VBtOOH dag m nocn§ prijzen fK li O 42' „DE ECHO" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 MAART 1955 alleen geldig «s-HERTOGENBOSCH TILBURG stellpn°rtyriï°eVe"Capelle vast te ever;'. «WH ,met( VOö die 5 voor modi,; WOENSDAG 23 MAART Bruine jongensmolieres, 36/40 0.95 32/35 7.95 A 9o 1 28/31 hoog bruin, m. idem, tn koperen haken 9.95 Charmante moderne poplin overhemdblcuse, in rose, bleu, mais, koren, bordeaux, rood, zwart en wit, in de 10 maten 38 t/m 46 8.95 7.95 Shirting herenpyama, m. contrasterende kraag en manchetten, in lichte en donkere tinten. g95 Zeer modern Sterke drinkglazen, va kristalhelder glas, flinke maat, A 6 stuks voor O 3 SCHRIFTELIJKE en telefonische BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Extra zwaargeweven uni marquisette, solide kwal., in écru en wit, E c 90 cm. breed 2P Vier extra grote kaarten maaswol, m. nylon 'L c vermengd, div. kl. «"O Frima plastic haarkrul lers, in 3 versch. kl., A Ec per 10 stuks Prima onvermengde Java- kapok, per zak ^>45 van een halve kilo "'"H m Kantkoek, onze eerste kwaliteit, 500 gram bekende Zilveruitjes, mooi /J c blank, per pot plus statie Genopte lingeriekatoen, prima kwal., grote en kleine noppen, met wit en gekleurd fond, A 35 80 cm. breed Georgette shawl, in vro lijke bloem- en nopdessins. In mod. voorjaars- «|75 tinten. Royale maat Interlock herensinglet of slip, keurige afwerk, «fl 40 Maten 5-6-7 Soepele lederen dames handschoenen, in een klas siek model, nappa of wasb. suède, in zwart, cork, rood, rose, &90 bleu en geel O B. en W. stellen voor in principe te besluiten om de restauratie van de onderhavige toren aan tes vat ten en een verzoek om subsidie in de kosten daarvan bij de Mmister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen in te dienen. Aankoop Landbouw-huishoud- school. Als gevolg van een gestadige toe neming van het aantal leerlingen aan de Landbouwhuishoudschool te Capelle, is de momenteel beschik bare lesruimte ontoereikend om ai- le leerlingen behoorlijk ondc brengen. Dit is voor het bestuur-de Landbouwhuishoudschool aanleiding geweest pogingen in het werk te stellen om te komen tot st»chtl^ van een nieuwe school, welke aan een voldoend aantal leerlingen plaats biedt, «et Departement is echter alleen bereid aan het stich ten van een nieuwe school mede werking te verlenen, indien voor t bestaande gebouw een passende be stemming wordt gevonden. B en W. hebben gemeend een passende bestemming te kunnen verzekeren als de gemeente zich de eigendom van het gebouw verwerft. Zoals de raad bekend, is een ge deelte van het gebouw, waarin de Landbouwhuishoudschool is onder gebracht, in gebruik als landbouw school, terwijl weer een ander ge deelte dienst doet als woonruimte voor 't Hoofd der Landbouwschool. Voor het landbouwonderwijs is momenteel maar één vertrek in ge bruik. Bij realisering van de in voorbereiding zijnde reorganisatie van het landbouwonderwijs zullen de vrijkomende lokalen van de Landbouwhuishoudschool evenwel alle nodig zijn voor het landbouw onderwijs. De mechanisatie in de landbouw brengt mede, dat 't landbouwonder wijs zich ook zal uitstrekken tot on derricht in tractormotoren, machi nes enz. Met het oog hierop dient naast het gebouw ook enig terrein beschikbaar te zijn. Daarom zal bij aankoop 5000 m2 grond, inclusief de ondergrond van het gebouw, aan de gemeente worden overgedragen. Het komt B. en W. voor, dat het al leszins aanbeveling verdient om het landbouwonderwijs in deze ge meente met haar overwegende agrarische bevolking te bevorderen. Daarom zouden zij bij aankoop van het onderhavige gebouw de door de Landbouwhuishoudschool te verla ten lokalen voorlopig willen be stemmen tot leslokalen voor het landbouwonderwijs. Ook met 't oog op het verkrijgen van een sluitende exploitatie is een dergelijke be stemming aantrekkelijk. De koop prijs van het gebouw zal 30.000.— moeten bedragen, welk bedrag B. en W. billijk voorkomt. De jaarlijk se lasten zullen gemiddeld circa 2000.bedragen. De inkomsten wegens verhuur van woonruimte aan het Hoofd der Landbouwschool en wegens verhuur van een leslo- i kaal aan de Landbouwschool, be dragen momenteel resp. 400.— en 600.—, of in totaal 1000.—. Bij ingebruikgeving van de drie leslo kalen, welke door de Landbouw huishoudschool worden ontruimd, zullen de inkomsten wegens ver huur zeker tot ƒ2000— kunnen worden opgevoerd. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft verklaard met deze be stemming te kunnen instemmen. Gezien de verdere mogelijkheden welke zich in de toekomst ten aan zien van de bestemming van 't ge bouw wellicht zullen voordoen, zijn B. en W. van mening dat de ge meente zich de kans om dit gebouw tegen een redelijke prijs in eigen dom te verkrijgen, niet mag laten ontgaan. Voorstel inzake grondaankoop van J. v. Oosterhout. De heer J. v. Oosterhout, wonen- lou s-Gravenhage, Celebesstraat b, is bereid gevonden tot verkoop vpn lts ge„de*lte Srond, ter grootte /4000-—'per Van Dit perceelsgedeelte is gelegen in vonr L 1® gSplan en benodigd bouw van g Van een Stl"aat en de oouw van woningen. Voorstel inzake koop en verkoop van gronden te Vrijhoeve-Capelle van en aan J. Snijders alhier. Ten behoeve van de uitvoering an het voor Vrijhoeve-Capelle vast te stellen uitbreidingsplan, dient de gemeente de beschikking te krijgen over t meest Noordelijke gedeelte, ter grootte van 195 m2 van het per ceel, gelegen achter de woning van de eigenaar van dit perceel, de heer J. Snijders, Raadhuisstraat 62 al hier. De heer Snijders is bereid de door de gemeente benodigde grond te verkopen tegen de prijs van 4000 per ha. Daarnaast is nagegaan hoe men voor genoemde heer Snijders compensatie kon vinden voor het verlies aan grond, in verband met het feit dat de gemeente naast ge noemd perceelsgedeelte nog dient te beschikken over gronden, welke momenteel bij hem in pacht zijn. In totaal zal de heer Snijders ver liezen 2200 mr. Voor dit verlies wenst hij zoveel mogelijk compensatie. De verlangde compensatie kan worden geboden door aan de heer Snijders, eveneens tegen de prijs van 4000.per ha., te verkopen een gedeelte van de grond, welke de gemeente heeft gekocht van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg (360 nv) en een gedeelte van de grond, welke bij besluit van 25 Februari 1.1. is aangekocht van Mej. van Wijlen (1380 ms). De gronden heeft de ge meente zelf niet nodig voor wo ningbouw. In totaal zal de heer Snijders dan terugkrijgen 1740 m2. Hij kan met een dergelijke com pensatie accoord gaan, indien de gemeente hem voor het verlies een bedrijfsschade-vergoeding toekent van 150.Voorts wenst de heer Snijders dat de gemeente ten be hoeve van zijn gronden een erf dienstbaarheid van uitweg verleent. Industrie in Sprang-Capelle. De heer H. A. Snaphaan te Kaats heuvel heeft verzocht hem te ver kopen een gedeelte, groot 1995 nr van het industrieterrein, gelegen langs de Dick Flemmingstraat. Betrokkene wenst daarop een fa briekshal met dienstwoning voor zijn schoenfabriek „Mariam" te stichten, hetgeen het uitbreidings plan toestaat. De onderneming „Ma riam" zal naar deze te stichten fa briekshal worden overgebracht. De verkoop zal geschieden tegen de prijs van 1.per m2, welke prijs billijk is te achten en welke niet beneden de kostprijs van de grond ligt. Waar B, en W. het zeer op prijs stellen enige industrie aan te trek ken en deze reeds bestaande onder neming solvent mag worden geacht, menen zij dat deze industrie-vesti ging moet worden toegejuicht en een aanwinst voor de gemeente be tekent. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein aan de heer A. H. Roestenberg te Loon op Zand. De heer A. H. Roestenberg te Loon op Zand (dorp) wenst een ge deelte van industrieterrein aan de Dick Flemmingstraat te kopen, n.l. langs de weg gemeten 30 m. lang en diep ongeveer 28 m., gelegen naast het aan de heer Snaphaan te ver kopen gedeelte industrieterrein. Ook de heer Roestenberg is voor nemens op dit terrein-gedeelte een fabriekshal met dienstwoning te bouwen, waarnaar zijn schoenfa briek zal worden overgebracht. Deze bouw is in overeenstemming metf het uitbreidingsplan. De vestiging van deze solvente onderneming juichen B. en W. in deze industrie-arme gemeente van harte toe. Met betrokkene is overeenstem ming bereikt over een verkoops prijs van 1.per m\ Uitbreiding- Algemene Begraafplaats. Reeds gedurende enige tijd noopl de toes and op de algemene be graafplaats te Sprang tot het tref fen van voorzieningen mei betrek king tot uitbreiding. Momenteel is do situatie zo, dat de tweede klasje practisch geheel volgelegd is, terwijl ook bij de ove rige klassen op korte iermijn plaa'sgebrek dreigt. Teneinde hierin te voorzien heb ben B. en W. de verschillende uit breidingsmogelijkheden doen on derzoeken, waarbij gebleken i?, dat zodanige mogelijkheid zich uitslui tend voordoet aan de Noordzijde van de bestaande begraafplaats. De Ned. Heide Mij. te Arnhem heeft een plan ontworpen met kos- tenbegroting. Bij de indeling van het nieuwe terrein heeft de Heide Mij. zoveel mogelijk gezocht naar een logische en harmonische aan sluiting bij het oude gedeelie, ter wijl anderzijds zoveel mogelijk de nieuwere aanlegmethoden zijn toe gepast, waardoor aan de ontwik keling, die zich heeft voltrokken in de inzichten omtrent aesiheti- sche en culturele facetten der be graafplaatsen, gestalte wordt gege ven. De groepering der graven zal n.l. geschieden volgens het dubbele .rooksvs eem. Bij dit systeem lig gen de graven met de hoofdeinden naar elkaar toe, met een passende beplanting daartussen, terwijl er langs elk voeteinde een pad loopt. Daarnaast is een afzonderlijke kinderbegraafplaat geprojecteerd, waar, op be.eg'elde gedeelten, een drietal banken zullen worden ge plaatst. Uiteraard wordt niemand verplicht lijken van kindereen in een „kindergraf" te begraven. De mogelijkheid daartoe wordt slechts geopend. Ook de toegang iot de begraaf plaats zal belangrijk verbeterd wor den. Ondervindt thans het snelver keer vertraging bij het verplaatsen van de ki I uit de lijkwagen op de- baar, door het creëren van 'n zeer ruime toegang met parkeerplaats op het talud, zal hierin worden voorzien. Voorts zal de bes aande toegang komen te vervallen, ter wijl de nieuwe zal worden aange bracht op de grens van hei oude en nieuwe gedeelte. Naast de toegang zal tevens een ruimte worden ui gespaard, waar naderhand een aula zal kunnen worden gebouwd. Het aantal graven kan op onge veer 70(1 worden ge-'leid plus 150 kindergraven. De kosten van hei hierboven ge schetste project zullen volgens de begroting van de Ned. Heide Mij. in to aai bedragen de som van 38.110.—. Riolering. De aanleg van een riolering heeft reeds meerdere malen een onder werp van bespreking uitgemaakt en B. en W. hebben gelrachi om bin nen het raam van de door de cen trale overheid te voeren conjunc- tuurpolitiek, de uitvoering van het riolering plan als werkgelegen- heidsobject te doen aanvaarden door de Commissaris voor Werk gelegenheid. Hierin zijn zij ge slaagd. ,I)c Commissari? voor de Werkgelegenheid berichtie dal ten laste van de Rijksbegroting f 35.00(1 vergoeding zou worden verleend in de kosten van het bestekklaar ma ken van het riolering plan. Thans is het zover, dat het rio leringsplan bestekklaar is op hei bestek voor de zuiveringsinstalla tie na. Het Waterschap „Het Zuideraf- wateringskanaal" heeft n.l toestem ming verleend iot lozing van het afvalwater enz. op liet Zuider Af wateringskanaal, mits dit afvalwa ter biologisch gezuiverd i Behalve de zuiveringsinstallatie zullen nog 4 rioolgemaaltjes moe ten worden gebouwd, n.l. aan liet eind van de Molens.raat, aan de Julianalaan (hij het Bruggetje), aan he. eind van de Heistraat en aan de Wendelnes;eweg, juist ten N. van het Zuidt rafwateringskanaal. Het rioleringsplan bestaai uit tic- volgende delen: Bestek nr. 1: riolering Capelle, raming 888.500. Bestek nr. 2 riolering Vrijhoeve- Capelle, raming 793.000.---. Bestek nr. 3: riolering Sprang, raming 720.000. Be-'ek nr. 4: zuiveringsinstalla tie, raming 680.000. Totaal 3.081.500.— In de kostenramingen, welke be trekking hebben op bestekken nrs. 1 t.m. 3, zijn begrepen de kosten van de rioolgemaaltjes, rioolwater- pompinstallaties en de rioolwa'.cr- persleidingen. Wordt (til plan als werkgelegen- heidsobject uitgevoerd, dan mag waarschijnlijk op een rijkssubsidie van 75% worden gerekend. De Dienst Aanvullende Cujtuur- technijche Werken (DACW) in de provincie Noordbrabant is n.l. be reid gevonden om he. riolerings plan voor Capelle (bestek nr. 1) met de zuiveringsinrichting voor uitvoering als wcrkgelcgenheids- object aan de Centrale Directie van de DACW te 's-Gravenhage voor te dragen. B. en W. wijzen op de pr gen tic- va u een goede riolering en zeggen dat nu de gelegenheid er is om tot partiële uitvoering van het riole- hngsplan te geraken, men deze kans niet voorbij mag laten gaan. Dan zal ook binnen enkele jaren ongetwijfeld de uitvoering van het resterende gedeeüe van lu-t plan volgen. Anderzijds willen B. en W. niet nalaten de Baad te wijzen op en kele consequenties die aan de uit voering van het rioleringsplan zijn verbonden, opdat zij het voorstel volledig op zijn merites kunnen beoordelen en geheel en al g'eori- ën eerd zullen zijn. De eerste consequentie zal zijn dat er waarschijnlijk een rioolbe lasting geheven zal moeten worden. Uitgaande van 1Ü0ÜÜ aansluitingen zou dit in het algemeen Hl.per aangesloten pand per jaar beteke nen. Uiteraard gaan B. en W. thans nog niet in op de details der rioolbe- lasting, het gaai hier nog'slechts om het principebesluit of t.z.t. tot heffing der rioolbelasting zal wor den overgegaan. Hierover wordt thans van de raad een uitspraak verlangd. Een tweede consequentie is dat dan ook de aansluiting op de rio lering verplicht zal moeten wor den gesteld. De heffing der rioolbelasting is cch er op twee manieren mogelijk. Bij toepassing van art. 280 der gemeentewet kan belasting geheven worden van alle gebouwde eigen dommen in de gemeente, onver schillig of zij op de riolering zijn of zelfs kunnen worden aangeslo ten. Een verplichting tot aan lul ling op de riolering is dan eigen lijk niel eens nodig, al zal di. wel vereist zijn, omdat een riolering toch niet voor niets wordt aange legd. Elk gebouwd eigendom draagt dan bij in de rioolbelasting, onge acht of hel aangesloten is op de riolering. Bij gebruikmaking van art. 275 der gemeentewet kunnen alleen die eigendommen, welke op de riole ring' zijn aangesloten, in de belas ting worden betrokken. Maar dan is het ook noodzakelijk in de bouw verordening aansluiting op de rio lering zowel voor bestaande als nieuw te houwen panden verplicht e stellen, omdat anders geen ze kerheid gestaat, dal de vereiste op brengst der belasting verkregen zal worden. Dit laaiste lijkt B. en W. toch billijker, omdat dan alleen die panden, die van de riolering pro fiteren, onder de belasting vallen. Resumerend stellen zij dus voor: a. in principe te besluiten tot de uitvoering van bestek nr. 1 der rio lering, t.w. de riolering in Capelle, en de stich ing van een zuiverings installatie; b. in de ko len van de sub a ge noemde werken rijkssubsidie aan te vragen; c. in principe te besluiten tot de heffing van rioolrechten; d. in principe le besluiten om •aanslutiing op de riolering ver plicht te stellen. De aannemingskwestie. Overeenkomstig hun toezegging geven B. en W. een uiteenze.iing omtrent de aanneming van de uit breiding en verbetering van de openbare school voor g.l.o. te Ca pelle. l)e kosten van uitbreiding en ver betering van die school werden in Maart 1954 geraamd op 39.000.-. Aangezien nog gewacht moest worden op goedkeuring van de In specteur van het L.O. en Gcd. Sla- ten vond de openbare aanbesteding plaats op 25 Juni 1954. De uitslag hiervan was: G. Kramer, Gendercn 54.810. H. Maas, Waalwijk 53.730. J. Molengraaf, Sprang-Capelle 53.985. J. W. Nieuwenhuizen Sprang-Capelle 49.999. A. Rosenbrand, Sprang-Capelle 54.720.- S. de Vries, Breda 55.100. II. Wagemakers Sprang-Capelle 53.916. Gebr. v. Willigenburg Sprang-Capelle 53.742. De laag-te inschrijving lag der halve bijna 11.000.boven de begroting. De architect was evenwel van mening dal zijn begroting reëel was en dat de inschrijvingen bui- tensporig hoog waren, j Hij heeft nog gesproken met de laagste inschrijver, Nieuwenhui zen, en hoewel de begrotingen van de architect en de heer Nieuwen huizen na vergelijking op de, belangrijk.: e posten elkaar niet veel uiteenliepen, en nadat de ar chitect aan de heer Nieuwenhuizen nog tot Donderdag 1 Juli 1954 des n.m. 7 uur gelegenheid had gege ven zijn inschrijving te corrieren, bleek de heer Nieuwenhuizen slechts bereid te zijn zijn inschrij ving met 1000.te verminderen. De heer Bas'.ers heeft iocn zelf aan een aannemer, n.l. de firma v.h. J. van Heercn Ie Dordrecht offerte gevraagd, die bereid bleek het werk onderhands aan te nemen voor de aanneifiingssom van 44:979 gulden. De heer Basters heeft toen na inlichtingen ie hebben verkregen van de firma v.h. J. van Hceren uiteengezet, dat de aannemer in zijn aanneminyssom van 44.979.- had gecalculeerd een bedrag van 5265.- wegens kosten van „vreem de" arbeiders, die de aannemer naar Sprang-Capelle moest bren gen wegens de onmogelijkheid voor dat bedrijf om alhier arbeidskrach ten aan te trekken. De heer Ba.tcrs gaf deze inlich tingen omtrent de aans elling van de aanncmingssom ad 44.979. om aan te tonen, dat zonder deze kosten van „vreemde" arbeiders de aannemer zijn aannemingssom 5265.lager zou hebben kunnen tellen n.l. op 39.714.—, waar mede de heer Basters zijn begro ting ad 39.000.kon rechtvaar digen. Ui eraard ging het in fcile nie mand aan hoe hij iot zijn bedrag ad 44.979.kwam, maar omdat de heer Basters graag liet verschil wilde weten tussen de aanneming;- som ad 44.979.— en zijn begro ting ad 39.000.gaf de aanne mer de lieer Basters die inlichting zonder te we en met welk doel de ze laa ste de gegevens wen te. En aan de hand van deze van de heer Basters verkregen inlichtin gen heeft de voorzitter dit in de raadsvergadering van 2 Juli 1954 breedvoerig uiteengeze!, waarna de Raad besloot aan de N.V. Aanne mersbedrijf v.h. J. van Heeren te Dordrecht hel verbouwen en uit breiden van de openbare lagere ,-chool te Capelle onderhands aan te besleden voor de som van 44.979 gulden. Dit besluit is goedgekeurd door Ged. S'.aten. Het is dus niet zo zoals misschien door een misverstand ien onrechte door enkele leden is verondersteld, dat de aannemingjsom van f 39.714 vermeerderd is met de kosten van vreemde arbeiders. De aannemer heeft ingeschreven en gecontrac teerd voor 44.979. B. en W. hebben onderzocht hoe het mogelijk is geworden, dat de N.V. Aannemersbedrijf v.h. J. van Heeren loch in samenwerking met enkele plaatselijke aannemers hel werk in uitvoering heeft genomen. De directeur van de N.V. Aan nemersbedrijf v.h. J. van Heeren te Dordrecht, de heer (le Weerd, deelde ons mede op verzoek van de architect, de heer Unsters, contaci ie hebben gezocht met enkele plaatselijke aannemers, die niet hij de z.g. mislukte openbare aanbe steding hadden ingeschreven. De heer Bas ers had hem medegedeeld dat hij dit een goede gedachte vond en dat hij meende, dat „men" het wel op prijs zou stellen indien een gedeelte van het werk door plan - selijke aannemers zou worden uit gevoerd. B. en W. brengen hier ui druk- kelijk naar voren dat dit geheel buiten het gemeentebestuur om is gegaan en dal de heer Bas ers ei genmachtig, zonder voorkennis of toestemming' van hei college, de samenwerking tussen de N.V. Aan nemersbedrijf v.h. J. van Heeren en de plaatselijke aannemers tot stand heeft gebracht. Zij hebben de heer Basters hierover onderhouden en hij heeft erkend dal de fout hij hem lig.t Hoewel de plaatselijke aanne mers voor hun onderdelen een ho gere prijs bedongen dan de N.V. Aannemersbedrijf v/h J. v. Heeren zelf had gecalculeerd (hoeveel is B. en W. niet bekend), werd dit voor genoemde N.V. weer gecom penseerd door verlaging van de post „Vreemde" arbeiders, zodat dit noch voor de Dordtse aannemer, noch voor de architect Basters bezwaar opleverde. De kosten der vreemde arbeiders hebben bedragen in totaal 2399.40 Ook voor de gemeente levert een en ander geen bezwaar op. Op wel ke wijze het werk ook wordt uitge voerd, de gemeente heeft aanbe steed voor ƒ44.979en dit bedrag moet te allen tijde betaald worden. En of de Dordtse aannemer zelf 't werk uitvoert door middel van el ders aangetrokken „vreemde" ar beiders dan wel een gedeelte van 't werk door plaatselijke aannemers laat uitvoeren, is een zaak die al leen de Dordtse aannemer aangaat, mits het werk ten genoegen van de gemeente wordt opgeleverd. Ook is het de Dordtse aannemer in het bestek niet verboden gedeel ten van het werk onder te besteden. Wel achten B. en W. het onjuist dat dit alles zonder voorkennis en toestemming van het gemeentebe stuur is gebeurd. Doch uiteindelijk is 't werk voor 5000.minder uitgevoerd, dan in dien het gegund was aan de laagste inschrijver der openbare aanbeste ding. En dit is toch de winst waarmede de gemeente tevreden kan zijn. Voorstel inzake subsidiëring van de Stichting 19401945. Voorgesteld wordt aan de Stich ting 19401945 een éémalige sub sidie toe te kennen van 250. Voorstel inzake subsidiëring kos ten organisatie Viering van Be vrijdingsdag 1355. Ook in deze gemeente is een Co mité gevormd, o.a. bestaande uit be stuursleden van de verschillende in de gemeente gevestigde Oranje-ver enigingen. ter viering van de 5de Mei. Er zal een geschikt terrein, ge legen langs de Raadhuisstraat, wor den ingericht, waar verschillende feestelijkheden zullen worden geor ganiseerd. De kosten-begroting van deze feesten wijst een nadelig saldo aan van 1150.waarin is verrekend de premie voor een regen verzeke ring ad 250.Deze buiten be schouwing latend, rekent men der halve op een tekort van ƒ900. Genoemd comité heeft zich thans tot de raad gewend met het verzoek in dit geraamde tekort te willen bij dragen, terwijl de Oranje-vereni gingen zich verbonden hebben in een tekort elk 150.— bij te dragen. B. en W. stellen voor in een even tueel tekort te subsidiëren tot het bedrag van dit tekort met 'n abso luut max. van 600.onder voor waarde dat, alvorens de gemeente het subsidie beschikbaar stelt, de Oranje-verenigingen de toegezegde 150.zullen bijdragen. Naast deze algemene festiviteiten lijkt het B en W. gewenst om ook de jeugd in de algemene vreugde te doen delen, door op de scholen te tracteren. Het meest geschikt lijkt B. en W. om elke scholier een ju bileumbeker te geven, gevuld met snoep. De kosten van deze bekers bedragen 0.80 per stuk, terwijl op ongeveer 900 kinderen moet worden gerekend. Daarbij zijn inbegrepen de kinderen uit deze gemeente die de scholen aan de Loonsedijk be zoeken. Aangezien 't in de bedoeling ligt 1.per kind te besteden, stellen B. en W. voor naast het bedrag voor genoemde beker 0.20 per kind ter beschikking te stellen van het Cen traal Comité, om hiervan nog een aanvullende tractatie te bekostigen. Recapitulerend stellen zij derhal ve voor om in elk geval 900.te voteren voor de tractatie van de schoolkinderen en daarnaast in een eventueel tekort van het comité bij te dragen tot een maximum van 600.—. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrotingen voor de dienstjaren 1954 en 1955. De tekorten van de Don Bosco- school|voor buitengewoon lager on derwijs te Waalwijk over de jaren 1936/37 tot en met 1953 zijn opge lopen tot een bedrag van i5.325 17. Onder meer is dit veroorzaakt door- dac het bestuur heeft verzuimd de bijdragen aan de zgn. „buitenge meenten" te declareren. Sprang-Ca pelle heeft n.l. tot en met 1943 altijd een jaarlijks subsidie verleend van 45.per leerling uit deze gemeen te per jaar. Na 1943 is dit subsidie niet meer gedeclareerd. Het school bestuur verzocht thans dit subsidie over de jaren 1944 tot en met 1950 alsnog uit te betalen, t.w. in totaal 555. Hoewel deze vordering reeds is verjaard, hebben B. en W. Ged. Sta ten verzocht of zij bereid zijn bij betaling deze verjaarde vorderingen alsnog in de rekening op te nemen. Deze zijn daartoe bereid. Mitsdien stellen B. en W. op morele gronden voor alsnog tot betaling over te gaan. Het bedrag ad 555.wordt thans geraamd. geeft U voor Waalwijk, Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7