Met Kermis 't nodige vertier in Waalwijk Waalwijkse en Langsiraatse Courant 't Wordt weer kermis te Waalwijk. Met kermis in de Waalwijkse Bioscopen. De zaken doen extra hun best om „ELCK WAT WILS" te bieden. KERM IS MATINÉE VRIJDAG 8 JULI 1955 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VM HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 55 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' 't Gaat weer kermis worden in Waalwijk. Een hele week lang, on danks de meermalen geuite protes ten hiertegen; kermis op het Vre- desplein, ondanks de bezwaren die hiertegen bestaan. Maar ondanks deze bezwaren en ondanks deze protesten zal er weer plezier zijn, veel plezier, zal er weer ontspanning zijn, vacantie, rust. Kermis beperkt zich niet enkel tot het bonte luidruchtige gewemel van draaiorgels en scooters en al die andere inrichtingen, die een ver nuftige vermaaksindustrie heeft uit gevonden; kermis betekent niet al leen veel dansen en goed eten en drinken, met volle teugen genieten van het goede dat de aarde biedt; kermis betekent ook voor velen rust, vacantie, een ontspanning van de geest. Tenminste, zo is het in Waalwijk, waar de vacantie samen valt met de traditionele kermis (ook al ondanks veler bezwaren). Ieder die werkt, heeft recht op de nodige rust; er is wel eens raar met dat recht omgesprongen; de moder ne sociale voorzieningen garande ren iedere werker echter zijn va cantie. Zijn dagen van ontspanning in een jaar van ingespannen arbeid, zijn dagen van anders doen dan an ders, in een jaar van arbeid die zo gemakkelijk eentonig kan worden. Dat samenvallen van vacantie en kermis heeft het karakter van ds laatste veranderd, heeft het begrip kermis verruimd. Kermis is nu niet meer op de eerste plaats het uitbun dige feest, het beweeglijke jolijt op het kermisterrein en in de inrich tingen, die zich alle moeite geven het de bezoeker zoveel mogelijk naar de zin te maken. Kermis wil op de eerste plaats zeggen vrij-af; een week waarin de mens vrij is te doen en te laten wat ie wil. Waarin hij eens op reis kan gaan, een dag, een paar dagen, of de hele week. Of waarin hij gewoon „niks kan doen", als ie daar zin in heeft. Kermis is vacantie geworden en het woord vacantie is afgeleid van het Latijnse vacare, hetgeen braak liggen betekent. Gelijk een akker, die is uitgeput, gunnen we onze geest en ons lichaam de nodi ge rust, om nieuwe energie op te doen, nieuwe levenskracht, nieuwe het karakter van de kermis, waar naar vroeger werkelijk reikhalzend werd uitgezien als het enige licht punt in een bestaan dat te zeer ge vuld was met zorgen en werken, in grijpend veranderd. Maar de kermis is gebleven en nog wordt er door iedereen naar verlangd, als is het voor de huis moeders wel eens moeilijk de vra gende kinderhanden te blijven vul len een hele week lang en al raakt tegen het einde van die week het kermispotje al te leeg. Er zijn tegenwoordig wensen ten aanzien van de duur en de plaats van de kermis, maar die wensen doen niets af aan het feit, dat de kermis gevierd wordt als een feest; UUC11, lilt;uwe icvcnoniav.ufc, ideeën, inspiratie voor weer een heel dat de kermis iedereen toch nog jaar arbeid. De rust vindt men langs vele we gen en op vele plaatsen, en in het doen van allerlei dingen als 't maar niet hetzelfde werk is dat we het hele jaar door verrichten, en als we maar in een andere stemming leven als die waarin we ons het hele jaar bevinden. De eigenlijke kermis zorgt voor een allergenoeglijkste stemming, 'n stemming die we nu niet bepaald het hele jaar door meemaken, al moet gezegd, dat er gedurende een jaar heel wat gelegenheden zijn, waarin we een prettige stemming kunnen kweken. Het is tegenwoor dig altijd kermis, zeggen sommigen en het is een feit, dat de behoefte aan ontspanning minder is gewor den, sinds iedere dagen bioscopen geopend zijn en balzalen gelegen heid geven tot ontspanning, sinds er tientallen sportvelden aan tallo zen de gelegenheid geven zich op deze manier: te recreëden. En ook deze omstandigheid heeft werkelijk wat doet, al zijn de ma nieren waarop men ze viert, heel verschillend. Morgen gaan de mees te kermispotten leeg. Morgen zijn er zelfs al diverse evenementen ter opening van de kermis ziet ge wel, het kan voor sommigen niet vroeg genoeg beginnen! En Zon dag begint het vrolijke feest, vooral ook voor de kinderen, en het zal voortduren acht dagen lang. Men zal plezier hebben, men zal genie ten van wat de aarde aan goeds te genieten geeft, men zal enkele da gen onbezorgd zijn en vrolijk, men zal even uit de sleur van het dage lijkse werk zijn; een week lang ver toeven in een Zondagsstemming en dan weer met nieuwe moed begin nen aan het werk en aan het aftel len van de weken die ons scheiden van de volgende kermis. We wensen Waalwijk een gezel lig Kermisfeest en dat iedereen (op welke manier dan ook) het viert op 'n gepaste en daarom ook echt vro lijke manier. De kermis beperkt zich niet alleen tot het eigenlijke kermisterrein. Dat wordt vooral door de jeugd veroverd. De Ouderen zoeken andere vor- m'en van vermaak in hotel, café's, restaurants, in balzalen en bioscopen; of zij blijven 'ns een avond gezellig thuis genietend ,van het goede dat de Waalwijkse winkelier in grote verscheidenheid kan bieden. Voor al deze vormen van ontspanning en gezellig plezier is in het ker mis vierende Waalwijk plenty gelegenheid. Dat blijkt wel uit onze ad vertentiepagina's, die we hieronder in het kort zullen samenvatten, om U een beknopt overzicht te geven van al de Waalwijkse Kermismogelijkhe- den, waarbij wij U echter aanraden de advertentiepagina's niet ongele zen'te laten; daar staat immers heel wat meer op, dan wij in enkele ko lommen kunnen sam'envatten. OUDEN VAN DAGEN OPENEN DE KERMIS. Wij hebben het al eerder bericht, de Waalwijkse Ouden van Dagen zullen Zaterdagavond de kermis openen in de giote zaal van de Gecroonde Leersse, waar zij hun leden, donateurs en andere belangstellenden een vlot 'en mooi geva- j rieerd programma zullen aanbieden. AVat de bezoekers die avond zullen zien en horen, is ongetwijfeld heel goed in staat hen in een prima kermisstemming te brengen en daar is alles ook om begon- ren. De zangers de heer Janssen uit Oe- denrode, een bekende bariton en de be kende Waalwijkse tenor Richard van Dongen werken mee. Bij hun optreden worden ze begeleid door de heer Jo Ver hoeven. Tijdens het zingen zal niemand worden toegelaten. Piet Mulders zal er natuurlijk ook zijn en The Yelow Cow boys van Jos Remie; Jan van Delft en Henk van de Muysenberg zullen als hu moristen het gezelschap completeren. Het zal er gezellig zijn én we wensen de Ouden van Dagen veel succes. MAT1NÉE LIEDERTAFEL. Een kermis zonder matinée van de Liedertafel „Oefening en Vermaak'' zou geen echte kermis zijn. Velen zullen oaarom Zondagmiddag om 12 uur naar Musis Sacrum gaan om te luisteren naar het mooie programma dat Oefening en Vermaak zijn talrijke bewonderaars dit jaar weer aanbiedt. Er worden opera- en operettefragmen- ten uitgevoerd en enkele andere zeer be kende en zeer populaire werken; kortom men heeft een programma samengesteld in het lichtere, gemakkelijk en prettig te beluisteren genre; zo worden bijvoor beeld grote gedeelten uit de Operette Der Zigeunerbaron" ten gehore ge bracht. Voor dit matinée heeft de Liedertafel zich de medewerking verzekerd van de bekende sopraan van de Zuid Neder landse Opera Jo Paes, die al eerder met veel succes in Waalwijk optrad. Ook de solisten van de Liedertafel zelf zullen voor het koor verschijnen: de da mes Mej. Cis van de Griendt en Bertha van den Hoven en de heren Johan van de Griendt, Rinus Hesselberth en Harry Vesters, Richard van Dongen. Met het koor zullen deze solisten er ongetwijfeld in slagen de eerste kermis- Zondag op een mooie en gezellige manier in te zetten. LANGS DE CAFÉ'S. We zullen nu 'ns een wandeling gaan maken langs de diverse Waalwijkse ca fés, die allemaal iets extra's aan te bie den hebben. We maken die wandeling maar in de geest; we zouden anders niet in staat zijn om kermis te vieren. Vol gende week doen we het met z'n allen echt, dan hebben we er een heel week de tijd voor. We lopen zomaar kris kras door Waalwijk; we houden dus geen bepaalde volgorde aan, want waar ge ook komt, net is overal evén gezellig. Kom, laten we 'ns beginnen bij Hotel Verwiel, het vermaarde Hotel met zijn prima service, zijn uitstekende dranken en zijn heerlijk eten, dat is tijdens de ker mis natuurlijk allemaal nog veel beter voor elkaar en bovendien is er dan de gelegenheid 'ns heerlijk te dansen op de muziek van het Orkest van den Akker, dat iedere avond de dansmuziek ver zorgt 'en bovendien 's Zondagsmiddags een matinée geeft. Het zal er best ge zellig worden. We steken nu even over en gaan naar Hotel „De Twee Kolommen", daar zien e.i horen weAlbert Gerritsen; ja, natuurlijk; wie had li er anders ver wacht. En Albert Gerritsen betekent voor tallozen een avond van echt, uit bundig kermispleizier. Bovendien, een goed verzorgd glaasje, een lekker eten tje en het komt daar wel voor elkaar. Ook hier is 's Zondags een matinée om 12 uur. Een heel bekend kermis-adres is ook Café van der Pluijm aan de Haven eigenlijk hebt ge niet echt kermis gevierd als ge daar niet even bent binnengewipt en als ge er eenmaal binnen bent, zal dat „even" wel wat langer duren, want het is er heel gezellig, vooral Zondag a.s. om 12 uur, wanneer „The Rhythme Ba by's" een matinée verzorgen. Nu gaan we 'ns de andere kant uit, naar de Sint Antoniusparochie. Helemaal achteraan in de straat vinden we „De Lindeboom" het café van de heer G. Ou- werkerk; hier kunnen we iedere dag al heel vroeg terecht, wanneer we bij wijze van ochtendgymnastiek 'ns een dansje willen maken. Want om tien uur iedere morgén begint hier het dansen op de muziek van het nieuwste Jasz-orgel „De Robot uit Antwerpen". Ook 's middags en 's avonds zal hier volop worden ge danst op een fijne parketvloer en als het goed weer is 't is besteld, maar of het komt weten we nog niet kunt ge cr rustig zitten op het terras. Kom, we gaan maar weer „naar vo ren"; wel ja, laten we 'ns even binnen gaan bij Café „Centrum" in de Stations straat; de heer Broers zal graag iedereen in zijn café ontvangen 'en hem zijn heer lijke, electrische gekoelde dranken (geen prijsverhoging!) offreren. Een prettige gelegenheid om 'ns even op Uw gemak te zitten. Maar nu moeten we toch weer verder; laten we 'ns naar de Putstraat gaan; daar vinden we vooraan het heel bekende Café-Dancing Frans van Helvoirt. In de ruime danszaal zullen wederom honder den liefhebbers de benen van de grond tillen en dat zal hun niet moeilijk vallen op de muziek van het Ensemble Ploni Zehenpfenning, dat onder leiding staat van de zangeres Ploni. Iedere dag is er vanaf 12 uur cabaret en dansen. Dat zit daar wel snor! In Besoijen is Café 't Hof van Holland een heel bekend en vertrouwd adres, vooral in de Kermisweek. Er staat nu een groot nieuw orgel te wachten op de talrijke danseurs en danseuses en de heer Baijens-Smolders heeft zijn flessen al in het ijs staan. Laten we nou 'ns naar „Bork gaan; dan kunnen we natuurlijk niet voorbij 't Vosje, het aloude Baardwijkse café zonder even de gezelligheid te proeven die er is, en dan proeven we vanzelf wel wat anders ook, daar zorgt de kastelein 1 wel voor. Er is goede dansmuziek van 1 „The Flying Stars" onder leiding van Gerrit Rosenhrand, die de zaak daar best zullen vermaken. Wat dacht U, dat we Ko de Nijs zou- den overslaan? Allicht niet! Dat is voor de dansliefhebbers uit Waalwijk en de verre omgeving een heel bekend adres. Tijdens de kermis musiceert er „The Rythme Club" onder leiding van M. van Heumen, het bekende dansorkest dat er wel voor zal zorgen dat het in deze zaak 1 ook nu niet aan kermis-gezelligheid ont breekt. i Nou we er toch in de buurt zijn zul len we meteen maar even bij Mari Brok in zijn Café De Korenbeurs een paar heerlijke croquetten gaan eten; dat is daar zoals dat heet „La spécialité de la maisonoftewel de specialiteit van de zaak; maar de heer Brok heeft nog meer specialiteiten, die van een wat vochtiger gehalte zijn en de sfeer is er altijd voor treffelijk. Zaal Thalia is bij geen enkele Kermis- vierder natuurlijk onbekend; ook dit jaar zal de heer van Bracht natuurlijk voor het nodige vertier zorgen in zijn welbe klante zaak. Hij heeft in de grote zaal het beken de Dans en Showorkest „De Vrolijke Golf" o.l.v. C. van der Pol georgani seerd; een band die de kunst verstaat voor een goede stemming te zorgen. In de grote zaal heeft de heer van Bracht ook een zeer exclusieve bar ingericht, waar het prettig vertoeven zal zijn. Voor in het café is er muziek en amu sement van de alom bekende Jopie Kei zer, die 's Zondags een matinée zal ver zorgen bovendien. Kortom ook hier een c'entrum van ver maak van plezierige kermisviering. Jac. Passier is eveneens een café waar het altijd maar vooral tijdens de Kermis heel gezellig is. Er wordt altijd heel veel plezier gemaakt, daar vooraan in de An- toniusstraat, maar het meeste plezier zal er toch zijn, wanneer daar Vrijdagavond in de kermisweek de Humoristenwedstrijd wordt gehouden; de befaamde krachtme ting tussen de Waalwijkse Humoristen. Zal Jan van de Griendt er zijn titel „de beste humorist van Waalwijk met suc ces kunnen verdedigen? In Baardwijk is Café L. van Crom- voirt ook een bekend vermaak-centrum en vooral nu er tijdens de kermis muziek gemaakt wordt door het bekende orkest „The Melody-Band" onder leiding van Piet van den Hoven, terwijl Harry van Berkel er als conferencier optreedt. Die zich het succes van vorige kermis her innert, zal er nu ook weer niet ontbreken. Een eindje verder het Hoogeinde op, aan het eind van „Bork" treft het het café W. de Haan. Het is het eerste café van Waalwijk, als ge van het Oosten komt, en de muziek van 'n groot Mor tier-orgel zal de bezoekers van de Waal wij kse Kermis verwelkomen en hen uit nodigen 'ns evén binnen te gaan en te dansen en een prettig glas te drinken. WIENERCAFÉ. Waalwijkse Kermis 1955 brengt een geheel- nieuwe attractie, waar we graag de bijzondere aandacht voor vragen: Een Wienercafé namelijk, dat door de heer A. Steenbergen-Kroot is ingericht in zijn bekende zaak aan de Galgenwiel. De in richting is dermate origineel dat ge het café niet meer zult terug kennen. Er zijn voor deze geleg'enheid heerlijke wijnen, dat verwacht ge immers in een Wiener Café, en daar is een bijzonder aardige verrassing aan verbonden. De tuin is feeëriek verlicht en wanneer dan de Weense walsen door de avond klin ken, kunt ge U op het Prater wa nen, het vermaarde Weense vermaak- centrum. De heer Steenbergen-Kroot heeft voor iets heel bijzonders gezorgd en graag zullen de kermisvierders de romantische wandeling naar de Galgenwiel maken, waar hun romantische stemming bij wijn en Weense muziek nog wordt verhoogd. EEN STUKJE ETEN. Het is altijd wel gezellig een stukje te eten ook; een mens kan niet leven van drinken en dansen alleen. Nou, we kun nen U verschillende adressen noemen, waar ge tijdens de kermis een hartig hapje achter Uw kiezen kunt krijgen. Bekend is de Lunchroom Kectels-Fes- ten, waar warme en koude hapjes en gekoelde dranken te krijgen zijn waar de „Wurlitser" voor prachtige muziek zorgt. Het zal er aangenaam vertoeven zijn. Hotel-Café-Restaurant ,,'t Nieuwe Cen trum" in de Mgr. Zwijssenstraat ver heugt zich sedert de oprichting in e'en steeds grotere belangstelling en dat is geen wonder, want de heer Speelman weet wat zijn klanten begeren en zorgt dat het hun aan iets ontbreekt. Ge kunt er heerlijk eten, en liefhebbers van In dische gerechten vooral kunnen er hun hart ophalen. In Baardwijk vindt ge de Automatiek Antoon vaw de Water; ge vindt er harti ge hapjes te kust en te keur; een prach tige gelegenheid om 'ns gauw even wat cp verhaal te komen weer. Gerookte paling is een geliefd kermis gerecht en de gerookte Zuiderzee-Paling van Koekkoek-Jonk zal ook dit jaar weer een gretige aftrek vinden; maar zijn sor tering beperkt zich niet tot gerookte pa ling alleen; kijk maar 'ns in de nieuwe koelvitrine! Voor Vis en alle mogelijke andere de licatessen kan men ook terecht in de Victoriestraat bij Vishandel van Lieshout, die een rijk sortiment voorradig heeft en graag zijn klanten zoveel mogelijk zal gerieven. Vlak bij het kermisterrein ge legen, zal deze zaak velen in de gelegen heid stellen iets hartigs tot zich te ne men. Een ander in Waalwijk al lang be kend adres voor deze kermis-lekkernij is De Groene wagen van v. d. Haar, de Kamperpalinghandel, die ieder jaar op t kermisterrein te vinden is en waar ge al tijd heerlijke versgerookte paling kun krij gen, tegen betaling dan. zijn met de band. Er is echter ook een zangeres die vroeger heel bevriend was met de trompettist en nu erg jaloers is geworden op het jonge vrouwtje dat zij op alle mogelijke manieren onmogelijk tracht te maken, en in wier hart zij de jaloezie doet ontwaken. Het komt op een gegeven momént tot een uitbarsting tussen de jong gehuw den, en zij verlaat haar man, na echter eerst alle vrouwen van orkestleden te gen elkaar te hebben opgezet, met het gevolg dat meerdere orkestleden hun ont slag indienen. Op een grappige manier weet zij, ge holpen door haar vader, tenslotte de band weer bij elkaar te krijgen en de vrede tussen haar man en haar weer te herstellen. LUXOR-THEATER. MOGAMBO. Vrijdag tot en met Maandag wordt in het Luxor-theater een bijzonder sensa tionele film vertoond onder de titel „Mo- gambo", waarin bekende stars, zoals Clark Gable, Ava Gardner en Grace Kelly de hoofdrollen spelen. Gable speelt de rol van Marswell een bekend expeditieleider in Afrika, die on verwacht bezoek krijgt van zekere Eloise Kelly (Ava Gardner), die haar vertrek naar India moet uitstellen, omdat de boot defect is. Eloise voelt zich aangetrokken tot de expeditieleider, deze echter richt al zijn aandacht op de komst van Nordley en zijn vrouw Linda, wier expeditie naar de mensapen, die zij willen bestuderen, hij zal leiden. Hij wordt verliefd op de kftappe Linda, zeer tot verdriet van Eloise. Zij maken alle mogelijke avon turen mee en doorstaan de vreselijke ge varen van het oerwoud en intussen duurt de vriendschap tussen Marswell en Linda voort, maar Marswell durft de sympathieke geleerde niet te vertellen wat zijn vrouw en hij willen. Op een gegeven moment echter komt het tot een scène tussen Linda en Marswell en zij schiet op hem; Eloise weet dan de si tuatie te redden en de expeditieleider beseft dan eindelijk, dat zij de vrouw is van wie hij werkelijk houdt. Zij zullen de toekomst voortaan samen delen. NEW YORK OP STELTEN. Dinsdag tot en met Donderdag komt er in dit theater een komische film waarin de hoofdrollen gespeeld worden door de filmkomieken Dean Martin en Lerry Lewis, en door Janet Leigh. Het gaat over een jonge stationsbe ambte die zo dolgraag naar New York wil, maar in een verkeerde trein terecht komt en belandt in de New Mexico woestijn, waar hij na uren gelopen te hebben enkele auto's volkomen onbe heerd ziet staan. Hij rijdt in een van hen weg zonder te letten op het bord: „Los Alamos-Proefterrein" en zonder het bord te zien dat aan de wagen is bevestigd „Gevaarlijk Radioactief' De volgende dag weet heel Amerika dat een jonge stationsbeambte gedoemd is te sterven aan radio-actieve vergifti ging. Dat hoort ook de verslaggeefster van ten New Yorkse courant, die in het ver haal van de jonge man een prachtige reclame-stunt ziet. Zij weet haar hoofd redacteur zo ver te krijgen, dat op de kosten van de krant de jonge man zijn reis naar New York kan maken. Op het laatste moment ontdekt de dokter dat er van besmetting helemaal geen sprake is, maar dokter, patiën en charmante ver slaggeefster gaan naar New York waar Homer als een held wordt gehuldigd en het middelpunt is van de stad. Maar het mooiste is dat hij helemaal niets man keert; hij haalt de dolste dingen uit, de charmante verslaggeefster is hopeloos op hem verliefd enzovoorts enzovoorts. Het is allemaal erg komisch en amusant, ook het verrassende einde, wanneer men ach ter de waarheid komt. maiwïin NOG ANDERE MANIEREN. Er zijn echter nog andere m'anieren om door Uw kermisgeld héén te komen. Ge kunt er onder andere iets voor ko pen, waar ge anders misschien niet toe komt en ook hierin vormen onze adver tentiepagina's, zoals steeds, een goede gids. U vindt er alle mogelijke artikelen aangeprezen, te kust én te keur, in een buitengewone verscheidenheid. Hieruit blijkt hoe U bij de Waalwijkse midden standszaken en andere winkels ook heel voordelig Uw geld kunt besteden. Het hoeft nu ook allemaal weer niet op aan louter vermaak. Veel mensen zullen er ongetwijfeld zijn, die er iets nuttigs of prettigs voor willen kopen en daarvoor vindt U de juiste adressen in dit nummer. Daarom in de kermisweek het advies dat trouwens altijd geldt Koopt bij onze adverteerders. Allemaal een heel plezierige kermis! MUSIS SACRUM t PRINSES VAN DE NIJL. In Musis Sacrum wordt van Vrijdag tot en met Maandag de avonturenfilm in technicolor vertoond „Prinses van de Nijl", een film waarin Debra Paget en Jeffrey Hunter de hoofdrollen spelen. Het verhaal brengt ons naar Egypte in de 13e eeuw; de zoon van de Kalief van Bagdad keert zegevierend terug van een veldtocht en overnacht in een stad aan de Nijl waar een gewetenloze Be- douinenhoofdman de heerschappij aan Prins Selim heeft ontfutseld en hem en zijn dochter gevangen houdt in hun pa leis. 's Nachts echter gaat de prinses vermomd als een verleidelijke danseres de stad in om haar onderdanen te ster ken en aan te moedigen in de strijd te gen de onderdrukker. Het kan niet uit blijven dat de dappere prins de zijde kiest van de beeldschone prinses in de verwoede strijd die ontbrandt. De on derdrukker ontdekt de identiteit van de charmante zangeres en neemt zijn hard vochtige maatregelen. Om haar volk te redden belooft de prinses-danseres te trouwen met hem. W^anneer de bruid stoet door de straten van de stad trekt, komt de zoon van de Kalief van Bagdad juist op tijd, om de vrouw van zijp. dro men te ontrukken aan de armen van de onderdrukker en dan kan er een huwe- l:jk worden gesloten, waarin de prinses van heler harte toestemt. Toegang 18 jaar. GETROUWD MET DE BAND. Dinsdag tot en met Donderdag wordt in Musis vertoond de musical en show film „Getrouwd met de band", waarin Glen Miller met zijn wereldberoemde band een belangrijke rol speelt. Zijn orkest is de achtergrond waarte gen de verwikkelingen van het filmver haal zich afspelen. i Zijn beroemde trompettist wordt eens klaps verliefd op een charmant en onbe dorven meiske en er volgt hals over kop een huwelijk 'en Connie wordt opgeno men in het gezelschap vrouwen die steeds de band vergezellen, die getrouwd ZONDAGSDIENST. Zondag 10 Juli 1955. Arts: Dr. Langemeijer. Apotheek: Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 10 Juli 1955. 10 uur Ds. L. Sehellevis. „DR. VAN BEURDENSCHOOL" R.K. Middelbare Handelsavondschool te Waalwijk. Geslaagd voor het Middenstandsexa men Algemene Handelskennis de her'en: J. van Beijnen, P. van Bladel en G. van de Ven te Waalwijk; W. Klijn en D. de Raden te Drunen. Afgewezen bij het mondeling examen: geen. N V. „NOORD-BRABAND'. Volgens het jaarverslag over 1954 van de N.V. „Noord-Bra- hand", /Maatschappij van Verze kering op het Leven te Waalwijk was de productie zeer bevredi gend. Zij bedroeg 31.128.204.ge vende een netto vooruitgang van 17.337.288.- (v. j. 13.2o2.109,-) tot een totaal verzekerd bedrag van ruim 243 millioen gulden De uitkeringen bij overlijden bedroegen 954.727.13 (vorig jaar 979.156.52) en de uitkerin gen door afkoop 808.850.67 (v. j. 891.397.47). Aan premiën werd ontvangen een bedrag van 8.287.999.17 (v j 7.780.275.79). De op veilige grondslagen bere kende wiskundige reserve steeg met 3.334.321.- tot 47.841.920.- De berekening heeft |)laals ge vonden met een gemiddelde ren tevoet van 3.23%, terwijl de ge middelde rente der beleggingen 4.36% (v. j. 4.31%) bedroeg. De financiële resultaten waren gunstig, zodat het mogelijk was Want, zei hij, hoewel ik ieders capacitei ten weet te appreciëren, zijn er toch niet zo veel met wie ik zo nauw contact heb. Vijfentwintig jaar was Moonen nu in het bedrijf, de heer Gompen had hem natuurlijk al die vijfentwintig jaren niet meegemaakt, maar wel de laatste tien jaren en heel bijzonder de laatste vijf Jaren. Het hoeft niet gezegd te worden, vervolgde hij, hoe zeer wij jou erkente-\ lijk zijn voor je verdiénsten; veel liever zeg ik, dat we altijd zo goed met elkaar konden omgaan. Als Moonen wegging, hadden we het zekere gevoel: hier wordt werk gedaan, dat goed' is. Het aantal klachten over Moonen, wat voor ons neerkomt op complimenten voor Moonen, is talloos. Wij zijn zeer erken telijk voor de uitnemende wijze waarop ge Uw werk doet en voor het grote ge voel van vertrouwen dat je ons hebt weten te geven. En dan betrok hij ook Mevrouw Moon'en in zijn gelukwensen cu waardering en bood haar fraaie bloe men aan, terwijl hij de jubilaris zelf een geschenk onder couvert overhandigde en de medaille van de Nederlandse Maat schappij van Handel en Nijverheid. De heer de Jong sprak namens de me de-arbeiders. Hij noemde ieder zilveren jubileum, hoewel er zeer veel werden gevierd bij „de Amstel", toch iedere keer weer een bijzondere gebeurtenis, die ook de directie tot aangename voldoe ning mocht zijn, omdat ieder jubileum de goede onderlinge verstandhouding tussen directie en personeel bewees. Hij wenste de jubilaris van harte pro ficiat 'en dankte hem voor de goede ver standhouding met zijn mede-arbeiders. Dankbaar zult ge zijn, aldus de heer de Jong, voor al het goede van deze vijf- en-twintig jaren en trots zult ge zijn op wat ge voor het bedrijf hebt gedaan. Ook hij bood het traditionele couvert aan. Ook de personeelschef de heer Fijan sprak de jubilerende huidenontvanger toe en zei o.m. dat Moonen altijd zo aan het LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" WAALWIJK. ZONDAG 10 JULI, 12 UUR, IN „MUSIS SACRUM" SOLISTE JO PAES. (Sopraan der Zuid Nederlandse Opera.) OPERA- EN OPERETTE FRAGMENTEN. Entrée fl.inclusief program en rechten, Plaatsbespreking Zaterdag 9 Juli van 4—5 uur aan de zaal. aan de vrije reserves 654.000.- toe te voegen. Met het gestorte aandelenkapi taal ad 601.000.bedroegen de zichtbare extra waarborgen 3.591.510.93 v.j. 2.424,454,17) „Amstel"traditie voortgezet. JUBILARIS A. MOONEN WERD GEHULDIGD. Dinsdagmiddag is in Hotel Verwiel de roemrijke traditie van de N.V. Chroom- lederfabriek „De Amstel" voortgezet, toen daar de heer A. Moon'en, huiden ontvanger, hartelijk werd gehuldigd bij gelegenheid van zijn zilveren dienstjubi- leum. De huldiging geschiedde, zoals de traditie dat wil, in tegenwoordigheid van dc directie, de staf van het bedrijf en een afvaardiging van het personeel. Hartelijk werden de jubilaris en zijn echtgenote toegesproken door de direc teur de heer J. Gompen, die verklaarde, dat het voor hem wel eens moeilijk werd steeds opnieuw de gevoelens van de fir ma tot uitdrukking te brengen; nu ech ter was hem dat heel wat gemakkelijker. verk was, dat voor iemand in het be drijf iets in handen kreeg, hij zijn plicht al had gedaan. De heer Fijan wees ook op de prettige samenwerking tussen de jubilaris en hem, ook op personeelsgebied en hij hoopte, dat hij op deze manier nog Jang bij „de Amstel" werkzaam mocht zijn. En nadat de heer Gompen de jubilaris nog een cadeau had overhandigd van j een zakenrelatie verklaarde de heer Moonen, dat hij niet kon nalaten, na al deze woorden van lof ook een enkel woordje te zeggen. Hij dankte de heren Gompen voor het geschenk, maar niet minder voor het grote vertrouwen dat hij in deze jaren had ondervonden; hij hoop te dat zijn gezondheid hem zou toelaten, nog jaren zijn krachten te geven aan de zaak. Ook de heren Fijan en de Jong dankte hij en verzocht de heer de Jong zijn dank over te brengen aan het hele personeel. Nog 'enige tijd bleef men genoeglijk bij e'kaar, terwijl men zich te goed deed aan al het voortreffelijks waarvoor Hotel Verwiel zorgde.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1