DRUNEN VLIJMEN LEVEND GESCHENK l DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MEI 1955 OP DE DAG VAN HAAR EERSTE H. COMMUNIE DOODGEREDEN. 2 k JAAR MA RH T V.J Feuilleton 24) Heuvelstraat Gisteravond te ongeveer half zeven is het 7-jarig dochtertje van M. de Grouw te Hedel op de Drielse weg gegrepen door een van de bussen van de N.V. „Onze Tram'' van de lijndienst op Den Bosch. Het ongeluk geschiedde doordal het kind onverwacht de weg overstak. Het werd in zorg wekkende toestand naar 't Groot Ziekengasthuis te 's-Bosch over gebracht, waar het vannacht is overleden. Tragisch is dat het meisje die zelfde dag haar Eerste H. Com munie had gedaan. DODELIJK VERKEERS ONGEVAL TE OEI EELT. De nieuwe verkeersweg over de Maas heeft op dezelfde dag van de openstelling van de verkeers- brug een slachtoffer geëist. Het 10-jarig zoontje van J. Kerkhof werd op deze weg door een vrachtwagen uit Cuijk aan gereden en in ernstige toestand opgenomen. Hij werd onmiddel lijk naar het ziekenhuis te Box meer vervoerd, alwaar het enkele uren na aankomst overleed. ENGELSE HAVENARBEIDERS MAANDAG IN STAKING. Vandaag zullen minstens zeven tienduizend havenarbeiders in En geland in staking gaan. Dat is de weinig opwekkende zekerheid, nu de laatste pogingen van het minis- laat vergaderde minister-president Sir Anthony Eden met vertegen woordigers van het Nationaal Vak verbond om de hachelijke toestand te bespreken. DE UITGAVEN VAN AMERIKAANSE TOERISTEN. Het Amerikaanse departement van handel heeft bekend ge- I maakt, dat Amerikanen op ple zierreizen in het buitenland in 1954 1.360 millioen dollar heb ben uitgegeven, dit is 80 millioen dollar meer dan in 1953. Hierin zijn begrepen vervoerskosten tot een bedrag van 400 millioen dol lar, waarvan 18(5 millioen dollar is ontvangen door niet-Ameri- kaanse verkeersmaatschappijen. In Europa en het gebied van de Middellandse Zee gaven Ame rikaanse toeristen 352 millioen dollar uit, vergeleken met 300 millioen dollar in 1953. In Cana da werd 284 millioen dollar uit gegeven, in Mexico 190 millioen dollar, in Centraal-Amerika en de Antillen 87 millioen dollar, in Zuid-Amerika 23 millioen dollar en in andere gebieden eveneens 23 millioen dollar. KERK EN STAAT IN ARGENTINIË GESCHEIDEN. De Rooms-katholieke gods dienst zal niet langer als' een staatsgodsdienst in Argentinië worden beschouwd. I)e Argen tijnse Kamer van Afgevaardig den heeft namelijk met een over weldigende meerderheid, 121 te- terie van arbeid om de verenigde j gen 12 stemmen, 'n wetsontwerp aangenomen, dat voorziet in bij eenroeping van een constitue rende vergadering met volledige bevoegdheid om alle artikelen van de grondwet, die betrekking hebben op de kerk, te wijzigen. Deze constituërende vergadering zal binnen zes maanden door de bevolking worden gekozen. De stemming over de regeringswet kwam na een verhit debat in de Kamer, dat twee dagen heeft ge- stuwadoors en havenarbeiders tot andere gedachten te brengen, heb ben gefaald. Een andere aangekon digde staking dreigt het gehele spoorwegbedrijf te verlammen, sinds de bond van machinisten en stokers heeft besloten om Zaterdag vóór Pinksteren het werk neer te leggen. De Londense beurs heeft op de twee aangekondigde stakingen, die de economie een zeer ernstige slag dreieden toe te brengen, al scherp gereageerd. Vrijdagavond I duurd. i! INSTALLATIE BEDRIJFSBRANDWEER by de Fa. Lips N.V. Woensdagavond had op de ter- reinen van de firma Lips N.V. en in de cantine de installatie plaats van de volledig uitgeruste bedrijfs- brandweer. Hierbij waren aanwezig de volledige directie der firma, bur- gemeester A. D. C. Snels, de com- mandant der Tilburgse brandweer de heer Flameling, de brandmeester de heer v. Poppel uit Tilburg, de instructeur van de bedrijfsbrand weer van de N.V. Lips Kol. Riet- veld, Hoofd der B.B., een deputatie i der Vrijwillige Brandweer uit Dru- nen de heren F. Elshout, H. Portier en K. v. Dun en verschillende hoof- den van diensten der N.V. De heer A. Vernooy meldde aan 't begin van deze avond aan de direc teur het brandweercorps present, dat daarna door de heer Max Lips, algemeen directeur, werd ge- inspecteerd. In verband met 't zeer slechte weer moest een oefening, die op het programma stond, vervallen. In de cantine had daarna een bij eenkomst plaats, die geopend werd door de heer Denkelaar, algemeen bedrijfsleider, en op deze bijeen komst verrichtte de heer Max Lips de installatie en werden de ver schillende vaardigheidsdiploma's uitgereikt. In een korte, maar zeer kernachtige speech zei de heer Lips dat het hem een bijzonder genoegen was deze installatie te mogen ver richten en hij had zeer veel waar dering voor het werk van deze men sen die zich in hun vrije tijd hebben laten opleiden om een ploeg te kun nen vormen die de brandveiligheid in het bedrijf zeer zou vergroten. Hartelijk dank bracht spreker ook aan de heer v. Poppel, die als in structeur is opgetreden en hij deed zijn woorden vergezeld gaan met een stoffelijk blijk van waardering. De diploma's werden uitgereikt aan de heren A. Vernooy, H. Zeeu wen, D. Visser, A. Vissers, P. Ver- duijn, H. v. d. Elzen, J. Dekkers, H. Brok, B. v. d. Brand, P. Pulles, G. Wassink, A. de Boodt, J. Mackay, G. v. Huiten, P. Teuns en J. Nelles. Op het welzijn van deze nieuwe - - bedrijfsbrandweer werd daarna ge- ainSenL de heer Joh. Verhoeven, 1 1 \xrac nr\ Lr trn4n J 4. lof voor de instructeur, de heer v. Popoel, en sprak tenslotte de hoop uit dat deze bedrijfsbrandweer een bruikbaar apparaat zal blijken te zijn en dat de goede verstandhou ding die er bestaat tussen de be drijfsbrandweer en de vrijwillige brandweer, bestendigd zal mogen blijven. Ook de heer Vernooy, leider van de bedrijfsbrandweer, voerde nog het woord. Deze bracht dank aan de mannen voor hun bereidwillig heid om de cursus voor brandweer man te volgen op een waarlijk lof felijke wijze. Dank bracht hij ook aan de heer v. Poppel en bood deze ook voor diens echtgenote een fraai geschenkje aan als blijk van waar dering. Er werden ook nog enkele films vertoond en de heer Flame ling voerde deze avond tot slot nog even het woord, waarbij hij de be drijfsbrandweer der firma Lips alle goed toewenste en het als een eer aanrekende dat voor de opleiding der bedrijfsbrandweer de mannen uit Tilburg, bij name de heer v. Poppel, de opleiding hadden mogen verzorgen. De bedrijfsbrandweer van de fir ma Lips zal 11 Juni ook deelnemen ana de provinciale brandweerwed strijden te Steenbergen; zij zal daarbij uitkomen in de Bedrijfs- brandweerklasse. Kon. Erk. Harmonie De Volharding gepromoveerd naar de le afdeling. Op het nationale muziekconcours te Diessen, dat gehouden werd on der auspiciën van de R.K. Federa tie, promoveerde de Kon. Erk. Har monie De Volharding met Hemel vaartsdag naar de afdeling eerste klas. In de tweede afdeling behaal de zij 314 pnt. in totaal, terwijl voor de promotie maar 300 ont.' nodig waren. Voor 't verplichte nummer Rhap- sodie Villageoise van R. Clerisse, behaalde men 152 pnt. en voor het vrije nummer Dorpsdansen van A. C. M. Gretry 161 pnt. De directie was in handen van de heer Joh. Verhoeven. Voor de directie had de Jury in haar rapport zeer veel lof. Dit mooie succes van De Volhar ding bracht Donderdagavond in Drunen nog veel drukte. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix ging De Volharding tegemoet en reeds bij de eerste ontmoeting werden veel hartelijke woorden gesproken. Het werd een glorieuse intocht en in de Harmoniezaal kwamen in de loop van de avond nog velen de Harmonie De Volharding geluk wensen met dit fraaie succes. Bur gemeester Snels sprak hartelijke woorden van gelukwensen en de beschermheer, de weled. heer Max Lips verklaarde trots te zijn op de mannen van de Harmonie. Verte genwoordigers van de diverse ver enigingen, o.a. van Beatrix, Canta bile, de Kerkelijke Fanfare en de Zangvereniging Ontspanning door Inspanning, voorden nog het woord, waarna de vice-voorzitter, de heer J. Vissers, dank bracht voor al deze gelukwensen. Men bleef ook nog geruimen tijd gezellig bijeen. De Donderdag 10.3012.00 Vrijdag 10.00—11.30 Zaterdag Het bad is op de volgende tijden geopend: Dames v.m. n.m. Zondag 2.00—3.30 Maandag 10.30—12.00 3.00—5.00 Dinsdag 10.00—11.30 6.00—8.00 Woensdag 10.30—12.00 2.004.00 3.00—5.00 6.00—8.00 2 00—4.00 Heren v.m. n.m. 4.00—6.00 5.30—8.00 3.00—5.30 4.30—7.30 5.30—8.00 3.00—5.30 4.30—8.00 Burgerlijke Stand over April '55. Geboorten Adrianus Antonius Maria zv A A de Gouw-de Gouw Mari na Petronella Maria dv A P J C Snoeren-van Duppen Anna Tresia dv E R Mac Gillavry-Soe- nan Marinus Cornelis Maria zv C van der Sanden-Witlox Paulus Bernardus Maria zv .1 B VinkenvleugelDubbelman Maria Jozet Cornelia dv J C van Delft-Koks Reinera Catharina Maria dv J v Loon-Booltink Marinus Johannes Maria en Wil helmus Maria Jozef zonen van J A M Muskens-Klijn Johan na Theodora dv A Portier-Scher- penborg Cornelia Laurina Jo- selino Maria dv M van de Wiel- van Loglen Robertus Marius AVï van der Steen-van den Akker Maria Antonia Adriana dv J Q Aerts-Merks - Arnolda Adriana Maria dv W Vugts-v d Leur Theresia Margareta dv J Holubiak-Wimmer Petrus Jo hannes Maria zv J P van den Hooven-van Iersel Hendrika Wilhelmina Johanna dv G van Wijngaarden-Becht Maria Eli sabeth Anna dv W C M Muskens- Akkermans Godefridus Lam- bertus Gerardus zv G Vissers- Brok. Huwelijken Bernardus Liefting oud 24 jaar en Johanna Cornelia Nicoletta van der Lee oud 23 jaar. Garvoorziening. Deze week is de 850ste aanvrage cm levering van mijngas ter ge meentesecretarie ingeleverd. De gunstige voorwaarden voor aan sluiting op het gemeentelijk gasnet gelden nog maar enkele weken. Voor de op of na 1 Juli a.s. inge diende aanvragen gelden geen vrij stellingsbepalingen meer; alle kos ten van aanleg komen dan voor re kening van de aanvrager. Voor hen die de aanvrage nog niet hebben ingediend is het dus van be lang hiermee niet meer te wachten, omdat thans de aansluiting nog on der zeer gunstige voorwaarden kan geschieden. LANDIS GYR-GEMEEN- SCHAP OP REIS. Woensdag j.l. maakte directie en personeel van Landis Gyr de jaarlijkse reis en ook dit keer werd het een uiterst genoeglijke dag. In twee bussen van-de firma Mulders-Sars ging men naar Bel gië, waar een bezoek gebracht werd aan de plaatsen St. Truien, Haselt, Dinant, Brussel en Ant werpen. I)e terugtocht ging over Breda, waar de hele Landis Gyr-gemeenschap de rest van de da|^ gezellig heeft doorgebracht. dronken en de heer Lips stelde voor te drinken op het vuur, waarvan men hoopte dat het nooit zou ko men. Burgemeester Snels, die hierna 't woord kreeg, stelde het zeer op prijs deze avond aanwezig te mogen zijn en noemde deze bedrijfsbrand weer een belangrijke aanwinst voor de firma, voor haar brandveiligheid en bedrijfszelfbescherming. Met de ze bedrijfsbrandweer is echter niet alleen de firma Lips gediend, maar de gehele gemeenschap in ge vallen van nood. De waarborgen hiertoe zijn in ieder geval gescha pen en spreker sprak de hoop uit dat men met de vrijwillige brand weer tot een goede samenwerking zou kunnen komen. Burgemeester Snels bracht het idee van gezamen lijke oefening houden naar voren en sprak ook de hoop uit dat de nieu we brandweermannen, die nu pas het diploma van hun bekwaamheid in de zak hebben, met veel toewij ding zullen blijven verder werken. Burgemeester Snels had ook veei was ook trots op dit fraaie succes en spoorde vooral zijn mannen aan te blijven voortgaan met studie om nog veel geluk te bereiken. De Zwarte Ruiter was ook in Drunen. H. de G., bijgenaamd de Zwarte Ruiter, was dezer dagen onder vei- lige geleide van de politie, in Dru- j nen. Dit was niet de eerste keer; echter was hij een vorige keer niet onder geleide van de politie. Dat j was met Kerstmis 1954 toen bij sla gerij H. Willemse bijna een geslacht J varken uit het slachthuis werd ge stolen in de avonduren. Aanvanke lijk dacht men toen dat dit 'n grap was, maar gebleken is, en de arre stant heeft dit ook bekend, dat het H. d. G. is geweest die deze avond Drunen met een bezoek heeft ver eerd. Opening Zwembad. Het gemeentelijk Zwembad „De Pleune Wiel" werd gisteren (Zon dag) geopend. et was een voorspoedige en prettige reis, waarvan iedereen zeer heeft genoten en waarvoor allen zeer erkentelijk waren. EEN LAATSTE DRINGEND VERZOEK. Heden zijn de dames-collec tanten, die bereid waren geheel belangeloos deze collecte voor het Nederlandse Roode Kruis te organiseren, voor 't mooie, maar moeilijke werk gestart. Hulde en dank aan deze ijverige mede werksters. Toont dat dit ook door U hoog gewaardeerd wordt. Stuur hen niet met ledige han den weg. Dat zou beschamend zijn. Geeft ieder naar vermogen. Mogen wij nog eens extra wij zen op ons lectuurhuisje aan de Markt. Wij kunnen Uw gebruik te lectuur nog zo nuttig besteden. Indien U inlichtingen wenst of grotere hoeveelheden te onzer beschikking hebt, kunt U zich vervoegen bij Mevrouw Roelofs - Heyrmans, Burgemeester v. d. Wielslraat 14, Waalwijk. Ned. Rode Kruis, afd. Waalwijk. EXCURSIES R.K. VROUWENGILDE. pestuur van de afdeling aalwijk van 't R.K. Vrouwen gilde steil zijn leden een tweetal excursies voor. Wanneer er vol doende deelname is, zal men op Dinsdag 14 Juni naar de Heilige Landstichting in Nijmegen gaan en naar het Openluchtmuseum in Arnhem, 's Morgens om 8 uur wordt vertrokken. Op Zaterdag 2 Juli zal men bij voldoende deelname de Passiespelen in Te- gelen gaan zien. Bij cle bekende adressen kun nen de dapies die aan de excur sies willen deelnemen, zich op geven. f te Waalwijk op Donderdag 26 Mei a.s. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREai WAALWIJK. Worden gevraagd: BOUWNIJVERHEID Timmerlieden Metselaars Halfwas schilder L.l. schilders KLEDING-REINIGING Naaisters Stiksters SCHOEN- EN LEDER Bijtuigers Schalmers Overleersnijders Handschoenencoupeurs Machinezwikkers Overhalers Doorzetters Afmakers Zoolleerstanzers Ophalers Stikkers Hulparbeiders voor alle afdelinge- Jeugdige schoenfabrieksarbeiders voor alle afdelingen Jeugdigen ter opleiding in 't leder- warenvak Schoenstiksters Plaksters Handschoenstiksters HOUT - KURK - STRO Machinale houtbewerker Meubelmakers L.l. meubelmakers METAALNIJVERHEID Machine-bankwerkers Stempelmaker Halfwas monteur L.l. constructie-bankwerker L.l. machine-bankwerkers L.l. automonteur L.l. plaatwerker HANDEL L.l. winkeljuffrouw (textiel) VRIJE BEROEPEN Vrouwelijke kantoorbedienden Volslagen correspondent, vreemde talen Mannelijke jongste bediende HOTELPERSONEEL (Seizoen) Werksters (afwasters) HUISH. DIENSTEN Dienstbode (dag en nacht) Werkster! ha'Ve dagen) BEZOEK AAN WAALWIJK. Op 7 Juni zal een gezelschap uit Abcoude een bezoek brengen aan onze gemeente en daarbij o m. de lederfabriek der firma P. v. Loon Gzn. bezichtigen. Op 11 Juni zal het Provinciale Hogere Handelsinstituut uit Has selt (B.) onder leiding van de heer Jos Roebbens onze gemeen te bezoeken, speciaal voor de be zichtiging van onze neo-byzan- t ij use kerk van St. Jan mét z'n prachtige kruisweg van Charles Lijk en andere bezienswaardig heden. van ,De Echo van het Zuiden door Bruno J. van Lheenke. „Mis!" zei triomfantelijk Har- rolds, „het is niet onze lord Chambricks, meneer. Het is dr. Hilton." „Wat?" speelde John de ver baasde. „Dus Hilton „En wat dacht u over de moor denaar?" vroeg Harrolds. ,,'n Ploert", antwoordde John. „Pardon, meneer, ik meen: heeft u er een idee van wie de moord pleegde?" „Geen vermoeden", zei John en hij loog dit keer niet eens zo erg. De organisatie beschikte over zoveel mensen „Diston", verklaarde Harrolds simpel. John Hoot even en zijn ogen vernauwden zich een ogenblik tot spleetjes, iets dat naar Harrolds zeer goed wist er op duidde, dat hij bepaalde sterke antipathieën koesterde jegens deze Diston en het met genoem de nu niet bepaald goed voor had. „Teken van beheerste haat", aldus had Harrolds het vernau wen van de ogen tot spleetjes al eens gekwalificeerd. „Hoe ben je er achter geko men vroeg John, die aan zijn derde kop koffie begon. „De gewone methode meneer", zei Harrolds, „ik ben werkelijk niet verder gegaan dan anders." „Mminm John stond op en liep het ver trek op en neer, af en toe iets in de hand nemend of alleen maar iets verschuivend. „Harrolds", zei hij, „het wordt tijd, dat wij orde op zaken gaan stellen." „Daar zal het inderdaad op uit i dienen te draaien, meneer", be aamde Harrolds. »Wel dan: in de eerste plaats zijn wij er nu wel zeker van, dat i hier een organisatie aan 't werk is. Ik ben er voor mijzelf van overtuigd, dat de topfiguur van deze organisatie laten wij het maar bij Kareltje houden een waanzinnig plan koestert om 'n wereldmacht te krijgen. Als mid del om deze macht te verkrijgen, gebruikt hij alles wat hem gun stig toeschijnt. Zeker is, dat hij mode van moraen Bieden zich aan SCHOEN EN LEDER Zwikmeester Ass. stikmeester Modeleur Looimeester Finishmeester Thuis-handzwikker Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur voorm op het Arbeidsbureau Waalwijk, Grotestraat 339. Tel 2131 Deze bekendmaking is geldig vanaf 23 Mei tot en met 28 Mei 1955. Het Arbeidsbureau Waalwijk ver strekt ook inlichtingen aan adspi- rant-emigranten. DE PASSIESPELEN IN TEGELEN. ,n"j' hemelvaartsdag zijn dui zenden belangstellenden de vro me getuigen geweest van de eer steuitvoering van de bekende iegelense Passiespelen. Onder die belangstellenden waren vele prominente persoonlijkheden en ook de tekstschrijver Pater Jacq. Schreurs. Ze zijn allen zeer ont- £-«■ rrfrd d1001.' c,c wijding die er van e?» I* sPe' uitgaat, door de toewij- ^5** dmg waarmee de hele I egelense ^dorpsgemeenschap het spel van Lnrislus lijden en sterven, hei spel ook van Zijn heerlijke ver- i ijzcnis, telkens weer boeiend en ontroerend, speelde. Men moet niet op de eerste plaats naar de prestaties zien van deze gewone mensen, men moet niet op de eerste plaats de j invloedrijke mensen in z'n machl heeft door verdovende middelen, j W ellicht heeft hij ook nog an- dere pijlen op zijn boog, maar daar zijn wij niet zeker van. j Wij weten nu ook, dat profes- j sor en mevrouw Renton zijn ver moord en wel door Diston, in opdracht van Hilton. Ook weten wij, dat Renton een belangrijke uitvinding op oorlogsgebied ge daan heeft. Waarschijnlijk is het dat Uil ton deze uitvinding ge deeltelijk in handen heeft gekre gen. Ik vermoed dat de eigenlijke gegevens tijdig door Renton ver nietigd zijn, maar dat Hilton ge noeg had aan hetgeen Renton over zijn uitvinding in zijn dag boek schreef. Hilton zal door die gegevens op een goed spoor zijn gebracht en de uitvinding verder gereconstrueerd en uitgewerkt hebben in 't laboratorium, waar in ik hem dood aantrof. Ook weten wij, dat er een ge vecht in de organisatie gaande was om de topplaats, en dat Hil ton hierbij het onderspit heeft gedolven. Van de belangrijke uit voerende figuren, Luigorro en Flaneur, is er ook één om zeep: vannacht werd Flaneur, zoals ik je vertelde, door zijn eigen baas hoogstwaarschijnlijk tenmin ste neergeschoten, hetgeen ge beurd moet zijn op het moment, dat Flaneur op het muurtje van de tuin lag en ik van dat muur tje afsprong. Van Hilton's werk heb ik niets teruggevonden, noch in het lab, noch in de werkkamer van Chambricks, noch in de zakken van 't costuum, dat Chambricks droeg toen hij Hilton vermoord de. Het lijkt mij evenwel on waarschijnlijk dat er geen enkel gegeven zou zijn en ik trek uit 't een en ander de conclusie dat Chambricks de, gegevens ergens anders heeft gebracht. Waar dat is? Wij zullen het moeten na gaan. Het oprollen van de organisa tie is kinderspel, ^ls wij de top opgeruimd hebben, hetgeen wij echter niet zo zonder meer kun nen doen omdat anders Geschenk niet levend uit hun handen komt. Wij moeten nu nog het volgende j weten: Waar is het hoofdkwar tier van de organisatie? Is Cham bricks Kareltje? en zo niet: wie is Kareltje dan? Is de uitvinding van professor Renton inderdaad door Hilton gereconstrueerd en verder uitge werkt? Zo ja, wie is er dusdanig met de resultaten bekend, dat hij hiermede kan werken? En uiter aard: leeft Geschenk nog en zo ja, waar wordt zij gevangen ge houden? Wat dat laatste betreft, Har rolds, zowaar als ik hier sta: ik vermoord ieder lid van die orga nisatie eigenhandig, wanneer Ge- zal mij eens kleden. En dan gaan wij maar weer eens aan 't werk. „Als ik zo vrij mag zijn: wat denkt u te gaan doen?" vroeg de hutier, die de koffiekopjes in el kaar zette. „M eer eens babbelen met on- - ze lord Chambricks denk ik «a schenk vermoord is. En de rest John. „En ik denk er niet aan te- van mijn leven zal ik er dan aan rug te komen zonder Geschenk". geven, om alles wat misdadiger is in dien zin, dat ze lol moord op onschuldigen in staat zijn, radicaal uit te roeien!" John had op een voor zijn doen ongewoon ernstige toon gespro ken en Harrolds begreep hieruit dat het de baas nog nooit zo'n ernst was geweest als juist nu. De laatste woorden hadden zelfs Harrolds, die heus wel iets ge wend was, zeer onheilspellend in de oren geklonken; hij wist maar al te goed, dat er geen woord bluf bij was. „De adressen die je van die twee kerels beneden hebt losge peuterd zijn niets nieuws?" vroeg John. „Absoluut niets waardevols, meneer", verklaarde Harrolds. Zwijgend staarde John enige tijd naar buiten. Dan rekte hij zich en zei, met iets minder ern stige stem: „Kom Harrolds, ik Uren van wachten schijnen da gen van wachten voor de wqcli- ter. John ondervond dat, toen hij de gangen van Chambricks na ging. Hij was Chambricks baast tegen het lijf gelopen toen deze zijn club uit kwam en had zijn prooi niet meer losgelaten. Uren hield hij Chambricks' kantoor rui al in de gaten. Het liep tegen vij ven, toen eindelijk zijn geduld werd beloond Chambricks' auto reed voor en even later stapte inylord in die auto. Op enige afstand van John stond een taxi te wachten. Dc chauffeur van deze taxi knapte meerdere malen karweitjes voor John op en vond de opdrachten die hij van deze heer kreeg, dan ook al niet gek meer, wat 't ook voor opdrachten waren. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6