Waalwijkse en Langstraatse Courant TOERWAGEN-RALLEY 1955. BIOSCOOP-PROGRAMMA Hoederdag R.K. Middenstandsvereniging VRIJDAG 27 MEI 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 78e JAARGANG No. 42 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertentie# •pedaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" ZONDAGSDIENST. Zondag 29 Mei 1955. Arts: Dr. v. Daal. Apotheek: Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 29 Mei 1955. 10 uur: Ds. L. Sehellevis. Pinkstercollecte voor de zen ding. Maandag 30 Mei, 2e Pinksterdag. 9 uur: Ds. L. Sehellevis. Korte dienst. NED. HERV. KERK BAARDWIJK. BELEEFD VERZOEK. Deelneemsters enthousiast. o 5e Moederdag, die de Middenstandsvereniging te Waalwijk Dinsdag hield, zal ongetwijfeld nog vaak worden herhaald, want hij is in alle opzichten geslaagd. De Middenstandsdames heb ben een prachtige dag gehad, een dag waarop het serieuze een gelukkige combinatie vond met het prettige. In de morgenuren vertrokken de dames, vergezeld door enige neren van 't bestuur, naar 't Cis- terciënserklooster Mariënkroon te Nieuwkuijk, waar de Hoog- Eerw. Zeergel. Heer Dr. B. van den Hurk, de adviseur van de af deling, met assistentie van en kele Paters, een plechtige H. Mis celebreerde, waarvan de gezan gen gezongen werden door het convent. Het was een plechtig heid, die zeer veel indruk maak te op alle aanwezigen, terwijl 't tevens een bijzonder voorrecht voor de dames was, een H. Mis in de kloosterkerk te mogen bij wonen. Na de H. Mis was er koffie met gebak en toen hield de WelEerw. Pater Norbertus S.O.Cist. een prachtige toespraak, waarin hij uiteenzette wat de vrouw bete kende in de middenstand; de middenstandsvrouw had het bij zondere voorrecht, dat ze bijna altijd in de nabijheid van haar man kon zijn, hem kon helpen en steunen; dat vroeg veel offers van haar weliswaar, maar van de andere kant was dit van zeer groot nut voor de man, voor het gezin en voor de vrouw zelf. Nadat men de eetlust had op gewekt, zat men aan aan een welvoorziene en keurig verzorg de warme lunch; tijdens de maal tijd moest Deken van den Hurk wegens zeer bijzondere omstan digheden afscheid nemen van 't gezelschap, maar hij deed dat niet dan na een heel bijzonder woord van dank en waardering gesproken te hebben tot de Pa ters Pater Prior maakte ook de hele dag mee die op wer kelijk buitengewoon hartelijke en gastvrije wijze de dames had den ontvangen en voor alles ge zorgd hadden. In de middaguren bezichtigde men de kapel en vooral ook de sacristie, waar de oude en nieu we heilige vaten en paramenten de grote bewondering van de da mes hadden. Het blauwe Maria- kazuifel bleek wel heel bijzon der de aandacht te hebben. Inte ressant was ongetwijfeld ook het bezoek aan de fazantenfokkerij, waarin de vorige week 600 jon- fe fazanten ter wereld waren ge- omen. Er werd thee geserveerd eii toen lieten de dames zich veel interessants en wetenswaardigs vertellen over de Orde en haar geschiedenis en heel bijzonder over de historie van het klooster Mariënkroon. Pater Dr. Pascalis stelde de dames hiervan op de hoogte en hij had aller belang stelling. Om vijf uur reisde men weer terug naar Waalwijk, uiterst voldaan over deze bijzondere dag, die tot nog toe de verwach tingen ver had overtroffen. We zeggen tot nog toe, want er was nog geen einde. Om 8 uur namelijk werd er in de kapel van het St. Teresia-ge- sticht door de WelEerw. Pater Norbertus een plechtig Lof gece lebreerd, waaronder hij een in drukwekkende *Maria-predikatie hield, en het koor der zusters i prachtig zong. 1 En toen togen de dames met de heren waarvan er ook al een aantal het plechtige Lof hadden bijgewoond naar zaal Thalia, waar de rest van de avond, in 't hijzijn van de adviseur Deken dr. B. van den Hurk en Pater Nor bertus gezellig werd doorge bracht. De voorzitter, de heer A. Meijs, opende deze feestavond met een heel speciaal woord van dank aan de HoogEerw. Heer Deken, die bereid was geweest de H. Mis op te dragen, aan de Paters van Mariënkroon, die hij in de per soon van Pater Norbertus dank- te voor de buitengewoon gulle ontvangst en voor alles wat de i dames deze dag was geboden. Hij dankte de Zusters van Waalwijk, die de kapel ter beschikking ge steld hadden en met hun koor het Lof hadden opgeluisterd en tenslotte Pater Norbertus per soonlijk voor de wijze waarop hij in een toespraak en de Maria- predikatie de middenstandsvrou- wen heel veel had meegegeven. Een speciaal woord van dank i verdiende ook de heer H. v. Mil, I die de leiding van deze dag had gehad; de dames, verklaarde de voorzitter, waren buitengewoon tevreden over hem. Toen gaf de voorzitter de lei ding in handen van de heer Dis- hoeck, die zorgde dat het 'n heel prettige avond werd en daarbij werd geholpen door de goede pi aniste Mevr. Bakkers en enkele heren van de RKJMV; de stein- imng steeg naarmate het uur vorderde en de vele aanwezigen vermaakten zich best. Het was in elk opzicht 'n dag, die voor herhaling vatbaar was. VERENIGDE RIVIEREN-ZEILERS. De Pinksterdagen zullen, even als het vorige jaar. wederom in het teken staan van enkele grote wedstrijden voor de giote rivie ren-zeilers. De „Verenigde Ri vieren Zeilers" (VRZ) stelden 'n programma samen, wat voor de zeilers, die gewend zijn om op grote wateren te varen, voor elk wat wils biedt. Maar ook voor hen die meestal de plassen be varen, is het een unieke gelegen heid om in een buitengewoon ge zellige sfeer kennis te maken met al datgene wat de grote ri vieren te bieden hebben. Behalve de dag- en wisselprij- zen is voor deze gezamenlijke wedstrijden voor alle klassen een hoofdprijs beschikbaar: de VRZ wimpel. 't Programma luidt als volgt: Zaterdag 28 Mei: Reünie en schippersbal in de zalen van De Beurs te Tiel. Zondag 29 Mei (le Pinkster dag) wedstrijd op de Waal van I iel naar Gorinchem, afstand ca. 40 km. (Waal-Merwe-race). Maandag 30 Mei (2e Pinkster dag): wedstrijd od de Merwede en de Waal bij Gorinchem, af stand ca. 30 km. (Loevestein- wedstrijd). Zaterdag 25 Juni: wedstrijd van Gorinchem via Nieuwe Mer wede en Amer naar Keizersveer, afstand ca. 40 km. (Jacoinina- race). Zondag 26 Juni: wedstrijd op de Maas en Andelse Maas bii Heusden, afstand ca. 25 km .Brabantse zeilwedstrijden). 9°L Padere bijzonderheden en inschrijfformulieren kan men zich wenden tot het secretariaat: J. Hertman, a/b Little Tjisada- n«, Industriehaven, 's-Bosch. UIT DE HERTOGSTAD. Noaris H. M. C. Rits te 's Her togenbosch herdacht 1.1. Dinsdag zijn 25-jarig ambtsjubileum en het feit dat dit notariaat 120 jaar in de familie Rits is. Hem werd grote hulde ge bracht door een comité dat hem een televisietoestel aanbood. De receptie was zeer druk bezocht. Het bekende hotel-café-res taurant Centraal op de Markt te 'sHBosch herdacht 1.1. Dinsdag onder grote belangstelling zijn 50-jarig bestaan. Als men met een autobus of toerwagen een reis maakt, denkt men maar zelden dat de man die achter het stuur zit, zo'n verant woordelijke positie heeft, en men h schouwt het als vanzelfspre kend, zo is men daaraan gewoon geworden. Als men de eer heeft gehad in een toerwagen de rallye 1955 mee te maken, krijgt men eens een kijk op het ingespannen, voorname werk van zo'n chauf feur, en men zegt aan 't einde: prijs of geen prijs, deze mensen zijn voorname en goede vaklui en men kan zich bij alle 49 (dub bel bemand) veilig voelen. Zo was onze toerwagen een B.B.A. Volvo-wagen, waarmede wij te Bergenopzoom om goed 7 uur startten bij Hotel De Draak voor een oriëntatierit. Behalve het kaartlezen moest men zich oriënteren op vier foto's en ver schillende namen, controle en geheime controleposten en tevens op tijd rijden. Wij vervolgden onze rit richting WouwMoerdijk's Bosch. Er moest goed opgelet worden bij de richtingborden en men moest kijken naar 't nummer hiervan. Alles ging rustig zijn gang tot Made, waar wij opeens café-res taurant Prins Hendrik passeer den en daarna een hoek omslaan de, belandden bij een controle post. In Oosterhout was het heel druk en kreeg men de eerste fo to in 't oog: de straat met het O. L. Vrouwebeeld op de hoek en de grote kerk op de achtergrond. Wij passeerden café Het Duifje. Mensen van smaak kopen in de ze zaak, weer controle. Op de Lage Ham te Dongen de foto van windmolen, lederfabriek v. Bavel, foto van de straat met gezicht op de R.K. Kerk, waar men niet inreed, doch hiervoor moest men afslaan in de richting Klein-DongenJ's Gravenmoer, al waar gepasseerd werd café 't Haasje, villa Anna en Schoon zicht. Te Waspik-Boven kreeg men over de overweg van de N.S. de foto in zicht van de Prot. Kerk op de achtergrond, daar naast de R.K. Kerk en langs de weg berkebomen. Via villa Aca dia van de heer Brokx ging men richting Waalwenk, waar over de overweg van de N.S. aan de Besoijensestraat weer een con trolepost stond. Verder over Sprang, Loonopzand en Uden- hout naar 's-Bosch tot de roton de bij de Vughtse brug, door het plantsoen naar Dungenbrug, dc fuik, van Heeswijk naar de Zuid willemsvaart weer langs de fuik. Van Coudewater naar 's-Bosch, waar bij aankomst de B.B.A.- harmonie ons begroette met een pittige mars. Te ruim 13 uur ging men van 's-Bosch in de richting St. Mi chielsgestel, Schijndel, Wijbosch, Eerde, Schijndel, Boxtel, Oir- schot, (Moergestel, Oisterwijk tot de Hondsbcrg. Op dit gedeelte waren de controles en geheime controles op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen niet te noemen. Hierna een rit door de schone bossen van Oisterwijk, waar al le bekende en onbekende ver keersborden waren opgesteld en zeer vele vallen waren, o.a. een stopverbodbord, waar voorbij 'n 100 meter verder een allerliefst meisje stond met sigaretten, en een goed leesbaar bordje: gratis sigaretten voor dc chauffeurs. Nu, u begrijpt dat de meesten hierbij stil hielden en er maar enkele doorreden. Waarom heeft men dit niet aangerekend? Dat was voor onze chauffeurs Jacobs en Kooremans jammer, want hoewel zij graag die sigaretten gekregen hadden, reden zij toch door of er niemand stond en hadden hiervoor dus ook geeu strafpunten. Te ongeveer 3 uur kwamen de klassementsproeven in het Sta dion De Vliert te 's-Bosch. Hier moest een drukproef gemaakt worden tegen een apparaat tot 'n groen licht brandde, drukte men narder, dan brandde een rood licht en bij zeer hard drukken ging een claxon, wat maar bij enkelen voorkwam. Dan werd zig-zag door een rij palen gereden en verder moest men aanleggen aan een voorge stelde bushalte. Verder op de rij weg stonden vijf paaltjes, waar van alleen het buitenste moest worden omgereden; dan moest dit door de tweede chauffeur weer gesteld worden, daarna moest men zich vlug in de bus begeven en er doorrijden; ook werd over dit alles de tijd bere kend. Om goed 5 uur werden in de Veemarkthallen onder regen- en hagelbuien de prijzen bekend ge maakt. Het is begrijpelijk dat het gezelschap van de BBA een hoera aanhief, toen bekend gemaakt werd dat de chauffeurs Jacobs en Kooremans een derde prijs liehaald hadden en de BBA-liar- monie liet haar vreugdetonen schallen, wat ze evenwel ook bij de andere prijswinnaars deed. Verder behaalden de BBA- chauffeurs nog een vierde Drijs en een extra prijs. De BBA mag dus tevreden zijn over haar mensen voor de prestatie die zij geleverd hebben. Het was ons ook een zeer groot genoegen deze rallye te mogen meerijden en we zijn vol lof over alle deelnemers uit het hele land. Er werd ook meegereden door een bus vol verpleegsters en een bus met gepensionneerden, die zeer zeker ook ten volle over de rit tevreden zullen zijn geweest. H. DE ECHO HET ZUIDEN mmm De heer J. van Nispen, die hedenmorgen ten raadhuize officieel afscheid neemt van de gemeente-dienst, waarin hij pl.m. 40 jaar werkzaam was. A.s. Zondag hoopt in de Dienst des Woords in de Ned. Herv. Kerk te Baardwijk voor te gaan Ds. Oskam van 's-Hertogenbosch. De dienst begint om half elf. EEN*LÉZING OVER ARGENTINIË. De afdeling Waalwijk van de R.K. Bond van Handelsreizigers St. Cristoffel bad de Weleerw. Pater L. v. d. Sanden, M.S.C., uitgenodigd, Maandagavond voor de leden van de afdeling en hun dames in Hotel Verwiel een lezing te houden over Argentinië. Pater v. d. Sanden heeft deze gelegen heid graag benut iets te vertellen over het bijzondere land, waar hij reeds 9 ja ren als missionaris werkte. Voordat hij aan zijn lezing begon verwelkomde de heer J. Vugs, die de voorzitter verhinderd wegens uitste- digheid verving, alle aanwezigen, bij zonder de spreker. Hij besprak enkele afdelingsbelangen, verwelkomde enkele nieuwe leden, rele veerde de goed geslaagde auto- en mo torzegening en spoorde tenslotte de le den aan deel te nem'en aan de St. Cris- toffel-retraite. Dan was het woord aan Pater van der Sande die hetgeen hij wist te ver tellen over Argentinië niet dwong in het nauwe keurslijf van een lezing, maar maakte tot de stof van een gemoedelijk, maar daarom niet minder interessant en gedegen, praatje. Argentinië, hoorden de geboeide aan wezigen, is negentig maal zo groot als Nederland. In deze oud-Spaans kolonie, sinds 1810 een eigen staat, is 85 der bevolking katholiek, in naam ten minste, want slechts 5 van deze katholieken is practiserend. De rest wordt wel ka tholiek gedoopt, maakt van de eerste H Communie een groot feest, trouwt meestal ook wel in de kerk, maar daar blijft het dan ook bij. Er is wel een ijverige Katholieke Ac tie, maar het aantal personen dat zich hiervoor beijvert is te gering om wer kelijke invloed te kunnen uitoefenen. De eigen katholieke scholen en de ka tholieke arbeidersbeweging verrichten ook goed werk bij het streven het gods dienstig leven op peil te houden. Er is een ontstellend gebrek aan pries ters: van een eig'en inlandse clerus is na genoeg geen sprake. Argentinië, waar toch het Katholicisme nog staatsgods dienst is al zal dat niet lang meer duren kan men met recht een missie gebied noemen. Heel veel heeft Pater v. d. Sande nog verteld over de Argentijnse bevolking, hun levenswijze, hun levenshouding: over de middelen van bestaan, terwijl hij ook aan de hand van talrijke vragen die hem door de aanwezigen werden gesteld nog veel wetenswaardigs zei. Een mooie serie lichtbeelden maakte de avond nog interessanter. CHR. GYMNASTIEKVERENIGING „KRACHT EN VLUGHEID De Chr. Gymnastiekvereniging Kracht en Vlugheid stelt krachtige pogingen in het werk om te komen tot oprichting van een afdeling voor Dames-Senioren. De oefenavonden zullen onder gedi plomeerde leiding staan en Vrijdag avonds gegeVen worden in de turnzaal der Prot. Chr. H.B.S. Ook worden de ouders nogmaals op gewekt om hun kinderen lid der veren i- ging te doen worden, gedachtig aan de spreukEen gezonde geest in een ge zond lichaam. VOLKSFEEST VAN WAALWIJKS BELANG. iaarhjks Volksfeest van Waal- ijks Belang op 15 Augustus a.s. be looft weer veel goeds. De vereniging is reeds verzekerd van de medewerking van het muziekcorps van de Genie uit 's-Bosch, hopelijk in ceremonieel tenue, dat een mars door de gemeente zal maken en daarna een tap toe zal blazten op de kiosk. 'Voorts zal de dansgroep „Polona" uit Breda, bestaande uit 12 personen, in sierlijke nationale klederdracht een pro gramma verzorgen van Poolse volks dansen, dans en muziek. JUDO. Judoclub Waalwijk was Zondag te gast bij Judoclub Tilburg, alwaar een judo-ontmoeting plaats vond tussen Bre da, Tilburg en Waalwijk. Judoclub Waalwijk nam hieraan deel niet 2 teams A en B. Het Waalwijkse A-team won met 21 van Breda en maakte gelijk tegen Tilburg 22. Het B-team daarentegen behaalde zowel op Tilburg als op Breda de zege, de stand was resp. 31 (Tilburg) en 43 (Bre da). In de gecombineerde ontmoeting ontmoeting Waalwijk - 'en Breda tegen Tilburg was de combinatie de sterkste en won met 76 en 32. In deze over winning had judoclub Waalwijk het grootste aandeel, n.l. 5 punten en 2 pun ten. Medio Juni zal Judoclub Waalwijk de clubs uit Tilburg en Breda bij een re turn-ontmoeting te Waalwijk ontvangen. VISSCHERSLUST. Hengelen aan de Maas. Het bestuur deelt mede, dat het ver boden is aan de Maas te hengelen, zon der daartoe den geldig looprecht te be zitten. Ondanks de verwachtingen staat de Rijkswaterstaat niet toe vóór 1 Juli de oevers van de Maas te betreden om de hengelsport uit te oefenen. Particulieren mogen in het geheel niet langs de oevers van de Maas komen. Ook niet gezinsle den van hengelaars die een geldend loop- recht bezitten. Dat wil dus zeggen: vrou wen van hengelaars mogen hun man niet vergezellen bij de uitoefening van de hengelsport aan de Maas. De A.H.B. deelt mede, evenals vorig jaar, „misschien volgend jaar". Zoet houden, gelijk de kinderen? Uiterlijk zul len we ons dienen te houden aan de be palingen, maar inwendig „gist" het in ens, vanwege de grote onzin van het verbod: immers omdat de boeren hooi velden aan de Maas hebben, weigert de R.W. de toegang. Wij menen dat de toegang behoort bij Domeinen en niet bij de R.W. Bij ons rijst de vraag: Wordt wel met de nodige klem er op aangedrongen tot openstellen van de Maas voor de hen gelsport? VOETBALTOURNOOI NIJVERHEIDSSCHOLEN. Morgen, Pinksterzaterdag, zal in Klun- dert het jaarlijkse voetbaltournooi voor Nijverheidsscholen worden gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door de nijverheidsscholen van Breda, Klun- dert, Oosterhout, Geertruidenberg en Waalwijk. Ongetwijfeld zal er weer vinnig ge streden worden om de nieuwe wisselbe ker, nadat de Bredase school op het 't vorig jaar te Waalwijk gehouden tour- nooi zich de definitieve bezitster wist te maken van de eerste begeerde beker. MUSIS SACRUM. MAGNIFICENT OBSESSION. Onder de titel „De Grote Obsessie" vordt Vrijdag, Zaterdag en Zondag in Musis Sacrum een film vertoond, die niet zal nalaten op velen een grote in druk te maken. De Grote Obsessie is de verfilming van de bekende roman van Lloyd C. Douglas (de auteur van The Robe) en Jane Wyman en Rock Hudson spelen er de hoofdrollen in. Het is het verhaal van een verkwis tende jonge man 'en een lieve serieuse vrouw, de jonge weduwe van een be roemd dokter, die stierf, omdat het ap paraat dat hij voor zich zelf vervaardig de, hem op het critieke moment niet kon helpen, omdat men er de levensgeesten van de verongelukte jongeman mee moest opwekken. De jonge man wil het grote voorbeeld van de dokter volgen, maar te veel zit hij nog vast in de sfeer van vroeger: als Wy mogen nogmaals een dringend beroep doen op onze adverteerders, correspondenten e.a. hun adverten ties en bedragen ZO TIJDIG MO GELIJK In te zenden, In elk geval vóór 9 uur op MAANDAG en DONDERDAG maar zo mogelijk ZONDAG EN WOENSDAG. Bij voorbaat dank REDACTIE. echter Helen, de jonge weduwe, een on geluk krijgt, wanneer zij Bob wil ont lopen, een ongeluk dat haar blind maakt, verandert er heel veel in de jonge man, die af studeert, een bekend chirurg wordt, dan Helen, die hem niet herkent, weer ontmoet en zo langzaamaan de voorwaarden schept voor hen beiden voor een leven in geluk en liefde. Een film die graag aanbevolen wordt aan personen van veertien jaar 'en ou der. VOLMAAKT ALIBI. Maandag en Woensdag een spannen de thriller; een detective-film waarin we de geschiedenis beleven van een zekere Al Willis, een eerzame bakker van be roep, die door een detective wordt ver dacht van moord: maar de verdachte staat bekend als een zeer eerzaam bur ger 'en de politieman krijgt tenslotte zijn entslag, omdat hij geen eerzame burgers mag verdenken. Maar ook na zijn ont slag verdenkt hij de bakker nog, en hij volgt hem naar de Mexicaanse grens, waar hij achter de ware aard van de eerzame burger komt. Maar nog is het niet gemakkelijk de autoriteiten te over tuigen: tenslotte lukt hem dit en hij wordt gerehabiliteerd; alleen is het erg jam mer, dat het meisje Marianna dat hem zo trouw hielp niet kan delen in zijn geluk. LUXOR THEATER. MUITERIJ OP DE CAINE. Ook in het Luxor-theater wordt met de Pinksterdagen een bijzondere film ge toond, die ongetwijfeld veel belangstel ling zal trekken en velen zal boeien. Muiterij op de Caine: de verfilming van Herman Wouk's bekroonde boek met beroemde acteurs, zoals: Humphrey Bogart, Van Johnson, Fred Mac Murray, Jose Ferrer en de nieuwe „ontdekkingen" Robert Francis en May Wynn. De Caine is een roestig oud oorlogs schip, en de bemanning is slordig en on geschoren, maar commandant weet in volle zee en in volle actie met zijn man nen tot prima zeemansprestaties te ko men. Dan komt er een andere kapitein op de schuit, kapitein Queeg, die on middellijk orde en tucht aan boord her stelt, die despotisch is en kleinzielig en soms uit lafheid zijn orders ontduikt; langzamerhand ontdekken de officieren, dat hun commandant eigenlijk een ze nuwzieke is. De crisis in de gespannen verhoudingen komt, wanneer tijdens een verschrikkelijke orkaan de kapitein we zenloos op de brug staat; dan ontneemt zijn luitenant Maryk hem het comman do, zich beroepend op een artikel vol gens hetwelk een mindere een zieke commandant mag afzetten; de officier van de wacht ondersteunt hem hierbij. Terug in Amerika worden zij voor dc krijgsraad gedaagd, verdacht van muiterij; de mannen worden vrijgespro ken, maar toch is het einde nog anders als men zou verwachten. Het is een boeiende film geworden, die ongetwijfeld velen enkele uren zal houden in de greep van de intense spanning en de uitstekend getroffen sfeer. Toegang veertien jaar. DE WRAAK VAN EEN POLITIEMAN. De Engelse titel van de film die Maandag en Woensdag in Luxor wordt vertoond is „The Big Heat", in Neder land wordt hij uitgebracht onder de ti tel „Tot het bittere einde" 'en de Direc tie van het theater noemde ze: De Wraak van een politieman". What is in a name? De film blijft het zelfde, dat wil zeggen blijft spannend en opwin dend tot het einde. Ook hier zien we een detectieve staan tegenover een gewetenloos misdadiger, ook hier krijgt de detective van zijn supe rieuren de waarschuwing het geval maar te laten rusten, maar hij zet het onder zoek toch door, ook als hij de politie dienst heeft verlaten, wanneer zijn vrouw is gedood door een bom van de gangsters. Heel veel opwindends gebeurt er nog voor het einde er is, een einde dat niet voor eenieder even gunstig is. Toegang 18 jaar. Deze weck arriveerde op bet vliegveld Valkenburg bij Leiden voor een bezoek aan Nederland de Premier van Thailand, Pibulsonggram en echtgenote. Minister Luns verwelkomde de premier. Het gezelschap begeeft zich naar het stations gebouw.1

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7