DE LMGSimi Waalwijkse en Langsiraaise Courani DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE SPRANG W. TIMMERMANS ZONEN GAPELLE NIEUWE PREDIKANT VOOR BAARDWIJK EN DRUNEN. Uit Binnen- en Buitenland Assurantiën op elk gebied. mm III»*': W A A L W IJ K I liifppb- W Ds. C. W. SCHUURMAN deed zijn intrede. MAANDAG 6 JUNI 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VM HET ZUIDEN 78e JAARGANG No. 46 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" FEEST BIJ DE COöP. ZUIVEL FABRIEK TE DRUNEN. Op 14, 15 en 16 Juni a.s. viert de Coöp. Zuivelfabriek te Drunen haar gou den bestaansfeest. Voor de Zuivelfabriek te Drunen, welke reeds lang het karak ter van een streekfabriek heeft, gaat dit feest niet ongemerkt voorbij, neen, het is zelfs uitgestreken moeten worden over drie dagen, omdat het onmogelijk was, alle gasten op een of twee dagen te ont vangen. Tegelijk ook met dit gouden be staansfeest gaat men een gouden jubi laris huldigen, nl. de heer M. van Hai der, mede-oprichter van deze coöperatie en 50 jaar voorzitter. Er is dus alle reden om te feesten en men laat het er dan ook niet bij zitten. In een ere-comité hebben zitting Burgemeester Teijssen van Waalwijk, Burgemeester Snels van Drunen 'en Burgemeester v. d. Hout uit Vlijmen; verder de pastoors van de pa rochies Baardwijk, Drunen, Elshout en Nieuwkuijk, alsmede pastoor Th. Goos- sens oud-Deken en pastoor van Drunen. Een feestcomité onder leiding van de heer A. Kamp heeft een uitgebreid pro gramma gerangschikt. Op 14 Juni begint het feest met een plechtige H. Mis in de parochiekerk van de H. Lambertus te Drunen. Om 10 uur gevolgd door een feestvergadering in het Dorpshuis. Om 12,30 tot 13,30 uur is er receptie in de zaal van Th. Elshout. Om 5 uur wordt aan de leden een Brabantse koffietafel aangeboden, ter wijl om half zeven de grote revue gaat draaien „Boterke tot op den bojem". Deze revue is naar teksten van W. v. Delft, D. v. d. Brink en N. de Rooij en er zijn voor deze revue ruim 100 mede werkenden en de algehele leiding berust bij Niek de Rooij. De Brabantse koffie tafel en de revue zullen op 15 en 16 Ju ni evéneens voor de leden worden her haald. HUISHOUDONDERWIJS-AV OND. A.s. Woensdagavond om 8 uur zal in het Dorpshuis een oudersavond worden gegeven voor alle ouders die belang stel len in het huishoudonderwijs. Deze avond welke tevens is bedoeld als een propa- ganda-avond voor de R.K. Huishoud school ten plattelande, welke alhier in September zal starten, zal Rector Becker, geestelijk adviseur der N.C.B. en K.A.B. het woord voeren alsmede mej. Hormann, de directrice der school. Ieder die van het huishoudonderwijs iets meer wil we ten, mag deze avond niet verzuimen. CONSECRATIE NIEUW CARRILLON. A.s. Zaterdag zal Mgr. Mutsaerts, Bisschop van 's-Hertogenbosch het nieu we carillon in de nieuwe kerk consacre ren, dat door de fa. Lips N.V. aan de kerk is geschonken. De consecratie zal geschieden om pl.m. 4 uur. De heer Max Lips zal deze middag tevens het carillon aan de kerk overdragen. Na de conse cratie zal de Bisschop in de kerk een Pontificaal Lof celebreren. De inwoners van Drunen worden verzocht die middag de vlag uit te steken. TANDARTS GEVESTIGD. In de Wilhelminastraat no. 15 (het voormalige bureau Bouw- en Woning toezicht) is vanaf heden gevestigd tandarts H. J. de Groot. Voor spreek uren verwijzen wij naar de in ons blad van Vrijdag geplaatste advertentie. AANRIJDING. Toen de heer J. Peeters met zijn rij wiel Vrijdagmorgen de weg overstak, werd hij gegrepen door een van uit de richting Waalwijk komende personen wagen. De heer Peeters kwam er ge lukkig met een lichte hoofdwonde af. KERKELIJKE FANFARE. A.s. Zondag half 12 zal de kerkelijke fanfare een algemene ledenvergadering houden in het repetitielokaal in Café Klerkx. GESLAAGD. Aan de R.K. Kweekschool te Den Bosch slaagde voor onderwijzeres onze derpsgenote Mej. Maria Willems. TAFELTENNIS. De tafeltennisclub De Smashers heeft weer enkele mooie successen geboekt. Op het internationaal Zilveren-tafel- tournooi, uitgeschreven door Cor du Buy te 's-Bosch, werd winnaar in de 3e klas heren 'enkel P. Brok. In het heren dub bel 3e klas wisten P. Brok en H. Wil lems de 2e plaats te bezetten en J. Jans sen heren enkel 4e klas de 4e plaats. HUISHOUDONDERWIJS. Woensdagavond zal door de Z.E. Heer Rector Beckers en de directrice der Huishoudschool een bijeenkomst belegd worden voor ouders en belangstellenden, betreffende de per 1 Sept. te openen huishoudschool in onze gemeente. SCHIETWEDSTRIJD. Zondag 19 Juni zal te Herpt een vriendschappelijke schietwedstrijd ge houden worden door de leden van St. Catharina te Herpt en de O.L.Vr. Schuts te Elshout. Gezien de vriendschappelijke verhou- dinq die sedert tientallen jaren tussen beide gilden bestaat, belooft het alles zins een geslaagde dag te worden. FOTO- EN FILMBEDRIJF DE GREEF. Burgemeester van Hout opende te Vlijmen wederom een nieuwe zaak, dit maal een Foto- en Filmbedrijf van de Greef uit den Bosch, op het nieuwe plein no. 10. Daar er in Vlijmen geen gelegenheid was voor foto's te maken, kan dit weer een aanwinst voor Vlijmen genoemd worden. Gaarne bieden wij ook onze gelukwensen aan. MAANDVERGADERING DE ZWALUW. I £1 -j> -I Op de gehouden vergadering van de Zwaluw, gevestigd in café de Braai, op Zaterdag 5 Juni, was de opkomst zeer groot, toen de voorzitter om 8 uur de aanwezigen een welkom toeriep. Na enkele ingekomen stukken te heb ben behandeld, kwamen de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter dankte de nieuwe 2e secreta ris voor zijn keurige notulen. Daarna werden twee nieuwe leden met algemene stemmen aangenomen. De voorzitter deelde mede dat alle le den de uitslagen van de wedvluchten goed na moeten zien en op tijd reclames moeten indienen. Ook het vliegreglem'ent moet nauwkeurig worden doorgezien, om uitsluiting van vluchten te voorkomen. Na het bespreken van enkele voorname punten kwam de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd ge maakt. De vragen werden door de voor zitter bevredigend beantwoord. MOTORRIJDER GESLIPT. Nabij café H. Boom slipte een motor rijder, doordat hij voor een bromfietser moest uitwijken. De motorrijder kwam te vallen en de duorijdster kwam zodanig terecht dat zij bewusteloos bleef liggen. Zij werd in een nabijgelegen woning binnengedragen; medische hulp en politie werden gewaarschuwd. SPORTDAG. Op Zondag 12 Juni a.s. zal er op het voetbalterrein achter Café M. Achten een sportdag worden georganiseerd, waarvan de baten bestemd zullen zijn om ook dit jaar weer de Ouden van Dagen een uitstapje te bezorgen. Het comité dat met de organisatie is belast, heeft dan ook niets onbeproefd gelaten om een programma samen te stellen dat klinkt als een klok. Naast de hoofdschotel van het programma, n.l. de voetbalwedstrijd HaarsteegRKJ VV verlenen medewerking de Ruitersport- vereniging Juliana, de Gymnastiekclub van de R.K.J.B. en van de Boerinnen- bond. Verder staan de toeschouwers een volleybalwedstrijd te wachten en beh'en- digheidswedstrijden voor de schooljeugd completeren het programma. -"'fiHISHÜ HEROPENING. -i«ny-4 De heer J. P. van Dam, Raadhuisstr. te Vrij hoe ve-Capelle zal morgen zijn geheel gemoderniseerde 'en naar de eisen des tijds ingerichte dames- en heren-kap salon heropen. Een en ander-ziet er keu rig uit en mag zeker een aanwinst voor de gemeente genoemd worden. Wij wensen het gouden paar en de fa milie bij voorbaat een recht gezellige feestdag toe. JUBILEUM DR. WINKELMAN. De gehouden huis aan huis-collecte voor het aanbieden van een huldeblijk aan Dr. H. Winkelman, in verband met diens zilveren jubileum als geneesheer alhier, heeft een zodanig groot bedrag opgebracht, dat het comité daardoor in staat wordt gesteld de jubilaris een pas send huldeblijk aan te bieden. Het ligt ook in de bedoeling het woonhuis van de jubilaris feestelijk te verlichten. Wij vernemen dat door patiënten van buiten Sprang eveneens geschenken zul len worden aangeboden. UITSTAPJE. Het personeel van de Rolschaatsen fa briek de E.S.M.I. alhier gaat a.s. Vrij dag 10 Juni per autobus van de Alad een uitstapje maken. Het ligt in de bedoeling een bezoek te brengen aan de Techni Show te Utrecht, v.aama naar Amsterdam gereden zal worden, waar o.m. Schiphol zal worden bezocht en een rondvaart door de ha vens en grachten op het program staan. Over Den Haag en Scheveningen gaat can de tocht weer huiswaarts. VEILIG VERKEER? De autobestuurder v. B. uit Capelle dat zij in die kwarteeuw in het belang der organisatie hadden verricht en sprak de hoop uit dat zij dit ereteken nog vele jaren in gezondheid zouden mogen dra gen. Nadat in de pauze koffie met koek was rondgediend, werd vervolgéns de op 15 Augustus te houden plezierreis be sproken, waarna de heer G. Vos verslag uitbracht omtrent het nazien van de boe ken van de penningmeester, die in orde werden bevonden. Bij de rondvraag werden nog verschil lende aangelegenheden besproken, o.a. de afsluiting van een C.A.O. bij Bata 'cn de werkloosheidsverzekering. Met een kort dankwoord sluit de voor zitter dan deze geanimeerde vergadering. EXCURSIE. De leden van het Heemkundig Ge nootschap „Midden-Langstraat e.o." en veel andere belangstellenden maakten Zaterdagmiddag een excursie naar de in restauratie zijnde Ned. Hervormde kerk te Sprang. Zij werden begroet naméns de kerkvoogdij door de president van hel college van Kerkvoogden de heer W. Timmermans, en bezichtigden hierna de kerk, die de grote belangstelling van alle excursisten had. Na de excursie bespraken de deelne mers gedurende enkele uren nog het vele dat zij die middag hadden gezien, en in verband hiermee ook de geschiedenis van Sprang en zijn schone kerk. reed Vrijdagavond Iaat met een vracht wagen door het dorp 'en kon blijkbaar de bocht v. d. DuinstraatRaadhuisstr. niet nemen; hij reeds pardoes tegen een paal van het electrische net, die afknap te en de wagen sloeg over de kop en kwam in de naast de weg liggende tuin terecht. Van B. bleek kennelijk te diep in het glaasje te hebben gekeken; pro ces-verbaal werd opgemaakt. NAAR CONCOURS. De Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Heere' alhier zal op Woens dag 15 Juni a.s. deelnemen aan het con cours voor zang- en muziekgezelschappen te Huizen. Het ligt in de bedoeling hier aan tevens een plezierreisje te verbin den. AFDELING SPRANG C.B.C. J.l. Donderdagavond hield de afde ling Sprang van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale onder leiding van haar voorzit ter de heer C. Braspenning een leden vergadering. In zijn openingswoord heet te de voorzitter de aanwezigen welkom en wees wees daarbij op de taak en de roeping der leden van de Chr. Vakbe weging voor het organisatieleven. Bij de ingekomen stukken waren enige belangrijke stukken voor de arbeiders in schoenindustrie, in de baksteenindustrie en in de lederwarenindustrie, die door de voorzitter nader werden toegelicht. Namens 't hoofdbestuur overhandigde de voorzitter aan de leden W. Broeks en M. van Beek het gouden C.N.V.-in- signe, in verband met hun 25-jarig lid maatschap der Chr. Vakbeweging. De voorzitter dankte hen voor het vele werk MOTORSPORTSUCCESSEN. Blijkens de eerst thans definitief be kend geworden uitslagen van de eerste twee ritten voor het Brabantse kampi oenschap nemen een tweetal teams van de plaatselijke Motor- en Automobiel club Marijke op de ranglijst een bijzon der mooie plaats in. De eerste rit bracht in de klasse mo toren met duo een vierde plaats voor de equipe Th. van Beek-L. Cové en in de klasse automobielen voor de equipe Stein Sr.Stein Jr. evéneens een vierde plaats. In de tweede rit behaalde het team Th. van Beek-L. Cové de tweede plaats bij de motoren en het team Stein Sr.-Stein Jr. bij de automobielen de eer ste plaats. Het aantal deelnemers bij de ze competitie bedraagt ongeveer 50. UITVOERING JEUGDKOOR. Woensdag 8 Juni a.s. voor de ouders der medewerkende kinderen en Donder dag 9 Juni d.a.v. voor belangstellenden tegen betaling van een entree, geeft het Jeugdkoor, verbonden aan de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje", in Sta tionskoffiehuis Pruijssers een uitvoering. Onder leiding van de dirigent de heer Lcuis Sars uit Waalwijk, zal opgevoerd worden de kinderoperette „De Bloemen- fee en de Prinses". Voor de tweede avond zijn kaarten in voorverkoop verkrijgbaar in Stations koffiehuis Pruijssers, terwijl de plaatsbe spreking voor deze avond 's middags tussen vier uur en kwart over vier wordt gehouden in de zaal. GOUDEN BRUILOFT. Zoals wij reeds eerder meldden hoopt het echtpaar Arie Chabot 'en Jacoba j Frings op a.s. Woensdag 8 Juni zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Door de buurtbewoners zal bij deze gelegenheid de woning van het gouden paar feestelijk worden versierd, terwijl tevens een cadeau zal worden aangebo den. Het echtpaar dat nog zeer kras is, mag zich in een uitstekende gezondheid verheugen 'en zal deze dag met hun kin deren, kleinkinderen en verdere familie cp feestelijke wijze doorbrengen, maar ook de buurt zal hierin delen. Het echt paar werd rijk met kinderen gezegend en kreeg 13 kinderen, waarvan nog 9 in leven zijn; verder heeft het gouden paar een talrijk nakroost, n.l. niet minder dan 28 kleinkinderen en 7 achterkleinkinde ren. Ook de harmonie Marijke zal zich bij deze gelegenheid natuurlijk niet onbe tuigd laten; in de avonduren zal Marijke door een muzikale opluistering de feest vreugde nog verhogén. Wgsmm-AA iMm 4 JLÏ Toekans kregen nieuw tehuis. „Avifauna's" tientallen toekans hebben een nieuw, modern tehuis gekregen. Spe ciaal voor de vijf toekansoorten en de d rie soorten aracari s (kleine toekans) bouwde men in het vogelpark te Alphén a.d. Rijn een alleraardigst eigen ver blijf. Dezer dagen verhuisden de toeka ns die de naam „Avifauna over de hele wereld brachten naar hun nieuwe huis, waarin zij zich al heel spoedig wonderwel bleken thuis te voelen. Na 'e morgens bevestigd te zijn in de dienst des woords, deed de Weleerw. Heer Ds. C. W. Schuurman, tot voor kort candidaat te Rot terdam, Zondagmiddag om half drie zijn intrede als predikant in de Ned. Herv. Gemeente van Baardwijk en Drunen. Zo was deze Zondag voor beide gemeenten een zeer bijzondere dag' omdat op die dag gelukkig na niet te lange tijd voorzien werd in deze vacature en ook omdat deze vacature werd aangevuld met de per soon van Ds. Schuurman, die ongetwijfeld de harten van zijn ge meenteleden heeft gewonnen en veel en vruchtbaar werk temidden der Nederlands Hervormden van Baardwijk en Drunen zal kunnen verrichten. Bij de plechtige intrede waren o.m. aanwezig de Weleerw. Heren Ds. van Hoff, de bevestiger, en Ds. Baas en Ds. Hoffman, de voorgan gers van de nieuwe predikant; wet houder-locoburgemeester F. Smol ders en gemeentesecretaris N. Vlaar vertegenwoordigden het gemeente bestuur. De dienst werd geopend met het zingen van Ps. 89 Vs. 1 en 2, waar na de geloofsbelijdenis volgde. Na dat de gemeente een vers gezongen had van gezang 208, ging de nieuwe predikant voor in het gebed, waar na hij las: Johan. X - vs. 11 t/m 18 en nam uit dit fragment de woor den van Christus „Ik ben de goede herder" tot tekst van zijn predi king. Toen de kerkeraad hem beriep als nieuwe predikant, gebruikte men schriftuurlijke termen en gaf men de wens te kennen iemand te be roepen die onder het herder- en leraarschap hetzelfde verstond als de bijbel er onder verstond. Tussen de schapen en De Goede Herder mocht de herder en de le raar staan. Ds. Schuurman kwam te spreken over de schapen, die doolziek wa ren en niet bij machte de weg te rug te vinden; als de herder het dwalende schaap niet opzocht, was het verloren. Wij schapen, hebben een herder nodig, een goede herder, ook omdat een schaap weerloos is tegen roofdieren. Sprekende over de herder, wees de dominee er op dat men in het hele Oude Testament herders aan trof van het Volk Israël, maar meestal waren het slechte herders. Toen zou God zelf als herder op treden, maar het was een herder schap voor de toekomst. We zijn verder dan de mensen ten tijde van Jeremia en Jesaja, er is een herder verschenen en dat was God zelf, in Jezus Christus op aarde nedergedaald, die zelf ook „schaap" wilde worden en al onze ongerechtigheden op zich nam. Er is slechts één mens die durft te zeggen: Ik ben het licht der we reld; Ik ben het brood des levens, Ik ben de weg, de waarheid en het leven, Ik ben de ware wijnstok; Ik ben de goede herder. „Ik ben", zo wil God genoemd zijn en naast Hem is er niemand die dit zeggen kan. De goede herder heeft schapen en die zijn zijn eigendom, die kent hij stuk voor stuk. Ik weet, aldus Ds. Schuurman, dat ik hier een kudde aantref die toebehoort aan de Here Jezus Chris tus; er zijn geen andere herders dan hij, slechts onderherders. Wie zich buiten Christus her der noemt, is een wolf. Christus is het middelpunt, op die condi tie wil ik herder wezen. En tot slot trok de nieuwe pre dikant een vergelijking tussen de herder en zichzelf en zag als zijn taak: het Evangelie van Christus te verkondigen aan eenieder, ook aan hen die niet van deze schaap stal zijn, maar toch Christus toe behoren. Woorden van dank. Nadat men enkele verzen ge zongen had van gezang 222 en nadat de dominee de zegen had uitgesproken, sprak hij woorden van hartelijke dank tot zijn be vestiger en leermeester Ds. van Hoff; zich tot de vertegenwoor digers van het gemeentebestuur richtend (de heren Burgemeester Teijssen en wethouder v. Hees- wijk waren door familieomstan digheden verhinderd aanwezig te zijn) zei lwj zeer getroffen te zijn (joor de hartelijke woorden, die door burgemeester Teijssen tot zijn voorganger bij diens af scheid werden gericht; ook nu trol hem de aanwezigheid van de wethouder en de secretaris, en hu zag hierin een bewijs voor 't leit dat het gemeentebestuur een goede samenwerking hegeerde met de Ned. Hervormde Gemeen te an Baardwijk; hij begeerde met anders. Hij betuigde zijn waardering voor het werk van de regionale commissie voor de gemeenten van Baardwijk en Drunen en zich wendend tot de officieuze verte genwoordigers van het Rooms- kathoheke volksdeel, verklaarde hij gehoord te hebben dat de ver houdingen in Baardwijk zeer goed waren. Hij haastte zich te verklaren, dat hij hier zeer blij mee was en dat hij alles zou doen om deze goede verhouding zo te doen blijven. Hij dankte zijn voorgangers Ds. Baas en Ds. Hoffman; de kerkeraad van Baardwijk voor de manier waarop ze hem waren tegemoet getreden; de ouder- ling-kerkvoorden voor de repa raties en voorzieningen aan de pastorie; zeer bijzonder de heer Greve voor zijn gastvrijheid en het ontlasten van diverse forma liteiten; de organist sprak hij woorden van erkentelijkheid toe. evenals de koster; hij dankte de dames en de heren die zijn huis hadden schoon gemaakt en ten slotte snrekend tot de gemeente, zegde hij de gemeente zijn liefde toe en hield zich van haar we derliefde verzekerd. I)e loco-burgemeester, de heer Smolders, noemde het een eer hier aanwezig te mogen zijn 0111 de nieuwe predikant en de Ned. Herv. Gemeente geluk te mogen wensen. De verhouding tussen het burgerlijk bestuur en de be sturen van de diverse kerkge nootschappen waren steeds zeer prettig en aangenaam van aard geweest; wij, aldus de wethou der, wensen niets liever dan deze toestand te bestendigen. En hij besloot: Dat de rijkste zegen des Heren op U en Uw arbeid mag neerdalen, wensen wij U van harte toe. Deze dag, zei Ds. Baas, is een overvloedig bewijs van God, dat Hij goed is en dat Hij ons welzijn zoekt. Moge deze dag een hoofd letter zijn en moge er 'n schone zin op volgen. Ds. Hoffman gewaagde van zijn dankbaarheid, omdat zijn oude gemeente zo spoedig zijn opvolger mocht begroeten en ook omdat hij in Ds. Schuurman een oude studievriend op da kansel van zijn oude gemeente mocht zien. Tenslotte sprak dhr. Schoon- dermark namens de kerkeraad en de kerkvoogdij de nieuwe pre dikant toe; hij noemde deze dag een feestdag en zegde graag de medewerking van kerkeraad en kerkvoogdij toe bij de mooie, maar moeilijke taak die de nieiir we dominee wachtte. Hij besloot met de wens, dat Ds. Schuurman van God de kracht mocht ont vangen te mogen arbeiden tot eer van Zijn naam en tot ver breiding van Zijn Koninkrijk. De gemeente zong tenslotte de nieuwe herder en leraar enkele verzen van Ps. 121 toe. PASSAGIERS VLUCHT OVER DE NOORDPOOL GROOT SUCCES. Een vlucht van meer dan ne genduizend kilometer over ein deloze ijsvlakten en uitgestrekte sneeuwvelden had de viermoto rige Canadese DC 6 b „Empress of Amsterdam", die Zaterdag middag om half vier op Schiphol landde, achter de rug. De eerste vlucht van de geregelde dienst van de Canadian Pacific Airlines van Vancouver in Canada dwars over de Noordpool naar Amster dam was volbracht. Met een tus senlanding op Groenland duurde de vlucht precies 16Yi uur. Zes uur korter dan over de tot dus ver meer gebruikelijke trans-At lantische route. De machine, die bijna de hele tocht over „land" vloog, was nergens meer dan an derhalf uur vliegen verwijderd van een vliegveld. SPOORWEGEN HIELDEN IN '54 2,5 MILLIOEN OVER. Als gevolg van een stijging dei- kosten met 34,3 inillioen gulden i(ruim 9 percent) en een toene ming van de inkomsten met 32.1 millioen gulden (ruim 8 percent) hebben de Spoorwegen in 1954 hun winst in vergelijking met het daaraan voorafgaande jaar met rond 2,2 millioen gulden zien dalen. Die winst bedraagt

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1