UZMEIiOTK CAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER m INTREDE van Ds. L Schellevis. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 MAART 1955 1 DEKEN VAN DEN HURK SPREEKT VOOR MIDDENSTAND. Brillenspecialist VAN MAAREN Heuvelstraat 45 Tilburg ^ITloderne Motten voor deux-pièceó JAARVERGADERING CHR. BOUWARBEIDERS. Op Donderdag 17 Maart a.s. houdt de Afd. Sprang van de Ned. Chr. Bouw- aroeidersbond in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarvergadering, die een feestelijk karakter zal dragen. De dames der leden zullen tot deze samenkomst worden uitgenodigd. Mej. Konings uit Raamsdonk komt declameren, terwijl de districtsbestuurder van de bond de heer hiogendoorn het woord zal voeren. Verder bevat de agenda de gewone punten voor een jaarvergadering als ver slagen, bestuursverkiezing enz. In verband met de plannen tot fusie van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond en de Ned. Chr. Houtbewerkersbond, zullen de afdelingen uit onze gemeente van ge noemde bonden a.s. Woensdagavond een gecombineerde bijeenkomst houden. Eni ge hoofdbestuurders van genoemde bon den komen daarin een en ander toelich ten. ONGEVAL. Bij het ontsteken van de gasverwar- ming in de Ned. Herv. Kerk alhier, j.L Zondagmorgen door dhr. P Treffers, ontstond een gasontploffing, waardoor hij ernstige brandwonden aan zijn handen en arm opliep, zodat hij zich onder behan deling van dokter Winkelman moest stellen. De verwarmingsinstallatie was hiermede zodanig defect dat ze Zondag niet kon worden gebruikt. Uitvoering ,,'t Rozeknopje". Woensdag- en Donderdagavond gaf de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" voor donateurs en leden in Stationskoffiehuis Pruijs- sers haar jaarlijkse uitvoering, waarvoor beide avonden een over weldigende belangstelling bestond en meerderen met een staanplaats genoegen moesten nemen. De voorzi ter, Dr. Gerlach, heet te in zijn openingswoord de aan wezigen hartelijk welkom, waarna het koor, onder leiding van zijn di rigent de heer Louis Sars uit Waal wijk en met piano-begeleiding door Mevr. Poldervaart-Collee, het eer ste gedeelte van het programma opende met „Barcarole" van J. Of fenbach, afgewisseld met solistisch optreden van de heer v. Breemen, die o.m. zong „Gern hab ich die Frau'n geküstt" en „Wolgalied" beide van Fr. Lehar, vervolgde het gemengd koor met „Hier buiten in 't groene bos" van H. Purcell, „Je rusalem" van G. Verdi en „Früh- lingszauber" van M. von Weinzierl. Het koor besloot dit programma-ge deelte met het Zigeunerkoor uit „De Troubadour" van G. Verdi. Het tweede gedeelte van het pro gramma werd verzorgd door de aan de vereniging verbonden afdeling toneel, welke een opvoering gaf van „In andermans schoenen", blijspel in drie bedrijven door Dom de Gruijter. De vertolking van de hoofd- en bijrollen werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd en na ieder bedrijf hadden de to nelisten een verdiend applaus in ontvangst te nemen. Aan het eind van iedere uitvoe ringsavond sprak de voorzitter een slotwoord en hij bracht dank aan allen die aan het slagen dezer uit voering hadden meegewerkt, meer in het bijzonder aan de dames en heren van het gemengd koor met hun directeur en pianiste, alsmede aan de leden van de toneelafdeling. Ned. Herv. Meisjesvereniging „Bidt en Werkt". In het gebouw „Elthato" heeft de Ned Herv. Meisjesvereniging op Geref. grondslag „Bidt en Werkt" Donderdagavond haar 29ste jaar vergadering gevierd, welke behalve door vele jongeren, ook door ver schillende ouderen werd bijge woond. Nadat de bijeenkomst door Ds. Trouwborst op de gebruikelijke wijze was geopend en de secretares se een tot in de puntjes verzorgd verslag over de toestand en werk zaamheden had voorgelezen, volgde een afwisselend programma van in leidingen, declamatie en zang, on derbroken door het overzicht dat de penningmeesteresse gaf over ont vangsten en uitgaven in het belang der vereniging. De beide jaarver slagen, alsmede de andere program manummers werden met stille aan dacht door de aanwezigen gevolgd en een en ander viel buitengewoon in de smaak. Het was een mooie avond. Bidstond voor het gewas. Donderdag 10 Maart a.s. 's avonds om half 8 wofdt in de Ned. Herv. kerk de jaarlijkse bidstond voor 't gewas gehouden, in welke bijzonde re dienst Ds L. Trouwborst hoopt voor te gaan. Jaarvergadering. De afdeling Capelle/Waspik van het Ned. Bijbelgenootschap houdt a.s. Vrijdagavond om half 8 in de Prinses Wilhelminaschool aan de Loonsedijk haar jaarvergadering, waarop voor de pauze o m. aan de orde komen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, waar na na de pauze de gelegenheid be staat tot bezichtiging ener tentoon stelling, waarbij de voorzitter, dhr Hoogstraten, een toelichting zal verstrekken. Tevens zullen licht beelden met toelichting door Ds. Schipper vertoond worden uit het leven van Dr Maarten Luther. Dept. Langstraat van 't Nut. Vrijdagavond had in de zaal van Mevr. Cové-v. d. Haart aan de Nieuwe vaart voor de leden van het Dept. „Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen" de vertoning van een tweetal films plaats, ver vaardigd in opdracht van de be kende Van Houtens Chocoladefa briek. De belangstellenden, waar onder meerdere Waalwijkse Nuts leden, hebben kunnen genieten van een aantrekkelijk en interessant programma, omvattende de cacao- film „Bruingoud" en de film „Dwars door de Sahara". De vertoning de zer films boeide van het begin tot het eind aller aandacht en met het dankwoord dat de voorzitter, dhr Poldervaart, die ook een begroe- tings woord had gesproken, aan het slot van de avond tot de vertegen woordiger van Van Houten sprak, stemde de zaal op ondubbelzinnige wijze in. Het programmagedeelte seizoen 1954/1955 van 't Nut, dat in de loop van deze wintermaanden te dezer plaatse werd gegeven, werd met deze avond besloten. De sluiting van 't algehele winterprogramma vindt Dinsdag 22 Maart e.k. te Waalwijk in Hotel Verwiel plaats, waar dhr Simon de Waard, geen onbekende bij de Langstraatse Nutsleden, aan dé hand van kleurenlichtbeelden en films zal vertellen van zijn kam- peerzwerftocht naar Joego-Slavië. Zij, die zich zijn causerie met prach tige films over Lapland en Zweden herinneren, zullen ook van deze avond grote verwachtingen hebben. Geslaagd. Mej. A. Kemmere slaagde te Gro ningen voor de akte N. VII le deel. Ongeval. De heer W. Smits viel Woensdag j.l. van de ladder op de dorsvloer. Hij stapte van de hooizolder op ae ladder, die op de dorsvloer stond. Deze schoof onderuit met 't nood lottig gevolg. De heer Smits liep een schedelbasisfractuur op. De toestand is vrij ernstig. Fancy-fair. De Fancy-fair die onlangs in het Patronaat werd gehouden ten bate van de Missie-naaikring en Pater Schiks, is goed geslaagd. Naar wij vernemen zijn diverse pri.jzen van de loterij, die tijdens deze Fancy-fair werd gehouden, nog niet afgehaald. Het betreft hier de lotnummers 775, 1005, 930, 39, 913, 1059, 1133, 924, 1548, 615, 787, 470, 488, 998 en 1245. Deze prijzen kunnen tot 15 Maai't a.s. worden afgehaald bij Mevrouw Wijffels, Benedenkerkstr. 70, Was- GEMEENTERAAD. De raad onzer gemeente verga derde Za erdagavond om half 8; do heer v. Strien was absent. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen. Tot lid van de commissie tot wering' van schoolverzuim werden herkozen J. J. de Boni, H. J. Klijn, en D. J. Knaap voor Raamsdonk, voor Raamsdonksveer G. Visser, J. F. Jansen, J. W. de Klijn, H. J. van Strien en P. C. Zijlmans. Aan de heer G. v. d. Werf werd eervol ontslag verleend als direc teur van de keuringsdienst voor vee en vlees, dit per 1 Maart 1955. Per gelijke datum is voornoemde in functie gebleven op arbeids overeenkomst. Het algemeen ambtenarenregle ment onderging een vierde wijzi ging- De salarisverordening 1954 on derging een eerste wijziging. Ook een nieuwe kindertoelage verordening 1954 werd vastgesteld. De besturen van verschillende scholen kregen een voorschot over 1955 voor vakonderwijs in nuttige handwerken en lichamelijke oefe ningen. De R.K. Meisjesschool te Raams donk kreeg 527.39 voor de aan schaffing van gordijnen. De heer Rodenburg verzocht zo veel mogelijk de plaatselijke mid denstand in te schakelen. De bouwverordening zou een 7e wijziging ondergaan, doch dit punt werd aangehouden tot de volgende vergadering. Van de staatssecretaris waren bezwaren ingekomen tegen de hui dige openstelling van winkels op Zondag, vooral in de namiddag. Bij wijze van proef zal de slui tingstijd gaan gelden vanaf half 10 tot 12 uur. De verordening op de heffing van 'straatbelasting onderging een eerste wijziging. De huur van de tennisbanen werd vastgesteld. Aan A. C. de Ruijter werd 252 m2 grond verkocht aan de Tuin straat legen .5 ct. Van W. Dubbeldam werd een stukje grond overgenomen. B. en W. werden door de raad gemachtigd om alle voorbereiden de maatregelen te nemen die no dig zijn om eventueel tot directe uitvoering over le gaan van het aanleggen van een loswal langs t industrieterrein de Boterpolder. De raad keurde de aankoop goed van grond en stelde een crediet beschikbaar voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemees ter. Met de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon werd een geldlening aangegaan van 30.000.—. Van de rondvraag werd geen noemenswaardig gebruik gemaakt en te kwart voor 9 werd de verga dering gesloten. INENTING TEGEN DIPHTERIE, KINKHOEST EN TETANUS. De eerste groep kinderen beneden 5 jaar uit Raamsdonksveer, voornamelijk die wonende in de Julianalaan, Beatrix- laan, Prins Hendrikstraat, Wilhelmina- laan, Keizersdijk en omgeving, is opge roepen om Donderdag-voormiddag, 10 Maart a.s. te verschijnen in de voorma lige Meisjesschool aan de Grote Kerk straat om te worden ingeënt tegen diph- terie, kinkhoest en tetanus. Gezien het grote aantal kinderen, was hef. niet mogelijk alle kinderen tegelijk op te roepen, doch moest splitsing plaats hebben in 3 groepen. De overige 2 groe pen van kindeken ontvangen telkens een week later een oproep. Ook hier is de inenting georganiseerd door de gezamenlijke kruisverenigingen. Niet genoeg kan er op gewezen wor den, dat het hier gaat om vrijwaring te gen gevreesde ziekten, die zo vaak een noodlotige afloop hebben, n.l. dyphterie, kinkhoest en tetanus (klem). Ook de Inspecteur van de Volksge zondheid heeft de kruisverenigingen aan- gespoord deze voor deze plaats massa-inenting ter hand te nemen. De inenting geschiedt door de plaat selijke doktoren Elk kind heeft 2 kaarten, welke meegebracht moeten worden. Dat deze inenting van zeer groot be lang is voor de kindetien, zal een ieder duidelijk zijn. Tevens wordt een grote dienst bewezen aan de volksgezondheid. Dc kruisverenigingen rekenen er dan ook op. dat alle kinderen zullen opkom'en te meer daar de inenting kosteloos is. BEVORDERD. Onze plaatsgenoot Christ Thijssen Mzn, als vaandrig in werkelijke dienst, is bevorderd tot Tweede Luitenant. DE ZIEKENHUISUITBREIDING. Er heerst op het ogenblik een drukke bedrijvigheid in de westelijke vleugel van het Sint Teresia-gesticht, waarin, zoals bekend is, de uitbreiding van het zieken huis zal worden ondergebracht. De weersomstandigheden hebben het werk enigszins gestagneerd; wel zijn de bungalows, waarin de bejaarden zouden worden ondergebracht op tijd gereed ge komen, maar de vorst heeft de voort gang van d e andere werkzaamheden enigszins belemmerd. De bejaarde mannen en vrouwen, die een onderkomen hadden gevonden in het St. Teresiagesticht zitten op het ogen blik prachtig te wonen in de twee houten gebouwen, die binnen helemaal niet doen vermoeden dat het slechts bungalows zijn. Het zijn lichte, heldere vertrekken, waarin de mannen en vrouwen zijn ge huisvest, de slaapkamers zijn er veel ruimer en geschikter dan in het klooster en ook is er ontegenzeggelijk veel meer ander comfort. De beide barakken zullen centraal worden verwarmd en dan kun nen het de oudjes zich niet beter wensen. Op hun gemak zitten ze nu de drukte rond hen heen aan te kijken, want het is er heel druk. Koortsachtig wordt er gewerkt om de verloren tijd in te halen. De vloeren in heel die westelijke vleugel zijn al opgebroken, en in sommige ver trekken is men al doende de nieuwe be tonnen vloeren te storten; voordat er die vloeren liggen, kunn'en er immers geen tussenmuren e.d. worden opgetrokken. Ook met de aanleg van de centrale verwarming, in de Westelijke vleugel niet alleen, maar in heel het klooster en, zo als we al zeiden, ook in de vertrekken van de ouden van dagen, heeft al een gevorderd stadium bereikt. Een van de spreekkamers, vooraan in het gebouw, is al bijna ingericht als röntgenkamer; trappen zijn weggenomen, muren zijn gesloopt en zo krijgt langza merhand dit gedeelte van het klooster een heel ander aanzien. Wanneer alles gereed is de vorst zal dat wel later doen zijn dan aanvan kelijk was bepaald zal het een prachtige welkome aanwinst zijn voor het St. Nicolaasziekenhuis, dat recht streeks aan het nieuwe gedeelte grenst. Morgen (Dinsdag)avond zal de R.K. Middenstandsvereniging afde ling Waalwijk in vergadering bij eenkomen, om te luisteren naar 'n spreekbeurt van de HoogEerwaar- de Heer Deken Dr B. van den Hurk adviseui^an^Iejifdenn£|^^^^^^ HAAR DUIZENDSTE BABY. Deze foto laat ons Zuster L. Smeele zien met de duizendste baby. die zij ter wereld mocht helpen komen. Trots is zij op de kleine Gert-Jan Danckaert, maar zijn moeder is na tuurlijk nog veel trotser op hem. luisteren naar Prof. Dr. F. J. P. van Dooren, hoogleraar in de Psychologie aan de R.K. Economische Hogeschool te Tilburg, die zal spreken over het onder werp „De mens in het bedrijf". VERGADERING ROODE KRUIS AFD. WAALWIJK. Op Dinsdag 15 Maart a.s. zal de af deling Waalwijk van het Roode Kruis in de achterzaal van Hotel Verwiel haar jaarvergadering houden. Op de agenda staan onder meer de gebruikelijke verslagen van de penningmeester, de secretaresse, de colonne, terwijl er ook enkele bestuursleden ge (her) kozen zul len worden. NIEUWE JEUGD E.H.B.O.-LESSEN De Jeugd E.H.B.O.-cursus die het vorig jaar door de plaatselijke E.H. B O.-afdeling werd georganiseerd, is een groot succes geworden. De geslaagden hebben zich nu allen op gegeven voor de vervolgcursus om de verworven kennis paraat te hou den en nog verder uit te breiden. Het gevolg van dit goede resultaat is. dat er steeds aanvragen bij het E.H.B.O.-bestuur binnenkomen om nogmaals een dergelijke cursus te organiseren. Aan het verzoek kan nu worden voldaan, want Zaterdag a.s. zullen de nieuwe Jeugd E.H.B.O.-lessen weer beginnen. Evenals vorig jaar wordt het on derricht in het K.J.C.-gebouw in de Stationsstraat gegeven op Zaterdag middag van half 5 tot half 6. Ouders, zou dit ook voor Uw kin deren niet een mooie kans zijn om zich de beginselen der Eerste Hulp verlening eigen te maken, om zó in staat te zijn bij ongevallen hande lend op te treden? Ze worden ex- nuttiger mensen door in de maat schappij enwellicht zult U in eigen gezin de voordelen er van nog eens ondervinden. Laat deze kans niet ongebruikt voorbij gaan, doch stuur Uw kind naar deze nuttige en prettige cur sus. Zie ook de advertentie in dit blad. JAARVERGADERING K.A.V.'*> Afdeling Waalwijk. Op Maandag 28 Februari j.l. werd de jaarvergadering gehouden in de bovenzaal van de „Gecroonde Leersse". De voorzitster, Mevr. Hamers- Leysten, verwelkomde de Eer waarde Adviseur Kapelaan Was- senberg, de Diocesane Leidster Mej. Stokwielder, de afgevaardigde van de KAB, de heer Bruurmijn en alle aanwezigex^Hierru^veix^en^oec^ Vertrouwt ook Uw ogen toe aan DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstraat 25 Markt 32 Nwe. Ginnekenstr. 23 Za zijn uw kostbaarste bazlt an door onze vakkennli loopt u géén enkel risico I LEVERANCIER AAN ALLE ZIEKENFONDSEN De vergadering wordt gehouden in Hotel De Twee Kolonxixien. Er is ook nieuws van het actie comité; dit heeft een bespreking gehad met het bestuur en enkele genodigden. Het heengaan van de heer de Visser als voorzitter is de finitief geworden. De heer H. van Mil echter heeft na gekozen te zijn zich bereid verklaard het voorzit terschap van het actiecoxxiité op zich le nemen, terwijl de heer J. van Drunen, secretaris van de af deling, ook als secretaris van het comité zal fungeren. Behalve dc oude leden zal de commissie ver sterkt worden door de heren Braun, van Dishoek en van Dijk; de heer de Visser blijft lid van het comité. HÉLÈNE OOSTHOEK BRENGT ELCKERLYC. Op uitnodiging van de Waalwijkse- Kring voor Kunst en Wetenschap zal op Dinsdag 15 Maart a.s. in Musis Sacrum optreden de bekende voordrachtkunste nares Hélène Oosthoek. Zij brengt in solo-toneel d e bekende Middeleeuwse moraliteit „Elckerlyc"; Mevr. Oosthoek zal bij het uitbeelden der verschillende gestalten gebruik maken van maskers, die de beeldhouwer Hans Melis voor haar vervaardigde. CONTACTGROEP HANDEL EN INDUSTRIE. De Contactgroep Handel en Industrie te Waalwijk zal op Vrijdag 11 Maart in Hotel Verwiel bijeenkomen, om te verzorgd jaarverslag uitgebracht, waarin alle werkzaamheden en ac ties van het afgelopen jaar belicht werden. Het ledental bleek te zijn gestegen; er zijn een aantal baby pakketten uitgereikt en zieke leden werd fruit gebracht. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse, Mevr. B. van Veldhoven-Bergmans, bleek dat de inkomsten 614.17 bedroegen en de uitgaven 564.69, zodat een batig saldo van 76.48 verkregen werd. De presidente sprak woorden van dank voor beide verslagen. De controle-commissie had boe ken en bescheiden in orde bevon den. De aftredende bestuursleden, de dames M. Hamers-Leysten, B. van Veldhoven-Bergmans en N. de Werd-v. Tilburg werden herkozen. Mevr. M. Hamers-Leysten werd bij acclamatie tot voorzitster herkozen. De herkozen voorzitster dankte voor hei in haar gestelde vertrou wen. Ook 't dagelijks bestuur werd dank gebracht. De diocesaan leidster, Mej. Stok wielder, dankte het bestuur voor 't werk en gaf vervolgens een duide lijke uiteenzetting van het doel der K.A.V. Daarin liet spreekster voor al uitkomen dat de vrouwen en meisjes in hun vereniging klaar ge maakt moeten worden voor hun moeilijke taak, vooral nu er tegen woordig hogere eisen worden ge steld. De K.A.V. wil haar ledeix zien als fiere arbeidersvrouwen die res pect afdwingen. Cursussen, leiding, spreekavonden, lectuur enz. en veel meer is daarvoor nodig. Dit alles eist weer geld en het was daarom dat er een voorstel werd gedaan tot contributie-verhoging. Hiervan zul len de leden nog nader horen. Vervolgens bracht Mej. Stokwiel der lichtbeelden over „Volk van Brabant". In woord en beeld liet zij ons de klederdrachten en de mooie Brabantse gebruiken zien. De voorzitster dankte Mej. Stokwielder hartelijk voor het gebodene en deel de nog mee dat op 29 Maart Zuster Wilmink zal komen spreken over Lichaams-hygiëne. Deze vruchtbare vergadering werd door de voorzitster met de christe lijke groet gesloten. KLANKBEELD - „MATTHAUS PASSION'. IN K.R.O.-PROGRAMMA. Wij willen de aandacht onzer zers graag vestigen op het KRn programma van morgen Dinsda', Maart a.s. In de cyclus „meest werken der muziek" in de schoei" radio programma's, samengestd door Mevr. Dr Hélène Noltheni kunt U deze keer luisteren 3 Bach met fragmenten uit zijn «J? ste meesterwerk de „Matthaus p*" sion". Zij die in de komende weken dt werk in zijn geheel willen gaan hf' ren, moeten niet verzuimen m0°, genmiddag om 3 uur op het RBn programma af te stemmen. Als dige bijzonderheid voor Waalwt'i kunnen wij er nog bij vermeld!! dat twee voor Waalwijk beken? solisten de muzikale voorbeeldt! zullen zingen, n.l. de sopraan L cienne Bouman die hier, geassiste^ door Het Brabants Orkest, zingtj prachtige aria „Bluthe nur", terw, in 't duet voor sopraan en alt ist mein Jesus nun gefangen" kunnen luisteren naar 'n soliste^, eigen bodem, n.l. onze oud plaat genote Antoinette Blom. Beide solt, ten worden op het clavecimbel t geleid door Willy Frangois. JUDO. Verleden week werden in zaal de Li; deboom door de Judoclub Waalwijk voorlaatste wedstrijdronden gehoudè voor de Waalwijkse Judo kampioe- schappen. Deze worden niet, zoals et- der gemeld op 5 Maart gehouden, do: op Zaterdag 12 Maart in b.g. zaal. Deze voorwedstrijden, die een vlot 'c k sportief verloop hadden, gaven de vol pende uitslagen: Meijer 12 punten L. de Gouw 11 J. v. d. Meijdenberg 9 p. P. Demmenotestr£ S p. J. Siegenthaler 6 p. A. v, d nc*?r Schans 4 p. en A. Laporte 2 p. ïwing, Al deze judoka's zag"en zich ook ge. on plaatst in de laatste voorronde die ko-'r-?^ mende week zal plaatsvinden. De finale, un, wordt gehouden op 12 Maart in zaal de e!\,C Lindeboom. a?. bxjzo HEROPENING firma SCHOLTEN's TEXTIEL. d. He De Grotestraat en daarmee ooItj^L^n' Waalwijk is weer een gemoderni- we seerde winkel rijker geworden. ^c, Vrijdag j.l. heropende de heer P. Scholten zijn zaak, die gevestigdii I verne iart in iel ee aanri.i ïetser nding werde werd c ijn wa eft ge WON Na de plechtige bevestiging xn de dienst des woords door Ds. W. Bur- Üfaio geler had gistermiddag om 5 uur de intrede plaats van de Weleerw. hnnds( Heer Ds. L. Schellevis, de nieuwe predikant van de Ned. Herv. Ge- hnn, meente in Waalwijk Centrum. r0(^ Het was een geheel gevulde kerk die hem aanhoorde toen hij preekte ts'je; naar aanleiding van de tekst Joh. XVIIII en onder de aanwezigen ;smut zagen we veel predikanten uit de omgeving en het college van Bur- loren gemeester en Wethouders van de gemeente Waalwijk. De grote op- blauv komst van de leden der Ned. Herv. gemeente zowel als de woorden nonn; die werden gesproken tijdens de Intrede, riepen de nieuwe predikant een zeer hartelijk welkom toe. [j^A i ag ge als eerste zijn welkomstrede, heeft voo het op zeer hoge prijs gesteld deze is Sa dienst te kunnen bijwonen, opdat 8 uu wij U en Uwe gemeente onze ge- st. lukwensen kunnen aanbieden. daga Bij de uitoefening van Uw ambt ,'usis zult U ook wel eens het terrein be treden waarop U in aanraking komt met het burgerlijk gezag. We wil- f °n: len U graag zeggen dat wij volko- li"? men bereid zijn met U vruchtbaar samen te werken; deze oprechte? 7-, verzekering mag U tot steun zijn. Dit en de zegen van God de Here moge U helpen bij de uitoefening 7, van Uw ambt. ln Namens de collega's uit de kring sprak de Weleerw. Heer Ds. Hoff- f man van Baardwijk-Drunen, de con- Lm sulent van de Ned. Herv. Gemeente in Waalwijk Centrum, die verheugd was dat de vacature zo spoedig was vervuld. Namens de collega's gunde - hij de nieuwe dominee graag de Vs plaats in hun gelederen en hij hoop- te dat hij een daadwerkelijke steun .V zou zijn bij 't werk dat zij verricht-' ten. j! Hij betuigde zijn dank aan <ku" i kerkeraad voor de manier waarop0 zij zijn taak hadden vergemakke lijkt; ook betrok hij de catechisan ten in ziin dankwoord. Hij hoopt;aTj tenslotte dat Ds. Schellevis melrs"'£, blijdschap en vreugde zou mogen n?; werken in zijn nieuwe gemeente en dat hij steeds zo vele gemeentele- S\ den als vanavond in de dienst aan- -AI) wezig zou mogen zien. HSTJ- Namens het moderamen van de classis sprak de Weleerw. Heer iar— Dr. v. d. Straaten van Aalburg'. e—-F Het was hem een vreugde JC- de nieuwe dominee welkom te ïs D mogen heten. Hij noemde Ds. Jens -EB( een zeer gewaardeerde bezoeker Bo van de vergaderingen van de clas- N sis. De heer Scholt sprak namens de kerkeraad en hij wees er op dat 't reeds de derde keer was in 7 jaren tijds dat men een intrede mee- maakte. De kerkeraad, aldus de heer Scholt, wil trachten een Z* Uc.k' Na de zegen door Ds. Schellevis en een gezang las hij Joh. XVIIII vs 1 tot XVI a, waarna hij de ge loofsbelijdenis van Nicea bad. Dan preekte hij naar aanleiding van Jo hannes XVIIII vers 5 en 14, en niet moest, zoals hij zei, de aandacht •gevestigd zijn op de predikant, maar op Jesus Christus, zoals in de tekst: Zie de Mens, zie Uw Koning. H^t eerste woord sprak van de- zonde, het tweede van vergeving, hierover preekte de nieuwe dominee en hij besloot: Ik heb geen program, het enige wat ik in Uw midden hoop te doen is, U allen deze dub bele boodschap te mogen brengen, de boodschap van het gericht en de boodschap van de vergeving. Hij dankte en bad en de gemeen te zong gezang 42, waarna hij de zegen gaf en de aanwezigen drie verzen van gezang 135 zongen. Dan richtte zich de nieuwe dominee tot Ds. Burgerier van Kruiningen, zijn bevestiger, die hij dankte dat hij hem had willen bevestigen en voor de manier waarop hij dat had wil len doen. Hopelijk, besloot hij, heeft de ge meente U vandaag niet voor het laatst gezien. Hij dankte ook de consulent Ds. Hoffman, van Baardwijk-Drunen; hij vond het jammer dat hij ging verdwijnen nu. Zich richtend tot de burgemees ter en de andere afgevaardigden van het gemeentebestuur, verklaar de hij het zeer op prijs te stellen dat zij aanwezig waren; hij zag hierin een bewijs dat het gemeente bestuur meeleefde met de burgers; hij zegde 't gemeentebestuur graag zijn medewerking toe. Hij dankte de afgevaardigden van de classis en de ring voor hun aan wezigheid. Hij dankte vervolgens de broe ders van de kerkeraad en degenen die de pastorie hadden in orde ge maakt. Dan richtte hij zich wegr tot de Waalwijkse gemeente (tot ieder een, ook de koster en de organist) en hij zei: U krijgt geen volmaakte dominee en ik krijg geen volmaak te gemeente. We moeten elkaar zo zien, dan kunnen we elkaar zo steu nen, door liefde en door gebed. U hebt een mooie kerk, besloot hij, vanavond is ze vol, zo is ze het mooist. NAMENS HET WERELDLIJK BESTUUR. Het gemeentebestuur van Waal wijk, begon burgemeester Teijssen meenschap te vormen, waarvan lick- Lt VUL111CU, W Cl CL! V O zegd kan worden: zie hoe goed het -ue is als broeders saam te leven. Hij dankte de consulent Ds. Hoff- man en de Weleerw. Heren >ndi; Bui-geler en Jens voor hun aanwe- zigheid. ibur Met de hoop dat velen getrokken mochten worden tot zijn dienst en het verzoek aan de gemeente te zin- n—- gen alle drie de verzen van gez^ng - O 121, besloot de heer Scholt zijn be groetingswoord.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2