miWYK DE SPAR "W\ De avoniuren van Bim en Bam ^0 OEMANUIT CHICAGO BIOSCOOP-PROGRAMMA koppen koff i e GRATIS In September B.B.A.-Station bij Station N.S. te Waalwijk. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 JULI 1955 2 Bij elk pok K«UW lis» WRIGLEY 1 heerlijk - verfrissend 1 L Ir zuivert de adem - verhoogt uw energie en levenslust P. van Bokhoven, G. van Tliiel, J. van Hulten, Th. van Spijk, P. Van Hulten en J. v. tl. Krabben uit Drunen. C. Achten, L. v. d. Heijden, J. Huybregts, N. Huybregts en G. Verbunt uit Vlijmen. A. Loonen uit Nieuwkuijk. J. v. d. Gouw, M. Schellekens, A. Schalken en W. Aussems uit Kaatsheuvel» C. Kieboom en J. v. Zwol (met lof) uit Raamsdonksveer. P. Kemmere en A. Brokx uit Waspik. Th. Sandbcrgen uit G'bcrg. W. van Lange uit Made. J. Jonkers, |M. Lesiputty en J. Ruhulessin uit Vught. Herexamen: G. Afgewezen: 16. Bevorderd van kl. III naar IV: C. Beerens, J. Beunes, W. van Dongen, W. Eibers, J. Hovers, A. Schilders, M. van Lier, F. Pas sier (met lof) en J. Verhulst uit Waalwijk. A. van Baar, J. Schoenmaker, J. Smit, M. Steffen uit Kaatsheu vel. H. Baayens uit Iieusden. H. Bakx uit Vught. J. van Buul, P. van Hout, J. Keetels, A. Schoonen, J. de Vaan en A. v. d. Wiel uit Vlijmen. A. van Noort uit Drunen. W. Damen uit G'berg. J. v. Gerwen uit R'veer. G. Rombouts uit Made. C. v. Meel uit Wagenberg. C. van Gorp en F. Mathieu uit Tilburg. Herexamen: 1. Afgewezen: 14. Bevorderd van klas IV A naar V A: J. Adriaanse, M. Brok, L. Du- pont, Fr. de Folter en J. Schil ders uit Waalwijk. A. van Weert uit Drunen. Fr. Beerens, A. Bienert en A. v. d. Velden uit Kaatsheuvel. Herexamen: geen. Afgewezen: 5. Bevorderd van klas IV B naar V B: Th. Barkel, Th. Pullens, Fr. Quik, J. Thijssen en W. Vugs uit Waalwijk. J. Jansen uit Elshout. H. v. d. Pennen en R. v. Thiel uit Drunen. H Timmers en A. Trommelen (met lof) uit Kaatsheuvel. A. Rekkers uit Loonopzand. P. Verschure (met lof) Dussen. J. van Gorp uit Waspik. Herexamen: geen. Afgewezen: 13. ZONDAGSDIENST. Zondag 17 Juli 1955. Arts: Dr. v. Daal. Apotheek: Nijinan. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 17 Juli 1955. 10 uur: Ds. L. Schellevis. GESLAAGD. Op Maandag 20 Juni 1.1. slaag de te Grave onze stadgenoot, de heer M. J. Hooijmaaijer voor het examen Nederlandse Handels correspondentie en .machine- schrijven. AANBESTEDING. Dinsdagmorgen had op het ge meentehuis van Waalwijk de aanbesteding plaats van de bouw van 20 woningwetwoningen ten Westen van de Dr. Ringersstr. Er werd als volgt ingeschre ven 1. Fa. P. Kramer, Waalwijk 314.333.— 2. D. v. Oversteeg Zn., Sprang-Capelle 314.403. 3. Fa. Lips, Tilburg 315.900. 4. M. W. Verhagen, Sprang-Capelle 316.000. 5. Fa. Smulders, Breda 318.000.— ZWAAR ONWEER. Dinsdagmiddag woedde boven onze gemeente een zwaar onweer gepaard met hevige slagen. Bij een daarvan sloeg de bliksem op 't huis van mevr. Vr. in de Mr. v. Coothstraat, rukte steenen van de schoorsteen en pannen van 't dak en plantte zich voort op een voor 't huis geparkeerd staand viswagentje. waarvan de grote koperen bal geheel zwart gebla kerd werd. De eigenaar was juist enige meters er van verwijderd, toen hij z'n vis ging afleveren hij de familie E., waar hij zeer ont daan aankwam, maar echter al weer spoedig op verhaal kwam. Bij de familie Vr. was alleen van binnen de electrische gelei ding vernield. De heer J. Vr. stapte juist uit z'n auto thuis, toen hij hij de garage met 'n ver schrikkelijke slag op steenen en scherven werd onthaald en zich gelukkig ijlings nog tijdig in vei ligheid kon stellen. MUSIS SACRUM A EN C ALS WAAGHALZEN. Het Kermisprogramma van Musis Sa crum sluit Vrijdag, Zaterdag en Zondag met een film waarin we weer 'ns kun nen lachen om de dolle streken van Ab bott en Costello, de twee beroemde film komieken die we hier zien als twee vrienden die op een gegeven moment eén filmstudio kopen van een oplichter,: wanneer zij weten dat zij bedrogen zijn, sporen zij de oplichter op, die ondertus sen onder een valse naam in Hollywood films regiseert. Ze worden „stunt-men" fcn moeten de gekste dingen uithalen. De oplichter die hen herkend heeft, wil hen dan een stunt laten maken, die zij niet zullen overleven: maar wat dacht U? Abbott en Costello wringen er zich al tijd weer uit en het kan zo gek niet gaan, of zij ontmaskeren tenslotte de oplichter en gev"en hem zijn verdiende loon. Maar dan is het er toch wel heel erg gek naar toe gegaan. DE PAS DES DOODS. Stewart Granger en Ruth Roman spe len de hoofdrollen in deze film, die Maandag en Woensdag wordt vertoond. Een zekere Jeff blijkt geen lieveling te zijn van de politie en zeker niet wanneer hij die politie enkele keren te slim is ge weest. Deswege zoekt men hem, maar hij ontsnapt iedere keer en vestigt zich ten slotte zelfs in een rijk goudgebied, waar hij en zijn vriend spoedig geld genoeg hebben om een ranch te beginnen, hier bij heel trouw geassisteerd door de mooie Ronda, die al vaak hem een dienst heeft bewezen. De sheriff die Jeff zocht ont popt zich echter als een ras-bandiet die een ware terreur uitoefent: Jeff en an dere dappere mannen weten tenslotte aan deze terreur een einde te maken. LUXOR-THEATER HELL BELOW ZERO. Op het einde van de Ke.rmisweek, na melijk Vrijdag, Zaterdag en Zondag, wordt in Luxor de film vertoond „Heil Eelow Zero", een spannende avonturen film die zich afspeelt in de barre streken van de Zuidpool. Alan Ladd en Joan Tetzel spelen er de hoofdrollen in. Judie, de dochter van een walvisvaar der-kapitein wil de geheimzinnige dood van haar vader aan de Zuidpool gaan onderzoeken 'en onderweg maakt zij ken nis met Craig, die zo verliefd op haar wordt, dat hij monstert als stuurman op de ijsbreker, die haar naar de walvis- vaardersvloot zal brengen. Volgens de scheepsdokter is de va der van het meisje vermoord door Erik, de zoon van de compagnon, die met Judie verloofd is. Maar die verloving duurt niet lang meer, vooral omdat inderdaad blijkt, dat Erik de moordenaar was en ook al omdat Craig inderdaad Judie heel goed en trouw assisteert bij het pogen de mis daad op te helderen. Erik heeft nog allerlei slinkse streken in petto: hij deinst zelfs niet terug voor nieuwe moorden, maar er komt een einde aan, wanneer Craig in de gelegenheid wordt gesteld zijn liefde voor het meisje Judie te ton'en en in een handgemeen de bandiet zijn verdiende loon te geven. Toegang 18 jaar. BEKENTENIS IN BUDAPEST. Deze film die Maandag en Woensdag gedraaid wordt brengt ons naar Budapest waar een verslaggeefster van een Ame rikaans blad een foto te pakken moet zien te krijgen van president Ordy; deze foto is zeer bezwarend voor de presi dent. De verslaggeefster wordt echter teruggeroepen door de Parijse redacteur die verliefd op haar is; in haar plaats stuurt hij Jimmy (Dana Andrews), die inderdaad de foto weet te bemachtigen en deze naar Parijs weet te krijgen. Hij zelf wordt echter gevangen genomen en men verhoort hem op minder prettige manier. Van de 70 koppen, die U uit een goed pak koffie zet, krijgt U er bij De Spar 7 gratis dank zij altijd 10% korting op koffie. Bijzondere me lange, speciale wijzevan bran den en luxecar- ton verpakking zorgenvoorbe- veiligd aroma: altijd heerlijk ..tijd heerlijk verse koffie, verse koffie door „beveiligd aroma" en dan een gezonde f gewoonte Tenslotte biedt een andere employé, eens de rechterhand van de president, die over een groot aantal verpletterende bewijsstukken teg'en de president beschikt, aan zich te zullen uitleveren tegen Jim my; zo gauw echter hem een haar op zijn hoofd wordt gekrenkt, zal gebruik gemaakt worden van de bewijsstukken tegen het staatshoofd. Jimmy komt te rug, versuft van de inspuitingen en de verhoren: hij zal echter spoedig opknap pen onder de goede zorgen van zijn lief tallige collega. Toegang 14 jaar. PLECHTIGE OMGANG IN DEN BOSCH. Tot in 't diepst van hun hart ge roerd hebben Zondagmiddag tien duizenden de Zoete Lieve Moeder aanschouwd, terwijl ze omringd door pracht en praal in een stoet rijk aan symboliek en uitingen 0 Copyright P. I. B. Box o Copenhagen Kijk Bim en Bam eens fijn rij den. Ze maken een autotochtje en genieten erg. Het is dan ook prachtweer. Maar ineens komen ze aan een brede rivier, waarover geen brug ligt. Ja, wat nu? Gelukkig is er wel hulp in de buurt. Een ooie vaar, een pelikaan en een paar nijlpaarden. Bim en Bam vragen of zij hen willen helpen om over de rivier te komen. Ja, vooruit maar, jongens! En dus wordt dc hele auto gesloopt. De banden er af, de banken er uit. en zo krijgt ieder wat te dragen. Kijk maar eens wat een optocht. Als ze aan de overkant zijn beland, wordt dc auto weer netjes in elkaar ge zet. „Niks vergeten?" zegt Bam. „Wel bedankt, hoor vrienden. Tot ziens!" En daar tuffen ze lustig verder. van diep religieus gevoel, in Haar toegewijde stad Den Bosch werd rondgedragen. De Plechtige Om gang omvat uitbeeldingen van blij heid, van droefheid, van kracht, van liefde, kortom van een bijna oneindige reeks gevoelens en eigen schappen. De vele honderden, die de verschillende taferelen in de Omgang uitbeeldden, deden dit met zoveel liefde en toewijding, dat het geheel een waardige en schone hul diging werd van de Zoete Moeder, Wier miraculeus beeld dat Den Bosch zo dierbaar is in het der de deel van de stoet, de rituele pro cessie, werd meegedragen. Langs de route van de Omgang, de aloude bidweg door het oudste deel van de stad, zaten die tienduizenden toe schouwers, Bosschenaren en vreem delingen, in de warme zon op ellen lange tribunes, op banken en stoe len, ja zelfs op groentekisten. Toen het beeld van de Zoete Moeder na derde, stonden allen op. In diepe eerbied blikten ze op tot het beeld, toen het passeerde. Mooie verbetering vooral voor reizigersvervoer. Al eerder hebben we kunnen berichten dat de n.v. B.B.A. plannen had in de onmiddellijke nabijheid van het Waalwijkse Station, eveneens een station te vestigen met garage en remise. Dat betekent onder meer, dat het Waalwijkse raadhuisplein ontlast zal zijn van de talloze bussen, die er hun hoofdhalte hebben, dit betekent ook, dat het reizigersvervoer onder directe controle zal komen te staan van de Stationschef te Waalwijk de heer van den Heuvel. Men was indertijd van plan een nieuw station te bouwen met de nodige opslagruimte 'en eventuele garages op het terrein van de N.S., men is er echter niet in geslaagd een geschikt terrein van de Spoorwegen te kopen of te huren. Deze wilden namelijk geen terrein beschikbaar stellen in de onmiddellijke nabijheid van 'het Stationsplein, wel verder in de richting van de Kerkstraat: dit kwam echter de BBA allerminst geschikt voor. De directie van de BBA heeft nu ech ter het hoekhuis kunnen kopen, op de hoek van de Mr van Coothstraat en de Burgemeester van der Klokkenlaan. Dit huis, in twee woningen verdeeld, zal wat het onderste gedeelte betreft in Au gustus vrij komen; dat gedeelte zal dan worden benut voor een woning, en een kantoorruimte, terwijl er verder nog een kleine opslagplaats van goederen zal ko men. In September hoopt men dan dit nieu we station in gebruik te kunnen nemen en dan zullen ook de routes van de bei de lijndiensten op Waalwijk langs dit Station worden geleid. De route van lijn 36 zal hoogstwaar schijnlijk dan de volgende zijn: Sprangse Weg, Overweg Besoijen, Floris V-laan, Station, Mr. van Cooth straat en verder de oude route, waarbij opgemerkt di'ent te worden, dat de bus sen niet meer het raadhuisplein zullen oprijden. Lijn 22 rijdt als volgt: Westeinde, Kerkstraat, Burgemeester van der Klok kenlaan, Station, Noorder Parallelweg, Baardwijksestraat, Min. Loeffstraat, Hoogeinde. In de route van deze bussen zullen waarschijnlijk enkele nieuwe haltes wor den gebracht; o.a. vooraan in de Kerk straat en aan de Parallelweg in de buurt van de Putstraat. Voor een heel groot gedeelte van Waalwijk komen de haltes dus gunsti ger te liggen, nu de lijnen van de twee diensten meer in het eigenlijke centrum FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 8). Ze stelde zich voor als lid van het comité dat mr Cla- renbough ontvangen had en zij be merkte tot haar vreugde, dat ook deze Amerikaan, zij het niet zo goed als zijn landsman, vrij aardig in het Hollands wist uit te drukken. Wel dra was zij met hem in een druk gesprek, want mevrouw Boom kon zich alleraardigst voordoen wanneer ze dat wilde. „Nu ik met u kennis gemaakt heb, zal ik mijn mening over Amerika nen moeten herzien", glimlachte ze. „Daar hebt u toch al eerder gele genheid voor gehad bij de ontmoe ting met mr Clarenbough?" infor meerde de journalist. Mevrouw Boom werd geheimzin nig. „Tja., wat zal ik u daarvan zeg gen. Die mr Clarenbough is maar 'n uitzonderlijk mens." Colverton zou geen persman zijn, indien deze mysterieuze uitspraak van Waalwijk worden gelegd. Men weet immers dat de woningbouw van de ge meente Waalwijk zich meer en meer uit strekt naar het zuiden en dat vooral ten zuiden van de spoorlijn grote woonwij ken worden geschapen; met name wordt ook deze mensen e'en lange wandeling naar het Raadhuisplein bespaard, wan neer zij tenminste gebruik willen maken van lijn 22, terwijl voor de bewoners van de Grotestraat c.a. lijn 36 de aan gewezen lijn is. Overigens bieden de haltes en de routes van beide diensten altijd ook nog gelegenheid om bij het Station van de ene bus in de andere over te stappen. VOORAL VOOR PER SONENVERVOER. Vooral voor e'en geregeld personen vervoer zullen deze nieuwe voorzienin gen een grote vooruitgang betekenen. Tot op heden immers was e,r nage noeg geen toezicht op dit vervoer, geen controle op de rijtijden van de bussen, die zo laat en zo vroeg konden vertrek ken als de betreffende chauffeur het uit kwam. Er dat was wel eens vervelend. Nu echter zal er een directe controle zijn bij het Station. Want de heer van den Heuvel, de bekende Waalwijkse stationschef, zal assistentie krijgen van de heer Martens, tot heden gestationeerd in Eindhoven. De heer Martens zal ook de benedenwoning van het aangekochte pand gaan betrekken, zodat er altijd minstens één man is, die de gang van zaken in de gaten kan houden. Die er voor kan zorgen, dat er niet te vroeg of te laat vertrokken wordt, die op drukke dagen kan zorgen voor het nodige reser- ve-materiaal enz. En dat voor deze din gen goed gezorgd wordt betwijfelt nie- 1 mand die de heer van den Heuvel kent als een echte BBA-man, die de belangen j van de maatschappij en dus ook van de passagiers behandelt of het zijn eig'en belangen waren. De gemeente zal op het Stationsplein een tweetal vluchtheuvels aanleggen waarop de reizigers kunnen wachten en waaraan de bussen kunnen parkeren. Ook wordt gezorgd, dat het nieuwe kantoor en de kleine opslagruimte, (men heeft hiervoor niet veel plaats nodig, want het betreft meestal toch maar over laden van de goederten van de ene wa gen in de andere) direct voor bussen en vrachtwagens bereikbaar zijn. Men zal hieruit al wel hebben gecon cludeerd, dat het kantoor en de opslag plaats aan de haven, niet meer als zo danig worden gebruikt. Misschien maakt men er een garage van; misschien ook maakt m'en er een woning van voor een van de leden van het personeel. Hierover is nog niets beslist, zoals we van de heer van den Heuvel vernamen. Per 1 September hoopt men 'de plan nen uitgevoerd te hebben en met de nieuwe regeling te kunnen beginnen. La ten we hopen, dat, wat zich als gunstig laat aanzien, ook in de praktijk zeer zal blijken te voldoen. Het vertrouwen hier in lijkt ons alleszins gerechtvaardigd. DE STRIJD TEGEN DE TBC NOG NIET GEËINDIGD. Het gaat met de t.b.c.-bestrijding in Nederland nog steeds goed. De sterfte bedroeg in 1954 slechts 7,5 per 100.000 inwoners, waarmee wij voor het eerst het laagste sterftecijfer hebben van de gehele wereld. Dit zei de voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot Bestrijding der Tubercu lose, dr. M. R. Heynsius van der Berg in zijn openingswoord van de Dinsdag in Utrecht gehouden jaarvergadering van deze vereniging. Tien jaar geleden overleden in ons land meer dan 5000 mensen per jaar aan t.b.c. en in 1954 slechts 800. Al is dat minder dan aan verkeersongevallen komen te overlijden, het is naar de mening van dr. Heynsius van der Berg nog een be langrijk aantal en de t.b.c. eist op de leeftijd van 20 tot 30 jaar nog tien pro cent van alle overledenen op. Boven dien komen er nog jaarlijks 10.000 nieu we gevallen bij. Dit wijst er op, dat de tuberculosebestrijding in Nederland nog niet is afgelop'cn en dat er nog veel werk wacht en er hiervoor nog veel geld no dig zal zijn. RUTH ELLIS TERECHTGESTELD. Ruth Ellis, de voormalige mannequin en moeder van twee kinderen, die haar minnaar, dc coureur David Blakely, heeft vermoord, is vanmorgen op de binnenplaats van de Holloway-gevange- nis door middel van de strop terechtge steld. hem niet dwong tot het vragen van nadere explicatie, die mevrouw Boom niet zonder schroom en met kennelijke terughoudendheid, maar desondanks zeer volledig gaf. „Achvooral op moreel gebied begrijpt u? Zeg mij wie uw vrien den zijn en ik zal u zeggen wie gij zijt. En als ik dan meteen zie hoe die meneer Clarenbough aanpapt met meisjesof vrouwen, kan ik wel zeggen, dieeh „Niet bepaald onbesproken zijn?" „Och., dat wil ik niet zeggeen.. de mensen zeggen al zo veel „Dus u vindt dat die meneer Cla renbough hier nu niet bepaald de naam van Amerika hoog houdt?" „Och, misschien heb ik wel een overdreven voorstelling van 't ge halte van uw landslieden." „Zeer zeker niet mevrouw" haast te Colverton te verklaren. „Er is overal kaf onder het koren, maar wij zijn niet allemaal kaf, weet u." „Ik ben blij, dat u het zegt, me neer Colverton, nietwaar? Ik ben misschien wat strikt in achmr Clarenbough is natuurlijk uit en hij wil ook een paar leuke dagen heb ben, ik snap het wel, maar Mr Colverton snapte het ook en zijn gezicht stond nadenkend, toen hij weer in zijn wagen stapte. En hij uitte zijn sombere gedachten te genover zijn secretaresse, toen hij samen met haar dineerde in het Doelen Hotel van Kwardam. „Die mr Clarenbough maaty 't een beetje te bont", verklaarde hij kortaf. Clare keek verwonderd op. „Dat die vent een rol speelt en de echte Clarenbough niet is, we ten wij allebei. Maar wanneer hij die rol nu een beetje behoorlijk speelde, zou ik er nog de spor tieve kant van kunnen zien. Wat ik echter hoor „Wie heb je gesproken?" wou Clare weten. „Een van de dames van het comité, en die vertelde me niet zo heel veel moois over die mr Clarenbough, over de manier waarop hij zich met het zwakke geslacht bemoeit." „Wat vertelde ze je?" „Ja, feiten heeft ze niet ge noemd. Daarvoor geneerde ze zich geloof ik een beetje. Maar ze gaf me genoeg te verstaan." „Wat was het voor een dame? Oud of jong? iMooi of lelijk?" „Hm, aan de verkeerde kant van de vijfendertig, zacht ge zegd, Maar ze was charmant ge noeg." „Pas op met wat vrouwen zeg gen over vrouwen. Er zitten on der dat gras talloze addertjes." „Dus je wou zeggen dat ze uit jalouzie „Ja, jij kent de vrouwen, Cla re. Misschien beter dan iemand anders. Maar leuk vind ik het niet." „Ik vind die hele kwestie-Cla- renhough nogal grappig", meen de Clare. Hij bracht het er gis teravond keurig af. Ik zou zo zeggen... handel alleen opgrond van feiten die je zelf waarneemt en Iaat je niet beïnvloeden alvo rens je handelt Met dat advies in de oren zet te Colverton zich in de lounge en bestudeerde de krant, terwijl Clare zich naar haar kamer be gaf. Dc gérant, tuk op 'n praatje, draaide rond hem heen. „Ik hoor dat er in Meeldam ook een Amerikaan logeert, be gon hij. „Ja, dat hoorde ik ook", gaf Colverton weinig geïnteresseerd toe. „Hij was vanmorgen hier", ging de gérant verder. Nu ontwaakte Colverton's in teresse. „Wat is de wereld toch klein", mediteerde de logementhouder. „Twee Amerikanen uit zo'n groot land allebei vlak in de buurt en als ze elkaar ontmoeten, blijken ze elkaar nog te kennen ook!" Colverton was nu zeer belang stellend. „Kende die meneer uit Meel dam mij?" „U wellicht niet, maar de da me, uw secretaresse. Ze hebben zeker wel een uur met elkaar ge praat „Onatuurlijk", zei Colver ton. „Ja, dat klopt. Het was me door het hoofd gegaan." En hij verdiepte zich weer in z'n krant. Maar hij las niet. Steeds vroeg hij zich af: wat had Clare met die oplichter, die gewaande mr Clarenbough te maken? Had ze hem daarom verdedigd? Laat je niet beïnvloeden, had ze gezegd. Nee, Clare, peinsde hij, ik zal mij niet laten beïnvloeden, niet door die mevrouw, maar ook niet door jou. Ik zal handelen naar de geilen. En ik geloof dat het tijd wordt dat er zo langzamer hand iets gebeurt. Ik zal morgen maar eens naar Amsterdam gaan en de zaak eens doorpraten met mr Morris. Die is precies op de hoogte met alle gerechtelijke aangelegenheden in dit land en zal wel weten hoe dat varkentje gewassen moet worden. Want 't zaakje wordt me nu zo langza merhand een beetje te duister. Riek de Ruiter fietste op het rijwielpad langs de weg, die van Meeldam leidde naar de grote hoofdverkeersweg. Ze was in een opgewekte stemming. Het was mooi weer, ze was vrij, ze hield van de buitenlucht en van de wij de velden rondom Meeldam. Ze had in haar ogen iets van de blik, waarmee de zeeman tuurt over de wijde zee en naar verre horizonten. Er waren heel wat zeelui in haar familie en meer malen vroeg zij zichzelf af, waar om ze het vrij dorre bestaan van onderwijzeres gekozen had. Een keus was het eigenlijk niet ge weest; het was de goedkoopste manier om de nodige fundamen tele kennis te verkrijgen en daar op voort te bouwen. Want ze wist, wanneer ze haar doel had bereikt, dan zou ze niet in Hol land blijven. Dan ging ze de wij de wereld in. Ze kende de opvat tingen van haar vrouwelijke ken nissen, dat ze „haar beste tijd voorbij liet gaan". Maar Riek de Ruiter vond dat ze haar tijd heel goed gebruikte, vooral deze mid- ('aS* Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2