UIT DE PROVINCIE LEVEND GESCHENK NEDERLAND-ZWITSERLAND. De 825ste aanvraag voor een gasaansluiting is binnen!!! ii j I omeróto voor DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 MEI 1955 Een Voorbeschouwing van de Heer H. WJ Herberts, oud-voorzitter van de Keuzecommissfe Gemeenteraad Vlijmen Weer de riolering van Haarsteeg in de rondvraag uvelstraat i 1 S f6 de voorzitter de laadsleden dan mee dat in de loop Feuilleton rrtVy1ZijdJë niet te herstellen! Lh V f Van de voorzitter, TWEELINGEN-CONGRES TE OIRSCHOT. Reeds 535 deelnemerskaarten werden verzonden. Dagelijks komen op het secretariaat van het eerste congres van tweelingen in Europa nog inschrijvingen binnen. Er zijn nu al 406 deelnemerskaarten ver zonden aan Nederlandse congressisten en 128 kaarten liggen al klaar voor uitrei king aan de buitenlandse deelnemers, van wie de meesten reeds op Donderdag 19 Mei (Hemelvaartsdag) zullen arriveren. De buitenlandse gasten komen uit de volgende landen: België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Zweden en het Saargebied. De congressisten, die in leeftijd van een van 15 tot 80 jaar en daarboven, brengen.familieleden, vrienden 'en kennis sen mee, zodat het stellig druk gaat worden. Er is een groots programma van feestelijkheden ontworpen. Een lunapark en dancing staan de congressisten ter be schikking en 's avonds wordt in de gro te congreszaal eën variétévoorstelling ge geven. De raadskelder onder het ge meentehuis zal worden ingericht tot Bra bantse „bierkelder". Vrijdag en Zater dag maken de buitenlandse gasten een excursie door Brabant, 's Avonds inter nationale contactavond, waarbij een ra dio-dans- en showorkest optreedt met als solisten de tweeling Steiner, uit Linz. Voorts zijn er vlaggenparades en ven deldemonstraties. J "t Woord wordt gevoerd door de voqr- - zitter van 't comité, door burgemeester Steeger 'en door doktoren uit Holland, Oostenrijk en Frankrijk. 't Zal bij dit unieke congres dus groot feest zijn, dat ook van elders grote be langstelling zal trekken. 'N NOTARIS VOOR DE RECHTER. De officier van justitie bij de recht bank te 's-Hertogenbosch, mr. Baron v. Imhoff, heeft Donderdag tegen de 55-ja- rige notaris J. S. te Valkenswaard we gens verduistering, belastingontduiking, valsheid in geschrifte en het verstrekken van valse inlichtingen en gegevens een gevangenisstraf geëist van vier maanden met aftrek van cellulair voorarrest van zeven weken, en ontzetting uit het ambt van notaris. Hij wenste rekening te houden met het gezin van verdachte, die zijn vrouw in 1944 onder tragische omstandigheden door de dood verloor en met vijf kinde ren achterbleef, met het voorarrest van één jaar, dat voor het grootste deel be stond uit huisarrest, met de onbetwijfeld hoge navorderingen van de fiscus en met het feit, dat S. zijn ambt als notaris zal moeten neerleggen. Het teleurstellend resultaat dat Neder- tegen de Zwitsers die op Hemelvaarts- landse elf beste voetballers tegen Ierland dag (Donderdag a.s.) in het Feijenoord- boekte in een zeer slecht gespeelde wed- stadion te Rotterdam gespeeld zal wor- strijd. is gelukkig gevolgd door een be hoorlijke oefenwedstrijd, vorige week, te gen Chelsea. Weer was het elftal gewijzigd, weer en kele nieuwe gezichten, maar thans bleek de keuzecommissie het beter te hebben bekeken. Van Roessel en Clavan warén beide uitstekende aanwinsten voor de voorhoede, en het verwondert dan ook niemand dat zij gehandhaafd zijn in de definitieve opstelling voor de wedstrijd den. Wilkes en de Harder hebben beide hun plaats behouden, met dien verstande, dal Wilkes thans rechtsbinnen speelt, een plaats waarop hij vorige week ook evén opereerde en zich kennelijk beter thuisvoelde, terwijl Timmermans op de buitenplaats ook heus wel zijn partij kon spelen: de degelijke achterhoede bleef aj haar geheel gehandhaafd. Laten we hopen op succes NEDERLAND Wiersma (Donar) Schaap ft Gooi) Timmermans (Ado) Wilkes (Valencia) Landman (Holl. Sport) v. d. Hart (Fortuna '54) v. Roessel (Willem II) X X X X X X Kuys (Haarlem) Klaassens (WV '03) Clavan (Holl. Sport) de Harder (Holl. Sport) Mauron (Chaux de Fonds) Meier (Young Boys) Schmidhauser (Grasshoppers) Huegi (Bazel) Vonlanthen (Grasshoppers Eggiman (Chaux de Fonds) Steffen (Young Boys) Ballaman (Grasshoppers) Kernen (Chaux de Fonds) Mathis (Lausanne) Er wordt nogal eens gerede twist 9ver de vraag of, sinds de invoering van het semi-prof-spel hier te lande, het spelpeil in al gemene zin vooruitgang vertoont. Het komt mij voor dat een be vestigend antwoord op deze vraag van meer optimisme ge tuigt dan de werkelijkheid is. Spelverhetering is niet een kwestie die A la minute kan wor den opgediend. Verandering van spelpeil gaat nauwelijks merk baar en is altijd een kwestie van* langere duur. Wij hebben dit zelf in het ver leden maar al te goed ondervon den. Veel van de maatregelen, die nu worden aangekondigd-: cen trale training, districtstraining, enz. behoorden reeds onder het regiem' van Bob Glendenning tot de gebruikelijke activiteit van de T.C.-K.C. Ook met de eisen van lichaamsconditie en individuele training wordt eigenlijk niets nieuws verkondigdsla er de jaarverslagen van de K.C.-T.C. uit de dertiger jaren op na; tel kens wordt op het belang van opgevoerde training met nadruk de aandacht gevestigd. Veel heeft het waarlijk nooit geholpen, al verkreeg men door een zekere constantheid van het nationale elftal, en inderdaad ook door 'n reeks van successen, iets meer vat op de spelers dan men van daag schijnt te bezitten. In vroeger jaren kon de kracht die het .Ned. elftal in moeilijke wedstrijden kon ontwikkelen en ook vaak ontwikkeld heeft, be paald veel hoger worden aange slagen dan het gemiddelde spel peil dat men in de competitie wedstrijden te zien kreeg. Dat scheelde nogal wat. Vandaag liggen de papieren blijkbaar anders. Mogelijk is het competitievoetbal technisch en qua snelheid wat vooruitgegaan, het spelpeil van de nationale vertegenwoordiging bezit van daag nog niet de kracht om zich daar, zoals vroeger, ver hoven lc verheffen. Ons Ned. elftal is nog niet constant genoeg en mist ook nog de hardheid om 't haast onmogelijke mogelijk te maken. Ik heb alle respect voor de wij ze waarop het Oranje-elftal on langs in Amsterdam de Belgen de voet dwars zette. Dat was een verblijdende overwinning, die voor het gedeukte moreel van ons Nederlandse voetbal van on schatbare waarde was. Dit was zeker geen zegepraal die lot elke prijs bewerkstelligd was, inte gendeel. de Belgen werden'Tnet hun eigen wapenen bestreden. De Oranjeplocg won verdiend, niet alleen (joor een geringe doel- puntenvoorsprong, maar' vooral ook doordat de foutieve tactiek van het Belgisch elftal aan Ne derland een kans bood om te winnen. Wanneer men daarvan gebruik maakt, is een gunstige uitslag a'anvaardbaar en ver diend. Toen is een slecht gespeelde oefenwedstrijd tegen Rot-Weiss in Essen voor de Keuze-Commis sie aanleiding geweest om hel elftal tegen Ierland geheel te wijzigen. Bovendien kwam er wat spelers-pech hij en zo zag men- in Dublin weer een heel an dere formatie in het veld komen. Hel schijnt er daar nogal hard te zijn toegegaan. Tegenover uiterst bekwame tegenstanders verviel de plpeg af en toe in pa niek-voetbal. maar ook de be slissingen van de scheidsrechter scltjjnen niet bepaald tol de rust in het el 1 tal te hebben bijgedra gen. Een 10 nederlaag is voor de statistiek nochtans als een gunstig resultaat te noemen. En nu a.s. Donderdag ontmoet men Zwitserland in Rotterdam. Reeds eerder hebben we als bezwaar doen horen, dat deze keuze-commissie bij haar clftal- samensteHing weinig oog schijnt te hebben voor evenwicht en rust in de ploeg. Spelers komen en gaan en ik zou daarmee wil len vervolgen komen ook weer terug Een van de opmerkelijkste ver schijnselen van de laatste jaren is wel, dal er ongemerkt een merkwaardige, maar niet minder betreurenswaardige devaluatie van het begrip Ncderland-elftai- speler heeft plaats gehad. De tijd waarin het Oranje Konijn em bleem van het Ned. elftal aan een voetballer als een zeer be geerd en inderdaad ook duur verdiende onderscheiding kon worden uitgereikt, ligt wel ver achter ons. Toch zal de keuze- commissie weer terug moeten naar de samenstelling van een elftal waarin telkens een grote kern behouden zal kunnen 'wor den. Mijns inziens is vandaag reeds die kern aanwezig, maar men moet de inocd hebben deze te handhaven, ook wanneer het eens een keer tegen heeft geze ten. De geschiedenis heeft geleerd, dat het juist wedstrijden tegen Zwitserland waren waarin de verrassingen niet van de lucht kwamen. We herinneren ons maar al te goed die wilde zenuw achtige wedstrijd uit de tijd, toen ieder pierement in ons land „We gaan naar Rome" kweelde en te voren Zwitserland ons in Am sterdam reeds met 2—0 had ge slagen. Naderhand waren de pa pieren vaak omgedraaid, wij wonnen hier te lande en in het land van de bergen trokken de nazaten van Wilhelm Teil aan 'l langste eind. Maar in 1947 groei de het Ned. elftal tegen Zwitser land in Amsterdam tot een grote hoogte en werd het een dikke Nederlandse 0-2 overwinning. 22 Maart 1953 won Zwitser land in Nederland met 2--1. De balans geeft echter nog 'n Zwit serse voorsprong. Een van de merkwaardigste uitslagen is wel die van de op 15 October 1950 in Bazel gespeelde wedstrijd, toen Nederland met de wonderlijke cijfers 75 verloor. Ik heb voor mijzelf het gevoel dat er toch bij de voorbereiding van het Ned. elftal de laatste tijcl wat meer aandacht besteed wordt aan het aankweken van wed strijd-mentaliteit. Vandaar dat ik wel hoop heb op een gunstig resultaat van de wedstrijd tegen Zwitserland, al ben ik me bewust dat 't krachtsverschil niet groot zal zijn. Een Von Kantenen bij de Zwit sers moge een snel 'technicus zijn, die op verrassende wijze 'n doorbraak met een doelpunt weet te bekronen, ook wij kun nen spelers opbrengen, die een wedstrijd in 't voordeel van hun ploeg weten te beslissen. Wij verwachten dus spanning en wij hopen zeer dat ons vader landse hart Donderdag in de fraaie Feijenoord-kuip, voor de radio of voor de televisie zal mo gen medeleven met een goede wedstrijd van onze Nederlandse vertegenwoordigers. De kansen zitten er, dunkt me, wel in. (Nadruk verboden). De te behandelen onderwerpen voor de openbare raadsvergadering va« de raad der gemeente Vlijmen die Vrijdagavond werd gehou den waren maar weinige, doch de raad heeft nog ruim een uur ver gaderd waarbij de raadsleden zich over verschillende onderwerpen uitspraken of lieten inlichten door de voorzitter. Het was ook tij dens de rondvraag dat de voorzitter, burgemeester van den Hout, de raadsleden kon meedelen dat in de loop van de morgen de 825ste aanvrage was binnengekomen voor aansluiting op liet mijngasnet. Pernumian Belli n zona) ZWITSERLAND Reserves voor Nederland: Pieters Graafland (Ajax), Kerkum en Steenbergen (beiden Feijenoord) en de Bruyckere (Willem II) Reserves voor Zwitserland Schleij (Bazel), Robustelli (Bellinzona)Bigler (Young Boys), Morand (Chaux de Fonds). NED. B-ELFTAL. Het Nederlands B-elftal, dat dezelfde dag te Bazel tegen Zwitserland uitkomt, is als volgt samengesteld doel: Feijt (Willem II); achter: Visser (Xerxes) en Boskamp (Amsterdam): midden: Verhoeven (Xerxes), Van Houten (Amsterdam) aanvoerder en Van Dijk (Ajax); iJT', Overbeeke (Nac), Schouten (nolland Sport), Roosenburg (Sneek), Brusselers )P.S.V.) en Geel( S.V.V.).' Reserves: Van der Land (H.B.S Osterholt (Holland Sport), De Zwart (Longa) en Bosselaar (Feijenoord). OHMC/e De heren van de Ven en v. Over- dijk waren op deze vergadering met kennisgeving afwezig, de heer van Overdijk vanwege het feit dat hij in het ziekenhuis is opgenomen. Bij de behandeling van de inge komen stukken kwam de heer Vor- stenbosch te spreken over het be steden van de gelden, zijnde ƒ2100, die uitgetrokken waren voor een tractatie aan de schoolgaande kin deren bij de viering van het 10-jarig bevrijdingsfeest. De gelden zouden' hoofdzakelijk gebruikt zijn voor 't aanschaffen van prijzen, die alleen door clubs en verenigingen te ver dienen waren. Daarvan was de voorzitter niets bekend en de heer v. Son betoogde, dat werkelijk alle kinderen wel bedeeld waren. Ook kwam ter sprake de gemeen telijke belasting op het tap vergun ningsrecht, welke belasting door B. en W. was verhoogd. De heer v. Oyen vond de verhoging v/erkelijk aan de hoge kant en vroeg of deze niet verlaagd kon worden. De voorzitter gaf hiérop een uit eenzetting, waarin hij betoogde dat hier iets niet klopte. Van de 24 ver gunninghouders waren er 9 die niet op tijd opgave van hun omzet aan B. en W. hadden gedaan en bij de genen die een opgave deden, waren er nog die zomaar wat opgegeven hadden. Het gaat er niet om,'aldus 1 voorzitter, om de mensen te treffen, maar om de juiste opgave. I De betreffende personen kunnen hun boekhouding, overleggen en i wanneer men te hoog is aangesla- gen, wordt het teveel betaalde met I graagte teruggegeven. Wij zijn tot op heden al te lankmoedig geweest m deze, maar het werd nu toch een beetje te erg. De heer Wijkmans informeert naar het bezwaarschrift van de Vis vereniging De Hut, waarop de voor zitter antwoordt dat alles voor de opening van het visseizoen in orde is en dat een en ander is doorge geven aan de inspecteur van het visserij-wezen. Dan volgt punt 2 van de agenda het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een toeslag op de pre mie aan A J. v. Os te Vlijmen voor f.e, b?uw van ee" woning met ge lijktijdige opruiming van een krot woning. De raad ging hiermee ac- coord, evenals met het voorstel van en W. tot aankoop van een per- keltje grond van de heer L. v Son te Vlijmen, ten behoeve van het zwembad onder Nieuwkuijk. Even min leverde moeilijkheden op de voorstellen van B. en W. tot aan koop van een perceel grond ter rea- lisering van het uitbreidingsplan ,e Vliedberg en tot wijziging van net raadsbesluit van 30 Juni 1954 inzake verkoop van een perceel bouwterrein aan het Marktveld aan w. A. J. Schoonen, in plaats van aan C. Scheij. Punt 6 van de agenda was een waarop de heer Meerendonk enige toelichtingen vroeg en nadien ook kreeg van de voorzitter. Rondvraag. De heer v. Helvoirt vraagt hoe het zit met de nieuwe industrie die gevestigd zal moeten worden in de looierij van de heren v. Heesbeen en of er werkelijk gezorgd kan worden voor een woning voor de bedrijfsleider van dit bedrijf. Men wil op zeer korte termijn met de verbouwing beginnen, aldus antwoordt hem de voorzitter en wat betreft de woning, zal gedaan wor den wat enigszins mogelijk is. De heer v. d. Meerendonk vraagt toch vooral om ook de oude indus trieën, voor wat betreft de woning bouw^ op gelijke voet te behande len. En dan steekt de voorzitter de loftrompet over alle industrieën die in Vlijmen zijn gevestigd en vei zekert alles te zullen doen wat in zijn vermogen ligt. Op de vraag van de heer Vorstenbosch waarom er zo weinig ingezetenen van Vlij men bij Zaalberg werken, kan de voorzitter geen antwoord geven. Dat om de twee maanden 't gas $en}eenti wordt opgenomen, vindt de heer Samuels toch te be zwaarlijk. B. en W. zijn ook tot deze conclusie gekomen dat dit inder daad zo is. Er zal binnenkort een andere regeling getroffen worden. van de morgen de 825ste aanvrage r°hirfnnsluiting °P het mijngasnet binnengekomen. Wie had dat kunnen verwachten. Het was een premie waard, maar de raad moest S HinnetnS Ultmaken of misschien ae 1000ste aanvrager niet voor een p rem ie in aanmerking kwam. De heer v. Oyen komt met de bij zondere mededeiing dat hij er van Hpp?p ?gte is dat de Zeereerw. wf Pastoor van Nieuwkuijk 1 hectare bouwgrond onderhands aan de gemeente wil verkopen, te ge- bruiken voor de woningbouw, ter- niPt aiiVan Z1Jn Parochianen, zodat ten ril gen°?dzaakt zijn zich bui ten de parochie te vestigen. Waar wij altijd gezocht hebben naar bouwgrond, is hier reden tot uit bundigheid. aldus de heer v Oyen Sen^ hl6r ZClfS Gen aan*>ieding De voorzitter wil het echter eerst zwait op wit hebben en dan nog weten wat het kost. Of het percee! ook planologisch goed gelegen is ken 00 U°g moeten worden beke- van ,De Echo van het Zuiden door I! Bruno J. van Lheenke. 23). Nu, da', wat zij beweerde, bleek sterk overdreven. Het bleek, toen een van de agenten op een on schuldige, door al het gebeurde ten zeerste opgewonden jongeman schoot, die zijn jong vrouwtje wil de bewijzen, dat hij de veel ge zochte Landru, wel-durrus-effen-in -z'n-nekvel-zou-grypen, iets, dat de agent later benepen tegenover z'n chef verantwoordde met een ,,'k- doch-dat-'ie-ut-was-meheer", iets ook, dat mejuffrouw Petwick ruw wegsleepte uit haar zoele dromen over slanke jongemannen en dat haar wakker en rechtop in bed deed zitten. „Lievemeheremetijd, wa-was-dat", huiverde mejuffrouw Petwick, die, zoals bekend, wannéér zij wakker was, buitengewoon góed wakker was. „InbrInbrekers?! In mijn huis inbrekers?! Ja! Dat-d-dat m-V moet wel. I-ik h-hoor ze", stotterde Patricia. w" ""j* Tte" dat hGt De „Uitkijken, op je tellen passen en g was die de deur had geo- uiterst diplomatiek zijn. Wees lief pend met zijn slotenmoerder en die voor haar!" waarschuwde Stem In- nu in de keuken stond te beraadsla- tuïtie met zóveel klem, dat De We gen wat hij verder zou doen, het- ger niet anders durfde doen dan geen niets afdoet aan het feit dat j haastig te mompelen: „Dit is erger net De Weger was. Na even beraad- dan viifhnnrWri 7» slaagd te hebben, ging deze de gang in. Tot nu toe was het stil geweest in huis, maar nu hoorde hij boven enig gerucht en kijk, het duurde niet lang of mejuffrouw Patricia Petwick verscheen, compleet met 1 peignoir, papillotjes en nachtcrème uit haar eigen zaak, boven aan de trap. Zij stond daar, dreigend met een pantoffel en of het nu kwam door moed of door schrik of wat dan ook, een duidelijk constateerbaar en door De Weger ten zeerste toege juicht iets was, dat de lieve mejuf frouw Petwick niet gilde. „O Geschenk, myn allerliefste, allerdottigste Geschenk, je mag me alles, alles aandoen, je mag van mij eisen dat ik de Sahara zandschoon maak, dat ik levende goudvisjes ga eten, ja zelfs, dat ik boekhouder by een groothandel in grutterswaren wordt, maar eis nooit van mij dat ik accepteer dat jë wordt als dit wezen en in 's hemelsnaam: doe zulks nooit!" verzuchtte De Weger, die eerlijk geschrokken was en he vig ontzet naar boven keek. dan vijfhonderd zes en twintig plat- voet-indianen tegelijk, naar 't schijnt te moeten, dus: „Jij weer eens je zin", een gemompel, dat zoiets wan hopigs had dat Stem Intuïtie niet na kon laten nog even slechts een tikkeltje sarcastisch te zeg gen: „Ach, stumper!" De Weger gedroeg zich als een volleerd acteur en was zó goed in het acteren, dat hij, ware het dat hij beroepsacteur was geweest, ze ker de slechtste critieken had ge kregen die de heren critici maar kunnen bedenken, iets, dat voor 'n acteur gelijk staat met de zeker heid: nu heb ik bereikt wat ik men selijkerwijs gesproken kan bereiken in dit vak. De Weger dan legde zijn hand op z'n lip, hetgeen zowel het gebaar van „sssstals dat van een kus hand kon zijn en hij klom daarop rap de trap op, onderwijl zijn lief ste glimlach producerend op een gezicht, dat er nu de kramp al van kreeg. „Ik, ik.... O! Wat is het leven héérlijk!" verzuchtte hy, toen hij eenmaal voor Patricia stond En hij vervolgde: „ik word achtervolgd. Ja, ik weet het. Tientallen mannen zitten achter mij aan". Zijn stem had iets dramatisch. „Tientallen auto's raceten achter mijn wagen aan. Men schoot op mij. Men wil mij beletten, daar waar de rechter lijke macht faalt, daar waar de ge- rechterlijke macht niet wil, mis schien ook wel niet kan ingrijpen, in dit geval het recht te doen zege vieren. „Et voila: ik moest vluch ten. Maar zie: op mijn vlucht ont moet ik een vrouw, die Zijn stem stokte even en werd te der en tegelijk zo nodig vurig als De heer Vorstenbosch vraagt of rif h m.og?Bjk is de woning van de j££r, Kl,vits> die onbewoonbaar mat ar?' weer bewoonbaar te maken, opdat dan toch weer een gezin tijdelijk geholpen is. Deze «-er v^BokTov^Zl nïdTt ef voorstel van B. en W. tot wijziging meente zijnTieTn^TnTog^kfhtSe" van de gemeentebegroting 1955, i staat verkeren. In ieder geval moe! ik niet weigeren. Want voor jou!aan Patricia gevolg gaf met zulk ikweet je naam nog niet eens. O, maar wat dom. Natuurlijk weet jij ook niet wie ik ben. Maar ach, doet het er toe? Ja! Je zult 't toch willen weten. Welnu: Ronald Ber tram Havviland". Patricia had stil geluisterd. De pantoffel was haar ontvallen. Haar mond stond iets open. Haar ogen, die de indringer eerst priemend hadden aangekeken, liefkoosden nu al: zij was één en al bewondering en adoratie. „Ben jij.... lord „Havviland?" vroeg ze. „Inderdaad", antwoordde De We- die van een dweepzieke troubadour. ger, „maar zeg mij toch, wie ben Even slikte hij, om dan door te gaan: „Ik ga een huis binnen. Ge- woon, een huis. Een huis, zoals er hier tientallen zijn. Waarom juist dit huis? Waarom niet het huis hiernaast, of het huis daarnaast?! jij?" „Ik heet Patricia", kweelde zij, Patx-icia Petwick". „Patricia", mompelde De Weger, die het benauwd kreeg onder de ik- niernaasr, ot net huis daarnaast?! zou-je-'t-liefst-rauw-opeten blik van Ik weet geen verklaring, anders mejuffrouw Petwick. dan die: het leven zélve dwong mij om juist hier naar binnen te gaan. Wist ik, welk een vrouw mij hier zou wachten? Neen! Maar toch moet ik iets er van gevoeld hebben. Le ven. MysterieMaar ik zie het nu. Zegt u maar wat u van mij i wilt. Moet ik mij aangeven? Voor u zal ik het doen. Moet ik verder vluchten? Als jij het beveelt, zal Deze scheen het gemompel als 'n toppunt van liefkozend een naam uitspreken te beschouwen en daar bepaalde conclusies uit te trekken, in die zin, dat zij er een uitnodiging tot „kom-in-mijn-armen-mijn-alles" uit hoorde. En hoewel het gemom pel van alles had kunnen inhouden, behalve dat éne, die uitnodiging, was het nu toch juist dat éne waar een verschrikkelijke onstuimigheid, dat De Weger er heel ernstig over begon te denken, om maar weer zo snel mogelijk te verdwijnen. Waar tegen echter Stem Intuïtie fel pro test aantekende. Voor mejuffrouw Petwick was 't leven opeens een toverbal gewor den. Een héél grote toverbal. Een toverbal met zoveel kleuren, dat 'n mens er duizelig van zou worden. Iedere dag zuigen en iedere dag een andere kleur, een heel leven lang. En iedere kleur een andere erva ring, wel van hetzelfde kaliber als die van de vorige dag, maar toch weer iets anders. Want, nietwaar, niet deze liefde zou alles anders worden. Haar droog bestaan zou niet langer droog zijn, maar sappig, zó sappig, dat.... Mejuffrouw Pet wick kón er gewoon niet aan den ken wat het leven haar van dit mo ment af aan zou bieden voor heer lijks; het zou teveel in ene geweest zijn. Al deze beroeringen van haar ziel bracht zij op een ongetwijfeld zéér liefdevolle manier tot uiting en lord Robert Bertram Havviland, ali as De Weger, alias John den Her- togh, leed onder dit alles allerver schrikkelijkst. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2