dag V&mm* DREES9I AM woens flinke zelfstandige HULP Opriehllngs Vergadering prijzen Ambtswoning voor burgemeester van Geertruidenberg. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 APRIL 1955 's-HERTOGEN BOSCH TILBURG Na veal vijven en zessen H. Teurlings-Kemptraan HULP-MODELEUR. Coöp. Begrafenisver. ,,DELA" •en Aanklopper ••n Stikster voer de fabriek en aankomende Jongens. ALLEEN GELDIG WOENSDAG 20 APRIL Chique simplex dames handschoenen, in zwart O 60 en 10 modekleuren Leuk voorjaarsschoentje, m. aparte sandaletsluiting, in div. mooie kl., ook wit, m. 32-35 5.95 28-31 4.95 24-27 4.50 *3 25 21-23 3.75 18-20 Schuimplastic washandje, geh. gev. en dus extra ver stevigd, in diverse pastelkleuren, 4. Cc per stuk Prachtig overhemd, in sport, ruitdess. en 2 borst zakken, m. klep. Knoop- of ritssl. Alle dessins exclusief voor Vroom *190 Dreesmann Dameshemden-direc toires of slips, sterke „con fetti" interlock, 4 45 hemd of directoire slip 98 c. Damesjarretelles, prima rekbaar elastiek, QQc 2 paar O' Onze bekende kwaliteit graslinnen, voor lakens, slopen en verpleegsters- schorten, 180 cm. 35 br. 2.90, 150 cm.br. Effen zijden shawl, grote maat, in wel 4 75 20 modekleuren Tomatenpuree, import, extra geconcen- *7 A c treerd, 3 blikjes Krakelingen, heerlijk zandkoekje, A O e 250 gram SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Dubbelzijdig slaapkamer kleedje, met wollen franje, in 4 frisse dessins, buiten gewoon voordelig, A'5 50 x 90 cm. Tompouce, 10 baans, met foudraal, mooie ruit- en streepdessins, C 90 in diverse kleuren Keukenstoel, solide uitvoe ring, blank beuken gelakt, met vormzitting en gebogen multiplex rug met Divanbed, sleemodel, 1 persoons, 80x190, gezondheidsspiraal, 10 iaar O O 90 garantie woningen 'in Arnhem, als candidaat handhaven. Sprang-Capelle zou dan op haar candidaat stemmen en de uitslag zou 3 tegen 3 zijn; dan zou het lot moe ten beslissen. De lieer Ros informeerde of het niet mogelijk was, dat de architect werd be noemd door de raden van de beide ge meenten; at ging echter niet, zei de voorzitter, dan zou Sprang-Capelle altijd winnen. Nog het een en ander werd er over gezegd en tenslotte stemde de raad zon der hoofdelijke stemming in met t' voor stel de samenwerking met Waspik op te zeggen. Zonder enige discussie werd vervol gens besloten een plein aan te leggen op de hoek RaadhuisstraatKoesteeg. PROEF- RIJWIELPAD. Niet zo vlot ging het met een voor stel een proef rijwielpad aan te leggen langs een gedeelte van de Heistraat en de Raadhuisstraat. De heer Ros juichte het van harte toe, v dat de wegén verbeterd werden, en ook was hij voor het aanleggen van rijwiel paden, maar hij legde in dit geval toch de nadruk op de proef.. En hij vervolgde met er op te wijzen dat de werken die in uitvoering waren nog lang niet klaar waren dit jaar en hij doelde op de Witte Dijk, de Loonsestraat en de Molenstraat; het bleef maar duren voor deze werkfcn uitgevoerd waren. Hier wilde men nu bij wijze van proef 1000 meter rijwielpad gaan aanleggen. Maar, zei bij, wanneer de uitvoering van de rioleringswerken doorgaan en dit jaar komt het eerste gedeelte klaar, zoals ik hoop, dan zou het volgende jaar de Hei straat en verderop aan de beurt kunnen komen; was he dan niet beter dat men met de aanleg van het rijwielpad wachtte tot de riolering werd aangelegd. Want al voteren we nu 't geld, dan zal het toch nog wel tot het volgend jaar duren eer het rijwielpad er ligt, wanneer ook dit werk ging, zoals de andere werken nu gingen. Daarom informeerde hij wat de kosten waren van het materiaal en wat van de arbeid die er aan moest worden ver richt; want, zei hij, het geld voor de materialen is nooit weggegooid. De riolering, antwoordde de voorzitter, zal het volgend jaar nog niet zo ver zijn. Bij veel geluk, kan alles op het eind van dit jaar goedgekeurd zijn, en dan duurt het zeker nog wel twee jaar eer het klaar is. en voordat we in de Heistraat zijn, kan nog wel 3 4 jaar duren. De kosten van materialen deelde hij de heer Ros mee zouden ruim f 30,000 be dragen. De heer Maijers juichte het voorstel van harte toe; de weg, zou worden ver breed en er werd éen begin gemaakt met een rijwielpad; de verkeerssituatie vroeg hierom. Naar aanleiding van de opmerkingen van de heer Ros had de heer Genuit zich ook afgevraagd of het wel verantwoord was voor deze proef zo'n groot bedrag te voteren en vroeg hij, was de gemeente financieel bij machte in de nabije toe komst het werk in zijn geheel uit te voeren; was het niet beter hiermee te wachten tot de riolering werd aangelegd? Wethouder Winkelman bestreed de opmerking van de heer Ros als zouden de werkzaamheden in de Molenstraat niet goed vorderen. Zijn indruk was dat er juist flink werd gewerkt; al was er mis schien niet zoveel personeel, men had groot materiaal ingezet en dit stelde hen in staat het werk vlug te verrichten. En de heer Timmermans beaamde dit. De heer Ros had van deze en gene horen zeggén dat het niet zo vlot ging, als de heren deze mening echter waren toegedaan, nam hij dat graag aan, maar toch zag hij ook graag dat de werkzaam heden in de Loonsestraat en de Witte Dijk vlot werden uitgevoerd. Het besluit om de Loonsestraat te ver beteren is om goedkeuring naar G. S., antwoordde de voorziter, daar moest men op wachten. De heer Ros méende dat het besluit al terug was. De voorzitter wees ook nog op pro visorische werken op de Nieuwevaart en de Wendelnesseweg, daar zou ook riolering worden aangelegd; met die moeilijkheid zat men op ziveel plaatsen en men kon toch niet alles laten liggen. Nog enkele kleinere opmerkingen wer den gemaakt en toen verklaarde de raad zich unaniem met het voorstel van het college accoord. 1 EEN NIEUW POLITIEBUREAU. Dan was er aan de orde een voorstel tot verbetering van de Nieuwevaart. De heer Genuit had in het praeadvies gelezen, dat er een plein kwam tegenover het nieuwe politiebureau. Wie bouwde dat nieuwe politiebureau? Uit het antwoord van de voorziter bleek, dat men al drie jaar aan het on derhandelen was met het rijk over dit nieuwe politiebureau. Thans was het op d eurgentielijst geplaatst. De bedoeling was dat de gemeente het gebouw zou bouwen; er zouden ook twee woningen in komen, waarvoor een rijksbijdrage zou worden ontvangen terwijl de kosten van het eigenlijke bureau door het rijk zou den worden terug betaald in annuïteiten. Maar vroeg de heer Genuit zich af, moet het politiebureau niet in het cen trum van de gemeente worden gebouwd, vlak bij het gemeentehuis, waarvoor de gemeente nu bouwrijpe grond heeft. De voorziter antwoordde, dat ook hij in het centrum van de gemeente er wel prachtige plekjes voor zou weten, maar hei zat 'm in de organisatie van de rijks politie; de groep waarvoor het bureau was bestemd, bestreek niet alleen deze gemeente maar ook Waspik 'en een ge deelte nog van Dussen. En dus moest men een plek hebben die zo wat in het midden van dit gebied lag. Laat dan het Rijk het bureau helemala zelf maar bouwen, meende de heer Genuit. En ook de heer van Caem was het niet met de voorzitter eens, toen die nogmaals zei, dat het te begrijpen was dat het bu reau daar moest komen te liggen. De raad zal moeten beslissen, aldus de heer van Caem of dit bureau gebouwd wordt oi niet en we hebben hier in het centrum prachtige bouwrijpe terreinen. Als ik er geld voor moet geven, bouw ik waar ik wil bouwen. Hij vond het prachtig dat de Nieuwe vaart werd opgeknapt, maar hij wilde geen plein hebben voor een politiebureau waarvan hij later wilde verklaren, waar hij het gebouwd wilde hebben. Er was nauwelijks sprake van een plein, zei de voorzitter; het was enkel een kleine verfraaiing, een doortrekken van het gazon to taan de spoorlijn. De heren Ros, de Bie en Maijers wa ren het toch wel ééns met de heren van Caem en Genuit. De heer Timmermans betwijfelde of het rijk er mee accoord zou gaan, wan neer de raad besliste, dat het bureau midden in de gemeente werd gebouwd. En mevrouw Gerlach merkte op, dat ruen de rijkspolitie toch niet kon dwin gen een andere kring te bepalen alleen ten behoeve van de bouw van éen polil tiebureau. Maar, zei de heer Genuit, we mogen toch wel mee beslissen waar het bureau komt; en de aangewezen plaats is bij het gemeentehuis. Ja maar, zei mevrouw Gerlach, we hebben hier te maken met twee gemeen ten. Bovendien zei de voorzitter, bereiken ons van de Nieuwevaart klachten over baldadigheid, daarom is het wel gunstig als er politie in de buurt is. Dan kun je in elke straat wel een bureau bouwen, meende de heer de Raadt, die van mening was, dat wanneer het rijk wilde bouwen men het bureau kon zetten waar men dat wilde, maar als de gemeente bouwde, moest het in he dentram staan. De heer van Peer daarentegen zag niet in, waarom ret beter in 't centrum kon worden gebouwd dan op de Nieuwe- vaart, daar lag het midden tussen de twee gemeenten; het zou niet juist zijn wanneer de raad hier nie aan mee wilde werken. Het was bovendien de vraag waar het midden van de gemeente wel was, zei de voorzitter. Maar voor de heer van Caem speelde deze kwestie niet; als wij betalen, moe ten we ook mogen bepalen waar het komt, was zijn standpunt. De heer Vos had het gebouw ook lie ver in het centrum, maar hij was bang dal men dat niet voor elkaar zou krijgen; nïen moest de beslissing niet van de plaats laten afhangen. Men moest het in elk geval proberen, zei de heer Genuit, het politiebureau te plaatsen waar het behoorde; of de bouw anders niet door moest gaan was even tueel een volgende vraag. De voorzitter zou de gevoelens van de raad, die hij nu wel gepeild had, overbrengen aan de betreffende instan ties. WEER EEN VERRASSING! Bij de behandeling van enkele be grotingswijzigingen had de voorzit ter weer een verrassing; alleen be- j twijfelde hij het of het een aange- i name zou zijn. Weer ging het over de Koningin Juliana-school. De heer Poldervaart had er namelijk op aan- 1 gedrongen de muren van de lokalen te laten afbikken en opnieuw te la- 1 ten stucadoren en het binnenwerk j ook opnieuw te verven. Hij wilde j ook in ieder lokaal een wasgelegen- j heid zien aangebracht, maar hier kon helemaal niets van komen, om- 1 dat de bouwkundig inspecteur dit al geweigerd had. De kosten van de eerste twee wer ken werden begroot op ƒ2100.—. We schromen er mee voor de dag te komen, zei de voorzitter; er is al veel over die school gepraat. B. en W. vonden echter wel (aange zien er ook dergelijke aanvragen waren van de Nieuwe school te Sprang en de school in de Heistraat) dat hieraan moest worden tegemoet gekomen. De heer Genuït kon zich er vol komen mee verenigen, maar, vroeg hij, is er toch wasgelegenheid? Die was in de gangen, antwoord de de voorzitter. Zouden we niet, vroeg de heer Timmermans, een technische com missie naar de heer Poldervaart sturen, want telkens als er weer iets is verbeterd komen er nieuwe klachten; dan heeft hij ineens de gelegenheid de school in orde te maken. Dat hebben we gedaan, antwoord de de voorzitter. Het is zo met hem: om de twee of drie maanden leest hij iets en dan zegt hij, het zou aar dig zijn als dat hier ook was, en zo blijft hij aan de gang. Daarom heb ben we op een gegeven moment ge zegd: neem zoveel papier als U wilt en schrijft U alles op wat ei; gedaan moet en kan worden. Dat heeft hij gedaan en we hebben het in orde laten maken. Maar nog blijft hij aan de gang. Inderdaad, beaamde dhr Maijers, ik heb dit dikwijls genoeg zelf mee gemaakt. Nog eens moet men hem de gelegenheid geven en dan voor goed een punt er achter zetten. Mevr. Gerlach echter merkte op dat hij van tevoren niet kon zien of de muren en plafonds zouden scheuren. Maar waar blijven we als het zo doorgaat, vroeg de heer Maijers; we hadden veel beter ineens een nieu we school kunnen zetten. Als de heer Poldervaart een nieuwe school krijgt, meende de heer Ros, dan komt hij het volgend jaar weer met nieuwevoorstellen. Dat is nu al de derde keer dat er iets bij komt, zei de heer de Raadt, had dit allemaal niet bij de verbou wing opgenomen kunnen worden? Aan de muren, zei de voorzitter, heeft zelfs de heer Poldervaart niet gedacht. Met de opmerking dat men beter een nieuwe school had kunnen bou wen, was hij het volkomen eens; eerst was het 20.000, toen 35.000, 40.000, nu 58.000. Enfin, de raad besloot toch maar het gevraagde toe te staan, met uit zondering dan van die wasgelegen heden. FABRIEKSHAL VOOR ESMI. De voorzitter had nog iets. De grond ten Oosten van de Dick Flem- mingstraat was eigendom geworden van de gemeente. Nu was er in de gemeente een goede en rendabele fabriek, die nodig moest gaan uit breiden de rolschaatsenfabriek ESMI. Deze industrie wilde van de gemeente een fabriekshal huren tot een geraamd bedrag van ƒ40.000.-. B. en W. stelden voor het weer te gaan proberen bij Ged. Staten, die al eens eerder een dergelijk besluit van de raad had afgekeurd. De ESMI was een zeer levensvat baar bedrijf en er waren geen risi co's aan verbonden. Het zou een hal worden van 15 x 40 meter. Volkomen ging de heer Genuït er mee accoord, alleen was het de vraag of Ged. Staten het zouden goedkeuren. We zijn van plan, antwoordde de burgemeester, om dit tot in de al lerhoogste instantie uit te vechten. Rolschaatsen werden er enorm veel ingevoerd, een bewijs dat er heel veel vraag naar was; het be trof hier een eerste klas product, dat met het buitenland kon con curreren. Bovendien betrof het hier geluk kig een andere industrie dan de schoenindustrie en een bedrijf met een grote toekomst. Graag ging de raad er mee ac coord. INDUSTRIETERREIN. Dan was er een voorstel om aan de Dick Flemmingstraat een indus- trieterdrein te verkopen aan de fa. G. v. d. Ven en Zn te Kaatsheuvel; het betrof hier een stuk van 2000 vierkante meter en de betrokkene zou zo spoedig mogelijk met de bouw beginnen. Een voorstel tot aankoop van grond aan de Oostzijde van de Dick Flemmingstraat van Mej. A. van Wijlen te voorburg, werd eveneens aan de agenda toegevoegd. De beschikbare oppervlakte ge meentelijk industrieterrein aan de Westzijde van die straat is groten deels verkocht en het was noodza kelijk gebleken aan de Oostzijde over nieuw terrein te beschikken. Ook uit verkeers-oogpunt mocht mocht niet langer worden berust in de wel zeer gevaarlijke situatie op de hoek v. d. Duinstraat-Flemming- straat; de kronkelende bochtin de weg, waar de Raadhuisstraat over gaat in de v. d. Duinstraat, is op zich reeds zeer gevaarlijk, doch het feit dat de bebouwing op de hoek ieder uitzicht belemmert, vergroot dit gevaar nog. Thans is men er in geslaagd zo wel de grond voor industrieterrein i als de grond met de huizen aan te kopen. Deze woningen zullen moeten worden gesloopt, zeggen B. en W. in hun prae-advies, teneinde de bocht Raadhuisstraatv. d. Duin- straat recht te trekken en de uit monden van de Dick Flemmingstr. te verbreden. De heer Maijers vroeg of de huur der van een van de percelen een vergoeding kreeg. De voorzitter antwoordde dat v. Beek dit jaar uit de huur was, maar hij kon waarschijnlijk het hele jaar het perceel nog beweiden en zolang de gemeente het niet nodig had, zou hij het van jaar tot jaar mogen ge bruiken. Als de Dick Flemmingstraat open- gebroken_moeLworden voor de rio- lering, vroeg de heer Maijers, is het dan niet mogelijk hem recht door te trekken, zodat hij mooier op de v. d. Duinstraat komt te staan. De Planologische Dienst was er tegen de bocht er uit te nemen; hij vormde nu een goede afscheiding met het industrieterrein van de ge meente Waalwijk. Bovendien was het al te laat om dit te doen; drie mensen hadden er al grond gekocht. Het zou mooier zijn, meende de heer Ros, wanneer de winkel van Vos weg was. Hierin was voorzien in het uitbreidingsplan, antwoordde de voorzitter; bij eventuele afbraak, brand enz. zouden deze huizen niet meer mogen worden opgebouwd. De heer v. Caem wees er op dat men door het afbreken van bedoel de huizen weer woonruimte ont trok. De voorzitter had echter al de halve toezegging dat er extra bouwvolume zou worden uitge keerd, ook voor het huis van de Wed. Bouwman, waarover onder handeld werd, om de toestand bij de kerk te saneren. Tenslotte deelde de voorzitter nog mee, van de betrefende instantie 't verzoek te hebb enontvangen om 't beroepschrift tegen de vaststelling van de oorlogsschade aan de toren van Sprang in te trekken; de zaak zou zo in orde worden gemaakt, had men op het Ministerie van Finan ciën toegezegd. Dit was het laatste wat werd be handeld en de voorzitter kon een ^ruchtbar^^ergadering^luiten. Donderdagavond vergaderde de raad van Geertruidenberg en in die vergadering zyn weer heel wat woorden besteed aan de be- spering van diverse vraagstuk ken en kwesties. Het voornaamste dat besloten werd, was ongetwijfeld de over name van een herbouwplicht ter realisering van de ambtswoning van burgemeester Mr Faure; er ging nogal enige discussie aan dit besluit vooraf. Bij de behandeling van de inge komen stukken hechtte de raad zijn goedkeuring aan een verzoek om de pacht ten name van D. Ar dennen over te dragen aan de heel de Jong, terwijl onder het hoofd mededelingen de raad er van in kennis werd gesteld dat de straten aanleg met aanleg van het hoofd riool in het uitbreidingsplan be stek-klaar was gekomen, zodat spoedig tot aanbesteding zou kun nen worden overgegaan. De voorzitter bracht ook ter ken nis van de raad dat de oude zwam- kom, zoals na nadere bestudering gebleken was, niet meer als zoda nig kon worden gebruikt, ook niet wanneer men een zuiveringsinstal latie aanbracht. De gemeenterekening dienst 1953 werd voorlopig vastgesteld en de politieverordening werd o.m. in dier voege gewijzigd, dat het ver boden was zich zonder eldige re den op te houden in portieken e.d. Niet zo gemakkelijk ging het met een voorstel tot het vaststellen van een pensioenregeling voor de wet houders. De heer Hartong met na me vroeg waarom dit pensioen pre mie vrij was; de ambtenaren be taalden toch ook hun bijdrage; hel was niet meer dan billijk dat de wethou,ders dit ook deden. De voorzitter wees op de gering heid van het pensioen, die het niet nodig maakte dat er ook door de belanghebbenden premie werd be taald. Er werd nog enige tijd over gediscussieerd en het slot was dat het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen, met echter de bemerking dat de heer Hat-tong' wenste geacht te worden te hebben tegengestemd. De leden van de wonincommis- sie werden allen herbenoemd, het geen ook gebeurde met de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, met dien verstande dat in de vacature, ontstaan door dat Mej. Quirijnen het onderwijs had verlaten, werd benoemd mej. Schrauwers. Volledig ging de raad ook ac coord met de onbewoonbaarver- klaring van de woning Venestraat 43, dat reeds onbewoond is. Aan de Nutsschool werd mede werking verleend by liet aanschaf fen van leermiddelen, terwijl be slot enwerd ontheffing aan te vra gen van het geven van openbaar onderwijs. De Stichting 1940-'45 kreeg een eenmalige subsidie van 200.en het Oranje-Comité kreeg een be drag van maximaal 1000.in 't vooruitzicht als bijdrage in 'n even tueel tekort op de begroting van de viering van de tiende verjaardag der bevrijding. Bij de begrotingswijzigingen stel den B. en W. voor aan de gymnas tiekvereniging Turnlust tot een be drag van 400.nieuwe turntoe- stellen te geven. De raad, met na me de heer Hartong, was echter van oordeel, dat dit materieel wel gegeven mocht worden aan de ver eniging, maar slechts in beheer en verzorging, terwijl B. en W. aan vankelijk van oordeel waren dat het materiaal eigendom werd van de vereniging. Het voorstel echter van de heer Hartong werd aange nomen. Vervolgens besloot de raad een lening van 600.000.aan te gaan ter consolidatie van de vlottende schuld. Een nieuwe ambtswoning; maar waar Het laatste punt van de agenda was het voorstel tot aankoop van een herbouwplicht voor de bouw van een ambtswoning voor de bur gemeester. Het betrof hier een her houwplicht van de heer Vermeer, die overgenomen kon worden te gen een bedrag van 4000, waarin begrepen zijn inschrijving op het Grootboek van 1298.hetgeen zou betekenen dat er een belang rijke rijksbijdrage in de bouw van de woning zou kunnen worden ver kregen. Langdurig heeft de raad over deze kwestie gedebaiteerd; met name over de plaats waar de woning diende t,e worden gebouwd. In e;n vorige vergadering was oesloten te trachten voor dit doel van de PNEM een perceel te kopen aan de C<»nmandeurstraat, maar tijdens de discussies werd de aan dacht gevestigd op een perceel van de gemeente, gelegen aan de ver bindingsweg tussen het oud en het nieuwe gedeelte van de stad. Hoe wel hier wellicht uit planologisch opzicht bezwaren tegen aan te voe ren waren, bleek de raad toch de voorkeur te geven aan deze plaats. Ook de prijs van de herbouw plicht kwam nog ter sprake, maar uiteindelijk besloot men toch hem over te nemen en te trachten de woning te bouwen op de plaats, waar de raad ze graag zag! verrij zen. In de vorige vergadering was bepaald dat de bouwkosten van 't huis maximaal 40.000.moch ten bedragen; dit bedrag diende nu verhoogd te worden tot 48.000. De raad verklaarde zich ook hiermee accoord, met uitzondering van wethouder Broeken. Ook bij de rondvraag werden nog enkele kwesties behandeld. Zo bracht de heer v. Boxtel ter sprake dat aan de Tankfabriek terrein was verkocht, waarvan een klein stukje een zekere Dupont zich we derrechtelijk bleek te hebben toe geëigend. Ook hierover ontspon zich een discussie; B. en W. tenslotte zeg den toe de zaak te onderzoeken en in de volgende vergadering hier over nadere mededelingen te doen. De heer Venus informeerde of 't niet mogelijk was voor de Ouden van Dagen een goedkoop vister- rein beschikbaar te stellen. Ook dit, zegde de voorzitter toe, zou worden bekeken. De Heer en Mevrouw zeggen mede namens hun we derzijdse ouders en familie hartelijk dank voor de belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Waalwijk, 14 April 1955 Burg. v. Grotenhuisstr. 1 GEVRAAGD liefst niet beneden 30 jaar. Werktijden nader te bespreken Aanmelden graag 's avonds n& 7 uur. Mevr. BERGMAN-DE VRIES Grotestraat 180 A WAALWIJK. JONGEMAN, 21 jaar, in het bezit van diploma Vakschool Waalwijk, en reeds 5 jaar in 't schoenen vak werkzaam, zag zloh gaarne geplaatst als Brieven onder No. 7122 aan het bureau van dit blad. Dinsdagavond 19 April 8 uur van de Afdeling Waalwijk en Omstreken van de ln de achterzaal van „Thalla" Stationsstraat 57, Waalwijk. Op Uw komst wordt gerekend. Voor direct gevraagd Fa. GEBR. VAN DRONGELEN, Schoenfabriek CAPELLE.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4