De Echo van het Zuiden j S DE LANGSTRAAT drunen GAPELLE 9Sd KAATSHEUVEL HEUSDEN WASPIK ELSHOUT VLIJMEN 3 V V O VRIJDAG 1 JULI 1955. 78e JAARGANG No. 53 78e JAARGANG No. 53 Zondagsartsendienst. Dienst: Dr. Verhaak. Aanrijding. Woensdagmiddag had op de Eind eraat alhier een aanrijding plaats, ïelke gezien de omstandigheden noe vrij goed afliep. Een groep le den van de arbeidsinspectie uit Bre da welke op excursie was geweest bü' de fa. Lips, reed per rijwiel in de richting Waalwijk. De heer S. uit 's-Bosch reed met een volkswagen eveneens in de richting Waalwijk en ging ter plaatse aan 't slippen Hü kwam in aanraking met de file fietsers van pl.m. 16 man. Twee per sonen liepen kneuzingen op en een man een hersenschudding. Dr. v. d. Wouw, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar t zieken huis noodzakelijk. De slachtoffers werden met wagens van de fa. Lips naar het ziekenhuis in Breda ver voerd. Het slipgevaar op de weg is tei plaatse zeer groot. Kampeergenot in Drunen. Door het plaatselijk comité V.V.V. is alhier een folder uitgegeven on der de titel „Kampeergenot in Dru nen". Middels deze folder, die over 't gehele land wordt verspreid, wil men de aandacht eens richten op Drunen als vacantieoord. Al wat Drunen te bieden heeft aan de va- cantiegangers en de kampeerders, wordt in deze folder opgenoemd en aan de vacantieganger die de vrije natuur gaat zoeken, zal deze folder er zeker het zijne toe bijdragen om Drunen als kampeeroord te kiezen. Drunen is vanouds voor ,vacantie- gangers een geliefd kampeeroord. Talloos velen sloegen in het verle den hun tenten op in Drunen s na tuurreservaat (pl.m. 1400 ha.) en keerden een volgend zomerseizoen weer terug naar ditzelfde grondge bied. Het aantal nieuwe bezoekers neemt een reusachtige omvang aan Jaarvergadering K.A.B. De K.A.B. afd. Drunen hield haar algemene jaarvergadering. Volgens het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris, steeg het ledental met pl m. 80. D Centrale Volksbank be haalde door haar inleg een derde en een zevende prijs. De heer W. van Gorp, voorzitter, die aftredend was werd herkozen. Voor de heren L v Wezel en P. v. d. Veer, welke niet herkiesbaar waren, werden ge kozen Th. Leijten en J. Brok, welke laatste tevens de functie van secre taris op zich heeft genomen. De heer L. van Wezel werd op deze vergadering bij monde van de voorzitter hartelijk bedankt voor t vele werk voor de vereniging ver richt Op deze vergadering werd ook nog het St. Nicolaasfeest besproken en het ontwikkelingswerk, dat men het volgende jaar in nieuwe banen wil leiden. zodat de Vlijmense renners over twee plaatsen verdeeld zijn. Jongens, alle succes Avond-zesdaagse. De nieuwelingen Kivits, v. d. Ven, van I)al en van Engelen ne men deel aan de avondzesdaagse in den Bosch. Na de derde dag, Woensdag 29 Juni, staat Kivits 4e, v. d. Ven v. Dal 6e en v. En gelen op een ronde de lüe plaats. Zaterdag 2 Juli is het de laatste dag. Muzikale wandeling. Woensdagavond maakte de mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid" in verband met .de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, een muzi kale wandeling in de Kom en over Winterdijk en Waspiksedijk. Door de bewoners dezer wijken werd dit ten zeerste op prijs gesteld. Geslaagd. De heer J. de Glas behaalde aan het Dr. Mollercollege te Waalwijk het einddiploma HBS A. GESLAAGD. Voor het MULO-diploma te Ouden bosch slaagde onze dorpsgenoot P. van Huiten Azn. ST. JANSGROEP. De St. Jansgroep is weer danig vre- sterkt. Niet minder dan tien nieuwe ver kenners werden door Hopman H. Peters geïnstalleerd. De aalmoezenier Kap. J. van Veghel sprak daarbij enkele opwek kende woorden tot de nieuwe verkenners en de aanwezige ouders. De avond werd volgens verkenners-gebruiken doorge bracht. AVONDMIS. Vanwege de seizoendrukte zal er en kele maanden op de eerste Vrijdagen geen avondmis meer zijn. NAAISCHOOL. Aan de naaischool behaalden het di ploma lingerie: Jo Kempenaars, A. van Huiten, J. van Son, M. Wolfs, R. Pul les, N. van Kuik, R. van Ooijen, A. Klijn, M. Moonen en R. Lommers. Het diploma costuurmnaaien behaalden R. W^alk en R. Musters. INBRAAK. De voormalige Cichoreifabriek aan de Putterstraat alhier, welke thans wordt omgebouwd tot aardappelopslagplaats hreft in de nacht van Zondag op Maan dag j.l. bezoek gehad van ongewenste gasten, welke zich schuldig maakten aan het wegnemen van de gereedschappen van de aldaar werkzame arbeiders. Met behulp van een politiehond heelt de Rijkspolitie alhier de omgeving afge speurd, doch het spoor liep dood. De politie zoekt desondanks onversaagd verder naar de dader(s). TEN BATE VAN HET RODE KRUIS Onder dit motto werd Zaterdag j.l. al hier een voetbalwedstrijd gespeeld tus- ser veteranen uit Baardwijk en veteranen uit Heusden (1—1) en werden des avonds door de R.K. Boerinnenbond en de R.K. Jonge Boerenstand uit 'Herpt de monstraties gegeven op de Vismarkt al hier. De belangstelling hiervoor was ech ter maar matig. ZEILWEDSTRIJDEN. Zondag 26 Juni j.l. vonden op de Maas alhier de Brabantse zeilwedstrijden plaats. Hieraan werd deelgenomen door meer dan 100 verschillende jachten die behoorden bij e'en der navolgende water sport-verenigingen: Viking en Neptunus uit Den Bosch De Amer uit Geertruiden- berg: De Bergse Maas uit Waalwijk: Trident uit Wijk en Aalburg; De Mer- wede uit Gorinchem; De Waal uit Ti el; De Golfbrekers uit Zaltbommel; Dord- lecht en Omstreken uit Dordrecht: De Eem uit Utrecht: Vahalis uit Nijmegen en de Zaandamse Zeilvereniging uit Zaandam. Des morgens om half elf vond aan de aanlegsteiger de start plaats: iedere vijf minuten startte een klasse,, om ruim half twaalf waren alle zeiljachten vertrokken. De grotere jachten moesten zeilen naar Hedel en terug, een afstand van pl.m. 30 km en de kleinere jachten naar Poede- roijen en terug, een afstand van pl.m. 20 km. Het fraaie zomerweer had een talrijk publiek naar de haven getrokken om de zeilers te zien vertrekken, alsook 's middags weer te zien arriveren. In hotel Het Wapen van Amsterdam vond des middags om 4 uur de uitrei king der prijzen plaats, waarbij t woord gevoerd werd door de heer Nolles, voor zitter van de V.R.Z. (Verenigde Zeilers) en door Burgemeester van Delft. De prijzen werden als volgt behaald: KlasseS: J. J. 'Sips van Neptunus: deze behaalde voor de tweede maal achtereen de wisselbeker van de gemeente Heus- den. Klasse T: 1 C. A. Lewin. Viking: 2 L. J. van Coenen, Neptunus: 3 T. van Meisen, IJselmonde. Klasse X: 1 D. van de Pol, Trident; 2 J. van Haren, Viking. Klasse M: 1 J. Luijfen, de Waal, te vens voor de tweede lïiaal een door de gemeente Heusden beschikbaar gestelde prijs: 2 J. Lintjes, Viking. Klasse E: 1 J. Joustra, de Waal. Klasse M: 1 A. Lelieveld, de Waal; L W. Schouten, De Merwede; 3 G. Kui lenburg, Neptunus. Klasse H: 1 J. A. Beerens, Trident. Klasse K: 1 N. P. M. van Daalderop, De Waal. Klasse Q 1: W. Roodenhuis, Neptu- Klasse R: 1 F. J. Buijs, Dordrecht en Omstreken: 2 H. T. Thien, Golfbrekers. Jollen: Klasse B: Mej. A. Manger, Zaandamse Zeilvereniging. Klasse D1 M. v. d. Mertmdonk, Viking; 2 M. F. Borgstein, De Helling. Klasse 'L: 1 G. de Weijer, De Waal: 2 C. Burgers, De Helling. Klasse U: 1 D. Joustra, De Waal; 2 W. J. Nieuwenhuijzen, De Waal; 3 W. F. Snoek, De Merwede. Klasse H 2: 1 F. Verlouw, Viking; 2 Mevr. E. de Gier, Viking. Klasse T 1: 1 H. v. d. Hoeven, Dord recht en omstreken: 2 F. Walesteijn, Neptunus. 1 1 Klasse B 1: 1 G. J. Bouman. Trident; 2 K. v. d. Velden, De Eem: 3 F. v. d. Pol, Trident. WIELERWEDSTRIJD. Door de wielerclub Olympia uit Waalwijk zal op 16 Juli a.s. een wieler wedstrijd worden gehouden. Het parcours zal twee maal door onze gemeente leiden, n.l. eenmaal vanaf Waalwijk over de Heusdense brug naar het Land van Heusden en Altena en KRUISBOOGSPORT. Maandvergadering Rozenjacht. Zondag 3 Juli maandvergade ring van het Kruisbooj(gezel- schap Rozenjacht, in café A. v. Vugt. In verband met de belang rijke agenda worden alle leden zeker verwacht. Korfbalvereniging Never Down. Op het tournooi te St. Oeden- rode behaalde het 2e twaalftal en het 3e twaalftal een mooi suc ces. Beide behaalden de eerste prijs, zijnde twee prachtige be- voor de tweede maal weer via de Heus- kers dense brug via Wijksepoort, Burchtplein, Ronde van Vlijmen. Dagelijks komen aanvragen binnen voor de ronde van Vlij men, die 31 Juli wordt gehouden. De winnaar van verleden jaar heeft reeds zijn toezegging ge daan. Krijn Post zal zeker pro beren ook deze ronde op zijn naam te brengen. Verder starten Gijs Pauw, Rutten, Westdorp en vele anderen. Naar alle waar schijnlijkheid zal Tinie Wolfs ook starten. Bij de nieuwelingen hebben reeds de beste uit Ne derland ingeschreven. Een span nende strijd kan worden ver wacht. Zondag 3 Juli starten de Vlijmense amateurs en verschil lende nieuwelingen in de ronde van Den Bosch. Enkele nieuwe lingen in de ronde van Tilburg, Singel, Herptsestraat, Herptse poort via Herpt naar Haarsteeg en verder. Deze wedstrijd zal vanzelfsprekend hier ook veel belangstelling trekken. Het zijn niet alleen de ad vertenties die belangrijk zijn voor de leden van onze postorderclub, neen, regel matig ontvangen zij persoon lijk per post, iedere week opnieuw, diverse aanbiedin gen voor prijzen, stuk voor stuk beduidend lager dan zij gewend zijn te betalen. Neem nu eens deze mo derne theedoeken in het nieuwe Amerikaanse model, langwerpig, 50x80 cm, een enorm succes op de export markt. Door hun nieuwe vorm Is het afdrogen veel gemakke lijker en geeft het een enorme tijdsbesparing. Deze thee doeken in gerstekorrel en geweven van de beste ka toenen garens zijn U onge twijfeld wel eens aangeboden voor 1.45, maar de leden van onze postorderclub kun nen ze bestellen voor nog géén gulden. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub zonder enige verdere ver plichting) deze theedoeken, geheel gezoomd en voorzien van lus, in frisse moderne ruit^essins, voor I V I Z-IN-I I WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM mam Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer W. Ouik slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het candidaatsexamen werktuigkun dig ingenieur. BENOEMD. De heer A. Vesten uit Nieu- wendijk is benoemd tot onder wijzer aan de Christelijke B.L.O.- school alhier. SPANNING IN BELGIE NEEMT TOE. Mijnheer Rijken wordt gepensionneerd. Met het oog op het'bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer M. C. Rijken, hoofd van de Chr. School aan de Heistraat, in gaande 1 Sept. a.s. het onderwijs verlaten. Flinke belangstelling. Naar we vernemen zullen volgen de week Dinsdag ongeveer 120 ou den van dagen uit Capelle en Vrij hoeven de Ouden van Dagen-toch meemaken. Socialisten brengen Luik in „verdediging". Naarmate de datum van 2 Juli nadert, wint de agitatie in Bel gië veld. Woensdagochtend werd in Luik door de rode pers onder grote koppen bevestigd, dat de Luikse socialisten Zaterdag geen katholieke manifestanten in hun stad dulden. Hun plaats op het asfalt zal ingenomen worden door socialistische betogers. Er wordt dezelfde dag in het Luik se een algemene staking uitge roepen, die de hele Zaterdag en zo nodig tot Maandagavond zal duren. Trams, treinen en de le vering van electriciteit worden stopgezet. Tegelijkertijd worden de socialistische lokalen tegen de „clericaal-fascisten" in ver dediging gebracht, heet het. Deze uitdaging is door het ka tholieke comité voor Vrijheid en Demochatie in alle kalmte ont vangen. Een paar uur nadat „La Wallonië", het orgaan van An- dré Renard, deze snorkende be sluiten van het socialistische actie-comité verspreidde, ver klaarde de bezadigde heer De- presseux, deken der Luikse ad vocaten, voor de pers, dat de ka tholieke betoging Zaterdagmid dag doorgaat. Om 5 uur, in het centrum van de stad, preciseer de hij. „De burgemeester, een socialist, gaf zijn toestemming. Het is derhalve aan de politie met eventuele ordeverstoorders af te rekenen". (Volkskrant) ZONDAG A.S. KVP-COLLECTE In heel Nederland zal Zondag a.s. aan alle R.K. kerken worden gecollecteerd voor het Coseling- Verschuur-fonds van de K.V.P., dat is het propagandafonds van deze partij, die zich door middel van deze collecte verzekerd wil zien van de nodige middelen om met succes deel te kunnen ne men aan de* propaganda-cam- )agne voor de verkiezingen van iet volgend jaar. We hoeven u niet uiteen te zetten van hoe groot belang de verkiezingen van het volgend jaar zullen zijn. Met succes heeft de K.V.P. een geweldige leden werf-actie gevoerd, het is echter nog lang niet zeker dat ook de strijd rond de stembus met het zelfde succes gevoerd kan wor den Van belang is het daarom dat de Katholieke Volkspartii kan beschikken over een goed pro- paeanda-apparaat en voor dit doel wordt as. Zondag de mede werking gevraagd van alle Ne derlandse Katholieken. In de loop van deze week zün ook in Waalwijk de kranten ver spreid. Via de K.R.O. zal meer malen de aandacht gevestigd worden op de actie O '56. zoals ze wordt genoemd. Op Zondag 3 Juli zal op een spectaculaire wijze de uitslag van de collecte worden bekendg emaakt. Kortom op alle mogelijke ma nieren wordt de aandacht geves tigd op dit belangrijk evenement. Ongetwijfeld zullen ook de Waalwijkse katholieken hun taak verstaan en Zondag royaal i'even voor dit belangrijke doel. OPENBARE LESSEN EN TEN TOONSTELLING VAN DE NIJVERHEIDSSCHOOL. Der traditie getrouw organi seerde de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken Dinsdag enWoensdag j.l. openbare lessen en een tentoonstelling. En zoals andere jaren is er ook dit jaar weer, vooral in de avonduren, een zeer druk gebruik gemaakt van de gelegenheid het onder wijs aan deze school van zeer nabij te leren kennen. Dit on derwijs, we hebben hel al vaker gezegd, blijkt voortreffelijk te zijn. Nog is er natuurlijk de han dicap van een beperkte ruimte, maar wanneer de grootse plan nen van de uitbreiding en ver nieuwing zijn gerealiseerd, zal alles het ideaal dicht benaderen. We hebben de afdelingen hand en machinaal schoenmaken, het machinaal bankvverken, electro- techniek, schilderen, timmeren, metselen, vuur- en plaatwerken weer aan het werk gezien. En we hebben vooral de werkstukken bewonderd die in de cantine van de school waren geëxposeerd. Deze tentoonstelling heeft dit jaar van de heer Bode een geheel nieuwe en zeer fraaie inrichting gekregen. Er zijn met zeer veel smaak nieuwe stands gemaakt, waarvan we b.v. noemen de stand van de afdelingen Schoen maken, die zeer artistiek was en ook van het machinaal bank- werken. De tentoonstelling bood een uitstekend beeld van wat het onderwijs aan deze school be reikt. De werkstukken waren zeer verzorgd en keurig afge werkt. De bezoekers waren dan ook zeer enthousiast over hetgeen zij zagen en zullen ongetwijfeld ook meer nog dan voorneen over tuigd zijn geworden van het gro te nut dezer school voor Waal wijk en de verre omgeving, dat nog vergroot zal worden wan neer straks zich voldoende leer lingen hebben aangemeld voor de afdeling lecrlooien, een op leiding die in onze omgeving on misbaar is. Hopen lijk zullen ve le ouders tonen deze nieuwe mo gelijkheid van de Nijverheids school voor Waalwijk en Omge ving metterdaad te waarderen. OUDERMIDDAG R.K. MEISJES ULO-SCHOOL. Woensdagmiddag was er op de R.K. Meisjes ULO-school een ouder middag. Veel ouders hebben deze gelegenheid aangegrepen om zich te overtuigen van de resultaten die hun kinderen op de school behaal den en contact op te nemen met het onderwijzend personeel. Ze hebben ook kunnen zien, waartoe het on derwijs aan deze ULO-school in staat is, toen de meisjes voor de ou ders het programma brachten van de feestelijke huldiging van de H.E. Heer Deken bij diens zilveren pries terjubileum. Het werd een goed geslaagde mid dag, die ongetwijfeld zijn nut zal hebben gehad voor de school als zodanig en voor het goede onder wijs dat er gegeven wordt. EERSTE AVOND-MARKT. Vandaag, Vrijdagavond, zal in Waalwijk de eerste Vrijdagavond- markt worden gehouden. Het zal ons benieuwen of het ex periment van deze eerste avond- markt, die van 4 tot 8 uur wordt gehouden, zal slagen. Van de zijde van de marktkooplieden blijkt er grote belangstelling voor te bestaan en daarom zal ook het kópende pu bliek niet weg blijven, temeer, daar het hier een unicum is in de verre omtrek. MUZIKALE WANDELINGEN. Bij gelegenheid van de verjaar dag van Z. K. H. Prins Bernhard maakten de beide Waalwijkse har monieën Woensdagavond een muzi kale wandeling door de gemeente. De harmonie St. Jan liep in een spectaculaire stoet met de Drum band van de KAJ en de jongens en meisjes van de Gymnastiekvereni ging „Kunst en Kracht", die oranje vlaggen meevoerden. Deze stoet liet zich zien in Baardwijk en in 't Oos telijk deel van het Centrum en had de belangstelling van zeer velen. Niet minder belangstelling be stond er voor de Harmonie St. Cris- pijn, die het Westelijk gedeelte van het Centrum en Besoijen voor haar rekening nam. Beide muzikale wandelingen brach ten het nodige vertier in de Waal wijkse straten. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Op Zondag 10 Juli houdt Her wonnen Levenskracht haar jaar lijkse speldjesdag. Wat Herwonnen Levenskracht is zal onze lezers voldoende he kend zijn. Het is een instelling van de K.A.B., een katholieke vereniging tot bevordering van de volksgezondheid en tot be strijding van volksziekten. Veertig jaren heeft Herwonnen Levenskracht de strijd tegen de tuberculose reeds gevoerd zij bouwde het bekende sanatorium „Berg en Bosch", waarmee voor i de oorlog reeds 3.200.000 was gemoeid. In de loop van dc ja ren konden daar 15.000 patiën- j ten worden verpleegd. De ver- i plegingskostcn van deze en an dere patiënten lopen in de mij- boenen guldens, die de vereni ging bijeen heeft kunnen bren- j gen, dank zij de algemene steun die zij geniet. Herwonnen Levenskracht gaat i zich nu ook bewegen op andere terreinen van de volksgezond- j heid, zoals de rheuma-bestrij- ding, kinderuitzending, uitzen ding van rusthehoevenden en j gezinsverzorging bij ziekte. Voor deze doeleinden gaf de vereni ging in totaal reeds 750.000. uit. Deze enkele getallen mogen u een beeld geven van het prach tige werk dat deze instelling ver richt en u aansporen de collecte op Zondag 10 Juli goed te ge denken. WILLEM VAN ORANJE- COLLEGE. WAALWIJK. De volgende leerlingen zijn toegelaten tot klas I van boven genoemde school P. B. Blom, Waalwijk J. N. Bossers, Kaatsheuvel J. A. Bou man, Waalwijk A. Brander horst, 's-Hertogenbosch C. de Cloe, Sprang M. E. T. van Da len, Sprang-Capelle H. L. van Dorp, 's-Hertogenbosch T. S. van Dorp, 's-IIertogenbosch J. J. v. d. Dussen, Dongen J. van Erk, Geertruidenberg M. Eve- raers, 's-Hertogenbosch P. v. d. Giessen, 's-Hertogenbosch J. H. Gouda, Waalwijk C. Greve, Waalwijk S. H. Harkema, Til burg S. Hartman, Drunen C. J. Ha verhals, Sprang-Capelle H. Heurter, Raamsdonksveer J. T. van Houwelingen. Tilburg C. A. A. Koekkoek, 's-Grave- moer D. Kraal, Drongelen C. Langbroek, Waalwijk W. D. Lem, Tilburg C. A. N. .1. Molijn 's-Hertogenbosch P. A. van Oversteeg, Raamsdonksveer G. Paulides, Sprang P. H. Posthu- ma, Waspik H. Pouwels, Geer- truidenberg I). M. Pruijssers, Sprang-Capelle M. J. Quirijns, Sprang-Capelle J. K. Quirijns, Sprang-Capelle A. H. Rietveld, Sprang-Capelle J- M. Roubos, Sprang-Capelle P. Scheffelaar- Klots, Berlicuin P. Sinke, Vught A. v. d. Sluys, Crimine len'G. G. Snel, Waalwijk; J. Spuybroek, Drongelen J. H. p. Spuybroek, Waalwijk M. Stein, Sprang-Capelle R. M. van Tien hoven, Waalwijk P. van Tu na, Herpt 2 Sint Ambrosius, Waalwijk 3 Sint Antonius. Ter» heijden 4 St. Ambrosias ->vaal wijk 5 St. Hubertus, Bcrkel 6 St. Ambrosius, Waalwijk 7 St. Ambrosius, Waalwijk 8. O. L. Vrouw, Elshout. DE POLITIE GING UIT. De leden van het Waalwijkse politie korps, die aangesloten zijn bij de Reis- kas, hebben Dinsdag e'en reis gemaakt naar Königswinter. Vroeg vertrok men in een bus van Mulders-Sars; men ging naar Keulen en Bonn, en naar Ramma- chen, vanwaar men per boot naar Kö nigswinter ging. Het is een zeldzaam mooie dag ge worden voor de mann'en van Herman dat: het weer was ideaal en de stemming eveneens. Nu maakt men al weer plannen voor cle volgende reis en niemand zal de man nen van de politie zo n dag van onbe zorgde ontspanning in hun drukke werk zaamheden misgunnen. AANRIJDING. Maandag was er een aanrijding op het Kruispunt Burgem. v. d. Klokken- laanStationsstraat tussen twee perso nenauto's bestuurd door G. L. K. uit Utrecht en J. J. H. M. B. uit Waal wijk. De aanrijding ontstond doordat de eerste geen voorrang verleende. K. liep een wonde op aan het hoofd, na verbonden te zijn door dokter van Baal kon hij echter zijns weegs gaan. Beide auto's werd ennogal zwaar be- schadigd. HET I NV IT AT IE -T OU RN OOI VAN I)E WAALWIJKSE TENNISCLUB. Op de tennisbanen van Hotel Verwie! houdt de Waalwijkse Tennisclub deze week een invi tatie-tournooi. Donderdagmor gen waren de meeste wedstrijden van de derde ronde gespeeld en wij geven u hiervan de uitsla gen. Zaterdag en Zondag zullen op de banen van Hotel Verwicl de finales worden gespeeld. Dames enkel spel B. Mej. de Veer slaat Mevr. Ei bers. Dames enkel spel C. Mej. Stassen slaat Mej. Eibers. Heren enkel spel C. H. Spijkerman slaat J. Lamers. S. Dancewicz slaat M. de Rooy. W. Vink slaat W. Wiesman. 1). Pulles slaat J. de Waal. A. Schilders slaat A. Schaap. In de vierde ronde slaat A. Schilders 1). Pulles. Dames dubbelspel B. Mej. A. de VeerMej. K. de Veer slaan Mevr. Dancewic» Mevr. Maris. Dames dubbelspel C. Mej. Stassen—Mej. Hoffmans slaan Mevr. OerlemansiMevr. Smelt. Mevr. Dancewicz—Mevr. Ma- ris slaan Mej. EibersMej. van Laarhoven j Herendubbel B. A. van HeijstA. Borrowicr. slaan M. van Ei.il:P. Marks. T. de KortH. de Kort slaan J. LamersL. Bressou. Heren dubbelspel C. Dancewiczde Rooy slaan .1. HoffmansFl. Smelt. A. SchildersI). Pulles slaan Lamersvan Nieuwkuyk. I SpieringsSchilders slaan J. Theeu w esLTheeuwes Bij gemengd dubbelspel wer den in de derde ronde nog geen wedstrijden gespeeld. A. Waarts, Sprang; .1. r. vv Werther, Waalwijk A. M. Win kelman, Sprang H. I. Witte, Drimmelen J. A. van Zeist, Waalwijk C. H. van Everdin- gen, Heesbeen G. Smits, Heus den A. M. Mesman, Sprang-Ca- pelle. Afgewezen zes candidaten. MÖOIE SUCCESSEN VOOR AMBROSIUS. Op het Landjuweel te Eind hoven zijn o.a. dc volgende prij zen gevallen Korps geweer 1 St. Cathari- BURGERLIJKE STAND. Geboorten Henricus P. W. J. F. zv F. H. IJpelaar-Adriaanse. Ida dv J. G. Bruurmijn-van Stokkum. Catharina G. P. M. dv C. H. Leijtens-Timmermans. - Cornelia F. M. dv C. J. Dem- mers-de Louw. Overlijden Johannes J. van Veldhoven 47 j., echtg. van A. J. van der Pennen. Huwelijks-Aangiften A. van Rijswijk 27 j. en P. T. Peters 26 j. beiden te Waalwijk P. N. Klerkx 30 i- te Drunen en M. A. Stokwielder 31 j. te Waalwijk 'G. J. C. van den Berg 28 j. Ie Brunssum en J. H. C. Pullens 24 j. te Waalwijk H. Sleenholt 24 j. en A. A. J. Maas 24 j. beiden te Waalwijk Huwelijken J. Burghout 29 j. te Waspik en A. W. Korthout 28 j. te Waalwijk P. G. M. Couwenberg 29 j. te Loonopzand en P. M. A. van der Sanden 23 j. te Waalwijk F. H. M. van den Broek 24 j. en C. B. de Beer 25 j. beiden te Waalwijk G. Ai Trimbach 22 j. en G. J. van Hi 1st 23 j. beiden te Waalwijk. Ingekomen W. H. G. Mimpen van Drunen H. M. van Kijk van Waal re F. C. Spr angers van Loonopzand M. K. Fic- kert van Assen F. M. .1. Minke van Utrecht C. M. de Wit en gezin van Loonopzand F. G. j\l. A. Hensen van Tilburg J. .1. Verschuur van Amersfoort F. J. van Lent van 's-Bosch. Vertrokken W. S. Mochdie en gezin naar Djakarta A. R. M. van Haaren naar 's-Bosch M. A. D. Segers naar 's-Bosch A. J. M. van Hcst naar Zeist. AAA O GESLAAGD. van het bouwen van een boerderij ii voor de heer A. in 't Groen, Baan 14 Op het internaat „Mans Stella ie te Kaatsheuvel, onder architectuur Dongen (Zusters Franciscanessen) yan de heer Hub. prins alhier, is 't slaagde voor het examen Middelba- werk gegUnd aan de laagste in- re Meisjesschool 5-jarige cursus de schrijveri de Fa. C. J. Savelkouls te jongedame Alice van Kemenade al- j Waspik. De uitslag der inschrijving j WclS I Fa. C. J. Savelkouls f 26.741. Fa. C. v. Hest en Zn. Loonopzand 5 29.960 Fa. v. Gils, Made f 34.900 Fa. L. v. Geel K'heuvel f 36.050 Fa. G. Paans, Capelle 36.150 25-jarig ambtsjubileum. Op Zaterdag 25 Juni was 't feest op de Handschoenenfabriek van da firma Dekkers te Kaatsheuvel. hier. Aan de R.K. Economische Ho geschool te Tilburg slaagde voor het candidaatsexamen economische we tenschappen de heer Jac. Put alhiei. Voor het Doctoraal-examen medicijnen slaagde te Utrecht de heer Kees Schrau- wers alhier. Uitslag aanbesteding. Bij een onderhandse aanbesteding

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7