ffl KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND Hun beste vriend! m Een stijlvol gevierd priesterjubileum. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 31 MEI 1955 3 „or1 trokken eveneens GO.OOO 1)1 ten' en de Efteling in Kaats- nl,vp| sloeg een prachtig figuur lllTr„im 35.000 bezoekers in uvee dagen tijd. np hotels en pensions in de Ip steden konden de gasten gr0, iw.rgen en moesten hen naar 21 nrov'incie doorsturen. ieJp grensposten werkten onder '..^spanning en de Nederlandse pöen zagen zwart van de auto s ,U'de bromfietsen. En de flesjes nnebrand-olie zullen ook wel Jet te teIlen zi-tn geweest BRITSE spoorwegstaking «OUDT HONDERDDUIZENDEN vast IN PINKSTERVERBLIJF. ne Engelse economie zal zeer •aar de gevolgen ondervinden van 3 spoorwegstaking, die Zaterdag- ,-cht is uitgebroken. De afgelopen %e prachtige zonnige Pinkster ren hebben honderdduizenden kendgangers de last ondervon- Maar vanmorgen zouden .Jhts dertig van de 500 treinen rij- die tussen zeven en tien uur ewoonlijk 400.000 werkers uit het i'uiden naar het centrum van Lon- |:en brengen. Hoevelen zullen er in ■lagen op hun werk te arriveren? ,11s de staking voortduurt, zullen ;ft,ee van de grootste Engelse staal fabrieken, De United Steel Compa res en Colvilles, met in totaal 52.000 arbeiders, vóór het einde van week hun poorten moeten slui ten. Dat zal een kettingreactie van werkloosheid veroorzaken in de ;taalverwerkende industrieën. KABINET BESTUDEERT PLANNEN VAN Mr BURGER. Het kabinet dat twee weken ge leden zijn ontslag aanbood, komt vanmiddag voor zijn wekelijkse vergadering bijeen en zal dan de olannen van de socialistische kabi netsformateur mr Burger bespre ken.. De heer Burger heeft zijn voorstellen (gewijzigd na overleg net de leiders van de regeringspar- tijen) voorgelegd aan de aftredende ininister-president dr Drees. Dit is cen logische gang van zaken, want nr Burger wil alsnog bereiken dat jet kabinet-Drees aanblijft. De be windslieden moeten tijdig hun oor deel geven, anders zou later kun nen blijken dat alle moeite vergeefs is geweest. VIER AMERIKAANSE PILOTEN IN CHINA VRIJGELATEN. Communistisch China heeft giste ren vier Amerikaanse vliegers vrij gelaten, aldus heeft radio Peking meegedeeld. Een militaire Chinese rechtbank, aldus de radio, heeft de vliegers veroordeeld om uit 't land te worden verwezen De overige elf Amerikaanse vliegers die nog in China gevangen zitten, zullen mis schien binnenkort eveneens wor den vrijgelaten. Dit laatste werd seegedeeld door India's afgevaar digde bij de Verenigde Naties, ürisjna Menon. TWEE DODEN BIJ TREINBOTSING. Bij een botsing tussen een perso nentrein en een goederentrein, Za terdagavond omstreeks half twaalf vlak bij het station van Geldermal- sen, zijn de 56-jarige bestuurder van de reizigerstrein, P. H. Gies- pers uit Eindhoven en de leerling machinist van de goederentrein, de -jarige H. Schragen uit Rotter dam, om het leven gekomen. VEERBOOT LIEP VAST DOOR LAAG WATER. Pinkstergasten hadden pech. De veerboot Friesland", die de dienst tussen Holwerd en Ameland onderhoudt, is Zaterdagmiddag met ruim 400 passa ges aan boord, vastgelopen als gevolg van de lage waterstand op de Wadden, s Nachts bij hoog water kwam de boot vW. en konden de passagiers bij Nes «a wal gaan. Dit was ongeveer om 4 Zondagmorgen. KONINGIN EN PRINS WOONDEN ILSY BIJ. Ruim honderdduizend mensen tobben gisteren de Internationa le Luchtvaartshow „ILSY" te ipenburg bijgewoond. Om twee uur arriveerden H. M. de Konin gin en haar man per vliegtuig op ipenburg. Gerben Sonderman, jlte het toestel bestuurde, reed tot vlak voor de creloge. wonderman vertrok direct daar op naar Schiphol. Tijdens de show demonstreerde hij een der lokker „Machtrainers" en bo vendien doorbrak hij met een Hawker „Hunter" de geluidsbar- "ere. Vliegtuigen van uiteenlo pende typen donderden boven ipenburg en vertoonden de stoutste staaltjes. Vooral het correcte formatievliegen oogsttè veel bewondering hij de menigte. DOCUMENT ATIE-CENTRUM VOOR WOL-INDUSTRIE. De besturen van de Hogere extielschool, de Research-ver- higing van ,je Nederlandse Wol- industne en het Vezelinstituut ';A.O. ressorterende onder de 'jverheidsorganisatie voor toe- 3 natuurwetenschappelijk onderzoek, hebben in gezamen- iJK overleg een docuinentatie- entruin ingericht in een der lo- Jki van de Hogere Textiel- te Tilbuan ''an^e Schijfstraat hull te8emv°ordigheid van de van nmnes^er en wethouder H. ""Mcmen en een groot aan- fió;sf ,ndustrieëlen is de of- schied openinL'sP|echtigheid ge- VANDAAG EEN BESLIUT OVER RECONSTRUCTIE? De vooruitzichten op een spoe dige oplossing van de kabinets crisis zijn er Zaterdag beter op geworden. Nadat de fracties van KVP, AH en CH hun antwoorden op (fe huurvoorstellen van de formateur hadden ingediend, heeft mr. Burger Zaterdagmor gen een mondelinge conferentie gehad met de fractievoorzitters Prof. Romme, Dr. Schouten, Ti- lanus en Willems. Vandaag zal Mr. Burger een tweede hindernis moeten nemen en die is, naar het zich laat aan zien, nog wel zo moeilijk als de eerste, welke hij tegen veler ver wachting in heeft genomen. BELEEFD VERZOEK. Wy mogen nogmaals een dringend beroep doen op onze adverteerders, correspondenten e.a. hun adverten ties en bydragen ZO TIJDIG MO GELIJK in te zenden, in elk geval vóór 9 uur op MAANDAG en DONDERDAG maar zo mogelyk ZONDAG EN WOENSDAG. B(j voorbaat dank REDACTIE. O Spontane huldiging waardevolle geschenken Kaatsheuvel vierde op de 1ste Pink sterdag het 40-jarig priesterjubileum van Pastoor F. J. C. de Klijn. We schrijven opzettelijk „Kaatsheuvel" al meent de parochie St. Josef de jubilaris alleen voor hun parochie te mogen opeisen. 'De ac tiviteiten van Pastoor de Klijn voor ge heel Kaatsheuvel zij nzo groot, dat ge heel de plaats hem een verdiende en onvergetelijke hulde heeft bereid. Stijlvol varen kerk en Wilhelminaplein versierd. Een triduum waarvoor veel belangstel ling was en een algemene 'H. Communie in de morgen van de feestdag waren de innerlijke voorbereiding voor het grote feest. Om vijf voor tien werd de Jubi laris op de eerste Pinksterdag van de pastorie afgehaald door de assistenten, de misdienaars, bruidjes en de jeugdor ganisaties. Om 10 uur droeg hij zelf de plechtige Hoogmis van dankbaarheid op, geassis teerd door zijn heerbroer, pastoor W. de Klijn uit Tilburg, zijn heerneef, bouw pastoor C. Manders uit Tilburg, zijn oud-kapelaan, pastoor Rietra van de Berndijk. 'Het parochiaal zangkoor zong onder leiding van zijn directeur W. Ber- zeveld op verdienstelijke wijze de 3-stem- inige Mis van L. Perosi en na de H. Mis dc priestercantate van L. A. Dobbel steen. Pastoor W. de Klijn hield de feestpredikatie naar aanleiding van de tekst uit Psalm 110 „Veertig jaren was ik met ill". Als priesterbroer heeft spreker met graagte de uitnodiging aanvaard een feestpredikatie te houden. Veertig jaren zijn aaneengeregen als een bouquet, geu rend in Christus, zegt Paulus. Als pries ter Gods is elk woord en elke daad voor Christus. En dan roept spreker in her innering het woord van zijn moeder za liger gedachtenis bij de wijding gespro ken: Mag ik dit kind aan U teruggeven, o God! Nu jubelen onze ouders in de hemel, dankbaar voor de zegen, die deze jubilaris die Zijne genade aa nde gelo vigen uitdeelt. Dan schetst spreker de verheven taak van het priesterschap, als voorspreker, middelaar, uitdeler van de H.H. Sacra menten en verzoener, trooster in lijden en nood. Hij was de bouwpastoor van uwe parochie: vader van een groot gezin; eenvoudig in zijn omgang, wars van alle dank, die hij terug brengt aan God. Hij nodigt de gelovigen uit God dank te zeggen voor de grote genaden aan de jubilaris geschonken en br'engt dank aan de H. Jozef, de patroon van een zali gen dood, voor de steun de jubilaris in zijn priesterschap verleend. H. eindigt met het visioen te schetsen van de H. Al- fonsus, die aan het einde van een lange weg een groot gebouw zag met honderde altaren aan weerszijde, waarvan telkens een priester naar de twee machtige he meldeuren ging om de hemel binnen te gaan. Hij hoopte dit visio'en voor de Ju bilaris in vervulling moge gaan na nog vele vruchtbare jaren voor zijn parochie, om dan afgehaald door de H. Drie- eenheid, in gezelschap van Maria en St. Joseph, St. Jan en honderden parochia nen, de hemel binnen te gaan als belo ning voor zijn priesterwerk. Om half drie werd een plechtig Dank- lof met Te Deum gehouden, waarna eerste de Harmonie Apollo 'en daarna de Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Eu- phonia een serenade aan de pastorie brachten, telkens onder grote toeloop van belangstellenden. In de bovenzaal van het grote Efte- ling Restaurant had om zes uur de hul diging van de jubilaris plaats. Tot in alle hoeken was de grote zaal gevuld, ter wijl honderden, die geen plaats konden krijgen, geduldig in Bodega, hal en on derrestaurant wachtten. Burgemeester Mr. van der Heijden nam toen de jubilaris onder applaus tussen de kerkmeesters en de vele comité-leden had plaats genomen, als eerste het woord. Hij sprak Pastoor de Klijn, Wij, uw parochianen, zijn buitenge woon verheugd vandaag onze pastoor in ons midden te zien onder andere omstan digheden en in een andere omgeving dan wij dat gewoon zijn. Wij kennen U en zien U steeds in de kerk in de uitoefe ning van uw priesterambt: wij kennen U, als gij uwe parochianen individueel be zoekt en spreekt: velen onzer kennen U als adviseur van een vereniging. Maar dat wij als gezamenlijke parochianen U vandaag in ons midden hebben en dat wij en niet de pastoor het woord kunnen voeren en de leiding hebben, is reden van die verheugenis. Immers om het zeldzame jubilé van een 40-jarig priesterfeest dat ons vandaag bijeen brengt, willen wij, de parochianen U toe spreken en U eens zeggen, wat wij op het hart hebben. Ik zal niet uitweiden over de hoogheid van het priesterschap: dit is hedenmorgen door een meer bevoegde op zulk e'en uitnemende wijze gedaan Ik zal niet spreken over de lange periode van 40 jaren, waarin Gij uw priestertaak hebt vervuld. Ik wil vandaag alleen spreken als pa rochiaan namens alle andere parochianen tot de pastoor, die hen zo na aan het hart ligt. Uw 4Ö-jarig preisterfeest biedt ons daartoe de welkomen gelegenheid. 25 jaren geleden werd gij benoemd tot kapelaan in Kaatsheuvel. Nauwelijks vier jaar later volgde uw benoeming tot bouwpastoor in de nieuwe parochie St. Joseph. Daarmee was de band gescha pen tussen U en uw parochianen, een band die des te inniger werd, naarma te de parochianen hun pastoor beter leerden kennen. Het is wel nuttig die band eens nader te ontleden, om daarbij uw persoon be te: te kunnen beoordelen. Wij zien deze band mag ik wel zeggen tweele dig de band tussen U 'en ons in de uit oefening van uw priesterambt, en de band, die de herder buiten de kerk met zijn schapen bindt. Pastoor de Klijn, dagelijks kunnen wij U zien, met welk een zorg gij het huis van God in onze parochie hebt gebouwd. Gij zijt de stichter van de parochie en de bouwer van een kerk, die door haar vormgeving en haar fraaie uitvoering een juweel is en tevens de trots van e'en be scheiden parochie. In alles en bij alles wat er in uw kerk gebeurt, zien wij steeds met welke zorg en met welke lief de gij uw kerk maakt tot een waardig verblijf van God en hoe gij er daardoor in slaagt, voor ons, uw parochianen, de juiste sfeer te scheppen om de vervul ling van onze Godsdienstplichten te ma ken tot een voorrecht. Maar niet alle'en als een voorbeeldig priester eren wij U, niet alleen om Uw werk in de kerk hebben wij grote achting voor U; het is ook uw werk onder de parochianen, dat de band waarvan ik zo juist sprak, tot een sterke heeft ge maakt. Wij kennén U daarbij als een nuchter denkend man met een zeer warm hart. Wij kennen U daarbij ook als iemand, die wars is van alle uiterlijk ver toon en die niet wil weten, dat hij zo veel goed doet. Maar Pastoor de Klijn, na uw 20 jaren arbeid in de Parochie, weten wij toch wel, dat gij de troost bent van vele zieken, en geen moeite U te veel is, om hun lijden te verlichten, dat gij de goede raadgever zijt geweest en nog zijt van vele jonge mensen, die voor de keuze staan van levensstaat en levensweg, dat gij de steun zijt van de ouders bij de opvoeding van hun kinderen, dat gij veel goed doet, waar van de begunstigde het zelf menigmaal niet weet. Pastoor de Klijn, gij toont bij al uw werk een scherp inzicht, een groot begrip, een openhartigheid en een eer lijkheid, die U het vertrouwen van ons allen verzekerd hebben. Een verbluf fend begrip, ook voor het nieuwe, voor de in onze tegenwoordige maatschappij zo snel wisselende verhoudingen. Pas toor de Klijn, ik mag U vandaag wel eens de waarheid zeggen omtrent Uzelf. Gii tracht steeds uzelf in een ander dag licht te plaatsen, dan waarin gij gezien n:oet worden. Maar ik verzeker U, dat wij U zien, zoals gij zijt: een man met een warm hart voor allen, vooral voor zijn parochianen;: een zeer wijs man en boven alles een hoogstaand priester. Ik méén U wel enigszins te kennen en daar- cm ben ik er van overtuigd, dat uw wens op dit moment is: „Laat hem in Godsnaam ophouden met zijn lofuitingen, want het is niet waar". Ik zal er mede ophouden, pastoor, al is de motivering daarvan een andere dan gij ervoor hebt. Alleen dit nog: Ik wil U nog even gaan bewijzen, dat ik gelijk heb. Een pastoorsfeest, een feest van het 40-jarig priesterschap, het feest van onze pastoor, kan niet gevierd wor den zonder een stoffelijk blijk van waar dering. Het heeft mij nogal moeite ge kost U zult het zich wel herinneren om U te overtuigen, dat de parochie feest wilde vieren. Van een geschenk aan II persoonlijk wildet gij niets weten. Welnu, wij hebben uw wens hierin geëerbiedigd. Daarom heeft de parochie, wetend hoe het kerkgebouw en zijn aan kleding u ter harte gaat, besloten door een geschenk voor de kerk, op ondub belzinnige wijze te tonen, dat de zo juist door mij over uw persoon gegeven me ring door de parochie oprecht gedeeld wordt. Het is alleen maar jammer, dat dit geschenk voor U geen volslagen ver rassing kon blijven. Wij moesten er U in kennen. Maar het zal U goed doen te vernemen met hoeveel offervaardig heid en blijdschap door de parochianen is bijgedragen om het aanbieden van dit huldeblijk aan de kerk ter gelegenheid van uw feest mogelijk te maken. De volledige kruisweg, pastoor, die wij U aanbieden, zal in natuursteen worden ge hakt door de beeldhouwer Niel Steen bergen. De voorstellingen worden uitge voerd naar Oudchristelijke kunst. He laas, de kunstenaar vraagt een jaar om zijn werk te voltooien, zodat wij vandaag U slechts een ruwe schets kunnen aan bieden van wat in de toekomst de kerk zonder twijfel bijzonder sieren zal. Deze schets is bedoeld om U een in druk te geven van wat er komt, zodat U deze afbeeldingen niet als de toe komstige staties moogt zien. De beeldhouwer heeft letterlijk gezegd „Zo wordt de kruisweg niet". Mag ik dan aanstonds deze kruisweg, zoals hij aan de kunstenaar werd opge dragen, alsmede de opdracht zelve na mens de parochie aan U overdragen on der bijvoeging van een cheque, waar mede de kosten van deze kruisweg vol ledig gedekt worden. Pastoor de Klijn, wij hopen van harte, dat gij nog lang als pastoor onder ons zult blijven en onder ons uw zegenrijke werk moogt voortzetten en dat de kruis weg niet alleen een sieraad zal zijn voor uw kerk, maar tevens u dagelijks moge herinneren aan de dank en de waarde ring van uwe parochie. Terwijl spreker de kruiswegschets aan de jubilaris met de cheque overhandigd, davert een hartelijk applaus door de zaal. De nieuwe mannenzangvereniging Semper Vivens treedt dan naar voren en huldigt de jubilaris met een door de heer P. B. Bisselink getoonzette priester cantate op woorden van Guido Gezelle. Na een gelukwens door voorzitter van Wanrooij volgt nog een toast en „Die Vesper" van Beethoven. O pnieuw komt dan Burgemeester van der Heijden aan het woord, nu als voor zitter van de Stichting Natuurpark „De Efteling en hij huldigt de jubilaris op nieuw als grondlegger van het Sport park, nu het wereldvermaard Natuur park De Efteling. Namens het bestuur biedt hij pastoor de Klijn een Monstrans voor zijne kerk aan, die door de goud smid Kloosterman naar een tekening, die hij overhandigt zal worden uitgevoerd om in de Kerstmisnachtmis voor de eer ste maal te worden gebruikt. De rij der sprekers blijf aanhouden. De heer Jan Beerens komt de jubilaris huldigen als grote voorvechter van de K.A.B., de Jonge Werkman en alle on derafdelingen. Hij biedt een mooi missaal als blijk van waardering aan. Mevr. Nouwens-Verboven wens geluk namens de boerinnenbond en biedt een geschenk onder couvert aan. De voor zitter A. in 't Groen, van de afdeling Kaatsheuvel van de N.C.B. doet dezelfde namens de boerenorganisatie. De R.K.V.V. DESK huldigt zijn oud-adviseur en stichter van de R.K. club bij monde van de voor zitter, de heer A. v. Es. Ook hij overhandigt een geschenk onder couvert. De heer H. Sips volgt als secre taris van het R.K. Par. Zangkoor, waarvan de jubilaris eveneens een geldelijk geschenk ontvangt. De heer W. Pepping spreekt na mens het college van collectanten en geeft een practische muntensor- teerbak, in de hoop dat de centen- bak in verdrukking zal komen. De acolieten spreken bij monde van de heer v. Beek en offeren een albe, die met twee andere alben, aangeboden door Mej. Kiesling na mens de Maria-Congregatie en Ka tholieke Actie, een geheel vormen. De jubilaris krijgt eindelijk het woord en zegt geroerd te zijn door de toespraak, door de voorzitter van het feestcomité gehouden, en de vele blijken van waardering hem hier vandaag aangeboden. Hij be schouwt het alles bijeen als een weinig overdreven en vergelijkt 't bij de tekst van een bidprentje. Niet overdreven noemt hij de ma nier waarop vandaag de parochia nen van St Joseph voor de verfraai ing van hun kerk zijn opgekomen. Hij dankt het feestcomité met de voorzitter voor het waarderende werk hierin verricht. Hij dank het werkcomité en de wijkcomité's en ook de verschillende organisaties die hem hulde gebracht hebben, die hij terug wijst naar God. Het kruis weg-geschenk zal niemand als een luxe beschouwen, daar de kerk het al bijna 20 jaren gedaan heeft met een kruisweg die, toen hij voor vele jaren in de parochiekerk van Sint Joachimsmoer geplaatst werd, van de zolder van de pastorie van Was pik werd opgediept, waar hij onder stof stond opgeborgen. Wat de mon strans betreft, is St Joseph al niet rijker bedeeld. De monstrans, die reeds 20 jaren dienst doet, is een geleend exemplaar uit Hogeloon, waar sinds al drie pastoors gere geerd hebben. Hij heeft verbaasd gestaan over de welsprekendheid van de verschillende redenaars en kan niet anders veronderstellen dan dat ze allen van de gaven van de H. Geest op deze Pinksterdag gepro fiteerd hebben. Hij zelf heeft er van geprofiteerd door de honderden ga ven die hij bij zijn jubileum ont ving en kerk en pastorie en de zaal hier vullen. Hij dankt de parochia nen en de andere milde schenkers. Hij dankt ook het zangkoor Semper Vivens en biedt zich, waar hij ver onderstelt dat ze geen prijs stelt op zijn zangerscapaciteiten, als ere-lid aan. Hij brengt ook dank aan de Pa ters van het Missiehuis, die hen reeds 19 jaar met toewijding geas sisteerd hebben. Hij vertrouwt nog lang van hunne billijke diensten gebruik te mogen maken en hij sluit door Gods hulp en de gave van sterkte van de H. Geest te vra gen om nog enkele jaren te kun nen doorgaan met het bestieren van zijn dierbare St Joseph-parochie. Dan komt eindelijk de gelegen heid de jubilaris persoonlijk te fe liciteren. Eindeloos lang is de rij van parochianen en andere belang stelenden die hem een hand komen drukken, en voor ieder heeft hij 'n glimlach en een raak woord als ant woord. Kaatsheuvel heeft weer eens waardig een priester gehuldigd en laten zien dat het zijn priesters weet te eren. Volksconcert. monieën zullen worden gegeven. Onder leiding van Kapelmeester Kuijten werd een programma ge boden van in hoofdzaak lichte mu ziek. Stemming en verzorging ga ven bewijs dat St Jan onder kun dige leiding met ere de promotie, die het onlangs ten deel viel, waar dig is. De belangstelling was niet bijster groot, daar op deze mooie Pinksterdag iedereen naar De Ef teling ging om de ongekende drukte daar te zien. Die aanwezig waren, hebben van een mooi programma kunnen profiteren. Ongekende drukte op „De Efteling". Pessimisten, die weer eens op nieuw verwacht hadden dat De Ef teling dit jaar niet zo'n overdadig groot bezoek zou krijgen, zien met de dag hun voorspelling gelogen straft. Dagelijks stijgt nog het aan tal vreemdelingen, die ons machtig ontspanningsoord met zijn geheel verantwoorde en uitstekend ver zorgde attracties komen bewonde ren en onder deze bezoekers nemen de buitenlanders nog een steeds stijgend aandeel in. De drukte, die de Pinksterdagen gebracht heb ben, heeft echter niemand kunnen dromen. De Eerste Pinksterdag pas seerden er niet minder dan 15.000 en de tweede dag ruim 20.000 de Efteling-toegangen. Heel het 65 hectaren grote wandelpark was een zee van deinende wandelaars. Bij de attracties was het vaak ondoor- koombaar druk en moest in lange rijen gewacht worden om aan de beurt te komen. In restaurant, thee huis, aan snackbar en souvenirs huisje, bij ijs- en snoeptent, overal was het wachten op z'n beurt. Oostelijk Kaatsheuvel was een groot parkeerterrein. Straten en wegen, weien en bermen stonden vanaf De Horst tot in de Heikant vol auto's en bussen, daar de Efte- lingparkeerterreinen reeds om 12 uur geheel bezet waren. De ver keerspolitie werkte met driedubbe le bezetting om de orde te kunnen handhaven. Groot was weer het aantal buitenlanders, waaronder zeer veel Belgen, doch ook opval lend vele Fransen en Duitsers; 1955 gaat een record-jaar worden. Een R.K. Gemengde Mulo? Van de kansel in de parochiekerk St Jan Wefd' Zondag het volgende schrijven voorgelezen: Van 't R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs te 's-Gravenhage en van Zijne Hoogw. Exc. Mgr W. Mutsaerts te 's-Her- togenbosch hebben wij verlof ge kregen om in Kaatsheuvel een R K. Gemengde U.L.O.-school te openen. Of die U.L.O.-school voor jongens en meisjes nog dit jaar zal kunnen worden geopend, zal afhangen van de belangstelling van de mensen van Kaatsheuvel en Loon op Zand. Om met een Mulo te kunnen begin nen moeten wij n.l. 't vereiste aan tal leerlingen hebben. Daarom wor den de ouders van eventuele ULO- candidaten voor de eerste en twee de klas verzocht, liefst in de loop van deze week een aanmeldings- lijst te komen tekenen op de pas torie ofwel in de sacristie. Zijn er voldoende aanmeldingen, dan gaat de U.LO. in Kaatsheuvel absoluut een feit worden en is daarmee een reeds lang gekoesterde wens van de mensen van Kaatsheuvel in vervul ling gegaan. Dus goed afgesproken: de ouders die een van hun kinde- x-en, jongen. ,of meisje, aan te mel den hebben voor de eerste of twee de klas van de Mulo, worden drin gend verzocht dit deze week te doen ofwel op de pastorie, ofwel in de sacristie. Hoog bekroond. Op het nationaal concours „Le trouvers d'accordeon" te 's-Bosch, behaalde onze jeugdige plaatsgeno- te Bep de Vries in de Ere-afdeling Profs een eerste prijs met 77 pnt.. met het nummer „Are de Triumf". Drumband-succes. De onlangs opgerichte Drumband bij de harmonie Apollo heeft op de 2e Pinksterdag zijn eerste succes ge boekt. Er werd deelgenomen aan het grote Drumbandconcours te Beekbergen bij Apeldoorn en met 35 punten kwam de Drumband met een 1ste prijs in de 3e afdeling thuis. Om 8 uur bij de Steenbakker door de harmonie Apollo afgehaald, trok men naar 't Apollo-huis, waar het succes in volle stemming ge vierd werd. Een uitstekend geslaagde Tentoonstelling. Met de Pinksterdagen is in de R.K. Meisjesschool een tentoonstel ling gehouden, die werkelijk een groot succes is geweest. Twee loka len waren tot één grote toonzaal ge maakt en hierin waren verschillen de attractieve punten. Het was moeilijk uit te maken welke stand het mooiste was gebouwd en geëta leerd. De baby-afdeling was uniek; de dierentuin die uit zelf gemaakte exemplaren bestond, benevens de grabbelton, waren het middelpunt voor de kleinste bezoekers. Het handwerkgedeelte gaf een ruime sortering van rokken, blou ses, tafel- en dressoirlopers met kussens in bijpassende patronen enz. enz. De handenarbeid-afdeling gaf een overvloed van werkstukjes uit leer, hout-, plastic- en zacht- boardbewerking. In één woord: het is haast onbe grijpelijk dat in één jaar zoiets door leerlingen van een 7e en 8ste klas kan worden gepresteerd. Het is daarom ook ideaal aan de meisjes de kans te geven zulk een opleiding te genieten. Aan de stands hadden de leerlin gen ook een functie te vervullen en in de theeschenkerij werd gebak enz. geserveerd. Hier is weer een mooi bewijs geleverd dat de school de kinderen mee opvoedt tct zelf standigheid. Het is dan ook niet te verwonderen dat een 5 a 600 bezoe kers de tentoonstelling bezocht heb ben. Voor het personeel is het een aanmoediging om het werk met de zelfde animo te blijven voortzetten Wij wensen haar dan ook veel suc ces voor de toekomst. DODELIJKE AANRIJDING. Maandagavond omstreeks 11 uur werd de 65-jarige alleenwonende W. Dirkse in de St. Antoniusstraat alhier door een bestelwagen aangeraden en nagenoeg op slag gedood. Pater v. d. Wiel van het Missiehuis St. Antonius diende nog het H. Oliesel toe. JAARLIJKSE BEDEVAART. Het octaaf van St. Gerlachus, welke heilige in de parochiekerk bijzonder werdt vereerd, werd op 2e Pinksterdag gesloten niet een bedevaart van pelgrims uit schier alle omliggende plaatsen. Was dc toeloop van bedevaartgangers in het verleden groot, het aantal van vorige jaren werd ditmaal verre overtroffen. Onder het gelui van alle klokken ar riveerde tegen 8 uur een grote schare zowel per rijwiel als te voet, waarna in dc parochiekerk een plechtige H. Mis werd opgedragen, door kapelaan Reymer, die ook de predikatie hield. Nadat Brood en water ter ere van de heilige was ge wijd, werd de processie gehouden rondom het kerkgebouw, waarna vanaf een rust- altaar op het kerkhof de zegen met het Allerheiligste werd gegeven. PRACHTIG SUCCES. Onze plaatselijke Gem. Zangvereni ging Loonopzand's Gemengd Koor, die onder leiding van haar Instructeur de heer Henk Nieuwkoop uit Heesbeen op 2e Pinksterdag deelnam aan het Natio naal Muziekconcours te Vught, behaalde ia de Ereafdeling Gemengde Koren in totaal een aantal punten van 337, boven dien Lof der Jury en Wisselbeker. Dat zowel de Instructeur als leden bij hun thuiskomst eens flink in de bloe metjes werden gezet spreekt vanzelf. Een speciaal woord van hulde komt hier vooral toe aan de heer Nieuwkoop, die in zo'n korte spanne tijd dit koor tot zulk eën hoogte wist op te voeren. De harmonie St Jan uit Berndijk opende als eerste de reeks volks- Wat er In en om hun woonplaats gebeurt, welk nieuws er uit de buurt is, dat alles lezen ze in het plaatselijk nieuwsblad, hun beste vriend! Hij weet precies, waar zij belang in stellen. Daarom stellen concerten, die dit jaar op de Markt ^elang fa hèm, te alles, wat er te staat, öök in de advertenties I en m De Efteling door onze har- Uw ïoordeI, M belangstelling 1 Benut bet ^loauelijk voor Uw v—koop walimtl l

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3