r1 WASPIK RAAMSDONKSVEER EMIGRATIE S TERR IT 2 7^ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 JUNI 1955 2 VOAB-DHvardWijk ka,nPTn) Het organiseren van een dergelijke tocht en vooral de uitvoering er van gaan gepaard met belangrijke kosten, welke, daar het comité geen andere bron van inkomsten heeft, bestreden moeten worden uit de geldelijke bijdragen van de ingezetenen. Ook dit jaar zal daar om, evenals dat voorgaande jaren ge beurd is, ddor leden van het comité, waarin met de voorzitter, de heer L. Pol dervaart en de heer' secretaris de heer H. M. J. Kommers, zitting hebben de da mes mevr. Gerlach-Huijskens, mevr. Wa- verijn-Hollestelle, mevr. Poldervaart- Collee, mevr. Schoondermark-Ockers, mevr. Verhoeven-Blankers, mevr. Hovin- ga-Lakerveld, mevr. Kuiper-van Balle- gooijen, mevr. Dancewicz-Treffers, mej M. Molegraaf, mej. E. Mouthaan, mej N. v. d. Hoeven en mej. B. Vos, huis aan huis, ieder in eigen wijk, een beroep worden gedaan op de offervaardigheid van de inwoners van 's-Grevelduin cn Vrijhoeve, om met een geldelijke bijdrage naar de financiële omstandigheden klein of groot, de plannen van het comité, de oudjes een genoeglijke dag te bezorgen, mede te helpen verwezenlijken. Op hun rondgang zullen de dames tevens de me dewerking van de autobezitters in hun wijk vragen, om ook dit jaar weer hun wagen en persoon spontaan beschikbaar te stellen voor de Ouden van Dagen- tocht 1955, welke reeds thans bij de oudjes het gesprek vormt en waar zij nu al verlangend naar uitzien. Middels een circulaire, waarin een en ander omtrent de reis en de voorberei ding er van wordt onthuld, heeft het comité zich tot de burgerij gewend en hen opgewekt de voorgenomen plannen zo goed mogelijk te steun'en en zodoende mede de oudjes een vreugdevolle dag te bezorgen. De gelden worden goed en verantwoord besteed. JEUGDKOOR 'T ROZEKNOPJE VOERDE OPERETTE OP. Het Jeugdkoor van de gemengde zang vereniging ,,'t Rozeknopje heeft Woens dag- en Donderdagavond in Stations koffiehuis Pruijssers een uitvoering ge geven, welke uitstekend slaagde en pret tig verlopen is. Deze uitvoering, de tweede sedert de oprichting van het Jeugdkoor, werd Woensdagavond bijge woond door de ouders van de meisjes en jongens van het koortje en door de wer kende leden van het gemengd koor, ter wijl ook de beschermvrouwe van 't Ro zeknopje, mevr. Gerlach-Huijskens, van haar belangstelling blijk gaf. Was de eerste avond de zaal reeds flink bezet, Donderdagavond, toen belangstellenden tegen betaling toegang hadden, was de belangstelling nog groter en de zaal tot de laatste plaats bezet. De voorzitter van ,,'t Rozekonpje Dr. N. L. Gerlach, sprak een kort begroe tingswoord 'en wees vervolgens op het vele werk en de opofferingen, welke de dirigent, de heer Louis Sars uit Waal wijk, zich getroost had bij de instude ring van het programma voor deze uit voering. Na dit openingswoord brachten de meisjes en jongens onder leiding van hun directeur de kinderoperette in vier bedrijven „De Bloemenfee en de Prinses voor het voetlicht, en hiervan hebben de aanwezigen zeer genoten, ev"enals van de decors en de schitterende costumering, welke laatste verzorgd was door het costuumhuis Caspar Brinkhaus uit Rit- terdam. Op ondubbelzinnige wijze uitten de aanwezigen hun waardering, want na ieder bedrijf hadden de debutantjes en hun directeur een hartelijk applaus, wat bij het laatste bedrijf tot een ovatie werd, in ontvangst te nemen. In zijn dankwoord aan het eind van de beide avonden betrok de president naast de jongens 'en meisjes, meer in het bijzonder de directeur, voor het moei zaam volhouden bij de langdurige voor bereiding dezer beide avonden, alsmede de heer de Bas, die mede de regie ver zorgde. Vanuit de zaal werden de woor den van de voorzitter met een hartelijk applaus onderstreept. Bestuur van ,,'t Rozeknopje", direc teur'' en leden van het Jeugdkoor kunnen met voldoening op een prachtig geslaag de uitvoering terugzien. OPBRENGST COLLECTE. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden bijzondere collecte ten behoeve van de kerkvoogdij der Ned. Herv. geme'ente bracht f 186,50 op. EXCURSIE PLATTELANDS VROUWEN. De excursie van de leden der afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen naar de Betuwe en de Bommelerwaard zal, zulks in overleg met de Ver. voor Vreemdelingenverkeer in die streek, Dinsdag 5 Juli e.k. wor den gehouden. In verband met het samenvallen dezer excursie met de reis va nde Ouden van Dagen uit Capelle en Vrijhoeve is het wenselijk, dat leden van de afd. Platte landsvrouwen, welke de Ouden van Da- gentocht, hetzij als leidster of wel als deelneemster zullen meemaken, dit ten spoedigste opgeven aan de secretaresse, mevr. Minnaard-Lokerse, dit met het oog op de busregeling. Omtrent uur van ver trek etc. zal de deelneemsters aan de ex cursie nog nader bericht worden gedaan. 11. Voorstel tot vaststelling van de heffingspercentages straatbelas ting 1955. 12. Voorstel tot verlening van me dewerking ex. art. 72 der L.O. wet. 13. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ter consolidering van vlottende schuld. 14. Voorstellen tot verkoop van gemeentelijke, bouwgrond. 15. Voorstel tot vaststelling van de exploitatievei'goeding der Bjjz. Scholen over 1954. 16. Voorstel tot wijziging der Al gemene Salarisverordening 1954. 17. Voorstel tot wijziging van een straatnaam. 18. Voorstel tot de bouw van 6 woningwetwoningen. 19. Rondvraag. ANJERFONDS. Zondag a.s. zal in de zaal van hotel van Iersel alhier ten bate van het anjerfonds een bal worden ge organiseerd. IJKEN VAN MATEN EN GEWICHTEN. Donderdag a.s. zal in het Sta tionskoffiehuis gelegenheid worden gegeven voor het laten ijken van maten en gewichten, van half tien tot twaalf uur en van één tot vier uur voor de letters A t.m. R en op Vrijdag a.s. van half tien tot twaalf uur voor de letters S t.m. Z. Oudste inwoner overleden. Oj> 99-jarige leeftijd is in het St. Theresia-ziekenhuis overle den de oudste inwoner van onze gemeente, Jan van Schijndel. Hij genoot alhier een goede bekendheid. Jammer genoeg heeft hij zijn 100ste verjaardag niet meer mo gen beleven. Van Schijndel zou op 31 October een eeuw oud zijn geworden. 7.30 een GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Donderdag 16 Juni 1955 om 20 uur ten gemeente huize alhier. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling pensioensgrond slagen. 4 Wijzigingen Gemeente-begro ting 1954. 5. Voorstel tot wijziging van de Algemene Politieverordening. 6. Voorstel tot voorbereiding her ziening uitbreidingsplan. 7. Voorstel m. b. t. de organisa tie en beheer v. d. Vrijwillige Brandweer. 8. Voorstel tot toekenning van een éénmalige subsidie aan de Stichting „Herdenking Brabantse Gesneuvelden". 9. Vooi'stel tot beschikbaarstelling van een crediet voor aankoop van een woning. 10. Voorstel tot wijziging van de Verordening ex art. 11, le lid der W inkelsluitingswet. GEMEENTERAADS VERGADERING. Vrijdag 17 Juni a.s. ten uur zal ten gemeentehuize tussentijdse vergadering van de gemeenteraad van Waalwijk ge houden worden. ORGELCONCERT IN BESOIJEN Zoals we al eerder hebben ge schreven en zoals ook uit een' in dit blad voorkomende adverten tie blijkt, zal er a.s. Zaterdag avond in de kerk van O. L. Vr. Onbev. Ontv. te Besoijen een Or gelconcert worden verzorgd dooi de bekende Eindhovense orga nist Hub Houet met medewer king van de sopraan Mevr. Jo Snels-Paes. Dit concert werd door liet parochieel kerkkoor aangeboden aan de ZeerEerw. Heer Pastoor J. Verbiesen bij diens zilveren priesterfeest. Het is wel dienstig zich van tevoren te voorzien van een ver plicht programma. Hierover ver strekt de achterstaande adver tentie de nodige inlichtingen. DE KAJOTTERS-DRUMBAND OP CONCOURS. Zondag 19 Juni a.s. is voor de Kajolters-Drumband een grote dag. Ze gaan die dag naar twee concoursen. Na in twee jaar aan geen wedstrijden le hebben deel genomen, gaan de drummers hel a.s. Zondag weer proberen om 'n eerste prijs te bemachtigen. Hot eerste concours op die dag is bij de Muziekver. Taxandria in Oisterwijk. Zij zullen uitko men in de 2e afdeling met mo delmarsen 1 en 2 voor tamboers en hoornblazers en de Fratinie- mars, ook voor tamboers en hoornblazers. De tweede deelname is op het grote Diocesane Landjuweel van de K.A.J. in Den Bosch. Hier worden dezelfde nummers uitgevoerd met bijvoeging van de model marsen 3 en 4 en voor afgegaan door de z.g. roffel van vijf. In Den Bosch zullen twaalf Kajotters-Drumbands deelnemen en elkaar de diocesane kampi oenstitel betwisten. De kampi oen die hier te voorschijn komt, zal oj) 17 Juli (laatste kermis- Zondag op het Nationaal Land juweel uitkomen tesamen met de kampioenen uil de andere Bis dommen. Hieruit komt de lande lijke kampioen der Kajotters- Drumbands uit de bus. En het is te begrijpen dat de drummers van de drumband al het mogelijke zullen doen in Ois terwijk en Den Bosch de le prijs en het kampioenschap le beha len. Maandenlang hebben zij met ernst gerepeteerd en de laatste weken hoorde men de Drumband zelfs 's avonds nabij het Zwem bad steeds maar dezelfde num mers repeteren, niet ophoudend om toch zo mogelijk met 'n prijs uit de wedstrijden te voorschijn te komen. Wij hopen van ganser harte dat zij hierin zullen slagen en dat zij Zondag als dubbele overwin naars in Waalwijk mogen terug keren. Drummers, wij wensen U veel succes „VISSCHERSLUST". Voor concoursvissen, bij niet geheel ideaal, toch tamelijk goed weer, hoewel koud, begaven 120 van de 160 ingeschre ven deelnemers zich, voorafgegaan door trommelslagers van de Drumband, ach ter het vaandel, in optocht, op politio neel verzoek, vanaf het Raadhuisplein naar het kanaal. Aldaar was de publieke belangstelling groot. Jammer voor hen en ook voor de hengelaars zelf, werden geen „kanjers of vloermatten" gevangen. Onder de zeer goede leiding van de hoofdcontroleur de heer C. van Eeten, Waalwijk, (daartoe aangezocht wegens ziekte van de regelmatige hoofdcontro leur Jan van Es, alhier), werd 1 Yi uur gehengeld. De stemmingen verwach tingen, warén prima, doch alras werd de jaarlijks weerkerende klacht over slechte vangsten vernomen. Maar deze vervaag den des avonds en werden weggepraat, -gedansd en -gedronken. Na wegen en tellen, bleek dat gevan gen waren: 29 st. boven- en 191 st. on dermaatse vis, met een gezamenlijk ge wicht van 4000 gram. Niet bepaald een succes om over naar huis te schrijven. Dat zoveel ondermaatse vis is gevan gen, komt doordat een aantal deelne mers zich gespecialiseerd hebben op het vangen van visjes, inplaats van „op de grote jacht te gaan". Wel moeten deze ondermaatse worden teruggezet (men ontvangt 10 gram voor elk visje onder de maat), maar dat geschiedt bij con- ccurs'en in zo n snel tempo vanwege de koortsachtige haast om zoveel moge lijk grut te vangen maar dat terug zetten ontaard in het snel weggooien, zo dat de meeste dezer visjes hun leven wel op zeer jeugdige leeftijd moeten verlaten, wat zeer ten nadele van de visstand komt. Een oplossing is, „geen grammen toekennen voor ondermaatse vis". De jacht daarop is dan gesloten. Koningsvisser werd het lid iBresscr uit Tilburg, het oudere, jongste lid der ver eniging, met totaal gevangen 26 st. on derin., 1 bovenmaat, 280 grammen. le pr. C. v. d. Ryt, Tilburg 8 st., enderm. 2 bovenin., 530 gram, waaron der de zwaarste vis 440 gram. 2e pr. Jos Schoofs, Waalwijk, 14 st., 12 onderm., 2 bovenm., 310 gram. 3e pr. bovengenoemde Koningsvisser. 4e pr. F. Donders, Tilburg, 19 st., 17 onderin., 2 bovenm., 240 gram. 5e pr. C. Demmers, Waalwijk, 3 st., 1 onderm., 2 bovenm., 205 gram. De vangsten van de overige 115 deel nemers varieerden van 155 tot 0 gram; 64 deelnemers vingen vis, iets meer dus dan 50 's Avonds was er in het clublokaal bij „onze Co de Nijs, wiens bediening 'en bedienaars voortreffelijk waren, prijs uitreiking. Elke deelnemer kreeg een prijs. (De prijsschenkers vanaf deze plaats welgemeende dank). Onder vrolijke muzikale en gearticu leerde menselijke klanken van de Band van de heer v. d. Hoven, Waalwijk, (aanbevolen), gingen alras „de beentjes" van de vloer later op de avond het zitvlak daarop en al te vlug had het door de gemeente-autoriteiten toegestane klokje van 2 uur reeds geslagen. De al gehele leiding was in goede handen van de voorzitter de heer C. A. Blom, bijge staan door een staf van overige bestuurs leden. Het was een uitermate geslaagd concours (minus de vangsten dan) en feestavond, waardoor het doel „kame raadschap de 100 benaderde. Zittingsavond op Woensdag 15 Juni a.s. in gebouw Thalia Stationsstraat 57, Waalwijk van 7.30 9,— uur. REIS- EN PASSAGEBUREAU JOS. PEETERS '8-HERTOGENBOSCH BEZOEK AAN DEERLIJK. Zaterdag bi'acht het gemeentebe stuur van Deerlijk en enkele ande re heren uit het West-Vlaamse stadje een bezoek aan Waalwijk om met het Waalwij kse gemeentebe stuur overleg te plegen over een herhaald bezoek van een Waalwijk- se deputatie aan de Belse vrienden gemeente. De Deerlijkenaren no digden het Waalwijkse gemeente bestuur en de hoofden van Dienst met hun dames uit tot een bezoek aan Deerlijk op Zaterdag 30, Zon dag 31 Juli en Maandag 1 Augustus om er de „Vlaamse Ommegang" mee te vieren. Men heeft graag de uitnodiging aanvaai'd en er werd afgesproken dat de Waalwijkse afvaardiging om ongeveer 4 uur in Deerlijk zou ar- rivei'en en ér Maandagmiddag weer zou vertrekken. De Deerlijkse Brandweer nodigde natuurlijk ook de Waalwijkse bi'andweer uit, eveneens naar Deei'lijk te komen En de Waal wijkse brandweer zei natuurlijk geen: nee. AUTORIJSCHOOL VOSSEN GEBRUIKT NIEUWE METHODE. De autorijschool C. J. Vossen en Co. heeft zich in de verre omgeving de laatste jaren een goede bekend heid verworven. De leerlingen van deze school komen thans, naar men ons mee deelde, niet ankel meer uit de Langstraat en uit Kaatsheuvel, maar de school verzorgt een gebied dat aangeduid kan worden als Mid den-Brabant. Vijf les wagens zijn dag in dag uit aan het „lessen", want het getal der aspirant-automobilisten neemt hand over hand toe en deze voelen zich blijkbaar erg veilig bij de heer Vos sen en zijn assistenten. We kunnen natuurlijk niet zo be oordelen of er aanleiding is tot dit gevoel van grote veiligheid (wij ne men het natuurlijk graag aan), maar wat wij met eigen ogen wel hebben kunnen constateren, is de prachtige sex*vice die deze rijschool haar leerlingen biedt en de meest moderne methoden waarvan de he ren leraren gebruik maken. Voor 't rijbewijs wordt men niet alleen practisch, maar ook theoretisch ge schoold. Daartoe geeft de autorijschool Vossen op verschillende plaatsen en op bepaalde tijden aan haar cliën ten mondelinge lessen; dat doet ie dere autorijschool. Maar van heel groot belang hier bij is natuurlijk hoe mm te werk gaat. De meesten en tot voor kort ook de school Vossen maken ge bruik van wat plaatsen met ver- keei'sborden en tekenen dan nog wel eens op een schoolbord een of ander kruispunt of andex*e moeilijk heden opleverende verkeerssituatie, maar U begrijpt dat met dit alles de wei'kelijkheid slechts zeer indi rect wordt benaderd. Autorijschool Vossen doet dat nu anders; zij heeft het voorbeeld ge volgd van de grootste autorijschool van Nederland te Amsterdam en gaat thans te werk met een projec tie-apparaat; hiermede kan men niet alleen alle gewenste verkeers borden in alle gewenste kleui'en op het witte doek projecteren, maar en dat vinden wij heel belang rijk de heer Vossen heeft ook een groot aantal foto's laten ma ken van belangrijke verkeexspun- ten in Tilburg en Breda (de steden waar de rij-examens worden afge nomen), prachtige, duidelijke over zichtfoto's, aan de hand waarvan de aspirant-autobestuurder natuurlijk veel beter wegwijs kan wox-den ge maakt in het labyrinth der talloze verkeers voorschriften Een goed idee van de heer Vossen en dat het door de leei-lingen ook zeer op prijs wordt gesteld, hoeft niet nader te wox-den vei'klaard. COLLECTE. Op Zondag 19 Juni zal er aan de Kerken gecollecteerd worden voor het Welfai-e-werk van het Nederl. Roode Kruis. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden zonnebril, tiraillers- fluit, ai'mbandie, schroevendraaiers, jonge hond, kettingkast, huissleutel, herenrijwiel. Verloren zwemkaart, glacé handschoen, enveloppe met vei'ze- keringspolis, bril en doos, vulpot lood- ballpen, vulpotlood, zilveren armband, twee portemonnaies met inhoud. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. AGENDA WAALWIJKS ORKEST. Woensdagavond 15 Juni in Hotel Verwiel om 7.30 uur eerste violen; kwart voor 8 tweede violen en om kwax-t voor 9 het hele orkest. RUILVERKAVELING HEUSDEN—VLIJMEN. Woensdagmiddag om 3 uur zal in genieur Directeur van de Cultuur technische Dienst in Noord-Bra bant een informatie-bijeenkomst worden gehouden over de ruilver kaveling van het gebied bekend als het „Wapen van Amsterdam" te Heusden door de Heer Hoofdin- „HeusdenVlijmen". 99 99 van de Naastenliefde Duizenden richtten weer een enorm levend monu ment op van onderlinge liefde. Waalwijk, met een contin gent van bijna 70 auto's, weer de grootste groep. De dag van de naastenliefde, die I aler Loop en zijn duizenden medewerkers en medewerksters van de Bond Zonder Naam gis teren in en rond Haarlem lieb- ben mogelijk gemaakt, is on danks de aanhoudende regen, voor duizenden vaders en moe ders van kinderrijke gezinnen weer een bijzonder groot feest geworden. Aan deze vaders en moeders is een dag bezorgd, die zij niet licht zullen vergeten en waarvoor allen zeer dankbaar waren. .Ia, die regen, dat was minder aangenaam; er bad zon moeten zijn bij deze ware demonstratie van naastenliefde, maar toch was bet een groots feest. Waalwijk had weer de grootste deelname. Het was nog vroeg en nog droog toen zich Zondagmorgen enkele grote files auto's op het Vredesplein opstelden. De bezit ters van deze auto's hadden elk een echtpaar afgehaald. In totaal deden dit 3000 automobilisten in heel Nederland en zij stelden al len bun auto, hun tijd, hun ben zine en wat daar allemaal zoal bijkomt, ter beschikking om hun medemensen een aangename dag te bezorgen. Daar waren 27 bus sen en met de auto's samen goed voor 10.000 man. Het Waalwijk se aandeel hierin was ruim 300. De hoofdpromotor, de onver moeibare heer Nijssen, kon een zucht van verlichting slaken, toen het sein van vertrek was gegeven. Dit immers was 't mo ment dat maanden van werk zaamheid had gevergd om dit geheel te organiseren, de auto's, de hulp in de gezinnen, enz. De heer Nijssen had voldoening van zijn zwoegen, want het Waal wijkse contingent was weer het grootste van heel de sterrit. Voorafgegaan door de kranige Waalwijkse motorpolitie trokken we een kilometerslange streep door de polder, waar alles nog in diepe rust scheen. De bewolking was dicht en hing erg laag, maar toch koesterden we allen de hoop dat de zon krachtig genoeg zou blijken om er zich doorheen te breken. Ze heeft er helaas de kans niet toe gezien. Nabij het paleis Soestdijk kon den we de grote file auto's eens goed gadeslaan. We vertoefden een uurtje in de omgeving van het paleis en velen maakten van de gelegenheid gebruik om dit majestueuze gebouw van nabij te bezien en om zo mogelijk een glimp op te vangen van onze Landsvrouwe. Enkele deelnemers hadden nog dit geluk. Op de grote verkeerswegen werd het al druk met auto's met de bekende ster „Sterrit van de Naastenliefde". Verder gin» ook onze tocht, steeds in Noordelijke richting via Baarn, Diemen, Am stelveen naar Zand voort, waar een voortreffelijke verkeersrege ling was. In de stromende regen dirigeerden honderden politie mannen de onafzienbare, soms drie' dubbeldikke rij auto's naar het z.g. stille strand van Zand- voort. Een fantastische aanblik al die auto's. Geschenken en lunchpakketten. Verkenners deelden geschen ken uit aan de automobilisten en lunchpaketten aan alle deelne mers. 52.000 broodjes waren hiervoor gebakken moeten wor den, zoals Pater Loop ons later vertelde. 52.000 keer doorsnijden, 52.000 keer besmeren en beleg gen. Zo hadden we dus de grootste ruimte nodig in Zandvoort. We hadden ons voorgesteld tot vlak bij de zee te gaan, misschien nog een stukje de zee in te lopen, maar de duizenden automobiel portieren bleven bijna allemaal dicht. Men verkoos een aangena me zit in de wagen boven de re gen- en windvlagen, die de hon derden vlaggen op de boulevard deden klapperen. Het wachten daar duurde wel wat lang, maar we kortten onze tijd met het pra ten over en tenslotte het eten van nieuwe haring, vaak ook hoorden we bewondering uit spreken over de geweldige orga nisatie. Cabaret in Heemstede. Op maar liefst 10 plaatsen in Haarlem, Heemstede en Zand voort werden in de loop van de middag door tientallen radio- en televisieartisten cabaretvoorstel lingen gegeven. Met de deelnemers uit Kaats heuvel dat met ongeveer 50 wagens was vertegenwoordigd bevolkten we het Minerva-thea- ter. Een hoogst aangename mid dag werd ons daar bezorgd door artisten als Peter Piekos, Son ja Oosterman, Nicky Noble, de Bet- wini's, de Waina's, Frans van Schaik en anderen. We hebben er van genoten en alle artisten een hartelijk applaus gebracht. Pater Loop in eigen persoon. Een stormachtig applaus weer klonk, toen plotseling Pater Loop, de bezielende leider van de Bond Zonder Naam en dé grote organisator van deze dag," het podium betrad. Hij vroeg veront schuldiging voor z'n schorre stem, want op niet minder dan tien plaatsen had hij moeten spreken. Pater Loop sprak over het enorme levend monument van onderlinge liefde, dat hier op deze dag werd opgericht; de onderlinge liefde, die de grootste 1 actor is in ons aller bestaan en die het mensdom gelukkig kan maken. Hij had de grootste waar dering voor die duizenden auto mobilisten, die heel deze dag in dienst stelden van hun mede mensen; voor die duizenden pro- motrices, die op dat moment in de gezinnen werken; voor die duizenden, die deze perfecte or ganisatie hadden opgebouwd en vooral had Pater Loop waarde ring voor het werk van die tal rijke politiemannen, die werkten alsof het 'n eigen zaak was. In die hem eigen geest sprak Pater Loop z'n begeestrend en enthousiast woord voor de dui zenden die bewezen hoeveel de naastenliefde vermag en opgeto gen was het gejuich dat heni uit geleide deed toen hij weer snel weg ging, weg naar een volgende zaal. De mensen waren begees terd en de stemming waarin het verdere gedeelte van het pro gramma verliep, was prima. Toch een heerlijke dag. Rond half acht vormde zich weer de file en door de stromen de regen ging het Zuidwaarts naar Utrecht. In hotel „Noord- Brabant" was heel 't gezelschap een uur gezellig bijeen. De Waal wijkse verkeerspolitie leidde ons weer door het Land van Heus den en Altena en toen we om streeks kwart voor twaalf weer in Waalwijk aan kwamen en de lange rij auto's werd ontbonden, toen regende het nog steeds. Maar de vaders en moeders waren dankbaar voor deze mooie dag. Dankbaar aan de Bond Zon der Naam, bijzonder in de per soon van de heer Nijssen en zijn naaste medewerkers, aan de au tomobilisten, die hun persoon, hun auto en vaak nog meer heb ben beschikbaar gesteld om vele vaders en moeders een schone dag te bezorgen. Want zij hebben .Pater Loop in staat gesteld op deze overtuigende wijze tot ons volk te spreken over de waarde ring die wij moeten hebben voor onze huisvaders en huismoeders. SVVRigtersbleek Willem IIBrabantia Wagen ingenHeracles 3—0 7—1 3-4 Eerste klasse A. 4—2 1—0 1—1 6—2 2—1 2—0 ExcelsiorEmma Go AheadAmsterdam MVVVeendam Roda Sport—LONGA DOSHolland Sport NACStormvogels LeeuwardenZwolse Boys 32 Eerste klasse B. SpartaHeerenveen 60 EDO—DWS 2—1 ADOElinkwijk 03 SittardiaFortuna '54 31 Eerste klasse C. AlkmaarEnschedese Bovs n i NO ADPSV iZl NEC_Hermes-DVSPSV LimburgiaRapid JC n—n EBOHVitesse 2— Blauw-WitHaarlem n— GVAVFeijenoord 3__g Eerste klasse D. HVCBe Quick EindhovenRBC EnschedeDFC BWXerxes 3-0 3-2 (o.p.v. RBC) 0-1 52 De Graafschap—SC VVV '03 i_0 VSVDe Volewijckei's 42 3e klas B. Zwaluw VFCWSC 3e klas C. BaardwijkZierikzee 4—2 BSCDongen 1 0-2 3 1 KNVB Afdeling Noord-Brabant. Competitiestanden tot en met heden bijgewerkt. 3e klas 305. WVO 2 «4 Waspik 2 Right 'Oh 2 (i White Boys 2 6 3e klas 310 2 3 1 2 2 1 DESK 4 Korvel 3 RKTVV5 Berkdijk 2 Ons Vios 3 Hieronyinus 3 Vel oei tas 2 TAC 4 SVG 2 Hieronymus 4 JPS 2 20 15 19 12 18 13 18 11 19 10 18 19 19 1(> 17 15 Baardwijk 4 WSC 5 DESK 5 DVVC 2 Berkdijk 3 Waspik 3 Vlijm. Roys 4 3e klas 314 12 12 12 12 12 12 12 3 3 5 4 7 7 5 8 2 10 1 12 1 14 9 14 2 3 4 5 (i 8 0 11 2 winstpunten in mindering 10 7 1 32 28 20 25 2') 18 17 1(> 7 5 0 19 18 13 13 11 8 0 Zwaluw VFC—WSC 0—2. u,9? overtuigende wijze heeft SL gisteren de overwinning op Zwaluw VFC behaald en daar mede op waardige wijze de com petitie afgesloten. Reeds direct na de at trap neemt WSC 't spel 111 handen en met fraai combina tiewerk werd aanval op aanval opgebouwd. Het veld was dooi de aanhoudende regen nat en glad, zodat balcontrole uiterst moeilijk was?. Diverse schoten werden op het Zwaluw-doel ge lost, doch de keeper wist steeds net gevaar le bezweren. Na een balt uur spelen echter wordt het overwicht van WSC omgezet in 11 doelpunt door een fraaie aan- val uit de achterhoede opge bouwd en besloten met een har de schuiver van Nic. v. Meeu wen, waar de keeper geen kans naar heeft. WSC blijft aanvallen en kort voor rust denken we A. Kouwen- berg te zien doelpunten, doch zijn schot gaat juist langs de verkeerde kant van de paal. Met 1—0 voorsprong gaat de rust in. Na de rust bleek al gauw dat Zwaluw het er niet hij liet zitten en het WSC-doel kwam onder zware druk te staan. De achter hoede, met als spil W. v. d. Lee, wist echter alle aanvallen af té slaan. Een kwartier voor 't ein de wist N. v. Meeuwen de voor sprong veilig le stellen en met de stand 0—2 komt het einde van een wedstrijd legen een tegen stander, waarin wij op eigen veld onze meerdere moesten erken nen. VLIJMEN. Vlijm. Boys RWilhelmina 9-0. Donderdagavond werd boven genoemde wedstrijd gespeeld te lijmen. Als Vlijmen zou win nen, waren zij kampioen van haar afdeling. Vlijmen R deed geen half werk en won met 9-0, waardoor zij het kampioenschap behaalde. Na afloop werden de mannen van Libregts gehuldigd. De leider, de heer Verschuren, bood de aanvoerder Libregts bloemen, waarna deze dankte voor deh uldiging. Na afloop viel hen in cafe H. Boom '11 trac- tatic ten deel. ,DE DOOD VOOOR PERON! LEVE CHRISTUS KONING!" In de straten van Buenos Aires klonk Zaterdag Sacramentsdag donde rend de kreet: „De dood voor Peron! Leve Christus Koning!" Het gerinkel van stukgegooide ruiten begeleidde deze roep i tienduizenden kelen. De Sacramentsprocessie in Argentinië, dit- door Peron was verboden, is toch ge houden, en wel met alle hartstocht die de Zuidamcrikanen eigén is. Een onaf zienbare menigte had zich verzameld voor de kathedraal in Buenos Aires. Van hier trokken naar schatting tachtigdui zend gelovigen naar het parlementsge bouw. Aan dezelfde mast waaraan de Argentijnse vlag wapperde, werd de Pauselijke vlag gehesen. Jonge katholie ken bevestigden vaantjes in de pauselijke kleuren aan de beugels van de trolley bussen. Bij fakkellicht trokken de demon stranten 's avonds door de stad. Overal v/erden de ruiten ingegooid. Twee ge denkplaten, die aan Eva Peron waren toegewijd, werden van de muur getrok ken. De muur van de Zuidslavische am bassade werd met tweer besmeerd. Peron belegde Zaterdagavond een spoedbijeenkomst zijn zijn minister van Binnenlandse Zaken. Peron verkeerde in een toestand van razernij.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4