbeltje incasso-kosten worden gerekend. Het afdelingsbestuur vertrouwt dat de Waalwijkse katholieke bevol king dit streven zal verstaan en het gebaar van het bestuur zal beant woorden met het gebaar van de spontane aanmelding als K.V.P.-lid, en zo men al lid is, dat men dan zijn medewerking aan de Katholieke Volkspartij zal blijven verlenen. Het is dringend, dringend nodig dat de politieke eenheid der katholie ken zo sterk en zo hecht mogelijk is; te bewijzen hoeven we dit niet; de gang van zaken na het verschij nen van het Bisschoppelijk Mande ment is een zeer sterk bewijs. En de rede van prof. Romme Zaterdag j.l. liet aan duidelijkheid ook niets te wensen over. Op 10 Maart dus wordt iedere Waalwijkse katholiek LID VAN DE K.V.P. WAALWIJK WIL BEVRIJDINGS FEEST VIEREN MET GROOTSE OPTOCHT. De tiende verjaardag van de be vrijding zal in Waalwijk, zoals we al eerder hebben bekend gemaakt, worden gevierd met een grootse op tocht. Om deze te organiseren en te or denen is een speciaal comité in het leven geroepen, welk comité Vrij dagavond zijn eerste vergadering hield. Hier werd o.m. besloten om op Maandag 7 Maart in de vier delen van de gemeente een vergadering te beleggen voor afgevaardigden uit de diverse buurten en straten. Een aantal personen zullen door de bur gemeester worden uitgenodigd om deze vergaderingen, die worden ge leid door de leden van het Centrale Optocht-comité, te bezoeken. De vergaderingen zullen gehou den worden: voor Baardwijk in café L. v. Cromvoirt, voor het Centrum in Hotel De Twee Kolommen, voor Besoyen in café Leenheers en voor de St. Antoniusparochie in café Jac. Passier. De vergadering in Baardwijk zal gehouden worden op Dinsdag 8 Maart. Voor elke straat of buurt die met een wagen of groep deelneemt aan de optocht zal een beginbedrag wor den beschikbaar gesteld, terwijl na tuurlijk ook de financiële medewer king van de buurt-, of straatgenoten wordt verwacht. Lag het aanvankelijk in de be doeling een historische of allegorie sche optocht te organiseren waarin één bepaald idee gebeurtenis of per soon naar voren kwam, men heeft dit denkbeeld laten varen; iedere buurt of vereniging die aan de pp- tocht het hoogtepunt van de Waalwijkse bevrijdingsfeesten zal deelnemen, wordt nu vrij gela ten in de keuze van het onderwerp, waaraan hun wagen of groep zal zijn gewijd. Het comité, in het leven geroepen door het gemeentebestuur en wer kend met volle instemming en me dewerking van het gemeentebe stuur, verwacht dat er een grote spontane, algemene deelname zal bestaan aan deze optocht, zodat de tiende verjaardag van de bevrij ding, die over heel het land met grote luister zal worden gevierd, ook in Waalwijk een waardig her denken wordt van de grote blijde gebeurtenis, die ten volle haar 'be tekenis voor ons volk moet blijven behouden. DE DUIZENDSTE BABY. Vrijdagmiddag heeft Zuster L. Smeele, de gemeente-vroedvrouw, haar duizendste baby in Waalwijk geboren helpen worden. Het was de zoon van de heer en mevrouw De Man-Dankaert in de Grotestraat te Besoyen; het bore- lingske zal heten Geertrudus Johan nes Maria en genoemd worden Gertjan. Zaterdag heeft Zuster Smeele zelf deze bijzondere baby ten doop ge: houden, terwijl zij hem als blijven- ann hp i,,K;i Zlge teden, vooral de herinnering aan zijn, vooral voor 1Sse? hun vrou- plaatsen zullen ons het bezit va een plaatselijk koor en een dW selijk orkest benijden; zo'n beï mag bijna wel als een unicum w0J den beschouwd. Het concert is zo in gedeeld dat men voor de pauze koor en het orkest afzonderlS zal kunnen beluisteren, terwijl L, de pauze het gehele programma beslag wordt genomen door werken voor koor en orkest tesamen MP dewerking wordt verleend door hP kende Waalwijkse solisten. Geopend wordt met twee mannen en twee gemengde koren (o.a. het bekende Echolied van Orlando «j Lasso) door het orkest o.a. 2inP kleine Nachtmusik van Mozart en 'n deel uit een symphonie van Haydn Door koor en orkest tesamen wor den uitgevoerd Ave Verum en Lau date Dominum van Mozart, 4 delen uit die Jahreszeiten" van Haydn en het Hallelujakoor uit „der Mes sias" van Handel. Wij hopen nog nader op dit con- cert te rug te komen. JAARVERGADERING ST. WILLIBRORDUS. Op Zaterdag 26 Februari werd in de bovenzaal van „de Gecroonde Leersse de jaarvergadering gehou- ^enTvTVaJn £e afdelinS Waalwijk van de Ned. Kath. Bond van Werkne- mers(sters) in Industriële Bedrij ven St. Willibrordus. Door de voor- zitter de heer v. Seters, werd de vergadering geopend met de chris telijke groet en een woord van wel kom aan de aanwezige leden, vooral de vroedvrouw, bijzondere geboorte een zilveren couvert met inscriptie aanbood. Ook in de kring van vrienden en kennissen van Zuster Smeele is dit bijzonder gebeuren natuurlijk niet onopgemerkt gebleven; zij mocht verschillende blijken van geluk wens en dankbaarheid ontvangen. En ook wij bieden deze sympa thieke Zuster graag onze bijzondere gelukwensen aan en danken haar uit naam van heel de Waalwijkse gemeenschap, speciaal uit naam wen alsmede aan de Hoofdbestuur-' der, de heer Buijkx en Districtsbe stuurder, de heer Schoormans. De notulen van de vorige leden vergadering werden hierna voorge- ezen en ongewijzigd goedgekeurd in zijn openingsrede memoreerde de voorzitter het vele werk dat in het afgelopen jaar is verricht, waar bij hij de nadruk legde op de nood zaak van katholieke vakorganisatie Het jaarverslag over 1954 kwam nu aan de orde. In dit verslag, dat PpCudCli un naam vLd^w!?11- "w V10r6n bracht van al die duizend Waalwijkse kin- mTV e bond in bef. algemeen als mede van de afdeling zelf, werd vooral de aandacht gevraagd voor het nut van de ontwikkeling van de leden, zulks om de vooruitgang od sociaal, economisch, cultureel en technisch terrein te kunnen bijhou den Ook dit verslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Het volgende punt bevatte de be noeming van afgevaardigden naar de Algemene Vergadering die in Den Haag zal worden gehouden. Naast de heer v. Seters, die als lid van de Bondsraad deze vergadering bijwoont, werden de bestuursleden Bruijstens, Krol en Verhelst als af gevaardigden namens de afdeling Waalwijk benoemd. Het finantiëel verslag dat thans volgde, werd zonder op- of aanmer- deren, die zij tijdens haar verblijf in Waalwijk, met al haar tedere en kundige zorg omringde. Wanneer we de hoop uitspreken dat zij nog jarenlang haar mooi werk in Waalwijk zal mogen voort zetten, dan weten we te spreken uit naam van heel Waalwijk, dat Zuster Smeele een warm hart toe draagt. GECOMBINEERD CONCERT „WAALWIJKS ORKEST" EN LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Op Woensdag 9 Maart a.s. zal er in Musis Sacrum alhier een concert plaats vinden dat wordt verzorgd door de beide Waalwijkse vereni gingen „Oefening en Vermaak" en „Het Waalwij ks Orkest". Reeds tweemaal hebben deze beide ver enigingen samengewerkt in de uit voering van Mozarts' beroemde „Re quiem" bij gelegenheid van de Do denherdenking op 4 Mei 1953 en 1954. Aangemoedigd door de waar dering die van alle kanten voor deze „Requiem-uitvoeringen" tot uiting kwam, alsmede door een al gemeen verlangen deze beide ver enigingen buiten het kader van een herdenkingsavond te horen, is aan leiding geworden tot het geven van het eerste officiële concert door deze Waalwijkse verenigingen. Vele kingen goedgekeurd. In de kas nnn tröle-commissie werd in de pia°JJ." van de heer de Jong beroemd fe heer J. v. Kol. Bij de bestuursverkiezing werden de bestuursleden Bruijstens en v. Daalen herkozen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: A. J. v. Seters, voorzitter en wnd. secre taris; J. W. Verhelst, penningmees ter; Bruijstens, v. Daalen, Krol en Maas, leden. In de nu volgende pauze werd aan de aanwezigen een consumptie aangeboden. Hierna ging men over tot de huldiging van de jubilarissen, die geschiedde door de heer Schoor- mer constateerde tot zyn spijt dat niemand der aanwezigen hem iets kon vertellen over de laatste ge beurtenissen in het stadje. Na de dood van Glan was hij naar JDiamond-G-ranche gereden. Eileen, Billy en de cowboys had den hem vergezeld en daarna gaf Eileen plotseling de wens te ken nen naar de ranche van haar va der terug te gaan. Haar aanwezig heid was daar nodig, meende zij. Buck's aanbod om haar te helpen met orde te stellen op de zaken, was met graagte aangenomen en daarna was er een drukke tyd voor hen aangebroken. Het werk was lange tijd verwaarloosd: de cowboys moesten van onbetrouw bare elementen gezuiverd worden en er moest nieuw personeel aan genomen worden. Al deze werkzaamheden eisten zyn volle aandacht. Deze morgen was hij echter uitgereden om enig nieuws te vergaren, want sinds de strijd in de Colorado Mountains had hij niemand meer gesproken. De waard van de „Blue Bar" kwam bij hem zitten, maar de man kon niets meer vertellen dan dat de belangrijkste personen naar de stad vervoerd en aan de zorgen van de federale politie toevertrouwd wa ren. Ietwat teleurgesteld verliet Buck de bar, maakte zijn paard los en wilde weer terug rijden. Hij werd echter aangeroepen door de post meester, die hem een brief overhan digde. Buck glimlachte een beetje wrang, toen hij de naam van de af zender las. „Die brief komt rijkelijk laat", mompelde hij. Hij stak hem in zijn zak. „Bedankt, meester", riep hij, zich in het zadel slingerend. Onderweg bekroop hem evenwel de bekoring de brief te lezen. Hij liet zijn paard stapvoets rijden en scheurde de enveloppe open. Hij las: „Beste Buck, Het heeft even geduurd voor ik je antwoord kon geven op je vele vragen. In het kort zit de zaak zo. Vroeger bestond er een bende treinrovers, die vooral in de Zui delijke Staten opereerden. Daar van waren onder andere lid: Glan Silverring, Jim Golding, Bill Hos ting en Wonn Cortella. De laatste is reeds enige jaren geleden in de gevangenis overleden. Glan Silverring was de leider van de „gang", die een lange tijd de schrik van het Zuiden was. Tij dens een grootscheepse actie werd de gehele bende ingerekend. Be halve de laatste overval, waarbij ze gesnapt werden, kon men niets bewijzen. Men vond echter billy Hosting bereid om als kroonge tuige op te treden. Door zijn ver raad kwam hij na een korte ge vangenisstraf weer vrij. Hij is daarna uit mijn gezichtskring ver dwenen. Glan Silverring echter schijnt later in Californië nog het een en ander gedaan te hebben. Jim Golding was daar naar het schijnt, ook bij betrokken. Mis schien is hij de „Crazy Jim" waar jij over schreef? Wonn Cortella is hier in deze stad een half jaar ge leden gestorven. Dit is alles wat ik te weten ben gekomen. Ik hoop dat je er iets aan hebt. Succes! „Ronny". Peinzend vouwde Buck 't schrij ven dicht. Er was hem veel uit dui delijk geworden. Nog steeds was er geen argument gevonden voor de moord op Bill Hosting, die, naar Buddy Clark beweerde, gepleegd was door Glan Silverring. De she riff had zich echter afgevraagd, waarom Glan die moord bedreven had. Nu had hij hier echter het ar gument gevonden. Het verraad door Bill Hosting, vroeger eens gepleegd! Na jaren had Glan Silverring de ze daad gewroken. Geen prettig nieuws voor Billy, overdacht Buck, maar toch lijkt het mij het beste dat ik het hem vertel. Hij gaf zijn paard weer de sporen en reed naar Diamond-G-ranche. Daar werd hij verwelkomd door de altijd grijnzende Larry Joker. „Moet je de „boss" spreken?" vroeg Larry. „Hij heeft geen al te beste zin de laatste tijd." Buck knikte. „Ik moet hem toch spreken. Als hij een kerel is, dan zet hij er zich overheen. Er lopen wel meer mensen rond met verlo ren liefdes. Als dat meisje nu denkt dat zij hem niet waardig is, nou ja...." „Hij is in het voorhuis" zei Larry. Buck liep in de aangewezen rich ting, schopte de deur open en vond Billy. Lusteloos schudde deze hem de hand. „Alles goed?" vroeg hij, blijkbaar zonder interesse. „Alles oké" zei Buck en hij voeg de er aan toe: „Op „Cupperfarm" ook." Er lichtte iets in Billy's ogen. „Stuurt.Eileenje?" vroeg hij langzaam. Ernstig schudde Buck van nee. „Er is iets anders. Een minder pret tige mededeling. Lees deze brief maar eens. Ik ontving hem juist vanmorgen." Snel vouwde Billy het schrijven open en las. Al lezende kwam er 'n verbaasde uitdrukking op zijn ge zicht. Dan ineens sprong hij op. „Geloof jij dat het waar is? vroeg hij hees en met een felle schitte ring in de ogen. Buck knikte. „Ja, dat geloof ik", zei hij langzaam. „De schrijver is altijd betrouwbaar en Billy luisterde al niet meer. Met een juichkreet op de lippen storm de hij naar buiten, Buck stomver baasd achterlatend. Toen deze hem echter een paard zag zadelen, liep hij ook snel naar buiten. „Hé, waar ga jij naar toe?" „Naar Cupperfarm". Billy slingerde zich in het zadel, gaf zijn paard de sporen en reed in razende vaart de prairie in. „What's now?" mompelde Buck. Waarom ging Billy nu ineens naar het meisje? Larry was naast hem komen staan. Een ogenblik keken beide mannen elkaar aan. Dan vroeg Larry: „Waar gaat hij zo gauw naar toe?" Er was Buck echter iets duidelijk geworden zo langzamerhand. Er was hem een licht opgegaan. Die brief.Billy's vader een treinrover.... Eileen's vader een veedief en daarom wilde ze niet met Bijly trouwenmaar dat be zwaar Een glimlach verhelderde zijn ge zicht. „Ik geloof dat ik het weet", zei hij met een lachje tot Larry. „Wat weet je?" vroeg deze. „Hou mij ten goede, maar ik begrijp er niets van." Buck wenkte hem. „Zadel je paard en ga mee", zei hij, nog steeds glimlachend. „Waarom toch?"- „Ik geloof dat we spoedig 'n brui loft krijgen", merkte Buck op en daar moest Larry het voorlopig me de doen. Toen ze het terrein van Cupper farm op reden, werd Larry ook al iets meer duidelijk, toen hij z'n baas en Eileen Silverring heel dicht bij alkaar zag staan met erge gelukki ge gezichten. En Billy zoende Eileen zowaar. „Ei, ei", mompelde Larry. „Die baas van mij". x-x-x-x-x-x Er waren enige maanden verstre ken na het huwelijk van Billy Hos ting en Eileen Silverring. Maanden, die door Buck in naarstige ijver waren doorgebracht. Er was im-' mers zoveel te doen op „Cupper farm". Billy had zijn handen vol aan Diamond-G-ranche en scheen het erg prettig te vinden dat Buck zo onopgemerkt de leiding had ge nomen op „Cupperfarm". Toen hij eindelijk eens met Buck over de toekomst wilde praten, wilde deze niets van een blijvend voornianschap weten. „Binnenkort vertrek ik weer", zei hij slechts kort. En zo brak de dag aan waarop Buck met zijn paard „Flash", dat hij tussen de paarden van Glan Silverring had teruggevonden, en „Hunter", zijn Newfoundlander, op Diamond-G-ranche verscheen om afscheid te nemen van Billy, Ei- leen, Larrv en al zijn overige be kenden. Nogmaals probeerde Billy hem over te halen om te blijven. Tevergeefs. Buck draaide zich om en wees op de prairie, die in al zijn onein digheid voor hem uitgestrekt lag. „Daar", wees hij met utgestrekte arm en een felle blik in zijn ogen. „Daar", wees hij met uitgestrekte veel te doen Hij gaf zijn paard een zachte druk in de flanken en reed de prairie in. Zwijgend keken de achterblij- venden hem na, tot hij heel in de verte, op de top van een heuvel, nog slechts als een silhouet tegen de strakblauwe lucht stond afge tekend. Een man, een paard en een hond. EINDE.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4