berndijk MALWYH Een prima Modeleur DE ECHO m HET ZUIDEN lOON-OP-ZAND PLUIMVEE Een veilige koers! 3 DE ECHO VAN HET Z-UIDEN VAN MAANDAG 9 MEI 1955 3 J AAR Af AR Brillenspecialist VAN MAAREN Damesschoenfabriek VRAAGT voor directe indiensttreding Jonge krachten met enige ervaring en fantasie kunnen ook in aanmerking komen voor deze functie. Waalwijkse en Langsiraaise Courani Her. in dit ST. JAN VIERDE ZIJN PROMOTIE. Zaterdag 7 Mei vierde de Kon. Erk. Harmonie St. Jan haar promotie, een promotie naar de afdeling Uitmuntend heid. Dat niet alleen de Harmonie in de feestvreugde deelde, bleek wel heel dui delijk tijdens de serenades, die de zuster verenigingen brachten. Voor het club lokaal van St. Jan stonden heel wat toe hoorders. Hieruit bleek wel heel duide lijk de sijmpathie die St. Jan in Berndijk geniet. St. Jan groeit gelijktijdig op met Berndijk. Berndijk was 'n jaar of 10 ge leden een uithoek van Kaatsheuvel; thans is het practisch één met Kaatsheu vel. St. Jan was nog niet zo lang geleden 'n harmonie, die in de rij der harmonieën niet meetelde, thans is het echter een muziekgezelschap dat onder de bekwa me leiding van haar directeur Kuijten 'n graag geziene gast is op de muziek concoursen. De heer Kuijten heeft door ziin bezielende leiding en zijn nooit ver flauwende geestdrift St. Jan reeds vier maal 'n eerste prijs doen toekomen. Dit heeft de R.K. Bond van Harmonieën 'en Fanfares doen besluiten St. Jan uit te laten komen in de afdeling Uitmuntend- Zaterdagmiddag om half 4 maakte Sc. Jan een rondwandeling door 't nieu we gedeelte van de Berndijk. EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE. Om 6 uur begon een zeer drukke re ceptie, waar de heer Nieuwstadt, ge meente-secretaris van Loonopzand, bij uitstedigheid van de Burgemeester St. Jan complimenteerde namens t gemeentebe stuur. Kaatsheuvel Vooruit bood haar gelukwensen aan bij monde van haar voorzitter de heer Tuerlings. terwijl de Kon. Erk. Harmonie Apollo en t Kon. Muziekgezelschap Euphonia 'n serenade 'aanboden 'en met de felicitaties hun mon delinge gelukwensen aanboden. Naast de plaatselijke zangverenigingen, dt R.K. Voetbalver. Berkdijk en Bem- diiks Belang, zagen wij verschillende per sonen die het bestuur van St. Jan feli citeerden met 't behaalde succes. De Supportersclub St. Jan bood 2 dieptetrommen aan; 4 mars- trommen van dc Kaatsheuvelse fabrieken. Tijdens de receptie toonde de Sup portersclub St. Jan, in weerwil van haar korte bestaan (zij bestaat pas 9 weken), dat zij nu reeds in staat was bij gelegen heid van de promotie de Harmonie twee dieptrommen aan te bieden. De heer P. Soethoudt, voorzitter van St. Jan, dankte de heer Grootswagers en sprak de hoop uit dat de geest die thans bi| de supporters heerst zal blijven be staan, dan zal zij er ongetwijfeld veel aan toe kunnen bijdragen tot verdere uitbreiding van Drumband en Harmonie. De twee dieptetrommen waren echter niet de enige stoffelijke blijken van waardering. Naast bloemen en enige en veloppen met inhoud, werden St. Jan nog 4 marstrommen aangeboden door Kaatsheuvelse fabrikanten. Deze geschenken waren aanleiding dat de heren van de Meer en v. d. Ven, bestuursleden van de R.K. Bond van Harmonieën 'en Fanfares, de drumband van St. Jan uitnodigde om a.s. Zondag in Diessen 't Bondsconcours van Drum bands te openen, wat door de heer Soethoudt direct aanvaard werd. Beide bondsbestuurders voerden t woord en hoopten dat St. Jan met dezelfde geest bezield zou doorgaan op de ingeslagen v/eg. De verdere avond werd door muzikan- ten opgeluisterd, die naast populaire mu ziek ook nog diverse liedjes wisten te brengen. Er heerste een zeer opgewekte stemming en 't speet allen wel zeer dat rond 12 uur de muzikanten hun laatste nummers aankondigden. De voorzitter sprak nog een woord van dank tot al len die meegewerkt hadden om deze feestdag zo te doen slagen. Ook onze welgemeende gelukwensen aan Directeur, Bestuur en leden van St. Jan, met dit prachtig behaalde resultaat. AGENDA. Maandag 9 Mei 6.30 uur repetitie drumband St. Jan; 8 uur repetitie Kon. Eik. Harmonie St. Jan. Dinsdag 10 Mei 7.30 uur repetitie voor de biljartver. Poedelvrees. Woensdag 11 Mei 3 uur Ontspan ningsmiddag voor de bejaarden van Berndijk. 7 uur trainen voor de jeugd van de v.v. Berkdijk. Donderdag 12 Mei 7 uur trainen voor dc voetbalver. Berkdijk. raadsleden uit het dorp een défilé afna men. Tegen de muzieknis was tussen palmen een portret van H. M. de Ko ningin aangebracht, dat geflankeerd was 1 door een groep militairen van de Na tionale Reserve. Na het Wilhelmus, sprak de voorzit- j ter van het feestcomité de heer H. van Breuge, de aanwezigen toe en bracht dank aan hen die in de dagen der be zetting onder de moeilijkste omstandig heden voor de bevolking op de bres hebben gestaan. Spreker noemde hierbij speciaal de Zeereerw. Heer Pastoor, Dr Smals, de plaatselijke EHBO, terwijl hij een speciaal woord van dank richtte tot de heer J. D. E. v. d. Heuvel, die wel dt zwaarste en verantwpordelijkste taak in die dagen gedragen heeft, doordat hij geruimen tijd de taak van burgemeester vervulde met alle gevaren er aan ver bonden. Steeds was de heer van den Heuvel bereid om eenieder met raad en daad bij te staan. Vervolgens bracht spreker naar voren de aanhankelijkheid en hoogachting van de Loonse bevolking jegens de adelijke familie Verheijen van Loonopzand, wel ke familie reeds een paar eeuwen het wel en wee van Loon deelt en welke achting van het volk sedert Dokter t'en Horn gehuwd is met Freule Em. Ver heijen en we hen als kasteelbewoners hebben, mede op deze is overgegaan. Hij spreekt de hoop uit dat deze trouwe aanhankelijkheid in lengte van dagen moge blijve voortbestaan. Namens Burgemeester van der Heijden sprak Drs. van Rooij, die opwekte tot grote dankbaarheid voor de algehele be vrijding van Nederland. Laten we, zegt spreker, de saamhorigheid en de onder linge hulpvaardigheid, die ons volk tij dens de bezetting kenmerkte, steeds be waren, hierin ligt voor ons volk een grote kracht, en God iedere dag vrag'en het grote goed der vrijheid te mogen be houden. Dan werd door de drie gilden geven deld, waarna de Jonge Boerinnen enkele mooie rijdansen uitvoerden. Nadat het koortje der jongensscholen onder leiding van Frater Angelico een paar prachtige liederen had gezongen, o.m. het Jubilate Deo omnis terra, sprak de voorzitter van het feestcomité enkele woorden van dank tot allen die aan het défilé hadden medegewerkt. Om 1 uur in de namiddag werden de volksspelen gehouden, waarvoor gewel dige belangstelling bestond. Niet minder dan 800 personen stonden voor de di verse spelen ingeschreven. Achtereen volgens hadden plaats: Ringrijden te paard en per rijwiel; Hardlopen, Hinder nis lopen, Balkrui'en, Stroop happen, Blaasslaan, Driebeenlopen enz. enz. Te 5 uur in de namiddag had vanuit de muzieknis een concert plaats door de Kon. Harm. Sophia's Vereniging onder leiding van Ton Kotter. Na het Wilhelmus werden een achttal mooie muzieknummers uitgevoerd, die door een menigte van muziekliefhebbers werden aangehoord, evenals een viertal zangnummers van de Gemengde Zang vereniging van de Liedertafel Echo der Duinen, welke onder leiding van de heer Lombarts bij afwisseling concerteerde. De geweldige wind uit Z.W. richting deed zeer veel afbreuk aan de prestaties, zowel van muziek als zang, wat echter niet belette dat de groep belangstellenden steeds aangroeide, die ondanks de koude het einde van het concert bleven af wachten. Te 9 uur in de avond werd de fak keloptocht gehouden met honderden lampions, bij welke optocht de Kon. Erk. Harmonie Concordia haar medewerking verleende en een massa volk op de been bracht. Loonopzand heeft op waardige wijze zijn bevrijdingsherdenking gevierd en zoals we trouwens gewoon zijn werd er ook nu geen wanklank gehoord. VOETPROCESSIE NAAR DEN BOSCH. Zondagmorgen om half 4 uur vertrok uit Loonopzand wederom de jaarlijkse bedevaart naar Den Bosch. Ruim 260 personen van 'beiderlei geslacht namen aan de tocht deel, die te ongeveer 6 uur te Cromvoirt arriveerde, waar de Pater Capucijn onder wiens leiding de bede vaart stond, de H. Mis opdroeg en bijna allen ter H. Tafel naderden. Na het ont bijt ging de tocht verder naar Den Bosch, om aldaar in de Kathedraal van St. Jan de Hoogmis bij te wonen. Na een bezoek aan verschillende heiligdom men in de Hertogstad en een laatste be zoek bij de beeltenis der Zoete Moeder, werd de tocht huiswaarts ondernomen. Op de terugreis werd te Cromvoirt tot intentie van de overleden leden der voet processie een H. Kruiswegoefening ge houden. Te ongeveer uur in de na middag arriveerden de bedevaarters, voorafgegaan door het vaandel der broe derschap, onder gelui der klokketa in onze parochie, opgewacht door de dor pelingen. In de kerk sprak de Pater Capucijn die de leiding had een woord van dank voor de medewerking op de tocht ondervon den, waarna de bedevaart met een korte godsdienstoefening en de zegen met het Allerheiligste werd besloten. DUIVENSPORT. De Luchtbode, gevestigd in café van Onzenoord alhier hield Zondag een wed vlucht vanuit Pont St. Max'ence. Deel name 160 duiven, die gelost werden om 7 uur in de morgen. De uitslag was als t volgt 1 L Beerendonk 1, 5, 15, 35; A Spa pens 2, 21, 36; L v d Sanden 3. 6, 12, 23, 28; H Leermakers 4; C Vriens 7, 11; Chr v Gompel 8, 22; Engel Bressers 9; M Goutiers 10; G Schoenmakers 13; M v d Steen 14, 19; C v Iersel 16; G Ver meer 17; Fr Krol 18, 26; A v d Velden 20; Huibregts 24, 29; C Smits 25; A Berendonk 27; C v d Ven 30; J Snoeren 31, 38; G IJpelaar 32; C Dogge 33; M Vera 34; A J v Dongen 37; P v d Vel den 39; C Vri'ens 40. Overduif: A Beren donk. STIJLVOLLE VIERING VAN BEVRIJDINGSDAG. Op stijlvolle wijze werd in ons dorp het feest van de 10-jarige herdenking van de algehele bevrijding van ons land gevierd. Woensdagavond had te 7]/2 uur in de parochiekerk een H. Kruiswegoefening plaats tot intentie van alle tengevolge van oorlog en bezetting in het dorp ge vallenen ten getale van |18. De kerk was stampvol. Een geheel nieuwe rouwver- siering van het priesterkoor werd bij deze gelegenheid in gebruik genomen. Het kerkkoor zong bij de absoute het ..Libera" van Perosie. Ook de plechtige H. Mis met assis tentie van diaken en sub-diaken trok een volle kerk. Het zangkoor zong bij deze gelegenheid „De Kroningsmesse" van L. van Beethoven. Een kleurige en fleurige stoet stelde zich te kwart voor elf op in de van Rijckevorselstraat en trok naar 't Oran jepleintje, waar Drs van Rooy als Wet houder, Pastoor Schoenmakers, Dr Smals, Dr ten Horne en de gemeente- te Waalwgk op Donderdag 12 Mei a.s. NATIONALE WELPEN-HANDEN- ARBEID TENTOONSTELLING. Op 25 'en 26 Mei komt in Ons Huis, in de Karnemelkstraat te Breda de Na tionale Welpen-handenarbeid Tentoon stelling, georganiseerd door de „Neder landse Padvinders". In October van het vorig jaar schreef het Nationale Hoofdkwartier een natio nale Welpenhandenarbeid-wedstrijd uit en over de districten werden de circa 35 verschillende technieken verdeeld, om de op handen zijnde tentoonstelling een rij ker beeld te geven. In Januari vond in dén Haag de keu ring plaats van de zeer velen ingezon den werkstukken; een uitermate deskun dige jury, enthousiast over het gehalte der inzendingen, maakte een rijke keus uit het werk en drong er op aan dat de ze keus ook te bezichtigen zou zijn voor belangstellenden buiten de padvinders beweging. Er werd een tentoonstelling gebouwd die gemakkelijk door heel het land ver voerd kan worden en zo komt deze ex positie nu op 25 en 26 Mei naar Breda. Er zal ongetwijfeld veel belangstelling voor het geëxposeerde bestaan. BLOEDTRANSFUSIEDIENST NED. ROODE KRUIS. Het loopt niet vlot met de opgave voor de bloedtransfusiedienst var- het Nederlandse Roode Kruis te Waalwijk. Op 17 Mei zal de bloed afname plaats vinden, maar de op gave voor deelname is nog niet bijs ter groot. Tot 15 Mei kan men zich opgeven; indien men de folder is kwijtge raakt, kan men zich ook per brief kaart voor dit prachtige werk op geven. Op die briefkaart dient men dan te vermelden: „Bloedtransfusie dienst", voornamen, naam, adres, geslacht, leeftijd; deze briefkaart dient gefrankeerd te worden; de folder niet. De opgave moet worden gezonden aan: André v. Nunen, Parallelweg 31, of C. Witlox, Grotestraat 148. 130 Donors hebben zich thans aan gemeld; wanneer men bijvoorbeeld bedenkt dat in Drunen zich 129 do nors hebben aangemeld, dan slaat Waalwijk een pover figuur. Tot nog toe althans, want we mogen toch wel aannemen dat er zich nog meer, nog veel meer mogen opgeven voor dit prachtig menslievende werk. Graag vestigen we ook nu reeds even de aandacht op de collecte die sionzoekenden, hiervan zo spoedig mo gelijk kennis willen geven aan het se cretariaat van Waalwijks Belang, opdat een volledige lijst kan worden samenge steld om die te gelegenertijd aan gega digden toe te zenden of af te geven; men dient er zijn eigen èn een Waalwijks belang mee. AUTOMATISERING TELEFOON DISTRICT 's-HERTOGENBOSCH. Met ingang van 12 Mei a.s. om 08.00 uur wordt voor de abonné's van de geautomatiseerde netten in de sectoren 's-Hertogenbosch, Oss, Tilburg, Waalwijk en Zaltbommel de mogelijkheid geopend om ge sprekken met de telefoonnetten in het district Haarlem langs automa tische weg tot stand te brengen. Hiermede wordt voor het tele foondistrict 's-Hertogenbosch een belangrijke mijlpaal bereikt. Het zal dan namelijk voor de abonné's van de geautomatiseerde netten in het district mogelijk zijn alle andere geautomatiseerde netten in Neder land te bereiken zonder tussen komst van een tefoniste. een aanrijding op het kruispunt Kerkstraat Burgem. Moonenlaan tussen twee luxe wagens, bestuurd door v. d. H. uit Breda en K. uit Waalwijk; de aanrijding ontstond doordat v. d. H. geen voorarng ver leende. Beide wagens werden be- hoorlijk beschadigd. Zondag om 9 uur was er een botsing in de Stationsstraat tussen j een personenauto, bestuurd door v. I. uit Waalwijk en een bromfietser v. V. uit Waalwijk; v. V. reed mid den op de rijbaan, terwijl hij aan I zijn lamp bezig was die niet wilde branden; daardoor merkte hij de auto niet op. 1 De bromfiets werd behoorlijk be schadigd en de berijder liep lichte ontvellingen, kneuzingen en kleer- 1 scheuren op. Om half 12 gisteravond was er in de Grotestraat ter hoogte van de Hooisteeg een botsing tussen een bromfietser, zekere L. H. uit Waal wijk, en een motor, bestuurd door de R. uit Dussen. H., die, zoals een later onderzoek uitwees, onder in vloed was, wilde de Hooisteeg inrij- Vertrouwt ook Uw ogen toe aan DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstraat 25 Markt 32 Nwe. Ginnekenstr. 23 Z* zijn uw koilbaarito bezit en door onze vakkennU loopt u géén enkel risico I LEVERANCIER AAN ALLE ZIEKENFONDSEN het Roode Kruis spoedig in Waal wijk zal gaan houden. Neemt U zich nu reeds voor met milde hand tè geven; niet genoeg kan het werk van het Roode Kruis worden ge waardeerd. GOUDEN BRUILOFT. Vandaag viert 't echtpaar P. van der Ven-Sleenhof in de St Antoni- usstraat zijn gouden bruiloft. De dag is in elk geval stralend begonnen; toen de gouden bruide gom en bruid in een mooie stoet naar de kerk werden gebracht voor een plechtige H. Mis, scheen de zon heerlijk en dat is al veel waard op zo'n feestdag. Om 12 uur zou het cadeau van de buurt worden aangeboden; om 1 uur zou er een receptie worden ge houden. Om half vijf worden de kinderen getracteerd op film in de zaal van de heer Ouwerkerk. en na dat om half 8 de harmonie St Cris- pijn een serenade heeft gebracht, begint er om 8 uur een grote feest avond, eveneens in de zaal van de heer Ouwerkerk. We wensen de feestelingen graag nqg een prettige dag. JUBILEUM. Zaterdagavond werd in een fees telijke bijeenkomst in de Gecroon de Leersse door de hele O.O.G.-fa- milie de heer Jan v. Dongen gehul digd met zijn zilveren jubileum als lid van de vereniging. Hem werden I zeer hartelijke woorden toegespro ken namens de vereniging door Jan v. Delft en hem werd als herinne ring aan deze dag een prachtige rooktafel met bij behoren aangebo den. De huldigingsbijeenkomst groeide uit tot een allergenoeglijkst feest. HET ROODE KRUIS HELPT BIJ RAMPEN. Dc familie v. <1. Wiel-de Vaan te Waalwijk, die 5 Mei door brand getroffen werd, ontving van het Ned. Roode Kruis direct een zen ding beddegoed en linnengoed ge heel gratis. AAN PENSIONHOUDERS EN I KAMERVERHUURDERS I IN WAALWIJK. 1 Met genoegén heeft het bestuur van Waalwijks Belang geconstateerd dat reeds verschillende inwoners hebben ge volg gegeven aan zijn oproep in dit blad cm opgave van pensions in onze ge meente. Het bestuur vertrouwt dat degenen die pension of kamers beschikbaar hebben voor aanvragen van leraren, ambtenaren, leerlingen, boekhouders of andere pen- Het aantal gesprekken, dat via handlijnen wordt afgewikkeld is de laatste jaren gedaald, ondanks een grote toename van het aantal abon né's. Het automatische verkeer nam echter sterk toe, hetwelk uit de hier na genoemde cijfers moge blijken: In het gehele district 's-Hertogen bosch werden over 1950 via de tele foniste aangevraagd 3.333.340 in- terlocale gesprekken; dit aantal be droeg pver 1954: 2.192.298. Het aantal automatisch interloca- le gesprekken bedroeg in 1950: 7.792.433, tegen 15.029.096 in 1954. Het aantal locale gesprekken be liep over 1954: 40.086.864. De gehele automatisatie van het district 's-Hertogenbosch zal wor den voltooid met de in dienststel- ling van de sector Eersel in 1957 en de sector Veghel in 1958. AANRIJDINGEN. Vrijdag had er op het kruispunt GrotestraatBurgem. Verwielstraat een aanrijding plaats tussen de fiet ser v. d. P. uit Waspik en een luxe auto, bestuurd door Baron v. H. tot W.; de laatste, die voorbij de Ver wielstraat was gereden, reed zijn wagen terug omdat hij die straat in moest; vlak bij die straat stopte hij en de wielrijder die meende dat. de auto hem voorrang wilde verlenen, reed de Verwielstraat in; op het zelfde moment begon de auto weer te rijden, met het gevolg dat ze met elkaar in aanraking kwamen. Ge lukkig deden zich geen persoonlijke opgelukken voor; wel werd de fiets van v. d. P. flink beschadigd. De auto stond links van de weg. Vrijdag om goed half 6 was er den zonder richting aan te geven en zonder voorrang te verlenen aan de motorrijder. De R. werd gewond aan zijn hand en zijn motor werd ernstig beschadigd. De bromfiets van H. werd eveneens ernstig be schadigd en de bestuurder had een diepe wond aan zijn been. De doktoren Lenglet en v. Rooy heben beiden behandeld. INGEBROKEN. In de nacht van Zaterdag op Zon dag hebben onbekenden door het indrukken van een ruit zich toe gang verschaft tot de voetbaltent van Juliana te Baardwijk. De buit bestond uit snoepgoed. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: ringetje, portemon- naie met inhoud; duimstok; dop van rij wiellantaarndamespolshorloge rozenkrans in etui; rozenkrans; wit te dubbele halssnoer; huissleutel; lederen motorwant; broche; konijn; bos sleutels. Verloren: twee koeien; portemon- naie met inhoud; mondstuk van ba zuin; bruine jongenspet; jonge geit; vierkante shawl; een paar rode da meshandschoenen; rode step; zilve ren armband; groene das; motor- bril; poppenwagen; blauw-witte ceintuur. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening' en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in De Twee Kolommen. De heer L. G. H. te U. vraagt In het ei zit, wat men noemt „de ha nentree", is die afkomstig van de haan en wat is het eigenlijk? De „hanentree" heeft met de bevruch ting niets te maken. Het is eenvoudig een gedraaide streng, die dient om de cooier in het ei op zijn plaats te hou den. In onbevruchte eieren komt de „ha nentree dan ook precies eender voor als in een bevrucht ei. De kiem in het kippenei daartegen zien wij als een heel klein blaasje, mid den in de witte plek op de dooier. Iemand die zich de moeite geeft een bevrucht ei onder een microscoop te ver gelijken met het ei van een hen zonder haan, zal het verschil kunnen zien tus sen de volledige kiem in het bevruchte en de vrouwelijke kiemhelft op dezelfde plaats in het onbevruchte ei. (Deze kiemhelft gaat echter spoedig verloren). In het bevruchte ei heeft zich uit eén samengroeiing van een vaderlijke en een moederlijke kiemhelft een volledige kiem gevormd. Maar de „hanentree" heeft daar niets mee te maken. De heer P. J. te K. vraagt Wat verstaat men nu eigenlijk onder terugslag. Ik heb daarover wel gelezen, doch heb er géén idee van, wat daarmee bedoeld wordt. Onder terugslag brengt men die ge vallen, waarin nakomelingen zich op zo danige wijze van hun ouders onderschei den, dat men meent te moeten aannemen, dat ze deze afwijkende kwaliteiten dan ken aan de invloed van min of meer verwijderde voorouders. Laat ik een voorbeeld noemen om het U duidelijk te maken. Wanneer wij een raszuivere Wyan- dottehaan laten paren met leghorns, dan krijgen we uit de broedeieren énkel kui kens met roze kam. Gaan we deze pro ducten in een foktoom samen plaatsen, dan komen uit de broedeieren daarvan kuikens met roze kam, met énkele kam en met kammen daar tussen in. Ofschoon de ouders allemaal roze kam hadden, kregen we ook dieren met enkele kam, juist als de grootouders. Dat noemen we terugslag. Iemand die eens geleerd wil schrijven spreekt van atavisme doch het is precies hetzelfde. Vandaar, dat men iemand, die broedeieren verkoopt niet direct voor oneerlijk of onbetrouwbaar moet uitmaken al krijgt men een heel ander kuiken, dan men verwacht had. Nog een vraag Ik heb wit Wyandotte kippen en daar bij een fokhaan. Het dier heeft een schit terend .rode kam. Nu pikken de hennen steeds die kam tot bloedens toe. Ik heb al een én ander geprobeerd, maar het helpt niet. En het vreemdste van het ge val is, dat hij zich geheel niet verweert. Ze hebben een grote loop, ook voer ik ochtendvoer. AntwoordHet geval komt vaak voor en als er eenmaal bloed gevloeid heeft, dan is de ondeugd niet gemakke lijk af te leren. Het beste zou nog zijn, de haan een tijdje af te zonderen, tot de kam weer geheel hersteld is. Ik geef toe, dat dit vlak voor de broedtijd niet goed schiks kan geschieden én daarom raad ik U aan, de kam eens flink in te sme ren met ongezouten reuzel of wel met Purol. Misschien, dat de dames daar een beetje afkerig van zijn. KIPPENVRIEND. WESTERSE DRIE ACCOORD OVER CONFERENTIE MET RUSLAND. De ministers van buitenlandse zaken der Westerse Grote Drie zijn het er al over eens, dat zij een uit nodiging naar Moskou zullen stu ren voor het houden van een con ferentie der Grote Vier. Met Duits land als voornaamste en eerste punt op de agenda, heeft kanselier Adenauer gezegd. De bijeenkomst met de Russen zal deze zomer ge houden worden. Wie er aan zullen deelnemen is evenals het vast stellen van de datum nog een open vraag. Bovendien moet men afwachten wat het antwoord van het Kremlin zal zijn op het Wes terse aanbod. Genève wordt ge noemd als de plaats van de bijeen komst. De ministers der Westerse Drie zullen Molotof uitnodigen deze week nog naar Wenen te komen, teneinde gezamenlijk het lang ver beide vredesverdrag met Oosten- hijk te ondertekenen. D.. J. SWEENS TE HELMOND GEÏNSTALLEERD. Aan de grens der gemeente werd Dr Sweens met echtgenote en kinderen be groet door de heer P. Fentener van Vlis- singen, namens de V.V.V. Helmond Vooruit, waarna notaris H. A. C. van Keulen namens de bevolking eén wel- komstrede hield. De plechtige raadsvergadering in het kasteel-raadhuis werd ook bijgewoond door vele autoriteiten en genodigden, vv.o. minister F. J. van Thiel, deken W. van Haaren en vele burgemeesters uit Helmond en omgeving en Dongen en omgeving. De oudste wethouder de heer J. C. Boelen gaf in zijn installatierede een beeld van de nijvere industriestad, wel ke Dr Sweens krijgt te besturén. Deken W. van Haaren sprak namens de gees telijkheid der stad. Burgemeester Muyser van Bakel ver tolkte een welkom namens Helmond's randgemeenten. Burgemeester v. d. Meu- len van Teteringen namens de Water leiding Mij. West-Brabant en zo deed Burgemeester Bloemen van Helvoirt na mens de burgemeesterskring Tilburg. Ook Wethouder Verharen en de ge meentesecretaris van Dongen voerden nog het woord. Burgemeester Sweens sprak zowel in deze vergadering, als later op het kas teelplein tot de bevolking beloftevolle woorden over een toegewijd bestuurs beleid. I Vervolgens had een défilé plaats waar aan alle Helmondse verenigingen met in totaal 2000 personen deelnamen. Brieven onder Nr. 7140 Bureau van- dit blad. tiSKMW? •ffiS-HBXNt» KOiUfTSTÏ.RK»;* I s r. fc UVA- 3 LUK V. It. TUtiv cn Iedere schipper volgt altijd de veilige koers om zijn doel te be reiken. En U? Volgt U de juiste koers bij Uw verkoop-reclame Dan betrekt U hierin toch vóór alles het plaatselijk nieuwsblad. Want daarin wordt iedere advertentie door velen vele malen ge lezen. Voor hen een betrouwbaar baken, voor LI de juiste weg naar succes

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5