VLIJMEN - - tn Waalwijkse en Langsiraaise Courani ORUNEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE SPRANG GAPELLE WASPIK RAAMSDONK D.E.S.K. in 't zilver - IJlPIfe BMpK f AAA I NV| jVj VRIJDAG 24 JUNI 1955 Uitgever tV'aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tlelen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 51 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertentiee speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO* Zondagsartsendienst. Dienst Dr. Verhaak. Kinderspeeltuin. De kinderspeeltuin alhier is dezer dagen uitgebreid met een fraaie glijbaan. Voor de kinderspeeltuin bestaat een goede belangstelling. Geslaagd. Voor het examen onder wij zei- slaagde aan de Kweekschool te Den Bosch onze dorpsgenoten J. v. d. Wiel en J. Elshout. Ouden van Dagen. Evenals andere jaren zullen de ouden van dagen ook dit jaar een uitstapje aangeboden krijgen Het organiserend comité is naar wij ver nemen, druk bezig met het ontwer pen der plannen voor dit uitstapje, dat in Juli zal worden gehouden. De R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix op concours. A.s. Zondag zal de harmonie Bea trix onder leiding van,haar dirigent Ton Kotter deelnemen aan het nati onaal muziekconcours der R.K. Fe deratie, dan in Veghel wordt gehou den. A.s. Zaterdagavond houdt de harmonie in het dorpshuis een ge nerale repetitie. Deze is voor alle belangstellenden gratis toegankelijk. Parochiebibliotheek. De parochiebibliotheek mag zich in een steeds groeiende belangstel ling verheugen. In de afgelopen 12 maanden hebben niet minder dan 5480 uitleningen van boeken plaats gehad. Thans zijn weer 500 nieuwe boeken opgenomen van de Centrale Boekerij te Eindhoven; een ruime sortering van boeken voor de jeugd, volwassenen en meer ontwikkelden. Iedere Donderdagavond van 7 tot 8 uur vindt in de oude pastorie de uitlening van boeken plaats tegen 10 cent per boek per week. Korfbal Never Down. Het twaalftal van de Vlijmense Korfbalvereniging gaat Zondag 26 Juni weer op tournooi, ditmaal naar St. Oedenrode. We zijn benieuwd dat de Vlijmense dames Zondag zul len presteren. Supporters, die nog mee willen gaan, kunnen zich als nog opgeven. Wielrennen. De Vlijmense renners starten bij na allen in Waalwijk bij de ama teurs en nieuwelingen. Van de Ven, Kuijs en v. Dal gaan naar Gilze-Rij- en. Zal v. d. Ven evenals verleden jaar de bloemen uit Rijen mede brengen? Wij wensen allen succes. Maandag bij de aankomst in het Stadion in Den Bosch hadden in de voor wedstrijd de nieuwelingen van Dal, v. d. Ven en Kivits succes. Van Dal werd le, v. d. Ven 2e en Kivits eindigde als 4e. Festival. Met een festival, dat in de tuin van café M. Achten op Zaterdag 25 en Zondag 26 Juni zal worden ge houden, herdenkt de mannenzang- vereniging Vriendenkring haar 30- jarig bestaan. De dameszangvereni ging Levenskracht zal aan dit fes tival haar welwillende medewer king verlenen. Het was in het jaar 1925, dat door een aantal zangers, die bijna allen deel uitmaakten van het parochiëel zangkoor, werd besloten een man- nenzangvereniging op te richten. Dit besluit vond spoedig veel bijval en de oprichting werd een feit. In de afgelopen 30 jaar heeft het man nenkoor zich dan ook een belang rijke plaats in het plaatselijke cul turele leven weten te verwerven. Vooral in de eerste jaren van haar bestaan wisten de zangers het koor tot grote hoogte op te voeren onder de energieke leiding van haar di recteur, de heer M. van Beurden. Onder diens leiding werd voor met veel succes aan diverse concoursen deelgenomen. Ook tegenslagen zijn Vriendenkring niet bespaard geble ven; het verlies van haar directeur, die in 1938 bij een ongeval het leven verloor, heeft wel heel zwaar zijn stempel op de vereniging gedrukt. Dank zij zijn ambitie en doorzet tingsvermogen kwam in het jaar voor zijn heengaan het dameskoor tot stand. Ondanks dit zware ver lies hebben beide koren zich weten te handhaven, nadat men irt de oor logsjaren was ondergedoken, omdat men niet wenste aan te sluiten bij zg. „cultuurkamer", en na de bevrijding werd weer opnieuw be gonnen. Het is dan ook aan de ijver van de huidige directeur, de heer M. Fitters, te danken dat het man nenkoor zich in een gestadig'e groei en bloei mag verheugen, en tijdens het festival, dat nu in dit weekend zal worden gehouden, zal Vrienden kring zeker ervaren dat de Haar- steegse gemeenschap haar 'n warm hart toedraagt. Ook de geestelijke en wereldlijke overheid is dezelide mening toegedaan, want in 'n voor woord in de zo juist verschenen fraai geïllustreerde- feestgids spre ken zij hun waardering uit voor al datgene wat de vereniging voor de gemeenschap heeft gedaan. Het programma voor die dagen ziet er als volgt uit: Op Zaterdag 25 Juni zal om 6 uur het festival wor den geopend met een huldiging van de jubilerende leden en gelegenheid worden gegeven tot het aanbieden van gelukwensen. Om 7 uur zal met de concerten worden begonnen. Achtereenvolgens zullen optreden de jubilerende vereniging, het da meskoor Levensvreugd, het plaat selijk kinderkoor, Fanfare St. Ceci lia, Handel, Gemengd Koor TOGI- DO uit Aalst Gld., Gemengd Koor Oefening baart Kunst uit Nieuw- kuijk, Vlijmens Mannenkoor Vlij men. Het avondconcert zal worden verzorgd door de harmonie St. Ce cilia alhier. Op Zondag zal worden begonnen met een H. Mis voor de overleden oprichter-directeur, de heer M. van Beurden en de overige overleden leden, waarna kranslegging op het kerkhof. Om 4.30 uur aanvang der concerten. Optreden zullen die dag: Fanfare St. Willibrordus, Hedel, Dameskoor en Gemengd Koor Vi- ta-Nova uit Ammerzoden, Haar- steeks Gemengd Koor, Fanfare Tot Onderling Genoegen, Engelen, Ge mengd Koor Laeti Cantando Berli- cum, Gemend Koord Uitspanning door Inspanning Elshout, Gemengd Koor Levenslust Herpt, Gemengd Koor Semper Animato Nieuwkuijk, Harmonie De Eendracht, Herpt, de Zangvereniging Cantabile Drunen. Het jubilerende koor verzorgt het sluitingsconcert. UITSTAPJE PERSONEEL BOEKHUUDüUREAU M. M. VOS. Dinsdag j.l. maakte het personeel van het Boekhoudbureau M. M. Vos aan de Julianalaan alhier per touringcar van Mulders-Sars uit Waalwijk een uitstapje. Om pl.m. 8 uur werd de reis in gezel schap van hunne dames aangevangen en gmg de toch allereerst naar Overloon, a'waar na het gebruik van een kopje koffie het Oorlogsmuseum werd bezich tigd. De rondleiding, die ca. een uur duurde, was geweldig interessant. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Nijmegen, van waaruit een flinke j wandeling werd gemaakt naar de omge ving van Berg en Dal, o.a: ook door het geannexeerde Duitse gebied. In „Berg en Dal'' werd het gezelschap een uitstekend diner aangeboden, dat alle eer werd aangedaan, waarna de tocht j werd voortgezet via Velp naar Arnhem. 1 Een bezoek werd gebracht o.a. aan de Posbank, waar souvenirs werden ge kocht. Het verdere van de avond werd in de feestelijk versierde stad doorge bracht, waarna de thuisreis werd aan vaard. Om ca. 12 uur arriveerde het ge zelschap ten hoogste voldaan over de mooie dag weer in onze gemeente. JUBILEUM DOKTER WINKELMAN. Belanghebbenden (in het bijzonder de Ouden van Dagen) verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende adver tentie van het Comité Huldeblijk Dokter Winkelman, waarin wordt meegedeeld dot zij die niet op eigen gelegenheid naar De Efteling kunnen, van een door j het comité ter beschikking gestelde auto bus gebruik kunnen maken, waartoe men zich dan bij de leden van het comité dient aan te melden. Des middags van half 4 tot 5 uur be staat in het Restaurant van De Efteling Dr. Winkelman te feliciteren. Ook des avonds vanaf 8 uur is hiertoe de gelegenheid, terwijl om 9 uur door de voorzitter van het Comité Huldeblijk Dr. Winkelman namens de patiënten de aanbieding van het cadeau zal worden verricht, waarbij verwacht wordt dat vele patiënten tegenwoordig zullen zijn en alzo hun dankbaarheid zullen tonen voor wat dokter Winkelman in de af gelopen 25 jaar in het belang der lijden de mensheid gedaan heeft. Na de huldiging zal het Cabaretgezel schap Van Engelen uit Waalwijk de feestvreugde verhogen. Avondprogram Oranjefeest Zater dagavond ondergaat kleine wijziging Het avondprogramma van het Za terdag 25 Juni a.s. door de Oranje vereniging „Wilhelmina" met het oog op de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard te organiseren Oranjesfeest ziet er nu, door de in middels toegezegde medewerking van de padvindstersgroep „Florence Nightingale" enigszins anders uit dan in ons nummer van 1.1. Maan dag vermeld werd. Het ligt in de bedoeling, dat de padvindstertjes onder leiding van Mevr. N. Oerlemans-Aalfs geduren de de pauze van het door de Ko ninklijke Harmonie „Pieter Aafjes" uit Culemborg te verzorgen avond concert, enkele volksdansjes hopen uit te voeren, zulks volgens navol gend programma: 1. Drikus-man; 2. Klompendans; 3. Jan Pierewiet en tenslotte een rhythmische dans op de Bloemen- wals van Tsjaikowski. Tijdens het avondconcert, te ver zorgen door de Kon. Harm. „Pieter A.aljes uit Culemborg zal dit mu ziekgezelschap ondei» leiding van kapelmeester Jac. van Dillen een met zorg samengesteld programma, dat elk wat wils biedt, uitvoeren, welk programma behalve de ope nings- en de sluitingsmars nog de navolgende nummers vermeldt: 1. Ouverture d'Iphigenie en Aulida van Gluck, arr. Ligner. 2. La Javonda (Uren-ballet) van Ponchielli, arr. Chonel. 3. Slavische mars van Tschaikowski arr. Rogister. 4. Cavalleria Rusticana, fantasie, van Mascagni, arr. Kessels. 5. Sledepaardjes (voor twee trom petten, de heren H. en D. v. Dil len) v. Bruins, arr. Veenendaal. 6. Op een Perzische markt van Ketelby. 7. Lspana (suite de Valse) van Waldteufel, arr. Andrieu. 8. In 't Witte paard (grote fantasie) van Benatsky, arr. Stols en Gilbert. Verkeersexamen. De leerlingen van de Lagere scho len in de gemeente Sprang-Capelle, welke enige tijd geleden met goed gevolg het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen aflegden, zul len Donderdag 7 Juli het practisch gedeelte afleggen. Toch Zusterklooster in Waspik. I i We vernemen dat het bestaan van het Waspikse zusterklooster verze kerd is voor de toekomst. Niet in die zin dat de Zusters van J.M.J. op hun eenmaal genomen besluit om Was pik te verlaten, zouden zijn terug gekomen, maar omdat de Zusters van de Congregatie van de Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart besloten hebben zich het volgende jaar in Waspik te vestigen. We vernemen voorts dat er zich enkele ingrijpende wijzigingen zul len voltrekken, vooral ten aanzien van het bejaardentehuis. Men wil een stichting in 't leven roepen ter exploitatie van het bejaardentehuis naar de eisen van de moderne be jaardenzorg. Men wil, zoals de voorlopige plan nen thans zijn, het huidige pension inrichten als zusterklooster; het huidige klooster zal dan worden af gebroken en in de plaats daarvan zal een modern en volkomen aan de eisen voldoende bejaardentehuis worden gebouwd. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk, te houden op Vrijdag 24 Juni 1955 des namiddags om 7.30 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mede delingen. 2. Voorstel met ontwerp-besluit tot 2e wijziging van de „Salarisver ordening 1954". 3. Voorstel met ontwerp-besluit om met ingang van 16 Juli 1955 de heer J. Driessen, dierenarts te Raamsdonksveer in dienst te nemen op arbeidsovereenkomst als Direc teur van de Keuringsdienst van vee en vlees, in verband met de beëin diging van de arbeidsovereenkomst met de heer G. van de Werf. 4. Voorstel om ontheffing te vra gen van het voorschrift tot het ge ven van openbaar lager onderwijs in deze gemeente, als bedoeld in or- tikel 19, le lid, der Lager-onderwijs- wet 1920 met ontwerp-brief. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot 3e wijziging van het Reglement i op de Gemeentelijke Instelling voor Maatsch. Hulpbetoon te Raamsdonk onder intrekking van het raadsbe sluit van 15 Januari nr. 453. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot 17e wijziging van de Algemene Politieverordening voor de gemeen te Raamsdonk 1946. I 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot onbewoonbaarverklaring van de woning Tuinstraat 21. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot intrekking van het raadsbesluit van 15 April 1922 nr. 219, inzake het verlenen van vergunning tot het dempen van een sloot aan de Ach terstraat, teneinde deze als overweg te gebruiken, aan de Wed. A. J. M. van Iersel en haar rechtverkrijgen- i den. -X- De nieuwe walvisvaarder „Willem Barendsz H" is Maandag voor het eerst vertrokken voor proefvaart op de Noordzee. Het schip is groot 44000 ton en daarmede het grootste Nederlandse schip. De „Willem Barendsz" bij Hoek van Holland. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot verkoop van een strookje grond aan de Stationstraat aan C. J. Oome. 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot het ten name stellen van de pacht in de Dombos van J. C. J. van Steenoven op de weduwe A. M. van Steenoven-van der Pduijm. 11. Voorstel met ontwerp-besluit tot 2e wijziging van de Gemeente lijke Bouwcredietregeling 1953. 12. Voorstel met ontwerp-beslui- ten tot wijziging van het raadsbe sluit van 23 September 1950 nr. 318 en 27 September 1952 nr. 668, en tot wijziging van het raadsbesluit van 20 Mei 1950 nr. 131 en 30 Juni 1950 nr. 207, inzake het toekennen van een voorschot onder hypothecair verband ten behoeve van de bouw van een woning, resp. aan L. J. van Seters en L. G. Bus, overeenkomstig de „Hypoheekregeling woningbouw gemeente Raamsdonk". 13. Voorstel met ontwerp-besluit tot beschikbaarstelling van een cre- diet ten behoeve van de bouw van 10 woningwetwoningen aan de Bea- trixlaan en 12 woningen voor be jaarden aan de Margrietstraat te Raamsdonksveer, en het aanvragen van rijkssteun ten behoeve van de bouw van deze woningen. 14. Voorstel met ontwerp-besluit tot machtiging van B. en W. tot het aanvragen een aanvaarden van de z.g. bejaarden-bijdrage voor de be jaardenwoningen. 15. Goedkeuring van de wijziging van de begroting van de Gemeente lijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor het dienstjaar 1954. 16. Ontwerp-besluiten tot wijzi ging van de begroting van de Keu ringsdienst voor vee en vlees voor het dienstjaar 1-954 en tot wijziging van de gemeentebegrotingen voor de dienstjaren 1954 en 1955. ERE WIEN ERE TOEKOMT. We moeten een kleine rectificatie ge ven over ons verslag van de heropening van de zaak van de heer van Eeuwijk. We meldden abusievelijk, dat het schilderwerk werd uitgevoerd door de Fa. Merkx, doch dit keurige werk is verricht door de Fa. ter Haar uit de Berndijk. VOLKSCONCERTEN. Zoals we reeds mededeelden geeft de Kon. Erk. Harmonie Apollo Zaterdag avond een concert op het terras van het Restaurant in „De Efteling". Er was een verzoek geweest, dit concert om half 9 te doen aanvangen, doch gezien het grote programma, kon hieraan niet tegemoet gekomen worden, zodat de oorspronke lijke tijd 8 uur blijft gehandhaafd. We laten hier het volledige program ma volgen. K Naar d'Efteling, Mars, P. B. Bisselink 2. Fest Ouverture, Lortzing, arr. Stalmeijer 3. Supite Oriëntale a. Les Bayadères b. Au Bord de Ganges c. Les Almees d. Patrouille. 4. Ballet uit Coppelia, Delibes arr. Bisselink Pauze Stenz i 5. Manoevre Mars met drumband 6. Taxandria, Ouverture dramatique P. B. Bisselink 7. Cortège de Ballet L. Montagne 8. Madeliefjes, Wals P. B. Bisselink 9. Jubileum mars A. M. Molenschot Zondag 26 Juni komt de R.K. Gilden bondsharmonie uit Boxtel, in het kader van een wisselconcert op de kiosk op de Markt een uitvoering geven. Zeer zeker zal dit gerenommeerde corps de be langstelling van geheel muziekminnend Kaatsheuvel trekken, niet alleen om wat het te horen zal geven, doch tevens, om de vorm waaronder deze harmonie op treedt. Het gezelschap is keurig geünifor meerd, telt met de volledige drumband niet minder dan 90 leden en maakt daar door alleen reeds een bijzondere indruk, die de moeite wel waard zal zijn een extra wandeling naar de markt te ma ken. Om 7 uur arriveert de harmonie bij de Steenbakker, alwaar „Apollo" aan wezig zal zijn, om de gasten met muziek naar de Markt te begeleiden, waar om 8 uur het concert zal aanvangen. Het programma luidt 1. National Embleem, Mars Bagly 2. Festival-ouverture Leutner 3. Musique pour Harmonie F. Mendelsohn 4. Die lustige Weiber von Windsor O. Nicolaï 5. 2e Hongaarse Rhapsodie F. Liszt 6. Washington Grays Grafull Pauze 7. Sambre et Meuse, Mars m. drumband 8. Jubelklange 9. Toujours en Fête, mars met drumband. Juist voor het ter perse gaan van dit blad bereikte ons het bericht dat het concert van de Gildenbondsharmonie uit Boxtel Zaterdagavond niet gegeven wordt op de Markt maar in de Efteling. DE E.H.B.O.-POSTEN. Zoals we in ons vorig nummer meld den heeft onze actieve E.H.B.O.-ver- eniging „St. Damiaan" in Kaatsheuvel een 1 U-tal posten met de nodige materia len voor eerste hulp voorzien. In al deze posten is een verbandtrommel, twee de kens en set spalken aanwezig, waarvan bij voorkomende ongelukken gebruik ge maakt kan worden. Deze gebruikmaking is voor verkeers- en arbeids-ongevallen gratis, doch er wordt verwacht, dat wanneer door de ingezetenen van deze materialen bij voorkomende kleine on gelukken gebruik gemaakt wordt, hier voor een kleine passende vergoeding ge geven wordt; immers de vereniging be schikt niet over een onuitputtelijke kas, om telkens opnieuw aan te vullen. De posten zijn voorzien van het wel beken de E.H.B.O. plaatje, doch ten over vloede laten we hier ook de adressen volgen Eerw. Zusters, Gasthuisstraat 15 P. de Kort, Gasthuisstraat 110 A. van Wanrooij, Leo Xlll-str. 27 Dingemans, v. Heeswijkstr. 70 v. Mierlo, Vaartstraat 22 Th. Kolsteren, Hoofdstraat 90 Rombouts, Antoniusstraat 7 Glaudemans, Erasstraat 21 Kemmeren, Berndijksestr. 33 Wijgerde, Marktstraat 9. Als medische hulp moet worden inge roepen, dan volgen hier de telefoon nummers der doktoren: Dr. Raaymakers tel. 2050 Dr. Wijfenburg tel. 2550 Voor geestelijke hulp Pastorie St. Jan tel. 2515 Pastorie St. Joseph tel 2516 Pastorie Berndijk t«l 2517. BOUWWERKEN. Het bouwen van een landarbeiders- woning voor rekening van de heer A. J. Beerens te St. Joachimsmoer werd bij onderhandse aanbesteding gegund aan de aannemersfirma Gebr. Mutsaerts te Loon- op-Zand en het bouwen van een land arbeiderswoning te Loonopzand voor re kening van de heer G. Hamers werd op gedragen aan dezelfde firma, beide onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel. Het bouwen van een schoenfabriek, annex kantoren, magazijn, garderobe en ketelhuis aan de Jan de Rooijstraat voor rekening van de firma G. v. d. Ven al- Eer is opgedragen aan de aannemers firma G. den Teuling te Kaatsheuvel. Architect is de heer Hub. Prins. DE ANJER-ACTIE. De voorzitter van het Provinciaal An jerfonds, Prof. J. de Quay, commissaris van de Koningin in deze provincie, heeft opnieuw een beroep gedaan op de plaat selijke Anjes-comité's om ook in 1955 weer hunne medewerking te verlenen voor de te houden collecte ten behoeve van het Prins Bernhard fonds in de pe riode 20 Juni tot en met 3 Juli. We deelden reeds mede, dat de V. V. V. Kaatsheuvel de leiding van deze ac tie in onze plaats op zich heeft genomen, en besloten heett om in plaats van de collecte op de vooravond van de ker mis een actie te voeren op de eerste ker misdag. Er -wordt van de veronderstel ling uitgegaan, dat de amusenicntsgeie- genheden meer bijzonder de steer bicden, v aarin een beroep gedaan kan worden op de steun die dit fonds zeer zeker verdiend. Het V.V.V. Kaatsheuvel heett in een circulaire zo juist verschenen een beroep gedaan op de heren caféhouders er. zaal-exploitanten om hun medewer king te verlenen, om tot een behoorlijke opbrengst te komen. Tijdens de uitvoe ringen en bals wordt verzocht met me dewerking van de muziekensembles te komen tot een collecte voor dit doel, waartoe, mag verondersteld worden, de nodige dames zich zullen aanbieden om hierbij behulpzaam te zijn. Ook tijdens de Jubileumvoetbalwedstrijd, die Zater dagavond in De Efteling gespeeld wordt en tijdens het volksconcert, dat daarop in de Efteling volgt en het concert, dat Zondagavond door de R.K. Gildenbonds harmonie op de Markt gegeven wordt, zal gecollecteerd worden. Tevens zal deze actie uitgebreid worden met een collecte aan de ingang van het natuur park De Efteling. De vereniging vertrouwt op de volle medewerking van de burgerij in deze dagen, waarop gaarne een dubbeltj» meer besteed wordt aan ontspanning dan gewoonlijk en waarbij dit offertje voor dit doel niet als een extra uitgave ge voeld wordt. Daarbij kan de meer of minder gunstige uitslag van de collec te zeer zeker van invloed zijn, wanneer tot de verdeling van de opbrengst door het provinciaal Comité wordt overge gaan. R.K.M.V. De R.K. Middenstandsvereniging, af deling Kaatsheuvel hield Dinsdagavond in de bovenzaal van Euphonia de jaar vergadering. Het voornaamste agenda punt was de verkiezing van twee nieu we bestuursleden om te voorzien in de vacature Broos en de periodieke aftre ding van de heer Meijers. Aangezien slechts een candidaat was ingediend werd op voorstel van een der leden de heer Meijers bij acclamatie herkozen, terwijl de heer Mikkers op dezelfde wijze de plaats van de heer Broos kon innemen. Bij monde van de voorzitter sprak het bestuur de hoop uit, dat het pas opge richte V.V.V. Kaatsheuvel zeker de steun van de Middenstand zou mogen ondervinden. In dit' verband deelde de voorzitter nog mede, dat mede ter be hartiging van de middenstandsbelangen, de heren G. van Boxtel en L. Schraau- wers zitting hadden genomen in het al gemeen bestuur van de stichting. Van de rondvraag werd een zeer druk geanimeerd gebruik gemaakt. PLOTSELINGE DOOD. Dinsdagmiddag om twee uur is de heer Verhoeven uit den Bosch, inspecteur van de Raad van Arbeid tijdens het zwemmen in het zwembad „De Efte ling" gestorven. De heer Verhoeven die de zwemkunst heel goed machtig was, werd getroffen door een hartverlamming. Het slachtoffer was 43 Jaar. 't Was in 't voorjaar op een zonnige Zondag, dat in 1930 een groepje moe dige jongelui, liefhebbers van de voet balsport, die ze reeds op kostschool en op andere studiegelegenheden beoefend hadden, de hoofden bijeen staken en kwamen tot de oprichting van een voet balclub in de zaal van de heer Joh. Smit-Hesselmans. En 't was niet de eni- club die ter plaatse bestond. Na een roemrucht tijdperk van Wilhelmina, schaarden de nazaten daarvan zich on der de vaandels van de „Kaatheuvels» Boys" en een geheel nieuw Wilhelmina. Op de 25e Mei 1930 vormde zich daarnaast een derde club, die de naam koos van D.E.S. „Door Eendracht Sterk". De eerste bestuurderen waren: Piet Kemmeren, voorzitter; Huub Kamp, secretaris en Sjef Steenbergen, penning meester. Achter het tegenwoordige gemeente huis lag het eerste speelveld en bij Sien Smit werd het clublokaal gezocht. De kleding zou bestaan in een zwarte broek, wit shirt met zwarte baan voor en ach ter en zwarte kousen met witte randen. Dat was het begin van DES. De eerste wedstrijd werd na degelijke training ge speeld tegen de sterke „Kaatsheuvelse Boys" op Zondag 29 Juni. De Harmonie Apollo was bereid gevonden muzikale luister aan het gebeuren bij te zetten 'en Wethouder L. v. d. Horst gaf het ge heel een officiële tint door de aftrap te verrichten. Met 31 wist DES te win nen en zijn naam te vestigen. De eerste klap is een d'aalder waard, zegt het spreekwoord en de waarheid hiervan bleek voor de jonge club beves tigd te worden. H.E.C. 2 uit Waalwijk kwam op bezoek en werd geslagen met 51; Salvator uit Tilburg moest met 4-3 naar „de schoonste stad van 't laand" terug. In Waspik werd Hercules I met j 52 geklopt: een combinatie van d# sterke Roodbroeken. W.S.C. L en II ging ten onder met 62 en als bekroning van deze successen volgde op 17 Augustus de grote overwinning in de serie-wed strijden te Goirle, waar in de finale I 'no Animo geslagën werd met 41 en DES bekerwinnaar werd. Dat was 't roemruchte begin van d* vereniging, die thans jubileert. „De Echo" zou plaatsruimte te kort komen, als we doorgingen met de kwart eeuw de revue te laten passeren. Er volgden een reeks van successen, die de club een naam gaf in de verre omtrek. Doch er moest eerst nog iets ander»

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 9