L Wijde Wereld Waalwijkse en Langstraatse Courant RANG De blanke is niet meer superieur. UIT DE Blijf meester Nationale welvaart weerspiegeld in de verkoop van automobielen. *ï)e vezsnop&Ufifr van deeeisfe zang. VRIJDAG 3 JUNI 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur 7fc» JAARGANG No. 45 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" EIERGEBRUIK EN EIER- EXPORT TOEGENOMEN. In eerste kwartaal steeg verbruik met 32 millioen stuks. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn in Nederland volgens officiële cijfers 215 millioen eie ren geconsumeerd, dat is 32 mil lioen eieren meer dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Tot voor kort gebruikte men in Ne derland volgens de controleer bare gegevens (het rechtstreeks betrekken bij de boer en de con sumptie van particuliere kippen houders vallen daar practisch niet onder) per hoofd per jaar gemiddeld 136 eieren, tegen in België 200, in Canada 272 en in Amerika 406 eieren. Ook de export van Nederland se eieren is beduidend gestegen. In 1953 werden 1650 millioen eie ren uitgevoerd voor een bedrag van 255 millioen gulden. Vorig jaar beliep deze export 207^ mil lioen stuks (dagelijks 50 grote goederenwagons vol) voor een waarde van 375 millioen gulden. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn voorts 530 millioen eie ren geëxporteerd. De Nederlandse hoenderstapcl heeft het afgelopen jaar een re- over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten fiïR i 11 «Ti(.tdikfy cord gevestigd. Haar productie bedroeg 3'A milliard eieren. In de jaren '1953 en 1954 was Neder land het grootste eieren-expor terende land ter wereld. Het ziel er naar uit, dat ons land zich dit jaar op die top zal handhaven. KAMER VERDEELD OVER POLITIEWET. De politiewet, ingediend bij de Tweede Kamer door de ministers van Justitie en Binnenlandse Za ken, heeft niet de onverdeelde instemming van de Kamer kun nen krijgen. Met name heerst er een grote verdeeldheid ten aanzien van de vraag of de gemeentpolitie moet ressorteren onder het ministerie t van Justitie of onder dat van Binnenlandse Zaken, terwijl ook vele wensen naar voren worden gebracht in het zojuist versche nen voorlopig verslag om tot uit breiding van het aantal gemeen ten met gemeentepolitie te ko men. Volgens het onderhavige wets ontwerp krijgen slechts 121 van de 1000 Nederlandse gemeenten gemeentpolitie, terwijl de rijks politie, die onder Justitie ressor teert, de overige gemeenten voor haar rekening neemt. Van ver schillende zijden wordt nu be pleit om alle gemeenten met min stens 20.000 inwoners gemeente politie te geven, terwijl zelfs een aantal van 15.000 inwoners als minimum wordt genoemd. VOORSTELLEN INZAKE SALARIS BURGER-RIJKSPERSONEEL. CHICAGO, 31 Mei. Men kan de nieuwe auto-modellen mooi of niet mooi vinden, er bestaat echter geen twijfel of zij noden in ruime kring tot aankoop van een nieuwe wagen: volgens de laat ste beschikbare cijfers hebben de Amerikanen dit voorjaar 't ver bazingwekkende aantal van meer dan 600.000 nieuwe auto's per maand gekocht. Goed beschouwd is deze enor me verkoop niets meer of min der dan een aanwijzing van onze nationale gesteldheid: niet uit sluitend een uitvloeisel van onze voorliefde voor allerlei nieuwig heden en verbeteringen, maar de materiële vertolking van 's lands welvaart die zich van de voor- bijgaande terugslag van verleden jaar volkomen hersteld heett en de voorkeur der kopers voor bepaalde modellen schiint ons t iets te onthullen over de stem- ming die in het land heerst. Zelden -zijn er zoveel wagens van het nieuwste model op de wegen verschenen in een tijd van het jaar, die nog zo ver verwij derd is van de traditionele zo- mervacanties, maar ook nog nooit zijn de auto's zo volmaakt van vorm, krachtig, snel en fleu rig van uiterlijk geweest. De au to-handelaren in het gehele land zijn het er dan ook over eens dat dit nu juist is wat de Amerikaan van het jaar 1955 zich wenst. Niemand zal ontkennen dat de dealers alles in het werk stellen om de verkoop gaande te hou den: zij bieden hoge prijzen voor de oude auto, die de koper wil inwisselen, zij willen hun winst marge liever wat kleiner maken om het verkoop-volume op peil te houden, zij bieden geinakkelij- John Kerigan. proof" banden, een beter uitzicht door een gebogen voorruit en ge rieflijker interieur. Deze nieuwe auto's hebben in de showrooms heel wat mensen er toe verleid een spiksplinternieuwe wagen te kopen inplaats van de auto die zij een jaar of twee, drie geleden hadden gekocht, ofschoon die aankoop eigenlijk helemaal niet strikt noodzakelijk is. Misschien is ook de voorkeur der kopers voor bepaalde model len en kleuren niet geheel zonder betekenis. Wat het model betreft, de toe nemende populariteit van de „station-car" een combinatie van passagiers- en bestelauto is grotendeels toe te schrijven aan de trek die allerwege plaats vindt naar de voorsteden en aan de toenemende groei in de sa menstelling van het gemiddelde gezin in de Verenigde Staten. De bloeitijd, die de autohandel de laatste tijd doormaakt, kan in derdaad nauwelijks gescheiden worden van het leven in de voor steden, waardoor 't houden van een auto meer dan ooit 'n nood zakelijkheid in het dagelijks le ven is geworden. En nu de kleuren zie hoe op de grote parkeerplaatsen in vrijwel iedere stad de lichtblau we en lichtgroene wagens over heersen; een tien of vijftien jaar geleden zag men slechts zwart, bruin en donker blauw; deze sombere kleuren hebben nu vol komen plaats gemaakt voor lich tere schakeringen. Men zou het er voor kunnen houden dat dit een socio-psycho- logische noot in de sfeer van on ze tijd is: in ieder geval, de auto mobiel-industrie heeft er als een van de eerste van geprofiteerd. In „Automotive News", het vak blad voor handel en industrie, wordt er al op gezinspeeld dat, voordat in het najaar de model len 1956 in productie worden ge nomen, er zeven millioen auto's een nieuw record van de lopende band zullen komen. Gemiddeld krijgen de arbeiders in de automobiel-industrie van acht tot twaalf uur goed betaald overwerk boven hun normale loon in een 40-urige werkweek uitbetaald. Er bestaat een kans op een staking over de kwestie van 't „gegarandeerde jaarloon", maar die dreiging is van weinig invloed geweest op de uitbreidin gen die allerwege in deze indus trie ondernomen worden en even min op andere industrieën staal, glas, rubber die alle op vrüwel volle capaciteit werken. RoKende fabrieksschoorstenen, lange goederentreinen en zwaar wegverkeer zijn karakteristieke verschijnselen in het huidige Amerikaanse landschap. De wo ningbouw blijft op hoog niveau, de verkoop van verbruiksgoede- ren is hoger dan ooit, de werk gelegenheid is weer even groot als in 1953. In de landbouwstre ken is men het er niet over eens of in het afgelopen jaar het in komen van de hoer gedaald of gestegen is, maar in het vrucht bare Midden-Westen zijn er ner gens tekenen van geldgebrek. Nu de productie ten behoeve van de defensie dit jaar lager is dan in 1954, mag men daaruit concluderen dat de welvaart die nu heerst, zuiver een uitvloeisel is van de vraag der burgers naar verbruiksgoederen en dit is ze ker niet de minste reden om het verdere verloop van het jaar 1955 met vertrouwen tegemoet te zien. In diverse frisse vruchtensmaken a 32 cent per 100 gi;am en in rollen a 17 cent per rol Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel ke betalingsvoorwaarden aan, maar met dit alles wordt nog niet geheel verklaard hoe 't komt dat zij in de vier slappe maanden van het jaar al meer dan twee millioen nieuwe wagens hebben verkocht. Inderdaad, er zijn nog andere oorzaken: klanten hebben 't geld disponibel of zij hebben het vol le vertrouwen in de naaste toe komst genoeg te verdienen, zij worden aangetrokken door de grotere mechanische doelmatig heid van de auto of zij zijn op zoek naar een betere uitrusting ten behoeve van veiligheid en comfort. Meer dan de hel 11 van de kopers van laaggeprijsde wa gens hebben nog eens 500 dollar boven de vastgestelde prijs be taald voor het aanbrengen van automatische remmen, volauto matische schakeling, „puncture- BERICHT VOOR DE PAROCHIANEN VAN ST. JAN. A.s. Zondag zal in de H. Mis van half 8 de plechtige H. Com munie worden gehouden. De H. Diensten zullen daarom zijn als volgt: de eerste H. Mis om halt 7, de tweede om half 8, de derde om 9 uur, de Hoogmis om 10 uur en de laatste H. Mis om 11 uur. Onder de H. Mis van half 8 zijn de banken in de voormalige kin derkapellen bestemd voor de kinderen: de jongens aan de Evangeliezijde en de meisjes aan de Epistelkant. De plaatsen in de middelste bankenrijen zijn ge reserveerd voor de ouders der communicanten. In alle H. Missen wordt, zoals Zondag is meegedeeld, een spe ciale open schaal-collecte gehou den voor de versiering van de kerk op het priesterfeest van on ze HoogEerw. Heer Pastoor- Deken. HET PRIESTERFEEST VAN DE HOOGEERW. HEER DEKEN DR B. VAN DEN HURK. JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VM HET ZUIDEN Ontwikkeling van achtergebleven ge bieden oorzaak van machtsverschuiving. Wanneer wij een blik om ons heen slaan in de wereld, aanschouwen wij een geheel ander wereldbeeld dan voor enige tientallen jaren. Nieuwe staten in Azië en Afrika verrijzen als paddestoelen uit de grond, waarbij de activiteiten van de geëmancipeerde gekleurde volkeren het superioriteitsgevoel van de westerse mens een geduchte knauw geven. Uit deze ontwikkeling blijkt zonne klaar, dat de westerse mens een moeilijke tijd tegemoet gaat. Natuurlijk vraagt men zich af, wat de oorzaken zijn. Is onze energie uitgeput? Is de huidige ontwikke ling een teken van degeneratie van de westerse mens? Of zijn wij nooit meer geweest dan andere volkeren en kregen onze voorouders slechts een voorsprong, die nu door de anderen wordt ingelopen? Men is geneigd tot het laatste over te hellen, aangezien de geschiedenis ons leert, dat het blanke ras, niet altijd su perieur is geweest. Men denke maar eens aan de eeuwenoude Chinese cultuur. De Chinezen konden al lezen en schrijven lang voordat wij enig begrip hadden van wetenschap en kunst. De Chinese staat kundige organisatie was reeds perfect in een tijd, toen men in West-Europa nog nauwelijks mocht spreken van een stam verband. Kijken wij voorts naar het oude Egyp te, waar de bewoners, die niet tot het blanke ras behoorden, reeds lang voor ons een zeer hoge trap van beschaving hadden bereikt: een beschaving waarvan wij zeer veel hebben overgenom'en. Uit een en ander mogen wij dus aan nemen, dat het dwaasheid is te menen, dat slechts de blanke mens uitgesproken intelligent en superieur is aan andere volkeren. Neger en 'blanke. Het klassieke voorbeeld van rassen onderscheid is meestal dat tussen negers en blanken. Het intelligentiepeil van ne gers wordt over het algemeen veel la ger aangeslagen dan dat der blanken. Van deze theorie is geen enkel bewijs voorhanden. Er zijn nog maar weinig onderzoekingen gedaan op dit gebied, maar niets wijst op de waarheid van de ze opvattingen. Wel werd er dikwijls bij vergelijkingen tussen blanken 'en negers bij de laatsten een zichtbaar geringe in telligentie geconstateerd, doch men ver gat dan een oog te slaan op de veel ge ringere opleiding, die de negers over het algemeen genoten hebben. In Amerika is men het verst met deze onderzoekingen gevorderd, omdat daar negers en blanken naast elkaar leven. Bij het peilen van het intellect van recruten voor de militaire dienst bleken de negers geenszins de mindere te zijn van de blan ken, wanneer men in aanmerking nam de opleiding, die de verschillende aan de test onderworpen personen hadden ge noten. De negerjongens in de welvarende gezinnen deden in niets onder voor de b'anken uit gelijksoortige kringen. Wan neer men dus in de toekomst de ontwik keling van de tot nu toe achterlijke ge bieden in Afrika ter hand gaat nemen, mag men verwachten, dat na verloop van tijd een groot deel van de achter stand met het westen in die gebieden zal worden ingelopen. De volkeren, die in andere streken van de aarde wonen dan wij, hebben dikwijls een andere kijk op de vraagstukken van wetenschap en cultuur. Dat is trouwens niet verwonderlijk, want de afkomst, de omgeving, de klimatologische omstan digheden waaronder m'en leeft, drukken hun stempel op de mens. Juist de gees telijke versheid van dergelijke volken zou wel eens oorzaak kunnen zijn, dat zij tot grote dingen in staat waren, terwijl het westen door zijn ontwikkeling gezapig is geworden en niet meer tot grote din gen komt. Een logische gang van zaken. Wij hadden 'en hebben een grote voor sprong op vele volkeren. Het is een lo gisch gevolg, dat de volkeren, die met ons in contact kwamen, langzaam maar zeker een en ander van ons gingen over nemen, terwijl na verloop van tijd enige der meest intellectuelen van hen zich gingen verdiepen in onze wetenschap, techniek en cultuur, met als gevolg, dat zij de voormannen en leiders van hun volk werden. Bovendien hebben de blanken zelf me degewerkt en werken zij nog aan de ont wikkeling van deze gebieden, zodat deze onherrroepelijk een mom'ent zullen berei ken, waarop zij in staat zijn op eigen benen te staan, zoals dit trouwens reeds met verschillende volkeren en landen het geval is. Dan zullen de blanken ze moe ten loslaten 'en moeten afwachten, hoe zij zich verder ontwikkelen. Het is niet uitgesloten, dat zij dan hun leermeesters overvleugelen, juist door hun versheid van geest en de gezapigheid van het wes ten, veroorzaakt door de daar heersende welvaart. Dan zal de tijd komen, dat grote poli tieke en culturele verschuivingen in de wereld zullen plaatsvinden, waarbij de blanken zullen moeten trachten een zo gunstig mogelijke positie te behouden. Na de wijziging dezer omstandigheden zul len er geheel nieuwe verhoudingen tus sen volkeren en rassen ontstaan, waarbij de blanke niet meer superieur zijn, doch gelijk aan de anderen zal zijn. iWij zien deze ontwikkeling zich voltrekken en zul len ons in ons eigen belang moeten aan passen. t (Nadruk verboden). KANS OP HERSTEL VAN 'T KABI NET AANZIENLIJK GESTEGEN. De kansen voor een spoedige oplos sing van de kabinetscrisis stijgen aanzien lijk. Dinsdag was men in politieke krin gen zeer optimistisch gestemd, toen in de werkkamer van minister-president Drees op het departement van Algemene Zaken aan Plein 1813 een groot scheepse verzoeningsconferentie werd belegd door de socialistische kabinets formateur mr Burger. De groep vooraanstaande politici vorm de een compleet elftal. Niet minder dan zes ministers van het aftredende kabinet (dat in zijn geheel zal aanblijven als mr Burger inderdaad slaagt) waren aanwe zig. Verder: de fractieleiders van de vier regeringspartijen en mr Burger zelf. Bewindslieden en Kamerleden keken bij zonder opgewekt toen zijna drie uur vergaderen om half elf 's avonds het ge bouw verlieten. Er was kennelijk een overeenstemming bereikt. Daarmee is de kous echter niet af. De Tweede-Kamer fracties van de KVP, PvdA en AR kwa men Woensdag bijeen om de resultaten van het overleg te bespreken 'en er al of niet hun fiat aan te geven. MEMORIAL DAY OP MARGRATEN Pinksterbloemen en madeliefjes, anemo nen en al wat het Limburgse land op de ze heerlijke Pinksterdagen aan bloemen gaf, hadden de kinderen geplukt en op het militaire kerkhof in een devoot ge baar neergelegd voor de achtduizend eenvoudige witte kruisen, waaronder de Amerikaanse doden rusten. Een een voudige en eerbiedige hulde van Lim burg aan zijn bevrijders op deze Memo rial Day, de jaarlijkse zinrijke herden king van de Amerikaanse gesneuvelden. Duizenden waren op deze dag naar Margraten gekomen, waar de heer H. Freeman Matthews, Amerikaans ambas sadeur in Nederland, in een korte toe spraak de doden herdacht en de levenden aan de plicht herinnerde om de taak, waarvoor de bevrijders vielen, tot een goed einde te brengen. Namens de Koningin en de Prins, leg de generaal-majoor Pahud de Montanges een bloemenkrans, gevolgd door de Ame rikaanse ambassadeur, minister C. Staf namens de ministerraad en mr. dr. F. Houben, als vertegenwoordiger van de provincie. Vele Limburgse burgemees ters en andere autoriteiten woonden de plechtigheid bij. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de rijks begroting voor het dienstjaar 1955. In het ontwerp wordt voorgesteld voor het dienstjaar 1955 een bedrag van 45 millioen gulden op te nemen tot dekking van de uitgaven, voortvloeiende uit een verbetering van de financiële positie van het burgerlijk rijkspersoneel, waarvan het Kabinet zich voorstelt de totstandkoming, te reken'en van 1 Januari 1955, te bevor deren. Deze verbetering bestaat in beginsel voor het middelbaar en hoger personeel in een verder gaande denivellering van de salarissen en voor het lagere personeel in een verhoging van de lonen en sala rissen van werk- en vaklieden, verband houdende met het loonpeil in de parti culiere bedrijven. NOODTOESTAND IN ENGELAND WEGENS SPOORWEGSTAKING. In Engeland is de noodtoestand afge kondigd. Dit is de eerste belangrijke maatregel van de regering-Eden na de verkiezingszege. Hij was nodig geworden door de spoorwegstaking. Koningin Eli sabeth heeft de proclamatie voor de noodtoestand ondertekend op het kasteel Balmoral in Schotland, waar zij op va- cantié is. Vijf en twintig besluiten, door deze proclamatie mogelijk geworden, zijn uitgevaardigd. Hierdoor worden on der meer bepaalde beperkingen op het vervoer op de weg van personen opge heven en speciale voorzieningen voor de bevoorrading met brandstof en voedsel en beperkingen van het postverkeer mo gelijk gemaakt. Tijdens een noodtoestand kan de regering overgaan tot het inroe pen van militaire hulp, het vorderen van voedselvoorraden en andere onmish.re goederen, alsmede van personenwagens en vrachtauto's. Dat heeft de regering nog niet gedaan. Zij zal misschi'en wel nabij steenkolenmijnen opslagplaatsen moeten vorderen voor de kolen, daar an ders de mijnwerkers werkloos worden. De regering kan niet de arbeiders mobili seren en hen aldus dwingen aan het werk te gaan en zo de staking breken. DE BRITSE VERKIEZINGEN. DEFINITIEVE UITSLAG. Doordat de conservatieve candidaat in het Schotse kiesdistrict Argyll zijn zetel heeft behouden, heeft de conserva tieve partij thans definitief een meerder heid van 60 zetels ten opzichte van alle andere partijen in het Lagerhuis. De verdeling van alle 630 zetels is als volgt: Conservatieven 345 zetels (322 in oude huis, met inbegrip van de voorzitter), Labour 277 (294), 'Libera len 6 (6), Ierse labour 0 (1), Sinn Fein 2 (0), Ierse nationalisten 0 (2). MOEILIJKE KEUS. De Marokkaanse winkeliers in Ca sablanca staan voor -de keusde win kels open houden en sterven of ze slui ten en verdreven worden. Het merendeel van hen heeft na het einde van de Mo hammedaanse vasten het tweede gedaan op bevel van de Nationalisten onder be dreiging met de dood. De invloedrijke Pasja van Marrakesj heeft verklaard, dat de hoofdoorzaak van de snel slechter wordende toestand in Marokko ligt in het feit, dat de Ma rokkanen nog steeds wachten op hervor mingen, die Frankrijk het protectoraat twee jaar geleden heeft beloofd. De grote luchtvaartshow Ilsy op Ypenburg op Tweede Pinksterdag werd bijgewoond door H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bcrnhard. In de Koninklijke Loge H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard; links de voorzitter van d e Kon. f Ned. Verg. voor Luchtvaart, de Heer C. Kolff. verkeersongelukken. In Kerkrade wer den negen personen gewond, doordat een losgeslagen tramwagen tegen een auto botste. HET GEVAARLIJKE TRAPEZE-WERK. Val uit nok van circus te Alkmaar. Tijdens de laatste voorstelling te Alk maar van het circus Franz Althof, is de 17-jarige Duitse trapeze-werkster Sigrid Hoffmann, lid van het luchtballet, uit de nok van het circus omlaag gestort. Zij werd in bewusteloze toestand uit de pis te gedragen en naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. Het circus wordt wel achtervolgd. Eerst brand, toen stormscha de en nu weer dit ongeluk. PINKSTERDRUKTE EISTE VEEL ONGELUKKEN. Op de Amersioortseweg te Oud- Mil- lingen onder de gemeente Apeldoorn had Zaterdagavond een ernstig ongeval plaats, waabij een dode en vier zwaar gewonden zij te betreuren, y Omstreeks zeven uur vloog een door de heer A. van D. uit Amsterdlara be stuurde auto uit de bocht van de Airjers- foortseweg, waarna de wagen tegen een links van de weg staande boom smalkte. De heer J. Hollander sr uit Amsterdam, die achterin zat, werd hi.erbij op slag ge dood. Zijn zoon en mej. L. van Nassau, eveneens afkomstig uit Amsterdam wer den ernstig gewond. L*e bestuurder en zijn echtgenote liepen eveneens vrij ern stige verwondingen op. !Zij werden allen in het Juliana-ziekenhuüs te Apeldoorn ter verpleging opgenomen. Men vreest voor het leven van dhr. Hollander jr. Maar ook Dinsdag Hebben vijf men sen het leven gelaten ten gevolge van De Weleerw. Heer Kapelaan Wassen - berg heeft op le Pinksterdag vanaf de preekstoel het een en ander meegedeeld over de viering van het zilveren pries terfeest van de Hoogeerw. Heer Deken Dr B. van den Hurk, op Zondag 19 Juni a.s. Aan deze bijzondere feestdag voor de Parochie St. Jan, waarvan we al eerder het programma mochten publiceren, zal een triduum voorafgaan, dat door de bekende Pater Petrus gegeven zal wor den aan de verschillende groepen pa rochianen. i Tijdens deze avondbijeenkomsten zul len ook de gezangen worden ingestu deerd, die door het Kerkkoor en de ge lovigen, in beurtzang, zullen worden ge zongen, wanneer de Deken de kerk be treedt voor de plechtige Hoogmis die door hem op zijn feestdag zal worden ge celebreerd. Deze gezangen zijn „zegewensen voor de Paus, voor de Kardinaal, voor de Bisschop en voor de Pastoor-Deken. Aanstaande Zondag zal in de Kerk van St. Jan een collecte worden gehou den ten bate van de versiering, die zeer bijzonder belooft te worden en waar voor de parochian'en graag een royale bijdrage zullen willen geven. In de middaguren van Zondag 19 Juni. naar voorlopig is bepaald om 4 uur, zal dan de plechtige Sacramentsprocessie door de parochie trekken. De voorbe reidingen voor deze processie, die dit jaar wordt uitgebreid met twee groepen, een Sacramentsgroep en een Lijdens- groep, die een mooie tekst uit Vandel s Altaergeheimenisffen zullen zeggen, zijn in volle gang. In tegenstelling tot andere jaren zullen de gelovigen niet worden verzocht zich bij de processie aan te sluiten. V/el zal hen worden gevraagd zich te verzamelen

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7