L00N-0P-ZAND WAALWYK DE MAN UIT CHICAGO „DE ECHO" ATHLETIEK. BILJARTEN WIELRENNEN. 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 JUNI 1955 10 UW BLAD gebeuren. Des was neutraal en de gees telijkheid van Kaatsheuvel was over tuigd, dat de nieuwe club van een uit sluitend katholieke gemeente thuis be hoorde onder Rooms vaandel, t Ging niet geschoVen, doch de taaie vasthou dendheid van pastoor de Klijn, braiht in December 1932 de overwinning en Des trad toe tot de R.K.F. met als gevolg, dat zelfs de Hoogeerw. Pastoor Völker het over zijn hart kon krijgen zich bereid te verklaren zijn medewerking aan deze „sport" te geven. Op de 2e Kerstdag werd het hernieuw de Des-terrein achter het gemeentehuis in gebruik genomen, plechtig ingezegend en feestelijk geopend door burgemeester van Besouw. Nauwelijks hadden deze zaken hun be- slga gekregen, of er dreigden weer an dere gevaren. Er werd weer een R.K. club opgericht, die zich Don Bosco noemde en om versnippering te voorko men, moesten alle zeilen worden bijgezet, om te trachten, deze jonge club bij Des ondergebracht te krijgen. Weer was het de tactische kapelaan de Klijn, die de weg wist te vinden om te voorkomen, dat verdeeldheid verzwakking zou te weeg brengen 'en op 5 September 1933 kwam de combinatie tot stand. Het succes op het groene veld bleef aanhouden en in de angstige oorlogsja ren promoveerde Des tot de 2de klasse KNVB, waarin het zich tot nu, zo het dan met enkele jaren van benauwde de gradatie-vooruitzichten, heeft kunnen handhaven, als enigste club in de gehe le Langstraat. En mag dan in de steeds sterker wor dende competitie-afdeling, waarin het eerste elftal te strijden gehad heeft het succes de laatste jaren niet te groot ge weest zijn, de vereniging in haar geheel is kerngezond en kan met trots wijzen op een reserve, waaronder dit seizoen niet minder dan drie kampioenen, die het beste voor de naaste toekomst be looft. DusDESK heeft alle reden om feest te vieren en gaat dat in dit weekend met de sympathie van een ge hele burgerij doen. Zaterdag zet de feestviering in met een handbalwedstrijd van Desk I (He ren) teg'en Taxandria (Heren) uit Oiste- wijr. Aanvang van de wedstrijd om 3 u. Om half vijf komen de kampioenen Desk II (senioren) in het veld tegen de kampioenen Desk I (junioren). Om zes uur trekken alle Dessers in sporttenue in propaganda-tocht onder mu ziek van de Harmonie Euphonia naar De Efteling, waar om 7 uur de jubileum- wedstrijd aanvangt tegen een sterk Waalwijks elftal. Deze propaganda- tocht was oorspronkelijk bepaald op Zondag, 12 uur, doch kan wegens de Zondagwet op dat uur niet doorgaan. Deze Jubileum-wedstrijd wordt een at tractie voor de gehele omgeving, want Desk komt met een versterking uit, die zelfs de grootste optimist niet verwacht kan hebben. Keesje Rijvers, oud Nederlands elftal- speler, thans de man van de beroemde Franse club „Stade Francais", uit Parijs, is opgesteld als gast; Herman Bouw meester, eveneens oud-Nederlands elf tal-speler is van de partij en Cor van 't Hart, van Fortuna '54, de stopperspil in het Nederlandse elftal, de man die in Dublin op 1 Mei 1955 Nederland voor een debacle redde, speelt eveneens meer. We behoeven geen grote reis te ma ken en geen duur entree te betalen om de grote voetbalsterren eens aan 't werk te zien. Op het veld vormen de junioren in costuum een erehaag en doen tijdens de wedstrijd dienst als ballenjongens. De staanplaatsen zijn slechts f 1.en de zitplaatsen f 1.50 voor deze unieke Jubileumwedstrijd. Noch Eftelingkaarten, noch seizoenkaarten zijn Zaterdag geldig bij deze wedstrijd. Waar het bestuur zich enorme offers getroost heeft, om bij ge legenheid van zijn zilveren jubileum de voetballiefhebbers eens iets extra's te bieden, zou het van kleinzieligheid getuigen, als niet ieder gaarne bereid ge vonden werd zijn offertje te geven van aez wedstrijd een succes te maken, door Desk in de gelegenheid te stellen dit ge deelte van de feestviering te bekostigen. Om onnodig oponthoud aan de kassa's te voorkomen, worden verschillende gele genheden voor voorverkoop van kaarten gegeven. Vanaf Vrijdagmorgen in Waalwijk bij de sigarenmagazijnen M. van Hooff An- teniusplein; M. van Vugt Grotestraat en Burmanje in Baardwijk; te Kaatsheuvel in de sigarenmagazijnen van Nannes en de Benis. Het programma van Zondag a.s. is bekend. ittlHSPITSS I Alleen willen we er nog op wijzen, dat de receptie aanvangt om 1 uur in de zaal van Euphonia. Vanaf deze plaats bieden wij het ju bilerende Desk onze hartelijke geluk wensen aan met een „Ad muitos annos." AGENDA. Vrijdag 7—8.30 uur nam. Inmanden wedvlucht Pont St. Maxence in café De Sportwereld. Zaterdag 3 uur nam. Handbalwed strijd DesTaxandria. 4.30 uur nam. Voetbal Desk II sen. Desk I jun. 6 uur nam. Propagandatocht van Eu phonia naar de Efteling door Desk. 7 uur nam. Jubileum-wedstrijd Desk I Waalwijk. 8 uur nam. Concert Kon. Erk. Harm. Apollo op de Efteling. 8 uur nam. Apollo Theater: Moord in de Rue Morgue, toeg. 18 j. Zondag 9.15 uur v.m.: Plechtige H. Mis St. Joseph Par. voor Desk. 10 uur Gezamenlijk ontbijt bij de Steenbakker. 11 uur Feestvergadering bij de Steen bakker. 1 uur nam. receptie Desk, in zaal Eu phonia. 7.30 uur nam. Dans en Cabaret-avond Desk in Euphonia. 8 uur nam. Volksconcert in de Efteling door de R.K. Gildenbondsharmonie uit Boxtel. 6 uur nam. 'en 8.30 uur nam. Apollo- theater: Moord in de rue Morgue, toe gang 18 jaar. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo. KAMPIOENSWIMPEL VOOR „CONCORDIA". Maandagavond was Loonopzand in feeststemming toen de voorzitter van de Federatie van Katholieke Harmonie- en fanfaregezelschappen Dr. Sweens, bur gemeester van Helmond, de kampioens wimpel uitreikte aan de Harmonie Con cordia, die deze wimpel het vorige jaar te Utrecht behaalde. Aan deze plechtigheid ging een con cert vooraf op het Oranjeplein dat door zeer velen werd beluisterd, waaronder ook de ere-donateurs van de Harmonie. Daarna trok men naar zaal Concordia waar de uitreiking plaats vond. Onder het uitspreken van zijn beste wensen bood burgemeester Sweens de wimpel aan. De heer Theeuwes uit Rijen voerde ook het woord, als voor zitter van het costuumfonds van Con cordia, met zijn felicitaties bood hij ook f 1300.aan. Het gemeentebestuur werd vertegen woordigd door Wethouder Drs. J. van Rooy. In feestelijke stemming werd de avond verder doorgebracht. EEN UNICUM: ARBEIDERS KRIJGEN VRIJ VOOR K.A.B.-RETRAITE. Dezer dagen wordt in Loonopzand een KAB-retraite gehouden, gegeven door de Paters Jezuieten van het Retrai tehuis Loyola te Vught. Het bijzondere van deze retraite is, dat alle arbeiders in de gelegenheid zijn gesteld de retraite piee te maken. De fabrikanten hebben alle toegezegd dat hun arbeiders op de uren der oefeningen vrijaf krijgen met behoud van loon. Zij hoevten hiervoor geen snipperdagen op te offeren. De KAB-kas draagt bovendien met f 5 per persoon bij in de kosten. Er is bovendien een regeling ge troffen dat niet te veel arbeiders van een afdeling tegelijk weg zijn, zodat de fa brikanten niet in grote moeilijkheden zouden komen. Deze regeling is een unicum in den lande en de Loonse fabrikanten verdie nen de grootste lof voor hun prachtige houding. ook Dr. MOLLERCOLLEGE WAALWIJK. Geslaagd Afd. HBS B: P. Beunes, G. de Cock, Th. de Munnik. J. v. d. Pluijm en F. Dumoulin, Waalwijk; A. de Hart, J. van Oosterhout, W. Schreurs en Chr. Thijssen te Dru- nen; H. van Buul en P. v. d. Wiel te Vlijmen en W. Segeren te Made. Afgewezen: 1. PLECHTIGE INSTALLATIE PASTOOR M. LAM. Zondagavond om 7 uur zullen de plechtigheden van de Plech tige Installatie van de Zeereerw. Heer Pastoor jM. Lam, de nieuwe pastoor van de St. Antoniuspa- rochie, plaats vinden. Om 7 uur zal de nieuwe pas toor worden begroet aan de grens van zijn Parochie, de spoorwegovergang, door de Edel achtbare Heer Burgemeester J. Teijssen. In een feestelijke stoet zal men hem dan naar de kerk leiden in deze stoel trekken mee 'n „Garde d'honneur", de K.A.J.-drumband, de harmonie St. Crispijn, de jongens en incis ies van de lagere scholen met hun vlaggen, de gidsen en ka bouters, bruidjes, net gemeente en kerkbestuur. Aan het begin van het kerk plein zal de nieuwe herder door wethouder Smolders namens het kerkbestuur worden verwelkomd waarna acolieten hem de kerk zullen binnenleiden. Daar begin nen dan de installatie-plechtig heden zoals de Liturgie die voor schrijft en die worden verricht door de Hoogeerw. Heer Deken Dr. B. van den Hurk. „SMEDJE SMEE" EEN GEWEL DIG SUCCES. Het Vlaamse toneelspel Smedje Smee, dat door de toneelspeelsters en -spelers van de parochie St. Jan Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag in Musis Sacrum is op gevoerd en dat de hoofdschotel vormde van de parochie-avonden, die door de jubilerende Deken-Pas toor aan zijn parochianen aan bood, is ook wat het bezoek be treft, een overweldigend succes ge worden. Alle vier de avonden wa ren uitverkocht en het publiek was buitengewoon enthousiast over de voortreffelijke opvoering, die we elders al hebben geprezen. Het waren heel mooie avonden, die zich uitstekend voegden in het kader van de luisterrijke viering van het zilveren priesterfeest van Deken-Pastoor Dr. van den Hurk, die hiermee zijn parochianen ook in de feestvreugde liet delen. ZONNEBLOEM-COLLECTE. Zondag j.l. is er aan de parochie kerken van Baardwijk, Besoijen en St. Antonius gecollecteerd voor het Wellfare-werk van de Zonnebloem. De collecten hebben respectievelijk opgebracht ƒ44.30.en 79.-. A.s. Zondag zullen de leden van de R.K. EHBO de collectebussen doen rammelen aan de kerk van St. Jan (Waalwijk Centrum). De leiding van het Wellfare-werk in Waalwijk vertrouwt er op dat de parochianen van St. Jan mild zullen geven. In het verleden heeft deze parochie niet altijd een goed figuur geslagen tegenover de andere paro chies. Lat endeparochianen nu hun best doen om een heel goede indruk te maken. Het Wellfare-werk van de Zonnebloem geeft aan bijna 20 Waalwijkse zieken dag in dag uit een aangename en nuttige ont spanning; daarvoor komt heel wat kijken. Parochianen van St. Jan, steunt daarom dit bij uitstek mooie werk. K.V.P.-ACTIE. Zoals men ongetwijfeld reeds via pers en radio zal hebben vernomen, heeft de KVP voor de komende weken een grote actie O 56 aange kondigd. Deze actie, die gevoerd wordt in samenwerking met de R.K. EHBO (de heer Bergers!) en de KRO, is bedoeld als een inzame lingsactie voor het verkiezingsfonds van de KVP, om deze partij in staat te stellen met heel veel succes deel te nemen aan de verkiezingspropa ganda voor de verkiezingen van het komende jaar. Ook in Waalwijk zal deze actie worden gevoerd. In tegenstelling met andere plaatsen is het in Waal wijk, wegens een andere actie aan de kerk, niet mogelijk a.s. Zondag bij het uitgaan der kerken een pro pagandablad uit te reiken. Dit zal begin volgende week huis aan huis worden verspreid, eodat ook de Waalwijkers op de hoogte zullen zijn van wat gaat gebeuren en een kans maken op een van de 11 prijzen. Want in sommige kranten zit een geheim verborgen; bewaar ze dus goed; volgende week Zondag wordt dit geheim door de KRO bekend ge maakt. Volgende week Zondag zal ook aan de kerken gecollecteerd worden voor het verkiezingsfonds van de KVP. Laten de Waalwijkse katholieken hun plicht verstaan en laten zij de belangrijkheid van deze actie ten volle inzien en er naar handelen. JAARVERGADERING W.S.C. In Hotel De Twee Kolommen hield de voetbalvereniging WSC Maandagavond haar jaarverga dering, die door de voorzitter, de heer J. Si)ijkerman, werd geo pend. De secretaris, de heer Th. Yerhofstad en de pennnigmees- ter, de heer H. Snijders, brachten beiden hun verslag uit over het afgelopen verenigingsjaar. De laatste kon zelfs een batig saldo melden. De bestuursverkiezing bracht geen nieuwe gezichten in het be stuur en evenmin was dit met de elftalcommissie het geval. De heren B. Weijers en H. Bergmans werden in de kascon trolecommissie gekozen. Er werden verschillende mede delingen gedaan over de viering van het gouden bestaansfeest van de vereniging op 0 Januari van het volgend jaar. De nodige middelen om dit feest gepast te vieren, wil men door middel van een fancy-fair bijeen zien te krijgen, terwijl op Zaterdaga vond 9 Juli een bal wordt geor ganiseerd. Een wijziging van de Statuten was dbk nog een van de punten die deze avond behandeld wer den. VERKEERSONGEVALLEN. Woensdag passeerden in de Kerl i straat een paard en wagen van d( landbouwer A. S. uit Drunen en een' vrachtwagen van de BBA, bestuurd door J. S. uit Moergestel, elkaar. Het paard schrok zo dat het weg sprong. De kar kwam tegen de vrachtwagen aan. De schade bleef echter beperkt tot een deuk in het spatbord. Het 5jarig zoontje van de fa milie C. kwam op zijn fietsje de Stationsstraat uitgereden en draai de de Grotestraat, richting Haven in, daarbij echter bleef het links van de weg rijden. Op een gegeven mo ment stak het plotseling de weg over. De bromfietser C. B. uit Kaatsheuvel kon een aanrijding niet meer voorkomen. Gelukkig waren de gevolgen niet zo ernstig. Het jongetje liep schaaf wonden op, die door Dr. Langemeij- er werden verbonden. BURGERLIJKE STAND. Gehoorten: Petronella A dv M F Ligtvoet-de Geus Petronella M Y dv A J H Braun-Tempelaars Johannes H A FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 3). Jan de Gooyer was een volle mi nuut sprakeloos. Maar voor hij van zijn verbazing bekwam, begon Wim te praten. Hij praatte lang. De Gooy er antwoordde eerst met tegenwer pingen, toen met hoofdschudden en schouderophalen, maar na twintig minuten kwam de oude genoeglijke grijns weer om z'n lippen. Hij grin nikte, telkens weer, na iedere nieu we woordenstroom van z'n vriend. Ze dronken er nog één op. Ze aten samen. En toen gingen ze naar de bios. En toen gingen ze nog even uit. En ze waren allebei 'n weinig soezerig, toen de liftjongen hen naar hun kamers bracht. meldde „Vader, telefoon Corrie Dikkenburg. Grommend hief de edelacht bare burgemeester van Meeldam zich op uit zijn zetel, waarin hij het laatste malf uur had door gebracht, met niets ziende ogen starend over zijn krant. Hij had z'n gezinsleden afgesnauwd, een barrière van ijzig stilzwijgen rond zich gebouwd. Als alle mannen, die zo af en toe hun familie beijsberen, was Dikkenburg in de grond van z'n hart helemaal geen kwade baas. Daar had hij een te dikke buik, een te rode neus en een te goed moedig uiterlijk voor. Hij was nog een burgemeester van de oude stempel en wist heel goed, dat het jongere geslacht heel wat t meer in de mars had. En als hij dat nog niet wist, liet z'n collega van Kwardam, jhr. de Graet van Magcrhem, hem zulks terdege merken. >Iaar hij zou zijn tijd wel uitdienen en dan mocht zij- j nentwege genie zijn. plaats inne- men en Meeldam tot een wereld stad maken. Maar z'n onvolko- j menheden zaten Dikkenburg toch méér dwars dan hij zich zelf wilde bekennen en huizen hoog zag hij op tegen de eerst komende burgemeestersvergade ring, waarin zijn vijand, de lange Kareisen, zeker „vragen zou stellen", pn tegen de publicj-) teit Hij schuifelde zuchtend en steunend naar de telefoon. „Hier met de burgemeester jaja...... Rotterdam even flitste het oude vuur in z'n vermoeide ogen. „Jaja met de burgemeesterde Gooyer, ja, hé, zit je toch in Rotterdam? Wat zeg jeik versta niks die telefoon... ja... die Klarenboswat zeg je Hè? Je belaje houdt me toch niet voor de gek? Hoe kan dat nou? Is 't warempel, de Gooyer? Man, als dat zo is, krijg jij opslag,zowaar als ik Dikken burg heet. Kerelnee, je bent een reusWat? Om tien uur? Wat sta 'je onwijs te grinne- kennou ja afijn, je bent zelf natuurlijk ook joepie-joepie, zo als me dochter altijd zegt nou best. Kérel, ik bel meteen Kruiderink op, die farizeeër. Ja nou, dat is niet ambtelijk en ik heet het te liegen als je 't ver der vertelt. Nee, de Gooyer jongen, bedankt. Nogmaals je bent een reus Met 'n slag smeet Dikkenburg de hoorn op de haak. Corrie, die verdwaasd om 't hoekje van de deur gluurde, zag haar edel achtbare vader op z'n pantof fels door de hal dansen. „Hij komt, hij komt!" Dan, plotse ling tot bezinning komend, de hoorn van de haak nemend en moeizaam de nummerschijf draaiend. „Met Kruiderink? O, hier de burgemeester. Och me neer Kruiderink, kunt u mor genochtend om tien uur op het gemeentehuis komen? Om J2 uur verwachten we die meneer ehKlarenbos, zoals u weet en voor die tijd is er nogal wat te regelenCorrie hoorde door de telefoon onbestemde klanken van de ontstelde Kruiderink, zag haar vader als een school jongen giebelen en malle ge zichten trekken, die Kruiderink gelukig niet kon zien, „och ja... mischien onder andere naam,hè. Ja, hij is inè Atlanta op 't ogen blik..!...met meneer de Gooyer. Reuze attent van de Gooyer, vindt u niet? Dat is een mannetje uit duizenden, daar hebben we wat aan, dat heb ik trouwens altijd al gezegd. Vindt u niet?" Corrie kon het burgemeester- lijk kwajongensgedoe niet lan ger aanzien, bevreesd, dat ze in lachen zou uitbarsten en haar aanwezigheid verraden. Ze sloop op haar tenen naar haar moeder. „Als vader binnenkomt, zorg dan dat de wijnfles bij de hand is. En vraag nou meteen die bal schoentjes voor me." „Kind, wat bezielt je?" vroeg zv H S A van Doornmalen-Klingen Maria C dv P H Verhoeven-van den Braak Johannes L R H zv L J van Loon-van Harssel Pauline E A M dv J M Schuurman-Spapens Lena C dv P Meter-Janson te Sprang-Capelle Petrus H W zv P J van Vlimmeren-van Boekei Petrus C zv P A Möring-Krooswijk Johannes C M zv J Peters-Leerma- kers Antonius P zv G J van de Ven-Hoste Elisabeth C M dv H Velthuij zen-Mol. Overlijden: Johanna Kuijsten 77 jaar, echt. van S Versteeg. Huwelij ksaangif ten C A de Vaan 28 jaar en J P J Leij- tens 24 jaar beiden alhier W J Vermeer 35 jaar te Loonopzand en W van Corstanje 26 jaar alhier F X Huijps 23 jaar te Gilze-Rijen en A W de Louw 21 jaar alhier AP Schoofs 27 jaar en C van Gelder 24 jaar beiden alhier. Huwelijken: H B Sengers 27 jaar en A L M Huiten 24 jaar beiden alhier - pi T Kools 26 jaar en M E H van Hul ten 27 jaar beiden alhierC p Eeten 27 jaar en J J van Beijnen 27 jaar beiden alhier C F M Velt man 28 jaar en A J M Vermeer 27 jaar beiden alhier. Ingekomen: „H Waarts van Sprang-Capelle W C M Musch van Drunen; J a~P Hertsig van Veenendaal E M W Ploem van Gulpen MC Hamers echtg. Schuurmans en gezin van Loonopzand FCGMenGCPM van Drunen van 's-Bosch P A C Snep van Eindhoven. - j Vertrokken: G M Kelder naar Drunen —AM de Peffer naar Tilburg F M M van der Steenhoven en gezin naar 's-Bosch WH van Baardwijk naar Vlijmen J H A Alessie naar Tilburg. WAALWIJK. Schitterende prestaties door W.A.C. behaald. i-S' J.' i V uf le, twee 2e en drie 3e prijzen Voorbije Zaterdag togen de W.A.C.-leden onder deskundige leiding naar Oisterwijk, om deel te nemen aan een door de Athle- tiekver. Taxandria georganis- seerde wedstrijd. Om 4 uur be gonnen de wedstrijden voor de junioren en wij zagen direct al een overwinning voor W-AC., n.l. S. Dingemans wist met een sprong van 5.71 m. als eerste te eindigen bij het verspringen Ju nioren C (jongens t.m. 14 jaar). Tevens werd hij eerste op het nummer GO m. j'un. C. Proficiat. Doch ook de meisjes spraken 'n hartig woordje mee, want zowel C. v. Osch als R. Denmiers wis ten zich beiden in de finale te plaatsen bij de meisjes C, terwijl L. Pullens de finale bij de meis jes wist te bereiken. In de finale wisten R. Demmers en C. v. Osch resp. als 4e en Ge te eindigen. L. Pullens werd in haar finale eveneens Ge. Proficiat. Daarna kwamen de senioren aan de beurt en hier ging het nog iets beter. L. de Vaan, die sinds 5 jaar weer voor het eerst aan een wedstrijd deelnam, liet direct zien dat hij het lopen evenmin als het verspringen nog niet ver leerd is, Op beide nummers wist hij de eerste plaats te bezetten. 100 m. in 11.9 sec., verspringen 5.71. J. de Graauw werd bij het verspringen no. 4 met een sprong van 5.27x op de 100 m. Ge in 12.4 sec. en op het nummer discus werpen 3e met een worp van 25.8/ in. Op het nummer 800 m. wist J. v. Gelder na een zeer goede ra ce de 2e plaats te bezetten in de tijd van 2.15 min. Hierna kwam het nummer 200 in. dames, dat werd gewonnen door onze clubgenote A. Ver meer in de tijd van 31.6 sec. Op het nummer 100 m. C klasse wist Mej. A. Vermeer de 4e plaats te bezetten in de tijd van 13.9 sec. (nieuw clubrecord). Bij de dames D was het iMej. G. v. En gelen die 4e werd in de tijd van 14.5 sec., tevens wist G. v. En gelen 3e te worden op het num mer verspringen met een sprong van 4.09 m., gevolgd door Mep A. Vermeer met 4.05 m. R. v. Duijl wist bij het discus werpen dames D nog een goede prestatie te leveren door de dis cus 19.87 ver te werpen. Al met al gingen de leden en supporters van W.A.C. tevreden en verzadigd naar huis. A.s. Zon dag gaan de heren Junioren naar Vught 0111 daar aan een wed strijd deel te nemen. WAALWIJK. „Ons Genoegen", gevestigd in calé Jac. Passier, heeft zijn jubi- leumtoudnooi beëindigd. Zater dagavond vindt de prijsuitrei king plaats. V„anaf half 8 tot 10 uur is er Zaterdag nog gelegenheid om verschillende mooie prijzen op de barak machtig te worden. De ze buiten de hoofdprijzen, welke om 10 uur afgaan. Iedereen kan hieraan deelnemen. Na 10 uur heeft de officiële prijsuitreiking plaats. Het is een prachtig geslaagd tournooi geweest, waarop „Ons Genoegen" met trots kan terug zien. De resp. winnaars, zowel teams als persoonlijk, worden I eerst Zaterdag bekend gemaakt. Dit voor attractie. Wij verwach ten veel belangstelling. VLIJMEN. Ronde van Nederland. De amateur Tiny Wolfs heeft in de ronde van Nederland zich bijzonder onderscheiden. Hij werd 4e in het algemeen klasse ment. In de laatste etappe wist hij de premie van Waalwijk te winnen. De amateur Liebregts startte de laatste etappe niet, wegens ongeval van zijn broer, maar heeft laten zien dat hij best mee kan. Hij heeft veel pech ge had, maar stond de vierde dag nog 25e in het algemeen klasse ment, 8e in de premieklasse, 2e in het Bergenklasseinent. DUIVENSPORT. VLIJMEN. Wedvlucht. Zondag 19 Juni hield de Post duivenvereniging De Zwaluw 'n wedvlucht vanuit Noyon, afstand mevrouw Dikkenburg, die de prikkeldraadstemming van d'r echtgenoot maar niet zo een- twee-drie vergeten kon. „Je va der is gewoon niet te benaderen. „Moeder, geloof me, vader keert als een engel uit de hal terug. En we kunnen alles van hem ge daan krijgen." En als om alles te verklaren, voegde ze er aan toe: „Klarenbos is toch gekomen." Nu, dat merkte mevrouw Dik kenburg twee minuten later ook toen haar man, nog steeds op pantoffels, haar optrok van d'r stoel en met haar door de kamer walstezonder muziek en al leen maar roepend: „Hij komt, hij komt x-x-x-x-x „Dus mijn vader heette Hui- bert Klarenbos en m'n moeder Neeltje de Jager. Ze was een dochter van de Jager, de kruide nier en hij had zelf een timmer- winkel. En in 1908 is hij naar Amerika gegaan en heeft daar de zaken gaan uitbreiden, deel- zijn fortuin gemaakt in meube len. En toen ben ik, na zijn dood genoot geworden in de Illinois Company en heb tenslotte de Clarenbough Chain Stores ge stichtKerel, ik mag het wel op een papiertje schrijven, want straks vertel ik, dat ik 'n doch ter van Neeltje de Jager ben die in Illinois een kruidenierswin kel had en met de grootvader van burgemeester Kruiderink.... „Dikenburg! Die zuurpruim is Kruiderink!" „Hoe ziet die er uit?" „Dat zie je zo. Een groter stuk sagerijn is er in heel Nederland niet. Maar misschien zal hij nu wel bloemzoet lachen." Een blauw bord met witte let ters kondigde aan „Meeldam". 1 De 'Goyer gaapte zenuwachtig, maar Wim haalde uit de achter zak van zijn broek een platte me talen flacon. „Hier jo, neem een slok, je zult het nodig hebben. En vergeet nu maar helemaal, dat ik iemand anders ben dan Klarenbos en je zenuwachtig heid houden ze natuurlijk voor blijdschap,. (Hierde eerste vlagen. Veroesteen ereport! Daar muziek! Zwarte jassen! Jan, jongen, hou je taai, 't spel gaat beginnen! (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 10