ilf§it SPORT. Waalwijkse en Langstraatse Courant ALGEMENE BERICHTEN 11? Gemeenteraad Drunen geeU f 230.000 -SS- vcw vov Frisse vreugrde ELKE MORGEN as for*,. voor Kampeercentrum S3k ?eS mgevolge het machti gingsbesluit van 21 December 1954 op te nemen kasgelden. een kampeercentrum. 13 9 3 1 21 15 9 3 3 21 12 7 3 2 17 15 G 4 5 1G 12 7 3 3 15 10 7 0 3 14 11 5 1 5 11 13 4 3 6 11 14 3 3 8 9 15 3 1 11 7 14 0 2 12 2 Jeka 2- -1 -Raamsdonk 0- -1 6- —TPO 2- -1 13 9* 0 4 18 12 8 1 3 17 12 7 2 3 16 12 7 0 5 14 10 5 1 4 11 14 4 3 7 11 11 5 0 6 10 12 4 2 6 10 13 5 0 9 10 11 1 1 9 3 Noad 4Baardwijk -1 RWB 2Hieronymus 2 3—3 Willem II 5 DESK 3 6- _2 Dongen 2 12 9 1 2 39 DVVC 13 8 3 2 19 DESK 3 15 7 4 4 18 Baardwijk 2 15 6 3 G 15 Waspik 11 G 2 3 14 Willem II 5 14 5 3 6 13 RWB 2 12 2 4 6 8 RKTVV3 13 2 4 7 8 Noad 4 11 3 1 7 7 Hieronymus 2 12 3 1 8 7 KorvelGloria 2—3 Hil variaVelocitas 4—3 BerkdijkAudacia 4—2 RKSSS— Oirschot V 3—3 Hilvaria 14 12 0 2 24 Berkdijk 14 9 4 1 20 RKSSS 14 G 5 3 17 Oirschot V. 13 G 4 3 1G Broekhoven 14 7 0 7 14 Audacia 12 5 2 5 12 Korvel 14 4 2 8 10 Velocitas 15 2 5 8 9 Gloria 14 2 4 8 8 Viola 14 2 2 10 6 VRIJDAG 1 APRIL 19** Uitgever Waalwijk^ stoomdrukker» Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 27 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' De raad der ^meente kwam Woensdaga gemeen- van ""^^onveranderd De .j pn de ingekomen stuk- fcf aangeno^em dat bij gebrek aan contingent aan Set verzoek niet kon worden vol- daDe voorzitter vond dit eentel^ur- •stellend bericht en de heer Van Scirang was het hiermee - heer v Sprang was van mening da gezien de berichten die men overal hoort en leest over de wu|e van bouwvolume-toewijzing, Den Haag wel wat speelt Spr was dan ook van mening dat mensg diligent moet bl«ven op-dit gebied, daar de woningnood m onze g meente met de dag sch jn te st«_ gen. De cijfers van de laatste ve eadering zijn, naar spr. tei ore is gekomen, ereds lahg door de feiten achterhaald; steeds meer woning zoekenden melden zich en premie bouwers bieden zich aan. De voorz. onderstreepte hetgeen de hes- v. Sprang vertelde. Men moet de zaak echter ook weer niet te somber zien. er is n.l. ook een goede kant aan. Als er geen nood was, zou de groei van onze gemeen te tot stilstand zijn gekomen. Naar aanleding van grondaankoop in het kader van het uitbreidings plan op de Braken, vroeg de heer Fortui in hoe het stond met degenen die ook in dit gebied lagen en wiens grond nog niet is gekocht in ver band met een vlotte afwikkeling. De voorz. deelde mee dat, wan neer 't uitbreidingsplan geheel zou zijn goedgekeurd, deze zaken vlot zouden kunnen worden afgehan- deld. Punt 3 van de agenda was het voorstel van B. en V/. tot toeken ning van premie op de voet van de premie-regeling woningverbetering aan M v. Delft te Elshout. Het ge meentelijk aandeel bedroeg 466.67. Het voorstel tot verkoop van bouwterrein in de Burgem. van der Heiidenstraat aan de Stichting Lips Woningbouw en de Rex Schoenfa briek, werd eveneens aangenomen. Hierover zegt het prae-advies: Door de N V. Lips en de N.V. Rex Schoenfabrieken alhier werd een verzoek ihgediend tot verkoop van de twee bouwterreintjes, in de Bur gemeester v. d. Heijdenstraat, gele gen ten Noorden van de nieuwe uitmonding van de Schoolstraat op de Burgem. v. d. Heij denstraat. De ze terreinen zijn door de grondaan koop van J. v. Delft beschikbaar ge komen. De N.V. Lips heeft meege deeld de voorkeur te geven aan het Zuidelijke perceel, terwijl de N.V. Rex voorkeur heeft voor het Noor delijke perceel. Genoemde N.V.'s zijn voornemens op deze perceeltjes een dubbel woonhuis te bouwen. De voorstellen tot wijziging der uitkeringsregeling 1952 voor ge- meentepersoneel, intrekking van een kindertoelage-verordening en vaststelling van een nieuwe veror dening, werden goedgekeurd. Het gold hier slechts enkele administra tieve wijzigingen. Het voorstel om garant te blijven voor de betaling van rente en af lossing t.b.v. een door particuliere bouwers te sluiten hypothecaire geldlening voor de bouw van een premiewoning op de voet van de ge meentelijke bouwcredietregeling, ging vlot onder de hamer door. Vervolgens was aan de orde het voorstel tot: a. verstrekking van een kasgeld lening aan het R.K. Kerkbestuur te Drunen ten behoeve van de finan ciering van de in aanbouw zijnde kleuterschool; b verhoging van het maximum- De raad keurde zonder op- of aan merkingen het voorstel goed. De kasgeldlening voornoemd zal 140.000 gulden bedragen. Met eenzelfde be- n machtigingsbesluit van 21 December worden verhoogd, oi Dan was aan de orde het voorstel dt normen van de recelina lager onderwifs van keniïn g te verklaren bij het toe- spraaklessen? voor nemonB' en W' te machtigen tot 't zien lVa^ eej. beslissing ten aan- reteZ^ In^ediende verzoeken om ergoeding kosten spraaklessen. tegemoetkoming bedraagt: Staf mi u ,de sch°olgeldmaat- staf minder bedraagt dan /40.— stafvVndltn_. de schoolgeldmaat- m?n/ r~ bedraaSt of meer, doch minder dan 90. sta5f0<fVndi!!Lde scbo°lgcldmaat- staf 90 bedraagt of meer, doch minder dan 130.—- stafT°™ndie,!? ade schoolgeldmaat- siat 130.— bedraagt of meer doch mmder dan 160.; bedraagt de schoolgeldmaatstaf 160.of meer, dan wordt geen tegemoetkoming verleend. De voorz. was van mening dat in bijzondere gevallen aan B. en W. de bevoegdheid wordt gelaten om al gehele vergoeding toe te staan en vroeg de raad zich hiermee accoord te verklaren. Ook dit voorstel werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. STRAATNAMEN. Aan de orde was hierna het ge ven van enkele nieuwe straatna men. Hierover zegt het prae-advies: Nu de woningen langs de verbin dingsweg SchoolstraatBurgem. v. de Heij denstraat in aanbouw zijn en ook de verharding van deze weg binnen afzienbare tijd zal worden aangebracht, is het noodzakelijk over te gaan tot het geven van een straatnaam aan deze weg. Het zou naar de mening van B. en W. voor de hand liggen dat ook aan deze weg de naam Kerkhofstraat zou worden gegeven. In de loop van de tijd zijn echter tegen de naam Kerkhofstraat" diverse bezwaren gerezen en zij hebben dan ook ge meend thans de gelegenheid te moe ten waarnemen om deze naam te wijzigen. Aanvankelijk hadden B. en W. gedacht aan deze straat de naam van Pastoor Goossens te ver binden wegens zijn verdiensten voor deze parochie. Desgevraagd deelde deze B. en W. echter mee, dat hij hierop geen prijs stelde. Wel vestigde hij de aandacht op het feit dat in de vorige eeuw diverse dap pere mannen uit Drunen naar Ro me waren getogen om als zouaaf de Paus te dienen. Hieronder was een zekere Jacobus v. d. Meijden, die zich op een zeer bijzondere wijze heeft onderscheiden door de ver pleging en de ter aarde bestelling van de cholera-lijders, welke ziekte aldaar was uitgebroken Hij werd door deze ziekte zelf aangetast en bezweek hieraan op 9 Aug. 1867. Z.H. Paus Pius IX liet voor hem en twee van zijn makkers die even eens aan deze ziekte waren gestor ven, een praalgraf oprichten te Al- bano. Deze Jacobus v. d. Meijden heeft naar alle waarschijnlijkheid in deze straat gewoond. Het zou derhalve alleszins aanbevelenswaardig zijn om de naam „Kerkhofstraat" te wij zigen in „J. v. d. Meijdenstraat". Voorts ligt het in het voornemen binnen enige tijd over te gaan tot de aanleg van de nieuwe weg ten Noorden van de Wilhelminastraat, parallel aan de Stationsstraat ach ter de Zuivelfabriek. Aangezien reeds een Wilhelminastraat bestaat, ligt het voor de hand dat een zij straat hiervan wordt genoemd Ju- lianastraat. De raad verleende hieraan zijn goedkeuring. De heer de Veer vroeg spoed bij de aanleg van de nieuwe straat tus sen de Schoolstraat en Burgemees ter v. d. Heij denstraat. De voorz. antwoordde dat spoed betracht zal worden, maar dat nu eenmaal met enige regelmaat zal moeten worden gewerkt. Eerst zal de Burgem. v. d. Heij denstraat wor den doorgetrokken, daarna komt de Stationstraat en Dorpsplein aan de beurt en daarna de Jacobus van der Meijdenstraat. Verder was aan de orde het 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor: a. verbetering van de Duinweg: b. aanleg van een nieuwe straat op de Braken (in het kader van het uitbrei dingsplan). a. Nu de plannen voor het kampeer centrum in een zover gevorderd stadium verkeren, komt vanzelfsprekend ook de verharding van de Duinweg aan de orde. Dit object heeft reeds lang de belang stelling gehad, doch door uitblijven van de DUW-subsidie (thans DACW) is 't enigszins op de lange baan geraakt. B. en W. stellen voor thans voor eigen rekening het werk uit te voeren. b. Zoals bekend, zal de N.V. Lips op het terrein op de Braken reeds op korte termijn beginnen met de bouw van een aantal woningen. Een straat is in dit gedeelte van het uitbreidingsplan echter nog niet aanwezig. Ook andere voorzie ningen als riolering, verlichting, etc. zijn nog niet aangebracht. Het is echter gewenst, dat met een gedeelte van het net van straten hetwelk in het gebied op de Braken in het kader van het uitbreidingsplan moet worden aangelegd, een begin wordt gemaakt. Als eerst aan te leggen straat komt in aanmerking de straat, die aansluit op de Stationsstraat en Wilhelminastraat (ach ter langs de Zuivelfabriek), met name de voorgestelde Julianastraat. De voorzitter deelde mede dat de be nodigde credieten in besloten zitting zou den worden medegedeeld. De heer Pijnenburg had vernomen dat de PTT plannen had voor het leggen van een telefoonkabel. Spreker was van mening dat men hierover spoedig inlich tingen dient in te winnen, opdat dit en dit geldt voor de Duinweg, dan kan ge beuren voordat de weg verbeterd wordt. De voorzitter beloofde zulks te doën. Wat de electrificatie van Giersbergen betrof, dacht de voorzitter dat dit voor de komende winter een feit zou zijn. De raad keurde verder de voorstellen tot het verlenen van crediet goed. Aan de orde was verder: voorstel tot: a. het beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van een kampeer centrum: b. het nemen van een definitief be sluit tot het in het leven roepen van een stichting, belast met de exploitatie van liet kampeercentrum; c. aanwijzing van een lid van de ge meenteraad als lid van het stichtingsoe- stuur. tiet praeadvies zegt hierover: ln de vorige vergadering heeft de raad besloten tot het beschikbaar stellen van een crediet van t 6000 ten behoeve van het opmaken van plannen voor de stich ting van een kampeercentrum. Gedep. Staten hebben intussen machtiging tot het doen van de uitgave verleend. Architect Lentz heeft inmiddels de plannen ontworpen en een kostenbegro- ting opgemaakt. De kosten zullen onge veer t ZOU,000 bedragen. Hier is de in ventaris van hoofdgebouw en bungalows etc. bij inbegrepen. in üe vorige vergadering werd tevens in principe besloten om alleen het beheer van het kampeercentrum in handen van een in het leven te roepen stichting te leggen. Het stichtingsbestuur zal bestaan ui; 7 leden, t.w. de Burgemeester van Drunen die ambtshalve voorzitter is, één lid van het Kerkbestuur St. Lambertus, door dit bestuur aan te wijzen, één lid van de raad en 4 leden uit de ingezete nen, doo r burgemeester en wethod- ders te benoemen en wel één uit elk der volgende categorieën van personen: ge- volgende categoriën van personen: ge- meentepersoneel, middenstanders, werk gevers (welke laatste tevens de belangen van het vreemdelingenverkeer zal behar tigen) en één uit de leiders der jeugdbe weging. De voorzitter was van mening dat over dit kampeercentrum bij de raads leden reeds genoeg bekend was om hier nog nader over uit te weiden. Indertijd was reeds een principebesluit genomen en het ging nu om onderhavige kwesties. Na de laatste vergadering was reeds een en ander gebeurd. Ged. Staten hadden hun goedkeuring gegeven en de zaken konden verder worden afgewerkt. Men streefde er thans naar om nog dit seizoen het hoofdgebouw gereed te hebben, waarvoor nu dan ook crediet gevraagd werd, terwijl tevens een stichting in het leven geroepen moest worden belast met de exploitatie. De heer van Sprang vond het vreemd dat de raad alleen in deze stichting maar het. raadslid mag aanwijzen en de andere leden niet. Spreker was van mening dat de raad alleen maar de geschikte mensen zou kiezen en hij voelde dat de bevoegd heden van de raad weer werden beknot. De heer v. d. Veer was het hiermede eens. De voorzitter deelde echter mede dat het benoemen van de andere leden e'en zaak was die de raad best aan zou kun nen, maar die toch even goed, gezien ook de belangrijkheid, door anderen kon gebeuren. De raad houdt tenslotte toch zelf alles in handen, daar de begroting steeds de goedkeuring van de raad zal moeten hebben. Er ontspon zich naar aanleiding hier van een levendig debat over de benoe ming der leden voor de stichting en de bevoegdheden van deze. De voorzitter achtte 'het niet goed de personen die in de stichting zitting zullen hebben te benoemen bij raadsbesluit. Dit zijn kwesties die wij binnenskamers zul len moeten oplossen, en in de opbouw van ons kampeercentrum, in welks op bouw wij met veel overleg te werk zul len moeten gaan, zal de raad ons veel vertrouwen moeten schenken. De raad gaf dit vertrouwen en beperkte zich tot het aanwijzen van een lid in het stichtingsbestuur. De heer v. d. Veer vroeg ook om een vertegenwoordiger uit de werknemers- kringen of althans iemand die uit dit milieu komt. De voorzitter deelde mede dat hier aan ook is gedacht én dat bij de benoe ming van een van de leiders der jeugd beweging hieraan kan worden gedacht. Eensgezind waren allen van mening dat een Kampeercentrum moet worden gesticht dat op elk gebied verantwoord is. Met 8 stemmen werd de heer H. Brok als vertegenwoordiger namens de raad in de stichting benoemd. De heer v. d. Veer kreeg 2 stemmen en één stem was on geldig. De heer Brok dankte de raad voor her in hem gestelde vertrouwen. Spreker zeide blij te zijn met deze benoeming, daar hij persoonlijk veel voor de plannen voelde. Het stichten van het Kampeer centrum is in het gehele land .reeds be kend en dit vond spreker al een zeer groot winstpunt. Spreker sprak de hoop uit dat het kampeercentrum zou mogën groeien en bloeien tot eer en welvaart der gemeente Drunen. Aan de orde was verder het voorstel tot verpachten van gemeentelanderijen. Door opzegging is per 11 Nov. 1954 de pacht van perceel no. 8a van de Nieuwe Heide vrijgekomen. Het perceel tje is groot 26,45 A en was in pacht bij J. Verhoeven. Bovendien is momenteel nog vrij perceel no. 4 van de Middel- zeeg, groot 93,38 A, in pacht geweest bij A. van der Lind'en. Het komt B. en W. wenselijk voor ook ten aanzien van dit laatste perceel thans tot verpachting ove rte gaan. Met betrekking tot het per ceel op de Nieuwe Heide menen zij de Pachtcommissie gehoord een voor stel te moeten doen, dit toe te wijzen aan M. Mimpen, Wolfshoek. Ten aanzien van het perceel in de Middelzeeg stelden B. en W. de raad voor dit toe te wijzen aan M. van Dal, Torenstraat. Perceel no. 18 in de Lange Zeeg is in huur bij A. van der Staak. Dit perceel is slechts voor 3 jaren aan betrokkene verpacht. Deze pacht is op 1 Nov. 1954 beëindigd. Verpachting voor 3 jaar had indertijd plaats omdat van der Staak op da tmoment nog in loondienst was. Na dien is hij echter valid® geworden, met als gevolg dat vanaf dat tijdstip zijn dienstbetrekking beëindigd is. Het be trokken perceel is weiland en wordt door van der Staak uitstekend bijgehou den. Op grond van de veranderde om standigheden stellen B. en W. voor de Pachtcommissie gehoord het be treffende perceel opnieuw aan van der Staak te verpachten en dit voor e'en periode van 9 jaar. De raad keurde dit goed nadat de heer van Sprang nog had gevraagd of het ge val M. van Dal goed was opgelost. Hierna werdén nog enkele begrotings wijzigingen 1955 goedgekeurd. Voor de Mater Amabilisschool zal een bijdrage worden gegeven van f 12,34 per leerling; 7 leerlingen uit Drunen bezoe ken deze school. Voor dit jaar dus een bedrag van f 86<38. De subsidie voor de R.K. Handels avondschool die door 22 leerlingen uit onze gemeente wordt bezocht is ver hoogd van f 200 tot f 550. De tennisclub de Smashers zal op 1 Mei in de Veilinghallën een tafeltennis- tournooi houden; de gemeente zal een wisseltrophee beschikbaar stellen, waar voor f 100 moet worden uitgetrokken. De Brandweercommandanten zullen geüniformeerd worden, waarvoor f 770 is uitgetrokken. De K.A.J. uit Elshout krijgt eën sub sidie van f 75. SUBSIDIE BEVRIJDINGSFEEST Op 5 Mei a.s. zal het 10 jaar ge leden zijn dat Nederland werd be vrijd van het Duitse juk. In de meeste gemeenten zal dit feit niet onopgemerkt voorbij gaan, doch zal een feestelijke herdenking plaats vinden. Ook de gemeente Drunen zal hier vanzelfsprekend niet achter willen blijven. B. en W. zijn van mening dat ter dekking van de kos ten de gemeente op de eerste plaats haar aandeel moet geven, zodat zij voorstellen een bedrag van 1500.- beschikbaar te stellen, hetgeen on geveer neerkomt op 0.25 per in woner. Het is naar de mening van B. en W. zeer aan te bevelen aan het ge meentehuis een feestverlichting aan te brengen, hetgeen aan de gehele kom der gemeente een feestelijk aanzien zal geven. Voorgesteld wordt de voor- en Westgevel te illumineren. Dit om vat een verlichte omlijsting van al le ramen, deur, trap. gevels en ook topgevels, loggia, Westelijke dak goot, gemetselde bogen in Westge vel, alsmede de nok van het dak. Uiteraard is hier een grote hoeveel heid verlichtingsmateriaal voor no dig. De kosten van een en ander worden geraamd op 3500.De verlichting wordt zodanig gemaakt, dat deze gemakkelijk te verwijde ren en aan te brengen is. De kosten zijn wel niet zo gering, doch voor dit bedrag heeft de gemeente de be schikking over een permanente verlichting. Tot dekking van de kosten in verband met de bevrijdingsfeesten op 5 Mei wordt een bedrag van f 1500 beschikbaar ge steld, hetgeen ongeveer neerkomt op 25 cent per inwoner. Het voorstel tot vaststelling van het voorschot ex art. 101 der L.O. wet 1920 aan de besturen van de bijzondere lagere scholen voor het jaar 1955 werd goed gekeurd. Besloten werd om aan de stichting 1940'45 een subsidie toe te kennen van f 300 in verband met de tweede lustrum viering. Binnengekomen was een schriftelijk verzoek van het raadslid P. J. N. van de Veer om toelichting aangaande door de gemeente aan de N.V. Lips verstrekte bouw volumina. Vragensteller vroeg hierin of in de sociale sector door het toewijzen van 7 woningen geen nadeel was toegebracht en of het waar was dat door een admi nistratieve fout deze zeven woningen verloren warén gegaan. De voorzitter deelde hierop mede dat het onjuist was te spreken over een so ciale sector en een industriële sector, en men kan beter spreken over een sector woningzoekenden, zodat uiteindelijk maar van belang is wat gebouwd wordt. Door toewijzing aan de industrie is geen en kele fout geschiedt. Er zijn zelfs ge meenten waar 75 naar de industrie gaat. Wat betrof de administratieve fout ontkende de voorzitter dat er ook maar een fout gemaakt zou zijn waarvoor iemand schuld zou hebben. Eerder moet men spreken van eën toevallige ongun stige samenloop van omstandigheden. Spreker vond het niet juist in het open baar over het een en ander verder uit te weiden, het is nu eenmaal zo en zeker met de woningbouw, dat het niet di'cn- stig is alles langs de straat te hangen. De heer van de Veer kon zich met de verklaringen enigszins tevreden stellen. Alleen wat de openbare behandeling be trof was het zo dat spreker het een en ander in het openbaar had opgevangen en daarom zag hij ook gaarne deze zaak in het openbaar recht gezet. Niettemin hoopte spreker ook in besloten vergade ring over het een en ander nog iets te zeggen en hoopte ook dat een en ander in de toekomst zou worden voorkomen. Aan de orde was tenslotte nog een credietaanvrage van de speeltuincommis sie van f 1500 en een bijdrage in het exploitatietekort van f 584. Dit tekort was eertijds geraamd op f 450 en waar indertijd besloten was voor de helft het exploitatietekort mede te dekken, werd besloten tot een bijdrage van f 292,22. Een crediet voor kapitaalsuitgaven werd verstrekt van f 1000. De voorzitter deelde mede dat d« stichting zal moeten trachten het jaar lijks exploitatietekort te beperken en de middelen zoveel mogelijk uit particuliere giften en contributie binnen te krijgen. De heer van Sprang onderstreepte dit duidelijk. De heer Wagemakers, lid der speel tuincommissie, wees er op dat het vo rige jaar e'en zeer slecht jaar is geweest. Men is laat kunnen beginnen en het weer heeft ook niet meegewerkt. Men heeft momenteel in de commissie wel plannen ontworpen om het exploitatietekort zo veel mogelijk te verkleinen. De heer van de Veer vond de speel tuin een mooie instelling, maar voor de grote gezinnen wel wat te duur. De voorzitter was het hiermee eens en wees er op dat men naar een oplossing zou moeten zoeken van donaties en con tribuanten. Hierna sloot men de vergadering. KNVB. Uitslagen van Zondag 27 Maart. St. M.-Gestel 2--OSS 2 1—2 RKDVC 2—RKC 2 0—1 OJC 2—GW 2 3—2 WSC 2—Concordia 2 8—2 TOP 2—DESK 2 2—3 Res. 3e klas B. DESK 2 TOP 2 WSC 2 RKDVC 2 OSS 2 GW 2 BW 4 OJC 2 Concordia 2 RKC 2 KNVB Afdeling Noordbrabant. Uitslagen van Zondag 27 Maart. Ie klas 103. Jeka Raamsdonk Terheijden Be Ready DEB Tet. Boys White Boys TPO le klas 105. Ie klas 104. G 7 3 G 11 11 11 10 7 3 Wit Zwart 2 12 ONI 2 13 PTT (Tilburg) 9 Sprangse Boys 2 10 PTT 2 13 II C. Good Luck 3—ONI 3 5—1 \Y it Zwart 3—Vrijh. Boys 3 9—0 Programma voor 3 April 1955. Op Zondag 3 April 1955 wordt gespeeld het programma van 13 Maart, dat gepubliceerd is in ons nummer van 11 Maart. BLIKSEMACTIE KVP IN ARNHEM EN OMSTREKEN. De bliksemactie voor ledenwer ving van de .KVP in Arnhem heeft een groot aantal nieuwe leden op geleverd. In Arnhem s.eeg het per centage leden met 63 procent, in Oosterheek werd het aantal met 70 percent vermeerderd. In Arnhem hebben 30u propa gandisten 1374 nieuwe leden kun nen boeken, in Oosterbeek 40 pro pagandist 157 nieu.we leden. Voor Arnhem is thans het totaal aantal KVP-ledcn toegenomen van 2186 tot 3560, voor Oosterbeek is dit van 230 tot 387 gestegen. WIJ ATEN ACHTTIENDUI ZEND KM. „REPEN" OP. I)c afzet van chocoladerepen op de binnenlandse markt in 1954 be droeg 177.9 millioen stuks, terwijl 43.1 millioen repen werden geëx porteerd. De afzet van tabletten bedroeg 7,0 millioen s'.uks in het binnenland en 8,6 millioen stuks in het buitenland. Chocolade in rollen en dozen kwam resp. op 9,2 millioen en 6,4 millioen stuks. OUDERDOMSWET VOOR 1 JULI BIJ TWEEDE KAMER INGEDIEND. Minister denkt niet aan afschaf fing kinderbijslag voor lste en 2e kind. Minister Suurhoff herhaalt in zijn Memorie van Antwoord aan de Eers.e Kamer zijn verwachting, dal vóór 1 Juli he: wetsontwerp inza ke de ouderdonisverzekering, ver gezeld van een voorstel tot herzie ning van de bestuursvorm der Rijksverzekeringsbank, zal zijn in gediend en vóór 1 Januari 't wets- le klas 106. Broekhoven 2Noad 5 31 Uno Animo 2Zigo 2 82 2e klas 206. Right 'OhVeerse Boys 2 G—2 Veerse Boys 3Virtus 3 6 2e klas 208. Gudok 2—Uno Animo 3—4 2e klas 213. WSC 4Herptse Boys 2—0 WSC 4Herptse Boys Vlijm. Boys 3—RWB 3 RWB n.o. Baardwijk 3Haarsteeg 2 81 3e klas 310. Velocitas 2Berkdijk 2 13 Hieronymus 2DESK 4 64 Ons Vios 3Korvel 3 02 JPS 2Hieronymus 4 2G TAC 4SVG 4 3—2 3e klas 314. DVVC 2—DESK 5 2—2 WSC 5Waspik 3 21 Zaterdagmiddagcompetitie. Uitslagen van Zaterdag 27 Maart. I B. VVNSprangse Boys 71 DEBSprang n. gesp. ONIThe Gunners 32 HNC—PTT 3—10 II B. PTT 2—Wit Zwart 2 4—2 Vrijh. Boys 2—PTT (T.) 2—0 Good Luck 2 14 10 1 3 21 Vrijh. Boys 2 13 8 2 3 18 HNC 2 12 G 3 3 15 The Gunners 2 14 6 2 G 14 ontwerp inzake de kinderbijslag voor zelfstandigen. De minister denkt er op 't ogen blik niet aan de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind af te schaffen. KAMER MET 71—6 STEMMEN VOOR PARIJSE ACCOORDEN. Met de overweldigende meerder heid van 71 tegen 6 stemmen heeft de Tweede Kamer Woensdag de Accoorden van Parijs goedgekeurd. Alleen de communisten stemden tegen, want door de accoorden wordt de verdediging van 't Wes ten aanzienlijk versterkt. West Duitsland word'. onder contro le herbewapend en ingeschakeld bij de Westerse bondgenootschap pen. De overeenkomsten gaan nu naar de Eerste Kamer, die haar fiat zeker óók zal geven. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Beijen, deed tijdens hel debat de belangrijke mededeling, dat hij overweegt om met 'n nieuw voorstel het gesprek over de alge mene economische eenwording van Europa weer op gang te brengen. De Nederlandse regering kan dal misschien doen op de conferentie in Mei tussen de ministers van bui tenlandse zaken uit de Benelux, Frankrijk, Italië en Duitland, ver onderstelde jhr. Van der Goes van Naters (PvdA). TOEKOMST AMBONEZEN BLIJFT ONZEKER. Moet er nu niet eindelijk beslist worden over de toekomst van de Ambonezen in de woonoorden? Deze vraag kwam naar voren uit he'. debat over de begroting van Maatschappelijk Werk in de Eerste Kamer. Jhr. Ruys de Beerenbrouck (KVP) wilde een onderzoek om vast te stellen, wie van d Ambone zen terugkeer onmogelijk acht. Mi nister van Thiel verwachtte er wei nig resultaat van. De Ambonezen hechten aan het groepsverband en zouden toch naar hun leiders verwijzen. Ook de bewindsman wilde wel de mening delen, dat menselijkerwijze vast staat, dat geen terugkeer mogelijk is, maar dan ook met dat voorbe houd, wie had verwacht dat 4500 Ambonezen van de crams onlangs het verzoek zouden doen om te re patriëren met aanvaarding van de huidige verhoudingen in Indonesië en met als motief, dat het heimwee in hun groep groeit. Zoiets maakt alles weer onzeker, aldus minister Van Thiel.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1