Waalwijkse en Langstraatse Courant Nu gaat het er op los fie Pezsnapmnfr pon ctemsfe tan#. Uit Binnen- en Buitenland Katholieken «en de Langstraat, doe mee EEN BIJZONDER CONCERT „Oefening en Vermaak" en „Waalwijks Orkest" Gemeenteraad Loonopzand kilo- 78« JAARGANG No. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprij» 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" ^fdfeTuwrklS^^nd karakter kan behouden. Zorg voor een Blikseminslag OOK DIE LID ZIJN. Daar is tenslotte nog iets en cfat geldt speciaal voor de Waalwijk se Katholieken die al lid zijn van de KVP; om organisatorische en administratieve redenen, zal de bedoelde circulaire huis aan huis worden verspreid, dus ook bij de leden, en het is de bedoeling ook, dat degenen die reeds lid zijn, nogmaals even de kleine moeite nemen om het formulier in te vul len, zodat het bestuur die zelfde avond nog een prachtig overzicht heeft van hoevelen en wie er lid zijn in Waalwijk. werken samen PRAE-ADVIEZEN. RANG WADDENEILANDEN VRIJ VAN TANKS IN HOOGSEIZOEN. De waddeneilanden Vlieland en Terschelling aangewezen voor legeroefeningen met tanks zullen slechts in bepaalde gedeel ten van het jaar door de militai ren worden gebruikt. Minister Staf is bereid zijn plannen te wij zigen om deze meer in overeen stemming te brengen met 't toe ristisch en natuurhistorisch be lang dezer gebieden. Dit is de conclusie van het overleg dat de zer dagen door vertegenwoordi gers van acht departementen is gevoerd, zo vernemen wij uit niet officiële bron. De beslissing van de minister houdt in dat het le ger zijn oefeningen in de aan vankelijk gedachte vorm niet zal houden in het zomerseizoen, als vacantiegangers hier hun rust zoeken; evenmin in de broedtijd der vogels. Over de uitwerking der nieuwe plannen wordt nog overleg gepleegd. STRIPS VOOR HELICOPTERS. Nieuwe plannen voor militair gebruik van gebieden in Neder land bestaan alleen ten aanzien van Weert, zo vernemen wij uit betrouwbare bron. In deze om geving zal een stuk grond van ongeveer 1000 hectare worden bestemd voor legeringsruimte en oefengebied van troepen, die met herhaling gaan. De geruchten als zouden ook grote gebieden van de Veluwe en van Noordbrabant op dit moment op de nominatie staan, werden „volkomen uit de lucht gegrepen" genoemd. Wel zijn er bii verschillende leger plaatsen kleine strips nodig voor de helicopters, die de Landmacht krijgt. „Wellicht zijn de verken ningen die daarvoor worden ge daan, de aanleiding tot de ge ruchten geworden." Volkskr. VOOR VLUCHTELINGEN RUIM 4 MILLIOEN. De Nederlanders hebben voor de vluchtelingen in Oostenrijk en Griekenland een bedrag hijeen- gebracht van welgeteld 4 milli- oen, 123 duizend, 274 gulden en 19 centen. Dit bedrag is voor 41 percent een gift van de werkne mers, die één uur arbeid hebben geofferd en van hun werkgevers die /leze gave van hun arbeiders hebben verdubbeld. Vrijdagavond heeft het comité in een openbare bijeenkomst te Utrecht aan 't Nederlandse volk rekening en verantwoording van zijn daden afgelegd. Nog niet één percent van de opbrengst - min der dan 29.000 gulden is aan onkosten verloren gegaan. De Koningin en Prinses Wil- helmina hebben in een telegram haar vreugde over de grootse re sultaten tot uiting gebracht en de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, de heer D. Hammarskjold de zijne. De voor zitter van het vluchtelingen-co mité, de heer M. A. Reinalda, presideerde de openbare hijeen- komst. Aan zijn zijde zat de Ho ge Commissaris voor de vluch telingen, mr G. J. van Heuven Goedhart. Aan hem droeg de heer Reinalda het blijk van nationale vrijgevigheid over. De vluchte lingencommissaris uitte z'n dank in een rede vol bewogenheid. De ministers mr F. J. M. van Thiel, mr J. M. A. Luns, de com missarissen der Koningin in de provincies Utrecht en Limburg, mr C. Th. Graaf van Lynden van Sandenburg en dr F. J. Houhen, en vele andere autoriteiten woon den de plechtige afsluiting van de weldadigheidsactie bij. MAANDAG 7 MAART 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTE STRAAT 205, WAALWIJK DE ECHO m KEI ZUIDEN Dlt 13 de laatste de Katholieke Volksparg wijzen op het zeer grote belang van deze "et hart kunnen drukken Uw steun, Uw daadwerke lijke steun te «even .^"^eden? Donderdag ondergaat het Ka- SSeké Brabant ^vunrproet! dan tal ten dele beslist worden over de toekomst van ons gewest.Maar toch het is zo. Donder- 2g Katholieke' Brabant staat tegenover de Ka- tholieke Volkspartij. andere, het rode kamp, dat is Keren we ons van de KV F at naai er9- w»i, ~rsc onverschillig, we durven zeggen, dat is Laat de KVP, laat de po 11 i onverschillig staan in het openbare poli- nog erger. Want we mog q{ vQor de een of wel VQor de LSr,Tar nfetmv°olkom?n interesseloos maar zon beetje meeslenteren, zo in de geest vanwatkan ^oor^te toekomst van het kathohcisme Deze houding is fun de toekomst Van onze eigen provincie, die in ons land, is funest voltrekken, dan moeilijk haar eigen Ge'en sterke KVP, en het gebeurt in Nederland zoals in België, waar een he vige schoolstrijd is ontketend door soaa- listen en liberalen tegen het Katholieke onderwijs, een strijd die openlijk wordt gevoerd tegen de godsdienst, want zon gen vorige week de socialisten en libe- ralen in de Kamer niet: Weg met de pa- pen? Dat gebeurt in Belgie, een land dat overwegend Katholiek heet te zijn. maar waar men het confessionele-partijen- systeem voor een zeer groot deel heeft laten varen. Dat willen de mannen van de doorbraak hier immers ook, voelt U waar dit heen gaat?! En er zijn ook ka tholieken dit dat willen, en die er zich onomwonden voor uitspreken tegen de uitdrukkelijke wil van de Bisschoppen in niet alleen, maar zij sporen de andere katholieken ook nog aan: Luistert toch niet naar de Bisschoppen, die hebben het mis, doe zoals wij en kom uit Uw eigen Katholieke milieu in het heidense socialisme! Begrijpt U nu tot welke con sequenties „de doorbraak'' kan leiden?! Is het niet zeer betreurenswaardig dat juist in ons land het zeldzame feit zich voordoet, dat Katholieken, die zich zo goed mogelijk katholiek noemen, en die zeggen ondanks alles katholiek te willen blijven, zich keren tegen de uitdrukke lijke met groot gezag en diepe bezorgd- j heid uitgesproken Wens van de Bisschop- j pen en hun broeders en zusters in het j geloof aansporen, evenmin te luisteren j naar de stem van de Bisschoppen. Het is de hoogste tijd dat hier een antwoord op komt; een luid en fier ge roepen antwoord, speciaal van de Ka- j tholieke Brabanders: „Wij willen Uw j doorbraak ni'et, wij willen niet ongehoor zaam zijn aan onze Bisschoppen; zoals j we hen altijd 'trouw zijn gebleven in zeer j moeilijke tijden van bezetting en onder- j drukking soms, zo zullen we hen ook nu volgen, omdat we weten dat de weg die zij ons wijzen de goede weg MOET zijn!" Van het Katholieke Brabant wordt verwacht, da'i het met de bliksemflits van een goed geslaagde actie op Don derdag a.s., de wekroep van Joan Wil- lems ongedaan maakt, verijdelt, verpul vert, want het is de gevaarlijke lokroep I van de vogelaar. WAT MOET U DOEN Het is zo simpel wat U hoeft te doen: maar heel grote daden vragen meestal slechts een simpele manier van stellen. Dezer dagen (misschien heeft U het al) zult U in Uw bus een circulidre vin den, aangaande deze Bliksemactie, en aan die circulaire, die U allemaal erg goed zult lezen is een formulier gehecht, waar op U Uw naam 'en die van Uw huis genoten, die lid van de KVP wensen te worden, moet invullen, Uw adres moet U daarop ook vermelden, evenals of U ineens of in termijnen wilt betalen. Dit formulier wordt Donderdagavond opgehaald (misschien zal het hier en daar wat eerder gebeuren), maar uiter lijk Donderdagavond in elk geval; bent U die Donderdagavond soms niet thuis, geef het bij Uw buren af, of bezorg het bij het secretariaat van Uw plaatselijke afdeling. Te betalen hoeft U die avond niet! Vul het formulier meteen 'in; wacht er niet meer tot de medewerker van de KVP aan Uw deur staat; bedenk, heï is een Bliksemactie en alles moet snel gfe- bcuren; zorg dus, dat hij meteen het for mulier mee kan nemen. Daarom, praat er van te voren met Uw huisgenoten over, zodat U Donder dagsavonds niet hoeft te zeggen: Ik moet er eerst nog 'ns over praten met m'n raam, of met m'n vrouw; doe dat van te voren. Help zoveel mogelijk het effect van de BLIKSEMACTIE werkelijk geweldig te doen zijn. DE LANGSTRAATSE KATHOLIE KEN ZULLEN NIET ACHTERBLIJ VEN, DONDERDAGAVOND; ZIJ ZULLEN TONEN TE WETEN WAT ER OP HET SPEL STAAT. Graag vragen we in onderstaande regelen Uw aandacht voor een bijzon der concert dat a.s. Woensdagavond in Musis Sacrum gegeven zal wor den. We noemen dit concert bijzonder, omdat het de vrucht zal zijn van een zeer prijzenswaardige samenwerking van twee Waalwijkse muziekgezel schappen: de Liedertafel Oefening en Vermaak, de aloude roemruchte Waalwijkse zangvereniging, 'en het Waalwijks Orkest, het enthousiaste jonge gezelschap, dat reeds meermalen heeft getoond, onder perfecte lei ding, het al ver te hebben gebracht. Het is niet de eerste keer, dat we beide verenigingen samen horen en zien optreden. We herinneren U aan de jaarlijkse uitvoering van Mozart's Requiem bij gelegenheid van de dodenherdenking op 4 Mei, door Oefening en Ver maak en het Waalwijks Orkest; voor het eerst dit jaar zal men het gehele werk in zijn onverkorte pure schoonheid gaan weergeven. Een bewijs, dat het gehalte der prestaties van beide ensembles steeds be ter wordt, zoals we dit ook bewezen hopën te zien in het concert van a.s. Woensdag, waarvan onze verwachtingen hoog gespannen zijn. EEN ZEER MOOI PROGRAM. Liedertafel „Oefening en Ver maak neemt het eerste gedeelte van het program voor haar rekening. Zij staat onder leiding van haar dirigent de heer Louis Sars. Het mannenkoor begint met het zeer spectaculaire lied: Die Zwölf Kaubcr, een oud Russisch volkslied, zo- als dat is bewerkt door de dirigent van de befaamde Don Kozakken, Serge Jarof. ,et verhaal van de roverhoofd man Kudij ar. die tot inkeer komt en in het klooster gaat. Johan van de Griendt, de jonge bariton, zal de soliste zijn in dit werk, dat alle aanwezigen graag op Het program zullen zien staan. Dan zingt het mannenkoor, zoals het 9edaan: Oscar van Hemels „Magnificat een repertoire-stuk van O. 10 wisseling in te brengen, allereerst met enkele gedeelten uit de Symphonie no. 85 in Bes „La Reine" van Joseph Haydn, een symphonie die om haar schoonheid zo door Frankrijks koningin bewonderd werd, dat ze de bijnaam „La Reine", de Koningin, meekreeg, zoals meerdere van Haydns talrijke symphonieën met een herkenningsnaam werden vereerd. Men speelt uit deze Symphonie de Ro- manze (Allegretto) 'en het Menuet (al legretto). Het eerste deel is een varia tie-vorm, waarin een prettig thema door diverse instrumenten en instrumenten groepen op verschillende wijzen wordt omspeeld. Het menuet heeft de stereotiep driedelige liedvorm: Menuet Trio Menuet. Vervolgens speelt het Orkest enkele fragmenten uit Mozarts beroemde sere nade „Eine Kleine Nachtmusik"; men speelt de delen Allegro, Romanze en Me nuet van dit muzikale meesterwerk, dat terecht door nagenoeg iedereen gekend en genoten wordt en kan worden. Weinig minder bekend dan Mozarts Nachtmusik is de Balletmuziek w't „Rosa munde" van Franz Schubert; ook hieruit speelt het Waalwijkse Orkest enkele fragmenten, namelijk het Andante un poco assai, gecomponeerd in de twee delige liedvorm en het Andantino, met een uitgesproken danskarakter. „DIE JAHRESZEITEN". Na de pauze horen we het koor en het orkest samen optreden, allereerst in twee werkjes van Mozart: „Ave Verum" cn „Laudate Dominum", het laatste met een sopraansolo, die gezongen wordt door Nel Dupont. Over deze twee mu zikale kleinodiën hoeft geen woord te v. orden gezegd. Het is pure muzikale vormschoonheid. Dan volgen een aantal fragmenten uit net oratorium „Die Jahrcszeiten" van Haydn, die zich in dit werk doet kennen als de kunstenaar die te leren gaat bij de natuur, die de natuur bestudeert in al haar vormen en haar dan als het ware herschept in zijn muziek. Dat horen we in het majesteitelijke koor „Komm holder Lenz", dat komt vooral ook tot uiting in het „Schon eilet froh der Ackersmann" (gezonden door Harry Vesters)dat ons schildert hoe de boer ploegt en zaait op zijn akker. Hoe hij ploegt en hoe hij zaait, de Hemel zal de wasdom moeten geven, en dat vraagt het koor „Sei uns gnadig milder Him- mel", waarmee ook de solisten (Nel Du- pont, Rinus Hesselberth en Harry Ves ters) instemmen. Het befaamde duet „Ihr Schonen aus der Stadt" (Nel Dupont en Rinus Hes selberth) besluit deze reeks fragmënten uit dit beroemde oratorium. Zoals „das grosze Hallelujah" uit „der Messias" van Handel een groots besluit zal worden van het hele concert. We sporen U aan dit concert van Liedertafel en Orkest zeker te gaan mee maken; beide verenigingen verdienen in bun loffelijk streven onze warme daad werkelijke belangstelling. Met 'enthousias me moet Waalwijk deze goede vorm van samenwerking tussen de twee mu ziekverenigingen begroeten. Dinsdag avond is er nog gelegenheid om plaats te bespreken, van 7 tot 8 uur. en V., maar een werk ook, dat om zijn moderne schoonheid verdient nog heel lang door de manrien van O. en V. ge zongen te worden. Prachtig klinken in dit moderne werk de reminiscenties aan het gregoriaanse Magnificat. Het Gemengd koor zet het programma dan voort met „Au Joly Jeu", een vro lijk lied van Clément Jansieguin, dat ons een middeleeuws balspel beschrijft. Het polyfoon bewerkte refrein in dit werkje is zeer opvallend. Zeer bekend is ook het „Echolied" van Orlando dl Lasso, dat beschrijft hoe de zangers 'en zange ressen zingen en roepen en pleizier ma ken, en er genoegen in scheppen, dat de echo hen in alles na doet. Dan is de beurt aan het Waalwijks Orkest om zijn medewerking te verlenen aan het programma en er een schone af- Voorstel tot verkoop van het bouw terrein Parkstraat 9 aan W. H. Aus- sems, St. Marcusstraat 28 te Tilburg. Ten behoeve van de bouw van een woonhuis wenst W. H. Aussems. St. Marcusstraat 28 te Tilburg, van de ge meente aan te kopen het nog vrij lig gende bouwterrein Parkstraat 9 alhier, kadastraal bekend: gemeente L. op Zand, sectie M nummer 478, groot 620 m2, te gen de vastgestelde prijs van f 3,40 per m2. Verzoek van het bestuur van de R.K. Meisjesschool St. Gerlachus te Loon op Zand om vergoeding van de jaarwedde van een aan die school verbonden vak- onderwijzeres. Door het bestuur van de R.K. Meis jesschool St. Gerlachus te Loon op Zand is evenals in vorige jaren verzocht om vergoeding van de jaarwedde van een aan die school verbonden vak-onderwij zeres in vrouwelijke handwerken voor 't jaar 1955, ten bedrage van f 1,574,15. Voorstel tot het doen van enkele grondtransacties in verband met een toe komstige verbetering van de Bernsehoef. Het komt B. en W. gewenst voor om in de toekomst de Bernsehoef te verbe teren, doch alvorens hiertoe te kunnen overgaan is het nodig dat de bestaande weg, welke weliswaar op'enbaar is, doch nog eig'endom is van particulieren, in eigendom aan de gemeente wordt over gedragen. Van deze gelegenheid wensen zij tevens gebruik te maken om de aan de bestaande weg grenzende grond, wel ke voor verbreding tot 13 m' en voor rechttrekking nodig is en waarvan de oppervlakte te groot is dan dat een af stand om niet kan worden bedongen, mede aan te kopen en of te ruilen. De eigenaars van de aanliggende gronden hebb'en hun medewerking tot de grondtransacties toegezegd: J. van Noije, Heikant 12 te Kaatsheu vel is bereid enkele van zijn percelen in totaal -,11,97 ha om niet aan de ge meente af te staan, terwijl hij andere ge deelten (-,24,23 ha) wenst te ruilen voor een gedeelte van gelijke grootte dat reeds aan de gemeente toebehoort. J. C. Kroot, Bernsehoef 3 te Kaatsheu vel is bereid enkele van zijn percelen (-,11,05 hr) om niet aan de gemeente af te staan; andere gedeelten (-.17,90 ha) wenst Kroot zonder bijbetaling te ruilen voor een gedeelte van gelijke grootte van de percelen welke door bovenomschre ven ruiling van van Noije zijn verkregen. J. C. Muscus c.s., Hoofdstraat 56 te Kaatsheuvel is bereid van zijn perceel -.05,00 ha om niet aan de gemeënte af te staan; andere gedeelten (-.05,00 ha) wenst Muscus zonder bijbetaling te rui len voor percelen welke Kroot aan de gemeente heeft afgestaan of door ruiling zijn verkregen. J. L. de Jong, Moleneind 30 te Loon opzand is bereid van zijn perceel -,02,03 ha om niet aan de gemeente af te staan. Een ander gedeelte (-.08,40 ha) wenst de Jong aan de gemeente voor de sym bolische prijs van f 1,te verkopen. Voorstel tot aankoop van het pand Marktstraat 111 met bijbehorende grond van J. de Jong, Berkdijksestraat 132 te Tilburg. Ten behoeve van de doortrekking van de Hilsestraat in de toekomst, is het no dig dat de gemeente over de nodige grond komt te beschikken. Ter realisering van dit gedeelte van het uitbreidingsplan is het o.a. nodig dat wordt aangekocht het perceel, kadastraal bekend: gemeente Loon op Zand, sectie B nummer 6083, groot -,08,01 ha, gelegen aan de Markt straat. De eigenaar, J. de Jong, Berkdijk sestraat 132 te Tilburg, biedt bedoeld perceel aan de gemeente te koop aan voor de prijs van f 650. Voorstel tot aankoop van een perceel grond van W. N. Kuijsten te Sprang- Capelle van der Duynstraat 121a. Ter realisering van het uitbreidings plan in de omgeving van het industrie terrein aan de Jan de Rooijstraat alhier, is het nodig dat de gemeente beschikt over het perceel kadastraal bekend: ge meente Loon op Zand, sectie L num mer 160, groot -.87,80 ha, eigendom van W. N. Kuijsten, van der Duynstr. 121a te Sprang-Capelle. De eigenaar is bereid genoemd per ceel aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 2,190,onder voorwaar de dat hem een bedrijfs- en gewasschade wordt toegekend van f 5,310. Voorstel tot het bepalen dat wordt voorbereid de herziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak en de partiële plannen voor de kommen Kaatsheuvel en Loon op Zand, Bij besluit van de gedeputeerde staten werd goedgekeurd het raadsbesluit van 9 September 1952 tot vaststelling van uitbreidingsplan, te weten: a. het uitbreidingsplan in hoofdzaak; b. het herziene uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Kaatsheuvel; c. het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Loon op Zand; d. het uitbreidingsplan in onderdelen vo orde kom de Moer. Gedeputeerde staten berichten dat de plannen a, b en c verschillende gebreken vertonen, naar aanleiding waarvan zij verzoeken op korte termijn, doch binnen 1 jaar na dagtekening van de goedkeu ring, de plannen aan te vullen en te ver beteren en deze gewijzigd ter goedkeu ring voor te leggen. Aan de ontwerper van het uitbrei dingsplan, de heer Ir. C. G. Geenen te EindhoVen, hebben B. en W. inmiddels opdracht gegeven deze aangelegenheid voor te bereiden. Voorstel tot het ter beschikking stellen van een crediet tot het bruikbaar maken van terreinen aan de Kasteellaan ten be hoeve van de voetbalvereniging „Uno Animo" te Loon op Zand. In het prae-advies van 25 Juni 1954 betreffende het onderdeel van aan- en verkoop van grond van en aan de R.K. Parochie te Loon op Zand deelden B. en W. mede, dat, nu het oefenterrein van de voetbalvereniging Uno Animo in bouwexploitatie wordt genomen, zij na dere voorstellen zouden doen met be trekking tot het als voetbalterrein in orde brengen van de door de gemeente aan gekochte terreinen, gelegen aan de Kas teellaan te Loo nop Zand, ten behoeve van genoemde voetbalvereniging. De kosten bedragen in totaal f 12,961. Wijl de bovengenoemde voetbalver eniging niet in staat is deze kosten te dagen stellen B. en W. voor deze lasten voor rekening der gemeente te nemen en dit bedrag bij wijze van subsidie, uit te strijken over een tijdvak van 25 jaren, ter beschikking te stellen. Voorstel tot het herzien van een be sluit tot ruiling van grond. Bij raadsbesluit van 25 Januari 1949 ruilde de gemeente met het toenmalige R.K. Sport- en Wandelpark de percelen, welke thans als vuilnisterrein in gebruik zijn, groot 2,11,90 ha; tegen grond, ge legen in het huidige gebied van het na tuurpark De Efteling. Bij de aanduiding van deze laatste grond is echter een ver gissing gemaakt. De totale oppervlakte had 2,48,18 ha moeten zijn. B. en W. stellen voor de vergissing te herstellen. Voorstel tot aankoop van het pand Berndijksestraat 36 met de daarbij be horende grond van J. C. Laros te Kaats heuvel. Ter realisering van het partiële uitbrei dingsplan Kaatsheuvel in de omgeving van de lierndijksestraat is het nodig dat de gemeente de beschikking krijgt over hel perceel, kadastraal bekend: gemeen te Loon op Zand, sectie L nummer 321, groot -,08,00 ha. De eigenaar van bedoeld perceel, J. C. Laros, Grispijnstraat 31 te Kaatsheu vel, is bereid dit aan de gemeente voor de prijs van f 2000 te verkopen. Voorstel tot het voeren van verweer in een rechtsgeding. Bij een aan de gemeente betekende cessie van 15 September 1953 cedeerden Gebr. Brekelmans al hetgeen zij wegens de bouw van „Rosagaerde nog van de gemeënte te vorderen hadden tot een bedrag van f 42.000 aan de Fa. Gebr. van den Hoven. B. en W. hebben van begin af aan de ze cessie van een der aannemers aan de andere, niet juist gevonden. Dit stand punt in deze werd later bevestigd door de juridische adviseur van de gemeente. Als gemachtigde van de aannemers- combinatie (Brekelmans, van den Hoven en van Luxemburg) heeft Brekelmans uitdrukkelijk goedgevonden dat, toen de bouw van „Rosagaerde" was opgeleverd, eerst de onder-aannemers en daarna de aannemers zouden worden betaald. Bo vendien hebben deze onder-aannemers volgens artikel 1650 van het Burgerlijk Wetboek een zelfstandig recht op beta ling door de besteder. De Fa. Gebr. van den Hoven, die mede-aannemer is, werpt zich nu echter op als onder-aannemer 'en meent rechten aan de bovengenoemde cessie te kunnen ontlenen. Daar deze firma weigert accoord te gaan met uitbetaling van de onder-aan nemers door de gemeente, hebben de on der-aannemers de gemeente gedagvaard toe betaling, zulks op grond van artikel 1650 van het Burgerlijk Wetboek. Het komt B. en W. noodzakelijk voor dat de gemeente zich in dit rechtsgeding verweert, teneinde te voorkom'en dat de gemeente tweemaal zou moeten betalen. Voorstel tot het intrekken van een be sluit tot verkoop van grond aan D. J. Mateijsen en het nemen van een nieuw besluit tot verkoop aan L. S. Mateijs'en. Bij raadsbesluit van 30 Juni 1954 werd aan D. J. Mateijsen, Gasthuisstraat 16, alhier, verkocht het perceel, kadastraal bekend: gemeente Loon op Zand, sectie B nummer 6292, gelegen aan de Prinses Beatrixstraat. Thans verzoekt D. J. Ma teijsen dit raadsbesluit in te trekken en bedoelde grond aan zijn zoon L. S. Ma teijsen te verkopen, die dit verzoek me de heeft ondertekend. Voorstel tot wijziging van het regle ment voor de werklieden in dienst dezer gemeente in verband met het doen ver vallen van de maximum-leeftijdsgrens voor de aanstelling van arbeiders in ge meentedienst. In artikel 4, 3e lid van het werklieden reglement is bepaald dat werklieden, om in vaste of tijdelijke dienst te kunnen worden aangesteld, het 40e levensjaar niet mogen hebben overschreden. Deze bepaling heeft de laatste jaren reeds herhaalde malen tot moeilijkheden geleid, waardoor overigens uitstekende krachten moesten worden afgewezen. Deze grens, die vroeger enige zin had in verband met pensioenaanspraken van betrokkenen, heeft thans ook uit dit oog punt zijn waarde verloren, nu het vrij» bedrijf sedert kort eveneens de pensioen rechten voor haar werknemers heeft ge regeld. Voorstel tot het doen van ruiling van gronden. Ten behoeve van de voltooiing van de woningbouw aan de Leliestraat en ter wegwerking van een hoek in de aan te leggen speeltuin is het noodzakelijk dat de gemeente de beschikking krijgt over een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend: gemeente Loon op zand, sectie L nummer 58, groot 232 m2, eigendom van M. J. Snoeren, Hilsestraat 33 te Kaatsheuvel. Snoeren wenst aan deze grondtransactie mede te werken, onder voorwaarde dat hem een ander stuk grond om niet wordt afgestaan, dat de nieuwe scheidingslijn door de gemeënte zal worden afgerasterd en van ligustrum beplanting zal worden voorzien en dat de droog palen voor re kening van de gemeente zullen worden verplaatst. Voorstel tot het treffen van voorzie ningen met betrekking tot de salariëring van het ambtelijk personeel dezer ge meente. Deze voorzieningen worden getroffen ingevolge de richtlijnen van de Ministeri ele circulaire van 1 November en inge volge het feit dat per 1 Januari 1955 het inwonersaantal van de gemeente meer dan 14,(XX) bedroeg. Voorstel tot het bouv/en van woning wetwoningen. 'B. en W. zijn nog steeds van mening dat het woningtekort in deze gemeente ernstig is en dat het derhalve noodzake lijk is dat de gemeente ter leniging van deze nood de helpende hand toesteekt door de bouw van 31 woningen, welke zij als volgt Wensen te verdelen: a. 11 stuks aan de Leliestraat te Kaatsheuvel, waardoor deze straat ge heel is bebouwd; b. 20 stuks te Loon op zand aan de geprojecteerde straat tussen de Kerk straat en de van Salm-Salmstraat B. en W. hebben gemeend voor het kerkdorp Loon op zand ditmaal een gro ter aantal woningen te moeten toewijzen omdat daardoor het woningtekort in dat kerkdorp zo goed als opgelost i.s Bovendien hebben zij een groot ver trouwen dat door de bouw van deze woningen aan deze nieuwe straat de par ticuliere bouw aldaar wordt gestimuleerd. het beschermende omhulsel Let op naam

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5