Puistjes D.D.D. Met de Ouden van Dagen naar Beek WRIGLEY DE MAN UIT CHICAGO GEMEENTERAAD HEUSDEN Gedenksteen slachtoffers Stadhuisraiïip. Stellingen e.d. waren behaald, nadat DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 JULI 1955 2 HET WERD EEN JUBILEUMTOCHT. KApW kAelneme stadhuis, hetwelk door iemand uit Oss was gebouwd en waarmee ver- hpf. ann De Raad der gemeente Heusden kwam Maandag 27 Juni j.l., des avonds om 8 uur in openbare ver gadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer Brink. Bij de behandeling der ingeko men stukken werd door de voorzit ter een brief voorgelezen van de Commissaris der Koningin, waar mede deze de dank overbracht van H. M. Koningin Juliana, voor de gelukwensen welke aan Haar wer den gericht bij de viering van Haar verjaardag en bij de herdenking van de 10-jarige bevrijding. Van De Haan en Oerlemans, Scheepswerf N.V. alhier, was een schrijven ingekomen waarin deze mededelen dat door een nog grotere uitbreiding van hun industrieterrein het hun beschikbare terrein te klein is, waarom zij in dit schrijven ver zoeken om van het industrieterrein hetwelk de gemeente van de Do meinen wil aankopen, een strook van 50 meter breed aan hun te doen verkopen. B. en W. stelden voor de ze strook aan De Haan en Oerle mans te verkopen, daar men dit be drijf hierin tegemoet moet komen, opdat zij hun uitbreiding ten volle kunnen doen ontplooien. Op een opmerking van een der leden dat, wanneer dit industrieter rein nog geen eigendom is van de gemeente, de raad toch nog niet kan besluiten om een strook hiervan te verkopen, antwoordde de voorzitter dat De Haan en Oerlemans recht streeks contact op kan nemen met de Domeinen en deze strook, wan neer de Raad er zijn goedkeuring aan kan verlenen, rechtstreeks van de Domeinen kan kopen, waardoor een dubbele verkoop kan worden voorkomen. Op e n vraag van de heer Ver schuur, waarom dit industrieterrein nog geen eigendom is van de ge meente, daar tot de aankoop hier van toch al lang is besloten, ant woordde de voorzitter dat dit ter rein eerst moet worden geschat. Hiertoe waren door de Domeinen reeds drie deskundigen aangezocht, doch door ziekte van een hunner is dit echter uitgesteld, maar 't zou nu zeer binnenkort gebeuren. Hierna «af de raad zijn goedkeu ring aan het voorstel van B. en W. Verder was er een verzoek inge komen van de heer J. C. Winkel, om een gedeelte van een perceel bouwgrond te kopen onder Hedik- huizen, om daarop een woning te bouwen. B. en W. hadden hiertegen geen bezwaar. De voorzitter deelde nog mede dat dit hetzelfde perceel betrof, waarvan enige tyd geleden een gedeelte verkocht is aan de heer G. de Hart te Oudheusden; deze heeft het voorste gedeelte en dhr. Winkel wenst nu het achterste ge deelte te kopen. De heer v. Herpt gaf als zijn me ning te kennen dat hij het beter zou vinden dat men eerst het tweede gedeelte van dit perceel verkocht en daarna pas 't laatste/daar zoals nu is voorgesteld, een gedeelte van een perceel ligt opgesloten tussen twee woningen, wat men niet zo gemakkeli'k zal kunnen verkopen als wanneer het vrij zou liggen. De voorzitter was echter van me ning dat wie 't eerst komt, de voor keur heeft welk gedeelte van het perceel hy wil hebben. Besloten werd het door de heer Winkel gevraagde gedeelte van het perceel aan hem te verkopen. De heer Verschuur wilde er echter een clausule aan verbinden dat men binnen een bepaalde tijd aan het bouwen moet zijn. De voorzitter zei hiervan aantekening te zullen ma ken. Verder was er nog een schrijven van de heer J. van Bommel te He el ikhuizen, waarin deze mededeelde dat door hem is aangekocht 'n woon huis, gelegen aan de Singel alhier, hetwelk thans bewoond wordt door de heer J. Jonker. Dit woonhuis staat echter op grond waarop een erfpacht rust van 22.— per jaar- daarom verzoekt de heer v. Bommel' in zijn schrijven om deze grond van de gemeente te kunnen kopen. B. en W. stelden voor deze grond, groot 220 m2, 2.75 per m2 aan de heer v. Bommel te verkopen, waarmee de raad accoord ging. Van verschillende verenigingen en instellingen waren verzoeken inge komen tot toekenning van subsidies. Op voorstel van B. en W. werden deze alle aangehouden tot de begro ting 1956. In de vorige vergadering was een commissie in het leven geroepen, bestaande uit 5 leden van de raad, welke commissie de verordening vergoeding reiskosten schoolgaande kinderen zou onderzoeken en zou trachten hierin enkele verbeterin gen aan te brengen, welke zij aan de raad zouden voorleggen. In een schrijven aan de raad deelde de commissie thans mede, dat de ver ordening in z'n geheel genomen, hun wel kan bevredigen, alleen in de tabellen van de gezinsinkomens zag zij graag een kleine wijziging aangebracht, n.l. de onderste (laag ste) inkomens met 400 gulden op te schuiven naar boven. Hiertoe werd door de raad besloten. Van de N.V. „Noord-Braband", Maatschappij van Verzekering op het Leven te Waalwijk, was een verzoek ingekomen om een subsidie toe te kennen voor de restauratie van de oude kloosterput van de Ab dij van Berne, welke in vervallen toestand te Bern (gemeente Heus den) staat. Op voorstel van B. en W. besloot de raad hieraan een sub sidie toe te kennen ad 262.50 (15% der kosten). Punt 4. Op voorstel van B. en W. besloot de raad aan v. Wagenberg- Festen een perceel grond op het Burchtplein alhier te verkopen voor 4.per m2. Hieraan zal dan te vens de voorwaarde worden ver bonden dat binnen een jaar na het uitreiken van de bouwvergunning met de bouw moet zijn begonnen op straffe van verval. Punt 5. B. en W. stelden voor een crediet groot 4500.— beschikbaar te stellen voor het doen uitvoeren van werken van decoratieve aard aan het nieuwe gemeentehuis. De voorzitter zei dat het hier een epi taaf (epitaphe) betrof, welke aan gebracht zou worden in de hal van het nieuwe gemeentehuis en waar op alle namen vermeld zouden wor den van de slachtoffers welke bij de stadhuisramp in de nacht van 4 op 5 November 1944 zijn omgekomen. De heer Geerlings zag liever bui ten een monument opgericht voor de gevallenen. In de hal van het ge meentehuis zien het maar enkelen en buiten kan iedereen het zien. De voorzitter zei echter dat de architect dit wel zeker onder ogen gezien heeft, maar een monument buiten, wil het niet nietig zijn in verhouding tot het gebouw zelf, komt veel hoger in kosten, waar voor zeer zeker geen crediet zal ver kregen worden. Verder zei spreker dat, wanneer straks het nieuwe ge meentehuis klaar zal zijn, de inwo ners het gebouw zullen mogen ko men bezichtigen en hij hoopt dat iedere inwoner daar zeker gebruik van zal maken. De heer Rijke meent dat deze ge denksteen in de hal van het gebouw best zal voldoen. De heer v. Herpt zei met veel be langstelling het schrijven over deze gedenksteen gelezen te hebben, maar hem was ook ter ore gekomen dat men een model van het oude het aan het gemeentebestuur van Heusden ten geschenke was aange boden, had afgewezen. Snreker be treurde dit ten zeerste, daar èn de gedenksteen èn dit model van het oude stadhuis, hetwelk ook in de hal geplaatst zou kunnen worden, samen een prachtig geheel zouden hebben kunnen vormen. Spreker vroeg daarom waarom men dit had afgewezen. De voorzitter zei dat dit werkstuk was afgewezen, omdat 't geen wer kelijke afbeelding was van het oude stadhuis. Wanneer wij dit werkstuk hadden aanvaard, aldus spr., zouden wij het nageslacht een valse voor spiegeling hebben gegeven van wat het in werkelijkheid was geweest. Nadat hierover nog verder was gediscussieerd, besloot de raad tot beschikbaarstelling van het door B. en W. voorgestelde crediet; alleen de heer v. Herpt stemde tegen. Punt 6. Op voorstel van B. en W. werd een wijziging aangebracht in de Gemeentelijke Bouwcredietrege- ling 1954. De heer Verschuur vroeg iheromtrent of van deze bouwcre- dietregeling ook werkelijk gebruik wordt gemaakt. Hierop antwoordde de voorzitter dat dit nog niet het ge val was, waarop de heer Verschuur vroeg of het dan niet wenselijk was om hieraan meer publiciteit te ge ven en meer bouwterrein hiervoor beschikbaar te stellen. Spr. meen de te weten dat in andere gemeen ten hiervan veelvuldig gebruik ge maakt werd. Verder wilde spreker weten of de bouwgrond in Oudheus den nog steeds 6.95 per m2 kost of dat daarin verandering was geko men. Dat er in andere gemeenten meer gebruik wordt gemaakt van de Gemeentelij ke Bouwcredietregeling, zou wel kunnen zijn, zei de voorzit ter, maar hier schijnen de mensen er geen interesse voor te hebben; er is immers nog geen enkele aan vraag hiervoor ingekomen. Wat de bouwgrond in Oudheusden betreft, zei spreker dat daarin zeker veran dering is gekomen. Deze grond kost nu 8.50 per m2, maar hierover zijn nog onderhandelingen gaande; ho pelijk zal deze prijs verminderd kunnen worden. Verder zegt spr. voor wat het beschikbaar stellen van bouwgrond betreft, wij deze niet hebben. De heer v. Herpt vroeg of er in Herpt geen bouwgrond beschikbaar was waarop de voorzitter antwoord de dat, wanneer men in Herpt wil bouwen, er moeilijkheden komen. De heer v. Herpt zegt hierop dat de voorzitter niet persoonlijk moet worden, maar, zo ging spr. verder, wanneer in Herpt bouwgrond be schikbaar gesteld zou worden, zou hiervan zeker gebruik worden ge maakt. Op een vraag hierover van dhr. Rijke antwoordt de voorzitter dat het uitbreidingsplan in Herpt alle maal perceeltjes grond betreft los van elkaar, met weer andere perce len er tussen. Onteigening op grote schaal kan daar niet volgens de voorzitter; daar kunnen eventuele bouwers het best met de grondeige naars tot een minnelijke schikking zien te komen. Punt 7. Benoeming gemeente-ar beider. Hiervoor waren enkele sol licitaties ingekomen waarvan er een zich heeft teruggetrokken. Bij stem ming door de raad kreeg A. G. Cou- wenberg uit Oudheusden 6 stemmen en J. v. d. Griendt 3 stemmen, ter wijl 1 blanco stem werd uitgebracht. A. G. Couwenberg werd benoemd op arbeidscontract met een proef tijd van een jaar. Punt 8. Op voorstel van B. en W. werd een verordening vastgesteld betreffende de organisatie en het beheer van de gemeentelijke brand weer. Verder werden nog wijzigingen aangebracht in het ambtenarenreg lement, de begroting 1954 en de be groting Godshuizen 1954. Voor onderzoek van de rekening Godshuizen 1955 werd een commis sie samengesteld uit de heren Rijke, Roza, Verschuur, Geerlings en van Ooyen. Hierna volgde sluiting door de voorzitter. Om kwart voor een kwamen de eerste wagens het Vredesplein op rijden en geleidelijk aan kwa men alle wagens binnen. Alle Op een gegeven moment kwam er een noodkreet uit Baardwijk Bende ons vergeten Nou, ver geten waren ze niet, maar er bleek een wagen niet te ziin ko men opdagen. De ongerustheid op het Hoogeinde was spoedig de wereld uit en om halt twee zette de stoet van 74 wagens zich in beweging. Voorop ging de kranige Waal wij kse motorpolitie, die ons in een behoorlijke vaart door Waalwijk bracht, door Drunen, Nieuwkuijk op Cromvoirt .en Helvoirt. Daar konden we onge hinderd de grote verkeersweg passeren en verder ging het door hel prachtige Brabantse land schap naar Haaren en Oister- wiik. Daar sneden de spoorweg- bomen de karavaan in twee stuk ken. die elk op eigen gelegenheid en langs verschillende routes naar Moergestel en verder naar jubileum-tocht niet zonder meer voorbij te kunnen laten gaan en daarom kon hij de oudjes mee delen, dat zij, vanwege het jubi leum, een extra consumptiebon zouden krijgen. En met graagte werd natuurlijk deze mededeling ontvangen. Hij wenste allen een heel pret tige, opgewekte en gezellige mid dag en hoopte, dat deze jubi leum tocht nog beter zou slagen dan de voorgaande. HET WAS ERG GEZELLIG. 1 Is moeilijk te zeggen 0f deze tocht nog gezelliger is ge worden dan de vorige 't is al tijd ontzettend gezellig, maar Dinsdag misschien toch nog wel een beetje meer dan vorige ja ren. Het weer was prachtig. Hil varenbeek is een heel gezel lij» dorpke, de mensen leefden erg hartelijk mee de stemming zat er meteen al goed in kortom het ging allemaal zo het gaan moest. Spoedig ook kwamen de arlis- Het is een echte jubileumtocht eworden, de tiende tocht die de Vaal wij kse Ouden van Dagen Dinsdag maakten. Het was reuze-gezellig in Hil varenbeek, bij Concordia, bij de Steef bij 't Zwaantje en in'alle gezellige stamineekes rond het Vrijthof. Ge blijft immers niet gemakkelijk op één stoel zitteri als ge voor uw plezier uit bent ^e maakt 'ns 'ne kuier, ge gaat 'ns ergens 'n potje biljarten en ge probeert 'ns hoe ergens an ders den borrel smaakt. Zo zaagt ge in heel Hilvaren- beek de Waal wij kse oudjes in 'n heel plezierige stemming, waar van de haard natuurlijk de zaal Concordia was, waar gezongen werd en voorgedragen, waar een gezellig glaasje werd gedronken, „n jubileumborreltje en goed werd gegeten. En toen de lange stoet wagens, vier en zeventig in getal, met de 220 ouden van dagen om kwart over 8, dus prachtig op tijd, in heerlijk - verfrissend verjaagt vermoeidheid bevordert uw eetlust Waalwijk terugkwam en achter de drumband naar het Raadhuis plein trok, zagen de duizenden W aal wij kers die te hoop waren gelopen, achter de autoruiten niets dan heel vrolijke en heel tevreden gezichten, gezichten van mensen die allen die hun deze prettige middag hadden mogelijk gemaakt, erg dankbaar zijn. EEN MOOIE REIS. Er was al lang van tevoren veel over te doen geweest over deze reis. Al maanden van tevo ren kwamen de oudjes vragen of we al wisten waarheen de tocht zou gaan en wanneer. Toen was de inschrijving opengesteld en ze haastten zich om zich op te ge ven, bang te laat te komen. On dertussen organiseerde het co mité een nluim voor deze mensen de tocht tot in de "ertectie. Autobezitters werden aangeschreven en gaven zich in groten getale op. De oudjes kre gen op een gegeven moment de kaart met instructies thuis en ze stuurden elkaar naar „de Sik ker", daar kondt ge op vertoon van de kaart een rijksdaalder krijgen, zeiden ze. Er zijn er ver schillende ingetrapt Maar enfin, na dagen van pas sen en meten om ieder in de be schikbare wagens ondergebracht te krijgen, van charteren van nieuwe wagens, want tot op het laatste moment werden er nog wagens afgeschreven en dat ver oorzaakt dikwijls heel wat moei lijkheden, was Dinsdagmiddag het grote moment aangebroken. By deze delen wy U mede, dat met het oog op de vacantie van ons personeel, ons bedryf zai GESLOTEN zijn op 15 en 16 JULI en op 12 en 13 AUGUSTUS a.s. Wij vertrouwen dat U hiermee rekening zult willen houden. Hoogachtend, Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tieten De Echo van het Zuiden. Hilvarenbeek reden en zo kon het gebeuren, dat de laatste wa gens daar het eerst aankwamen. IN HILVARENBEEK. De handige Beekse politie wist wel raad met deze aankomst bui ten de afspraak en het duurde niet lang of alle wagens stonden keurig geparkeerd en alle ouden van dagen hadden een gezellig plaatsje gevonden in de ruime Ha armoniezaal, die toch helemaal niet te groot bleek voor 't Waal wij kse gezelschap. Weldoende werd er rond ge gaan, met koeken, met sigaren en consurnptiebonnen. De lepel tjes rinkelden in de glaasjes en de blauwe rookwolken paften omhoog. De heer Harry Bergmans ver welkomde de oudjes en hij deed dat namens de voorzitter, de heer A. Meijs, die verhinderd was de tocht mee te maken, maar via een telegram zijn beste wen sen aan de oudjes deed toeko men. De heer Bergmans wees er O'-» noe deze tocht een jubileum- tocht was. Voor de tiende keer was men er nu met de oudjes op uit getrokken en in dit verband dankte hii heel bijzonder de au tobezitters, die ook al voor de tiende keer hun wagen beschik baar hadden gesteld. Ook jegens de andere autobezitters toonde hij zich zeer erkentelijk en nog meer dankwoorden werden er gesproken tot de dames en heren van het Roode Kruis, die zoals steeds hun onmisbare hulpvaar digheid weer hadden getoond, de agenten van de verkeerspoli tie, die hun taak altijd zo keurig verrichtten, de Coöperatie Broe derhulp, André van Hilst en de fa. Kolsteren-Lagarde, die gratis versnaperingen en rookartikelen beschikbaar hadden gesteld. En tenslotte dankte hij „ons aller Drik van Engelen" en, namens de voorzitter, de leden van het comité voor de grote en goede zorgen die zij besteed hadden aan de voorbereidingen van het uitstapje. Het comité had gemeend deze GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. VLOEISTOF BALSEM ZEEP ten onder de ouden van dagen I op de planken Drik van Enge- len bracht eerst in een lied hulde I aan hel comité en dan bestond zijn taak in het inleiden van de ouden van dagen, die met die prachtige nummers op de prop pen kwamen. Van Geijn stond zo keurig voor te dragen, dat een van de chauf- leurs ons vroeg of het de burge meester van Hilvarenbeek was. De gebroeders van Leent zongen samen „aan de Waterplas" en de jeugd van Hilvarenbeek ver drong zich voor de open deuren om toch maar niets van dit scho ne lied en dit schone zingen te missen. N?tu.¥r,i.jk ljet Hannes van der W iel zijn prachtig basgeluid ho- r,en,: 'Rl, zong „De Jongeling aan beek en het zware nummer „Mill ist die Nacht", 't Is wel Duits, zei Hannes, maar ge zult het toch wel begrijpen. Muziek en Zang werd natuurlijk ook ge zongen door het hele gezelschap. Drik van Engelen zong „Als je «0 bent geworden" en dacht met heel veel weemoed aan de eerste vrijerij en Jan Lombarts hield een schone predicalie over Va der Bacchus. En zo ging dat maar door, daar in zaal Concor dia. i Hiar, "aast zaa' Concordia heeft de heer Vermeulen ook c.e" zaak en het is begrijpelijk (lat heel veel mensen eens een I)raatje gingen maken met deze oud-W aalwijker en een glaasje bij hem gingen drinken. Ook daar was het heel genoegelijk en ter ere van de kastelein zong v. Corstanje een mooi lied over het „gla-ha-sje". Ergens anders zaagt ge weer een stel chauffeurs met rode hooiden gebogen staan over zo'n spel met knikkers en lichten hoe noemen ze dat ook weer En zo ging dat leutige vertier de hele middag door, tot het op een gegeven moment tijd werd voor de boterham. Ieder kreeg een keurig pakket met broodjes een een paar goei tassen koffie en zo versterkt kon men zoetjes aan weer de auto's op gaan zoe ken. Het ging allemaal weer heel soepel en gemakkelijk en om goed zeven uur kon de lange rij wagens weer Hilvarenbeek uit schuiven, nagekeken en gewuifd door vele Bekenaren, die deugd FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 5) „U zult zo langzamerhand toch wel eens wat willen eten, mr. Cla- renbough," vroeg hij glimlachend. ,U logeert bij mij, zoals u weet. We hopen later nog wel eens met het gehele comité een gezellig dineetje te hebben, maar ik had zo gedacht, de eerste dag, dat u hier bent, zijn er al zoveel indrukkendat ik het gezelliger zou vinden de eerste maal eens „onder ons" te eten!" „Burgemeester, u bent een man naar mijn hart. Ik mag de dames en heren dan wel groeten? We zullen elkaar nog wel eens vaker zien, die week dat ik hier ben!" In de woning van de burgemeester heerste een opgewekte stemming. Mevrouw was vreselijk bly, dat die „Amerikaan" zulk behoorlijk Hol lands praatte, maar Corrie vond het jammer, dat ze haar Engels niet luchten en eventueel verbeteren kon. „Maar we zullen nog tijd genoeg hebben voor een friendlijk chat met elkaar," glimlachte Clarenbough haar toe „en dan praten we alleen Engels, of liever, Amerikaans." Daarmee had hij de hele familie Dikkenburg wel zowat ingepalmd. Met de burgemeester was dat niet moeilijk, die goedhartige dikzak vond zijn Amerikaanse gast 'n jon gen om mee uit vissen te gaan. Me vrouw, nu ze over haar angst voor het moeilijke Engels heen was, zat met een vertederd gezicht toe te zien, hoe hij zich haar zorgvuldig toebereid maal liet smaken en de oude begeerte naar een zoon kwam weer bij haar op. Als haar jongetje was blijven leven, overpeinsde ze, terwijl ze nauwlettend haar ogen over de tafel liet gaan om te zorgen dat het memand aan iets ontbrak, zou hij nu zo'n twintig jaar geweest zijn. Clarenbough keek op en ont moette haar blik, hij knipte even met de ogen, als in verstandhou- j ding. En daarmee nestelde hij zich vaster dan ooit in het hart van de burgemeestersvrouw. De enige, die hem nog wat wan trouwend, ondanks het toegezegde gezellige praatje, bekeek, was Cor- rie. Ze had het niet erg op Ameri kanen. Die waren met zichzelf veel te veel ingenomen. Die dachten, dat succes maar alles was op de we reld en dat je, wanneer je geld had, in alles je zin kreeg. Ze had wel ge hoord van die Amerikaanse meisjes, die „gold-diggers", die er altijd op uit waren een man met geld aan de haak te slaan. Nu, haar vader was niet rijk, maar Corrie zag zich iede re morgen in de spiegel, kamde zorgzuldig haar witte krullen en poederde de eigenwijze wipneus met de héél lichte sproetjes, en ze besloot, dat ze nog altyd 'n flinke Hollandse jongen kon krijgen, die op geen stukken na zoveel verbeel ding had als die Yankees. Hoewel, déze Yankee viel nogal mee. Hij kletste met vader over zaken als 'n ouwe zakenvriend, hij deed moe ders maal eer aan, als was hij uitge hongerd en kijk ze vriendelijk la chen tegen hem. Ja, bij de ouwelui zat mr. Clarenbough er al geheid in. Maar daarom bij haar nog niet Aboe! En ze nam nog een saucijsje. x-x-x-x-x-x „Wat je mij niet verteld hebt, vadertje," zei Clarenbough tegen zijn vriend de Gooyer, „is, dat ik hier een hele week moet blijven. Kerel, hoe hou ik dat uit?" „Heb je het zo slecht naar je zin gehad „O nee. Wat je me ook niet ver telde, was, dat die burgemeester van jullie een beste ouwe brombeer is en een heel gezellige praatvaar. En dat zijn vrouw verrukkelijk kookt en met aandoenlijk moeder lijke zorg over m'n welzijn waakt. En wat je me óók niet verteld hebt, is, dat hij ene schat van een dochter heeft." „Corrie?" „Ja, vind je van niet?" De Gooyer had Corrie altijd be schouwd als de dochter van de bur gemeester en de onverschillige, wat koele houding van het meisje uitge legd a|ls hoogmoedige verwaand heid. „Ben je gek!" lachte Wim. „Ze is helemaal niet hoogmoedig, maar dat kleine nest is alleen maar bang, dat ze al te toeschietelijk is. Ze kent haar waarde en houdt zichzelf op waarde, zelfs tegenover een Ameri kaanse millionair. Ik wou proberen zo met een smoesje een kusje van haar los te krijgen, haar moeder had het wel goedgevonden. Maar ik heb bij nader inzien de poging maar niet gewaagd. Dat is precies het omge keerde van gebakken ijs, mannetje, maar als je daar doorheen bent.." „Ben je in luilekkerland!" lachte Jan. „Maar ik bén er nog niet!" zucht te Wim. Hij was uit de koestering van de burgeme-esterlijke welwillendheid weggevlucht met de verzekering dat hij zeer beslist mr. de Gooyer wilde opzoeken in zijn pension. Dat vond hij zo'n fidele vent en die had hem in Rotterdam zo kranig terzijde ge staan en zo al meer, dat hij absoluut eens een uurtje met „die architect" moest babbelen. „Toch zal ik pas rust hebben als het allemaal achter de rug is", ver zuchtte de Gooyer. „Jan", plaagde Wim, „verbeeld je dat de echte Clarenbough komt op dagen". De Gooyer werd groen-bleek. „Ja, dan ben ik fini!" constateer de hij schor. „Dan kan ik mijn bie zen wel pakken in Meeldam en ik heb nog de kans, dat ik achter de tralies draai ook". „M'n goeie man", troostte Wim, „wie niet waagt die niet wint. Dacht je", zo lachte hij, „dat ik m'n Chain Stores in Chicago cadeau gekregen heb?" „Dat heb je juist wel", antwoord de de Gooyer. „Kerel, je moet niet denken aan een verkeerde afloop, maar aan een goede. En als dit goed afloopt, zit jij er hier prima voor. De burgemees ter heeft geen woorden genoeg om je lof te verkondigen, al is het, ge loof ik, maar om die Kruiderink te negeren „Ja dat heb je goed bekeken.Maar Dikkenburg is een beste vent." „Enfin, ik stap weer eens op. Ik moet nog een praatje maken in het Amerikaans met die burgemeesters dochter. Toch eens zien, of ik die ijsberg niet kan laten smelten." „Als je maar geen grappen uit haalt! Bedenk, dat je onder valse vlag vaart, mannetje!" „Dat weet ik bestmaar het boottochtje bevalt me best. Tenmin ste, tot nog toevoegde hij er voorzichtig aan toe. x-x-x-x-x-x- Op dat ogenblik ontvouwde in het enig behoorlijke hotel, dat de nabu rige stad Kwardam rijk was, een jongeman met een grote uilenbril op, de Provinciebode. Tegenover hem zat een intelligente jongedame in een onberispelijk tailleur. Zij keek belangstellend en ook 'n beetje hautain de restauratiezaal rond. .wi t*- I i.:.L r - (Wordt vervolgd) is. ik den. .Q, (l,e daar Jen en di K }Vorden, tornen t. Inoel emde peric

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2