drunen ELSHOUT Waalwijkse en Langstraatse Courant VLUMEN HAARSTEEG HEUSDEN GAPELLE SPRANG WASPIK Een bijzonder jubileum De bekende „Melody Band" bestaat tien jaren MAANDAG 9 MEI 1955 Uitgever tfaahrtfkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur JAN TIELEN pit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZUIDEN 78c JAARGANG No. 38 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bnreaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" m de LSHGsimr SLOT BEVRIJDINGSFEEST. Zaterdagavond werd alhier het be- tfijdingsfeest besloten. Op het dorps- i'ein werd een concert gegeven door de £on. Erk Harmonie De Volharding, de r,K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix en de Gemengde Zangvereniging Santabile. Tot slot had onder zeer grote be langstelling op het DVC-terrein nog een schitterend vuurwerk plaats. GESLAAGD. Voor de Reserve Rijkspolitie slaagde voor het diploma Buitengewoon geoe fend man J. M. Klerkx 'en voor het di ploma geoefend man slaagden M. C. J. Timmermans en H. J. A. Rekers. INSTALLATIE jeugd- VERKEERSBRIGADE. Woensdag 11 Mei zal om 4 uur in het dorpshuis de Jeugdverkeersbrigade worden geïnstalleerd door de E.A. heer Burgemeester Snels. Van 11.30 tot 12 uur zal de verkeers- brigade op de hoek TorenstraatGro testraat een demonstratie houden. Het_verdere programma voor die dag houdt in een filmvoorstelling voor de schoolgaande jeugd om 2 uur n.m. Verder zal de jeugd nog aan een ver- keers-etalagewedstrijd kunnen deelnemen, waarvoor aan de scholen formulieren zullen worden uitgegeven. JEUGDVERKEERSBRIGADE. Het is bekend dat in Drunen een com missie bestaat die zich ten doel stelt de kinderen nader kermis te laten maken icet de regels van het verkeer. Dat zulk een commissie alle reden van bestaan heeft, ja zelfs onmisbaar is, getuigen de talloos vele verkeersongevallen, welke veelal uit onkunde of onvoorzichtigheid geschieden. Als U weet dat in het afgelopen jaar 22335 verkeersongevallen plaats had den in gemeenten met 20000 inwoners en minder, waarvan 737 met dodelijke af loop, dan verdient het streven van deze commissie om op allerlei wijze speciaal de jeugd met het verkeer bekend te ma ken, aller sympathie. De verkeerscommissie dan stelt zich voor om op Woensdag 11 Mei a.s. een jeugdactie te houden voor Veilig Ver keer. Woensdag zal,in Drunen de Ver- keers Jeugd Brigade worden geïnstal leerd, welke ook direct een demonstratie zal geven van haar werkwijze. Als de voortekenen niet bedriegën zal er werkelijk voor Drunen iets groots worden gepresteerd. Sedert enige tijd krijgt de jeugd les in de verkeersregels. De politie die zich hier een waardige vnend toont van de jeugd, verzorgt de opleiding. De kinderen zijn thans zo ver dat 5 jongens en 5 meisjes als klaar, het verkeer kunnen regelen. Woensdag 11 Mei omstreeks 11.20 uur zullen deze verkeersbrigadiertjes in dop een aanvang maken met hun practisch werk. Op de hoek TorenstraatGrote straat zullen zij een demonstratie geven in oversteken. Eerst zullen op deze dag Burgemeester, Wethouders en genodig den worden overgezet en daarna de schooljeugd zelf. In het vervolg zal de schooljeugd op alle dagen dat er school is, op deze wijze worden overgebracht. Uiteraard zal dit voorlopig gebeuren op het drukke punt hoek Torenstraat Grotestraat. Verwacht wordt dat ook de groteren zich stipt zullen houden aan de aanwij zingen van deze „klaar overs". Voor zover bekend bekend heeft men in de dorpen in de omtrek nog geen verkeersbrigadiertjes. In Drunen is men dus een van de eerste, zo niet de eerste. Laten wij er in Drunen trots op gaan, dat wij het voorbeeld mogen geven 'en daarnaast laat men het grote nut waar deren dat onze kinderen zowel practisch als theoretisch de lessen in het verkeer worden bijgebracht en dat hen voorts de gelegenheid wordt geboden hiermede an deren, ja de gehele gemeente van dienst te zijn. MOEDERDAG. Ook de Elshoutse KAB-ers hebben hun vrouwén en moeders geëerd, door hun te verrassen met de door de cen trale propagandadienst van de Ned. Karth. Arbeidersbeweging ontworpen en door het verbondsbestuur ter beschikking gestelde rijmprent, waarvan de tekst verzorgd was door Jan Muller en de tekeningen door H. Ctrek. Samen een boeiend en passend geheel. Om de verrassing en attentie volko men te doen slagen, was door de pro pagandaleider tot de plaatselijke be stuursleden het verzoek gericht, 7 Mei te reserveren. Het was een groot succes. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor noodzakelijke herstel werkzaamheden aan de parochiekerk heeft in de maanden Maart en April op gebracht resp. f 156 en f 215. BEVRIJDINGSFEESTEN. De Bevrijdingsfeesten hebben voor Elshout een waardig slot gehad. Om o l5 was in het parochiehuis een con cert dat verzorgd werd door de kerke- p e fanfare, onder leiding van de heer van Iersel, en door de gemengde zangvereniging U.D.I. onder leiding van e heer C. Lambregts. Er werd zeer ver- 'enstelijk gezongén en gemusiceerd. De langstelling was behoorlijk. Daarna rok men gezamenlijk naar het voetbal- J"eJa' waar een schitterend vuurwerk afgestoken door de firma Kat uit SCHOOLREISJE. Evenals andere jaren zal door de leer lingen van de hoogste klassen van de Jongens- en van de Meisjesschool een schoolreisje worden gemaakt. Het hoofd doel is deze keer Tegel'en, met een be zoek aan de Passiespelen. Behalve dit nuttige doel zal ook het aangename van een schoolreisje niet vergeten worden. te betalen. In het afgelopen halfjaar wer den 2 paarden en 1 veulen opgeruimd. Na de rondvraag, waarvan weinig ge bruik werd gemaakt, werd de vergade ring gesloten. Collecte 1940-'45. De collecte teil bate van <le Stichting 1940-*45 heeft in onze ge meente het mooie bedrag opge bracht van 1153.52. MAANDVERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 7 Mei hield de Postduiven vereniging de Zwaluw haar maandver gadering in café van den Hout (De Braai); de opkomst was zeer groot. Er was een verzoek voor deelname aan lossing van duiven te Rotterdam op 18 Mei, in verband met de grote ten toonstelling die door H. M. de Koningin zal worden geopend. Voor deze deelna me zal een beker worden ontvangen, die door de liefhebbers die aan deze vlucht deelnemen kan worden gewonnen op de vlucht jonge Duiven St. Denis. In verband met de komende TBC- vlucht met jonge duiven vanuit Duffel, werd een comité benoemd, dat tevens is belast met het organiseren van het ko mende 40-jarig bestaan op 15 October. In verband met het gezamenlijk afslaan van de klokken werd besloten om Za terdags om 7.45 uur af te rekenen en tegelijk de klokken af te slaan. Voor manden controle werd benoemd Th. van Overdijk. De heer J. Nicols werd met al geméne stemmen als donateur aangeno men. Voor de TBC-vlucht op Zondag 15 Mei zijn reeds prachtige prijzen afgedra gen; de leden werden nogmaals extra aangespoord om enkele ereprijzen te verzamelen. Verder werd besloten elke Zondag een ereprijs te laten vervliegen; door enkele leden werden reeds voor 5 vluchten ere prijzen geschonken; de opbrengst hier van komt in de feestkas. Hierna volgde de rondvraag, waar van druk gebruik werd gemaakt; de sprekers werden goed beantwoord. Hierna sloot de voorzitter deze gezel lige vergadering. Zondag werd de tweede vlucht vanuit Pont St. Maxence Frankrijk gehouden, met de BCC en ditmaal weer met succes. M. Nicols behaalde de eerste prijs in de grote BCC. ACTIE VLIJMENSE BOYS. Zaterdag 14 Mei zal ten bate van de Vlijmense Boys een actie op touw wor den gezet om de kas te verstevigen. De bedoeling is, oud ijzer, vodden 'enz. op te halen; tevens zal huis aan huis met steunkaartjes worden rond gegaan. RONDE VAN VLIJMEN. De wielerronde van Vlijmen zal dit jaar worden gehouden op 31 Juli a.s. De Vlijmense Boijs zullen deze ronde dit jaar organiseren; verschillende vooraan staande renners hebben reeds hun deel name toegezegd. GESLAAGD. Op het gehouden examen in den Haag slaagde onze dorpsgenoot G. Coénsen voor adjunct-commies. 5 MEI-VIERING. Ook alhier is de 10e verjaardag van de bevrijding van ons land op waardige wijze gevierd. Aan de vooravond hier van had de dodenherdenking plaats; van uit de Hoeve trok een stille stoet al biddende naar de kerk, waar een korte herdenkingsplechtigheid plaats had. Na afloop had op het kerkhof de zegening van de graven plaats van allen die tij dens de afgelopen oorlog het offer van hun leven brachten. Uit piëteit voor de gevallenen warden de vlaggen halfstok gehesen en de openbare vermakelijkhe den gesloten. Op 5 Mei werd de feestdag begonnen met een H. Mis van dankbaarheid; daarna had een kindertractatie plaats. Om half 12 verenigden allen zich bij het Jeugdhuis; de gezamenlijke school jeugd zong het Wilhelmus en door de beide zangverenigingen werden een aan tal iederen ten gehore gebracht. Ook de harmonie St. Cecilia verleende hierbij haar medewerking. In de namiddag had er een optocht plaats van versierde fietsen en praal wagens, waaraan prijzen waren verbon den. In de avonduren concerteerden de harmonie en de zangkoren en met eén bal champêtre werd de dag besloten. VERGADERING. In café J. van Oijen hield in de afge lopen week de Onderlinge Pa arden ver zekering haar gebruikelijke voorjaars vergadering. Nadat de voorzitter de heer H. van den Brandt op de gebruikelijke wijze had geopend, gaf hij het woord aan de secretaris, die de notulen der vorige vergadering voorlas die onver anderd werden vastgesteld. Uit het fi nancieel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. De maximum schat tingswaarde werd voor paarden vast gesteld op f 1200 en voor ponny's op f 700. Verder werd besloten om voor taan 90 van de geschatte waarde uit De Raad der gemeente Hensden herdacht 10-jarige bevrijding. Onder voorzitterschap van de Edelachtb. Heer A. v. Delft kwam de raad der gemeente Hensden Donderdag 5 Mei j.l. des voorm. 10,30 uur in een bijzondere open bare vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter kwam deze aan het enige agenda punt, waarvoor deze vergadering belegd was, n.l. de herdenking der 10-jarige bevrijding. De voorzitter zei o.in.: Wie vindt de tijd om lang stil te staan bij een verleden, speciaal bij een somber verleden? Maar vandaag moeten en willen wij er weer eens bij stil staan, wil len we weer eens komen tot waar dering, tot dankbaarheid. Het is heilzaam voor ons, om ons nu eens in alle ernst af te vra gen: Wat, als deze bevrijdingsdag eens niet gekomen was. Dit bezinnen is vooral zo goed voor onze opgroeiende jeugd, die temidden van dit jachtende leven staat, met hun jeugdige voortva- i rendheid en zónder de herinnering j althans persoonlijk eigen her innering' aan een 5-jarige wrede j oorlog met zijn ellende. Wij denken terug aan de Meida- gen van 1940, aan de dappere strijd in de Grebbelinie, aan de ver- 1 woestingen, die alom in den lande zijn aangericht en zeker denken 1 wij aan de catastrophe, die onze eigen gemeente heeft getroffen in de nacht van 4 op 5 November 1944. Wij denken aan de levensmoed en aan het vertrouwen van de Ne derlanders. Dit vertrouwen werd ons volk voor een niet gering deel geschonken door diegenen, die on versaagd op alle fronten de vijand bleven bekampen. Maar ook denken wij aan de her bouw, die allerwege ter hand werd genomen en die een symptoom was van het onverwoestbaar opti misme van onze landgenoten. Op voorstel van B. en W. ging de raad hierna accoord met het verzenden van een telegram aan H. M. de Koningin, waarin aanhanke lijkheid werd betuigd Nadat de heer Roza met enkele welgekozen woorden zich namens de raad tot de voorzitter had ge wend, werd deze vergadering ge sloten. Heusdense Maandmarkt. In verband met Hemelvaartsdag (op welke dag ook de Heusdense kermis begint) is de maandmarkt alhier een week vervroegd, dus op Donderdag 12 Mei a.s. Stichting 1940-'45. De lijstcollecte ten bate van de Stichting 1940-'45 heeft in onze ge meente het mooie bedrag opge bracht van 1146.25. Ongeval. Donderdagavond 5 Mei j.l. kwam op de hoek PutterstraatGasthuis straat alhier de jongeheer B. met zijn rijwiel in botsing' met 'n kam peerwagen, welke aan een perso nenauto bevestigd was. De jonge man bekwam een flinke hoofdwon de, terwijl zijn rijwiel grotendeels werd vernield. Ook de kampeerwa gen had materiële schade. De politie heeft de zaak in on derzoek. Beroepen. De oud-predikant der Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk, Ds. A. Vroegindeweij, is beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Ede. De eerste tomaten. Vorige week voerde de tuinder G. Damen, Wendelnesseweg alhier, aan de Drunense veiling de eerste tomaten, welke geveild werden voor 2 80 per kg., in het lopende sei zoen aan. Meerdere tuinders te de zer plaatse zijn thans met de pluk van tomaten aan de gang. Opbrengst collecte. In de Ned. Herv. kerk aan de Loonsedijk is een extra-collecte ten behoeve van het restauratiefonds van het Waspikse Ned. Herv. kerk gebouw gehouden, welke 198 op bracht. A. Metzke ontving ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij Gebrs Van Drongelen Koninklijke onderscheiding. Zaterdagmorgen werd in het fa brieksgebouw aan de Heistraat van Gebrs Van Drongelen, schoenfabri kanten, of feestelijke wijze het feit herdacht dat 40 jaar geleden in dienst der firma was getreden de heer A. Metzke, thans als „snijer" in het bedrijf werkzaam. Toen de heer Metzke en zijn echt genote het fabrieksgebouw, nadat zij per auto van hun woning aan de Hogevaart waren gehaald, betreden hadden, werden zij daar verwel komd door de firmanten en 't per soneel, alsmede door de Edelacht bare Heer Burgemeester A. Smit. De heer Wm. v. Drongelen sprak de jubilaris namens de firma in eenvoudige, doch niettemin harte lijke bewoordingen toe. Hij prees hem als een prima, ervaren vak man, die om deze redenen, maar wellicht meer nog om zijn ijver, trouw en eerlijkheid door de fir manten wordt gewaardeerd. Spre ker schetste de 40-jarige werkkring van de jubilaris, die als hulpje in de fabriek is werkzaam geweest en momenteel reeds tal van jaren in de „snijerij" is geplaatst en hij betuig de Toon de dank van de directie voor alles, wat deze had betekend voor het bedrijf tijdens zijn 40-ja- rige dienstperiode. De heer v. Dron gelen liet de dankwoorden verge zeld gaan van een cadeau onder couvert, terwijl hij hem bovepdien nog een rijwiel aanbood. Ook de echtgenote van de jubilaris werd in de huldiging betrokken en haar werden namens de firma bloemen aangeboden. De Edelachtb. Heer Burgemeester Smit wenste de jubilaris geluk en deelde mee dat H.M. de Koningin hem in verband met zijn 40-jarig jubileum onderscheiden had met de Ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Spreker feliciteerde de heer Metzke met deze onderscheiding en spelde vervolgens de onderscheiding op de borst van de gedecoreerde. Namens 't personeel complimen teerde de heer J. Bouwman de ju bilaris in hartelijke woorden en bood hem een tafellaken aan, be nevens bloemen aan de echtgenote van de jubilerende collega. Hartelijk dankte de heer Metzke voor deze huldiging en de aange boden cadeaux en meer in het bij zonder voor de hem verleende on derscheiding. Terwijl men daarna nog enige tijd onder het genot van een glaasje en een rokertje bijeen bleef, namen de aanwezigen de ge legenheid te baat Toon en zijn echt genote de hand te drukken en het beste te wensen op de weg naar 't volgend jubileum. Dr. H. WINKELMAN 25 JAAR IN SPRANG. Op 1 Juli a.s. hoopt, naar wij verne men, Dr. H. Winkelman zijn zilveren jubileum als arts in onze gemeente te vieren. Dat het deze algemeen geachte en be kwame geneesheer op deze dag zeker niet aan belangstelling zal ontbreken, bewijst wel het feit, dat vanuit de bur gerij reeds thans maatregelen worden ge troffen om Dr. Winkelman bij die ge legenheid op waardige wijze van haar dankbaarheid te doen blijken. Daartoe zal morgen, Dinsdagavond 7 uur in het gebouw van de Chr. Volks bond een bijeenkomst gehouden worden, waartoe eenieder wordt uitgenodigd; het ligt in de bedoeling dat in deze bijeen komst een comité gevormd zal worden dat zich zal belasten de met de voor bereidingen om de jubilaris een passend geschenk aan te bieden. GEDACHTENISREDE Ds. J. FOKKEMA. A.s. Woensdagavond half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds. J. okkFema, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, thans woonachtig te Ede en lid van de Tweede Kamer der Saten-Generaal. Ds. Fokkema, die op ll_Mei de dag herdenkt dat Z.E. alhier als predikant werd bevestigd, hoopt hier in zijn eerste gemeente een gedachtenis-rede te hou den. Het zal Ds. okkema, die een zeer be kende persoonlijkheid is op verschillend terrein (Z.E. is o.m. ook lid van het algemeen bestuur van de Ned. Chr. Ra- dio-Vei'eniging) op 11 Mei zeker niet aan belangstelling ontbreken. PRIJZEN OPTOCHT 5 MEI. De eerste prijs ging naar de toneel vereniging Henri Belletable voor de wa gen „Zij gaven hun leven"; zij behaal den daarmee 844 punten; de tweede prijs voor de buurtvereniging 't Vaartje 11 met de wagen „Bevrijdingsmaagd", 822 punten; de derde prijs voor de buurtver. Spoorstraat voor de wagen „Hulde aan de Bevrijders", 775 punten; de vierde prijs voor de buurtvereniging Havendijk Voorstraat voor de wagen „Brug van Benedenkerk", 764 punten; de vijfde prijs voor de buurtver. Schotse Hooglanders straat voor de wagen „Wederopbouw", 755 punten; de 6e prijs voor de buurt vereniging CarmelietenstraatArnold VerschurenstraatThomas Zijlmansstr. voor de wagen „Zwarte Handel", 736 punten; de 7e prijs voor de buurtver. 't Vaartje II voor de wagen „Hoe wij bevrijd werden", 733 punten; de 8e prijs voor de buurtver. Benedenkerk voor de wagen „Bevrijding 1945", 701 punten; de 9e prijs voor het Rode Kruis afdeling Waspik, voor de wagen „Het Rode Kruis", 700 punten; de 10e prijs voor de buurtveréniging Scharloo, voor de wa gen „Hoe Scharloo bevrijd werd", 690 punten; de wagen van Steun Wettig Gezag 'en van de Brandkeer kregen een eervolle vermelding. Prijzen voor de buurtversiering. Ook voor de buurtversiering werden prijzen beschikbaar gesteld, die door verloting zouden worden toegekend. De eerste prijs voor Arnold Verschu renstraatThomas Zijlmansstraat; de 2e prijs voor de Spoorstraat; de derde prijs voor de Schotse Hooglandersstraat; de vierde prijs voor de HavendijkVoor straat; de 5e prijs voor Scharloo. Op zich is een tienjarig jubileum niet zo heel veel bijzonders; wat betekenen tien jaren. Toch veranderen de zaken wanneer het bij voorbeeld een tienjarig bestaan van een muziekband betreft. Zo'n band immers mag zich in de meeste gevallen niet in een langdurig bestaan verheugen. Ze worden opgericht, ze spelen wat op bals en bij bijzondere gelegenheden, vaak wordt de samenstelling van het or kest gewijzigd en in de meeste gevallen is het gezelschapje spoe dig uit elkaar. De bands die langer dan tien jaar bestaan, behoren tot de uitzonde ring. Zo'n uitzondering echter vormt The Melody Band in Waalwijk, een bekende band, die onder leiding staat van de heer Piet van den Hoven. Vlak na de bevrijding is die band opgericht en a.s. Zaterdag en Zon dag zal het tienjarig bestaan worden gevierd. HET BEGON OP DE BEVRIJ DINGSBALS. Velen zullen zich de ontelbare gezellige bevrijdingsbals herinne ren die vlak na de oorlog overal werden gehouden. En heel bijzon der zullen velen zich de bals in de gymnastiekzaal van de Jongens school in de Baard wij ksestraat her inneren, waar avond aan avond de vreugde om de vreugde tot de top v/erd gevoerd. Daar is het begin geweest van The Melody Band; Piet van den Hoven richtte hem op en het gezel schap oogstte geweldige successen op deze bals; „in de Baardwijkse straat zijn wij er bovenop geko men" zei Piet, die ons het een en ander vertelde van zijn band en van de viering van het tweede lus trum. Acht jaren heeft de band vervol gens in de danszaal van de heer G. Ouwerkerk gespeeld en het beviel de kastelein en vooral de talloze dansliefhebbers, die daar hun hart kwamen ophalen, heel best. In alle mogelijke andere zalen heeft men The Melody Band daar na kunnen bewonderen, niet alleen in Waalwijk, maar ook in Kaats heuvel, Drunen, Middelbeers, Vught, Tilburg, Den Bosch en vele andere plaatsen, waar de sympathieke mu zikanten talrijke „supporters" heb ben die hen steeds heel graag zien komen. VOOR LIEFDADIGE DOEL EINDEN. Tal van verenigingen en organi saties, werkzaam op het uitgestrek te gebied der liefdadigheid, hebben zich in die tien jaren gesteund ge weten door de band van Piet v. d. Hoven; men doet niet gemakkelijk tevergeefs een beroep op hem. De blinden van Grave vooral we ten hiervan mee te praten. Op een gegeven moment vroegen de blin den van het St Henricusgesticht aan de mannen van The Melody Band of zij niet voor een drumstel konden zorgen voor hen. Dit eerste contact groeide uit tot een samen werking die het werk van de blin denzorg zeer ten goede komt. The Melody Band heeft toen eens een uitvoering verzorgd in Grave en Piet v. d. Hoven zorgde voor 'n blinden-avond in Waalwijk; voor de 6e maal wordt dit jaar zo'n avond in Waalwijk verzorgd en het bete kent voor de blinden en ook voor de band zelf telkens opnieuw een feest en tevens een flinke steun voor het heilzame werk onder de blinden; 't vorige jaar bijvoorbeeld bracht deze avond ruim 850.netto op, afge zien van de goederen en weldaden in natura, zoals de gratis reis, de gratis koffietafels en het gratis di ner. U begrijpt dat het tienjarig jubi leum van de band niet onopgemerkt voorbijgaat; de muzikanten zelf zouden dat niet willen en ook de vele supporters van de band zouden het niet erg op prijs stellen wan neer er niet op een bijzondere wij ze uiting werd gegeven aan de vreugde die heerst rond dit jubi leum. Daarom zal er Zaterdagavond in zaal Thalia een grote feestelijke dansavond zijn, die voornamelijk toegankelijk is voor genodigden en introducé's. Aan deze feestavond verlenen hun medewerking: natuurlijk de jubilerende band zelf; de Yelow- cowboys, onder leiding van Jos Re- mie; de heer Pullens Jr uit Baard wijk zal een aantal liederen zingen; de blinde violist-pianist Toon de Rooy van het St Henricus-gesticht te Grave, een zeer begaafde musi cus, komt ook naar Waalwijk om de avond op te luisteren en ook de Waalwijker Piet Mulders zal graag zijn medewerking verlenen. Ten slotte komt er nog de bekende ac- cordeoniste Mevr. v. Dun uit Til burg. .Diverse attracties zijn er aan ver bonden en het belooft ongetwijfeld een gezellige avond te worden. 's Zondags is er, eveneens in zaal Thalia, van half 1 tot half 3 een re ceptie en velen zullen dan van de gelegenheid gebruik maken om de band te feliciteren en haar veel succes te wensen voor de toekomst. Die toekomst blijkt bijna verze kerd; wanneer men hoort hoe groot het succes is dat de band steeds bij alle mogelijke gelegenheden heeft gehad en nog heeft; wanneer men bijvoorbeeld hoort dat het orkest tot Waalwijkse Kermis geheel vol geboekt is met aanvragen om te ko men optreden; wanneer men meer malen zelf heeft mogen meemaken hoe prachtig de band, met in haar midden de drummer-conferencier Harry v. Berkel, de zaak kan ver maken. VERLOFTREIN ONTSPOORD, TWEE DODEN. Een trein met militaire verlof gangers is Zaterdagmiddag' om kwart over 1 even vóór het station van de legerplaats Oldenbroek op een wissel ontspoord. Vier mili tairen raakten bekneld tussen bal ken en ijzeren staven, toen twee van de twaalf wagons van de trein in elkaar schoven. Twee van deze soldaten, die pas na vier uur met behulp van snijbranders en ijzer zagen bevrijd konden worden, be zweken aan hun verwondingen. Het zijn de 20-jarige H. Froger en de eveneens 20-jarige F. H. L. In- nemee, beiden uit Den Haag. Vrij ernstig gewond werd de 20-jarige soldaat A. F. J. Amorij uit Maas tricht. De 21-jarige J. M. Heeren uit Oosterhout liep lichte verwon dingen op. Onmiddellijk na de ontsporing vloog een afgesloten rijtuig, waarin geen reizigers zaten, in brand door het breken van de gasleiding. Het geteerde dak van de wagon stond snel in lichtelaaie. De vlammen lekten in de richting van de in el kaar geschoven wagons, waar vier militairen tussen wrakstukken be kneld zaten. Uit de legerplaatsen Oldenbroek en 't Harde snelden honderden militairen te hulp, on der andere gewapend met schuim- blussers. De Nederlandse Spoor wegen zijn vol lof en erkentelijk heid voor de krachtige hulp van deze militairen, die van het eerste ogenblik af en verder de gehele nacht met groot materieel en ander de zeer bekwame leiding van hun officieren aan het opruimingswerk hebben deelgenomen. VIER PERSONEN GEDOOD BIJ VERKEERSONGELUKKEN. Tengevolge van verkeersongeluk ken zijn dit weekeinde minstens vier personen om het leven geko men. Op de rijksweg' Dordrecht Breda zijn Zondagavond bij 'n bot sing vijf personen gewond, die an derhalf uur lang op de weg heb ben gelegen, omdat een particulie re ziekenvervoersonderneming wei gerde de gewonden naar een zie kenhuis te brengen voor bekend was wie de kosten zou dragen. Een auto met twee dames kwam Zaterdagmiddag op de nieuwe weg te Wijchen bij Arnhem in botsing met een vrachtauto, die juist uit 'n garage kwam. De personenauto werd geheel in elkaar gedrukt. Een van de inzittenden, mevrouw Da- niels-Hoefnagels, kreeg' zulke ern stige inwendige kneuzingen, dat zij aan%haar verwondingen bezweek. De schoondochter van het slacht offer, die de auto bestuurde, werd zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. In Naarden is Zondag de 80-ja- rige heer S. overleden, die Vrijdag avond, toen- hij op de fiets de rijks weg by het Bos van Bredius wilde oversteken, door een auto werd gegrepen. Bij de hotsing op de Rijksweg DordrechtBreda onder Zevenher- gen was een gezin van vijf perso nen betrokken. Het ongeluk ge beurde om half acht. Een particu liere ambulance-onderneming uit Breda werd gewaarschuwd en de echtgenote van de eigenaar zegde onmiddellijke hulp toe. Haar man, die kort na het telefoontje om hulp thuis kwam, wilde echter eerst weten hoe de betaling' geregeld zou worden en weigerde uit te rijden, zelfs niet na herhaald aandringen van de politie. Toen tenslotte een ziekenauto uit een andere plaats arriveerde, hadden de slachtoffers anderhalf uur van half acht lot negen uur op de weg gelegen. De gewonden een echtpaar en drie kinderenzijn allen in een ziekenhuis opgenomen. Drie kwar tier later had de particuliere on dernemer zich blijkbaar bedacht. Hij arriveerde met zijn ambulance- auto, toen alle slachtoffers, wier toestand redelijk is, reeds waren overgebracht. (Volkskr.)

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3