En Brabant slóég de bliksem in. nieuwe leden voor de k.v. p. Waalwijkse en Langsiraaise Courant in 75.000 Gemeenteraad HEUSDEN. UITSTEKEND RESULTAAT IN STATENKRING HEUSDEN. Uit Binnen- en Buitenland SEE*S «0^wen_van;de c v™ n 5 half één in de nacht De resultaten in Staten- kieskring He us den DE KVP MAG TEVREDEN ZIJN OVER BRABANT EN ZE KER OVER DE LANGSTRAAT. Grote plannen voor de toekomst. Waalwijk gal reden tot grootste tevredenheid. De Statenkieskring Heusden nam natuurlijk ook deel aan de Bliksem-actie en evenals in heel onze provincie was ook hier het succes zeer groot. Er werd een winst geboekt van 164(> leden; hel ledental kwam van 4055 op 57Ó1; deze kleine Statenkring had verhoudingsgewijs al zeer veel le den. Wanneer men weet dat het aantal kiezers in deze Statenkring ongeveer 100.000 is, dan betekent dit dat ruim 35V2% van deze kiezers lid is van de KVP en dit percentage is hoger dan dat van Nederland (23%) en hoger ook dan dat van Brabant (31%). Zodat met recht gezegd kan worden dat in de Statenkieskring Heusden, die het groot ste gedeelte van de Langstraat omvat, de KVP uitstekend is vertegenwoordigd. Waalwijk, schreven we hierboven, gaf reden tot de groot ste tevredenheid. Ondanks het verlies van bijna 400 leden? Ja, ondanks dit verlies! Iedereen die geen vreemde is in Jeruzalem, zal zich haasten dit te beamen. VERTROUWEN HERSTELD. MAANDAG 14 MAART 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week E ECHO m HET ZUIDEN 78e JAARGANG No. 22 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECIIO" optie een blikseminslag worden in de wekroep van Laat de f"tho ieken buiten de K.V.P., zei de K.V.P.-fractie- Willems tot de kaftel^ re(Je A,melo enkelp woken voorzittei *lu geleden. hgeft deze 0proep verstaan; in Brabant sloeg Katholiek in de Bliksem in, Donderdagavond 10 1 leger van enthousiaste propagandisten In enkele uren tiid heen een S Katholieke Volkg_ parW ^Taarmee h^t aantal leden van de K.V.P. in Brabant bren- ^et'kat'holieke^Brabant he^ef^eenhPjacdU^e^^e^nonstrat|e^^gegev^n van trouwe onv°°™a n gehechtheid aan de Katholieke Volkspartij, lijk woord, van trouw g heeft gedemonstreerd tegen de Pv.±A.die to het Zuiden wilde doordringen en er zich een bol werk vestigen Donderdag avond 10 Maart werd een protest De Eliksem-actie van Katholieke Werkgemeenschap in de ook tegen de houding tegen de wekroep, gericht tot de ka- P.v.d.A., een waardig.protest Bissch n tholieken, om in te gaan tegen leden in Brabant op 150.000 bracht, is het totaal aantal leden van de K.V.P. in Nederland gestegen van 264.000 tot ruim 340.000; dit bete kent dat, wanneer in Limburg een actie wordt °ehouden (volgende maand?) met hetzelfde succes, het ledental van de K.V.P. drie maal zo groot is als dat van de P.v.d.A. Thans is in Brabant 31 procent van de kiesgerechtigden lid van de K V.P.; voor Donderdag was dat nog een STRIJDSEIN voor REST VAN NEDERLAND. Duizenden uit" Donderdagavond over Brabant gezwermd. Vane intensieve terrein bewerkt door ee propaganda, deze spec- delingsbesturen hadden had_ de'nzkh de modewerkingjeten te thousiasme voor de politieke scholieren en Pannen en vrouwen van alle rang en stand, maar. allen en meisjes, mannen en vrouwen, van ane - weidadig en- gekenmerkt dcor een e(?n_ zoals die de hpid der katholieken slechts gestalte kan kragen m ^Tienduizenden affiches kondig- Hen weken van te voren de actie iC folders en blaadjes werden verspreid, doeken met sprekende leuzen overspanden de straten, in sommige steden maakten geluide- wagens en draaiorgels de mensen warm voor de actie, in andere plaat sen werden kleine propaganda-op- tochten gehouden en in het begin van de vorige week werden huis- aan-huis de „open brieven ver spreid met een laatste aansporing en met het formulier dat de leden en zij die lid wensten te worden, dienden in te vullen. In de middag van Donderdag de 10e zijn er reeds propagandisten begonnen, maar de grote stroom brak eerst om 7 uur 's avonds zich een baan door Brabant, in haar en thousiasme tallozen oude en nieuwe leden met zich slepend. In Tilburg, in de achterzaal van Hotel Modern,, was het Hoofdkwar tier van de actie; daar zat het actie comité. gevormd uit de beide Rijks kieskringen Den Bosch en Tilburg vol spanning te wachten op de eer ste resultaten. Toen rond negen uur daar arri veerden de voorzitter van de KVP, Mr van Doorn en de voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Ka mer, zij werden enthousiast be groet door de Brabantse K.V.P.- voormannen waren de eerste uit slagen bekend. Kleinere plaatsen meldden bijna allemaal een winst van 30 of 40%. En toen begon zich langzaamaan het grote succes, dat zou worden be haald, af te tekenen. Geleidelijk kwamen de uitslagen van veel af delingen binnen en geleidelijk groeide de winst voor de K.V P. Om 10 uur was de winst uit. 50 afdelingen beken\d, het aantal leden in die afdelingen bedroeg ruim 77.000 en dat betekende een winst reeds van 10.000 nieuwe leden. Met intense spanning werd 't ver loop van de actie gevolgd; er kwa men bijna geen teleurstellingen, practisch overal werd een behoor lijke winst geboekt. Er werden voorspellingen gedaan, gissingen ge maakt, men hield zich nog wat aan de lage kant; het moest eens tegen vallen. Maar het viel niet tegen, 't werd een grandioos succes. Om 11 uur was er een winst van 30.000 leden en toen kon prof. Rom- me niet langer zwijgen en sprak hij zijn grote waardering uit voor de duizenden stille werkers die die avond door de straten van de Bra bantse steden en dorpen waren ge gaan, die de winterse kou hadden getrotseerd om te werken voor hun partij. Het was een bliksem-inslag ge worden en Prof. Romme sprak de hoop uit dat deze inslag voor andere delen van Nederland een sein mocht zi.in dit goed voorbeeld te volgen. De winst groeide en groeide; om half twaalf was het getal bereikt erge optimisten hadden aurven voorspellen50.000 nieuwe ï!L?„°nderdaff op Vrijdag was alles ÏJÏÏm WaS genoeg gewerd en ïtit ïf gen°?S vergeleken, genoeg Li m !116 op de borden in Ho- tal^WIOO1 P"ikte he' Elorieuse »e" DRIE maal zo GROOT ALS P.v.d.A. Door het prachtige succes van deze actie, dat het aantal K.V.P.- maar 15; het nationale percentage is gestegen van 17 tot 23%. Begrijpelijk is het dat de partij voorzitter Donderdagavond zijn vreugde niet onder stoelen of ban ken heeft gestoken. Hij noemde het een groot moment toen de totaal uitslag bekend werd, een moment dat inhoud geeft aan de liefde, die er toch werkelijk nog leeft voor on ze grootste staatkundige partij. Hij achtte het van groot belang dat de actie in Brabant was gebo ren en hij betuigde zijn diepe res pect voor al degenen die de actie hadden mogelijk gemaakt. De geest drift mocht echter niet verslappen; men moest er inspiratie in vinden om met hetzelfde elan verder te werken. Dit resultaat mocht slechts een voorlopige top zijn in een stij gende lijn, die haar hoogtepunt moest vinden in de verkiezingen van 1956. „Het Edele Brabant, zei Mr Sas sen, de K.V.P.-senator en voorzitter van de fractie in de Brabantse ste den, heeft zich geweerd; het heeft zich krachtig en edelmoedig ge weerd. Het heeft ja gezegd, 't heeft zijn trouw aan de katholieke een heid overtuigend bewezen". De volgende resultaten heeft de Bliksem-actie in de Statenkieskring we bedoelen de KAB; des Ic meer respee verdienen de KAJ en de KAV, die prach.ig meewerkten!) De overige fondsorganisaties werkten nagenoeg allemaal goed inee, terwijl er ook veel particulie ren deelnamen De uitslag dia Donderdagavond in het café van de heer v. Bracht waar het hoofdkwartier was ge vestigd, langzaamaan duidelijk werd, was verrassend. Terwijl nog verschillende straten onbe zocht bleven wegens gebrek aan tyd, terwijl bijvoorbeeld ten aan zien van de kloosters en gestich ten nog niets bekend was, was reeds een aantal van 1935 leden geregistreerd; het bestuur had dit in zijn stoutste dromen niet durven hopen. De KVP bleek het vertrouwen van een groot deel der Waalwijkse bevolking her wonnen te hebben. 1935 leden, terwijl het bestuur zeker verwacht dat dit getal, wanneer de wijken die onbezocht bleven, zijn afgewerkt, wanneer de kloosters en gestichten zijn geregistreerd, tot boven de 2000 zal stijgen. Katholiek Waalwijk heeft zich uitstekend gehouden. Bravo! GROOT SUCCES IN VLIJMEN KAATSHEUVEL. LOON-OP- ZAND EN RAAMSDONKSVEER Bezien we de andere cijfers ten aanzien van de plaatsen in onze omgeving, dan mogen we constate ren da' er over het algemeen ui - stekende resultaten zijn geboekt, die met name de Statenkring Heus- den procentueel een van de aller beste, zo niet de beste van Braban! maken. Zien wc eens naar Vlijmen, waar 705 nieuwe leden werden gemaakt, zoals het secretariaat van de Sla- ienkring ons meedeelde, zodat het totaal leden daar (bedoeld is al leen het kerkdorp Vlijmen, ook nog 'ne keer-) steeg tot 873; dat i; voortreffelijk. De andere afdelingen in de Sta tenkring Heusden, we noemen Dru nen, Dussen (waar eorsi geen afde ling was!), Elshoui, Haarsteeg, Hank, Herp Nieuwkuijk, "Waspik en niet te vergeten Engelen, boek ten allemaal een zeer goede winst. Hebben Heusden en Hedikhuizen verstek laten gaan, omdat ze niets van zich lieten horen? Grote successen werden ook be haald in andere afdelingen in on ze omgeving, nie! behorende tot de Statenkieskring Heusden. Kaatsheuvel bijvoorbeeld sloeg wel een zeer prachtig figuur toen het zijn ledental zag verdubbeld; 1730 leden heeft men daar nu; in Loonopzand, waar men tot nog toe geen afdeling had, maakte men in één avond liefst 657 leden zodat de gemeente Loon op Zand in totaal 2387 leden had Donder dagavond, toen de uitslag van St. Joachimsmoer nog niet be kend was. Raamsdonksveer deed, schreef de Volkskrant, de püp van de KVP-voorzitter Mr van Doorn, in de asbak vallen; 982 nieuwe le den, terwijl men voordien niets had, en ook Raamsdonk mag er met een ledental van 410 gerust zijn. Heusden geboekt Afdeling oud ledental winst nieuw lec Drunen 550 259 809 Dussen 171 171 Elshout 282 30 312 Engelen 192 192 Haarsteeg 116 94 210 Hank 120 120 240 Hedikhuizen Heusden Herpt 60 78 138 Nieuwkuijk 107 149 256 Vlijmen 168 705 873 Waspik 340 225 565 verlies Waalwijk 2312 377 1935 Totaal 4055 1646 5701 ANDERE PLAATSEN IN ONZE OMGEVING. Betreffende de overige plaatsen in onze omgeving bereikten ons de volgende gegevens Afdeling oud ledental winst nieuw ledental Kaatsheuvel 860 870 1730 Loon op Zand 657 657 Raamsdonk 140 270 410 Raamsdonksveer 982 982 In Tilburg werd een winst geboekt van 5279 leden; in Breda van 3958; in Den Bosch 2000; Eindhoven Roosendaal 1708; Helmond 689. 5551; Bergen op Zoom 2109; Wij allen weten dai het dé afde ling Waalwyk van de KVP de laat ste jaren nie! voor de wind is ge gaan. Er waren bepaalde omstan digheden die niet erg' bevorderlijk waren voor een grote sympathie voor de Katholieke Volks Partij. Immers, daar zijn de gemeente raadsverkiezingen van 1953, die'n bepaald onpretig verloop hadden, zeker voor bepaalde bevolkings groepen, die niet zo bijs'er goed in de KVP waren vertegenwoordigd, waaraan dat oapreltig verloop dan ook te wijten was. Het vorige jaar is er een gewel dige activiteil geweest in de afde ling Waalwijk, die haar ledental tot 2312 zag oplopen. Toen kwam de teleurstellende gang van zaken bij de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten, de Waalwijkse il lusies verstoren en wa! erger was, hei vertrouwen van Waalwijk in de KVP leed zeer onder deze aller- betreurenswaardigste gang van za ken. Zelfs bestuursleden trokken zich terug; de activiteit in de af deling, die een van de besi!e van Brabant geworden was, viel terug op nul. De KVP in Waalwijk was in discrediet. Gelukkig niet bij iedereen; ge lukkig heeft het best.uur. althans wat er van het bestuur res'te, zich niet la'en overweldigen door de geweldige tegenslag en door de grote critiek die los kwam, en die veelal gerechtvaardigd was; het bestuur zelf immers had ook cri- iek, en heeft daaraan wel degelijk uiting gegeven, zij het zonder re sultaat. Maar men heeft doorgezet en toen de Bliksem-actie aange kondigd werd enkele maanden ge leden, greep men deze als 'n wel kome gelegenheid te trachten een groo! gedeelte van het verloren terrein terug te winnen; hel ge heel terugwinnen leek welhaast onmogelijk, omdat bovendien de winst die vorig jaar werd behaald, een beetje abnormaal was, omdat toen he! persoonlijk element bij de Statenverkiezingen zeer van in vloed was. Men heeft deelgenomen aan de Bliksem-actie, men heeft propa ganda gemaakt, men heeft zich de medewerking weten te verzekeren van vele üen'allen mannen en vrouwen (waarbij men weer te leurstellende ervaringen opdeed ten aanzien van een bepaalde be volkingsgroep, die ondanks liet woord van de Bisschoppen en on danks het prachtige voorbeeld van de grote mannen uit haar organi satie, hun medewerking weigerde; De raad der gemeente Heusden I kwam Woensdag 9 Maart 's avonds om 8 uur voltallig in openbare ver- gadering bijeen. Onder de ingekomen stukken was 1 een schrijven van de U.L.O.-com missie, waarin deze meedeelde dat 'op 1 September a.s het U.L.O.-on derwijs met een 1ste klas zal wor den uitgebreid. In verband hiermee verzocht de commissie om hiervoor i een lokaal te mogen gebruiken van het gebouw, waarin thans de ge meente-secretarie is ondergebracht. Door de raad werd hiervoor toe stemming verleend. Verder verzocht de U.L.O.-com- missie toestemming tot het aanstel len van een vakleerkracht voor handwerk. Dit verzoek werd tot een volgende vergadering aangehouden in verband met nog te nemen in lichtingen hieromtrent. Punt 4 van de agenda betrof de pensioengrondslag van de burge meester; deze werd door de raad j goedgekeurd. Punt 5. a. Wijziging van de le ges-verordening. Dit betrof een ver laging van de gemeentelijke leges op buitenlandse paspoorten en be wijzen van Nederlanderschap, waar mee de raad accoord ging; b. De verordening op de heffing van keurlonen werd gewijzigd, voor huisslachtingen zal voortaan geen leges meer verschuldigd zijn; c. De verordening op de keu ringsdienst van vee en vlees werd opnieuw vastgesteld. Punt 6. Het voorstel van B en W. tot vaststelling van een veror dening, regelende de normen inzake tegemoetkomingen vervoerskosten schoolgaande kinderen, deed veel stof opwaaien. Vooral de heer Rijke was met deze verordening niet erg in zijn schik; de uitkeringspercen tages welke variëren met de school geldmaatstaf van de betrokken ge zinnen zou, volgens spreker, funest zijn voor de gewone arbeidersge zinnen; deze zouden een zo laag percentage uitgekeerd krijgen dat zij de kosten onmogelijk zouden kunnen dragen. Deze verordening was volgens de voorzitter gelijkluidend aan die van de gemeente Drunen. De voorz. zei toe om in Drunen te informeren of men daar ook met moeilijkheden te kampen had. De heer A. Buys zag gaarne dat er voor de kinderen uit Hedikhui zen, die hier in Heusden de school moeten bezoeken, vooral in de win termaanden voor vervoersgelegen- heid werd gezorgd. Hoewel hierin zoveel mogelijk zal worden tege moet gekomen, aldus de voorz., is het wettelijk niet verantwoord om van gemeentewege hierin voorzie ningen te treffen, daar de afstand minder dan 4 kilometer bedraagt. Dit ligt volgens spr. meer op de weg van het schoolbestuur. De heer Verschuur meende dat een behoorlijke tegemoetkoming ge geven dient te worden, maar dat men niet boven de 85% moet uit gaan. Dat men zelf nog een klein gedeelte bij moet dragen, vindt spr. beter dan dat alles vergoed wordt, want iets dat men voor niets krijgt, wordt meestal niet gewaardeerd. Tenslotte besloot men de veror dening aan te houden tot een vol gende vergadering en eerst infor maties in te winnen. Punt 7. Bij de vaststelling van een gas-verordening kwamen ook enkele vragen naar voren, meestal van technische aard. B. en W. had den dit voorzien en hiertoe de heer Wiechmann. directeur van het gas- distributiebedrijf, uitgenodigd bij deze vergadering aanwezig te zijn; deze gaf de vrogenstellers uitvoerig inlichtingen. De meeste vragen had den betrekking op uitvoering van werkzaamheden en meter-afwijkin gen. De raad besloot deze verordenmg goed te keuren om zodoende de werkwijze van deze verordening te kunnen aanzien; eventueel zouden er dan later wijzigingen in aange bracht kunnen worden. Punt 8. De verordening betref fende verhuur van gasgeysers en douche-apparaten bracht ook veel vragen ter tafel, hoewel deze niet allen op deze verordening betrek king hadden. Enkele leden van de raad bleven met klem aandringen op het maken van watertoevoer en -afvoer in die gemeentewoningen die wel een douche-cel hebben, maar geen watertoevoer of -afvoer. De voorzitter gaf hierop een toe lichting waarom deze bij sommige woningen ontbraken. Bij het bou wen van deze woningen, aldus spr., moest men op verschillende manie ren inkrimpen omdat de aanne mingssommen te hoog lagen. Zo zijn er huizen gebouwd waarvan men de goten moest laten vervallen; de ze zijri er echter na enkele jaren wel aangebracht. B. en W. zullen nu ook proberen om toestemming te krijgen tot het aanbrengen van wa- tertoevoer-leidingen en -afvoerlei- dingen in betrokken percelen. Nadat ook door de heer Wiech mann nog enkele technische vragen waren beantwoord, werd deze ver ordening aangenomen Punt 9. Hiermee ging de raad zonder meer accoord. Punt 10. a. De raad ging ac coord met oninbaarverklaring van enkele posten betreffende 't dienst jaar 1953. Dit betrof enkele vorde ringen van de Warenwet, die wa ren ingetrokken door de gemeente 's-Eosch; b. De gemeente- en bedrijfsre- keningen 1953 werden voorlopig vastgesteld; c. De rekening van de Godshui zen Heusden en van het Burgerlijk Armbestuur Herpt over 1953 wer den goedgekeurd. De onder b en c genoemde rekeningen waren door een commissie, bestaande uit de he ren A. Buys, Rijke en Geerlings, onderzocht en de rapporteur, dhr A. Buys, had hierover verslag uit gebracht. Punt 11. De wijziging van de ge meentebegroting 1954 en 1955 be stond uit het overbrengen van het saldo van de kosten van 't nieuwe gemeentehuis van 1954 op 1955, als mede een bedrag voor de verwar mingsinstallatie voor het nieuwe gemeentehuis, groot 24.420. Verder stelden B. en W voor een bedrag uit te trekken, groot 1500 voor de festiviteiten van de aan staande herdenking van de bevrij ding, alsmede voor de festiviteiten bij de opening van het nieuwe ge meentehuis. Ook stelden B. en W. voor een crediet te verschaffen, groot 229.25 voor de aanschaffing van rubberlaarzen voor de brand weer. De heer v. Herpt vroeg of 't hier alle brandweerlieden betrof of al leen Heusden. Spr. had n.l. verno men dat, wanneer er geoefend werd, de Heusdense brandweerlieden in waterdichte kleding gestoken wa ren, doch de brandweerlieden uit de buitenwijken in hun burger pakje aan deze oefening deel moes ten nemen bij gebrek aan beter. Hierop vroeg de heer Wiechmann of hij een toelichting zou mogen geven, welke hem werd toegestaan. De heer Wiechmann, die onder-com mandant is van de Heusdense Vrij willige Brandweer, zei dat er mo menteel een brandweercursus ge geven wordt, die feitelijk hoofdza kelijk voor de buitenwijken is bedoeld, daar deze nog het meest moeten leren. Vanwege het slechte weer is er echter maar enkele ma len, en dan nog „droog", geoefend. Bij deze oefening die in de brand weerkazerne werd gehouden, was kleding aanwezig, doch deze wer den door de brandweerlieden uit de buitengemeenten geweigerd. Op een vraag van de heer Rijke of dit kleding was van personeel van de Heusdense brandweer, werd bevestigend geantwoord. De wijzigingen in de betreffende begrotingen werden daarna door de raad aangenomen. Punt 12. Hiermee ging de raad accoord Punt 13. Besloten werd aan J. v. Rijswijk een tegemoetkoming toe te kennen ex art. 13 L.O.-wet 1920 a 18.25 per maand. Punt 14 (toegevoegd). Besloten werd aan C. W. van de Griendt te Amsterdam een perceel grond te verkopen, gelegen te Oudheusden, voor de prijs van 327.Voor dit perceel was vanaf 1842 tot op he den opstalrecht verschuldigd. Punt 15 (toegevoegd) B. en W. stelden voor om in principe te be sluiten om een aantal kapitaalswer- ken uit te voeren in de eerstvolgen de 3 a 4 jaren. Hiertoe zal aan de Minister een verzoek worden ge richt om deze uitgaven te mogen doen O.m. heeft men de navolgen de werken op het oog: nieuwe rio lering in de binnenstad, kosten 57 ton; aankoop industrieterrein, kos ten Vz ton; bouwrijp maken uitbrei dingsplan, kosten 1M> millioen; aan leg sportpark, kosten 2% ton; bouw gymnastieklokaal, kosten 140.000; bouw kleuterschool, kosten 2Vz ton; verder nog de aansluiting van Herpt, Hedikhuizen en Oudheusden op het gasdistributiebedrijf en het aanleggen van een zwembad. De kosten van alle werken tesamen zullen bijna 4 millioen gulden be dragen. De raad besloot in principe hiertoe te besluiten. De heer Roza maakte hierbij B. en W. een compliment voor hun voortvarendheid en hoopte dat al deze plannen ook werkelijk tot uit voering gebracht zouden kunnen worden. Punt 16 (toegevoegd) Besloten werd op verzoek van de Provincie aan hen af te staan de bermen van de wegen HeusdenHeesbeen en HeusdenHerpt. Hierna volgde sluiting door de voorzitter. VRIJE WONINGSECTOR MET BEPERKTE SUBSIDIE. Bij geruchte verluidt, dat een ministeriële beschikking is te ver wachten, waarbij een vrije woning- sec or wordt gecreëerd met 'n be- perk e subsidie van het Rijk. De woningen welke in deze sec tor worden toegewezen, zullen geen deel uitmaken van het con tingent, waarover de provincies en de gemeenten de beschikking krij gen. Elke particulier, bouwonder neming, industrie enz. zou voor dit soort woningen in aanmerking komen. Er is reden om aan te nemen dat het hier gaat om een experiment, dat o.m. ook de bedoeling heeft de industrieën, welke met speciale huisvestingsproblemen te kampen hebben, de helpende hand te bie den. Wy vernamen, dat voor deze woningen een halve Rijkspremie zal worden beschikbaar ges eld. Een bepaalde grens, wat betreft het jaarlijks aantal te bouwen wonin gen in deze sector, schijnt niet ge- irokken te zullen worden. Er is reeds een natuurlijke grens, die bepaald wordt door de bes'aande mogelijkheden om een zo hoog mo gelijke jaarlijkse bouwproductie te verwezenlijken. Zo iïodig kan een bepaald contingent voor deze sec tor nog nader worden vastge* eld. In kringen van de bouwwereld leeft de verwachting dat bedoelde minis'eriële beschikking in de loop van volgende week zal worden be kend gemaakt. Br. N.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1