X Waalwijkse en Langsiraatse Courant R. K. LAGERE LANDBOUWSCHOOL IN NIEUWKUIJK WERD PLECHTIG GEOPEND Waarom lijden? Drs. G. J. de Vries, Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Groote. "WITTE KRUIS Van grote betekenis voor deze streek, waar nog ontoelaatbare toestanden zijn. Zeer grote belang stelling. Als ïïw gewrichten alleen nog maar pijnlijk bewegen Een prettige, zeer verdiende verrassing O VRIJDAG 13 MEI 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 39 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Tal van sprekers hebben het woord gevoerd, toen Maan dagmorgen de burgemeester van Vlijmen, de Edelachtbare Heer J. van Hout, de nieuwe R.K. Lagere Landbouwschool te Nieuwkuijk plechtig overdroeg aan de N.C.B., waarvan het dagelijks bestuur eveneens aanwezig was. Zonder een uitzondering hebben de sprekers gewezen op het grote belang van deze school voor het gebied dat ze bestrijkt, een gebied met een klein gemengd boerenbedrijf, dat zijn aparte problemen heeft, een gebied, waarin nog veel kan worden gedaan aan rationalisatie, een gebied met een ongunstige waterstaatkundige toestand, waar hoogno dig een ruilverkaveling moet komen, enz. enz. Stuk voor stuk verreikende wenselijkheden, voor de op lossing waarvan een goed vakonderwijs onmisbaar is, om dat de boer en vooral de jonge boer overtuigd moet wezen van de noodzakelijkheid van rationalisatie en de middelen hiertoe moet kennen. Geen wonder dat er daarom een algemene vreugde was on der de vele honderden die van de plechtigheid getuige wa ren en dat het een bijzondere dag was voor de boeren in deze streek en ook natuurlijk voor de gemeente Vlijmen. Nadat de ZeerEerw. Heer Becx, pastoor van Nieuwkuijk, om half tien het keurige nieuwe schoolge bouw had ingezegend en om 10 uur in de noodkerk een plechtige H. Mis had opgedragen, tijdens welke hy een treffende predicatie hield over de bijzondere betekenis van deze dag in geestelijk opzicht, voor al voor de geestelijke en maatschap pelijke vorming van de jonge boe ren, verzamelden de genodigden zich in het Patronaatsgebouw, dat bfjna te klein bleek om allen te be- vatien. Onder de talrijke aanwezigen za gen we: De HoogEerw. Heer Deken Rooyakkers, de HoogEerw. Pater Alfons L-evens, Prior van Mariëni kroon, de ZeerEerw. Heren Pas toors Becx en Heesakkers, de Wel- Eerw. Heer Rector Bekkers, gees telijk adviseur van de N.C.B., de burgemeesters van Druilen, Heus- den en Vlijmen, wethouder F. Smol ders, vertegenwoordigende 't Waal wijkse gemeentebestuur, de heren J. Zeegers, voorzitter en Ir. J. Wel len, secretaris van de N.C.B., de heer Taks, inspecteur van het L.O., de heer Ir. Grijns, vertegenwoordi gende de Minister van Landbouw, het bestuur van de school, verte genwoordigers van de N.C.B.-orga- nisaiies uit de streek, directeur en leraren van de school, tal van ou ders van leerlingen en tenslotte de leerlingen zelf. en Rheumatische scheuten dtor üw leden gaan... Dan is 't hoog tijd voor een Kruschen kuur. Rheumatische pijnen zijn in negen van de tien gevallen gevolg van onzui ver bloed. De bloedzuiverende organen schieten te kort. Geef die weer jeugdige kracht: breng ze weer op gang met Kru- schen's zes minerale zouten. Duizenden rheumatiek-lijders vonden daar baat bij. Waarom zoudt gij dan achterblijven? 't Gaat om Uw eigen welzijn maar ook om 't levensgeluk Uwer huisgenoten, die U graag weer de oude zien: fit, welge moed, opgewekt en vrij van pijn Burgemeester van Hout van Vlij men, tevens voorzitter van hei schoolbestuur, richtte zich tot al len ter verwelkoming, bijzonder ook tot de aanwezige leden van de gemeenteraad, die het toch jvaren geweest die de bouw van deze nieuwe school hadden mogelijk ge maakt. De school bestond eigenlijk al een jaar of 7; en voor spreker de eer had burgemeester van Vlij men te zijn, werd er actie gevoerd om de regering te overtuigen van de noodzakelijkheid van dit onder wijs hier in deze streek. De burge meester weidde uit over de nood zakelijkheid van een ambachts school voor de land- en tuinbouw, een school die dan wel ressorteer de onder de beruchte wet op het Nijverheidsonderwijs maar die niet temin toch door de gemeente be taald kon worden; en hij vond ge legenheid om enkele rake dingen te zeggen over de autonomis van de gemeente, die in feite niet 'meer bestond. Maar goed, zeven jaren geleden was men gestart en op Mariënkroon had men de gelegenheid gekregen te bewezen, dat dit onderwijsinsti tuut hier op zijn plaats was; het bewijs was inderdaad geleverd; de school was volkomen levensvatbaar gebleken. De burgemeester beval de school aan in de belangstelling van de landbouwbevolking, waar bij hij er op wees dat ook de boe rendochters nog aan de beurt zou den komen; hij hoopte dat de jeugd zelf ook het belang' van dit onder wijs mocht begrijpen; hij vond woorden van lof voor directeur en leraren, die bewezen hadden wat ze waard zijn en door de goede verstandhouding tussen 't leraren korps en leerlingen, waarvan hij hoopte dat die altijd zo mocht blij ven. Moge de Heer het werk zege nen, besloot hij, en moge ik thans de nieuwe school aan het Hoofd bestuur van de N.C.B. overdragen. Succes! CRISIS HEEFT INTREDE GEDAAN. Het is mij een bijzonder genoe gen, aldus de heer J. Zeegers, alge meen voorzitter van de N.C.B., de ze school in gebruik te mogen ne men en ze te scharen in de rij van onze scholen die zich als een weef sel spreiden over het gebied van de N.C.B. En hij sprak over de grote waarde die de N.C.B. hechtte aan het landbouwonderwijs, waar voor geen kosten en moeite te veel waren; hij dankte de paters van Mariënkroon voor het goede on derdak en heel bijzonder de gods dienstleraar Pater Arnoldus. Hij wees op de grote verantwoordelijk heid die directeur A. Kamp en zijn leraren dragen; maar, aldus dhr. Zeegers, directeur Kamp maakt er van wat er van te maken is en we zijn hem bijzonder dankbaar hier voor. Het land- en tuinbouwonderwijs is een noodzakelijkheid; we kun nen het doel van de N.C.B. niet be ter bereiken dan door alles te doen voor liet onderwijs aan de jonge boeren. Nederland had een voorsprong op agrarisch gebied; die voor sprong' moest men zien te behou den, ook al had dan een crisis nu zijn intrede gedaan; samen met de andere volkeren moest men probe ren deze weer te boven te komen. De laatste week had de heer Zee gers een aantal kleine boeren be zocht, die geen lid waren van de N.C.B.; en niets als onkunde en on- welendheid had hij meegemaakt. Waar is-die rommel van de PBO voor nodig, vroeg men hem dan; laat ze maar eens iets doen voor ons, kleine boeren! Maar, vervolgde de voorzitter, ze merken niet wat er gedaan wordt; ze hebben geen begrip van de or ganisatie, omdat ze individualist zijn. Door het technisch en algemeen vormend onderwijs kon 'n goede samenwerking' tussen alle boeren worden geschapen en kon begrip worden gekweekt voor de moeilijk heden waarmee de N«C.B., die zeer veel begrip had voor de moeilijk heden van de kleine boeren, kamp te. Hij hoopte tenslotte dat het meer en meer tot de kleine boeren zou doordringen, dat ook zij onderwijs van node hadden. Ir. Crijns, rykslandbouwconsu- lent, bracht hulde aan de boeren bevolking van deze streek; men zag een goede samenwerking tussen de gemeentebesturen en het Hoofd bestuur van de N.C.B. en de rege ring wilde niet graag deze samen werking doorbreken. Na waarderende woorden gericht te hebben tot de heer Kamp, wees Ir. Crijns er op, dat van Vlijmen tot Waalwyk allerlei stemmen op gingen de streek omhoog te bren gen en de bedrijven te verbeteren. Belangrijk was het dan te beginnen met de opvoeding van de jeugd en dan zou deze school een kracht centrale voor de streek kunnen zijn. Hy hoopte dat de gemeentebe sturen, de besturen van de boe renbonden, maar vooral de boe ren zelf zouden inzien dat de om standigheden in deze streek on toelaatbaar waren. Heel veel moest hier nog gebeuren en hü sprak over rationalisatie, over ruilverkaveling en intensivering. Namens de geestelykheid van de streek sprak de HoogEerw. Heer Deken Rooyakkers uit Drunen, die verklaarde dat er bü de priesiers van de streek een grote dankbaar heid was, dat er een katholieke landbouwschool was gekomen, waar de jongens niet alleen een technische, maar ook een degelijke godsdienstige en sociale vorming regen. Dit onderwys zou zeker veel nut afwerpen, omdat het juist gebon den was aan een bedrijf, een vak en het zou een zegen zijn voor de godsdienstige en zedelyke verhef fing van de streek Hetzelfde hoopte de heer Kluyt- mans, voorzitter van de Kring Den Bosch van de N.C.B.; dit was de tweede nieuwe school die in zeer kort tydsbestek in de kring werd opgericht. Ook hy wees op de noodzakelijkheid van rationalisa tie; gelukkig voelde men hier al, dat men naar het nieuwe moest. ,,'NEN HEEL GOEIEN DAG". Rector Bekkers, de geestelijke ad viseur van de N.C.B., zei vandaag ,,'nen hele goeien dag" te hebben, ook al omdat Mevrouw van Hout hem weer had beloofd lezingen te houden voor de Boerinnenbond; onder haar leiding immers was het aantal leden van de Boerinnenbond in Vlynien verdubbeld. Waarom nog langer hoofd- oi kiespijn, zenuw- of rheumatische pijnen verduren, terwijl er Witte Kruispoeders zijn. die direct en afdoende helpen? Zorg ervoor, dat U ze altijd in huis heeftZe zijn on schadelijk voor de maag I Ook in tablet- en cachet-vorm. I Vraagt Uw Apotheker of Drogist! die willekeurig verspreid waren, een gebied met een hinderlijke wa terstaatkundige toestand, 'n Streek ook met een grote industrialisatie, en dit alles bracht zijn eigen moei- lykheden en problemen mee. Straks zou de nieuwe mens moeten passen in de nieuwe situatie van deze streek; dit was het belangrijkste vraagstuk dat de school te behan delen zou krijgen. Hy dankte voor de grote medewerking die men van alle zyden had ondervonden; heel bijzonder dankte hy de Paters van Mariënkroon; we hebben daar, zei hy, een onderwys en een behande ling genoten die niet algemeen be kend zyn. Ik hoop met alle oud- leerlingen nog eens de gelegenheid te krijgen afscheid te nemen van de Paters en hun onze waardering i te betuigen. Hij dankte tenslotte ook het ge meentebestuur dat zo prachtig had geholpen; men kreeg altijd meer dan men vroeg. Tenslotte sprak de heer Zeegers een woord van dank tot allen die aan deze dag hadden meegewerkt en hij vond nog gelegenheid een woord van dank te spreken tot me vrouw Kamp, die een bijzondere steun was geweest voor haar man. Dan wachtte de genodigden een gulle ontvangst in het ruime over blijflokaal van de nieuwe school, waar een aperitief werd genoten en vervolgens werd aangezeten aan een royaal voorziene Brabantse koffietafel, tijdens welke de voor zitter Zeegers nog kennis gaf van een aantal verhinderingen, o.a. van de heer Ir. van Vliet, die weliswaar wegens drukke andere werkzaam heden afscheid had moeten nemen van de afdeling onderwijs, maar die hy toch graag hier aanwezig had gezien om zyn grote verdien sten voor het onderwys. Het was een mooie dag, een belangryke dag ook voor de land en tuinbouw in de Langstraat Oost, welk gebied honderdvoudig de vruchten moge plukken van dit onderwys, dat thans gegeven kan worden in ieen voortreifely- ke school. Dan sprak hij tot de jongens, die, als hy de Pastoor van Nieuwkuijk mocht geloven, en waarom zou hij dat niet doen, allemaal goed wa ren. Misschien waren ze een beeije onverschillig, dat bracht de leeftijd mjee, en daarom hadden ze mis schien nog niet genoeg besef van de betekenis van deze dag; maar die betekenis zou wel tot hun door dringen als ze op de nieuwe school vanaf het begin goed hun best de den. En de Rector legde uit waarin dit moest bestaan; in hard werken, in by de tyd proberen te blyven en in het goed volgen van 't gods dienstonderricht vooral want voor een boer waren godsdienst en werk niet te splitsen; een boer die bidt als ie werkt en werkt als i2 bidt. Wat de jongens dus nodig had den was: doorzettingsvermogen, een groot geloof, dat kregen ze van hun ouders een gezonde humor en een blye kijk op het le ven en dat konden ze leren van de burgemeester en de pastoor. Namens de gemeentebesturen van de streek sprak burgemeester A. Snels van Drunen, die het pro bleem der industrialisatie en in verband daarmee dat der cultuur gronden aansneed. De burgemees ters van de streek, verklaarde hy, waren gelukkig met deze school. Namens de hoofden der land bouwscholen uit de omgeving sprak de heer Castenmiller, hoofd van de Raamsdonkse landbouwschool, ter wyl ook het woord werd gevoerd door de heer Taks, inspecteur van het Lager Onderwys, die in burge meester v. Hout alle burgemeesters van deze streek huldigde. Jan Bekkers sprak als voorzitter van de Kring Den Bosch van de R.K.J.B. en M. Pulles sprak als voorzitter van de N.C.B. te Haar steeg; twintig jaren geleden, her innerde hy, werden we als we naar Udenhout naar de school gingen, nagewezen„Die moeten geen boer worden, maar advocaat". Hy was wel boer geworden, dat bewezen zyn handen en de ruime plaats in zyn beurs. Ook hy had, evenals verschillen de andere sprekers, woorden van lof voor de heer Kamp, die onder wijzer was èn boer. „EEN NIEUWE MENS". Als laatste by deze plechtigheid sprak de heer A. Kamp, de direc teur van de school, die blij was in de gelegenheid te zijn, zyn dank te betuigen voor de woorden van waardering, die gericht waren tot de leraren van de school. De school was opgericht in een gebied, waar nog niet alle arbeid was afgelopen; een gebied met kleine bedrijven, kleine percelen, Drs. G. J. de Vries, niet wetend hoe te kijken van verwon dering, toen de HoogEerw. Heer Deken Dr. van den Hurk, die vergezeld was van het bestuur van het Dr. Mollercol lege, Dinsdagmiddag tegen het middaguur zijn opwachting bij hem maakte, toen zijn familie het vertrek binnenkwam met gezichten, die toch wel iets schenen te zeggen maar wat? voelde die verwondering op een gegeven moment veranderen in een zeer blijde verrassing. Deken van den Hurk deelde de heer de Vries namelijk mee, dat Zijne Hei ligheid de Paus hem, op grond van zijn onschatbare ver diensten voor het Katholiek Onderwijs, waaraan hij thans meer dan vijftig jaar zijn grote deskundigheid en volle am bitie gaf, benoemd heeft tot Ridder in de Orde van de Hei lige Gregorius. Verwondering, ontroering, een verrast zijn deze gevoe lens zijn ongetwijfeld aangevuld door een bescheiden vol daanheid om het feit dat zijn werken in dienst van het on derwijs thans door de Heilige Vader bijzonder zijn gewaar deerd en erkend, en beloond door deze bijzondere onder scheiding, waarmee niet alleen dus Drs. de Vries en zijn fa milieleden, maar ook de vele honderden die door hem ge vormd zijn in de wetenschap en ook in het vermogen goed en schoon te leven, zoals hun leermeester dat deed en nog doet, zeer ingenomen zullen zijn. omdat men met lege handen moest komen. Dat heeft niet aan ons ge legen, aldus de deken, maar aan de omstandigheden. Vyftig' jaren, vervolgde hij, hebi U Uw beste krachten, en met suc ces, gegeven aan het Katholiek On derwys in al zyn zeer verscheide ne geledingen.En ieder die Uw werk in die jaren heeft gevolgd, wist dat hier iets moest gebeuren. Maar het bleek een ingewikkeld procédé en men wist niet goed welke weg naar Rome bewandeld zou worden en wie dat zou doen. Ik ben toen zelf begonnen, aldus deken van den Hurk, en zo kan ik U ook ah pastoor huldigen als on- derwysexpert van ons kerkbesluur, hoewel de onderscheiding U niet als zodanig is gegeven. Ik vind het erg prettig U te kun nen zeggen nu, dat de onderschei ding die de Paus U verleende, ,de Gregorius-Orde is. Het document, vertelde de deken, was nog niet in zijn bezit, dat be vond zich nog op de nuntiatuur in Den Haag, maar wel was het hem toegestaan de heer de Vries de me dedeling te doen en de medaille op de borst te hechten. Het was de Deken niet doenlijk de staat van dienst van Drs. dc Vries geheel na te gaan; toen U be gon, zei hy, in het vriendelijke dorpje Groessen, was ik nog maar amper geboren; maar de gevoelens waarmee ik U de onderscheiding uitreik, zijn werkelyk van harte gemeend en vol waardering voor Uw persoon en het werk dat U verrichtte. Ontroerd bezag Drs. de Vries het prachtige draagkruis, behorende by deze pauselyke onderscheiding, waarna de deken ze hem op de borst spelde. U zult begrijpen, richtte de heer Jan Tielen, voorzitter van 't plaat- selyk schoolbestuur van het Dr. Mollercollege zich tot de pauselyke ridder, dat ons bestuur graag de eerste is om U geluk te wensen met deze hoge pauselyke onder scheiding. GROTE VERDIENSTEN VOOR DR. MOLLERCOLLEGE. Het grootste deel immers van zyn werkzaam en resultaalvol leven had de heer de Vries op deze school doorgebracht. U hebt on der Uw leiding deze school zien groeien van driejarige Handels school en Hogere Handelsschool tot HBS A en B en MMS. Uw hele leven, zei de heer Tie len, hebt U al Uw krachten aan het onderwys gegeven en U moogt ge lukkig zyn met de resultaten die U bereikte. U is de man geweest die de school steeds hoger opvoerde. Het bestuur, de directeur, de mo derator en al de leraren van de school waren ongetwyfeld zeer verheugd over deze onderschei- EEN PRACHTIGE STAAT VAN DIENST. Drs. G. J. de Vries is thans nog lector in de geografie aan de R.K. Economische Hogeschool te Til burg'; hy was directeur van de R.K. HBS en MMS te Waalwijk, thans het Dr. Mollercollege, terwyl hij ook jarenlang verbonden is geweest aan de R.K. Leergangen te Tilburg. Voorts heeft hy in tal van andere functies, in commissies by voor beeld en als examinator en niet te vergeten als lid van het Kerkbe stuur van de parochie St. Jan, het katholieke onderwys gediend met zyn grote deskundigheid en zyn voorbeeldige werklust en werk kracht. Voor deze meer dan vijftigjarige activiteit waaraan ondertussen nog lang geen einde is gekomen eerde hem enkele jaren geleden H. M. de Koningin door hem te benoe men tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, eert hem thans Zij ne Heiligheid Paus Pius de Twaalf de door hem te benoemen tot Rid der in de Orde van de Heilige Gre gorius de Groote, 'n zeer byzonde- re onderscheiding, die de drager siert als een man van buitengewo ne verdiensten voor de zaak van het Katholiek Geloof. Toen de HoogEerw. ZeerGel. Heer Deken Dr. B. van den Hurk de verheugende mededeling kwam doen, was hy vergezeld van de WelEerw. Heer P. Stevens, Mode rator van het Dr. Mollercollege, van de heren Jan Tielen, voorzit ter en Nico Pessers, secretaris van het plaatselyk bestuur der school en van de directeur Dr. Ir. H. van Laarhoven. Later kwam ook bur gemeester Mr. R. v. d. Heyden, vi- ce-voorzitter van 't schoolbestuur, zijn opwachting' nog maken. Deken van den Hurk herinnerde er aan, hoe de heer de Vries op 1 Mei het feit had gevierd dat hy 50 jaren verbonden was aa« het Ka tholieke Onderwys en men was hem toen komen gelukwensen maar met een enigszins bezwaard hart, ding, maar bijzonder toch de heer Tielen zelf, die immers al de lijd dat de heer de Vries aan de school was verbonden, met hem had mo gen samenwerken. En hij wees op de andere func ties van de heer de Vries; docent aan de R.K. Leergangen van de Katholieke Economische Hoge school en concludeerde dat de on derscheiding zeer was verdiend. Hy wenste hem toe, dat 't Kruis van deze pauselyke onderscheiding zeer lang zijn borst mocht sieren", naast het Officierskruis van de Or de van Oranje Nassau, waarmede H. M. de Koningin hem reeds vroe ger eerde. „GELUKKIG VERRAST". Drs. de Vries, die kennelijk zeer getroffen was door de onderschei ding die hem was verleend, zei dat er wel eens tyden en omstandighe den waren dat men niet erg wel sprekend was en hij zei: Ik ben verrast, maar gelukkig verrast. Inderdaad, zoals de deken ook al zei, is de Orde van St. Gregorius niet geheel onbekend aan onze fa milie. Myn broer in Sneek is deze onderscheiding ook te beurt ge vallen, om zyn verdiensten op cha ritatief terrein, speciaal voor het ziekenhuiswezen. Het geeft me natuurlijk butengc- woon veel genoegen, buitengewoon veel voldoening, dat mij deze hoge pauselyke onderscheiding is gege ven; voor my persoonlijk, iedereen immers is ietwat egocentrisch, maar toch ook voor het onderwys. Wanneer men bij het onderwys werkzaam is, kan men stemmen horen van waardering en ook van critiek, gelukkig' ook dit laatste, want waardering alleen vormt een aanleiding er toe dat men tevreden is en van progressie is dan geen sprake; daarom is critiek, critiek die het hart niet raakt, goed, want iedereen heeft wel eens last van de eerste hoofdzonde en de critiek zorgt er dan wel voor dat men weer op het normale niveau komt. Toch is het heel prettig', van tijd tot tyd te ervaren dat het werk dat men verrichtte, ook gewaardeerd wordt. Het is moeilyk te zeggen welke gevoelens my bestormen op dii ogenblik; ik had er niet 't minste idee van wat me te wachten stond. De heer de Vries verklaarde steeds met genoegen het onderwys te heb ben gediend; het Lager Onderwys, het .ULO, het M.O. en ook het Ho ger Onderwys; zijn functie bij het laatste maakte hel hem mogelijk zijn gouden jubileum hij het onder wijs te vieren. Sprekend over het Lager Onder wys dat eerdaags de veelbetekenen de naam zou krijgen van ba ison- derwys, zei Drs. de Vries, dat men op de eerste plaais moest zorgen dat dit op een goed niveau bleef. Met behulp van het gemeentebe stuur en de Rijksinspectie had men hier inderdaad wel iets voor de la gere scholen kunnen doen en met voldoening mocht men zien naai de positie die het Lager Onderwijs in de parochie innam. Ook over het Middelbaar Onder wys sprak hy en zijn gedachten gingen terug' naar de tijd rond 1917; speciaal dacht hij met wee moed en dankbaarheid aan de man die zijn naam aan de school in Waalwyk gaf. Tenslotte sprak de heer de Vries: Op de eersle plaats wil ik de Paus zelf danken, die in de toekenning van deze onderscheiding de laatste beslissende stem heeft; Zijn verte genwoordiger in Den Haag' het blijkt dat ook in dit opzicht de af stand tussen Den Haag en de an dere delen van het land soms erg groot is! en heel bijzonder ook U, Mijnheer Deken. Gelukkig is ook Mynheer Tielen hier, met wie ik, met erg veel genoegen, zo lang heb mogen samenwerken. Ik hoop dat het my inderdaad gegeven is de on derscheiding lang te mogen dragen en dat zy een stimulans voor mij is, waar nodig mee te werken aan de bloei van het katholiek onder wys. Allen die op zo verrassende wyze zo juist binnenkwamen, dank ik. zei de heer de Vries, die besloot met het uitspreken van de hoop. dat Waalwyk, dat op zo veel ge bied een centrumplaats was, ook op immaterieel gebied het centrum van de streek zou mogen blyven. Allen kregen dan de gelegenheid de heer Drs. G. de Vries en zijn ge zin geluk te wensen, waarna men in feestelyke stemming, uiteraard, nog enige tyd by elkaar bleef. Het zal de nieuwe Ridder van de Paus niet aan belangstelling hebben ontbroken; algemeen im mers kent men zyn ryke verdien sten voor het Katholiek Onder wys, en algemeen waardeert men die, terwyl er tallozen zijn, wier herinneringen aan hun directeur, hun leraar, hun docent of hun professor slechts aangenaam zyn. Ook wy getuigen hier nogmaals graag van onze waardering voor het werk van Drs. de Vries en van de blydschap met het feit, dat dit werk zo hogelyk door Zij ne Heiligheid de Paus werd er kend en gewaardeerd.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 9